Ridderschap als bekroning van i GROENTJE hcivcn- berichten ir maar toch... I FEESTVIEREN Provincie kan veel in de grafische industrie Fietspad langs Schiphollijn gaat niet door oude olietanks in duinen leegpompen Cursus solliciteren voor laatstejaars Haarlemse scholen OP DE NOORDZE BON Mini 850 -'i M Afgifte grenspapieren tijdens koopavond Toestelberging sporthal groter na verbouwing /,W I 6 IJMOND ZATERDAG 24 MEI 1980 Z Inlichtingen over werk en opleiding bij het Bureau Werkgelegenheid Grafische Industrie, Amsterdam, 020-462636. Drukwerk helpt de wereld draaien, nu en in het jaar 2000. Maak ’t nou eens zelf, je toekomstbeeld. Als grafisch vakman kan dat. Drukwerk maken is: werken met moderne machines, in een schone omgeving. Werk dat weinig lichamelijke kracht vraagt, maar wel goed nadenken. Want teksten moeten foutloos worden gezet foto’s moeten nauwkeurig worden gemaakt kleuren moeten perfect worden gedrukt drukwerk moet fraai en stevig worden afgewerkt. M n naaimachine staat nu in Noord. Dat ik met 'n Groentje van 15,08 n jong gezin zo gelukkig kon maken wist ik niet. Ik heb trouwens nog wel erg veel nee's moeten verkopen. Plaatst u ook eens ’n voordelig Groentje. Dat werkt! VOOR INFORMATIE KUNT U TERECHT BIJ: J De grafische industrie zoekt jongeren van 16 jaar en ouder, die willen worden opgeleid tot grafische vakmensen. Van dinsdagavond 27 mei tot woensdagmorgen 28 mei. Mevr. H. uit 's-H.: f' (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Graag informatie over het grafische vak en de opleidingen (invullen m blokletters). (Naam) (Straat nr) (Woonplaats postcode) (Leeftijd) .i. 1 (Van onze correspondent) DEN HAAG. Er is veel belangstelling voor de zg. anti-tankactie die de provincie Zuid-Holland in de waterwingebieden in de duinen voert, in het eerste gebied dat onderhanden wordt genomen (bij Den Haag) staan 370 buiten gebruik gestelde olietanks. In 230 gevallen hebben eige naars zich bij de provincie aangemeld om de tank te laten leegpompen, schoonma ken en vullen met zand. De provincie betaalt dit karwei. De eigenaars die zich nog niet bij de provincie hebben gemeld, zullen nog maals worden benaderd. De actie is giste ren officieel begonnen met het onschade lijk maken van de eerste tank. Reden van de actie is dat in dit soort niet meer gebruikte ondergrondse tanks vaak res tanten huisbrandolie zijn achtergebleven, die bij lekkage een gevaar voor het drink water kunnen vormen. De provincie hoopt dit jaar vijfhonderd tanks te behandelen. Eind augustus wor den de eigenaars van tanks in het tweede gebied, waartoe ook een deel van Wasse naar behoort, benaderd. Reis- en Passagebureau Hoyman Schuurman in het stadskantoor Haarlems Dagblad, Ged Oude Gracht 82, telefoon (023) 313150 MIJN EEN GROTE MEENEMER LEINE GROENTJES grotÊmeenÊmÊS® M/n/ Wo°n/fg/)f Cru/S« (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Het geplande fietspad langs de Schipholspoorlijn gaat niet door. Deze route wordt geschrapt van het provinciaal fietspadenplan. In plaats daarvan komt een fietspad langs de Hoofdvaart-Oostzijde. Dit staat in het voorlopig antwoord van Gedeputeerde Staten op de commentaren op het provin ciaal fietspadenplan. De plannen voor het fietspad langs de Hoofdvaart zijn inmiddels vergevorderd. Uit de ingekomen reacties is ook geble ken dat er vanuit de regio Zuid-Kenne- merland een wezenlijke behoefte bestaat aan een oost-westroute in de Amsterdam se Waterleidingduinen. Volgens het voor lopig antwoord van GS moet in het op te stellen fietspadenplan voor de regio Zuid- Kennemerland (een klus voor het Gewest) een en ander worden bezien. De mogeljjk- Donderdag aangekomen: Nicotor Bara- taskvik, Ve Cruz; Lina von Bargen, Gent, IJmuiden; Springbuck, Cont. plat, Velsen; Royal Viking Sea, Southampton; Lilian Coast, Korsoer; Saturnus, Aberdeen IJmuiden; Seines, Terneuzen; Smalagt, Noordzee; Junior Lotte, West Point, Vel sen; Thea K. Odense, IJmuiden; Thun- tank, Danzig; Marie Christine, Northbom. Beverwijk; Formidable, Leixoes, IJmui den; Ocean Servant II, Leixoes; Jemrix. Whitby, IJmuiden; Festnet, Thames. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. Het Haarlemse adviesbu reau voor personeelsbeleid Gamma beeft het initiatief genomen toekomstige schoolverlaters voor te bereiden op het vinden van werk. Alle scholen voor voortgezet onderwijs in Haarlem en om geving zijn door Gamma gewezen op de mogelijkheid van een sollicitatiecursus voor eindexamenkandidaten, waarbij praktijksituaties de meeste aandacht krijgen. De ervaring van directeur A.C. Grinwis is dat scholen in het algemeen te weinig aandacht besteden aan het voor bereiden van laatstejaars op het zoeken van een baan. Hierdoor ondervinden zij moeilijkheden bij het vinden van een geschikte werkkring. De wervingsadviseur is van mening dat aan de voorbereiding van zo’n sollicitatie- avontuur en aan de techniek van het pre senteren via brief of gesprek nogal wat verbeterd kan worden. De cursus „sollici teren” wordt gegeven op twee avonden of een hele dag. Behandeld worden wer- vingselctie- en aanstellgsprocedures en presentatietechnieken. Doel is de school verlater een grotere vaardigheid te ver schaffen, waardoor hij meer kans maakt op het vinden van een passende baan. De cursus wordt in de scholen gegeven. Vol gens Grinwis is het een unieke service voor de beginnende banenzoeker. VELSEN. Bij wijze van proef wordt in Velsen eindelijk gevolg gegeven aan uitbreiding van het ambtelijk dienstbe toon aanbevolen in het collegeprogram ma vastgesteld in 1978. De afdeling bur gerzaken verstrekt in de maand juni reis- papieren op de donderdagse koopavond tussen 7 en 9 uur ’s avonds. Daarover wordt in de burgerzaal van het gemeentehuis een tijdelijk kantoortje ingericht. De extra service geldt uitgifte van paspoorten en toeristenkaarten. Bij welslagen van het experiment zal hieraan een vervolg worden gegeven in april, mei en juni van het volgend jaar. VELSEN. Voor de Sporthal Zeewijk in IJmuiden wordt op korte termijn uit breiding noodzakelijk geacht van de toe stelberging en de opslagruimte ten behoe ve van de kantine. Verplaatsing van de huidige fietsenstalling is daarvoor nood zakelijk. Met de bouwkundige verande ring, door B. en W. aanbevolen, zal een bedrag van 88.000 gulden gemoeid zijn. De raad kan hierover op korte termijn een kredietvoorstel tegemoet zien. heid om korte rondritten te maken in dit dichtbevolkte gebied zijn zeer gering, zo menen GS. Het college onderkent dat er belangen van natuurbehoud en andere groepen recreanten in het geding zijn. Het gaat echter te ver om al bi jvoorbaat zelfs studies naar de mogelijkheden van een gedeeltelijke openstelling voor fiets af te wijzen. Het college onderkent dat op verschil lende punten een voet-fietsveer over de Ringvaart nuttig zou zijn. Het in ere her stellen van het voetveer bij Cruqiuis wordt als gewenst op de plankaart van het fietspadenplan aangegeven. Ook een pontje van de Zwanenburgerdijk naar de Rottepolder (even oostelijk van het fort De Liede) als verbinding van de Haar lemmermeer naar het recreatiegebied Spaarnwoude zou nuttig zijn. Hetzelfde geldt voor een pontje van Badhoevedorp naar het Amsterdamse Bos. In het com mentaar van GS wordt echter wel gesteld dat de pontjes moeilijk te exploiteren zou den zijn. Een verzoek om een betere verbinding van de oostelijke wijken van Haarlem naar het recreatiegebied Spaarnwoude, via een brug over autoweg 5 en spoorlijn Haarlem-Amsterdam, acht het college niet op provinciaal terrein liggen. Dat is een kwestie van de gemeenten omdat het hier tevens gaat om een verbinding van Haarlem-Oost naar het industrieterrein Waarderpolder. Bij de Zoete Inval is al een goede verbinding naar het recreatie gebied, meent het college. VELSEN. De Santpoortenaar F. van Randwijk is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau vanwege zijn verdiensten gedurende vierendertig jaar voor het vervoerswezen. Burgemeester P. J. Molendijk reikte hem vrijdagmiddag de bijbehoren de versierselen uit in de burgemeesterskamer van het Velsense gemeentehuis. De heer Van Randwijk is momenteel als chef vervoer werkzaam bij de NZH (Noord-Zuid- Hollandsche Vervoer Maatschappij). Om gezondheidsredenen neemt hij op 1 juli afscheid van dit bedrijf waar hij in 1963 in dezelfde functie in dienst trad. Zijn loopbaan bij het openbaar vervoer begon in 1946 bij de Nederlandsche Spoorwegen. Verdere ervaring in deze sector deed hij op bij de vanuit Utrecht opererende busonderneming N.B.M. Vanaf 1949 vervulde hij hier de functie van chef exploitatie. Als chef vervoer bij de NZH is hij momenteel betrokken bij het personeelsbeleid en vaststelling van dienstregelingen voor het NZH-vervoersgebied zich uitstrekkend van Den Haag tot Den Helder. Naast zijn dagtaak verdiende de heer Van Randwijk zijn sporen als voorzitter van diverse bedrijfscommissies. Onmiskenbaar organisatorisch talent spreidde hij verder ten toon in de landelijke belangengroep E.S.O. (Exploitatieve Samenwerking Openbaar Vervoersbedrijven) waarbinnen hij deel uitmaakte van de werkgroepen vervoer en tariefstelling. Daarmee annex is de functie van directeur bij de B.V. Autotransport Nederland, een halfdochter van de NZH, en een commissariaat bij de Hotel Maatschappij Leiden gelieerd met de exploitatiemaatschappij Overseas Inns. Op uitreiking van de ordetekenen volgde vrijdagmiddag een recptie bij gelegenheid van het komende afscheid van de heer Van Randwijk in „Lion d’Or” aan het Haarlemse Stationsplein. Zo spoedig mogelijk opsturen naar het Bureau Werkgelegenheid Grafische Industrie, Antwoordnummer 8599, 1000 VB Amsterdam (geen postzegel plakken) Dit jaar heeft de Tor Line weer enkele Mini Moonlight Cruises georganiseerd 's Avonds om acht uur stapt u in Amsterdam aan boord van z on levensgroot pas sagiersschip. Vanaf dat moment is het twaalf uur lang feest Met een overweldi gend Zweeds diner: het beroemde Smorgasbord. 16 soorten vis, 12 soorten vlees, 8 salades, warme gerechten, verschillende soe pen, vers fruiten van alles mag u net zoveel opscheppen als u maar wilt! Na de maaltijd kunt u even een wandelingetje maken over het dek. een drankje drinken in de bar of alvast een voorzichtig dansje proberen in de discotheek KRIJN TORRINGA, onze discjockey, vuurt u aan. Als u uit wilt blazen neemt de bekende zangeres Donna Lynton het wel over The Millionaires zorgen daarna weer voor een pittig dansmuziekje Heerlijk uitwaaien aan de railing als onze cruiser het Noordzeekanaal afvaart. Be leef vooral de vaart door de sluizen bij IJmuiden en dan de Noordzee op. U proeft de ziltige smaak van het spattende zeewater Uitgefeest9 Dan trekt u zich lekker terug in uw eigen riante tweepersoonshut ’s Morgens nog even een stevig en echt Zweeds ontbijt en u stapt van boord De Moonlightcruise kost ƒ95,- p.p. mcl bewaakte parkeerplaats Amsterdam, diner, ontbijt en hut, De drankjes aan boord zijn verkrijgbaar tegen normale prijzen. djkstraat 72, na w - DUBBEL verz tusst jen on Donderdag vertrokken: Tyne bridge Hampton Roads; Huai Traveller, Emden; Valzel, Manchester; Orkney, IJmuiden, Matanzas; Mobil jade, Bremen; Smit Lloyd 107, Velsen, Cont. plat; Frans, IJmuiden, Noordzee; Haithabu, Noord zee; Fridel, IJmuiden, Rochester; Coran W., Colchester; Terra, IJmuiden, Peter head; Ingrid Leonhardt, Liverpool Sma lagt, Noordzee; Maasborg, Gotka; Titan Service, IJmuiden, Cont. Plat Jose Esqui vel, Bilbao; Sonja, Iggesund; Mount Crest, Cork; Vela, Stavanger; Royal Viking Sea, Bergen; Junior Lotte, Bremen. Vrijdag aangekomen: Kyriakoula, Yali; West Eagle, Cont. Plat, IJmuiden; Bulk Carrier, Le Treport; Smit Lloyd 2, Rotter dam, IJmuiden; Sunnanhav, Gent, IJmui den; Pacific Lumberman, Tilbury, Vel sen; West Osprey, Cont. Plat, Velsen. Vrijdag vertrokken: Torsten, Arnborn; Antares, Seixal, IJmuiden; Antarctica, Poole; Oster Gutland, Rotterdam. De heer F. van Randwijk krijgt de versierselen bij de koninklijke onderscheiding op de revers gespeld door burgemeester P. J. Molendijk van Velsen. Nou,Haarlem mag dan de Kouden Hom hebben de Hout en HFC Haarlem ^TENVeurte een ■eBng Nederlands bl 78r'a^io^assetterd 'ors. raa'? 21 000 7

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 6