RENE KOPPERT ONTLUISTERD IN OLYMPIA S RONDE i Schoenaker haakt af Conflict beheerst GP Spanje Fiolet: nieuwe coach damesteam Bloemendaal uitgeschakeld IN RONDE VAN ITALIË Hinault slaat toe in berg-étappe Kóppen uit WK-toernooi Halman terug bij Kinheim Spelers Betis betrokken bij omkoopschandaal John McEnroe verrassend snel van nederland Deelname aan Zomerspelen op het tweede plan Prof-aanbiedingen voor Peter Winnen r TS ?au E 1 b.v. 3En! 19 80 M E I 17 ZATERDAG 3 1 SPORT x, vincie t. taties 's a- I arne tel. vol- n. oofd St. 2 PJ kan- t 47, I ronde -t Russen tonen imponerende vorm Dick Schoenaker: niet mee naar EK (Van onze sportredactie) i enten 11- John McEnroe: desillusie in Parijs ie net er Met aankomst bergop (1236 meter) in Roccasaro waren de gevolgen van de „raz zia” van de Breton voor alle Italianen op één na catastrofaal. Roze-truidrager Vi- sentini kreeg twee kilometer overigens in geslagen positie een lekke band en raakte ruim zes minuten achterop. Silva- no Contini, tweede in het klassement en door Hinault het meest gevreesd, verloor zelfs meer dan zeven minuten. PARIJS. (ANP). De eerste echte sen satie tijdens de open Franse tenniskam pioenschappen heeft plaatsgehad. John McEnroe, als tweede geplaatst, verloor in de derde ronde van de Australiër Paul McNamee. drie sets te verslaan: 6-3, 6-0, 7-6. Met Pecci (verlies tegen Prajoux) verdween de vier de geplaatste speler uit het toernooi. Loeuk Sanders won in het herendubbel zijn eerste partij met zijn Zwitserse part ner Günthardt van de Franse combinatie Dominguez/Proisy met 6-7, 6-2 en 6-4. In het damesdubbel kwam Betty Stöve met de Joegoslavische Mimi Juasovec even eens door de eerste ronde. De Braziliaans/ Franse combinatie Bueno/Darmon kwam slechts tot één game winst: 6-1, 6-0. Sinds Winnen (22 jaar oud, woonachtig in het Peel- dorp IJsselsteijn) als onderwijzer zonder werk al zijn aandacht aan het wielrennen kon gaan geven, fietste hij zich zo sterk uit de anonimiteit, dat hij op dit moment kan kiezen uit drie aanbiedingen van prof- ploegleiders. Dezer dagen onderhandelde hij met Henk Koopmans van de HB-ploeg en daarnaast ont ving zijn ploegleider Henk Steevens, die voor deze gelegenheid als zijn manager optreedt, twee aanbie dingen uit Italië; één van de ploeg waarvan Saronni kopman is en de andere van de ploeg-Baronchelli. Henk Steevens echter, gaat proberen of Peter Win nen is onder te brengen in de ploeg van Post. „Win nen”, zegt hij, „is zo kort bezig met topwielrennen dat hij nog erg veel moet leren. Daarom is het erg belang rijk dat hij een ploegleider krijgt die het vermogen heeft hem het nodige bij te brengen. En als je dat als uitgangspunt neemt, kom je al gauw bij Peter Post uit...” IJSSELSTEIJN Voor KNWU-bondscoach Rini Wagtmans dreigen er nieuwe zorgen rond zijn Olym pische selectie. Nadat twee weken geleden Ad Wij- nands uit de kerngroep viel vanwege zijn besluit beroepsrenner te worden (hij tekende een contract bij Peter Post), is nu de kans groot dat om dezelfde reden Peter Winnen gaat afvallen. Op die prestatie selecteerde bondscoach Rini Wagt mans hem voor de Tour de l’Avenir, waarin Winnen als 20e eindigde. Een maand geleden voegde Rini Wagtmans hem, na een uitstekende vijfde plaats in de zware Ronde van Bergamo (een week) toe aan zijn Olympische selectie en nam hem mee ndar de Vredes- koers, waarin Peter Winnen andermaal zijn waarde als etapperenner demonstreerde. Op die ervaringen bouwde hij de verwachting dat er voor hem moge lijkheden liggen bij de beroepsrenners. „Maar", weet hij „ik moet nog veel leren. In tijdrit ten ben ik erg wisselvallig. Volgens Rini Wagtmans kan ik veel beter. Een kwestie van bijschaven dus. Mijn sprint is uitgesproken zwak. Daar zal veel aan moeten verbeteren. Daarom wordt de keuze van de ploegleider bij de profs ook erg belangrijk. De kwali teiten van die man tellen voor mij bij het nemen van de beslissing, zwaarder dan de financiële condities. Geld is op dit moment niet het belangrijkste”. Na de vierde etappe ziet het algemeen klassement in de Dauphiné Liberé er als volgt uit: De 20-jarige Ivana versloeg de titel- houdster met 12-11 en 11-1. Ivana en haar landgenote Verawaty, die in de andere halve finale de eveneens Indonesische Su- mirah versloeg in drie games: 11-4, 8-11, 11-3. Bij de heren staan ook aleen Indone siërs in de finale. Het zijn Rudy Hartono en Liem Swie King, die respectievelijk van hun landgenoten Hadyianto (15-6, 15- 8) en Pongoh (15-3. 15-3) wonnen. JAKARTA (ANP). Europa’s laatste hoop in het enkelspel in het toernooi om de wereldtitels badminton in Jakarta, de Deense Lene Koppen, is in de halve fina les uitgeschakeld door de Indonesische Ivana. Duidelijkheid heeft Kinheim inmiddels ook gekregen in de zaak Antonio Keiler. Deze nu weer in de Cura<?aose competitie uitkomende werper heeft definitief geko zen voor zijn vereniging „Something Spe cial” en zal in ieder geval dit seizoen niet meer naar Nederland komen» (Van onze hockeymedewerker) BLOEMENDAAL. Marjoke Cham bers, de coach van het dameselftal van de hockeyclub Bloemendaal, zal het volgend seizoen niet meer deze functie uitoefe nen. Door haar drukke werkkring in het onderwijs en haar gezin was het haar niet meer mogelijk ook nog de leiding over de Bloemendaai-top uit te oefenen. De op volger van de succesvolle coach zal het Bloemendaallid Frans Fiolet zijn, die als oud-intemationai en oud-coach van Jong Oranje (heren) zijn sporen in de hockey sport ruimschoots heeft verdiend. De da- messelectie zal getraind worden door Jan Mulder, die als sportleraar aan het Men del College verbonden is. De scheidende coach bij de heten, Cees Bovelander, is tot erelid van de vereniging benoemd wegens zijn grote verdiensten voor de club. Verder werd bekend dat bij de gemeente Bloemendaal de aanvraag voor het aanleggen van een kunstgrasmat is ingediend. Gestreefd wordt de kunst mat in september 1981 gereed te hebben. MADRID (ANP). In navolging van het Italiaanse profvoetbal kent nu ook Spanje een omkoopschandaal. Twee spe lers van Betis Sevilla hebben tegenover de competitiecommissie van de Spaanse voetbalbond verklaard, dat zij uit han den van een derde een premie van 750.000 pesetas (ongeveer 22.500 gulden) hebben ontvangen om in San Sebastiaan een ge lijk spel te behalen tegen Real Sociedad. Antonio Benitez en Enrique Moran, twee aanvallers, legden hun verklaring af tijdens een speciale zitting van de compe titiecommissie, die momenteel de eventue le corruptie in de eerste divisie van de Spaanse competitie onderzoekt. In sportkringen heeft men het sterke vermoeden dat de beide spelers het geld hebben ontvangen van Real Madrid. De club was in een hevige strijd gewikkeld om het Spaanse kampioenschap met Real Sociedad. >tede 800- ti)d. *4 - en ver en :e be- leheel 1- en Hoewel Peter Winnen grote belangstelling toont voor deelname aan de Olympische Spelen, staat het wel vast dat als het erop aankomt hij zijn bedank brief aan Rini Wagtmans snel geschreven zal hebben. „Wanneer de ploegleider met wie we een akkoord bereiken hem meteen wil, dan gebeurt dat”, zegt Henk Steevens. Peter Winnen zelf heeft als uitgangs punt: „Je moet hooien als de zon schijnt”. En dat is nu. Zijn tweede plaats in het eindklassement van de Vredeskoers (Warschau-Berlijn-Praag) trok zoveel aandacht, dat de rossige Limburger het de afgelopen week razend druk kreeg met belangstellenden. Voor de meesten was het een eerste kennismaking, want tot nu toe trad Peter Winnen niet zo nadrukkelijk op de voorgrond. Hij begon zijn carrière in de Limburgse Federatie („De wilde bond”), en eenmaal overgestapt naar de KNWU reed hij bij voorkeur in het buitenland. „Ik heb voornamelijk in België, Frankrijk en Duitsland gereden, omdat de bergachtige parkoersen daar mij erg trokken. Vandaar dat ik in Nederland nauwelijks bekendheid kreeg”. Zijn amateurwielerjaren zijn overzichtelijk: in het eerste seizoen vier overwinnin gen; in het tweede seizoen reed hij vanwege studiebe- langen geen wedstrijden; in zijn derde seizoen bracht hij tot vijf eerste plaatsen en dit jaar won hij nog niets. De aandacht die hij ondanks die magere oogst WO e. >ve- tot ze (Van onze sportredactie) ZEIST Het selectieprobleem van Jan Zwartkruis heeft zich langs natuurlijke weg opgelost. De bondscoach kwam niet voor de altijd wat onplezierige taak te staan twee van de 22 geselecteerden naar huis te moeten sturen. Nadat donderdag Jan van Deinsen met een knieblessure was afgehaakt, ging gistermorgen Aja- cied Dick Schoenaker vroegtijdig naar huis. De blessure in het rechterkuitbeen (te veel kalkafzetting op een spier), waar van hij al anderhalve maand last heeft, bleek onvoldoende hersteld te zijn om de reis naar Italië honderd procent fit te kunnen meemaken. Het algemeen klassement na de veer tiende etappe: 1. Wladimiro Panizza (Ita.) 68 uur, 56 min. 20 sec., 2. Bernard Hinault (Fra.) op 1 min. 5 sec., 3. Faustino Ruperez (Spa.) op 1 min. 49 sec., 4. Gianbattista Baronchelli (Ita.) op 2 min. 35 sec.. 5. Giovanni Battaglin (Ita.) op 2 min. 40 sec., 6. Francesso Moser (Ita.) op 3 min. 30 sec., 7. De opponenten Balestre, voorzitter FI SA, en Ecclestone, voorzitter FOCA, wen sten elkaar geen duimbreed toe te geven. Inzet van het geschil was de boete die de FISA vijftien formule 1-coureurs onder wie Jan Lammers wilde opleggen, omdat ze niet aan de coureursbespreking hadden deelgenomen bij de Grand Prix van Bel gië en Monaco. FOCA brak geheel met de FISA, die aankondigde de coureurs die niet de zijde van de FISA kiezen, hun licentie te zullen intrekken. Het eerste gevolg van de breuk is dat de grote prijs van Spanje morgen zonder de goedkeuring van de FISA wordt gehouden. Bernie Ecclestone heeft alle verantwoording op zich genomen. „Het wereldkampioenschap formule 1 gaat door, met of zonder de FISA”. De organisatoren van de Spaanse Grand Prix hebben zich voorlopig achter de Britse constructeur geschaard. De race gaat door al is het een „wilde” race, waaraan wellicht niet eens alle renstallen zullen deelnemen. Ferrari (coureurs Villeneuve en wereldkampioen Scheckter), Renault (Jabouille en Arnoux), Alfa Romeo (De- pailler, Giacomelli en Brambilla) en Osel- la (Cheever) weigerden gisteren deel te nemen aan de eerste officiële trainingen. Van de 29 aangemelde coureurs gingen er slechts 21 van start. Daarbij was ook Jan Lammers, die de elfde trainingstijd liet afdrukken. JARAMA (ANP). Al jaren lag.er een bom onder de top van de autosport. Op het circuit van Jarama, waar dit week einde de grote prijs van Spanje formule 1 wordt gehouden, is deze gebarsten. In de machtstrijd tussen de internationale au- tosportbond (FISA) en de bond van for mule 1-constructeurs (FOCA) kwam het gisteren tot een breuk. 1. Claude Criquielion (Bel.) 22 uur, 24 min. 50 sec., 2. Daniel Willems (Bel.) bp 14 sec., 3. Johan de Muynck (Bel.) op 1 min. 14 sec., 4. Michel Laurent (Fra.) op 1 mijn. 19 sec., 5. Joop Zoete melk (Ned.) op 1 min. 25 sec., 6. Joaquim Agos- tinho (Por.) z.t., 7. Sven-Ake Nilsson (Zwe.) op 1 min. 41 sec., 8. Christian Seznec tFra.) op 1 min. 52 sec., 9. Rayond Martin (Fra. z.t., 10. Hennie Kuiper (Ned.) op 1 min. 56 sec. HAARLEM. De ex-Kinheim-speler Eddy Halman is op het oude nest terugge keerd. Halman, die eerder deel uitmaakte van het Antiliaanse negental dat in de Haarlemse honkbalweek uitkwam, kwam het vorig seizoen nog uit voor het Utrechtse UW. Dat Eddy Halman reeds komende zondag aan het Bamintonpad in de belangrijke wedstrijd tegen Feyen- oord kan uitkomen, danken de Haar lemmers aan de medewerking van UW en de snel verkregen toestemming van de KNBSB. Herman Krott, de nestor van de ploeg leiders put uit een rijke internationale ervaring als hij zegt: „Dat heuvelachtige parcours gaat die Russen weinig proble men opleveren, daar ben ik van overtuigd. Natuurlijk blijf ik hopen, maar ik weet dat onze kans minimaal is. In elk geval hebben we ons hele plan afgestemd op zaterdag en zondag. Dan zijn Wijnands en Hanegraaf de renners die het voor ons moeten maken. Hassink is na zijn achterstand van vandaag (in de tweede groep, die op 1,40 finishte red.) zijn positie als beschermde renner kwijt”. En Collega-ploegleider Ben van Erp die met Jacques van Meer op een stunt ST. WILLEBRORD Het weekeinde in Olympia’s Ronde van Nederland is per definitie een spannende aangele genheid. Dan trekt de caravaan twee dagen door Limburg, waar twijfelge vallen altijd duidelijk worden omdat het parcours over de moeilijk te nemen heuvels daartoe dwingt. Wie in Olympi- a’s Ronde een belangrijke rol wil spe len, mag dat jaarlijks laten merken op een krachtenslopend circuit waarvan Hulsberg het centrum vormt. De ham vraag voor deze keer: hoe zullen de Russen zich onder die omstandigheden houden? Hun Nederlandse tegenstanders zijn er nagenoeg zeker van dat het antwoord in hun nadeel zal uitvallen. De afgelopen dagen demonstreerde het Russische A- team een imponerende vorm die giste ren in de etappe naar St. Willebrord een absoluut hoogtepunt bereikte. Na 145 kilometer keiharde koers (eindelijk zorgde de wind voor de zo lang gemiste moeilijkheidsgraad) won Aavo Pikkoes de etappe (wat de vierde ritzege van zijn ploeg betekende) en daarmee de oranje leiderstrui. Hij onttroonde René Kop- pert, die bijna een kwartier later binnen kwam met gaten in zijn kleding en fel rode schaafwonden als gevolg van een valpartij die hem in het begin van de wedstrijd achterstand bezorgde. Kopppert’s verslag van een dag vol leed in de leiderstrui: „Eerst ging ik tegen de grond toen er bij het vormen van de waaiers ineens iemand remde en we met een stel op elkaar inreden. Ik heb zeker vijf groepen zien passeren voordat mijn ploegleider bij me kon komen om een andere fiets te geven. Eenmaal terug bij de groep waarin op dat moment ook nog Pikkoes zat, reed er iemand in mijn voorwiel. De spaken vlogen alle kanten op. Ik was gezien”. Ook Pikkoes kende dergelijke pech, maar hij maakte er gebruik van om het peloton te demoraliseren met een tempo- slag waar in St. Willebrord lang over werd nagepraat. Terwijl nog maar net na het vertrek een kopgroep van 22 renners naar een voorsprong van onge veer een minuut fietste, bleef Pikkoes door materiaaldefect achter, wat hij goedmaakte met een kilometers lange achtervolging in waanzinnig tempo. Diep onder in de beugel zette hij zich op kop van de tweede groep die hij met machtige pedaalstoten in één lange ruk terug naar de voorsten reed. „Wie dat kan”, sprak ploegleider Herman Krott die met Ad Wijnands en Jacques Hane graaf op succus mikt, „is een hele grote. aast: „Ik ben er niet een die zich gauw bij een dreigende nederlaag neerlegt en dat doe ik ook nu niet. Maar wanneer ik het reëel bekijk, kan ik niet anders dan zeggen dat de Russen deze ronde gaan winnen. En dat is leuk voor de organisa tie, die kan zo’n internationaal aanspre kende uitslag best gebruiken”. Bevesti ging van algemeen-leider Joop Midde link, de vroegere bondscoach: „Inder daad, dat zou voor onze naam geweldig zijn”. Intussen hebben de Russen toch wel wat zorgen over de komende dagen. Bondscoach Victor Kapitanov heeft Herman Krott laten weten dat hij bang is voor een Nederlandse combine tegen zijn renners. Krott: „Denk je dat er door wat ploegen samengespannen zal wor den?”, vroeg hij aan mij. Ik heb hem gezegd dat hij daar niet benauwd voor hoeft te zijn omdat daarvoor de onder linge rivaliteit hier te groot is. Trouwens: ik zou aan zoiets ook nooit meewerken. De sterkste moet winnen”. En Ben van Erp: „Een combine tegen de Russen...? Ik wil er niets over horen. Inderdaad zou een combine van de bes getrokken heeft, dankt Peter Winnen aan zijn kwali teiten als ronde-renner met als specialiteit klimmen. Vorig jaar, toen hij bij gebrek aan werk besloot om zich toe te leggen op het wielrennen zodat zijn loopbaan toen eigenlijk pas begon, bewees hij zich voor het eerst in de Ronde van Europa die door de Vogezen ging. Als gastrenner in een Belgische ploeg bracht hij het tot een derde plaats. „Ik reed toen voor het eerst in de bergen en het bleek dat ik met de besten naar boven kon”. te Nederlandse ploegen de enige kans zijn om die Russen van de overwinning te houden, maar daar zal ik nooit aan beginnen. Het moet een eerlijke zaak blijven”. Roberto Visentini (Ita.) op 4 min. 20 sec., 8. Tommy Prin (Zwe.) op 4 min. 24 sec., 9. Guisep- pe Saronni (Ita.) op 5 min. 1 sec., 10. Gody Schmutz (Zwi.) op 5 min. 23 sec. De vierde etappe van de Dauphiné Li- béré, de rit over de Mont Ventoux, heeft niet veel wijzigingen gebracht aan de kop van het algemeen klassement. Wel was er de opzienbarende solo van de 25-jarige Fransman Jean-Marie Michel over 210 kilomter. Michel verwierf onderweg bij na een half uur voorsprong en hield daar op de eindstreep in Orange bijna twee minuten van over. Bert Pronk, de knecht uit de ploeg van Peter Post, werd verrassend tweede voor de Belg Daniel Willems, die zijn positie in het algemeen klassement aanzienlijk ver beterde. Joop Zoetemelk nam iets terug van zijn achterstand op de Belg Claude Criquielion, maar wekte nog niet de in druk deze Douphiné Libéré te gaan winnen. De partij duurde vier uren en achttien minuten en speelde zich af in vier sets. De op de 48ste plaats op de wereldranglijst Staande McNamee won met 7-6, 6-7, 7-6 en 7-6. De laatste Nederlandse vertegenwoor digers bij de open Franse tenniskampi oenschappen op Roland Garros in Parijs zijn gesneuveld. Betty Stöve moest in de veertien jaar jongere Sylvia Hanika uit West-Duitsland in twee sets haar meerde re erkennen, terwijl Nanette Schutte er tegen Bettina Bunge uit de Verenigde Staten helemaal niet aan te pas kwam. De 16-jarige Bunge, tijdens het toernooi om de Federationbeker in West-Berlijn in het enkelspel vierkeer achtereen ongesla gen, versloeg Schutte met 6-1 en 6-2. Bun ge komt in de volgende ronde uit tegen Chris Evert, die deed wat van haar werd verwacht: winst met twee keer 6-1 tegen haar landgenote Pam Teeguarden. De als vierde geplaatste Virginia Wade had slechts 58 minuten nodig om de Tsjechi sche Iva Budarova met 6-2 en 6-4 uit te schakelen. Jimmy Connors, als nummer drie ge plaatst, heeft van de organisatie een boete opgelegd gekregen van ruim 2000 gulden. In de partij in de tweede ronde tegen de Fransman Caujolle had Connors volgens de scheidsrechter onbehoorlijke gebaren gemaakt en obscene taal gebezigd. In de derde ronde had Connors het in de eerste en derde set tegen de Italiaan Zugarelli knap moeilijk. Met twee keer 7-5 en een keer 6-4 bereikte Connors toch de volgen de ronde, waarin hij uitkomt tegen de Franse belofte Yannick Noah. Deze plaat ste zich door de Amerikaan Teltscher in Jan Zwartkruis heeft vanaf het begin gezegd alleen spelers te willen meenemen di$ voor honderd procent fit zijn. Van de 20 overgeblevenen voldoen er op dit mo ment 16 aan die eis. Krol heeft last van vermoeidheid. Schrijvers, Thijssen en Rep zijn licht geblesseerd. Zwartkruis heeft echter van dr. Frits Kessel de verze kering gekregen, dat dit viertal maandag speelklaar zal zijn. Door de blessures van Van Deinsen en Schoenaker was Zwartkruis gedwongen twee spelers te verzoeken zich in Neder land beschikbaar te houden, zodat zij, indien noodzakelijk, onmiddellijk kunnen afreizen naar Italië. Die twee zijn Johnny Metgod (AZ’67), met wie de bondscoach overigens nog geen contact heeft kunnen krijgen, en FC Twentespeler Heini Otto, die zelfs bereid was een reeds geplande vakantie van vier en een halve week in Californië te laten schieten. Door de blessures is Jan Zwartkruis weinig wijzer kunnen worden van de oe fenwedstrijd, die Nederland gisteren op het sportcentrum in Zeist speelde tegen zondagamateurkampioen Xerxes. Zowel voor als na de rust verscheen er een fantasie-elftal in het veld. Zo speelde Arie Haan voor de rust op het middenveld en in de tweede helft als laaste man. Een van de weinig opvallende spelers was Adri Kos ter, die een enorme gretigheid aan de dag legde. Jan Zwartkruis: „Koster is lang uit de running geweest en hij heeft dit seizoen nog weinig afgezien. Vandaar wellicht die gretigheid”. Arie Haan viel op een heel andere ma nier op. Hij miste een strafschop, die hij op zijn eigen manier nam. Uit stand, zonder aanloop. Vaak scoort hij zo, maar nu lepelde hij de bal zeer hoog over het doel. Nederland won het oefenpotje overigens met 62. Bij de rust was het 20 (doelpunten van Nanninga en Kos ter), waarna Xerxes via Vink en De Vries op gelijke hoogte kwam. Vreijsen, Thijs sen, Koster en Nanninga gaven daarna de stand een redelijk aanzien. up'W-'.- ;x;.ytW:. Aavo Pikkoes gaat juichend over de streep in St-Willebrord, waar gisteren de vierde etappe van Olympia's Ronde eindigde. De Rus legde door deze overwinning tevens beslag op de eerste plaats in het algemeen klassement. ROCCASARO. In de eerste echte bergétappe van de ronde van Italië heeft Bernard Hinault de wedstrijd weer volle dig naar zijn hand gezet. Dit was wereldklasse”. Bij de tweede belangrijke ontsnapping van de dag had Pikkoes zich mogen sparen. Zijn teamgenoten Dedenov, Koeznetsov, Katsjerin, Logvin en uit de B-ploeg Klennikov knapten toen het werk op in een kopgroep van vijftien waarin de favorieten uit de Van Erp-ploeg de op vallende afwezigen waren. „Gebrek aan ervaring”, oordeelde coach Jan Gisbers na de race, waarin hij niet alleen de kansen van René Koppert om zeep ge holpen zag maar in belangrijke mate ook die van Slendebroek, Broers en Van der Poel. „Een geroutineerde ploeg”, zei Gisbers, „zou dit niet gebeurd zijn”. In de luwte van de inspanningen die zijn ploegmaats leverde, kon Pikkoes zich degelijk voorbereiden op de etap- pe-zege die hem met een extraatje van 15 seconden bonificatie, een stevige po sitie als leider van het algemeen klasse ment zou opleveren. „Dat was”, zei Pik koes over die ontwikkeling, „beslist niet de bedoeling. We hadden helemaal het plan niet om de oranjetrui te ver overen”. In het peloton vreest men met grote vreze, dat de stevig gebouwde Estlander (25 jaar oud, bezig met een opleiding tot automonteur) dat tricot niet meer zal afstaan. Van het toverwoord „Limburg” wordt weinig verwacht. De uitslag van de vierde etappe van Olympi- a’s Ronde is: 1. Aavo Pikkoes (Sov 1) 145 km in 3 uur 18 min. 39 sec. (met tijdvergoeding 3.18.24), 2. Peter Damen (Dri) z.t. (met tijdverg. 3.18.29), 3. Oleg Logvin (Sov 1) z.t. (met tijd verg. 3.18.34), 4. Ad Wijnands (Ams) z.t.. 5. Gianni Giacomini (Ita) z.t., 6. Henk Mutsaars (Dri) Z.L, 7. Joeri Katsjerin (Sov 1) z.t., 8. Mario van Vlimmeren (Eyc) z.t., 9. Jacques van Meer (Gaz) z.t., 10. Frits Schür (Uit) z.t. Het algemeen klassement: 1. Aavo Pikkoes (Sov 1) 14. uur, 16 min. 24 sec., 2. Oleg Logvin (Sov 1) op 25 sec., 3. Jartseslav Dedenov (Sov 1 op 49 sec., 4. Jacques Hanegraaf (Ams) op 1 min. 2 sec., 5. Joeri Katsjerin (Sov) op 1 min. 4 sec., 6. Henk Mutsaars (Dri) op 1 min. 16 sec., 7. Wladimir Koetsnetsov (Sov 1) op 1 min. 27 sec., 8. Jacques van Meer (Gaz) op 2 min. 1 sec., 9. Mario van Vlimmen (Eyc) op 2 min. 4 sec., 10. Ad Wijnands (Ams) op 2 min. 7 sec., 11. Johnny Broers (Erp) op 2 min. 14 sec., 12. Derek Hunt (Tra) op 2 min. 40 sec., 13. Sergei Tsjelkov (Sov 2) op 2 min. 41 sec., 14. Peter Damen (Dri) op 2 min. 43 sec., 15. Jannes Slendebroek (Erp) z.t., 16. Hans Vonk (Uit) op 2 min. 51 sec., 17. Frits Schür (Uit) op 2 min. 55 sec., 18. Alberto Mietti (Ita) op 2 min. 27 sec., 19. Arie Hassink (Ams) op 3 min. 13 sec., 20. Adrie van der Poel (Erp) op 3 min. 14 sec. .;S

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 17