Russen heersen van begin tot einde in Olympia’s Ronde Jan Zwartkruis tobt over juiste bezetting MIDDENVELD HET PROBLEEM SELECTIES NA DISKWALIFICATIE VAN MANUEL ORANTES Van de Korput naar Torino 5 van nederland^ ^?onde I ml f 99 I Grote inbreng „Trieste zaak” WOENSDAG 4 JUNI 1980 SPORT 802 Ploegen van Steevens en Krott grote verliezers Door Peter Heerkens Arie Haan: aanvallende initiatieven f Klassestrijd” laait op in Parijs Manuel Orantes in zijn recht De bondscoach heeft meer dan genoeg middenvelders tot zijn beschikking, maar niemand is in staat om de Schoenaker toebedeelde taak naar behoren over te nemen. En omdat de Ajacied ook in offen sief opzicht een belangrijke steentje had kunnen bijdragen, is de samenstelling van de voorste lijn eveneens een groter pro bleem geworden dan die al was. Kortom, Zwartkruis zit ernstig in de moeilijk heden. De Russische wielrenners moesten in Amsterdam vele huldigingen ondergaan na de laatste etappe. In het midden de winnaar van Olympia's Ronde. Oleg Logvin. Links van hem Aavo Pikkoes, die het punten- en combinatieklassement op zijn naam bracht. Willy van de Kerkhof en Jan Poortvliet maandag duidelijk niet voldaan. „Haan heeft zich nog niet helemaal laten zien; Willy van de Kerkhof kan veel beter ope reren dan hij heeft gedaan en Poortvliet was wel bijzonder actief, maar moet veel meer gedisciplineerd spelen”, aldus het kritische rapport van Oranje’s technische leider. (Van onze sportredactie) P PARIJS Manuel Orantes is gisteren gediskwalificeerd omdat hij zich tijdens de open Franse tenniskampioenschappen in Parijs aan de regels heeft gehouden. j- De Spanjaard stond volledig in zijn recht F toen hij maandag de winst opeiste ten koste van Guillermo Vilas, die een uur ■raitstel vroeg en kreeg omdat hij gehin- Pderd werd door buikklachten. De regle- - menten schrijven evenwel voor dat een speler tot een kwartier, na het moment L waarop zijn partij had moeten aanvan- E gen, de tijd heeft om zich te melden. Is hij l; dan nog niet verschenen of niet in staat E om te spelen, dan moet hij worden gedis- E kwalificeerd. Gisteren laaide de „klassestrijd” tussen de leden en niet-leden van ATP weer flink Door de kwestie-Orantes-Vilas werd de vraag weer uiterst actueel wie nu eigen lijk de eindbeslissing heeft: de supervi sors, die in Parijs met twee man (Nielsen en Robertson) zijn vertegenwoordigd, of de toernooicomités. Volgens internatio nale afspraken behoort de beslissende stem te worden uitgebracht door de su pervisors, die achter Orantes staan, maar eenvoudig werden gepasseerd. Als voorzitter van de internationale ten nisfederatie moet Philippe Chatrier zich daarvan wel degelijk bewust zijn geweest. In zijn rol van voorzitter van de wedstrijd organisatie zei hij echter: „Op de baan hebben de scheidsrechters en supervisors het voor het zeggen, verder beslist de toernooileiding”. „Als je een selectie samenstelt, moeten de verhoudingen kloppen”, legt de bonds coach uit. „En toen Van Deinsen en meer nog Schoenaker wegens blessures afvie- (Van onze sportredactie) VILACH Het wegvallen van Dick Schoenaker heeft Jan Zwartkruis meer problemen opgeleverd dan aanvankelijk werd gedacht. Weliswaar was de bonds coach verlost van de altijd nare taak een van zijn selectiespelers naar huis te moe ten sturen, maar daar staat tegenover dat de geplande bezetting van Oranje’s mid denveld onmogelijk werd. En naar in het oefenduel van maandag tegen een combi- natieteam uit Graz bleek, is het niet eenvoudig tijdig voor een passende ver vanging te zorgen. De laatste maal dat in de tenniswereld tot een boycot werd besloten, was in 1973, het jaar waarin een grote groep spelers „Wimbledon” meed, nadat Pilic van deel neming was uitgesloten. In Parijs komen in het herenenkelspel nog twee spelers in aanmerking om aan zo’n actie deel te nemen: Solomon en Barazzutti. De overi ge spelers die nog in de strijd zijn, zijn de ongebondenen, van wie Gerulaitis en Con nors gisteren al wisten door te dringen tot de halve finale. Gerulaitis had daarvoor vijf sets nodig tegen Fibak (6-3, 5-7, 6-4, 3-6, 6-3) en Connors ontdeed zich in drie sets van Gildemeister. In eerste instantie zorgde de Chileen met zijn harde slagen het eind. En: het ging in verschrikkelijk hoog tempo. Daar stond ik van te kijken”. Bondscoach Victor Kapitanov: „Mij ver baasde dat nauwelijks. Ik wist ervan en daarom ook besloot ik om hier te starten. Deze ronde leek me een ideale voorberei ding op de Olympische Spelen, en achter af bekeken kan ik vaststellen dat ik me niet vergiste”. Het feit dat enkele jonge amateurs zoals Hans Vonk, Theo van Tol, Mario van Vlimmeren en René Koppert verdienste lijk voor de dag kwamen, kon niet verhin deren dat het totaalbeeld van de Neder landse prestaties opviel door matigheid. Daar veranderde in de slotetappe een overwinning van Ad Prinsen (ontsnapt uit een kopgroep van zeven die kort voor de finish in Amsterdam was ontstaan) niets aan. Meest opvallende onder de verliezers Uitslag van de achtste en laatste etappe: 1. Ad Prinsen (Gaz) 151 km in 3 uur, 30 minuten en 13 seconden (met tijdvergoeding 3.30.08), 2. Adrie van der Poel (Erp) 3.30.38 (met tijdverg. 3.30.28), ENGELAND Doelverdedigers: Clemence (Liverpool, 31 jaar, 49 interlands), Shilton (Nottingham Forest, 30, 30), Corrigan (Manchester City, 31. 5). Verde digers: Neal (Liverpool, 29, 25) Anderson (Not tingham Forest, 23, 3), Mills (Ipswich, 31, 29), Thompson (Liverpool. 26, 23), Watson (Sou thampton, 33, 52), Hughes (Wolverhampton, 32. 62), Cherry (Leeds, 32, 26), Sansom (Crystal Palace, 21, 7). Middenvelders: Wilkins (Manches ter United, 23. 32), Brooking (West Ham United, 31, 37), Coppel (Manchester United, 24, 22), Ken nedy (Liverpool, 28, 15), Keegan (Hamburger SV, 29, 51), McDermmott (Liverpool, 28, 10), Hoddle (Tottenham. 22, 3). Aanvallers: Johnson (Liverpool, 28, 7), Mariner (Ipswich, 27, 9), Wood cock (FC Köln. 24, 10), Gary Birtles (Nottingham Forest, 23. 1). BELGIË De selectie bestaat uit: doelverdedigers: Cus ters (29 jaar. FC Antwerp), Pfaff (26, Beveren), Preud’homme (21, Standard Luik). Verdedigers: Gerets (26, Standard Luik), Millecamps (28, Wa regem), Meeuws (28 FC Brugge), Renquin (24, Standard Luik), Martens (33, RWD Molenbeek). Plessers (21, Standard Luik). Middenvelders: Cools (33, Beerschot), Van Moer (35, Beringen), Mommens (22 Lokeren), Van der Eycken (26. FC Brugge). Verheyen (28, Lokeren), Millecamps (29, Waregem). Aanvallers: Van der Eist (25, New York Cosmos), Van den Bergh (21, Lierse), Cèulemans (23, FC Brugge), Dardenne (25, Lo keren), Wellens (26, Standard Luik). Reserves: Martens (Anderlecht) en Heyliger (Waterschei). 3. Theo van Tol (Bik) 3.30.38 (met tijdverg. 3.30.33), 4. Henk van Weert (Mar) z.t., 5. Bert Wekema (Bat) z.t., 6. Martin de Vos (Bro) z.t., 7. Gerard Veldscholten (Eijc) z.t.. 8. Aavo Pikkoes (Sov 1) 3.31.05, 9. René Kos (Bat) z.t., 10. Pim Bosch (Dri) z.t. JAN PREENEN Overige uitslagen: Derde ronde heren dubbel: Gottfried/Ramirez (Vst-Mex)-Ca- se/Masters (Aus) 6-4, 6-3. Damesdubbel: Jeusovec/Stöve (J sl-Ned)-Blackwood/ Whytcross (Can-Aus) 7-5, 6-4. Jordan/ Smith (Vst)-RuziciZWade (Roe-Gbr) 6-1, 3-6, 6-1. De selecties zien er als volgt uit: GRIEKENLAND Tussen haakjes de leeftijd van de spelers: doel: Constantinou (33), Poupakis (34) en Papa- floratós (26). Verdediging: Kyrastas (28), Gouna- ris (28), Ravoussis (26), Kapsis (29) en Niclaou (31). Middenveld: Terzanides (35), Nicolaides (29), damanakis (28), Livanthinos (25), Koudas (34), Xanthopoulos (24). Aanval: Ardizoglou (25). Galakos (29), Kostikos (22), Mavros (26), Anasto- poulos (22) en Kouis (25). TSJECHOSLOWAK1.IE Doel: Netolicka, Seman en Keketi. Achter: Barmos, Ondrus, Jurkemik, Vojacek, Goegh en Fiala. Midden: Panenka. Kozak. Pollak, Stam- bachr en Berger. Voor: Gajdusek, Visek, Licka, Nehoda en Masny. Plus het feit dat topamateurs, van wie er veel uit zijn op publiciteit ter ondersteu ning van beroepsrennersplannen, zich voor een nationale ronde niet laten dwin gen in het keurslijf van een bondsteam. Overigens heeft dat laatste aspect de coureurs in hun verschillende ploegen niet geholpen. De overmacht van de Rus sen was te groot en dat kwam tot uiting toen gisteren aan het eind van de trip in Amsterdam, de balans werd opgemaakt: Oleg Logvin ronde-winnaar; Aavo Pik koes eerste in het punten- en combinatie klassement; in totaal vijf etappezeges en winnaar van het ploegenklassement. Te gen die overmacht kwamen de Nederlan ders te kort. ROME. Gisteren zijn de selecties bekend gemaakt van de landen, die deel nemen aan het Europees voetbalkampi oenschap. De namen van de geselecteerde spelers van Nederland, West-Duitsland en Italië zijn al eerder vrijgegeven. Bondscoach Jupp Derwall heeft gisteren aan zijn Westduitse selectie toegevoegd: doelman Immel en Votova (beiden Dort mund) en Mattheaeus en Del Haye (Bor- russia). BW Kees Kist en Adrie Koster hebben gisteren niet getraind met Oranje. Beiden zijn licht ge blesseerd. Kist heeft last van een bloeduitstor ting boven de knie en Koster heeft aan het oefenduel tegen Graz AK een lichte liesblessure overgehouden. Volgens dokter Frits Kessel val len de blessures mee. Van de Korput: naar Torino bestuur van de Italiaanse club attent op de kwaliteiten en het aflopen van het contract van Van de Korput, die Krol eerder als een serieuze opvolger van zich zelf bij Ajax had geïntroduceerd. Van de Korput bleek echter voor Ajax geen aan vaardbaar alternatief. (Van onze sportredactie) VILLACH Michel van de Korput (24), sinds de wedstrijd eind vorig jaar in Leipzig tegen de DDR de vaste voorstop- per van het Oranje-team, is de eerste Nederlander die na het openstellen van de voetbalgrenzen onderdak heeft gevon den bij eeiï Italiaanse voetbalclub. De ex- Feyenoorder zal met ingang van het ko mende seizoen drie jaar lang uitkomen voor AC Torino, dat het zojuist beëindig- j de (en door het omkoopschandaal tumul tueus verlopen) Italiaanse seizoen als subtopper heeft afgesloten. len, werd het evenwicht verstoord. In de oefenwedstrijd van maandag werd dui delijk dat er veel te weinig stabilisatie op het middenveld was. Inderdaad, je kan rustig stellen dat dit mijn grootste pro bleem is”. Zwartkruis haalt het verleden aan om het belang van een sterk, uitgebalanceerd middenrif nadrukkelijk te onderstrepen. Maar je moet niet vergeten dat er pas pressie op de tegenstander kan worden uitgevoerd als je de zaak achter gesloten weet te houden. Vandaar dat ik een accent leg op de discipline van de middenvelders. Die dienen de taken goed te verdelen”. De vraag is nu welke spelers het best tot de vereiste samenwerking kunnen ko men. Kernpunt daarbij vormt het ant woord dat Haan zal geven. En dan niet in woorden, maar in daden. De bondscoach laat er geen twijfel over bestaan, dat hij hoge eisen aan de Anderlecht-speler stelt. was de ploeg van Herman Krott die vier jaar op rij de ronde won (1976 Leo van Vliet, 1977 en 1978 Arie Hassink, 1979 Jos Lammertink). Vorig jaar nog haalde Krott vijf etappezeges en veroverde hij het me rendeel der klassementen. Deze keer kwam hij met geen enkele renner op het erepodium en hetzelfde gold voor zijn collega Henk Steevens, die in 1979 met zijn ploeg drie ritten won. De woorden van Herman Krott bij de start in Schagen hadden inhoud gekre gen. „Ik ben me het lazerus geschrok ken”, zei Krott toen. „Wordt er op m’n schouder getikt, is het Pikkoes. En wat verderop zie ik Kapitanov met al die sterke jongens. Ik denk: krijg de kelere... Da’s een lekker stel...”. Duidelijk bleek op de banen van Roland Garros weer eens dat de organisatoren zich achter de topspelers opstellen, zodra die in het nauw komen. Zoals vorig jaar Björn Borg in Rotterdam in bescherming werd genomen toen hij op de openingsdag nog niet in actie wenste te komen, zo werd gisteren Vilas de hand boven het hoofd gehouden. Hij behoort met Connors, McEnroe en Gerulaitis tot de sterren, die het selecte groepje topspelers vormen dat de dienst in het professionele tennis uit maakt en niets moet hebben van de spe- lersvakbond ATP. Of van de zijde van de spelersvakbond inderdaad acties zullen worden onderno men, was gisteren nog niet bekend. ATP- voorzitter Butch Buchholz: „Het hele jaar moeten de spelers zich aan de regels houden, maar hier loopt men er met een boog omheen. Ik vind het een trieste zaak, dat de supervisors hier opeens wor den genegeerd. Tot een boycot zullen we niet zomaar overgaan, omdat dan ieder een verliest, maar ik sluit een dergelijke maatregel niet uit. Ik zal daarover eerst in de loop van de avond overleg moeten plegen”. „Haan moet in de rol van schakel in de lengte-as worden gedwongen. Hij en hij alleen, dient offensieve initiatieven te ontwikkelen op het middenveld en signa len naar de aanval te geven. Als alle middenvelders dat gaan doen, zoals maandag vaak gebeurde, loopt het mis”. Het algemeen eindklassement: 1. Oleg Logvin (Sov 1) 29 uur, 37 min. 34 sec., 2. Vjatsjeslav Dedenov (Sov 1) op 1 min. 42 sec., 3. Aavo Pikkoes (Sov 2) op 1 min. 59 sec., 4. Hans Vonk (Uit) op 3 min. 6 sec., 5. John Broers (Erp) op 3 min. 27 sec., 6. Jaques van Meer (Gaz) op 3 min. 28 sec., 7. Adrie van der Poel (Erp) op 4 mln. 30 sec., 8. Ad Wijnands (Ams) op 4 min. 47 sec., 9. Mario van Vlimmen (Eijc) op 5 min. 29 sec., 10. Frits Schür (Uit) op 5 min. 44 sec., 11. Peter Damen (Dri) op 6 min. 56 sec., 12. Tini van Rijsbergen (Dn) op 8 min. 43 sec., 13. Dries Klein (Gaz) op 9 min. 8 sec., 14. Frank Moons (Erp) op 9 min. 50 sec., 15. Jaques Hanegraaf (Ams) op 10 min., 16. Derek Hunt (Tra) op 11 min. 42 sec., 17. Dieter Kurzweg (Bro) op 11 min. 59 sec., 18. Vladimir Koetsnetsov (Sov 1) op 12 min. 7 sec., 19. Henk Bouman (Uit) op 12 min. 46 sec., 20. Alberto Minetti (Ita) op 13 min. 43 sec voor de nodige problemen en een door braak, daarna was hij met 6-4, 6-0, 6-0 alsnog kansloos. Bij de dames die door de affaire-Vilas- Orantes weer eens nadrukkelijk op de achtergrond zijn beland, won Chris Lloyd-Evert simpel met 6-2, 6-0 van Jor dan en klopte Mandlikova met 6-2, 6-3 Madruga. In de halve finale speelt Lloyd tegen Mandlikova en Ruzici tegen From- holtz. Bij de heren is één halve finale bekend: Connors-Gerulaitis. De andere ontmoeting gaat waarschijnlijk tussen Vilas en Borg. „In de tijd waarin het Nederlands elftal zijn grootste successen behaalde, stonden op het middenveld spelers van grote klas se. Zeg maar dat er toen een ideale halfli- nie was. En die hebben we nu eigenlijk ook nodig. Natuurlijk, ik moet uitgaan van het beschikbare spelersmateriaal, maar ik vind dat mijn middenvelders nu ook een dominerende rol moeten af dwingen”. Aan die opdracht hebben Arie Haan, SPANJE Doelverdedigers: Arconada (Real Sociedad), Urruticoechea (Espanol), Artola (Barcelona). Verdedigers: Alessanco (Atletico Bilbao), Gor dillo (Betis), Cundi (Gijon), Miguell (Barcelona), Olmo (Barcelona). Middenvelders: Uria (Gijon), Cardenosa (Betis), Tendillo (Valencia), Diego (Real Sociedad), Zamora (Real Sociedad), Del Bosque (Real Madrid), Asensi (Barcelona). Aan vallers: Quini (Gijon), Dani (Atletico Bilbao), Saura (Valencia), Satustregui (Real Sociedad), Carrasco (Barcelona), Santillana (Real Madrid) en Juanito (Real Madrid). I Michel van de Korput werd van zijn overgang van Feyenoord naar AC Torino F maandagmiddag, vlak voor de oefenwed- fcstrijd tegen de Grazer AK (in welk team overigens ook de ex-NAC-speler Joachim ^-Siwek een testwedstrijd speelde) door zijn zaakwaarnemer Cor Coster van de trans- L actie op de hoogte gesteld. Naar verluidt F zou AC Torino een bedrag van ongeveer anderhalf miljoen gulden voor de Rotter- R damse voorstopper hebben betaald. De overgang van Michel van de Korput t naar het Italiaanse AC Torino is op een s wat merkwaardige manier tot stand geko- Ei,men. In eerste instantie had AC Torino K interesse in Oranje-aanvoerder Ruud Kr"l. De Amsterdammer bereikte echter Teen akkoord met het Canadese Vancou- Ver Whitecaps en maakte vervolgens het Dat kunnen interessante discussies worden. Niet in de laatste plaats omdat traditiegetrouw de inbreng van Ruud Krol daarbij erg groot is. En het is een publiek geheim, dat de Oranje-aanvoer der graag Huub Stevens bij de hand heeft voor defensietaken. De papieren van de PSV’er zijn sinds maandag trouwens toch aanmerkelijk in waarde gestegen. Vooral via individuele gesprekken wil Zwartkruis de komende dagen zijn be langrijkste kandidaten voor het midden veld op het goede spoor brengen. Ook al omdat zijn opzet voor het trainingskamp in Oostenrijk maandag danig in de war werd gestuurd als gevolg van blessures konden Koster en Kist dinsdag niet mee trainen en zij zullen ook de komende dagen nog wat moeten worden ontzien is er niet voldoende tijd meer om de ideeën van de Soesterbergse oefenmees ter op het veld uit te proberen. „Het was de bedoeling, dat ik de eerste oefenwedstrijd zou gebruiken om het een en ander uit te proberen. In de tweede wedstrijd zou ik dan de nodige aanpassin gen aanbrengen om tenslotte in Udine mijn basisteam in het veld te kunnen brengen”, verklapte Zwartkruis zijn plan de campagne. „Maar nu mij de totaliteit in het eerste duel wat is tegengevallen en ik me door de blessures tijdens de trainingen beperkingen moet opleggen, zal ik mijn opvattingen vooral in de gesprekken met de spelers moeten trachten over te bren gen. Daarbij zal het zwaartepunt inder daad op de rol van het middenveld liggen”. Ook Zwartkruis vindt namelijk dat in Graz de verdedigende activiteiten op het middenveld beneden peil zijn gebleven. „De eerste opdracht van de middenvel ders is verdedigen. Voor alles is het zaak in de afweer een grote mate van zekerheid in te bouwen. Nee, daarmee stap ik niet af van mijn overtuiging, dat Nederland op zijn sterkst is als er wordt aangevallen. De organisatoren voelden er echter niets voor om de als vierde geplaatste Vilas op die manier uit te schakelen en t boden hem gisteren een herkansing aan. Natuurlijk past bij die voor de Neder landse coureurs beschamende vaststel ling dat ze er niet aan te pas kwamen, de belangrijke aantekening dat zij het kre gen op te nemen tegen een nationale selec tie van een voor staatsamateurisme model staand land. Waar de Russische topren- ners werden samengebundeld tot een sterk collectief, versnipperde de Neder landse kracht van de leden die de nationa le kern vormen, zich over de verschillende sponsorsploegen. „Eigenlijk”, zei de voorzitter van het organisatiecomité Fred Harting in zijn nabeschouwing, „zou de KNWU voor deze wedstrijd een bondsploeg moeten ma ken”. Omdat de sponsors, die met een gemiddeld budget van rond de twee ton werken, zich bij het beschikbaarstellen van dat geld vooral op Olympia’s Ronde richten, zal het daar nooit van komen. Bondscoach Rini Wagtmans mocht dan aan het begin en het eind vah de ronde wel stellen: „Deze wedstrijd vind ik helemaal niet zo belangrijk; in de opbouw naar de Olympische Spelen beschouw ik het als een rustpunt”, het zou al te onnozel zijn het tegenvallende koersverloop daaraan toe te schrijven. Zoals het ook niet rele vant is om het gemis aan wind op te voeren, omdat op de dagen dat die er wél was, de Nederlanders grotere verliezen leden dan de Russen, van wie met span ning werd afgewacht hoe die zich bij het waaierrijden hielden. „Wat me opviel”, sprak Aavo Pikkoes laconiek, „was, dat die Nederlandse ploe gen zo hard werkten. Van het begin tot •“De Argentijn greep die mogelijkheid met “-beide handen aan. Hij verscheen wel op “-de baan, in tegenstelling tot Orantes, zo- P dat de Zuidamerikaan alsnog als „win- naar” de kwartfinale kon binnenstappen. Orantes: „Tevoren heb ik tegen de orga- nisatie gezegd dat ik alleen nog zou spe- len, als men mij van mijn ongelijk zou f kunnen overtuigen. Dat is niet gebeurd. “Als ik tijdig op de hoogte was gesteld van “de problemen van Vilas dan had ik er ’geen bezwaar tegen gehad dat de wed- fc strijd zou zijn uitgesteld. Nu hoorde ik het -pas toen ik op het punt stond om de baan op te gaan. We zijn professionals die ook als zodanig behandeld willen worden. Nergens wordt je gevraagd hoe je je voelt en of je wel kunt spelen. Je moet de baan op en als je daar niet toe in staat bent, lig je eruit. Hier in Parijs worden andere maatstaven gehanteerd, waardoor de sport vandaag heeft verloren”. op. Zodanig zelfs dat een boycot werd overwogen. Harold Solomon, die in de kwartfinale de volgende tegenstander van Vilas is, overweegt om in navolging van Orantes eveneens voor de eer te bedanken en niet te komen opdagen. Orantes, fina list in Parijs in 1974 (hij verloor destijds na de eerste twee sets te hebben gewon nen van Borg): „Ik heb maandagnacht met heel wat spelers gesproken, maar allemaal waren ze het erover eens dat ik juist handelde”. Gerulaitis heeft vorig jaar zelfs al een keer gesuggereerd met zijn collega-kapi- talisten een eigen organisatie in het leven te roepen. „We hebben de kleintjes niet nodig, maar zij ons wel. Bovendien willen de mensen en de organisatoren toch al leen maar ons zien, waarom zouden we dan niet onze eigen toernooien gaan run nen, zodat we nog meer winst kunnen binnenhalen”. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM In de laatste tien, vijftien, jaar heeft de gesloten gemeen schap van Olympia’s Ronde van Neder land het vaak betreurd dat buitenlandse bonden uit gewoonte een krakkemikkeri- ge ploeg afvaardigden. Wanneer de een zijdigheid in nationaal succes weer eens “tot eentonigheid in deze enige grote Ne- E derlandse etappekoers voor amateurs voerde, wezen grote groepen deelnemers, ploegleiders en vaste volgers, met enig gejammer op het gemis aan kwaliteit onder de internationalen in het peloton. Had daar maar eens wat behoorlijks bij !- gezeten... j Nu het eindelijk zover was, dank zij het Pfeit dat de Russische wielerfederatie zes f topamateurs stuurde, kregen de Neder landers er zo van langs, dat het ongetwij- 'ifeld lang zal duren voor zwakke buiten landse deelname door de renners en hun bazen weer als groot gemis wordt aange- merkt. „Moet je eens zien”, zo sprak de alge meen leider van de ronde Joop Middelink deze week over de ploegleiders, „hoe ner veus nu de mensen zijn die altijd geroe pen hebben dat het voor de wedstrijd goed zou zijn als er betere buitenlanders kwamen”. Maar: de Russen drukten dan ook nogal rigoureus de Nederlandse pres- I taties weg in het grauw van de middel- maat, wat commercieel bekeken voor de sponsors treurige gevolgen had. Sr

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 27