n politienieuws Halve eeuw bij staalbedrijf Politieke partijen scharen college zich achter visie VERUHR van uitsluitend Ml'lWi: Verkeerde beweging. SPIERPIJN! s ijmonclniejws k il Gratis zwemmen op luilakmorgen n 628,- k De Rijmonders organiseert autopuzzelrit Voetbalwedstrijd Dorpsraad tegen 't Vinkennest I Bang&Olufsen 5 DONDERDAG 22 MET 4 VLOTTE LEVERING EN WEGGEEFPRIJS VERWIJT STISA EN BUURTHUIZEN ONTERECHT it Alarmnummer politie zonder kengetal Het hele Bosch- koel programma 1 1980 IJMOND 9. In Velsen-Noord Daklozen” Samenwerking Financiën Prioriteiten BIJ PRUIS Bijna alle kastdeuren zijn links en rechts draaibaar Tevens leverbaar in bruin of bei ge en.zuinig met energie. 168 TL-160 liter netto volauto matische koelkast met diepvries vak 22 liter 1 tot tden n de Geautoriseerd B&Odealer: De Vilder Velserduinweg 173 IJmuiden Tel. 02550-1 23 46 Het Motorhuis IJmond Autoverhuur r vlekken en heeft gelukkig een heel aangenaam parfum.Zorg dat u altijd een tube in huis hebt Algesal is uitsluitend verkrijgbaar bij apotheker en drogist. Lees vooraf de gebruiks voorschriften Algesal als bewegen pijn doet. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-BLOEMENDAAL. Een Amsterdamse timmer- en trappenfabriek heeft zich het lot aangetrokken van een groot aan tal gedupeerden dat tijdens de aprilstorm hun strandhuisje in de golven zagen verdwijnen. Op een door de Bloemendaalse strand- en kampeervereniging de Zeemeeuw belegde vergadering in het Amsterdamse Krasnapols- ky heeft een van de directeuren van het bedrijf toegezegd binnen korte tijd tegen sterk gereduceer de prijzen strandhuisjes te kun nen afleveren. A tpiui/ Er zijn allerlei manieren om spierpijn op te lopen. Dat is zó gebeurd Gelukkig is er ook een voortreffelijke manier om er snel weer vanaf te komen Inwrijven met Algesal maakt de spieren los en soepel Algesal brandt niet op de huid, geeft geen 1 3 jaar garantie SB SS KJ- (ADVERTENTIE) Timmerfabriek wil gedupeerden aan nieuw strandhuisje helpen 'I Mevrouw C. C. Maes I i (ADVERTENTIE) I (ADVERTENTIE) ,00 4 Ascona, KADfTT I I I I al te korte mgen nsten nister aan- aagse ninis- d zijn ieder- op 30 naar stand liging t een na de >eleid reent in de ijker- ;rden zijn was n. t be- jaar. n de i het >p 30 >uder v'dA), l van i dat ets te ,90 ,85 ,00 ,70 ,00 ,80 „Ik wil dat er niet te veel ruchtbaarheid wordt gegeven aan de vernieuwingen in het timmerbedrijf want deze zijn nogal opzienbarend. Pas als alles gereed is en de nieuwe productielijn heeft proefgedraaid, nodig ik de landelijke en internationale pers alsmede enkele kamerleden uit om een kijkje in het bedrijf te komen nemen”. I Afhankelijk van het te leveren aantal zullen de huisjes, die normaal rond de tienduizend gulden kosten, voor een prijs van om en nabij de vijfduizend gulden de deur uit gaan. De Amsterdamse timmer en trappenfabriek, een onderdeel van J. J. Rietveld beheer B.V. uit diezelfde plaats, ziet kans deze optreksels tegen deze lage prijs te leveren doordat een deel van de productie vanwege een bedrijfsrenovatie is stopgezet. Momenteel zijn de vemieu- wingswerkzaamheden in een eindfase ge komen en ziet de heer A. M. Rietveld junior, een van de directeuren, de fabrica ge van een serie strandhuisjes als een goede gelegenheid de nieuwe productie lijn uit te proberen. „Niet alleen daarom wil ik geen cent aan de huisjes verdienen. Toen ik door een van de leden van de strand- en kampeervereniging Bloemen- daal werd benaderd, greep mij het diepe leed aan dat de storm in april aan de huisjesbezitters toebracht. Ik ben daarna gaan denken over een mogelijkheid de gedupeerden binnen een kort tijdsbestek voor een redelijk bedrag te helpen en kwam op het idee de nieuwe productielijn hiervoor te gebruiken”, vertelt de heer Rietveld met de nodige voorzichtigheid. Nadat de heer Rietveld het veelbeloven de bericht aan de leden van de Bloemen- daalse vereniging had bekendgemaakt en Als zijnde „staalwerker van het eerste uur' werd de jubilaris door de heer Bührmann aan het einde van zijn speech tot eerste lid in de ,,orde der staalmeesters bevorderd. Ook me vrouw Van Eist werd betrokken in het hulde betoon. Het personeel had als cadeau voor het echtpaar een videorecorder. Voorts voer de de heer C. P. Pannekeet. adjunctbednjf- schef van oxystaalfabriek 1 het woord. Hij liet daarbij meegaf dat de prijs sterk afhanke lijk is van het aantal te leveren huisjes, zochten de strandliefhebbers contact met de IJmuidense zusterverenigingen. De heer H. van der Scheur van het IJmuiden se strandcomité dat na de stormramp in het leven werd geroepen, heeft wel oren naar deze oplossing. Hoeveel kandidaten er voor de huisjes zijn kan hij nog niet zeggen. Van de 250 huisjes die ten gevolge van de storm en het hoogoplopende water onherstelbaar zijn beschadigd is er al een groot aantal hersteld of herbouwd. Naar schatting zijn thans nog circa 30 „daklo zen” op zoek naar een vervangend strand- onderkomen. Daarnaast zullen 20 huisjes niet worden herbouwd. Deze behoorden toe aan oudere mensen die na de ramp besloten geen ander huisje te bouwen of aan te schaffen. De timmerfabriek heeft een ontwerp gemaakt voor een type huisje dat geheel voldoet aan de door de gemeente Velsen gestelde eisen. Deze huisjes zijn daardoor dienst van de jubilaris. Hij overhandigde de heer Van Eist de enveloppe met inhoud en bevestigde de gouden speld met diamant op de revers. Ook de bedrijfschef van oxystaalfa briek 1, de heer G. Ph Bührmann had niets anders dan lof voor de heer Van Eist. Hij schilderde de jubilaris af als een markant figuur en beschouwde hem als een niet uit de organisatie weg te denken persoon De heer Bührmann schetste toen de loopbaan van de jubilaris. Het verslag werd uitgebeeld middels korte sketches, die grote hilariteit opwekten. „Als er genoeg interesse voor is gaat daar zeker veertig percent van af. Dit is een eenmalig aanbod ten behoeve van de getroffen huisjesbezitters van IJmuiden en Bloemendaal. Als de serie afgewerkt is stopt de productie. Daarbij hanteer ik een zeer korte levertijd zodat alle kandidaten voor een huisje voor het hoogseizoen weer onderdak zijn”, aldus de heer Rietveld. Inlichtingen over de huisjes zijn in IJ muiden verkrijgbaar bij de heer N. van der Scheur in het Pinksterweekend te bereiken op het IJmuiderstrand, huisje 426 en bij de Bloemendaalse strand- en kampeervereniging. De inhoudelijke discussie over een sa menwerkingsverband op organisatorisch en administratief niveau - dat werd afge- Ook het voorstel van het college in het begrotingsprogramma voor de komende drie jaar een claim te leggen op 300.000 gulden voor sociaalculturele activiteiten vond in brede politieke kringen weer klank. Volgens wethouder H. J. Scheeper betekent het niet dat de raad gebonden is aan dat bedrag. Bij het opstellen van de sociaalculturele planning zal blijken welk bedrag de raad denkt te besteden aan sociaalculturele activiteiten. Middels een prioriteitenstelling zal de raad uitmaken hoe het geld besteed wordt. Het bedrag dat het college voorstelt is gebaseerd op ervaringsgegevens. Volgens het college zou opsplitsing van de drie ton in drie maal één ton per jaar, oftewel het bedrag IJMUIDEN. Openluchtzwembad De Heerenduinen stelt luilakvierders in de gelegenheid om gratis een duik te nemen, zaterdagochtend van half zes tot acht uur. Van acht tot tien uur is het bad gesloten en na tienen gelden de normale openings uren en tarieven. DRIEHUIS. Donderdag 22 mei ’s a- vonds om 7 uur wordt door de Dorpsraad Driehuis een voetbalwedstrijd georgani- seert op het terrein tegenover ’t Vinken nest aan de Duin en Kruidbergerweg te Driehuis. De strijd zal gaan tussen een ploeg van de Dorpsraad en een team van de leiding van ’t Vinkennest. In de recreatiezaal van ’t Vinkennest kan men na afloop voor een zacht prijsje een koele dronk halen. Het bedrijfsleven en de middenstand hebben veelmedewerking verleent, waar door een groot aantal prijzen beschikbaar is, met als hoofdprijs een vliegreis. Voor informatie en inschrijving kan men terecht bij Dolfijnstraat 216 te IJmui den, telefoon 31412. Vanaf het kerkplein van de Engelmun- duskerk worden beide ploegen muzikaal begeleid naar het voetbalterrein. Scheids rechter is oud-Ajax-keeper Heinz Stuy en de aftrap gaat pastor Freriks nemen. wezen door de buurthuizen en de Stisa - is naar een later stadium verwezen. Ook de functie van de Stisa komt dan ter sprake. De administratieve samenwerking staat los daarvan. Het aanstellen van buurtopbouwwer kers zal pas geschieden als de structuur van het buurtopbouwwerk duidelijk is. Ook de discussie hierover is uitgesteld. De meeste politieke partijen lieten blij ken dat hun voorkeur uitgaat naar Zee en Duinwijk als het gaat over het aanstellen van een stafkracht. Daarnaast waren de woordvoerders van mening dat een vierde stafkracht voor de Spil noodzakelijk is. Mevrouw E. N. Alderliefste (CDA) liet zich leiden door de macht van het getal en wees op het aantal wijkbewoners. Hierop baseerde zij dat De Spil in vergelijking met De Brulboei een vierde stafkracht nodig heeft. Mevrouw Maes meende ech ter dat er sprake is van verschillende bevolkingsgroepen, die een meer of min der intensieve benadering vragen. uitsmeren over drie jaar, het meest voor de hand liggen. jitge- groep ijn de r. Er ■t een reent Kennemerlaan 76-78 IJmuiden - Tel. 02550-15726 Eigen servicedienst - geen voorrijdkosten DONDERDAG AVONDVERKOOP l Wijkermeerweg 48, Beverwijk Telefoon 02510-29162 (tst. 19) IJMUIDEN. Automobielvereniging De Rijmonders organiseert zaterdag 31 mei een autopuzzelrit, waarvan de op brengst ten goede komt aan de Stichting Ontspanning Invaliden en gehandicapten. I de jubilaris een bord onthullen, waarop het woord stond dat door de heer Van Eist het meest gebezigd werd: „Doen”. Nadat enkele sprekers hun waardering hadden geuit voor de inzet en collegialiteit van de heer Van Eist, richtte de jubilaris zelf het woord tot de aanwezigen. Hij bedankte allen voor hun komst naar de jubileumviering. Zo werd de heer Van Eist uitgebeeld als voormalig assistent van de smeltmeester in de vroegere martinstaalfabriek. Dit gebeurde al fietsend met een staalmonster van de fabriek naar het laboratorium en vice versa. Inbraak Een hoeveelheid vleeswa ren en de volledige kassa-inhoud werden buitgemaakt bij een inbraak dinsdag nacht in een slagerswinkel aan de IJmui dense Planetenweg. Via een bovenlicht drong het ongewenste bezoek de zaak binnen. (ADVERTENTIE) wel iets duurder dan de bouwsels die op het Bloemendaalse strand voldoen. De voor IJmuiden bedoelde huisjes zijn vier bij zes meter en voorzien van een dubbel wandige constructie en twee openklap pende deuren zoals de gemeente eist. De huisjes die een nieuw product betekenen voor het Amsterdamse bedrijf, zullen een malig geproduceerd worden. Normaal kost zo’n bouwsel rond de 10.000 gulden. Voor wat betreft de douw van een buurthuis voor Zee en Duinwijk waren de meningen nog niet gerijpt. Alle woord voerders benadrukten de noodzaak van een onderzoek naar de beste oplossing voor de wijk. Uit reacties van de buurthui zen de Planeet en Zeewijk blijkt dat er geen behoefte is aan één groot buurthuis. Wethouder Scheeper wees op een vroeger ingenomen standpunt dat de raad juist het tegendeel daarvan voor ogen heeft. Hij stelde echter dat de discussie over de vestiging van één of twee buurthuizen nog geheel open is. Mevrouw N. Groot-Water (PvdA) haalde een nota van het buurthuis De Mei aan, waaruit blijkt dat slechts twee van de tien administratieve bezigheden zich lenen om uitbesteed te worden. De overige activitei ten moeten in het buurthuis gedaan wor den. Zij kon daarom begrip opbrengen voor de buurthuizen die wel een admini stratieve ondersteuning zouden accepte ren, maar geen centralisatie daarvan. De buurthuizen De Spil en De Mei hebben momenteel administratieve faciliteiten. Een uiteindelijke beslissing over de admi nistratieve beslommeringen van de buurt huizen zal pas bij de sociaalculturele plan ning plaatsvinden. Dinsdag werd in de lunchkamer van hoofdkantoor 1 bij Hoogovens een steeds zeldzamer voorkomend 50-jarig jubileum ge vierd. De jubilaris was de heer M. van Eist uit Velsen-Noord, die op 15 mei 1930 in dienst kwam en na een lange carrière, die zich voornamelijk in de staalfabrieken afspeelde, opklom tot bed rijfsassistent in oxystaalfa briek 1. Onder belangstelling van familiele den, collega 's en vrienden werd de heer Van Eist toegesproken door onderdirecteur pro- duktie, ir. G. J. Bruynel, die zijn bewondering uitte voor de indrukwekkende staat van Ruilbeurs Zondagmiddag houdt de afdeling Kennemerland van De Verzame laar een ruilbeurs in het Alleenstaanden centrum aan de Wijkerstraatweg in Vel sen-Noord. De beurs begint om 12 uur en sluit om vijf uur. Astma fonds De collecte voor het Nederlands Astma Fonds heeft in Velsen een bedrag opgeleverd van 26.118,14 gulden. Deze week hoopt hij te horen hoe de mensen op zijn aanbod reageren en van deze mogelijkheid gebruik wensen te maken. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. „De decentralisatie van de sociaal-culturele planning zoals de re gering die voorstaat is bedoeld tot aan de laagste overheid. Het verwijt van de wel zijnsorganisatie Stisa en de buurthuizen in Velsen dat de gemeente zou centralise ren - van bovenaf opleggen - is niet te recht. Op gemeentelijk niveau ligt de verantwoording. Door middel van in spraak kan de basis mede gestalte geven aan de opzet van het sociaal-culturele beleid”, aldus mevrouw C. C. Maes. De D’66-woordvoerster verwoordde hiermee de opvatting van de politieke partijen, die zich in grote lijnen achter het college schaarden. Alleen de CPN hield geen gelijke tred met de voorstellen en de visie van het college. Het gemeenteblad, dat was gebaseerd op de discussienota’s van de Stisa en de buurthuizen, was voor A. Meijer (CPN) aanleiding de bezuini- gingspolitiek van de regering-Van Agt aan de kaak te stellen. Tijdens de woensdag gehouden bijeen komst van de commissies sociale en wel zijnszaken werden ook de reacties van de buurthuizen en de Stisa op de gemeenten voorstellen besproken. De reactie van het buurthuis De Mei is buiten beschouwing gelaten omdat deze te laat binnen zou zijn gekomen. Wel ontlokte het stuk van het Velsennoordse buurthuis afkeurende woorden aan de raadsleden vanwege de scherpe toonzetting. De Amsterdamse timmerfabriek aan de Asterstraat in Amsterdam-Noord waar stranliefhebbers tegen gunstige voorwaarden een nieuw zomeroptrekje kunnen bestellen. VELSEN-NOORD. Het alarmnum mer van de Politie Velsen kan met ingang van heden vanuit Velsen-Noord gedraait worden zonder kengetal. Het alarmnum mer is 19033.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 5