t politienieuws Verslaafde aan Bergers moeten sneller kunnen optreden bij scheepsrampen s van praag /W'7VM <LUt GENTLEROY ^kwispd- F door Mops en Maps zijn echte waterratten drugs overleden I veiuhih van uitsluitend NIEUWE OPEIS Kadett, AsCOna, kadett Rekord. fju kort ijmondnieuws Belangrijke rol weggelegd voor Wijsmuller HEDEX kostuum van Toerrijders fietsen naar Hillegom 4. 5 D O N D E R D AG 29 MEI AANDACHT OP STADSVERWARMING Wedstrijduitslagen Syp Sterktoernooi it J ubileumevenementen Velser Sportstichting ■M Beverwijkers bekennen heling schilderijen Or 19 8 0 IJMOND I [fl Il I w Bi i 1 j •t3 •'l 7W VERKRIJGBAAR BIJ: ||||K .-5 ’frfc j X.., “1 (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De haalbaar heid van kasverwarming met af valwarmte van Hoogovens wordt door de directie van het gasbe drijf Beverwijk en omstrkeen be twijfeld. Desondanks wil het da gelijks bestuur van het gasbedrijf kasverwarming betrekken bij een studie naar de haalbaarheid van stadsverwarming voor woon gebieden in de IJmond. Volgens de directie zal een centraal gere geld verwarmingsnet met name geschikt zijn voor grote nieuw- bouwgebieden zoals de Velser- broek. i Haalbaarheid kasverwarming op langere termijn twijfelachtig Kassen onder de rook van Hoogovens. De haalbaarheid van kasverwarming met afvalwater van dit bedrijf wordt ten sterkste betwijfeld. J (ADVERTENTIE) J (ADVERTENTIE) d 5,00 Voor een wandeltocht op 3 juni is ver- IJMUIDEN MARKTPLEIN rale aria de est, eter rde, irei- mis iera zijn •en ste or- 5,90 5,85 0.00 0,70 3,00 0,80 ur jr De schilderijen hebben een getaxeerde waarde van ongeveer 45.000 gulden. De Beverwijkers, leeftijd respectievelijk 29, 44 en 45 jaar, hebben de heling inmiddels bekend. Vier schilderijen zijn bij de 45- jarige Beverwijken aangetroffen en twee bij diens 44-jarige plaatsgenoot. De algemene raad van het gasbedrijf heeft woensdagavond een krediet ver leend waarmee een haalbaarheidsstudie naar stadsverwarming mogelijk wordt. Ds studie zal verricht worden door het VEG-Gasinstituut te Apeldoorn. BEVERWIJK. De Beverwijkse po litie hield dinsdag drie Beverwijkers aan op verdenking van diefstal en heling van zes schilderijen afkomstig uit een woon huis aan de Van Merlenlaan in Heem stede. De diefstal is gepleegd in november 1979. In de omgeving van de Van Merlen laan zijn al eerder schilderijendiefstallen gepleegd. De Heemsteedse recherche, in wiens samenwerking aanhouding plaats vond, vermoedt dat de Beverwijkers ook hierin een rol speelden. De heer K. G. Reimes, lid van de algeme ne raad, wenste in verband met het onder- VELSEN. De eerste wedstrijden ge speeld in het kader van het op tweede pinksterdag begonnen Syp Sterktoernooi hadden een verrassend verloop. Het deel nemende team Pour Toi, de bekerhouder van vorig jaar, moest de eer laten aan tegenstander De Jutters met de uitslag 1- 2. Uitslag van andere reeds gespeelde wedstrijden: Lantaarn-Centrum 1-0; Van der Linden-Zeezicht/Maurits Disco 2-1. Contactbijeenkomst. In het voorma lige PEN-gebouw aan de IJmuidense Ka naalstraat besluit de volièrevereniging op 29 mei het seizoen met een contactbijeen komst. Aanvang acht uur. Een aanvraag van het Sportfondsenbad in Beverwijk om mogelijkerwijs in de toekomst ook gebruik te maken van de stadsverwarming is bij het gasbedrijf in behandeling genomen. Met de goedkeuring van het krediet ter waarde van 55.000 gulden heeft de alge mene raad ingestemd met het voorstel van het dagelijks bestuur ook de kasverwar- VELSEN. Het jubileum „25 jaar Vel ser Sportstichting” vormt de aanleiding voor een drietal recreatieve sportevene menten te houden in de week van 2 tot 7 juni. Bij het Paviljoen Scheenenberg in Velsen-Zuid is de startplaats voor een fietstocht te houden op maandag 2 juni een initiatief van de Automobielclub de Rijmonders. Inschrijving en start is mo gelijk tussen half zeven en half acht ’s a- vonds. Gereden wordt een traject van 25 kilometer via onder meer Beeckestijn, Spaarndam. Spaarnwoude en De Hof- geest. Het jaarverslag van de Koninklijke Ne derlandse Reders Vereniging, dat woens dagmiddag werd gepresenteerd, zet uit een dat het voornaamste probleem in deze besprekingen is wie aan de kosten van het voorkomen van vervuiling zal bijdragen en voor welk aandeel. Bergingsbedrijven werken tot nu toe op basis van no cure, no pay. Met andere woorden: indien schip en lading verloren gaan incasseren de ber gers geen cent. Toch komt het voor dat zij maatregelen (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG - IJMUIDEN. - Als eerder sleepboothulp wordt aanvaard zouden de gevolgen van aanvaringen of strandin gen van schepen voor het milieu kunnen worden beperkt. Het bedrijfsleven voert internationaal overleg aangaande de wij ziging van contractprocedures bij bergin gen teneinde sneller assistentie te verle nen. In die besprekingen is een belang rijke rol weggelegd voor bergingsbedrij ven als Wijsmuller te IJmuiden en Smit Internationale te Rotterdam. De algemene raad heeft nu besloten het Gasinstituut op te dragen een haalbaar heidsstudie te verrichten naar de laatste twee varianten en in de plaats van de eerste variant toch de kasverwarming bij het onderzoek te betrekken. Inbraak. Bij een inbraak dinsdag nacht in een bedrijfsgebouw aan de Sant- poortse Rijksweg werden twee cirkelza gen en een tweetal aggregaten ontvreemd. Deze apparatuur vertegenwoordigt een waarde van zevenduizend gulden. Via een al bij een vorige inbraak beschadigd raam, verschafte men zich toegang. Als KWIS te horen krijgt dat er voor deze „KWISPELdoor” twee puppies beschikbaar zijn, denkt hij dadelijk aan twee pluizige beestjes. Dat hij be drogen uit komt merkt hij als de nieu we verzorger, Huibert, met de tweeling aan komt zetten. Het drukkende weer bracht hen op ’t idee een plons te nemen in de waterbak, om met een drijfnatte vacht hun entree voor de fotograaf te maken. Helemaal opgef- rist door dit waterballet dollen ze ach ter elkaar aan, af en toe de haren flink uitschuddend. Gelukkig droogt het haar snel, zodat er weer een beetje model in komt. Het wandelen met deze twee dreutels valt niet mee en al spoe dig gaat KWIS rechtsomkeert. Het ver eeuwigen van dit span moet maar in de asieltuin worden geprobeerd. Inderdaad, geprobeerd! Het valt niet mee deze doldwaze tweeling bij elkaar te krijgen. En als het eindelijk zover is trekt een piepende deur de aandacht van het beestenspul. Rennen, naar het onbekende geluid. Bang zijn ze beslist niet, hetgeen een van de kenmerken van het spanielenras is. Met hun droe ve uiterlijk weten ze bijna altijd hun zin door te drijven. Wie kan zo’n blik weerstaan. Voor kinderen is de spaniel zeven uur ’s avonds een stratenloop. Orga nisator is de atletiekvereniging Suomi. de hij on- eis- isis de het iwe- ierd ’ens veel 'aat- erd. >ken ifde- irga- het rho- het hap- van des- n in Dag sche cho- NAAM: Mops en Maps LEEFTIJD: 6 weken RAS: bastaard spaniels SOORT: meisjes PRIJS: 80 gulden per stuk INLICHTINGEN: 02550-15744. les gse tie- be- ge- lUS nse ei- ing de- ui- oe- tog 10- jen de ra- be- hij liet len de ie- Op de kamer werd een nog gedeeltelijk gevulde injectiespuit gevonden. Uit on derzoek blijkt dat de inhoud bestond uit heel zuivere, Turkse heroïne. Deze zou gekocht zijn op de Zeedijk in Amsterdam, aldus de verklaring van een vriendin van het slachtoffer. ming op haalbaarheid te onderzoeken. Dit in afwijking met het advies van het VEG- Gasinstituut. In een aanbeveling noemde dit instituut drie op haalbaarheid te toet sen varianten waarin kasverwarming niet voorkomt. Als eerste variant is het nieuw- bouwgebied „Waterrakkers” in Heems kerk met 2000 woningen aangewezen. Tweede variant is het gebied „Waterrak kers” met de aangrenzende bestaande flatbebouwing, het zwembad en de sport hal. Tenslotte als derde variant zijn beide gebieden plus het Beverwijkse stadsdeel „Meerestein” genoemd. worden geloosd. Op de wal zouden daar voor in de havens ontvangstinstallaties moeten worden gebouwd. In bijna geen enkel land echter is daaraan tot nu toe iets gedaan, aldus directielid Lameijer van de KNRV. Topambtenaar Bergmeijer van het mi nisterie van verkeer en waterstaat spreekt echter tegen dat de situatie in ons land zo slecht is als de KNRV stelt. Hij geeft toe dat de overheid in Nederland nog geen walinstallaties heeft laten bouwen. Daar staat echter tegenover dat het particulier initiatief zich wel degelijk bezighoudt met de ontvangsten van resten olie en chemi caliën. Bergmeijer wijst er ook op dat het lozen van olie op zee een afnemend verschijnsel is omdat het de moeite is gaan lonen het goedje opnieuw te gebruiken. De departe- mentsman herinnert eraan dat de vervui ling door zeeschepen maar voor 20 pro cent is te wijten aan ongevallen zoals met de Amoco Cadiz. De overige 80 procent wordt veroorzaakt door handelingen tij dens de normale bedrijfsuitvoering. Voor deze week staan nog op het pro gramma de wedstrijden Zeezicht/Maurits- Van Kaam (29mei), Centrum-Van der Lin den (vrijdagavond 19.00 uur) en voor zon dag Lantaarn-Pour Toi (11 uur), Zeeweg/ IJmond-Centrum (13.00 uur) en Van Kaan-Van der Linden (15.00 uur). Voor het tournooi schreven in zogenoemde top- amateurs en spelers afkomstig uit het betaald voetbal in de regio. hebben getroffen om te voorkomen dat stranden van nabijgelegen landen ver vuild zouden worden. Dan moet er wor den geknokt wie voor deze kosten zal opdraaien: de scheepseigenaar, de bezit ter van de lading of de gespaarde natie in de nabijheid. Medewerker Tammes van de KNRV repte overigens van een afwijking van de bestaande regeling voor bergers. Lloyds in Londen komt op korte termijn met een zogeheten open form. Worden contracten op die basis gesloten, dan ontvangt een berger zonder meer zijn dagelijkse kosten van de reddingspoging plus 15 procent. Ook op ander terrein lijkt de strijd tegen vervuiling van de zee een vordering te maken. Dat niet zozeer wegens bewuste actie op de wal alswel vanwege de sterk gestegen olieprijzen. Het zeevervuilings- verdrag van 1973, door Nederland en an dere grote scheepvaartnaties nog niet be krachtigd, heeft onder meer betrekking op olierestanten van zeeschepen. Die res tanten zouden net als de residuen van chemicaliën niet meer in het water mogen HAARLEM. Aan de tiende rijwiel- tocht van de HSV de Kampioen naar Schiphol namen 121 toerders en trim mers deel. Twaalf deelnemers (-sters) kregen bij de eindcontrole een bronzen medaille voor het overschrijden van de afstand van 250 kilometer. De elfde toertocht start komende zon dag weer tussen negen uur en half tien bij het clubhuis van De Kampioen in Spaarn woude. Het gaat vandaar via Spaarndam, langs het Spaarne, Heemstede, Benne- broek, Hillegom, Vogelenzang, Aerden- hout, Oosterduin, Bloemendaal, Sant poort en weer Spaarndam terug naar het clubhuis in Spaarnwoude. HAARLEM. In een pand aan de Van Marumstraat is gistermorgen een 25-jari- ge Haarlemmer gevonden die waar schijnlijk is overleden na het in combina tie gebruiken van geneesmiddelen, alco hol en heroïne. Dit instituut verrichtte eerder verken- ningsstudie naar de mogelijkheden afval warmte van Hoogovens te gebruiken voor verwarming van woningen en kassen in de IJmond. Hieruit concludeerde het gas instituut dat kasverwarming op langere termijn geen rendabele zaak zou zijn. Het gasbedrijf Beverwijk en omstreken ont ving dan ook het advies de kasverwar ming buiten een verder onderzoek te laten. Om de tuinders nu niet helemaal letter lijk en figuurlijk in de kou te laten staan heeft het dagelijks bestuur van het gasbe drijf besloten om in afwijking van de aanbeveling kasverwarming wel in de haalbaarheidsstudie te betrekken. Alle le den van de algemene raad konden hier woensdagavond mee instemmen. Temeer daar de tuinders in 1969 de aanzet tot de discussie over het gebruik van afval warmte van Hoogovens gaven. Dit werd door de voorzitter van het dagelijks be stuur F. Kaebisch onderstreept. Hij wilde de rendabiliteit niet als enige criterium gebruiken om kasverwarming zonder meer uit de weg te gaan. Directeur van het gasbedrijf voor Be verwijk en omstreken, de heer van Driel geeft kasverwarming in het tuindersge- bied in de IJmond met afvalwarmte van trekpunt Speeltuin In Veilige Haven (na bij het bad De Heerenduinen) in IJmui- den-Oost. Wandelsportvereniging De Kennemer Jagerd heeft hier de organisa tie in handen. Starttijd is half zeven ’s a- vonds. De tocht voert grotendeels door het natuurgebied De Heerenduinen. Bij het sportveld van het Vissering Col lege in IJmuiden-Oost begint 4 juni om Hoogovens echter weinig kans. Het pro ject zal zich volgens hem in de toekomst geheel richten op stadsverwarming in voornamelijk grote nieuwbouwgebieden als de Velserbroek waar ook de restwarm te van de PEN centrale kan worden be nut. Gebruikmakend van de mogelijkhe den die Hoogovens biedt is verwarming van 2000 woningen mogelijk. Deze wonin gen dienen dan wel binnen enkele kilome ters van het bedrijf te liggen daar anders bij transport te veel warmte verloren gaat. Bij de eventuele uitvoer van het stadsver- warmingsproject kan het gasbedrijf ge bruik maken van deskundigen op dat ge bied van Hoogovens, die momenteel su- dies verrichten naar de toepassing van afvalwarmte. Het Motorhuis IJmond Autoverhuur Wijkermeerweg 48. Beverwijk Telefoon 02510-29162 (tst. 19) een ideale hond, altijd even vriendelijk en ook altijd van de partij als het om een hol- of speelpartij gaat. Mops en Maps, de nieuwe eigenaar mag voor een leukere naam zijn lusten botvieren, zijn zwart met een klein wit befje en hangende oortjes. Dat het om een stel eigenwijze rakkers gaat blijkt al gauw uit het feit dat de fotograaf nog steeds druk doende is het paar te portretteren. Huiberts brommer biedt uitkomst. De twee pups kunnen dan niet zo mak kelijk wegkomen en vinden het nog leuk ook. Samen hangen ze over het stuur en kijken vrolijk om zich heen. Als het „officiële” achter de rug is, de foto is nu immers gemaakt, mogen ze nog even ravotten alvorens ze naar moeder terug gaan. Ze schijnen moe der helemaal niet te missen. Dan is het uit met de pret en neemt Huibert, die verzorgster Greet opvolgt, beide pups weer mee. Het werk voor KWISPEL door zit er weer op. Het spreekt bijna vanzelf dat het vinden van een baas voor deze beestjes geen probleem oplevert. Jonge honden zijn altijd erg in trek en als je door een spaniel van achter de tralies wordt aangekeken, ben je al verkocht. Maar niet bekocht! KWISPELdoor schrijft over honden die in het Kerkbertasiel aan de Heerenduinweg 8 op een nieu we baas zitten te wachten. Behalve op woensdag en zon- en feestdagen is het asiel dagelijks geopend van 9-12 en van 3-6 uur. ’s Zaterdags van 9 tot 1 uur. Het parcours (725 meter) loopt vanaf de Troelstraweg via Heidestraat, Lorentz- straat en Briniostraat. Voorverkoop adressen deelnemerskaarten: WV-kiosk Marktplein, Dienst Sport en Recreatie (Heidestraat 47), aan de sporthal Zeewijk en tenslotte op de particuliere adressen Krienhildestraat 15 en P.C. Hooftlaan 50 in Driehuis. Wandelkaarten werden voor af verstrekt op de adressen Platanen straat 4 en lepenstraat 10 in IJmuiden- Oost. zoek naar de haalbaarheid duidelijkheid over de prijs waartegen Hoogovens de warmte zal leveren aan het gasbedrijf die voor distributie zorg draagt. De heer F. Kaebisch stelde zich daarbij voor de warmte als afvalprodukt in eerste instan tie kosteloos van Hoogovens te betrekken zodat snel de investeringen terug ver diend kunnen worden. Daarna zal met Hoogovens over een prijs gesproken kun nen worden. r Vs

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 5