‘1 Lofzang voor diamanten Vertrouw op (8X4) altijd! maar toch... Uit opbrengst kinderpostzegels fors bedrag naar de IJmond i re veilingen beverwijk jubilaris van „Zanglust” PU f. W d mi ind SPEELS” PLEKJE IN GEBRUIK GENOMEN "Gasbel” in uw buik? fel ir 1^2» Heemskerk Filmvertoning voor Rooie Vrouwen Avondvierdaagsen in Velsen en J. L. F. Engelhard overleden Ka 1 PROMENADES HALF JULI IN VOLLE LUISTER Mannenkoor eert lid In tien jaren werd Aqua Home begrip voor aquarianen ■K3 een hondeleven. Train je hond. Of neem ’m mee. Of breng’m bij iemand. Jy bent weg. hebben zowel je hond Maar je buurvrouw kan als je buren om die herrie óók wel janken. Wat een leven! Doe d’r wat aan. i it'1 7 DONDERDAG 22 1980 M E I IJMOND VOOR GEHANDICAPTE KINDEREN 1 Ml een héle opluchting! KB;,' KL 4 Iv Afsluiting Breestraat voor aanleg van de fietspaden De meest ingrijpende werkzaamheden (ADVERTENTIE) Zeker bii ie eerste aanzoek ^^deo Zeker bij je eerste aanzoek (Van een onzer verslaggeefsters) stonden, werd ge- 26(H) AJ Delft. 4 I I iiverse stering Jazz- neisjes Beatrix nd alle zinciale vrijdag- and, zo meege- bezoek jrder in konink- provin- bij el- it Lub g kan 'gt hij, reet je in het mburg it Lub BEVERWIJK. „Aqua Home”, het clubhuis van de aquariumsociëteit „Tro pica” in het sportpark Rooswijk te Velsen- Noord, bestaat deze maand tien jaar. Voor de vereniging is dat geen reden om feest te vieren, maar wel om met voldoe ning vast te stellen, dat het eigen home in die jaren een begrip geworden is voor vele aquariumliefhebbers in de noordelijke IJ- mondgemeenten en dat het ook stellig heeft bijgedragen tot de bloei van een stabiele vereniging „Tropica”, met door de jaren heen zo’n tweehonderd leden. Tien jaar geleden is er anderhalf jaar geploeterd om van een bouwval een club huis te maken, waarin de tweemeterbak- ken thans in volle glorie te pronk staan, terwijl de viermeterbak binnenkort wordt opgeknapt. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De achterstand in de totale reconstructie van de Breestraat is ingelopen en de oplevering kan waar schijnlijk nog voor de bouwvakvakantie plaatsvinden. Deze reconstructie vereist een werkwij ze, waarbij hindering en deklaag voor beide fietspaden in één ononderbroken arbeidsgang worden aangelegd. Dat gaat onvermijdelijk het nodige ongemak ople veren. Nogal wat ongemakken dus voor leve ranciers, winkelend publiek en bewoners. Maar dat is dan ook de laatste hindernis naar de realisering van de zo ingrijpend veranderde Breestraat, die zich juist voor de top-vakantietijd in volle luister kan tonen. gelijkheid zowel van de zijde van het Stationsplein af als vanuit de Bloksteeg gebruik te maken van de hoofdrijbaan. (Van een medewerker) BEVERWIJK. Het mannenkoor „Zanglust” heeft woensdagavond in het gebouw de Hoop aan de Populierenlaan hulde gebracht aan het koorlid de heer P. Prins, die een dezer dagen 60 jaar lid is van „Zanglust”. Hij ontving onder grote belangstelling van de overige koorleden de erespeld en een oorkonde van de Koninklijke Nederlandse Zangersbond. Het kinderdagverblijf „De Luchtbal lon” aan de Luxemburglaan in Heems kerk kreeg 25.000 ten behoeve van de verbouwing van het zwembad en aanpas sing van de kleedruimten in verband met de toegankelijkheid voor dubbelgehandi- capte kinderen. De Stichting Dagverblij- ven voor geestelijk gehandicapten in de IJmond ontving 17.520 voor het projekt speltherapie in de thuissituatie in Heems- kerk. perso- n dat er aanpas- 1 dat er ie extra i globa- den op- HEEMSKERK/BEVERWIJK. Op ini tiatief van de Rooie Vrouwen in de Partij van de Arbeid, afdelingen Heemskerk en Beverwijk, wordt vanavond, donderdag 22 mei, in het buurthuis „De Lichtboei” aan de Luxemburglaan de film „Wissel op de toekomst” vertoond. Uitsluitend verkrijgbaar bij apotheker en drogist Lees vooraf de gebruiksvoorschriften e KLM- minder 1. Voor mensen ien. De ontsla- enkt de soneels- In Wijk aan Zee ging 6500 naar het Emma-kinderhuis (Centraal Genootschap voor Kinderherstellingsoorden te Amster dam) voor spel- en sportmateriaal. Omdat het rijverkeer om de beide pro menades te bereiken steeds vanaf de hoofdrijbaan het fietspad moet kruisen zullen gedurende de tijd dat de fietspaden opgebroken zijn de beide promenades af gesloten worden voor het bevoorradings- verkeer. De bevoorrading moet dan vanaf de hoofdrijbaan gebeuren. Het ophalen van huisvuil zal op de betreffende dagen kunnen blijven plaatsvinden, maar uit sluitend via de middenrijbaan. Alle perce len blijven echter voor ambulances en brandweer bereikbaar. ir ruim bezui- ontinu- aarbor- ;ultaten ;e. Ook ig hou- re ver- aange- BEVERWIJK. In het Heemskerkse St. Jozef Ziekenhuis overleed woensdag op 83-jarige leeftijd mr. dr. J. L. F. Engel hard, in de periode 1959-1977 als notaris gevestigd in Beverwijk. Speciaal onder zijn vakgenoten verwierf de overledene grote bekendheid als publicist en weten schapper op juridisch/fiscaal terrein. Op 65-jarige leeftijd promoveerde de heer Engelhard aan de Gemeente-Univer- siteit van Amsterdam op een dissertatie over het belastingstelsel (zogenoemde konvooien en licenten) ten tijde van de Republiek der Verenigde Nederlanden. In zijn periode als notaris verschenen vaak geraadpleegde boeken van zijn hand getiteld: De fiscus en het onroerend goed, De fiscus en de effectenbezitter en als derde de fiscus en het erfrecht. De overle dene was voorts als docent verbonden aan landelijke opleidingen voor deurwaarders en notarieel medewerkers. Na zijn af scheid als notaris doceerde hij nog over bovengemelde vaktechnische onderwer pen aan de Amsterdamse Universiteit. De teraardebestelling is zaterdag te Heems kerk. (ADVERTENTIES) Overmatige gasvorming m maag of darmen kan een vervelend, opgeblazen gevoel en pijnlijke spanningen ten gevolge hebben. Dat is vaak het geval na het eten van bepaalde spijzen. Neem dan Ceolat.Ceolat kauwtabletten zijn aangenaam van smaak en gemakkelijk m te nemen. Ceolat helpt snel en doel treffend. In het tijdvak tussen 2 en 13 juni zal ook de aansluiting van de Zeestraat op de Breestraat in de definitieve vorm worden aangelegd. In diezelfde periode is het noodzakelijk het doorgaande autoverkeer uit de Breestraat te weren. Dit verkeer zal. evenals bij de asfaltering van de hoofdrij baan is gebeurd, worden omgelegd via Bloksteeg - Koude Horn - Wijkermolen en Stationsplein. Uiteraard kan men naar eigen keuze alternatieve routes volgen. Het (brom)fietsverkeer behoudt de mo- BEVERWIJK. Bloemen: anjers 20-35, tros anjers 175-250, alstoemeria 30-60, freesia 8-20, irissen 6-10, rozen 12-35, baby roos 6-25, duizendschoon 100-150, violie ren 6-15. Planten: geranium 125-285. Groente: andijvie 44-70, bospeen 175-230, selderij 31-64, boskroten 118-138, peterse lie 50-56, peulen 1420, postelein 30-66, prei 33-107, raapstelen 29-37, rabarber 38-71, radijs 20-45, spinazie 20-60, sla 12-40, spits kool 87-94, uien bos 72-78, waspeen 85, asperge 640-690, aanvoer: rabarber 14.000 bos, radijs 15.000 bos, sla kas 73.000 krop, sla natuur 80.000 krop, prei 11.000 kilo, spinazie 65.000 kilo, andijvie 60.000 kilo, bospeen 5500 bos. Het is het verhaal van vier vrouwen van verschillende generaties, hun verwachtin gen en teleurstellingen. Na de film is er gelegenheid voor discussie. HEEMSKERK7WIJK AAN ZEE. Uit de opbrengst van de kinderpostze gels is van juni 1978 tot mei 1979 bijna zeventigduizend gulden besteed aan vier projekten in Heemskerk en Wijk aan Zee. die nu nog moeten worden verricht om vatten de aanleg van fietspaden. Deze zijn thans voorzien van een tijdelijke bestra ting van klinkers, die nog moet worden vervangen door een verharding van asfalt in rode kleur. Vdven- /an de sei) de I isseur- JP als i jeing”, I kindje erjaren- dat er ijn alle gen het - lagere opt de miljoen A-. „De Meerweiden geven door een werkgroep van de Velsennoordse Aktiviteiten Kom missie. De uitvoer lag in handen van de gemeentelijke afdeling groen voorziening, die het terreintje omto verde tot een „speels” plekje te mid den van de woonbebouwing. Woens dagmiddag namen de Velsennoordse kinderen na de opening dankbaar bezit van het speelparkje waarin ook wandel- en zitmogelijkheden voor ouderen zijn aangebracht. De heer P. Prins werd in mei 1920 lid van het mannenkoor in het Zuid-Hollandse Middelharnis. Precies 20 jaar later kwam hij in de bange oorlogsdagen naar Beverwijk na zijn benoeming als onderwijzer aan de Zeewijkschool. Nog in datzelfde jaar zette hij zijn Zuidhollandse traditie voort en werd lid van het mannenkoor „Zanglust”. Na zestig jaar zich verdienstelijk te hebben gemaakt voor dit koor was de heer Prins woensdag avond het middelpunt van een feestelijke diamanten jubileumviering waarbij het koorlid en zijn familie werden toegesproken door de voorzitter van het Gewest Noord - Holland van de Nederlandse Zangersbond, de heer J. Zwart. Deze wees op grote verdienste van mensen als de heer Prins die door een goede inzet de zangersbond gestalte gaven. De heer P. Prins blijft lid van het 74 leden tellende Beverwijkse koor. Nadat hij tien jaar geleden al tot lid van verdienste werd benoemd ontving de jubilaris woensdag het erelidmaatschap waarna het koor hem met enkele liederen lof toe zong. Verschillende van die liederen werden door de heer Prins zelf in de afgelopen jaren gecomponeerd. De werkgroep „Kinderbelangen” ont ving 20.000 uit de opbrengst van de kin derpostzegels voor de aanleg van de ge combineerde speeltuin/kinderboerderij ten behoeve van de kinderen zowel uit Wijk aan Zee als uit het revalidatiecen trum „Heliomare”. In de week van 2 tot en met 6 juni wordt de tijdelijke bestrating uitgebroken. De zandbaan wordt dan op hoogte afgewerkt. In de periode van 9 tot en met 13 juni zullen de asfalteringswerkzaamheden worden uitgevoerd met aansluitend het aanbrengen van de wegmarkeringen. (ADVERTENTIE) Je hond jankt. ^Hartverscheurend. Als je zó doorgaat ütenuieiachtdjn wtidkaah Hoe? Vraag informatie aan de Nederlandse Stichting Geluidhinder.Postbus 381 Goed,Haarlem heeft dan z’n f Teylers Museum Hildebrand monument en de Damiaatjes J IJMOND. Van maandag 9 tot en met donderdag 12 juni worden in Vel sen en in Heemskerk de avondvier daagsen gehouden. In Velsen zijn weer nieuwe parcour- sen uitgezet door de gemeente. Gestart wordt vanuit de speeltuin „In veilige haven” aan de Heerenduinweg, op de eerste drie dagen van half zes tot zeven uur en op de laatste avond van zes tot zeven uur. Het inschrijfgeld bedraagt 3,50 voor junioren tot veertien jaar en 4,50 voor senioren. De voorinschrijving sluit in Velsen op 2 juni. Na deze datum wordt het inschrijfgeld met een gulden verhoogd. Voor deelneming in Velsen kan men zich in laten schrijven bij J. Jansen, Platanenstraat 4, tel. 31968, C. J. Koks, Eenhoornstraat 18, tel. 20173, H. C. Smit, Lange Nieuwstraat 408, Tel. 13024 en A. V. Weelderen, Fazanten laan 30, tel. 30680, of in Santpoort bij B. H. Uytendaal, Burg. Meersplantsoen 30, tel. 30680. De organisatie berust in Velsen bij de afdeling IJmuiden van de Noord- hollandse Wandelsportbond. In Heemskerk zorgt de wandelsportvere- niging T.O.G. voor de organisatie, on der auspiciën van de Kon. Ned. Bond voor Lichamelijke Opvoeding. Gestart wordt vanuit het buurthuis „De Zand- kraai” aan de Handelstraat op de eer ste drie dagen vanaf zes uur en op de laatste avond vanaf half zeven. Vorig jaar namen in Heemskerk 3200 wande laars deel. Voor deelneming in Heemskerk kan men zich op 5 en 6 juni van 16 tot 18 uur laten inschrijven in het buurthuis, op zaterdag 7 juni tussen 14 en 17 uur en op maandag tussen 16 en 17 uur. In schrijving is ook mogeljjk bij mevrouw Dekker, Rijnstraat 36 (Oosterwijk) in Heemskerk op 5, 6 en 7 juni tussen 15 en 17 uur. Woensdag 28 mei wordt een voorbe spreking gehouden in restaurant Njj- man aan de Kerkweg en van acht uur af zijn daar zeer welkom mensen die op één of meer avonden hun medewer king willen verlenen om de veiligheid van de wandelaars op gevaarlijke oversteekpunten te bevorderen. Daar voor kan men zich ook opgeven bij de heer Dekker, Rijnstraat 36, telefoon 33506 in Heemskerk. r anken, den in Fanfa- vee tot „Het irijven og het nesius komen initia- I.I.G. m ver- op het lerijen, kera- I •kocht. 20 pro- kochte 30. Woensdagmiddag opende wet houder Harry Scheeper onder be langstelling van een grote schare kinderen aan de Ladderbeekstraat in Velsen-Noord een door particulier initiatief ontstaan speelparkje. De aanzet voor deze speelgelegenheid op de plaats waar vroeger de speel toestellen van speeltuinvereniging De bestratingswerkzaamheden ter plaatse van de voormalige parallelwegen zijn nu nagenoeg voltooid, met uitzonde ring van de gedeelten ter hoogte van het Luxortheater en van perceel Breestraat 34 (hoek Zeestraat). Met medewerking van de bouwers van deze percelen wordt het echter mogelijk geacht de sierbestra ting ook daar half juli klaar te krijgen. De Nieuwstraat is inmiddels geheel geher- profileerd. - iBA •J 35

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 7