Eindelijk antwoord op nota 1977 over taakverdeling W aterproefinstallatie in Aalsmeer roest weg Presentiegeld leden BDZK ter discussie Laboratorium wateronderzoek politienieuws van provincie Haarlemse Kamer van Koophandel staakt exportimtiatieven Badkamer? INSAID Zilveren Anjer voor jonkheer uit Aerdenhout VIALLE AUTOGAS INBOUW J. J. van Bugnum bv Exclusieve merken faillissementen en wervei van schepe rederijen Kritiek van Velsen op Haarlem Samenwerking kleine bedrijven ontbreekt Geen spreekuur Aansluiting riool Zandvoort-Haarlem bestuurlijke zaak kruisstraat 7 haarlem tei.023-320089 VRIJDAG 30 MEI r ukseb IJMOND 9 19 8 0 MM Velsen-Z. tel. 13811 (02550) Peugeot-dealer ’s Graven lust 37 (bij brandweerkazerne) GEBOORTE? VERLOVING HUWELIJK? BETER DRUKWERK BESTELLEN? (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Het provinciaal bestuur van Noord-Holland heeft donderdag het gesprek hervat met de vijf Noordhollandse (pre- )gewesten. Het gesprek over de taken van het gewestelijk bestuur is drie jaar onderbroken geweest. Maar nu krijgen de gewesten toch eindelijk antwoord op hun nota over de taakverdeling tussen pro vincie, gewesten en gemeenten, die zij in 1977 hadden gepubli ceerd. Gedeputeerde De Vrieze heeft dat goegezegd in een verga dering van de Statencommissie voor Bestuurlijke Organisatie en vertegenwoordigers van de ge westen. Het zal een geactuali seerd antwoord worden. VAN RIXEL zo’n drukker Oosterduinweg 29 tel. 14768 IJmuiden Automobielbedrijf Nèt even iets anders. I Dat proeft u. In alles! In deze vergadering kwam ook naar voren dat de BDZK-ge- meenten Bloemendaal. Velsen en Zandvoort, in tegenstelling tot Haarlem, nog niet zijn overge gaan tot een geleidelijke verho ging van de waterprijs. In ver band met de bouw van een „wa- terfabriek” in Enkhuizen moet binnen vijf jaar door bovenge noemde BDZK-gemeenten het ta- rief ongeveer 60 ct per kubieke meter verhoogd worden. Ambte lijk deskundige P. S. Geertsema zei desgevraagd dat Haarlem uit Den Haag toestemming had ge had voor een prijsverhoging per 1 januari 1980. Voorzitter wet houder Paul Captijn adviseerde de leden ook in hun gemeente vast de waterprijs aan te passen. „Maar het blijft natuurlijk een politieke beslissing”, liet hij er op volgen toen Zandvoorts wet houder K. C. van der Mije op merkte dat je het ook in je zak kunt houden tot de waterfabriek effectief is. VOOR AL UW ELEKTRAWERK BRANDENBURG” £9 Praktijk zal het nut van gewesten moeten bewijzen (ADVERTENTIE) ‘.a uff ADVERTENTIES) II1 I M XR Badhoevedorp.Vlierstraat 25 Oisterwijk, Heusdensebaan 50 ii1 Rudolf Jacobus Pickkers, te Beverwijk, Soetemanstraat 28, uitgesproken 16 sep tember 1975, curator mr. H. M. J. van Mens te Beverwijk. De gedeputeerde bood de gewestbe- stuurders zijn verontschuldigingen aan voor de late reactie op de nota. De schuld voor de vertraging lag echter in Den Haag. Daarvandaan kwamen onduidelij ke en steeds weer veranderende stand punten over de reorganisatie van het bin nenlands bestuur. Juist echter in deze reorganisatie van het binnenlands be stuur (de plannen voor een provinciale herindeling, en meer en kleinere provin cies) spelen gedachten over gewestvor- ming mee. De Vrieze wees op het ietwat merkwaardige moment om de discussie met de gewestbesturen te hervatten: Juist VELSEN. Wethouder J. W. Meijer houdt maandag 2 juni geen spreekuur. Woensdag 4 juni houdt wethouder K. W. Bijl spreekuur van drie tot vier uur en het spreekuur van wethouder, mevrouw A. J. P. van Heel-Montijn vervalt. discussie over de reorganisatie van het binnenlands bestuur weer een teleurstel ling had opgeleverd voor de gewesten. „We kunnen echter niet blijven afwachten wat er uit de reorganisatie van het binnen lands bestuur komt. Wij kunnen niet an- deri? dan doorgaan. „De woordvoerder van de gewesten vergeleek de positie van de gewesten met die van een „bedeesde Munitie. Op het volkstuinencomplex aan de Zeestraat in Beverwijk en in het duingebied bij Wijk aan Zee zijn donder dag hoeveelheden munitie aangetroffen. De Explosieven Opruimingsdienst heefT de munitie onschadelijk gemaakt. drijven een korte termijnvisie verweten kunnen worden eij schort het hen aan durf en ondernemingslust. Het besluit met de bemiddeling te stop pen werd genomen na een bijeenkomst Domus B.V., te Hillegom, uitgesproken 29 augustus 1978, curatrice mr. S. M. Gaasbeek-Wielinga te Haarlem. In de laatste 3 faillissementen is mr. W. J. ten Brink-van Imhoff benoemd tot rechter-commissaris. Fotografische zetter De Vennep b.v., te Nieuw Vennep, uitgesproken 5 maart 1974, curator mr. J. C. A. Korrel te Hoofd dorp. ADVERTENTIES) RESTAURANT debcMzedooms in het Wethouder van Gelukpark ZEEWEG 53 OVERVEEN Reserveren 023-263600 s Maandags gesloten (JAlliance Gastrononuque "Neerlandaise Bastion Cornelis Florusse, wonende te Oostzaan, Dahliasingel 33. rechter-com missaris: mr. J. S. W. Holtrop. Curator: mr. C. de Leeuw, advocaat en procureur te Zaandam, Peperstraat 148, pb. 1350, 1500 AJ Zaandam. HAARLEM. Op 27 mei 1980 is het faillissement uitgesproken van: Als verklaring voor het uitblijven van de verwachte belangstelling noemt de Ka mer van koophandel de angst dat men moet betalen voor iets waar anderen van gaan profiteren. Ook zou de kleinere be- Wilhelmus Casper Jansen, wonende te Haarlem, Teslastraatr 26, gehandeld heb bende onder de naam Wilfra. Curator: mr. G. B. J. Montagne, advocaat en procureur te Haarlem, Schoterweg 3, pb. 2022, 2002 CA Haarlem. B.V. v. h. gebr. Brakel, gevestigd te Haarlem, J. Tademaweg 15. Curator: mr. E. F. Seunke, advocaat en procureur te Haarlem, Nieuwe Gracht 49-51, p.b 5169, 200 CD haarlem. Bobby White B.V., gevestigd te Haar- •lem, Bakenessergracht 65. Curatrice: mr. D. J. Markx, advocaat en procureur te Haarlem, Parklaan 5, pb. 228, 2000 AE Haarlem. Noord-Holland is voor proefneming van diepinfiltratie in de Kennemerduinen. Captijn benadrukte de onzekerheid over de bijdrage van het PWN van 475.000 voor dit werk. Hij kreeg de toezegging dat de staalcon structie voor de vakanties door het Haar lemse Waterbedrijf wordt verwijderd. Captijn erkende deze verschillen en voorspelde daarom in de gemeenteraden van Haarlem, Bloemendaal, Velsen en Zandvoort de nodige discussie over dit onderwerp. Zelf vond hij de uitkering die raadsleden van overheidswege ontvangen voldoende. De acht BDZK-leden krijgen nu 75 per vergadering; die zes keer per jaar wordt gehouden. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. De Haarlemse Kamer van Koophandel zet voorlopig een streep onder haar pogingen een regionaal exportinitiatief op gang te brengen. Er bestaan al clubs in Groningen, Tilburg, Amsterdam en Den Haag en Arnhem. In Haarlem blijkt er geen belangstelling voor zo’n samenwerkings verband van tenminste tien bedrijven met minder dan honderd werknemers elk, aldus de Kamer. „Kleinere bedrijven laten exportkansen liggen”. bruidegom, op de stoep om uw jawoord te horen”. Het zou niet goed zijn als de verhouding inderdaad zo zou zijn. Van Schooten besloot zijn verhaal met een verwijzing naar het collegeprogram, waarin het bestaan van de gewesten zeer positief wordt benaderd. Vervolgens konden de vertegenwoordi gers van de verschillende Statenfracties reageren. Rutgers (WD) sprak zijn waar dering uit voor het betoog, maar infor meerde hoe men bij de gewesten zelf dacht over de vierde bestuurslaag. Als de gewesten een duidelijke samenwerkings vorm van gemeenten waren, dan had de WD geen moeite om steun te betuigen aan het gewestelijk streven. Aan een vier de bestuurslaag wilde hij echter niet mee werken. Overigens had hij het idee dat zijn liefde voor de gewesten niet meer zou zijn dan een platonische. De Lange (D’66) wilde weten of de ge westen zouden kunnen leven met de be voegdheden, die ze nu hebben. Wat er vaart men als een tekort. En moeten er bevoegdheden komen van het rijk, de provincie of de gemeenten. En als ze uit het gemeentelijke vlak moeten komen, waarom zijn ze er dan niet? zo vroeg De Lange. De woordvoerder van D’66 be greep eigenlijk niet goed wat het pro bleem was van de gewesten. „Als de ge westen zeggen geen vierde bestuurslaag te willen zijn, als de gewesten hun taken van de gemeenten afleiden, wat is dan ’t pro bleem precies? Wat wil men aan met be voegdheden op het gebied van regionaal economisch beleid, zoals de provincie zou hebben. De provinciale bevoegdheid na dert hier tot nul. Waar praten we dan over”, aldus De Lange. (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG. Jonkheer mr. C. C. van Valkenburg te Aerdenhout krijgt dit jaar een van de Zilveren Anjers die worden uitgereikt door het Prins Bernhardfonds. Op 27 juni wordt dit teken van erkenning hem overhandigd door de echtgenoot van prinses Juliana, die regent is van het ge noemde fonds. De Bloemendaalse jonkheer krijgt de onderscheiding voor zijn vele verdiensten op het terrein van de genealogie, icono grafie en historie. De Zilveren Anjer zal worden opgespeld tijdens een bijeen komst in het koninklijk paleis ojj de Dam. Naast mr. Van Valkenburg krijgen nog twee Nederlanders een Zilveren Anjer. Een is bestemd voor de heer J. de Bree uit Middelburg en de ander voor mr. G. Overdiep te Peize. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. Zandvoort zal met een doortimmerd rapport moeten komen voor in Haarlem op bestuurlijk niveau een beslissing wordt genomen over af voer van rioolwater via Bloemendaal naar Haarlem. Dit zei drs. Paul Captijn, milieuwethouder in Haarlem, in de func tie van voorzitter van de Belangenge meenschap Drinkwatervoorziening Zuid-Kennemerland (BDZK) die gisteren vergaderde. Wethouder K. C. van der Mije Pzn, van Zandvoort. deelde mee dat in junie de gemeenteraad zal beslissen (Van onze stadsredactie) HAARLEM. De gemeente Haarlem moet de grotendeels ontmantelde proef installatie voor waterwinning in Aals meer weghalen. De verroeste constructie bezorgt de drinkwaterbedrijven een slechte naam. Dit verzoek en de kritiek kwamen gisteren van de heer J. ten Cate, directeur gas- en waterbedrijven in Vel sen, tijdens een vergadering van de Be langengemeenschap Drinkwatervoorzie ning Zuid-Kennemerland. Ten Cate vond „de troep” geen reclame en vroeg de niet meer gebruikte installatie af te breken. zoals KINLOCH ANDERSON originele Schotse kilts met lamswollen jumpers in exact dezelfde kleuren. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. De Belangengemeen- Zuid-Ken nemerland (BDZK) heeft voor 1981 3.600 op de begroting staan voor presen- tie-en reisgeld. Wethouder drs. Paul Cap tijn zei (als enige lid) tegen de presentie gelden te zijn, maar deze als voorzitter van de BDZK in de Haarlemse raad wel te zullen verdedigen. Raadslid A. J. van der Moolen, van Zandvoort, benadrukte dat de situaties voor leden nogal uit eenlopen. Zelf moet hij onbetaald verlof nemen voor het bezoeken van vergade ringen maar anderen niet. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Gedeputeerde heeft woensdag de officiële opening ver richt van het provinciaal laboratorium in de Waarderpolder. In het laboratorium werken het provinciaal waterleidingbe drijf Noord-Holland (PWN) en provincia le waterstaat (PWS) samen aan het on derzoek van oppervlaktewater. over de aanleg van een rioolleiding langs de voormalige trambaan. Er is een be drag van vier ton mee gemoeid. De pijp dient om overtollig water af te voeren dat momenteel in de duinen wordt geloosd. Hiertegen is van verschillende zijde geprotesteerd, omdat sprake is van een drinkwaterwingebied. Mije had als vanzelfsprekend aangenomen dat afvoer naar het waterzuiveringsstation in de Waarderpolder mogelijk was. Raadslid A. J. van der Moolen was er nog duidelijker over en vroeg de leden, maar te kiezen, in de duinen of naar Haarlem. Mije wees er op dat„iedereen staat te gillen” om een oplossing, maar gaf toe dat het niet alleen een technische kwestie was. Daarvóór had hij namelijk gemeld dat de technici geen problemen zagen. Hij bena drukte bovendien dat alleen gezuiverd rioolwater moet worden afgevoerd. Binnenlands Bestuur. Daarin hadden on der anderen zitting Gedeputeerde De Vrieze zelf, en de heer Van den Bergh van het gewest Gooi en Vechtstreek. Dit twee tal moest dan ook iets eerder uit de verga dering weg; het voorzitterschap werd daarna waargenomen door de heer De Kam, als oudste statenlid. Behalve de toezegging, dat er eindelijk antwoord komt op de gewestelijke nota uit 1977 leverde de bespreking weinig op. Namens de vijf gewesten voerde Van Schooten (PvdA, gewest Kennemerland, raad Haarlem) het woord. Van Schooten sprak er zijn teleurstelling over uit, dat de notitie „raakpunten provincie-regionale samenwerkingsorganen”, geen antwoord was op de nota uit 1977. „Wij zijn nu in een fase, dat we vragen met uw provinciale steun de gewesten te laten voortbestaan. We vragen geen macht; wel mogelijkhe den. We zijn in deze positie terecht geko men, doordat de gemeenten de problemen niet alleen meer te lijf konden. Omdat de gemeenten er alleen niet uitkwamen. De problemen liggen echter per gewest an ders, de gewesten zijn daardoor ook on derling verschillend, elk aangepast aan de praktijk van het gewest”. Volgens van Schooten was men „heen- gegroeid” over de vraag of een gewest nu wel of niet een vierde bestuurslaag was. De gewesten zijn gewoon ontstaan in de praktijk van de gemeenschappelijke rege lingen tussen verschillende gemeenten. Die functioneerden niet democratisch. Voor bestuurders was het al moeilijk te doorgronden hoe het werkte, laat staan dat de burgers er nog iets van snapten, gisteren deelde minister Wiegel van Bin- Van Schooten schetste hoe elke fase in de nenlandse Zaken in de Tweede Kamer mee, dat zijn 17-provinciën-plan van de baan is (een plan om de provincies de omvang te geven van sterk vergrote ge westen. wat zou hebben betekend, dat de bestaande (pre-)gewesten niet meer zinvol zouden zijn). In de tweede plaats viel de vergadering opmerkelijk toevallig samen met de installatie van de Raad voor het Van Leeuwen (PvdA) wees er op dat de gewesten door onduidelijkheden in het rijksbeleid in de moeilijkheden waren ge komen. Hij achtte de teleurstelling begrij pelijk. Stel nu echter, dat de provincie de gewesten volkomen positief tegemoet zou treden en in alles tegemoet komt. Zouden dan de problemen zijn opgelost of zou waar de helft van de industriële en am bachtelijke deelnemers wegbleef zonder bericht van verhindering. Het minimum aantal van tien werd niet eens gehaald en anderen moesten onverrichterzake huis waarts keren. De conclusie is dat de on dernemer in Nederland zich nog altijd teveel richt op de traditionele afzetmark ten en geen pogingen in het werk stelt de exportkansen te vergroten, Dezelfde erva ring deed de Rotterdamse Kamer van Koophandel op. Juist de kleinere bedrij ven zouden echter van een bundeling van krachten kunnen profiteren, aldus Bern- hard Bakker in zijn proefschrift export en marketing dat door de Haarlemse Kamer wordt aangehaald. Zeventig procent van de industriële bedrijven export niet of nauwelijks. Vier procent neemt 84 pro cent van de totale export voor zijn reke ning. Een onevenwichtige zaak, aldus de Kamer. Het ministerie van Economische Zaken financiert momenteel tachtig „gebundel de exportinitiatieven” in ons land. De re geling geldt voor tenminste drie verwante of elkaar aanvullende ondernemingen. Maximaal wordt een half miljoen gegeven om een nieuwe exportmarkt te openen. Kleinere bedrijven krijgen maximaal 125.000; een subsidie die alleen geldt voor een aanloopperiode van drie jaar. Voor dit jaar is totaal 1.375.000 beschik baar. Veilig, door goede kwaliteit. Bedrijfszeker, door deskundig ontwerp. Snelle service. Landelijk erkend installateur Oosterduinweg 20 - IJmuiden Telefoon 02550-13405 men juist grote problemen krijgen met de gemeenten? Mevrouw Van Bers vond het positief, dat er binnen de gewesten zelf een bezin ning op gang gekomen was, op de vraag waarmee men eigenlijk bezig was. Zij wilde wel graag eens horen, waar precies de gewesten in hun integrale benadering werden gehinderd door de provincie. Zuurbier (PPR) tenslotte plaatste zich vierkant achter het betoog van Van Schooten. Hij hekelde nog het wetsont werp inzake de gemeenschappelijke rege lingen. Het wetsontwerp versmalde de be leidsruimte van de gewesten nog meer, zo stelde hij. Zuurbier pleitte gaarne voor direkte verkiezingen van de gewestbestu ren. Pessimistisch was hij over financiële armslag van de gewesten. Als de gemeen ten moeten bezuinigen, zullen ze weinig bereidheid hebben om de gewesten geld toe te schuiven, zo vreesde hij. VanSchooten wéés in zijn beantwoor ding op de tegenstrijdigheid van stand punten, die hij persoonlijk in zich ver enigde: hij was voor direkte verkiezingen, .maar tegen devierde bestuurslaag, en een direkt verkozen gewestraad deed aan een vierde bestuurslaag denken. Er was een eindeloze en vruchteloze discussie over te voeren. Daarom was het naar zijn mening beter om naar de praktijk te kijken. Want daar waren de gewesten uit voortge komen. Van Schooten somde vervolgens een aantal bevoegdheden op, die de gewesten (bijvoorbeeld) graag van het rijk zouden ovememen: de bevoegdheid om zelf te bepalen waar een regionale brandweer zou moeten zetelen, waar de regionale politie en waar de districtsgezondheids- zorg. De diverse regio’s die de diverse departementen in kwestie hadden be dacht, daarvan viel er geen een samen met een ander. Het zou de doorzichtigheid van het bestuur voor de burgers zeker ten goede komen, wanneer het gewest daar wat uniformiteit in kon brengen. De Noordhollandse gewesten stonden volgens Van Schooten negatief tegenover het ontwerp van wet inzake de gemeen schappelijke regelingen. Deze wet had men zeker moeten betrekken bij de reor ganisatie van het binnenlands bestuur, zo stelde hij. Wat betreft de financiering werd volgens Van Schooten te veel de nadruk gelegd op de kosten. Dat gewesten ook geld opleveren, was wat onderbelicht gebleven. Neem bijvoorbeeld de regionale oplossing van het afvalprobleem. Wan neer de gemeenten daarvoor afzonderlijk iets hadden moeten verzinnen, waren ze veel duurder uit geweest, aldus Van Schooten. Voor wat betreft de overname van pro vinciale taken verwees hij naar de nota uit 1977. Van Ven Bergh verduidelijkte, dat de gewesten graag een deel van de orde nende en coördinerende taken van de provincies zouden overnemen, zonder daarbij op specifiek provinciaal terrein te willen komen. „We vragen- de provincie een etalage in te richten, een open aan bod”. Van den Bergh wees daarbij op de aanpak in Noord-Brabant, ook een pro vincie die positief staat tegenover gewes ten (en er dus zeven heeft). Mevrouw Van Bers herinnerde er echter aan, dat men in 1977 nogal geschrokken was van de ver langens van de gewesten. De vraag was dus, hoe ver kunnen we gaan met het aanbod in de etalage? Van Schooten kwam met een geruststel lende afronding van het debat, waarbij hij nog wat doorborduurde op het thema liefde en bruiloft: „In 1977 waren we nog op vrijersvoeten en wat onvoorzichtiger. Nu zijn we zoetjes aan in de verlovings- fase- geraakt. Dat betekent dat we een uitzet moeten gaan uitzoeken. We willen heus niet de hele etalage leeghalen. We zullen er voorzichtig onze uitzet uit kiezen”. Op 27 mei 1980 is wegens gebrak aan baten opgeheven het faillissement van: Het PWN heeft naast het onderzoek gericht op de zekerstelling van de kwali teit van het drinkwater, sinds 1956 in opdracht van PWS het chemisch onder zoek van het oppervlaktewater verricht. Deze werkzaamheden zijn daarna, als ge volg van de groeiende taken van de PWS op het gebied van de controle en de zorg voor het milieu, uitgebreid met bacteriolo gisch en hydrobiologisch onderzoek. Ook het onderzoek op het gebied van de lucht verontreiniging is in de loop der jaren steeds omvangrijker geworden. Een en ander leidde tot de noodzaak van een nieuw laboratorium. Gedeputeerde Uff verrichtte de symbolische openingshan deling door een druk op een knop, waarna donker water in een glazen bak helder werd. De leden van de BDZK verwachten overigens ook discussie in de gemeentera den over de reserve van ruim tweehon derdduizend gulden die door de belangen gemeenschap BDZK is gekweekt. In theo rie zou bijvoorbeeld Haarlem 125.000 kunnen vorderen, verduidelijkte adviseur J. C. Emans. Eerder hadden de BDZK- leden besloten geldreserves terug te stor ten naar dè gemeenten. Emans benadruk te echter dat het een vordering op het Provinciaal Waterleidingbedrijf van IK herenmode damesmode Ml I herenkleding maatkleding De Wieringse visserij vloot is uitgebreid met drie kotters afkomstig uit West-Duits- land. De Elke OB.120, welke te Brake heeft thuisbehoord en in 1970 werd ge bouwd behoort nu toe aan P.C. de Haan en heeft de naam Pieter Cornelis WR.109 gekregen. Het schip is uitgerust met een Deutz motor van 400 pk. De kotter Weser, die als OB.121 eveneens in Brake heeft thuisbehoord heet thans Vertrouwen WR.126, met als eigenaar J. Jeeninga. Dit schip is van 1964 en heeft als hoofdmotor JJschaP Drinkwatervoorziening een Werkspoor van 580 pk. De in 1972 gebouwde Angelika NC.314, welke Cuxhaven als thuishaven had, be hoort nu toe aan H. Boersen onder de naam Vrouw Marie WR.47. Dit vaartuig heeft een 515 pk Deutz motor. De voorma lige motorloodsboot Sirius is door de In- spectie der Domeinen te Goes voor het bedrag van 136.660,- verkocht aan de Motorenfabriek Van Kerkkhoven te Zwijndrecht. Het ligt niet in de bedoeling dat het vaartuig zal worden gesloopt. De Sirius, die gestationeerd is geweest te Vlis- singen had o.a. als zusterschepen de Bella trix, Betelgeuze, Procyon en Pollux, die in IJmuiden bekendheid hebben genoten. Het schip is in 1950 in dienst gekomen na te zijn gebouwd door Boele’s Scheepswerf en Machinefabriek te Bolnes, meet 440 bruto ton, is 45,87 m lang over alles en heeft als hoofdmotor een M.A.N. diesel van 650 pk. De vroegere sleepboot Thames, die een jaar geleden werd verkocht door Smit Internationale naar Amerika passeerde zaterdag j.l. onder de naam Itaska de IJmuider sluis op weg naar de nieuwe thuishaven in de Verenigde Staten. De in 1961 gebouwde sleepboot, die beschikte over een motorvermogen van 4000 pk, is door de Amsterdamse Droogdok Maat schappij te Amsterdam verbouwd tot een luxe zeewaardig jacht en beschikt over een accommodatie voor 10 passagiers en 10 bemanningsleden. De opbouw is zover naar achteren doorgetrokken dat weinig nog doet herinneren aan de carrière als sleepboot.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 9