Lub Bakker veertig jaar bezeten van amateurtoneel bel voor een abonne- ment Kunstmarkt Haarlem KLM extra in cie vishd YAMAHA gratis proef- bezuinigingen noodzakelijk 319053 ORGELSHOW hciven- berichten „Kennemerland moet ijsbaan behouden” Acteur/regisseur morgenavond door Advendo gehuldigd Twee leden Gewest willen opnieuw met Menken praten Koningin 27 juni in Noord-Holland F i i I I I I I I I I (023) Nieuwe Modellen, Showroom Modellen en OCCASIONS 023-314181 1 I 19 8 0 DONDERDAG 2 2 6 M E I JAN EELSING Maastricht: Amsterdam: Sluis (Z.-Vl.): JAN EELSING JOHANNIS VAN GORSEL Woerden: Roosendaal: Umuiden: Maarssen: 7 Goirle: om Grote Houtstraat 12 - tel. 324487 Grote Houtstraat 12 - tel. 324487 Rivièradreef 19 tel. 330127 Winkelcentrum Schalkwijk - Haarlem „Toneelvader” Hunsche Dankbaar voor alles wat hij voor ons heeft betekend geven wij u kennis van het heen gaan, op 52-jarige leeftijd, van mijn lieve man en onze zorgzame vader Gelegenheid tot afscheid nemen en con doleren vrijdag van 19.00 tot 20.00 uur in het uitvaartcentrum Eemstraat 27 te IJmuiden. De begrafenis zal plaatsvinden zaterdag 24 mei om 10.00 uur op de begraafplaats Duinhof te IJmuiden. Vertrek vanaf het woonhuis om 9.40 uur. M. C. Eelsing-Verloop Mary en Bert Rob IJmuiden, 21 mei 1980 Orionweg 119 Met diepe droefheid geven wij u kennis van het overlijden van onze lieve zoon, schoon zoon, broer en zwager Tot onze grote droefheid heeft de Heere tot zich genomen onze lieve zorgzame vader, groot- en overgrootvader Liever geen bezoek aan huis Geen toespraken H. Eelsing M. E. Verloop-De Groot G. Visser W. Eelsing E. P. Verloop R. Wijngaarden Neven en nichten Bedroefd doch dankbaar voor alles wat hij voor ons betekend heeft, delen wij u mede, dat heden, voorzien van de H. sacramenten der zieken, van ons is heengegaan mijn innig geliefde man en vader, onze beste broer en zwager MR. DR. JULIUS LODEWIJK FREDERIK ENGELHARD L. H. M. Engelhard-Arts Joost J. M. C. Engelhard- Olivers en kinderen dr. J. V. J. Engelhard P. W. Engelhard- van der Valk en kinderen F. T. F. v.d. Beld- Engelhard mr. H. P. L. v.d. Beid I EX1 - E 70 - E 50 - E 30 - D 85 - D 65 - C 55- C 35 - B 75 - B 55 - B 35 - D 80-DK 40- B 20 R - D 3 R - D 2 B - D 7- CSY 4 - etc. etc. KRUISWEG 45-49, HAARLEM, 023-320244. BIJ STATION EN PARKEERGARAGE Regisseur weduwnaar van Cornelia Bevelander op de leeftijd van 90 jaar. Gorinchem: oud-notaris te Beverwijk, op de leeftijd van 73 jaar. Beverwijk: 21 mei 1980 Waranda 21, 1943 BJ Beverwijk Gelegenheid tot afscheid nemen vrijdag avond van 19.00-20.00 uur in het uitvaartcen trum te Heemskerk, A. Verherentstraat 6. De H. Mis van Requiem zal gezongen worden zaterdag 24 mei a.s. om 11.30 uur in de kerk van de H. Laurentius te Heemskerk, A. Ver herentstraat 4, waarna om 12.45 uur de be grafenis zal plaatsvinden op de begraaf plaats „Eikenhof”, Marquettelaan te Heems kerk. Na afloop van de plechtigheid gelegenheid tot condoleren in de aula van de begraaf plaats. J. J. van Gorsel P. J. van Gorsel-Elshout Ph. L. van Gorsel N. van Gorsel- Hundersmarck J. J. van Gorsel H. van Gorsel-Braam G. C. Voets-van Gorsel H. A. W. Voets J. C. van Gorsel L. van Gorsel-Mesker N. C. Mathijssen- van Gorsel H. Mathijssen Klein- en achterkleinkinderen IJmuiden, 21 mei 1980 Kanaalstraat 238 Gelegenheid tot afscheid nemen en con doleren zondag van 15.00-16.00 uur in het uitvaartcentrum Eemstraat 27 te IJmuiden. De begrafenis zal plaatsvinden dinsdag Tl mei om 14.00 uur op de begraafplaats Duinhof te IJmuiden. Vertrek vanaf het uitvaartcentrum 13.30 uur. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. Veertig jaar betrok ken bij het amateurtoneel, waarvan dertig jaar als acteur/regisseur van Advendo: dat is IJmuidenaar Lub Bakker, die op grond van zijn niet geringe staat van dienst morgen avond door zijn vereniging uitge breid in ’t zonnetje zal worden gezet. Dat gebeurt in de Stadsschouwburg Velsen direct na afloop van de Ad- vendo-uitvoering „Het Spook van Canterville”, in welke blijspelpro- duktie de jubilaris de rol van Lord Archibald Archibald voor zijn reke ning neemt. Voor de mooiste dog in uw leven is het hoogtepunt uw bruidsjapon. MODELBOUW! blcscReodsa I BLOEMENDAALSEWEG 29 TELEFOON 26 48 49 :-r (Van onze kunstredactie) (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) k In 1950 meldde Bakker zich aan als lid HAARLEM. De Kunstmarkt Haar lem 1980, die georganiseerd wordt door de Federatie van de gezamenlijke vereni gingen van ouders van geestelijk gehan dicapten uit deze regio, zal op zaterdag. 7 juni plaatshebben in het Prinsenhof ach ter het Haarlemse Stadhuis. De van half tien tot 23 uur durende markt, die vorig jaar ƒ31.000 opleverde door verkoop van kunstwerken, heeft als doel geld op te brengen voor voorzienin gen en activiteiten van gehandicapte kin deren en het contact te bevorderen tussen kunstenaars en publiek en om bekend heid he geven aan de speciale zorg van ouders van gehandicapten. Ongeveer vijftig kunstenaars in Haar lem en omgeving werken mee aan de kunstmarkt, waaronder een groot aahtal leden van De Groep en Kunst zij ons Doel. Meer dan zestig kunstwerken zullen ver loot worden. In de vijftig kramen op het Prinsenhof worden verder schilderijen, etsen, beeldhouwwerken, sieraden, kera miek en andere kunstobjecten verkocht. De opbrengst van de verloting en 20 pro cent van de opbrengst van alle verkochte werken komt ten goede aan de Febo. Tijdens de dag en avond zullen diverse groepen voor de muzikale opluistering zorgen, waaronder de Limehouse Jazz band. Ook de Haarlemse bloemenmeisjes zullen aanwezig zijn. Reparatie binnen 48 uur Bestuurder Van Essen reageerde aan vankelijk nogal lauw. „We zitten niet te springen om hier het voortouw te nemen”, zei hij, „dit is geen gewestelijke maar een regionale zaak”. „Ook inwoners uit de IJmond en Haarlemmermeer komen op de ijsbaan”. Van Essen maakte er geen geheim van zich in een moeilijk parket geplaatst te voelen. Als wethouder van Haarlemmerliede en Spaarnwoude had hij wat deze materie betreft de conflicte rende verantwoordelijkheid. Mevrouw Jonkergouw (CDA, Haarlem) sloot zich aan bij het standpunt van Evers en Kerkhoff. „Gedane zaken nemen geen keer, ’t Is een afschuwelijke zaak. Maar als we blijven praten, hebben we van de winter nog geen ijsbaan”. Woensdag vertrokken: Garrison Point, Londen; Overseas Harriette. In het personeelsblad van de KLM De Wolkenridder geeft algemeen bedrijfsdi recteur ir. G. J. de Wit een toelichting op de bijstelling van de prognoses. Voor 1981 en 1982 gaat de directie uit van een groei die voor wat betreft het vervoer drie per cent minder groot is dan was berekend. In de aangepaste meerjarenplannen is de produktie met twee percent verminderd. De KLM kan, zo verwacht De Wit, door (Van een onzer verslaggevers) SCHIPHOL. De KLM moet extra op de kleintjes passen, wil het bedrijf niet opnieuw in de rode cijfers komen. Daar om gaat de directie in alle sectoren van het bedrijf bezuinigen. Om te beginnen zijn de groeiprognoses aangepast. Die maatregel levert een besparing van 37,8 miljoen gulden per jaar op. Nog eens 30 miljoen gulden moet komen uit produkti- viteitsverbetering. Daarnaast mikt de KLM op een minder snelle groei van het personeelsbestand. Jl* V 0 g De besommingen waren (in guldens): KW 29 4.400, KW 214 12.200, UK 129 4.200, VD 6 290, VD 19 3.600, VD 20 900, WR 69 1.700, WR 71 1.000, WR 75 770, YE 25 4.000, IJM 1 7.400, IJM 2 4.600. Per 40 kg: tarbot 480-374, griet 364-323, kabeljauw twee 246-220, kabeljauw drie 144-126, kabeljauw vier 136-114, kabel jauw vijf 110-72, schol twee 144, schol drie 148-130, schol vier 92-62, wijting drie 92-39, makreel één 64-58, makreel twee 50-23, schar 77-32, poontjes 38-24, rode poon één 116-106, rode poon twee 92-85, rode poon drie 55-46, inktvis 400, bot 26-25, mullets 592. t< ir s< Pi O c» Onder leiding van Hunsche werkte Lub Bakker mee aan Advendo-uitvoeringen als „Een baby van duizend weken” (1955), „De dorpsdokter” (1957) en „Adem van de dood” (1965). Bijzonder fijne herinnerin gen bewaart hij aan rollen als de stoker Driekus uit „Drie is te veel” (1958), de restauranteigenaar in „Klanten kunnen niet wachten” (1963) en de stoere grootva der uit „Het meisje met het Leeuwenjong” (1964). c P y Zeer scherp geprijsde occasions ook van de laatste modellen. Toonka- merorgels met zeer attraktieve kortingen. Dit is uw kans. Maak van Pinkster een muziekfeest en kom beslist naar t P zi ri L 3‘ VI hi ti N pi d v tl ti VI ir service ti VI B 2! ai d f< n d a n h S' d T g h k t< o waren een gestart werd met een gemeen schappelijk project, waaraan alle ge meenten sommige met tegenzin deel namen. Alphenaar In 1965 wordt Lub Bakker ook als regis seur actief. Als eerste vereniging profi teert Entre Nous van zijn intussen vijfen twintigjarige ervaring, maar nadat hij Hunsche al eens gedurende een periode (Van een medewerker) IJMUIDEN. Aan de woensdagmarkt werd aangevoerd: 360 kg tong, 22 kisten tarbot en griet, 195 kisten kabeljauw, 160 kisten wijting, 89 kisten schol, 49 kisten schar, 77 kisten makreel en 103 kisten diversen. van Advendo, de club die hij tot op de dag van vandaag trouw is gebleven. Het eerste stuk waarin hij meespeelde was „De Rozenkrans” onder de legendarische regisseur Hunsche, de man van wie Lub Bakker gedurende een lange reeks van jaren zoveel heeft geleerd dat hij hem eerbiedig „mijn toneelvader” noemt. Prijzen in guldens, per 1 kg: tarbot 13,73-12,10, grote tong 11,98-11,45, groot- middel tong 11,97-11,72, kleinmiddel tong 14,18-13,86, tong één 16,71-16,20, tong twee 15,78-15,32, zalm 20,15-9,99. van ziekte heeft vervangen vraagt Adven do hem in 1969 (bij het afscheid van de nestor van het Velser amateurtoneel) de regie over te nemen. Onder zijn regisseur- 1 schap voert Advendo stukken op als „Tramlijn Begeerte”, „Boeing Boeing”, „Madame Tic-Tac” en „Als het kindje binnenkomt”. Sedert 1972 toen Hennie Zwanenburg als regisseur z’n intrede deed, staat Lub Bakker bij Advendo weer op de planken. Hij was sedertdien onder meer te zien in „Valstrik voor een man alleen”, „Fanfa- rella”, „Wat doet mijn vrouw van twee tot vijf’, „Terug naar Warschau” en „Het huis aan het meer”. Tussen de bedrijven door accepteerde hij in 1977 ook nog het verzoek van de toneelvereniging Genesius uit Uitgeest om daar de regie te komen voeren en behoorde hij in ’65 tot de initia tiefnemers van de latere stichting O.l.G. Alle amateurtheater-activiteiten bij el kaar opgeteld zorgen er voor, dat Lub Bakker niet vaak in zijn woning kan worden aangetroffen, „maar ja” zegt hij, „als je bezeten bent van toneel weet je van geen ophouden: het zit je in het bloed”. Woensdag aangekomen: Elke Kahrs, Rotterdam, IJmuiden; Bianca W, Noord zee; Burgenstein, Antwerpen; Henry Stahl, Kingslynn; Oster Gutland, Hamina, Zaandam; Atlantic Bounty, Srifacha; In grid Gorthon, Gevle; Mobil Jade, Bremen. Jongsma en diens Bloemendaalse frac tiegenoot Coebergh toonden zich niet en thousiast over de redding van de ijsbaan. Het was naar hun mening nu te laat om nog wat te kunnen doen. Maar volgens Jongsma zou Menken nog steeds belang stelling hebben voor de ijsbaan en daar zou men nu gebruik van moeten maken. Want Zuid-Kennemerland zou in elk geval wel een ijsbaan moeten hebben. In de Haarlemse kunstijsbaanstichting had hij echter geen enkel vertrouwen. Ook Coe bergh zag weinig heil meer in de continu ering van het jjsbaanproject, maar was eveneens wel voorstander van een nieuw gesprek met Menken. Van Schie (CDA, Haarlemmerliede) sloot zich daarbij aan. Alle aanwezige commissieleden (afge vaardigden van de gemeenteraden in Zuid-Kennemerland) vonden dat Zuid- Kennemerland een ijsbaan diende te be houden. De vraag was alleen op welke manier. Jongsma (WD, Zandvoort) zei over informatie te beschikken dat de heer Menken nog steeds belangstelling zou hebben voor een ijsbaanexploitatie in Haarlem. Zoals bekend zijn Menkens plannen destijds niet doorgegaan omdat de ijsbaanexploitant zich niet wenste te schikken in de voorwaarden, die men aan de exploitatie had willen verbinden. Men ken liet toen verstek gaan bij een bespre king, waarna zijn plannen van de baan Lub Bakker, amateurtheaterman in hart en nieren, zette als lid van de wandel- sportvereniging Stormvogels in ’39/’4O zijn eerste schreden op het artistieke pad, toen hij samen met enkele metgezellen een kabaretgroepje oprichtte dat binnen en buiten Stormvogels weldra flinke po pulariteit verwierf. In het feestgewoel na de bevrijding werd Bakker lid van de toneelgroep van D.B.O., een buurtvereniging uit de Planci- usstraat en omgeving. Als Jakob uit „On der één dak” maakte Lub Bakker zijn debuut. Het acteren beviel hem zo goed, dat hij na de opheffing van de buurtvere niging meteen weer lid werd van de to neelvereniging van de Chr. Jongeman nenvereniging ’t Mosterdzaadje, welke club z’n uitvoeringen gaf in IJmuiden- west. Lub Bakkers’ naam raakte bekend en steeds vaker werd hij gevraagd voor gastoptredens, onder meer door Haven kwartier uit Beverwijk en Amicitia uit Santpoort. Het Haarlemse PSP-raadslid Evers kaartte de IJsbaankwestie aan in de rond vraag van de commissievergadering. De ijsbaan is een gewestelijke zaak, zo meen de hij. Het zou toch slecht zijn, wanneer het gewest zich afzijdig zou houden, nu iedereen (provincie, Haarlem, Heemstede, Bloemendaal en Haarlemmerliede en Spaarnwoude) zich inspant voor het be houd van de baan. Dinsdag aangekomen: Hand Fortune, Liverpool; Norrsundet, Rochester, Vel sen; Lutz Schroeder, Antwerpen; Pluto, Dundee, IJmuiden; West Osprey, Cont Plat, IJmuiden; Ilka, Antwerpen, IJmui den; America Express. Hamburg; Antarc tica, Rusalca, Immingham, IJmuiden; Kenrix, Whitby, IJmuiden; Tor Scandina via, Gothenborg; Bernd, Stanlow; Paulina Brinkman, Whitby, IJmuiden; Terra, Ca diz, IJmuiden; Frans, Noordzee, IJmui den; Haithabu, Bremen; Gitta, Gunness, IJmuiden; José Esquevil, Hamburg; Co- ran W, Kingslynn; Titan Service, Cont. Plat, IJmuiden; Maasborg, Mantyluoto, Zaandam; Regine Langley, Malta, Bever wijk; Tor Scandinavia, Noordzee. HAARLEM. De gewestelijke com missie voor recreatie, cultuur, sport en jeugdzaken heeft er woensdag op aange drongen, dat het dagelijks bestuur van het gewest Kennemerland op korte ter mijn een standpunt inneemt over de Haarlemse kunstijsbaan. Daarmee zou men alsnog kunnen bereiken dat een draagvlakverbreding voor de kosten- verslindende Ijsbaan tot stand komt. Op die manier is de Usbaan wellicht nog te redden. Gewestbestuurder Van Essen (wethouder van Haarlemmerliede en Spaarnwoude, WD) beloofde de kwestie in het bestuur aan de orde te stellen. Ook de mogelijkheid om opnieuw contact op te nemen met de commerciële ijsbaan exploitant Menken zal daarbij onder ogen worden gezien. Kerkhoff (PvdA) wees er op, dat vooral nu een positief gebaar van het gewest welkom zou zijn. Dezer dagen is het im mers „er op of er onder”, nu Heemstede aan ondersteuning van de Usbaan een ultimatieve voorwaarde heeft verbonden dat Zandvoort voor 1 juli moet beslissen alsnog mee te doen. Van het standpunt van Zandvoort hangt ook af of Haar lemmerliede en de provincie hun steun handhaven. Ook Heemstede heeft zich daar nu bijgevoegd. Uitblijven van Zand- voortse steun zou dus betekenen, dat Haarlem en Bloemendaal alleen voor de baan zouden moeten opdraaien, wat voor beide gemeenten een niet te dragen last zou zijn. Kerkhoff had echter de indruk „dat de draagvlakverbreding er zat aan te komen” en een positieve reactie van het gewest zou in dat verband zeer belangrijk kunnen zijn. de bijstelling de komende twee jaar ruim zestig miljoen gulden besparen. De bezui nigingen zijn noodzakelijk om de continu ïteit van het luchtvaartbedrijf te waarbor gen, aldus de directeur. „De resultaten wijzen op een te kleine winstmarge. Ook moet de wereldluchtvaart rekening hou den met een aanmerkelijk lagere ver keersgroei dan tot voor kort werd aange nomen”. Naast de bijsturing van het meerjaren plan vindt de directie het nodig dat er extra bezuinigd wordt. Daarom zijn alle cijfers in de begroting nog eens tegen het licht gehouden en vervangen door lagere streefcijfers. Op die manier hoopt de KLM jaarlijks nog eens dertig miljoen over te houden. Nu werken er bij de KLM 19.040 perso nen. Volgens de oude cijfers moeten dat er over enkele jaren 19.970 zijn. De aanpas sing van de groeicijfers betekent al dat er 133 minder mensen nodig zijn. De extra bezuinigingen moeten nog eens een globa le besparing van 380 personeelsleden op leveren. Bij nadere beschouwing denkt de KLM- directie dit jaar met 513 mensen minder toe te kunnen dan was berekend. Voor volgend jaar zouden zelfs 658 mensen minder aangenomen moeten worden. De bezuinigingen zullen niet leiden tot ontsla gen, door natuurlijke afvloeiing denkt de KLM de bezuinigingen in het personeels bestand te kunnen doorvoeren. DEN HAAG (ANP). Koningin Beatrix en prins Claus, die volgende maand alle Nederlandse provincies en provinciale hoofdsteden bezoeken, komen vrijdag ochtend 27 juni naar Noord-Holland, zo heeft de Rijksvoorlichtingsdienst meege deeld. In de middaguren staat een bezoek aan Utrecht op het programma. Eerder in de maand (vanaf 11 juni) gaat het konink lijk paar op bezoek in de overige provin cies. Dinsdag vertrokken: Navigator, Noord zee; Londoner, Great Yarmouth; Mariti me Hawk, Norfolk; Christa Tieleman, Antwerpen; Gersom, Rouan; Hans Leh man, Dordrecht; Bayernstein, Antwer pen; Ilka, Leixoes; Pluto, Lerwick, IJmui den; Norrsundet, Duinkerken, Velsen; Zeulenrohda, Norrsundet; Young Ameri ca, Felixstowe; Rainbow Warrior, Noord zee; Frans, Noordzee, IJmuiden; Tor Scandinavia, Noordzee; Neptunus, Dun dee; Pavo, Parr. Waar kunt u een betere s 'r' i

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 6