Van Beusekom in kwartfinale WK badminton FICEP-titels voor turnploeg Willem van Hanegem en Jan Jongbloed blinken uit Korfbalteam Aurora Zaalvoetballers All Stars ontloopt degradatie delen winst in Zandvoort Hillegom eervol uit Borst snel op fiets zaalvoetbal n Spits voor Haarlem Gerard Nijboer en Cor Vriend zeker van uitzending Record Edine van Heezik Ramen gelapt SPIERPIJN! districtsbekerstrijd streeksporF DWT in Londen tweemaal derde W* Ji 24 25 D O N D E R D A G 1980 2 9 M E I SPORT waai’in de atletiektop zich heeft STADWEEK, Tel. 023- 24 12 66 7i NORITt betrouw'»’® JONGE DUBBELE GRAANJENEVER I lil Moeilijker Er zijn allerlei manieren om spierpijn op te lopen. Dat is zö gebeurd. Gelukkig is er ook een voortreffelijke manier om er snel weer vanaf te komen. Inwrijven met Algesal maakt de spieren los en soepel Algesal brandt niet op de huid, geeft geen Dagelijks verse asperges vlekken en heeft gelukkig een heel aangenaam parfum. Zorg dat u altijd een tube in huis hebt. Algesal is uitsluitend verkrijgbaar bij apotheker en drogist. Lees vooraf de gebruiks voorschriften Algesal als bewegen pijn doet. ale rijs 5,- 5ei. 7 (Van onze sportredactie) ARNHEM. De Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie (KNAU) hoopt volgende week de voorlopige voordracht voor de Olympische Spelen van Moskou gereed te hebben. Het NOC heeft dan het laatste woord, zoals dat ook het geval is als zich in de komende weken nog nieuwe kandidaten zullen melden. Dat kan nog tot en met 15 juni, wanneer in het Zwitserse Winterthur tijdens de Westatlethic-ontmoe- ting de periode wordt afgesloten moeten manifesteren. Naar Italië kans op halen OS-limiet Dit alles RUUD WIELART: moeilijkheden met vormbehoud. I (ADVERTENTIE) (Van onze korfbalmede werker) (ADVERTENTIE) 7j i •Ti 9' (ADVERTENTIE) Atletiektop: tot 16 juni DJAKARTA(ANP). Joke van Beuse kom heeft zich geplaatst voor de kwartfi nales van het wereldkampioenschap bad minton. Bij een temperatuur van 39 gra den Celsius versloeg zij woensdag de Britse Karin Bridge met 11-4, 2-11, 11-7. De Britse, die als zevende was geplaatst, eiste tijdens de partij zoveel van zichzelf, dat zij na afloop flauw viel en bij moest worden gebracht. Joke van Beusekom, die zich voor het eerst in haar carrière bij de acht sterkste speelsters ter wereld schaarde, komt in de kwartfinales uit tegen nummer twee van de wereld, de Indonesische Verawaty. Deze versloeg de Japanse Furniko Tookaido meh 11-2,11-0. (Van een medewerker) ZANDVOORT. Voor een volle „bak” in de Pelinkaanhal te Zandvoort is het tiende Zandvoortse zaalvoetbaltoemooi van de Z.S.V. Zandvoortmeeuwen van start gegaan met een wedstrijd tussen Duivenvoorden, dat vorig jaar het toer nooi wist te winnen op het hoogste plan en een All Stars-team met Willem van Hanegem als trekpleister in de gelederen. Na een doelpuntenrijk treffen werd de buit met een score van 6-6 broederlijk gedeeld. ernstige blessure niet kon. Inmiddels is de jonge Almeloër druk doende de opgelo pen achterstand in te halen. HAARLEM De eerste divisie vereni ging Haarlem heeft de 20-jarige Edwin Abbenhues gecontracteerd. Het ligt in de bedoeling dat de van Zeeburgia afkomsti ge voetballer bij Haarlem in dé spits gaat spelen. Met de ook voor Ruud Wielart geldende eis van vormbehoud is het wat moeilijker gesteld. Outdoor kwam de Hoofddorpe> nog niet hoger dan 2.20 meter al toonde hij in het indoor-seizoen met 2.26 meter aan wel degelijk een rol te kunnen spelen. Jongbloed 4-5; Pieter Keur 5-5 (penalty) en 6-5; Ronald Spelbos 6-6. Naast de doelpun tenmakers maakten ook Peter Arntz, Ro gier Schouwenaar, Ton Marijt, Frits Flin- kevleugel en keeper Jan Jongbloed deel uit van het AH Stars-team. De wedstrijd werd geleid door Gijs Keur. Voor het eigenlijke toernooi werden ook alvast twee wedstrijden gespeeld. Zo zege vierde Sunshine in de veteranenklasse met 6-4 over Keur, terwijl Aleichem en Autovision elkaar in de tweede divisie C op een 1-1 gelijkspel hielden. het toestel zondag en Italië. het komend weekeinde nauwelijks te ver wachten zijn. De Haarlemmers toonden zich niet al leen tevreden over de sportieve resul taten maar waren in het bijzonder te spreken over de Engelse gastvrijheid en gezelligheid. HAARLEM. Aurora blijft tweede klasser. Met minimaal verschil besliste de Haarlemse ploeg de degradatiewed strijd tegen Zwaluwen die gisteren werd gespeeld in zijn voordeel: 8-7. Dat Aurora zich kon redden dankte de ploeg aan een enorme inzet, maar ook aan de factor geluk, zeker in de eindfase. Er moest voor deze race tegen de chro nometer - de Ijsclub Haarlem organiseert in totaal vijf van de tijdritten, die elke laatste woensdag van de maand zullen worden verreden en waarbij over de beste vier tijden een eindklassement zal worden opgemaakt - op het Spaarnwouderbos 10 (Van een medewerker) HAARLEM. Op het wielerparkoers in het Spaarnwouderbos heeft de Ijsclub Haarlem de eerste van een serie van vijf tijdritten met open inschrijving verre den, waarbij Henk Borst uit Krommenie de snelste bleek van de in totaal 37 ge starte rijders en rijdsters. Bij de jeugd was René Tuinenburg - nota bene op een geleende fiets - de sterkste, terwijl Moni que Boerema veruit de snelste dame was. kilometer worden afgelegd. Marathon- schaatser Henk Borst finishte tenslotte in 13 minuten en 27 seconden, wat 27 secon den speller was dan Bob Stapel die 13,54 noteerde. Derde werd Paul Bakker: 14.04. Wel zuHen in het uiteindelijke klassement nog zogenaamde handicapseconden wor den verrekend, wat inhoudt dat per leef tijd seconden zuHen worden bijgeteld of afgetrokken om het leeftijdsverschil tus sen de deelnemers te nivelleren. tram): tweede klas B: Grote Beer-Sihi FC 2-1; Dry CR-Veldhuyzen 3-3 (Dry CR kampioen). Bij goed weer uw lunch of dinar op ons terras! In de beslissende fase van de strijd kreeg Joke van Beusekom geen gezel schap van Rob Ridder. Voor de Neder landse herenkampioen was het spelen van drie partijen binnen vierentwintig uur een te zware opgave. Hij verloor met 14-17, 3- 15 van de Deen Morten Frost Hansen. Hij bouwde daarbij in de eerste game een voorsprong op van 14-11, maar gaf de winst alsnog uit handen. Frost Hansen geldt als de belangrijkste Europese kandi daat voor de wereldtitel. Samen met de weer herstelde Herman Leidelmeyer deed Rob Ridder een poging de derde ronde te bereiken van het heren dubbelspel. De Britten Stevens en Tredgett waren echter net iets sterker. De Nederlandse combina tie won de eerste game met 15-7, hield in de tweede game gelijke tred tot 16-16, maar verloor de game alsnog met 16-18 en werd in de derde game overspeeld: 9-15. Datzelfde lot trof het damesdubbel Jo ke van Beusekom/Marjan Ridder. De fi nalisten van de wereldkampioenschap pen van drie jaar geleden gingen in de tweede ronde met 3-15, 6-15 onder tegen de Japanse combinatie Kondo/Tokada. Indonesië hield een stevige greep op het wereldkampioenschap. Vier man bij de laatste acht van het heren-enkelspel en drie meisjes bij de laatste acht van het dames-enkelspel. De achtvoudige all-Eng- landkampioen Rudi Hartono bracht de 13.000 toeschouwers in het sportpaleis tot groot enthousiasme door zijn superieur optreden tegen de Amerikaan Chris Ka- nard (15-2, 15-2). De indeling van de kwartfinales: heren enkelspel: Prakash Padukone (Ind) - Ha- diyanto (Ind); Morten Frost Hansen (Den) - Lius Pongoh (Ind); Ray Stevens (Eng) - Rudi Hartono (Ind); Masao Tschudia (Jap) - Liem Swie King (Ind); Dames enkelspel: Lene Koppen (Den) - Saoro Kondo (Jap); Ivana (Ind) - Hiroe Yuki (Jap); Tati Sumirah (Ind) - Wendy Carter (Can); Joke van Beusekom (Ned) - Verawaty (Ind). [er, I, 3 ten 1 De eerste plaats in het persoonlijk klas sement bij de heren was voor de Frans man Jacques Def, die begin mei bij de Europese kampioenschappen voor junio ren in Lyon de vierde plaats bezette met 54,30 punten. Peter van Brunschot (Ned) en Leon Schelvis eindigden als derde en vierde met resp. 50,70 en 50,40 punten. Bij de dames zegevierde de Belgische Christi- man Jan Jongbloed weerde zich heel goed en hij wist zijn neef Cris Jongbloed in het Zandvoortse team een paar keer het sco ren te beletten. Eenmaal slaagde Chris er dan toch in ome Jan te verschalken. In de thuisploeg vertolkte Pieter Keur met tech nisch knap spel een hoofdrol. Het scoreverloop bij Duivenvoorden-All Stars was als volgt: Bennie Rooden 0-1 (penalty); Wim van Hanegem 0-2; Ronald Spelbos e.d. 1-2; Menno Visser 2-2; Theo Vonk 2-3; Pieter Keur 3-3 (penalty); Wim van Hanegem 3-4; Theo Vonk 3-5; Chris (Van een medewerker) HAARLEM. De uitslagen in de Haar lems^ zaalvoetbalcompetitie waren: De Hilversummers slaagden er toen niet in de gelijkmaker te lanceren. Dat kostte ze de kop. Want ook Joop Seymonds, de coach van de Haarlemse ploeg, vond dat Zwaluwen recht op een gelijkspel had gehad. Joop Seymonds: „Van Revival ver loren we, maar deze ploeg is veel beter”. Aurora was echter het gelukkigst. Joop Seymonds: „We hadden nu eindelijk het geluk dat we in de slotfase van de compe- dammers zich zeker van een plaats in de halve finale. Het hoeft nauwelijks betoog dat de pres tatie van Hillegom uitstekend mag wor den genoemd. Ondanks het grote klasse- verschil wist HHlegom zich voldoende sco ringskansen te scheppen om Xerxes op een achterstand te zetten. Zo kwam V. d. Loo in de tweede helft vrij voor de doel man de uitblinker bij Xerxes maar hij faalde in de afwerking. Een paar hon derd toeschouwers waren getuige van de ze ontmoeting anne Bos met 35,75 punten vóór Monique Heemskerk (35,40) en Annemiek Stokker- mans (35,25). Monique Heemskerk werd eerste in de toestelfinales op de onderdelen balk en vrije oefening. Annemiek Stokkermans zegevierde bij de finale aan brug. Peter van Brunschot won bij de heren de vrije oefening en hét springen. Naast de al individueel geslaagden gaat er zeker ook een vier keer vierhonderd meter estafette-ploeg naar Moskou, ook al op basis van vorig jaar in Mexico gelever de prestaties, waarna onlangs in Wales vormbehoud werd getoond. In die ploeg dus ook Harry Schulting, de in topvorm verkerende Koen Gijsbers en en in eerste instantie Hugo Bont en Marcel Klaren beek, die vorig jaar die scherpe tijd van 3.03.18 op de klokken kregen. Met Bont is echter ook Klarenbeek zij het lichter geblesseerd, waardoor het extra belangrijk wordt dat de basis wordt uitgebreid. In Mario Westbroek en Henk Brouwer zijn er potentiële kandidaten, zoals eigenlijk nog meer Raymond Heer- enveen dat is. De Doetinchemmer mag echter zoals de zaken er nu voorstaan, alleen voor de Antillen naar Moskou. Inclusief een reserve voor de 4x400- meter-ploeg zal de voorlopige voordracht aan het NOC ten minste negen namen tellen met binnen de KNAU nog de hoop op uitbreiding. Met dat laatste wil het dit seizoen overi gens nog niet zo erg lukken. Alleen de marathontop liep een limiet, al waren er verrassende topprestaties van sprintster Els Vader (op de 200 meter nog maar 0,08 sec. verwijderd van de limiet) en van verspringster Edine van Heezik (nog maar drie centimeter van de limiet). Van kans hebbers als Arno Kormeling, Evert Ho ving, Klaas Lok, Gerard Tebroke, Joost Borm en ook Tilly Verhoef zijn nog geen limietprestaties te melden zoals die ook Nog drie weekeinden dus en nog enkele midweekse wedstrijden voor die atletiek top, die haast moet gaan maken om de ploeg nog te zien uitbreiden. Zoals de zaken er nu voorstaan zijn op basis van de in dit seizoen geleverde prestaties natuur lijk de marathonlopers Gerard Nijboer en Cor Vriend zeker van een Moskou-reis. Vorig jaar voldeden vijfkampster Syl via Barlag, de hordenlopers Harry Schul ting en Hugo Bont alsmede hoogspringer Ruud Wielart aan de NOC-limiet. Barlag en Schulting toonden dit seizoen al vorm behoud, hetgeen Hugo Bont vanwege een OOST-BERLIJN. Edine van Heezik is op de Olympische dag in Oost-Berlijn bij het verspringen als vijfde geëindigd. De Amsterdamse verbeterde het Neder lands record tot 6,57 meter. Het oude record stond sedert 15 mei van dit jaar op haar naam. Zij sprong toen in Leiden 6,56 meter. Sylvia Bar lag. werd bij het ver springen tiende met 6,02 meter. Elly van Beusekom, de derde Nederlandse deel neemster in Oost-Berlijn, werd bij het speerwerpen tiende met 49,84 meter. Het verspringen vormde het hoogte punt. Na een hevige onweersbui zorgden de 25-jarige Frank Paschek (GDI) en de drie jaar jongere Westduitser Jens Knipp- hals voor topprestaties. Knipphals sprong in zijn laatste poging 8,14 meter, maar werd direct daarna door Paschek toch nog van de leiding verdrongen. Paschek sprong 8,36 meter. Het betekende niet alleen een nieuw Oostduits record maar tevens de beste wereldseizoenprestatie. De Amerikaan Larry Myrricks was hou der van de beste wereldseizoenprestatie met 8,28 meter. In totaal passeerden vijf atleten de grens van acht meter. Het wa ren verder de Oostduitsers Peter Rieger (8,10 m), Uwe Lange (8,09 m) en Lutz Franke (8,07 m). DAMES: Landenklassement: 1 Nederland 173.65, 2 België 172,20, 3 Frankrijk 167,35, Per soonlijk klassement: 1 Christianne Bos (Bel) 35,75, 2 Monique Heemskerk (Ned) 35,40. 3 An nemiek Stokkermans (Ned) 35,25, 4 Annette Jaquemont (Ned) 34,70, 8 Janny Janssens (Ned) 34,20, 12 Elly Braat (Ned) 33,95. betekent dat het voor veel mogelijke kandidaten toch jagen wordt op de limiet want na dit weekeinde resten nog maar twee weken waarin trouwens ook nog de vijfkampsters pogingen gaan doen die voor Tineke Hidding en Els Stolk nog best eens een succes kunnen ople veren. Hoop op uitbreiding van de in vergelij king met Montreal ’76 toch al grote olym pische afvaardiging in Canada waren slechts vijf KNAU-atleten is er zeker. Zelfs nog op marathongebied, want zater dag doet in eigen land Roelof Veld een poging de twee uur en veertien minuten te lopen, waarbij hij steun krijgt van de al met lof geslaagde Gerard Nijboer en Cor Vriend. (Van onze waterpolomedewerker) LONDEN. De Haarlemse Water trappens hebben in het pinksterwee- keinde twee waterpolotoernooien be zocht in Engeland. Gastheren waren Royal Tunbridge Wells en Backsley Waterpolo uit zuid-Londen. DWT leg de in' beide toernooien beslag op een derde plaats. Hoewel Nederland met een dames- en herenpioeg dit weekeinde in Steinkjer tegen Noorwegen aantreedt, zou het een grote verrassing zijn als zich een nieuwe kandidaat aandient. Werk, studie of bles sures verhinderen namelijk Marcel Kla renbeek, Els Vader, Tilly Verhoef, Arno Kormeling en Evert Hoving de reis mee te maken. Ruud Wielart stapt evenmin in richting Oslo omdat hij het woensdag mag proberen in (ADVERTENTIE) ROTTERDAM. Het is de derde-klas- ser Hillegom niet gelukt door te dringen tot de halve finale van de strijd om de districtsbeker West II. In de uitwedstrijd tegen de zondagkampioen Xerxes hiel den de Hillegommers de score tot aan het eindsignaal alleszins verdienstelijk op 0- 0. In de hierna volgende verlenging bleef de stand ongewijzigd, waarna strafschop pen de beslissing moesten brengen. Ook toen bleef er geruime tijd spanning, want pas na de zesde penalty wisten de Rotter- Haarlem (Beijneshal): eerste klas B: Aurora ’75- Club ’12 0-3; DVS-TUM TUM 1-4. Haarlem (Spaarnehal): derde klas G: Haarlem-KPL ’71 1- 4; W Pel-’t Hoekje 4-2; derde klas H: Papillon- Jagtlust 4-4. Haarlem (Kennemer sporthal): eerste klas B: Figee-RCH 5-2; Van Essen Boys-Schaaper 3-3; derde klas E: HM ’77- De Purmer 1-4; Carpe Diem-Borher BV 0- 8; derde klas H: Fluor-SS Internationaal 1-1. IJmuiden (Zeewijk): tweede klas A: Van Es Boys-DGS Smul 4-0; Griffioens-Wijker Post 4-1; Otte Eagles-Wijk aan Duin 4-1. IJmuiden (Oost): tweede klas B: Free Company-Sonco '72 3-2; tweede klas C: Lootsma-Hendriks V. 3-3; vierde klas A: Stravers-Post S. 6-2; Willem Ba- rendsz Boys-Hever Down 5-5; Woontoon-Euro- pa M. 2-1. Schelvis en Bremen beiden 15,50. Ringen: 1 Def 17,60, 2 Schelvis 16,50, 3 Brunschot 16,35. Sprong: 1 Brunschot 18,375, 3 Jacobs 17,875. Brug: 1 Def 18,15, 7' Schelvis 16,00. Rek: 1 Marchand 17,55, 4 Brunschot 17,35, 7 Schelvis 16,90. Toestelfinales: Sprong: 1 Bos 18,90, 2 Heems kerk 18,45, 3 Jaquemont en Stokkermans beiden 18,05. Brug: 1 Stokkermans 17,85, 4 Janssens 16,95, 6 Heemskerk 16,55. Balk: 1 Heemskerk 17,80, 5 Jaquemont 17,75, 8 Stokkermans 16,05. Vrije oefening: 1 Heemskerk 17,85, 4 Braat (Ned) 17,35, 7 Jaquemont 17,25. Heemskerk (Dr. Prinsennal): tweede klas A: Rumphorst-v.d. Veens 4-1; Progress-WBH 3-7; tweede klas dames: Centrum 111-Klein Zwitser land 1-1; res. eerste klas dames: THB 3-DSC74 2 7-0 (THB 3 kampioen); beker dames: CastricumZ Gooyer-DSC’74 0-4. Heemskerk (Sport<*en NANTES. Bij de FICEP-kampioen- schappen in Nantes zijn de dames van de Nederlandse Katholieke Gymnastiek Bond (NKGB) als eerste geëindigd met 173.65 punten. De NKGB-heren bezetten de tweede plaats in het landenklasse ment met 244,80 punten. Frankrijk zege vierde bij de heren met 254,35 punten. Uitslag: senioren: 1. Henk Borst 10 kilometer in 13 min en 27 seconden. 2. Bob Stapel 13.54, 3. Paul Bakker 14.04, 4. R. Brinkman 14.11, 5. Ben Roest 14.20, 6. Cees Commandeur 14.23, 7. Paul van Dam 14.28, 8. R. Noordermeer 14.32; junio ren: 1. René Tuinenburg 14.45, 2. Richard van de Burg 15.00, 3. Ronald Heesling 15.07; Dames: 1. Monique Boerema 16.36. titie misten. Maar we hebben het uiteinde lijk door hard werken afgedwongen.” Dat was een feit, want tot halverwege het eerste bedrijf keek Aurora tegen een 2-0 achterstand aan. Toen tekende Donald Schellekens de eerste Haarlemse treffer aan met een afstandsschot. Vlak daarop maakte hij met een doorloper gelijk. Zwa luwen liep weer twee punten van zijn tegenstander weg. Joke Rosenhart en Re né van Haarlem maakten weer gelijk. Uit een prachtige doorloopbal zorgde Carla Groenewoud voor een voorsprong. Zwa luwen scoorde nogmaals, maar Anton Ko per zette op slag van rust Aurora op 6-5. Meteen na de pauze ging een afstands schot van Fred Rosenhart door de korf. Zwaluwen haalde toch weer in. Toen mis te Donald Schellekens eerst een straf- worp, maar een paar minuten later trof hjj wél de roos. Het eerste toernooi in Tunbridge kende een zeer spannend verloop om dat er van krachtsverschil tussen de acht ploegen nauwelijks sprake was. HEREN: 254,35, 226,40. Individueel klassement: 1 Def (Fra) 54,30, 2 Le Petit (Fra) 50,95, 3 Van Brunschot (Ned) 50,70, 4 Schelvis (Ned) 50,40, 10 Bremen (Ned) 48,00, 13 Foesenek (Ned) 46,30, 16 Aalmans (Ned) 45,25. Toestelfinales: Vrije oef.: 1 Van Brunschot 16.11.'. h Jacobs V.. L.gc- 1 Def (Fra) 18.90. 5 De spelers van Duivenvoorden en AU Stars hebben er een leuke show van ge maakt en vooral de liefhebbers van doel punten onder de vele kijkers zijn ruim schoots aan hun trekken gekomen. In het team van All Stars deed Wim van Hane gem leuke dingen met de bal en kreeg flaarvoor menig open doekje. Ook doel- De in de interregionale jeugdcompeti- tie spelende junioren van de Haarlemse hoofdklasser EDO hebben in Osnabrück het pinkster-toemooi van Blau-Weisz- Schinkel gewonnen. Landenklassement: 1 Frankrijk 2 Nederland 244,80, 3 West-Duitsland

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 25