Arbiter Corver tweemaal in de fout Softbalteam Onverwacht vlot scoreverloop Zwak veldspel DSS geeft EDO alle kans Volendam wil zaak Tol snel Toprenners in zaalvoetbal FOCA wil vier afwikkelen Ronde Aalsmeer ton meer van programma's Terrasvogels verslaat Jong Oranje Waterpoloërs op oefening Cricketteam Engeland steunt op routiniers Roos wijk in problemen A Ton Sijbrands neemt leiding damtoernooi sportpuntiq J, streeksport „Zand voort” Realiteit s ntie Honkbal 28 29 VRIJDAG 6 JUNI 1980 SPORT CRICKET SOFTBAL l VB- oewijs orraad IRAAD JR n Herstel amateurs tegen Italianen >’s (Van onze sportredactie) 20.350.- 11.350.- 25.000 8.750 (Van onze sportredactie) (Van onze wielermedewerker) 3r 22.500.- 20.000.- kmenssn loud aan werk en 32.500, - 14.000,- 14.250.-' 12.500, - 4.500 5.000 2.750 2.000 12.000 10.000 3.750 12.500 10.500 10.000 8.750 9.600 9.950 8.750 7.500 8.000 8.000 7.750 9.950 8.750 7.500 6.750 4.500 7.000 1.000 9.000 5.000 5.000 (Van onze sportredactie) PARIJS. Bernie Ecclestone, voorzit ter van de Formule 1-constructeursasso- ciatie FOCA heeft verklaard, dat zijn organisatie ondanks de ongeldigverkla- ring van de afgelopen zondag gehouden Grand Prix van Spanje toch aan alle resterende Grand Prix-races zal mee doen, op die van Nederland na. „We heb ben contracten voor alle nog te rijden races van dit seizoen, behalve voor de Nederlandse Grand Prix. We houden ons aan die contracten en zullen gewoon mee doen”, aldus Ecclestone. Ondanks deze teleurstelling was er, ge zien de verrichtingen in de eerste drie Hoofdklasse, zaterdag: HBS-Rood en Wit, VOC-Kieviten, Bloemendaal-Quick, HCC- UD. Zondag: HCC-VOC, UD-HBS, Quick- VRA, Kieviten-Rood en Wit. 1 1 (Van onze cricketmedewerker) NOTTINGHAM. Engeland is donderdag de serie van vijf Test Matches tegen West-Indië begonnen met een team dat drijft op routiniers en niet op nieuw jeugdig talent. Dilley en Marks, twee jonge spelers die vorige week in twee eendaagse wedstrijden debuteerden werden voor deze Test vervangen door Bob Woolmer en Allan Knott, de wicketkeeper met nu 90 Tests en 252 vangen op zijn conto. De West- Indiërs hebben hun twee jeugdtalenten Bacchus en Marshall wel opgesteld en laatstgenoemde veroverde ook een wicket. AALSMEER. Zo om >en nabij de zestig renners gaan morgen op het 1500 meter lange parcours aan de Sportlaan in Aalsmeer van start in de ronde van Aals meer voor profs. (Van onze honkbalmedewerker) SANTPOORT. Ter voorbereiding op de Europese kampioenschappen in Bras- schaat (België) speelde Jong Oranje afge lopen dinsdag een oefenwedstrijd tegen het in de tweede klasse uitkomende Ter rasvogels. In deze niet op een bijster hoog peil staande wedstrijd (er vielen in totaal acht veldfouten te constateren) bleken beide teams goed aan elkaar gewaagd, al was het Terrasvogels, dat na afloop een overwinning (4-3) in de boeken kon bij schrijven. VOLENDAM. Het bestuur van de eerste-divisieclub Volendam zal op korte termijn de Commissie van Bindend Ad vies van de KNVB in de arm nemen, om de afwikkeling van de gewonnen zaak- Pier Tol voor de arbitragecommissie van de KNVB te bespoedigen. km., 29.500 epareerö VOOR (Van een medewerker) ZANDVOORT. Het tiende Zand- voortse zaalvoetbaltoernooi in de Peli- kaanhal mag zich in een goede belang stelling verheugen. In de eerste divisie B kwam Fotolitho tegen Buchel (2-1) voor de derde keer in successie tot de volle winst en voert dan ook de ranglijst aan. Ook Renout is nog zonder puntenverlies, maar heeft een wedstrijd minder ge speeld. 15.500, - 5.000,- 22.500, - 2.500,- 2.000,- 23.450. - 20.350.- 20.450. - 18.750. - 16.650.- 14.750. - 15.950. - 14.950. - 15.750. - 16.250. - 14.450. - 13.450. - 14.000.- 14.250. - 14.950.- 10.000 7.250 6.500 6.000 6.000 5.000 4.500 4.750 6.750 15.500 12.500 10.000 11.500 11.000 9.000 10.250 13.850, 10.000 8.000 7.000 6.750 6.000 6.000 6.500 7.000 De limiettijd voor de Olympische Spe len in Moskou op het zwem-onderdeel 4 x 100 meter wisselslag voor heren is door het NOC, bijgesteld. In de lijst met limiet- tijden was door een administratieve fout een tijd van 3 minuten en 50,6 seconden afgedrukt. De tijd moet zijn 3.53,0 een verschil van 2,4 seconden. Die laatste tijd is gebaseerd op de wereldranglijst. 1 Bovag- <n 10.000 UTRECHT(ANP. Ter voorbereiding op de Olympische Spelen in Moskou neemt de Nederlandse waterpoloploeg de ze maand deel aan toernooien in Boglia- sco (Italië) en Patras (Griekenland). In Italië wordt een vierlandentoernooi ge speeld met naast Nederland: Italië, Hon garije en Sovjet-Unie. In Griekenland spe len acht landen: Bulgarije, West-Duits- land, Griekenland, Roemenië, Joegosla vië, Spanje, Hongarije en Nederland. Bondscoach Ivo Trumbic heeft zijn ploeg als volgt samengesteld: De Bie, Mis dorp, Uittenhout, Veer, Buunk, Van Bel- kum, Van Mil, Nieuwenhuizen, Smits, J. en H. Koorevaar, Heiden en Noonnekes. Landeweerd en Van Zeeland zijn in Bogli- asco niet van de partij wegens studierede nen. Zij reizen de ploeg wel achterna op weg naar Patras, waar ze wel in actie zullen komen. Jan Raas is niet van de partij, want hij neemt deel aan de Ronde van Luxemburg. Enkele andere renners die reeds voor Aalsmeer waren gecontracteerd, schijnen ook voor hun ploeg in Luxemburg aan de slag te moeten. „We zullen daar zeker geen genoegen mee nemen”, merkt Nico van Dimen van het organisatiecomité op, „want wat heeft een contract nog voor waarde als het eenzijdig verbroken kan worden.” De succesvolle amateur Ad Wij- niands zal in Aalsmeer als prof debuteren in de ploeg van Peter Post. De start van de prots is om 15.45 uur en zij moeten 100 kilometer rijden. Vooraf zijn er wedstrijden voor lief- hebbers/veteranen over 40 kilometer (start 12.00 uur) en amateurs over 80 kilometer (start 13.00 uur). Engeland ging na gewonnen toss aan bat op een keiharde, droge pitch waarop voor spinbowlers weinig eer te behalen is en vandaar dan ook dat men het ongewone schouwspel kreeg te zien van een Dereck Underwood, een van de groten op het wereld cricket podium, die met glaasjes water, als 12e man, zijn medespelers en tegenstanders op deze warme dag kwam verfrissen. Van de 84 overs die Wes-Indië bowlde waren er 83 van de fastbowlers. Vice captain Richards Bowlde een over en hield zich de rest van de dag bezig met de strategie, aangezien aanvoerder Clive Lloyd met een kapotte vinger driekwart van de dag in de kleedkamer doorbracht. Engeland had voor de zoveelste keer de grootste moeite met de enorme snelheid van de bowlerij van de gevreesde tegenstander. Bij het trekken van de stumps had men 243 runs gescoord voor het verlies van zeven wickets. Ian Botham, de luid toegejuichte aanvoerder van Engeland liet als enige een innings van grote allure zien. Zijn 57 bevatte twee zessen en vijf vieren. Boycot met 36 en Woolmer met 146 werden beiden het slachtoffer van wicketkeeper Dereck Murray, die op deze eerste dag drie catchers deed. Aan bat zijn op dit moment Knott (6 n.o.) en Lever, die in tien minuten 14 spectaculaire runs scoorde. 0, 1 1 1 (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM/IJMOND. Onverwachts gemakkelijk heeft BMZ-EDO gisteravond in de hoofdklasse softbal stadgenoot DSS aan de zegekar gebonden. DSS, dat zaterdag nog verraste met een 4-3 overwinning op HHC werd dit keer kansloos naar een 9-1 nederlaag gespeeld. Verantwoordelijk voor de opmerkelijk grote nederlaag waren zes DSS-veldfouten, die EDO vooral in de vierde en zevende inning de weg naar de thuisplaat wezen. Tevreden over deze nieuwe zege was uiteraard coach Suze van Breukelen. „We zijn nu vol zelfvertrouwen. Onbevangen is vooral het spel van de in de hoofdklasse debuterende Petra Goedkoop”. DSS 0-1-0-0-0-0-0 1 Annelies Tesselaar 2-3-3-4 (4.in.) en Kitty Liefting 1-2-2-2 (3 in.). (Van onze dammedewerker) IJMUIDEN. De koppositie in het elfde lustrumtoernooi van Damclub IJ- muiden is weer in de vertrouwde handen van Ton Sijbrands. VEENENEDAAL. Het optreden van scheidsrechter Charles Corver in de ontmoe ting tussen Nederland en Italië, gisteravond gespeeld voor het vierlandentoernooi op het DOVO-terrein in Veenendaal, is slecht gevallen. Door twee dubieuze beslissingen was hij er de oorzaak van dat de Italianen aan beide doelpunten kwamen, wat betekende dat de wedstrijd tegen Oranje eindigde in een gelijkspel van 2-2. Eerder op de avond maakte Schotland duidelijk de potentiële winnaar van dit toernooi te zijn, aangezien het Engeland overtuigend met 4-2 naar het tweede plan verwees. Zo er ooit de mogelijkheid voor de Ne derlandse amateurs is geweest twee pun ten bij elkaar te sprokkelen, dan was het wel in de krachtmeting met Italië, dat puur individueel misschien meer voetbal- potentieel in huis had, maar als collectief slechts ten dele bleek opgewassen tegen de drang van Nederland om zich voor de tegenvallende verrichting van afgelopen dinsdagavond tegen Schotland te revan cheren. Dat de Nederlanders duidelijk beter speelden, was voor een belangrijk deel de verdienste van de middenvelders Martin Toet (Rijnsburgse Boys) en Rolf Veneboer 1 (ACV), die voor de eerste wedstrijd vêr- i stek moesten laten gaan. Rijnsburgse Boys speelde die avond namelijk een be kerwedstrijd, terwijl ACV de (verloren) confrontatie aanging met Noordwijk om het zaterdagkampioenschap. Mede door deze pluspunten was Neder land minstens evenwaardig aan de Italia nen, die kort na het begin al het hoofd moesten buigen voor een in de rebound geproduceerde treffer van Jaap Schuur mans (Hubertus Sneek): 1-0. En Uitgere kend in een periode dat het té gretig aanvallende Nederland duidelijk aan spraken maakte op een vergroten van de voorsprong, weigerde arbiter Corver bij een doorbraak van Angelo Crialesi het advies van zijn grensrechter duidelijk buitenspel op te volgen. Doelman Hen- nie Spierings (BW) was vervolgens kans loos: 1-1. Commentaar van elftalbegeleider Cees Matla: „Fluit hier nu onze beste scheids rechter uit het betaalde voetbal?” Charles Corver zelf was kort in zijn commentaar op deze situatie: „De man stond niet hin derlijk buitenspel. Vandaar dat er voor mij geen reden was voor buitenspel te fluiten”. De motorraces om de tourist trophy op het eiland Man hebben opnieuw een men senleven geëist. De Britse zijspancoureur Andrew Holme die tijdens de wedstrijden van zaterdag ernstig gewond raakte, overleed donderdag in het ziekenhuis van Douglas. Holme werd 28 jaar. Hij was het 127e dodelijke slachtoffer in de 68-jarige geschiedenis van de TT op het eiland Man. Feyenoord heeft de toernee door Suri name en de Nederlandse Antillen afgeslo ten met een overwinning van 1-0 op de Arubaanse club RCA. Het doelpunten in Oranjestad werd gescoord door Pierre Vermeulen uit een strafschop. Het duel tussen RCA en Feyenoord had een zeer grimmig karakter. Vooral in de eerste vijfenveertig minuten bejegenden de teams elkaar op zeer onvriendelijke wijze. René Notten werd in de 17e minuut uit het veld gestuurd. De Deense en Belgische ruiterbonden hebben besloten geen ruiters af te vaardi gen naar de Olympische Spelen van Moskou. Nadat het bestuur van de eerste divisie- club door de arbitragecommissie in het gelijk gesteld werd, hetgeen onder meer inhield dat ere-divisieclub AZ’67 een ver- goedingssom moest betalen voor de trans fer van Volendamspeler Pier Tol, stelde Volendam een brief op, waarin AZ’67 te verstaan werd gegeven binnen tien dagen een bedrag voor Tol over te maken. Dat was op 20 mei, maar tot op de dag van gisteren had het bestuur nog geen ant woord van AZ gekregen. Volendamvoorzitter Cees Bond: „Wij zullen nog deze week de KNVB in de arm nemen, die aan de hand van de Commissie van Bindend Advies de hoogte van het transferbedrag dat AZ aan Volendam zal moeten betalen, kan bepalen. Alleen hoop ik wel, dat we hier op kortere termijn de uitspraak van zullen vernemen dan van het vonnis van de arbitragecommissie. Daar hebben we tenslotte bijna twee jaar op moeten wachten”. k De Haarlemse hoofdklasser EDO heeft ter voorbereiding op de nieuwe voetbalcompetitie reeds een voorlopig oefenprogramma samengesteld en dat ziet er als volgt uit: woensdag 13 aug.: ËDO-IJmuiden; zaterdag 16 aug.: EDO- SEW; woensdag 20 aug.: EDO-Zilver- meeuwen; zaterdag 23 aug.: Alkmaarse Boys-EDO; dinsdag 26 aug.: JOS-EDO; vrijdag 29 aug. en zondag 31 aug.: deelna me aan het Eurometaaltoernooi van SVW’27 in Heerhugowaard. Terrasvogels-coach Harry van Berkel benutte het duel om wat te experimente ren met de samenstelling van zijn ploeg. Zo liet hij zowel Peter Kuijpers als Arie Paap en Nico Adam drie innings gooien, stond Joop Muller in het verre veld en vierde na een langdurige afwezigheid Frank Vos zijn rentree op het tweede honk. Voor Jong Oranje was het de eerste oefenwedstrijd van dit seizoen, terwijl er ook nog eens een aantal spelers (ontbraken omdat ze met hun clubs andere verplich tingen hadden. Het een en ander had wel tot gevolg dat de prestaties van het team niet bepaald indrukwekkend te noemen waren, iets waar Terrasvogels goed van profiteerde. Voor de Santpoortenaren waren het Peter Kuijpers (derde inning), Nico Adam, Joop Muller en Willem Hurkmans (in de zevende inning, na een tweehonks- lag van Peter Clarenburg) die de thui splaat passeerden. kwartier, nog geen reden het tweede deel van de ontmoeting met pessimistische voorgevoelens tegemoet te zien. Welis waar bleken de Italianen vooral in de counter bijzonder gevaarlijk en ontregel den ze de Nederlandse defensie met Harrie de Haas (Geldrop) als betrouwba re laatste man soms op schijnbaar simpele wijze, maar totaal genomen bleef Nederland de meeste aanspraken maken op een voorsprong die na bijna een half uur spelen realiteit werd dank zij een knappe treffer van Steef van de Ooster- kamp (DOVO) via een uitgebalanceerde één-twee tussen Peter Scheepers en Rolf Veneboer: 2-1. En als een knalhard schot van dezelfde speler niet buiten bereik van doelman Guido Bistazzoni de lat had geraakt, dan zou er in het verdere verloop voor Neder land geen vuiltje aan de lucht zijn ge weest. Nu oordeelde Charles Coiwer het bij deze stand nauwelijks een minuut later gerechtvaardigd een actie van Harrie de Haas tegen Giuseppe Novellino, waarbij duidelijk een poging werd gedaan de bal te spelen, te kwalificeren als een overtre ding die met een strafschop moest worden „gehonoreerd”. Angelo Crialesi faalde niet (2-2). En toen kort daarop in het Nederlandse doelgebied een duidelijke overtreding werd gemaakt, deed Corver alsof zijn neus bloedde Ondanks de teleurstellende slotfase die Nederland dus zijn eerste punt opleverde, was er toch reden dit toernooi technisch als aantrekkelijk te kwalificeren. Voor die opvatting zorgde Schotland, dat eerder op de avond een uitstekende wedstrijd speel de tegen Engeland en dik verdiend met 4-2 de volle winst naar zich toe haalde. Zei de Engelse coach Keith Wright: „Onze verde diging was niet opgewassen tegen de voortdurende Schotse pressie. En als je kort na de hervatting door twee goals op een verschil van twee wordt gezet, is het moeilijk daar nog onderuit te komèn”. Inderdaad moeilijk, zeker als Jock Stein de volgende mening ten beste geeft en die ook in praktijk blijkt te brengen: „We zijn hier gekomen om het toernooi te winnen. Niets meer en niets minder”. JAN BLIJBOOM In een reactie op Ecclestone’s woorden, deelde Dirk Buwalda, de perschef van de CENAV (de circuitexploitant van Zand- vooort) mee, dat de FOCA met een spelle tje blufpoker bezig is. „Vorig jaar liep ons driejarig contract met de FOCA af. Aan het begin van dit seizoen is ons een nieuw voorstel gedaan maar daar wilden we niet op ingaan. Twee weken geleden heeft Jo han Beerepoot (directeur CENAV, red.) een tweede gesprek gehad over een nieuw contract. Ecclestone eist 575.000 dollar (ongeveer 1,15 miljoen gulden) en dat vin den wij veel te hoog. We zouden dan 200.000 dollaar meer moeten betalen in vergelijking met 1979. Ecclestone wil bo vendien de televisierechten. We willen desnoods wel betalen ,maar dan moet er ook meer tegenover staan. Gelukkig heb ben we nog ruim twee maanden tijd om tot overeenstemming te komen”. Aan de start verschijnen onder meer favorieten als Joop Zoetemelk, Gerrie Éneteman, Henk Lubberding, Hennie Kuiper, Johan van Velde, Jos Schipper en de Belgen Michel Polentier, Daniel Wie- lans, Marc Danger, en José de Cauwen. Pippels verdedigingskunst. De IJmuide- naar bracht het inderdaad nog tot een moeilijk te winnen eindspel en had daar bij het geluk dat N'Diaye een remise mo gelijkheid over het hoofd zag. Jeroen Ste- rel vocht met Bassirou Ba een uitermate ingewikkeld duel uit, dat vooral Ba enorm veel tijd kostte. Sterel trok dan ook het initiatief duidelijk naar zich toe en leek zelfs te winnen toen Ba in hevige tijdnood niet de sterkste voortzetting koos. Sterel echter nam niet de juiste weg naar winst en moest teleurgesteld in remise berusten. Eveneens een fraai gevecht leverden Gerard Beerepoot en Wim van der Sluis. Uit een moderne opening kwam Beere poot met een veelbelovende aanvalsposi tie te voorschijn, maar voldoende om van Van der Sluis te verslaan was het allemaal, niet. Ook Gueye loopt het gehele toernooi al te bewijzen, dat slechts de allersterk- sten van hem winnen. Nu was zijn landge noot Diaw het slachtoffer. Diaw leek wel enig voordeel te bezitten, doch zonder een centje pijn wikkelde Gueye naar de remi se af. Uitslagen: Sterel-Ba 1-1, Gueye-Diaw 1-1, Van Duyvenbode-Kouaté 1-1, Soumaoro-Sijbrands 0-2, Van der Sluis-Beerepoot 1-1, N'Diaye-Pippel 1-1. Stand: 1. Sijbrands 5-8, 2. Ba en Pippel 5-7, 4. Sterel 5-6, 5. Van der Sluis en Diaw 5-5, 7. N'Diaye 4-4, 8. Soumaoro, Gueye en Van Duy- venboden 5-4, 11. Beerepoot 4-3, 12. Kouaté 5-1. De oud-wereldkampioen was namelijk de enige van het leidende trio die zijn partij in een overwinning omzette. Cees Pippel en Bassirou Ba konden het voor beeld van Sijbrands niet volgen en moch ten zelfs niet ontevreden zijn met het uiteindelijk behaalde gelijke spel. Ook de partijen Van Duyvenbode- Kouaté, Gu eye-Diaw en Van der Sluis-Beerepoot ken den een remiseuitslag. Het omsingelingssysteem dat Ton Sij brands toepaste tegen de Malinees Sou maoro leek aanvankelijk weinig zoden aan de dijk te zetten, doch naarmate de stelling meer in elkaar schoof, doemden grote problemen voor Soumaoro op. In tegenstelling tot zijn partijen uit de twee de en derde ronde werkte Sijbrands het eindspel nu wel nauwkeurig af en behaal de daarmee de enige winst uit deze vijfde ronde. Maar dat konden vooral Mamina N’Diaye en Jeroen Sterel zich verwijten. N’Diaye zette vanuit de opening Cees Pip pel onder druk en vergde het uiterste van Aurora Score - met 4-1 de baas over Pim Janssen - en Enkabé voeren in de eerste divisie A met twee gewonnen partij en het „veld” aan. In de tweede divisie A gaat HB met drie winstpartijen aan de leiding en in B is dat TZB met de maxima le winst uit drie wedstrijden. Moulin Rou ge is koploper in 2 C met een verliespunt- je. Bij de veteranen staat Starlights er net zo voor. De uitslagen waren: eerste divisie A: Pim Janssen-Aurora Score 1-4; Tiffany- Boedha Club 3-3; Riemersma-Tum Turn 3- 3; eerste divisie B: Duivenvoorden-Re- prox 6-3; Fotolitho-Buchel 2-1; Nihot-Ra- bo 2-3; tweede divisie A: Castell Plage- Colpitt 2-3; HB Alarm-Luiten 6-1; Colpitt- Oase 10-3; tweede divisie B: Wapen van Zandvoort-Drommel/FC Noord 3-1; LOC- Casino 2-8; Medina Carpets-Rabbel Boys 3-4; tweede divisie C: Aleichem Boys-DVS 3-3; Moulin Rouge-Sandevoerde 2-1; Stok- man-Autovision 4-3; veteranen: Humps Pinky’s-Sunshine 3-3; Starlights-Duys- terghast 8-1; Nihot-Keur 1-4. BMZ-EDO 0-0-3-3-0-0-3 9 Petra Goed koop 2-0-5-1 Ondanks de door Ans Kroon in de twee de slagbeurt veroverde voorsprong heeft DSS EDO gisteravond niet werkelijk in moeilijkheden kunnen brengen. Vooral defensief klopte er bij DSS dit keer niet veel van. De eerste van de zes DSS-fouten was er in de derde inning oorzaak van dat Nanda Fijen EDO weer naast de thuisclub kon brengen. Via Cora Keeman - de invalster voor Betsy Berkhout - en Jac queline van Berlo liepen de gasten direct door na een voordelige 1-3 marge. Hoe aangeslagen DSS was leerde de vierde inning, waarin Caroline Smit welis waar een driehonkslag sloeg, maar waar in opnieuw een tweetal kostbare fouten EDO de weg naar de thuisplaat wezen. Veel kans op het goede werpen van Petra Goedkoop kreeg de ploeg van Huub Kou- wenhoven in het verdere verloop van de wedstrijd niet meer. Met Kitty Liefting voor Annelies Tesselaar op de plaat leek DSS vanaf de vijfde inning EDO een halt te kunnen toeroepen. In de laatste inning moest echter ook Kitty Liefting diep bui gen. Niet alleen moest zij ongrijpbare klappen van Jet Sikkema en Nanda Fijen incasseren, maar bovendien lieten haar veldsters haar in de steek. Drie misgrepen die DSS op evenzovele tegenruns kwamen te staan. Vlak achter HHC en Vax-Kin- heim heeft EDO zich nu opgewerkt naar een vierde plaats, die alle perspectieven voor de nabije toekomst biedt. Dames, hoofdklasse: Shell-Terrasvogels (10.30), Bloemendaal-DSS (17.00), HHC-BMZ EDO (17.00), Vax Kinheim-Nikon HCAW (19.00). Eerste klasse: Robur’58,Capac WK, Pira- tes-De Meteoor, De Birds-Storks (zo), Spar- ta-UW (zo). 2e klasse A: EHS-Alcmaria Vitrix (17.00), Europa Meubel Pino’s-Odiz Frogs (17.30), Onze Gezellen-The Herons (zo 11.00). 2e klasse B: De Pinguins-DSC’74 (18.30), Spaarnwoude-De Spartaan (zo 11.00). District: TYBB-SC Haarlem (vrij), Roos- wjjk-HBC (vrjj), SC Haarlem-THB (zo). Heren, eerste klasse: Kennemerland-Bloe- mendaal (vrij 19.30), DSS-Kinheim (vrij 19.30), SC Haarlem-Sparks (Vrij 21.00), DSC74-EHS (zo 11.00). District: Spaarnwoude-Terrasvogels (16.00), Hoofddorp)DSC’74 3 (vrij 19.30). Op het parcours in Spaarnwoude hield de toerclub van De Kampioen de eerste rit van een wielercompetitie voor trimmers om de Bes-beker en daarin was de Am sterdammer John Zwanenburg ruim een minuut sneller dan de rest. De uitslag: 1. J. Zwanenburg, 2. A. Zoon, 3. C. Kraak (al len A’dam), 4. Cees v.d. Burg (Noordwij- kerhout), 5. Rinus Noordermeer (Halfweg). Oud-wereldkampioen Ton Sijbrands: eindelijk alleen aan kop. Hoofdklasse, zaterdag: ADO-Giants, H. Nicols-Quick (14.30), Neptunus-Kinheim, UW-HCAW, A. Tijgers-Feyenoord. Zondag: Giants-ADO, Quick-H. Nicols, Kinheim-Nep- tunus (14.30), HCAW-UW, Feyenoord-A. Tijgers. Eerste klasse A, zaterdag: Rooswjjk-RCH (14.30) , Schoten-Storks (14.3). Zondag: RCH- Rooswijk (14.30), Storks-Schoten. Eerste klasse B, zaterdag: The Herons- Sparks, Hoofddorp-Utrecht (14.30). zondag: Utrecht-Hoofddorp, Sparks-The Herons (14.30) . tweede klasse C, zaterdag: Terrasvogels- Wassenaar (14.30), zondag: HCTIW-Lijnden, Bloemendaal-Euro Stars (14.30), Onze Gezel- len-DVH (14.30). Interregionale jeugd, zaterdag: Terrasvo- gels-Odiz Frogs (10.00), Giants-Kinheim. Zondag: A. Tijgers-Onze Gezellen, H. Nicols- Sparks (14.30). District Noord-West Eerste klasse, zaterdag: De Meteoor-DSS, TIJBB-Flying Petrels, zondag: HFC Haar- lem-De Foresters (14.00). Tweede klasse, zaterdag: Amstelland- Kennemerland, The Flags-A. Victrix (16.00), zondag: BSM-Quick (14.30). Score: 12 Schuurmans 1-0, 16 Crialesi 1- 1, 73 Van dé Oosterkamp 2-1, 87 Crialesi 2- 2 (strafschop). Scheidsrechter: Corver. De stand na twee speeldagen is: Schotland 2 2 0 0 4 6-2 Engeland 2 1 0. 1 2 4-4 Nederland 2 0 11 1 2-4 Italië 2 0 1112-4 Zaterdag wordt de laatste ronde ge speeld. Op het programma staan de wed strijden: Italië-Schotland en Nederland- Engeland. (Van onze softbalmedewerker) VELSEN. Twee nederlagen op rij hebben het softbalteam van Rooswijk in de eerste klasse gevaarlijk dicht bij de onderste plaats doen belanden. De forma tie van coach Cees de Vries, die eerder al de punten aan HBC en SC Haarlem moest laten, kwam ook tegen koploper THB en Kennemerland routine te kort om de zo noodzakelijke winstpunten in de wacht te slepen. Speelde Rooswijk tegen THB zonder al te veel concentratie, in het treffen met Kennemerland was het vooral de Haar lemse aanval die Rooswijk parten speelde. THB 4-7-3-3-6-0-x 23 Natasja Willem- se 4-11-5-7 Rooswijk 3-0-3-0-4-0-4 14 Petra Lange- rak (5 2/3 in.) 0-9-19-9 en Marion Honig (1/3 in.) 0-0-0-1. Agressief honklopen en uitstekend slaan aan THB-zijde heeft Rooswijk in Haarlem voor te grote problemen gesteld. Wel mocht Rooswijk aanvankelijk een 0-3 voorsprong nemen, maar vooral de twee de en vijfde slagbeurt brachten THB een lawine van runs. Dat Rooswijk zich niet op voorhand kansloos behoefde te be schouwen bleek vooral in de slotfase toen de THB-werpster vrije loop op vrije loop weggaf. Veel meer dan vier runs hielden de gasten er niet aan over. In gevaar kwam de Haarlemse zege dan ook geen moment. Rooswijk 2-4-0-0-0-3-4 13 Petra Lan- gerak 6-4-12-7 Kennemerland 3-5-5-0-1-0-2 16 Ellen Engel 8-11-8-5 Het verschil tussen Rooswijk en Kenne merland was dit keer de Haarlemspeel- ster Marjan Schön, die zowel in de tweede als derde inning een homerun sloeg. Ho meruns, die in totaal goed waren voor zeven runs. Met goed veldspel herstelde Rooswijk zich na de derde inning van de zwakke start. De eveneens goed verdedi gende gasten kwamen pas in de slotfase in moeilijkheden. Een driehonkslag van Ir ma Lamers in de zesde inning deed de hoop op een beter resultaat bij Rooswijk herleven. Ondanks elf vrije lopen was het echter toch Kennemerland dat de overwinning kon vasthouden. Stand: THB 6-10, SC Haarlem 6-8, HBC 6-6, Kennemerland 5-4, Rooswijk 5-2, TYBB 6-2 (-2).

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 29