Jones winnaar in Spanje Lammers uitgevallen Veiligheid kost drie ton Voor het eerst overwinning op koploper Terrasvogels s Vier gewonden op eiland Man Goede prestaties Pax-turnsters sportpuntiq") w IJ Als je zó doorgaat kunnen jullie allebei niet meer écht van de tuin genieten. Koop dus de stilst mogelijke maaier. En overleg even voordat je ’m gaat gebruiken. Opvallend Wat een genot. Maar je buren kunnen hun eigen woorden niet meer verstaan. En worden weer naar binnen gejaagd. Wat een leven! Dóé d’r wat aan. 13 16 19 8 0 2 JUNI MAANDAG M E sportief i i i i i i j i i i i .«o Breuk lijkt definitief in Formule I wereld Kinheimdames breken met traditie 4 Kitty Lief- uur Middelburg weer snel in 750 cc i i i i De valpartijen in de formule 1-race wer den later gevolgd door een crash in de zijspannen, achthonderd meter na de start. Bakkenist William Innocent brak daarbij beide benen. Zijn maat Martin Anes werd zwaargewond naar het zieken huis vervoerd. De races gingen rustig door. De machtstrijd in de autosportwereld is namelijk in volle gang. Een compromis lijkt op voorhand uitgesloten. Zaterdag ontnam de FISA de Grote Prijs van Span je het predikaat „race om het wereldkam pioenschap”. De race werd gekenmerkt door de afwe zigheid van de teams van Ferrari, Renault en Alfa Romeo, die zich niet wilden men gen in de zogenaamde „wilde race”. Een meningsverschil over het betalen van boe tes van achttien coureurs tussen de FISA en de vereniging van formule 1-construc- teurs (FOCA) lag daaraan ten grondslag. Vax-Kinheim 0-0-0-2-1-2-x 5 Ineke Mulder 4-2-9-1 Terrasvogels 1-0-0-1-0-0-0 2 Els Koks 3- 1-11-1 (5 2/3 in.), Marinka Stüvel 0-0-0-0 (1/ 3 in.). ter niet dichterbij komen. In de twaalfde inning trok DSS niet onverdiend met 3-4 aan het langste eind. En toen midveldsters Betty Veenstra zich verkeek op het gladde veld leidde DSS met 2-4. In een alles-of- niets offensief kwam HHC door een drie- honk-slag van Marjolein Jole nog terug tot 3-4. Na de vang van Ria Koehorst op de tik .Slechts even dreigden er in de zevende inning na hits van Ilona Vos en Renée van der Berg nog problemen. Toen echter Ineke Mulder Ludy van Mourik kansloos liet was Terrasvogels verslagen en kon Kinheim de sensationele zege op Terrasvogels gaan vieren. Onder voor softbal ongunstige omstan digheden hebben DSS en HHC twaalf innings lang een verwoede strijd om de punten uitgevochten. Lang leek de door Maud de Haas - HHC’s beste slagvrouwe - in de vierde inning gescoorde run van beslissende betekenis te zijn. Voor HHC zat het venijn echter in de staart. Dank zij een driehonkslag van Marian van Ling en een wilde worp van Fredy van Offeren kon pinch-runner Ellen Volkers op de valreep een verlenging afdwingen. In de daarop volgende verlenging was het nu DSS dat een voorsprong nam De „gou den’ wissel van Huub Kouwenhoven door Ellen Volkers voor Marian van Ling in de ploeg te brengen, leverde andermaal ren dement op. De zege van Middelburg in de 750 cc was afgetekend. De privérijder, die niet aan een renstal verbonden is, leidde van start tot finish zonder daarbij formidabele snelheden te bereiken. Zo staat het ronde- record in die klasse op rond de 217 kilome ter per uur op naam van Barry Sheene. Jack Middelburg legde de snelste ronde van 9,5 kilometer af met een snelheid van iets boven de 188 kilometer. transfer die succes meebrengt, want Eke- rold draait in de voorste gelederen mee in de strijd om het wereldkampioenschap. Petra de Ruyter, eveneens van Pax, die uitkwam bij de junioren 14/15 jaar, eindig-, de achter de gedoodverfde kampioene Vicky Liem (36.45) met een puntentotaal van 34.25 als goede tweede. Bij de meisjes werden Monique Weisz zevende, Franqoi- se Loogman achtste en Leonie Kolleman (allen Pax) negende, terwijl Caroline Jan sen en Marja v. d.Geer (beiden De Bad hoeve) respectievelijk als twaalfde en der tiende eindigden. Kampioene werd hier Maud van Helvoirt (De Adelaar). HAARLEM/IJMOND. Ondanks de nodige regen heeft het hoofdklassepro- gramma in de softbalcompetitie het afge lopen weekeinde toch vrijwel normaal doorgang kunnen vinden. Opnieuw werd onderstreept dat de huidige acht ploegen aan de meest bizarre competitie uit de geschiedenis bezig zijn. Nog nimmer had Vax-Kinheim in de hoofdklasse-geschie- denis ook maar één vriendschappelijke of competitiewedstrijd tegen Terrasvo gels kunnen winnen. Zaterdagavond von den de ongeslagen koplopers echter let terlijk en figuurlijk hun Waterloo aan het Badmintonpad. HHC, dat het patent op de verlenging schijnt te hebben, kon ech- HHC 0-0-0-0-1-0-0-0-1-0-0-1 3 Fredy van Offeren 4-2-12-3 DSS 0-0-0-0-0-0-1-0-1-0-0-2 ting 3-5-14-2 he de lei rm de sp tw 2 vo< wo bel MADRID. De 33-jarige Australiër Alan Jones stuurde op het Jarama-circuit bij Madrid de door Arabische oliesjeiks gesponsorde Williams-bolide naar zijn tweede seizoenoverwinning, maar of de ze „rebellen-race” hem de negen punten voor het klassement om het wereldkam pioenschap oplevert is nog niet bekend. Daarover beslist op 10 juni in Parijs de internationale autosportfederatie (FISA). I zes dui biet Pla zijr gel Kei Rie sch goa de 11 lem ned star de viei eve seei win U leid tus ch Wé Ec PI; tei mi Ha S eet ras dai gas rai gei kla aai de ste do< nir I gei ho< sta sei sn< pel Ier vai hij sp< Ha eet (re; no< me tw; pla I Ro ééi ter vel dai Ier Op for eei we Fri afl w.a Ro «ai Te: krt zaj me ma we inr ter MAASBREE/BAARLO. De autospeedraces, die op 8 juni op het circuit van Baarlo zullen worden gehouden, kunnen slechts doorgang vinden, indien aan een aantal veiligheidseisen wordt voldaan. Er moet een nieuwe vangrail langs de hele baan komen en bovendien moet daarachter een twee-en-een-halve-meter hoog hekwerk komen. De kosten voor de werkzaamheden bedragen ongeveer 300.000 gulden. Bijna vier innings lang heeft het er de schijn van gehad dat Terras vogels zijn zegereeks op Kinheim zou voortzetten. Een licht aanvallend overwicht en de eni ge Kinheim-fout gaven de Birds de kans na vier slagbeurten via Ineke Akkerman en Ludy van Mourik een veilig lijkende 0-2 voorsprong te nemen. Onverwachts wer den echter de bakens verzet toen in de gelijkmakende vierde inning een ontke tende Kinheim-aanval door toedoen van de uitblinkende Tineke Vianen, Corine Vlek, Carla van der Veldt en Joke van der Peet diepe bressen in de Santpoortse de fensie sloeg. Een inning later was het opnieuw raak. Weer begon Tineke Vianen bij twee nullen als scherprechter op te (Van onze sportredactie) AMERSFOORT. In de finale van de Nederlandse kampioenschappen moder ne ritmische gymnastiek, categorie A (ju nioren 12/13 jaar) heeft Maddy van Gor- kum van de Hoofddorpse vereniging Pax een goede prestatie geleverd door als tweede te eindigen met een totaal van 32.10 punten. Kampioene werd de Amers- foortse Sonja Grünewald. Sandra Bosch, Claire Reynders en Chantal de la Bie, allen van Pax, eindigden respectievelijk als vierde, vijfde en gedeeld tiende/elfde. naar een negende trainingstijd. Door een bliksemstart lag Lammers al na enkele honderden meters in een zesde positie tussen de Brabham-rijders Picquet en Zu- nino. Door problemen met zijn achterwielophanging moest de Nederlan der in de vijftiende ronde naar de pits. Lammers hervatte de strjjd even later nog wel, maar doordat het euvel niet voldoen de was verholpen staakte hij twaalf ron den later definitief de strijd. Hoe Lammers toekomst er uit gaat zien, is nog niet bekend. De Zwitserse rijder Marc Surez, die in Zuid-Afrika beide en kels brak, is naar alle waarschijnlijkheid voor de volgende Grand Prix, die van Frankrijk over vier weken, voldoende hersteld en zal dan het stuur van de ATS weer overnemen. Petra Goedkoop wacht tevergeefs op de bal. Jacqueline Bakker (Bloemendaal) heeft de thuisplaat reeds bereikt. De FISA schorste de coureurs, die de boetes niet wilden betalen, maar Bernie Ecclestone, de machtige voorzitter van de FOCA, besliste dat de Grote Prijs van Spanje gewoon doorgang zou vinden. Daarmee was de breuk in de formule 1- wereld een feit. treden. Dit keer werd haar goede voor beeld gevolgd door Corinne Vlek, Anke van Wezel en Tineke de Vries. Definitief door de knieën ging Terrasvogels in de zesde slagbeurt. En opnieuw was de grote boosdoener Tineke Vianen. Met Hanneke Kimman en Elly Driessen op de honken liet zij tegen haar oude clubgenoten een tweehonkslag los, die Kinheim via 5-2 op fluweel zette CHIMAY (ANP). Jack Middelburg heeft zondag op het supersnelle circuit van Chimay nabij de Belgisch-Franse grens zijn eerste overwinning in dit seizoen behaald. De Naaldwijkse coureur, die lange tijd uitgeschakeld was na een beenoperatie, won bij de races om de 49e grenzenprijzen op zijn Yamaha de rit in de 750 cc-klasse. Boet van Duimen legde in die extra zware klasse beslag op de tweede plaats. Derde werd de Fransman Michel Rougerie. DOUBLAS. De motorraces op het eiland Man gaan jaarlijks gepaard met veel valpartijen. Zaterdag werden twee coureurs na een val tijdens de formule 1- race naar het ziekenhuis vervoerd. Alex George, een in Nederland wonende Schot, werd opgenomen met inwendige verwondingen. Zijn toestand wordt ern stig genoemd. Derek Filler, een 47-jarige coureur brak enkele ribben. Eerst sloeg Ellen Volkers een driehonkslag en vervolgens herhaalde Ans Kroon deze prestatie. Wie gedacht had dat HHC geklopt was kwam bedro gen uit. Opnieuw sloeg Maud de Haas zich een weg naar de kussens en dit keer volgde Marijke Sijtsma met de verlossen de klap. Kon HHC zich in de tiende inning tegen de DSS-aanval nog staande houden, in de twaalfde inning kwam de ontkno ping van deze thriller. Ondanks twee nul len bereikten Jeanet Lacourt en Ria Koe horst op eigen kracht de kussens. Met Ellen Volkers aan slag gebeurde toen waarop iedere DSS-fan hoopte. Weer gaf zij een honkslag. Beter veldspel en riskanter honklopen hebben EDO de derby tegen Bloemendaal in winst doen omzetten. De Whites, die zowel in de eerste als vijfde inning riante scoringskansen veroverden via Loes Broeken, konden alleen in de vierde in ning scoren. Met een honkslag van Moni que Fris werd in die fase van de wedstrijd Jacqueline Bakker over de thuisplaat ge bracht. EDO zelf had de score al in de tweede inning geopend. De fout, die Moni que Fris met Petra Goedkoop en Caroline Smit op de honken, makte op een tik van Betsy Berkhout kostte de gasten twee runs. In de derde inning liep de thuisclub tot 4-0 weg. Eerst profiteerde Jet Sikkema van een fout van Monique van Schie en vervolgens zorgde Jacqueline van Berloo er met een gave tik voor dat Petra Goed koop opnieuw kon scoren. In gevaar kwam EDO-winst daarna niet meer. Uitblinkster was winnende werpster Pe tra Goedkoop die zowel aanvallend als verdedigend van zich deed spreken. Mo Nunn, de teambaas van Ensing, heeft Lammers een goed aanbod gedaan om de plaats van de ernstig gewonde Clay Regazzoni over te nemen, maar de Zandvoorter aarzelt nog, omdat deze wa gen gisteren bestuurd door Gailland niet tot de top behoort, waardoor hij proble men zal krijgen om zich te kwalificeren voor de races. De uitslag: 1. Alan Jones (Aus) Williams; 2. Jochem Mass (Wdl) Arrows; 3. Elio de Angelis (Ita) Lotus. Op een ronde: 4. Jean-Pierre Jarier (Fra) Tyrrell; 5. Emerson Fittipaldi (Bra) Fitti paldi. Op vijf ronden: 6. Patrick Gaillard (Fra) Ensign. De stand in het wereldkampioenschap na ze ven wedstrijden is (onder voorbehoud): 1. Jones (Aus) 28 punten; 2. Piquet (Bra) 22; 3. Arnoux (Fra) 21; 4. Pironi (Fra) 17; 5. Reute- mann (Arg) 15; 6. Laffite (Fra) 12. BMZ-EDO kwam andermaal tegen Bloemendaal tot de voile winst en won met 4-1. In Bussum ging het treffen tussen HCAW en Shell als gevolg van de regenval gisteren niet door. In de 500 cc-klasse had Rougerie beide Nederlanders afgehouden van de overwinning. De Franse Suzuki-coureur won onbedreigd. Jack Middelburg moest in een spannende slotfase ook de Belg Nies voor laten gaan. Met 7/100ste seconde achterstand kwam Middelburg als derde over de streep vóór Boet van Duimen die als vierde finishte. Opvallend was ook de zege van Jon Ekerold in de 350 cc-klasse. De Zuidafri- kaan, die kan terugzien op een verloren seizoen in 1979 toen hij beide benen brak, wisselde van fabrieksmachine. Een Xataiuciachiijii ncfidhaa/i Hoe? Vraag informatie aan de Nederlandse Stichting Geluidhinder, Postbus 381 2600 AJ Delft. Van de Nederlandse deelnemers bereik ten Martin van Soest en Anton Straver in de 125 cc-klasse respectievelijk de derde en vierde plaats. In de lichtste categorie, de 50 cc, legden Vrijdag en Van Dongen beslag op de vierde en vijfde plaats. Beide races leverden een overwinning op voor de Fransman Dupont. De KNMV-motorcross in Mill is zondag gedomineerd door Gerard Rond. Hij won beide manches van de 500 cc-klasse inter nationaal. In de klasse 125 cc-senioren wonnen Peter Groeneveld en Dinand Zijl- stra elk één manche. De totaaltijd van Groeneveld besliste in zijn voordeel. De Belg Georges Jobe heeft zondag de leiding genomen in het klassement om het wereldkampioenschap motorcross in de 250 cc-klasse. De Belgische coureur won in Marche-én Famenne de Grote Prijs van België dankzij een tweede plaats in de eerste en een overwinning in de tweede manche. De Franse voetbalbond heeft in Parijs laten weten zich bij de UEFA kandidaat te hebben gesteld voor de organisatie van een van de finales van de Europese beker toernooien in 1981. Een wielercriterium voor beroepsren ners in Maasdorp is gewonnen door Jan Raas. Na honderd kilometer versloeg hij Roelof Groen en Willy Maessen in de eindsprint. De profronde van ’s Gravenpolder werd een zege voor Jos Lammertink. Hij bleef Theo Smit voor in de eindspurt. In Deurne heeft Japan tijdens het we- reldtoernooi driebanden met 3-1 gezege vierd over „de rest van Europa”. België versloeg de Japnners vervolgens met 5-3 en klopte de „rest van Europa” met 8-0. De Japanner Yoko Gushiken heeft in Tokio zijn bokstitel in het lichtvliegge- wicht met succes verdedigd. Zijn uitda ger, de Chileen Martin Bargas, ging in de achtste ronde knock-out. Het Nederlands waterpoloteam heeft tijdens een trainingsweekeinde in Zeist vier wedstrijden gespeeld tegen Cuba. Drie maal won Nederland (12-9, 14-9 en 12- 9). Alleen het derde duel in de serie lever de een gelijkspel op (9-9). Na het dramatische moment, Reute- mann had een grote kans de race te win nen, nam de Fransman Didier Pironi de leiding over. Maar evenals in de Grote Prijs van Monaco, waar hij in koppositie rijdend uitviel, beëindigde de winnaar van de Grand Prix van België de wed strijd niet. In de 65e ronde brak een wiel ophanging. Alan Jones kon vervolgens gemakkelijk de hem in de schoot gewor pen koppositie vasthouden. In totaal bereikten slechts zes van de 22 gestarte coureurs de eindstreep. Onder de uitvallers bevond zich ook Jan Lammers. De Zandvoorter reikte met zijn ATS Feyenoord heeft in Willemstad met 5-1 gewonnen van de Curacjaose club Jong Holland. Bij de rust leidden de Rotter dammers met 2-1. Voor Feyenoord scoor den Nielsen, Stafleu (2x), Balkenstein en Bouwens. Peter Winnen, die onlangs in de Vre- deskoers tweede werd, is in Mol-Rauw (België) als tweede geëindigd in een wie lerwedstrijd voor amateurs over 110 kilo meter. In de eindsprint werd Winnen ver slagen door de Belg Noel Loenders. Het Italiaanse elftal heeft een oefen wedstrijd tegen Hongarije-B met 4-1 ge wonnen. Cor Vriend van HAC uit Helmond heeft zaterdag de internationale mara thon van Utrecht op zijn naam gebracht. Als tweede eindigde Bram Wassenaar van de Bataven. In Basel is zondag de nieuwe loting verricht voor de groepsindeling van het olympisch handbaltoernooi in Moskou. De nieuwe indeling was nodig geworden door het bedanken van West-Duitsland en Tunesië. In groep A zijn nu de volgende landen geplaatst: DDR, Denemarken, Po len, Spanje, Hongarije en Cuba. In groep B komen uit: Rusland, Joegoslavië, Roe menië, Keoweit, Zwitserland en Algerije. De Franse zwemmer Bertrand Malgue heeft in St. Etienne in 24 uur een afstand van 87 kilometer en 527 meter afgelegd. Dat is de langste afstand die ooit in een etmaal gezwommen is. Op een zonnige circuit van Jarama, waar een temperatuur heerste van 37 gra den celsius, maakten twee ongelukken de weg vrij voor Jones. In de 39e van de totaal 80 ronden tellende grand prix, vie len de wagens van de nummers een en twee, Carlos Reutemann en Jacques Laf fite uit. Jaques Laffite reed bij een inhaal- poging binnendoor op het achterwiel van de Spanjaard De Villotta en ramde ver volgens Carlos Reutemann, die de achter blijver buitenom was gepasseerd. De schade aan de Williams en de Ligier was dermate, dat Reutemann en Laffite de strijd moesten staken. Nadat de Fransman Jacques Lafitte na een crash zijn zwaar beschadigde wagen ongedeerd heeft kunne verlaten is een brandweerman snel ter plaatse om een begin van brand te blussen. van Elly Nijhuis was echter de drie durende strijd definitief ten einde. BMZ-EDO 0-2-2-0-0-0-x 4 Petra Goed koop 9-2-6-0 Bloemendaal 0-0-0-1-0-0-0 1 Christian Jansma 2-3-5-2 (3 in.) en Coroline Fris 1-1- 1-1 (3 in.). (ADVERTENTIE) Jeümmaoiüi tonkt.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 16