INITIATIEFNEMERS Uit de veilige keuken carillonklanken maar toch... s ■O Ontwikkelingsplan in de maak voor projekt De Velserbroek „ANNULEREN” GOED EN GOEDKOOP APOLLOHAL HEEMSTEDE ^31 ■Sll Br GELD VAX-KINHEIM—OLA-UW n it Nieuwe gastarieven aan de orde in commissie bedrijven open: 24 mei 14.00 - 22.00 uur 25-26 mei 10.00 - 18.00 uur 4 5 IJMOND ZATE R DA G 2 4 19 8 0 M E I W. F. BUDDING TOP-HONKBALWEDSTRIJD JJ 2 Mr Ontbinding VERZEKERINGEN - 3 t 1 Goed en Goedkoop en (ADVERTENTIE) Tweede pinksterdag - 14.30 uur Oud-IJmuiden verspeelt subsidie voor (Utrecht) door star gemeentelijk beleid Badmintonpad - Haarlem Hoorzitting over fietspadenplan in Noord-Holland (ADVERTENTIES) i >.00 ki r r Donderdag 29 mei zal de Commissie Goed en Goedkoop voor de laatste maal sinds narkt 1 kis- jw; 8 662 kreel arbot 'root- tong twee Over de ontwikkelingen in Velsen toont hij zich nauwelijks verbaasd „Tijdens het gesprek dat wij op 3 oktober in IJmuiden hadden werd het al duidelijk dat het moei lijk zou zijn partijen bij elkaar te krijgen. Het gebeurt regelmatig dat geen overeen stemming wordt bereikt omdat de ge meentelijke overheid zich veel te paterna listisch opstelt. Zeker de keuzevrijheid van architect is een voorwaarde voor deze subsidiemogelijkheid”. Op de hoorzittingen kan ieder, die schriftelijk op het fietspadenplan heeft gereageerd zijn op- of aanmerkingen mondeling toelichten. Ook iedereen die geïnteresseerd is in het beluisteren van de mondelinge commentaren is welkom. Na deze bijeenkomsten, zal een commissie van onderzoek uit Provinciale Staten de reacties bespreken en daarover verslag uitbrengen. Als fundamenteel bezwaar tegen het plan werd onder meer aangevoerd, dat het zich beperkt tot het buitengebied. Het VELSEN. Voor het bebouwingsge- bied De Velserbroek komt nog dit jaar een ontwikkelingsplan op tafel waarin geformuleerd staan de doelstellingen en diverse planmodellen. Op vaststelling hiervan door de gemeenteraad volgt be paling van de lijn waarlangs inspraak over dit omvangrijke bouwplan zal moe ten verlopen. B. en W. van Velsen nemen een tussen- standpunt in met een verzoek om uitstel van de keuze in afwachting van nadere advisering op basis van reeds verrichte rapportage door het Nederlandse Econo mische Instituut. De uiteindelijke beslis sing hierover wil het college overlaten aan Den Haag. In de eerstvolgende ledenver gadering van de VEGIN zal dit namens Velsen als standpunt worden gegeven. VELSEN. Zaterdag 24 mei bespeelt beiaardier H. de Ligt het stadhuis-carillon met de volgende melodieën. 42 .700,- C 234 .600,- 129 600,-, D 19 a >,90 >.85 1,00 1.70 1.00 1,80 Leidsevaart 92 - Haarlem Telefoon 023-317479 1- 306, twee jauw elvis 138- 4-55, 2- 67, ham- I, in haai VELSEN. In de Velsense commissie bedrijven komt binnenkort aan de orde het advies inzake progressieve gastarie ven uitgebracht door de VEGIN (Vereni ging van Exploitanten van Gasbedrijven in Nederland). Het hoofdbestuur van deze vereniging staat afwijzend tegenover zo’n tariefstelling waarin centraal staat een hoger heffingspercentage bij inkomens stijging. ts Tijdens de vergadering van de Commissie Volkshuisvesting op 3 april van dit jaar is nog eens duidelijk tot uiting gekomen dat de initiatiefnemers van de subsiediemoge- lijkheid-de wijkbewoners- een andere op vatting hadden over het begrip „in spraak” dan wethouder K.W Bijl en een aantal commissieleden. Een door de wijk bewoners samengestelde nota over de te volgen procedure was al in een eerder stadium door het college „vervangen” door een gemeentelijke versie terwijl over de vrijheid van architectenkeuze geen dis cussie meer mogelijk leek omdat van ge meentewege uitsluitend wenste te discus siëren over een schetsontwerp dat op pa pier is gezet door het Amsterdamse archi tectenbureau Peeters en Boogers De stuurgroep, centraal orgaan binnen de projektorganisatie, koos voor deze werkwijze tijdens een werkbijeenkomst op 12 mei in het Velsense gemeentehuis. Ter discussie stond hier ook het ontwerp plan waarin de structuur van de totale projektorganisatie is uitgestippeld. Na be spreking nog deze maand in het college Kritiek op het gemeentelijke standpunt kwam er op genoemde vergadering uit de hoek van Progressief Velsen, de PvdA en D‘66. Alleen WD en CDA konden zich in principe verenigen met de gemeentelijke opvatting. Het verloop en het resultaat van de vergadering waren voor de Bewoners- voorbereidingsgroep de druppel die de emmer deed overlopen. Jarenlange plei dooien voor medezeggenschap en in spraak die onder meer gestalte kregen in vergaderingen, rapporten, informatiebij eenkomsten, briefwisselingen en discus sies liepen voor de zoveelste maal vast in de gemeentelijke onverzettelijkheid om op enigerlei wijze tegemoet te komen aan de wensen en verlangens van de buurtbe woners. Op basis van de subsidiemogelijkheid Goed en Goedkoop zou voor het laatste renovatieproject aanspraak kunnen wor den gemaakt een subsidiebedrag van 270.000 gulden. Voor dat bedrag leek het gemeentebestuur van Velsen niet bereid tegemoet te komen aan de verlangens van de wijkbewoners die onverkort alleen zouden kunnen worden gerealiseerd als eenstemmigheid zou worden bereikt over de voorwaarden van de subsidiemogelijk heid. Dat laatste leek overigens al twijfe lachtig op 3 okober van het vorig jaar toen 3erd: aald: .0,89. .3,93, 1. Improvisatie, Hein de Ligt; 2. Ron deau, R. Popma van Oevering; 3. Drie Nederlandse volksliedjes, a. Wij boeren en boerinnen, b. O, Angenietje, c. Jan Hinnerik; 4. Suite no. II, Ferd. Timmer mans (Intrada, menuetto, pavane en ron deau); 5. a Plaisir d’amour, P. Martini, b. Amsterdam, Max Tak, c. Daisy bell; 6. Kleine triptiek, Harry Mayer (Preludium, menuet, passacaglia); 7. a. Elizabethan serenade, Ronald Binge, b. When the saints go marching in, P. Campbell; 8. Fantasia, A. Lynds Bigelow. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Op maandag 9, dinsdag 10 en donderdag 19 juni houdt de provin cie Noord-Holland hoorzittingen over het ontwerp-fïetspadenplan. Met het fiets padenplan wil het provinciaal bestuur meer samenhang brengen in het fiets padennet in Noord-Holland. Daarvoor zal zo’n 300 kilometer aan nieuw fietspad of verbindingen tussen bestaande paden moeten worden aangelegd. Op het ont werp zijn 268 reacties binnengekomen. De hoorzittingen worden gehouden in Purmerend, Schagen en Amstelveen (19 juni Cultureel Centrum). haar oprichting op 1 juli 1967 in een ple naire vergadering bijeen komen. Voor zo ver nog zaken af te handelen zijn zal dat gebeuren door ambtenaren van het minis terie van Volkshuisvesting. Voorzitter van de Commissie, de Zuid-Hollandse gedepu teerde N. Buijser, zal nog een tijdje in functie blijven om waar nodig te assiste ren. Bijvoorbeeld bij de afdoening van de aanvraag van de gemeente Velsen die niet gehonoreerd kan worden omdat enerzijds niet kan worden voldaan aan de voor waarden en anderzijds de initiatiefne mers -moegestreden- het voor gezien houden. vertegenwoordigers van de gemeente, de Bewonersvoorbereidingsgroep en de Commissie Goed en Goedkoop over die voorwaarden overig pleegden. Op het secretariaat van de Commissie Goed en Goedkoop bevestigt de heer A. A. Majoor dat er een paar weken geleden een verzoek van de gemeente Velsen is bin nengekomen voor de subsidie Goed en Goedkoop ten behoeve van de vernieuw bouw aan Wilhelminakade en Keizer Wil- helmstraat. „Het wachten is”, zo verklaart hij, desgevraagd, „op nadere informatie. Die is door de gemeente toegezegd maar nog niet ontvangen.” Goed,Haarlem heeft dan z’n .Teylers Museum Hildebrand monument en de Damiaatjes5 (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Voor de voltooiing van de renovatie/nieuwbouw van oud-IJmui- den zal geen gebruik worden gemaakt van de subsidiemogelijkheid Goed en Goed koop. Circa 60 woningen aan de Wilhelmi nakade en de Keizer Wilhelmstraat zullen worden herbouwd op dezelfde manier als voorgaande projecten binnen de wijk. De Bewonersvoorbereidingsgroep, die zich op tal van manieren sterk heeft gemaakt om de subsidiemogelijkheid te benutten, heeft de Commissie Goed en Goedkoop - onderdeel van het ministerie van Volks huisvesting laten weten niet met de ge meentelijke overheid van Velsen tot overeenstemming te kunnen komen over essentiële punten die noodzakelijk zijn voor het verkrijgen van genoemde sub sidie. plan doet niets aan de situatie in de ste den, omdat dat een zaak is van de gemeen ten. Juist in de steden komen de fietsers in de verdrukking. Het gemotoriseerd ver keer heeft er de meeste verkeersruimte ingepikt ten koste van de fietsers. De verkeerssituatie is volkomen ingesteld op het autoverkeer; fietsers moeten onnodig kilometers omrijden als gevolg van voor het autoverkeer ingestelde eenrichtings straten. Stoplichten en groene golven zijn zo afgesteld, dat de auto’s door kunnen, terwijl de fietser telkens voor rood komt te staan. En het verbod om rechtsaf door rood te mogen is voor fietsers nog steeds niet afgeschaft. De ENWB (Enige Echte Nederlandse Fietsers Bond) heeft in een commentaar op het fietspadenplan deze fundamentele achterstelling van de fietsers aan de kaak gesteld. De ENFB is de vroegere ENWB (Enige Echte Nederlandse Wielrijders Bond), maar mag zich als gevolg van juridische stappen van de ANWB (waarop de afkorting ENWB een wat pesterige kritiek was, omdat de ANWB van fietsers- organisatie naar de mening van de fietser- sactiegroep te veel een automobilisten club was geworden) niet meer zo noemen. vormt dit stuk de basis voor de besluitvor ming in de gemeenteraad op 26 juni. Voorbereidend werk is inmiddels ook verricht door de aspectgroep inspraak. De inbreng van direct betrokkenen en buiten staanders bij de planvoorbereiding wordt min of meer vast omlijnd via een in- spraakregeling. Van bevindingen in ande re gemeenten met vergelijkbare bouwpro- jekten worden daarin dankbaar gebruik gemaakt. Gekozen is nu al voor een actief voorlichtingsbeleid met als belangrijke tussenschakel naar het grote publiek toe onder meer de Dorpsraad Spaarndam en de Stichting Santpoort. De projectorgani satie beschikt sinds kort over een eigen vignet als beeldmerk voor de presentatie naar buiten toe. Ontwerper is de Velsense graficus Ronald Timmermans. Wilhelminakade in oud-IJmuiden. De laatste etappe van een renovatie/nieuwbouw waarbij een poging tot Inspraak van de zijde van de buurtbewoners door het gemeentebestuur van Velsen niet werd gehonoreerd. Woensdag namen tien gelukkige quiz winnaars hun prijzen in ontvangst in de Koudbandwalserij-1 bij Hoogovens. De Veilig- heidsquiz telde 550 deelnemers en vormde een onderdeel van de op 19 en 26 april gehouden familiedagen van de Koudbandwal- serij. Er was in de hal van de walserij een veiligheidskeuken, waarin tal van onveilige situaties voorkwamen. De deelnemers moesten als opdracht deze situaties aangeven op een quizfor- mulier. Winnares was Lydia in ’t Veld uit Nieuwe Niedorp, die haar moeite beloond zag met een draagbare radio. De tweede prijs ging naar Bart Lodewijks uit Alkmaar en bestond uit een horloge en een paar trimschoenen, terwijl als goede derde Marjolein van Wijk uit IJmuiden met een tegoedbon voor een kampeerkachel tevreden huiswaarts kon gaan. De overige zeven prijswinnaars waren mevrouw Wiedemeyer-Bulens uit Wieringerwerf, Sjaak Ravensbergen uit Noordwijk, Fulco van Hemert uit Heemskerk, Ron Kok en Edward Oortwijn, beiden uit Beverwijk.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 5