naar Conflict BECKENBAUER in KNSB COMBINE TEGEN HINAULT KRAB IN FORMULE-3 lotto- Tennisploeg mist finale NAAR HAMBURG paardenkoersenJ O Australië en Spanje de Spelen, Turkije niet Goede start van Klein Zwitserland en Amsterdam Van de Meent Flinke straf Tijdens Pinksterraces op Zandvoort autocoureurs de eenzame adverteerder tekent bij FC Amsterdam 1 w Al ZATERDAG 24 MEI Europa Cup hockey weet niet half hoe dê krant z’n leven kan veranderen. 17 SPORT 1980 WWW c A X.- Bleekemolen -- JV’ l 26^: Franse m, supertrio): •V GOVERT WISSE. Al na drie ronden stond ik aan de kant met een ingekorte auto”. AMERSFOORT (ANP). De Landelij ke technische commissie (LTC) van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrij- dersbond (KNSB) heeft in Amersfoort besloten en bloc op te stappen. Aanlei ding was het daags ervoor genomen be sluit van het dagelijks bestuur, dat Eg bert van ’t Oever belast wordt met de technische leiding van Jong Oranje he ren. Het bondsbestuur schaarde zich don derdagavond achter de visie van het da gelijks bestuur. Het dagelijks bestuur was de mening toegedaan, dat Van ’t Oever, die al negen jaar als ijstrainer functioneert, niet zonder meer aan de kant moest worden gezet, omdat hij niet zou passen in het plan van de LTC. MOSKOU. Bij het naderen van de sluitingstermijn voor de aanmelding van de Olympische Spelen, vannacht om twaalf uur, heeft Turkije besloten om niet te gaan en beslisten Spanje, Australië, Guatemala, Costa Rica, Ne pal en Equador dat zij wél zullen afrei zen naar Moskou. Op tweede pinksterdag is er Alkmaars Grote Pinksterprijs, waarin Kees Verkerk zich weer eens op de piste van Alkmaar begeeft. De eerste start van het elf koersen omvattende program ma zal om één uur plaatsvinden en onze prog noses luiden: Voor er sprake was van een boycot verwachtten de Russische organisato ren daarvan 110 landen in Moskou en Tallinn. München 1972 kende het groot- keert terug als divisieclub FC Meent tekende voor twee jaar. Fred Krab heeft afgelopen dinsdag voor het eerst getraind in zijn March 793, die vorig jaar toebehoorde aan de Italiaan Zijn overwinning op Zolder werd hem echter ontnomen, omdat de protesten van de concurrentie, als zou Krab onregle mentaire banden hebben gebruikt, wer den toegewezen. „Een race toestand was dat. De protesten werden ver na de daar voor toegestane tijd ingediend. Bovendien heb ik wèl juist gehandeld volgens de officiële reglementen, maar niét volgens mondelinge afspraken”. Eric Vilé, de voorzitter van het sectie- bestuur betaald voetbal van de KNVB, heeft de coördinatiecommissie ter be strijding van wangedrag door voetbal supporters geïnstalleerd. De commissie bestaat uit: Prof. Mr. N. J. P. Giltay Veth (Voorzitter verbonden aan de rijksuni versiteit te Leiden), Prof. Dr. W. Buik- huisen (vice-voorzitter, hoogleraar in de criminologie), Ir. W. J. L. J. Merkx (But ste aantal deelnemende landen: 122. Vier jaar later bij de Spelen in Montreal hadden 118 landen ingeschreven. Het Nederlands UEFA-elftal is in het Oostduitse Halle in de halve finales van het toernooi om de Europese titel uitge schakeld. Voor 5000 toeschouwers ver loor Oranje met 0-1 van Engeland. Het doelpunt werd in de 67e minuut ge scoord door English. In de tweede halve eindstrijd versloeg Polen met 2-0 Italië. De finale (PolenEngeland) en de strijd om de derde plaats (NederlandItalië) worden zondag in Leipzig gespeeld. De gebeurtenissen in Monte Carlo wa ren niet de enige problemen voor Bleeke- molen. In eerste instantie zou hij samen met John Vos een Formule 3 team opzet ten, maar omdat de Castricummer zijn financiële verplichtingen niet nakwam, moest de Santpoortse coureur alleen ver der. „Doordat ik op het laatste moment alleen voor de onkosten kwam te staan, heb ik twee monteurs af moeten zeggen. In Monaco heb ik zelf ook af en toe moeten sleutelen, omdat ik de beschik Hoewel Michael Bleekemolen zijn Ralt tijdens de eerste training voor de Formu le 3 wedstrijd in Monaco danig bescha digde, ziet hij toch kans om zijn wagen op tijd klaar te krijgen voor de Pinksterra ces. De Santpoorter knalde in Monaco tegen de vangrail, omdat zijn remmen dienst weigerden. „Ik heb op de één of andere manier een remblokje verloren. Andrea de Cesaris, maar dit seizoen opge kocht is door de vader van Glenn Bosch, die er later in gaat rijden. Krab mocht de wagen lenen. „Ik vond de eerste training in de voor mij nieuwe auto tegenvallen. Ik draaide een snelste tijd van 1.34.9. Valt me achteraf gezien nog mee, omdat er zater dag tijdens de training volgens mij niet veel harder dan 1.32 wordt gereden. Vol gens mijn monteur Cees van der Grint zijn de problemen opgelost, zodra ik de beschikking krijg over snellere banden. Nu moest ik met een paar versleten din gen aan de gang”. gemeester van Breda), Mr. H. A. van Brummen (officier van justitie te Rotter dam), F. G. de Kimpe (directeur stadion Feyenoord), H. W. de Boer (oud-be- stuurslid FC Utrecht en FC Den Haag), W. G. Hoefsloot (hoofdinspecteur van de gemeentepolitie te Utrecht) en mevr. Mr. M. van Loenhold-De Wolf (secretaresse). De Formule 3 race zal maandag over twee manches van elk 17 ronden gaan. Er doen 30 rijders uit tien landen aan mee. Het wedstrijdprogramma voor maan dag ziet er als volgt uit: 12.00 uur: Re nault 5 race, 12.45: eerste manche F3, 13.30: Produktie-toerwagens boven 1600 cc, 14.10: FF 2000, 14.15: Golf GTI, 15.25: FF 1600, 16.00: tweede manche F3. king had over één monteur en die was niet optimaal van alle technische zaken op de hoogte”, aldus Bleekemolen, die de zeker heid heeft na de Pinksterraces ook de wedstrijd daarna in Le Chatre te rijden. Dan is het geld op, de reden, waarom Bleekemolen momenteel naarstig op zoek is naar een sponsor. Favoriet is de Belg Thierry Boutsen, die dit seizoen de rol heeft overgenomen van Alain Prost, die vorig jaar heer en mees ter was in het Europees kampioenschap Formule 3. BERLIJN. Het Nederlandse tennis damesteam is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale in het troosttoer- nooi van de federation-cup. Tegen Cana da werd met 1-2 verloren. Bernard Hinault werd het slachtoffer van een Italiaanse combine. De Italiaanse renners, inclusief de vedetten Moser en Saronni, weigerden in de zevende etappe enig werk te doen om het gat met aanvan kelijk dertien en later zeven coureurs te dichten. Zij gingen er van uit dat dè leider in het algemeen klassement zelf zijn trui maar moest verdedigen. In eerste instan tie verliep dat voor Hinault en zijn ploeg, van wie Bernaudeau menig ontsnapping controleerde, uitstekend. Vijftig kilome ter voor het einde werd een lekke band Hinault fataal. Het tempo in de karavaan Wel stil, waarvan de kopgroep dankbaar profiteerde. Wat de tweevoudige winnaar van de ronde van Frankrijk in de laatste kilometers ook probeerde, hij stuitte op de tegenwerking van de Italianen, die liever een landgenoot (Visentini) dan een buiten lander het rose leiderstricot zien dragen. Het algemeen klassement na de zevende etappe is: L Visentini (Ita) 29.11.29, 2. Contini (Ita) op 44 sec., 3. Ruperez (Spa) op 1.16, 4. Battaglini (Ita) op 2.13, 5. Panizza (Ita) op 2.27, 6. De Witte (Bel) op 2.31, 7. Schmutz (Zwi) op 2.56, 8. Hinault (Fra) op 2.58, 9. Fernandez (Spa) op 3.16, 10. Knud sen (Noo) op 3.30, 11. Moser (Ita) op 3.52, 12. Baronchelli (Ita) op 4.01, 13. Natale (Ita) op 4.14, 14. Chinetti (Ita) 4.29, 15. Saronni (Ita) op 5.01. ORVIETO (ANP). Roberto Visenti ni, een 22-jarige Italiaan, de playboy van het wielerpeloton en zoon van een zeer rijke begrafenisondernemer, heeft vrij dag in de zevende etappe van de ronde van Italië de leiderstrui tot ieders verras sing overgenomen van Bernard Hinault. De rit van Castiglione delle Pescaia naar Orvieto over 193 kilometer leverde een overwinning op voor de Italiaan Silvano Contini, die zich in de slotfase de sterkste toonde. Visentini kwam als zevende over de eindstreep met 11 seconden achter stand op zijn winnende landgenoot. Hi nault bevond zich met alle Italiaanse favorieten in het peloton, dat in de laat ste 40 kilometer een achterstand opliep van ruim 4 minuten. Het bestuur van het Olympisch Comi té nam de beslissing aarzelend. Donder dag had de Turkse regering het comité dringend verzocht geen equipe af te vaardigen. Gezien de bijzonder omvan grijke handelsbetrekkingen die Turkije, lid van de Noordatlantische verdragsor- ganisatie, met de Sovjet Unie onder houdt, kon worden gesproken van een delicate beslissing. Na een vergadering van een uur maakte het Olympisch Co mité bekend dat het advies van de rege ring gevolgd zou worden. In Australië viel de beslissing deel te nemen met zes stemmen voor en vijf tegen. De Australische regering was té gen. Ook de Spaanse regering adviseer de zonder succes negatief. Met 18 voor, Daarvan kwamen er 110 naar Canada maar voor de opening vertrokken nog 22 - meest Afrikaanse - landen in verband met het feit dat het IOC geen maatrege len nam tegen Nieuw-Zeeland, dat een serie rugby-wedstrijden tegen Zuid-Af- rika had gespeeld. Bij de openingscere monie in Montreal waren uiteindelijk 88 landen vertegenwoordigd. Vast staat in elk geval dat de Olympi sche Spelen in Moskou geen romp- Olympiade of een veredelde Spartakia- Dick Buitelaar, de trainer van het nationale militaire voetbalelftal, heeft voor de wedstrijd tegen Turkije die 29 mei in Ankara wordt gespeeld, de vol gende spelers geselecteerd: Pasveer en Scheve (beiden FC Twente), Eikelboom en Snel (FC Utrecht), Van der Meer en Metgod (AZ’67), Van Geel en Pen (Ajax), Bothmer (VW), De Groot (NEC), Hen driks (Den Bosch), Kaiser (Antwerp), Koolhof (Veendam), Mellaard (Vitesse), Lengkeek (Sparta) en Scheepers (PSV). Adam (MW) en/Jansen (PSV) zijn reserve. De scheidsrechterscommissie betaald voetbal heeft de Amsterdammer Bep Thomas als zevende scheidsrechter op de internationale lijst geplaatst. Thomas neemt de plaats in van Jan Beck, die enkele maanden geleden, op medisch advies, stopte met fluiten. Door het be danken van Beek schoof Gerard Geurds op naar de A-groep. - (Van onze paardesportmedewerker) DUINDIGT. Zondagmiddag heeft Duindigt een aardig programma van tien koersen, ge groepeerd rondom een bijzonder interessante Grote Pinksterprijs, die wel op het zoveelste duel tussen de twee rivalen Prizefighter en Pyreus Berkenhof zal uitlopen. De eerste start valt om één uur en onze prognoses luiden: EERSEL-PRIJS (2040 m, met trio): Sandy Regina - Thor Wolfrath - Tony Butler; outsider Sterling Moss. LIMBURG-PRIJS (2100 m): Samirow N - Sil vio uit Uden - Shamrock G. BRIGHTONPRIJS (2150 m, ren, met trio): Grandma Sampson - Trouble Maker - Supreme Ride; outs. Angry Brigade. SCHAESBERG PRIJS (2600 m, supertrio): I Salvo Estancia - Speed Westlandia - Sio van de Lente; outsider Rosy Rapid. BEEKSE BERGENPRIJS (2040 m, met trio): Topsey - Runo W - Tanja H; outs. Pitt Star. GENERAAL G. J. A. A. BARON VAN HEEM- STRA-PRIJS (ren 2000 m): King - Boxberger Bloem - King’s Eagle. GROTE PINKSTERPRIJS (2100 m, banden start, met trio): Prizefighter - Pyreus Berkenhof - Remi Star; outsider Regina Hanover. ZANDVOORTPRIJS (1600 m): Pourquoi - Paljas Hanover - Primus. RAAPHORSTPRIJS (ren 1900 m, met trio): Telexiste - Roseburn - Flying Jinks; outs. Fango- line. ZOETERMEERPRIJS (2040 m): Nanouk - Or- laya Dear - Evento. De afgetreden commissie wil het twee tal Floor van Leeuwen/Ben Scheperkamp de taak geven de training van de heren- kernploeg en Jong Oranje heren te gaan leiden. In het advies, dat aan het dagelijks bestuur werd uitgebracht, was ook bij de dames en bij de sprinters de naam van Van ’t Oever niet ingevuld. Hoewel nadien het dagelijks bestuur alles in het werk heeft gesteld om in goed overleg tot een gewijzigde opzet te komen, bleef de LTC bij zijn mening dat er voor Van ’t Oever in het Nederlandse topschaatsen geen plaats meer is. Deze houding was voor het dage lijks bestuur aanleiding het bondsbestuur te raadplegen. Nadat dit college beide partijen had gehoord, nam het bondsbes tuur het besluit van het dagelijks bestuur over om Egbert van ’t Oever in het trai- nerskorps op te nemen. De invulling van het trainerscoördina- torschap had al eerder problemen opgele verd rond de kandidatuur van Leen Pfrommer. Toen de voorganger van Van ’t Oever bij de heren-kernploeg kennis nam van het DB-verzoek aan de LTC, trok hij zich begin deze week terug. Henk Lam berts zal nu worden verzocht mede op advies van de LTC het coördinator- schap op zich te nemen. Tjaart Klooster boer zal in overleg met de nieuwe coördi nator gesprekken voeren met de toekom stige trainers, van wie Floor van Leeuwen en Egbert van ’t Oever kandidaat zijn voor de allrounders (heren), Jorrit Jorrits- ma voor de sprinters en Henk Boer als opvolger van Ab Krook voor de dames. De voorlopige kernploegen zullen in de loop7 van de volgende week worden samenges teld. Krab is dit seizoen erg succesvol in de Formule 2000. Nadat hij de eerste race moest missen, omdat hij herstellende was van een schouderblessure - zijn arm was uit de kom geschoten tijdens een ongeluk je met een crossmotor - begon hij met een tweede plaats op de Nürburgring. „En dat, terwijl ik dat circuit niet kende. Ik moest eerst uitdokteren, waar de rempun- ten lagen. De tweede plaats vond ik niet gek”, aldus Fred Krab (23), die de volgen de vier wedstrijden op Zolder en Zand voort op zijn naam bracht. Als voorwaarde voor zijn komst liet hij in de overeenkomst opnemen, dat FC Amsterdam de competitiewedstrijden speelt op een aangepast bijveld van het Olympisch Satdion. Van de Meent was de laatste twee jaar in dienst van De Graafschap. Daarvoor was hij reeds ver bonden aan FC Amsterdam. AMSTERDAM. Pim van de Meent trainer van de eerste Amsterdam. Van de vrijdag een contract (Van onze sportredactie) ZANDVOORT. Voor de Formule-3 wedstrijden, die een onderdeel vormen van de aanstaande maandag te houden Pinksterraces op het circuit van Zand voort, hebben zich vier Nederlandse cou reurs aangemeld. Naast de Ralt-rijders Michael Bleekemolen, Arie Luyendijk en Hans Kitsz neemt Fred Krab in een March deel aan deze race, die meetelt voor het Europees kampioenschap. De Haarlemmer maakt zijn debuut in de Formule 3. Jimmy Connors: lastige start van kampioenschappen I Theo Hogervorst is in de twaalfde etap- j pe van de Vredeskoers als tweede geëin digd. De rit die van Sokolov naar Pribam (193 km) in Tsjechoslowakije voerde, werd gewonnen door de Italiaan Valerio Piva. In het algemeen klassement behield de Rus Joeri Barinov de leiding. Van de lijst van scheidsrechters in het Nederlandse betaalde voetbal is Jo Klin kers (Beek) afgevoerd, Henk van Dijken (Groningen) verdwijnt wegens het berei ken van de leeftijdsgrens. Van de groep grensrechters uit het betaalde voetbal is Waanders (Deventer) afgevoerd. Het aantal scheidsrechters zal met vier wor den vergroot. Zes van de twaalf fluitis ten van de overgangslij st zijn namelijk gepromoveerd. Het zijn John Blanken- stein (Den Haag), Rob Broekman (Ro- zendaal), Hans Folmer (Hoogeveen), Rob Mittelmeyer (Balkbrug), Arie de Munnik (Amsterdam) en Gerard de Schepper (Hulst). Nieuwe grensrechters zijn Van Buul (Den Bosch), Van Nissel- roy (Heerlen) en De la Rambelje (Gelder- malsen). Westduitse judoka’s mogen niet deel nemen aan het internationale jeugdtoer- nooi, dat volgende week in Bakoe (Sov) zal beginnen. De Westduitse judo-bond ontving vrijdagmiddag een telegram van haar zusterorganisatie uit de Sovjet Unie, waarin werd gesteld dat de Sovjets „helaas niet in de gelegenheid zijn” de Westduitse jeugdselectie te ontvangen. Het Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft de boycotactie van de Olympische Spelen een buitenge woon succes genoemd, ondanks het ge brek aan steun van een groot aantal bondgenoten. Woordvoerder Hodding Carter zei dat 55 Olympische Comités hebben besloten wegens de militaire in terventie van de Sovjet-Unie in Afgha nistan geen ploeg naar Moskou te sturen. De woordvoerder van president Car ter uitte daarentegen vrijdag scherpe kritiek op de bondgenoten van de Ver enigde Staten, die aan de spelen zullen deelnemen terwijl in Afghanistan de Russen „in de straten van Kaboel op schoolmeisjes schieten”. DEN HAAG. Twee deelnemers moe ten de eerste prijs in de mid-lotto van afgelopen woensdag (nr. 20a) delen. Zij ontvangen ieder bruto een bedrag van 170.011,30. In totaal vielen er 18.609 prijzen. De gegevens van mid-lotto 20a zijn: Prij- zenbedrag: 971.49^,28. Inleg: 2.045.249,00. Eerste prijs: twee winnaars, die ieder bruto 170.011,30 ontvangen. Tweede prijs: zes winnaars, die ieder bru to 16.191,50 ontvangen. Derde prijs: 151 winnaars, uitkering 965,00. Vierde prijs: 6626 winnaars, uitkering 29,30. Vijfde prijs: 11.824 winnaars, uitkering 16,40. 11 tegen en 1 onthouding besloten de Spaanse bonden om naar Moskou te gaan. De definitieve lijst van deelnemende landen wordt, via het IOC, maandag avond of dinsdagochtend verwacht. Hoewel er nogal geheimzinnig wordt ge daan door het IOC, is er toch wel iets van de situatie bekend geworden. Er zouden thans 52 van de 147 landen besloten hebben om niet deel te nemen. De Renault 5 race wordt in „Amerikaan se” stijl gereden. Dat houdt in dat een zogenaamde Pacecar (in dit geval een Renault 30TX) de wagens na tien ronden bij de Hunserug opvangt, waarna het hele veld in een rustig tempo voortrijdt tot voor de Panoramabocht, waarna de cou reurs weer worden „losgelaten”. De cou reurs dienen na het passeren van de streep een volle ronde af te leggen, waar na de procedure met de Pacecar zich herhaalt, met dien verstande, dat de eer ste vier auto’s achteraan moeten aan sluiten. Jack van Zanten zal na het toernooi om het Europees kampioenschap voet bal 1980 zijn functie als begeleider van het Nederlands elftal neerleggen. Van Zanten die sinds enkele jaren weer als zodanig werkzaam is, kan een en ander niet meer combineren met zijn werk zaamheden, vestigingen inrichten in Flo rida en Curasao, waardoor hij niet meer de tijd kan vrijmaken die nodig is het Nederlands elftal optimaal te begelei den. Van Zanten, die als amateur zijn functie als Oranjebegeleider uitoefende, heeft het bestuur van de KNVB en bondscoach Jan Zwartkruis vrijdag zijn besluit medegedeeld. Een Griekse rechtbank heeft vrijdag de voorzitter van de Griekse eerste divi- sie-club Iraklis uit Thessaloniki veroor deeld tot drie jaar gevangenisstraf we gens omkoping. Twee andere beklaag den kregen elk twee jaar. Volgens de aanklacht hadden de drie verdachten getracht een speler van PAOK, een an dere club uit Thessaloniki, om te kopen om hem te bewegen de verdediging van zijn team in de tweede wedstrijd van de halve finale in het Griekse bekertoer nooi tussen de beide clubs te saboteren. De speler had al een voorschot van 100.000 drachmen (ongeveer 5000 gul den) ontvangen van het totale bedrag van 500.000 drachmen. Zijn club lichtte echter de politie in die een van de ver dachten, een vrouw, op heterdaad be trapte toen zij het geld overhandigde. Iraklis wordt nu mogelijk naar de twee de divisie teruggezet. Het enige winstpunt kwam op naam van Nanette Schutte die haar partij tegen Wendy Barlow met de cijfers 7-6 en 6-3 afsloot. Elly Vessies verloor in drie sets (3- 6, 7-6 en 6-8) van Marjorie Blackwood, terwijl ze in het dubbelspel, samen met Marcella Mesker, tegen Barlow en Black wood een twee-setsnederlaag leed (6-7 en 3-6). De loting voor de open Franse tennis kampioenschappen heeft Jimmy Connors een zware tegenstander in de openings- ronde opgeleverd. De als derde geplaatste Amerikaan werd vrijdag door zijn vrouw Patti, die de trekking verrichtte, gekop peld aan Adriano Panatta. Björn Borg, viervoudig winnaar en op nieuw als nummer een gekwalificeerd, treedt in de eerste ronde aan tegen een „qualifier”. Zijn door de organisatie toe bedachte opponent in de eindstrijd, de Amerikaan John McEnroe, neemt het op tegen de Fransman Partick Dominquez, nummer 102 op de wereldranglijst. de wordt. Slechts acht van de 41 landen, die in 1976 in Montreal een medaille veroverden, hebben zich tot nu toe offi cieel voor een boycot uitgesproken. Van de 26 landen, die tenminste één gouden medaille wonnen ontbreken de Ver enigde Staten, West-Duitsland, Zuid-Ko- rea en Noorwegen. Het is niet onwaarschijnlijk dat de Franse zeilbond terugkomt op haar be slissing geen ploeg naar het Olympische toernooi bij Tallinn af te vaardigen. Dit zou het gevolg zijn van gesprekken die de voorzitter van de zeilbond, Raoul Civrays, de laatste dagen met zijn Olym pische kandidaten heeft gevoerd. BARCELONA. Zowel de dames- ploeg van Amsterdam als het herenteam van Klein Zwitserland hebben op de eer ste dag van het toernooi om de Europa cup fors toegeslagen. De Hagenaars wal sten vrijdag met 11-2 over Racing Club de France heen, terwijl de dames van Am sterdam zich tegen Penarth uit Wales met 4-0 overtuigend de sterksten toonden. LONDEN. De internationale auto- sportfederatie (FISA) heeft de formule I- wereld verbijsterd door een dozijn cou reurs een schorsing op te leggen. De FISA nam de strafmaatregel tegen die cou reurs, die voor de start van de Grand Prix van België op het circuit van Zolder ver stek lieten gaan bij de „verplichte” in structie, daarop beboet werden met 2000 dollar (ongeveer 4000 gulden), maar tot dusverre geweigerd hebben op last van hun teambazen dit bedrag te voldoen. De schorsing gaat onmiddellijk in, zodat alle kans bestaat dat de coureurs niet aan de start zullen verschijnen van de eerstvol gende race om het wereldkampioenschap, volgende week zondag op het circuit van Jarama om de grote prijs van Spanje. HAMBURG. Franz Beckenbauer heeft bekend gemaakt dat hij de New York Cosmos gaat ruilen voor HSV Hamburg. „Binnenkort teken ik een contract voor twee jaar”, aldus Becken bauer rond wiens mogelijke transfer in Duitsland nogal wat te doen is geweest. Bij Klein Zwitserland was Ties Kruize op dreef in het honoreren van strafcor- ners. Hij benutte er liefst vijf. Toos Bax was bij Amsterdam produktief met twee treffers. Het scoreverloop in de herenwed strijd was als volgt: 7. Ron Steens 1-0, 8. Ewout van Asbeck 2-0, 11. en 12. Ties Kruize 3-0 en 4-0, 13. Lafonta 4-1,16., 33. en 34. Ties Kruize 5-1, 6-1 en 7-1, 40. Van Asbeck 8-1, 42. Barrière 8-2, 65. Edo Buma 9-2, 66. Maarten van Grimsbergen 10-2, 68. Buma 11-2. Het scoreverloop bij de dames was: 51. Toos Bax 1-0, 62. Marjolein Bian chi 2-0, 63. Toos Bax 3-0, 67. Liesbeth Zegers 4-0. Opstelling Klein Zwitserland: Joos Claushuis., Maarten van Heeswijk, Edo Buma, Ewout van Asbeck en Hans Krui ze., Tim Steens, Ties Kruize, Xander Tie- deman en Maarten van Grimsbergen., Pe ter van der Horst, Ron Steens en Tjeerd Borstlap (Hidde Kruize). Opstelling van Amsterdam: Vib Ra- maer., Anneke van Puffelen, Margreet Meijst, Margriet Zegers en Marlies Coche- ret., Kiki de Wolf, Toos Bax en Lisette Sevens., Karin Witte (Annemarie van der Valk), Liesbeth Zegers en Mirjam Gerrit- se (Marjolein Bianchi). BORDEAUXPRIJS (2040 m, met trio): Susha N - Topper Berkum - Stella Lebejos; outs. Rubina. BEAUJOLAISPRIJS (2380 m, met trio): The Import Laren - Stan Fries - Ria van de Lente; outs. Roosemary. BOURGOGNEPRIJS, le afd. (2040 m): Todo Oostwijck - Sapin du Bois - Stella Signal. SHERRYPRIJS (2040 m, met trio): Silvi B - Olexis P - Patro. VERMOUTHPRIJS (2380 m, bandenstart): Star Lady Laren - Royal Prise - Paquita. ROSEPRIJS, le afd. (1700 m, met trio): Sinton - Pearl Pride - Ravenna; outs. Poetje Patje. MOEZELPRIJS (2040 m): Romaja E - Oona Olivier - Pretty Way; outs. Pion. ROSEPRIJS, 2e afd. (1700 m, met trio): Pri meur Pride - Panam - Playboy Fortuna; outs. Nancy van Duke. ALKMAARS GROTE PINKSTERPRIJS (2700 m, bandenstart): Kees Verkerk - Nuttert Norton - Parel Holland; outs. Oscar Baker. OPORTOPRIJS (2040 m, met trio): Nancy Harvester - Parodie - Nero Bond. BOURGOGNEPRIJS (2040 m): Tierana - Sa- rak Dunst - Texy Hanover. •j -

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 17