SAMENWERKINGSPLAN BLOEMENDAAL EN ROOD EN WIT >v In de ronde van Luxemburg Derde plaats Wim Otte bij sprintkampioenschap Achterstand OP ZANDVOORT HPC-ers paardenkoersen ruim onder limiet c eiae b.v. Engeland in cricketduel J ubileumreceptie 25-jarig Atmodes „RACEFESTIVAL” streeksport GELD ZATERDAG 7 JUNI 1980 pttpost VAX-KINHEINI- KOK NEPTUNUS I 17 2 HP SPORT W. F. BUDDING Gebruik'm goed. - Top nieuwe vloerbedekking en gordijnstoffen U gebruikt de postcode héél goed als u de vier cijfers en twee letters zó voor de plaatsnaam zet: H. Meerveld Graaf Adolfstraat 4 2713 EK ZOETERMEER VERZEKERINGEN Opvallend seizoen D >s( ‘J MM8*- Cricketsport kampt met tekort De 311 uit- 2* of JAN VAN DER NAT Bert Oosterbosch Stan Snijders snelste in ronde van Rijsenhout nieuwe leider ip) Leo van Vliet: etappe-zege (ADVERTENTIE) Zondag a.s. half drie Badmlntonpad-Haarlem. t, twee ge aan i haard ia! en lerber- ivaarin warm- idirekt koop- (tien- ;osten. >59 00). 10344). ■i! ment heeft Bert Oosterbosch de leiding van Raas overgenomen. Met een achter- Ivan Misjenko uit de Sovjet Unie heeft zijn tegenstanders in de ronde van Groot- Brittannië, de Milk-race, gedeklasseerd. Misjenko won de elfde en voorlaatste etappe van deze koers voor amateurren- ners met een voorsprong van ruim acht minuten op zijn naaste rivalen. De 21- jarige Misjenko had voor de 148 kilometer van North Aileron naar Newcastle 3 uur 53 minuten en 34 seconden nodig. Hij nam stand van drie seconden is Leo van Vliet tweede. Alkmaar. De uitslagen van de giste ren op de baan van Alkmaar gehouden rennen en draverijen zijn: (Van onze wielermedewerker) RIJSENHOUT. De Zwanenburger Stan Snijders heeft de feestweekronde van Rijsenhout in zijn voordeel beslist. Samen met plaatselijk favoriet Piet de Vos, de in Haarlem wonende Gé Kuit en Jan Markus uit Badhoevedorp had hij in de slotfase van de koers een beslissende voorsprong genomen. In de eindsprint was Snijders duidelijk de rapste van het viertal. wagens tot 1600 cc; 1615 uur Produktie- toerwagens boven 1600 cc. Morgen: 13.25 uur: Formule Ford 1600; 14.00 uur: Golf GTI; 14.35 uur Kart race; 15.00 uur FF 2000 (20 ronden); 16.10 uur Sports 2000; 16.45 uur Historische wagens; 17.20 uur Finale Produktiewagens. Desondanks gaat het niet slecht met Bloemendaal. De hoofdmacht promo veerde het afgelopen seizoen naar de hoofdklasse en draait daarin nu mee aan de top. Maar de meeste spelers van die top-elf komen van buitenaf. Een aantal daarvan studeert in Amsterdam, maar Engelsman Larry Worrell woont bijvoorbeeld in het Limburgse dorp Thorn en komt voor elke wedstrijd naar het westen van het land. Pim Kruyt: „Van Worrell kregen wij zes jaar geleden een brief. Hij heeft in Engeland profcricket gespeeld ging in Nederland wonen en vond het geen be zwaar om zoveel te moeten reizen. Als prof was hij dat tenslotte gewend. In Engeland spelen ze drie dagen in één stad, hebben dan een dag rust en begin nen vervolgens een heel eind verderop aan de volgende partij. Dat wij zoveel vreemdelingen hebben, heeft overigens niets te maken met ron selpraktijken. Die knapen uit Amster dam woonden vlak bij elkaar en zijn studievrienden. De club heeft niets te doen gehad met hun komst naar Bloe mendaal”. Het blijkt steeds moeilijker te worden om de jeugd warm te houden voor het cricket. Als adspirant, vaak meegeno men door de ouders, gaat het nog wel. Maar op een gegeven moment is het afgelopen. Dan worden de zomermaan den gebruikt om wat te verdienen en vervolgens het geld op te maken aan verre, zonnige stranden. Alleen de latere kampioen Ronald Lup- gens uit Rotterdam wist Otte te kloppen en de Haarlemmer van een finaleplaats af te houden. In de strijd om het „brons” won Wim Otte in twee ritten van Rasen- berg. Boy de Bruine: „Er is in de regio Kennemerland echt wel plaats voor twee clubs op het hoogste niveau. Voor de oorlog waren het er tenslotte vijf. Maar het blijft een moeilijke zaak om je te handhaven. Met gaat tegenwoordig twee keer per jaar op vakantie en ik krijg het idee, dat sommigen zelfs drie keer gaan. Met de spelers van het eerste elftal hebben we de bindende afspraak moeten maken, dat er tijdens het cric- ketseizoen geen vakantie wordt opgeno men. Dat bleek de enige oplossing om het hele seizoen met een compleet eer ste te kunnen verschijnen”. West Indiërs een kans te hebben. De bow lers uit het verre westen hadden het ech ter kennelijk niet voor niets zo eenvoudig gehad. Roberts bowlde 5 v. 72 en Gamer 3 v. 44 in 23 overs. 5, bad- i twee- I in de eglas), ivloer, sten. GREVENMACHER (ANP). Leo van Vliet heeft gisteren de tweede etappe van de ronde van Luxemburg gewonnen. Van Vliet was in de sprint van de 171 kilome ter lange rit van Esch-Alzette naar Gre- venmacher de snelste van een groep van 24 renners. Voor tapijtreiniging, vaste vloerbedekking losse kleden bankstellen. Ook levering Zijlweg 286, Haarlem. Tel. 023-313289 nota- make- .1 t „Vroeger”, herinnert Kruyts collega- manager Boy de Bruine zich, „was dat anders. Wij brachten onze vakanties door op het cricketveld”. En vult Kruit aan: „Vroeger speelden we ook cricket op straat. Met lantaarnpalen als wickets. Dat is voorbij. Net als het straatvoetbal trouwens”. Bij Bloemendaal hoopt men dat het hoofdklassersschap de nodige aantrek kingskracht zal uitoefenen op de jeugd. „Maar”, stelt Pim Kruyt, „we moeten er wel aan blijven trekken. Er zijn diverse pogingen ondernomen om bijvoorbeel de scholen in te schakelen, maar dat is niet gelukt. Een wedstrijd duurt ook veel te lang om tijdens schooluren gespeeld te kunnen worden. Maar aangepaste spelletjes, die in direct verband staan met cricket, zijn natuurlijk wel moge lijk”. TOPHONKBALWEDSTRIJD (Rotterdam) 8 voor en Leidsevaart 92 - Haarlem Telefoon 023-317479 (Van onze sportredactie) HAARLEM/BLOEMENDAAL. Cricketvereniging „Bloemendaal” speelt al vele jaren op de velden van de gelijknamige hockeyclub. Vrijwel alle namen op de ledenlijst van de cricket club komen ook voor op die van de hockeyvereniging. En toch heeft men een beetje het land aan hockeyers. Niet specifiek aan die van Bloemendaal, maar in het algemeen. kracht. De meeste andere hoofdklasse- cricketclubs komen voort uit voetbalver- nigingen, die vaak in de lagere klassen van de KNVB spelen. Die voetballers zijn meestal eerder klaar met de compe titie en daardoor eerder beschikbaar voor het cricket”. Het raceprogramma ziet er als volgt uit: vandaag om 15.45 uur Produktietoer- verzekeren van het fel begeerde Olympi sche startbewijs. Robin Schuyt, de eeuwi ge tweede achter Eefting, moest ditmaal wel erg veel toegeven op zijn rivaal, met 2.14.15 bleef de Heemstedenaar ver boven zijn eigen persoonlijke record. Van de drie HPC-ers kwam Gérard de Kort het beste voor de dag, met 2.10.62 op de 200 meter Vlinderslag, waarmee hij zich als derde klasseerde, en met zijn tijd van 4.50.03 op de 400 meter wisselslag bewees hij zijn kracht. Beide resultaten beteke nen persoonlijke toptijden. Leon Steenbrink beschouwde zijn 200 meter vlinderslag nog als proefnummer omdat hij zich volledig concentreert op de kleine Olympische kans die hij heeft op de 200 meter vrije slag in estafetteverband. de gele leiderstrui over van zijn landge noot Ramazan Galialetdinov, die nu op zes minuten tweede is. De derde en vierde plaats in de algemene rangschikking wor den eveneens door coureurs uit de Sovjet unie bezet. (Van onze zwemmedewerker) ROTTERDAM. Op de eerste van de drie Olympische selectiewedstrijden in het Sportfondsenbad West in Rotterdam kwamen van de zwemafvaardiging uit de Haarlemse regio drie HPC-ers aan de start. De Heemstedenaren Robin Schuyt, Gérard de Kort en Leon Steenbrink, die weliswaar tot de top van de Nederlandse zwenunerij behoren, bleven ruim boven de normen die voor deelname aan de Spelen gesteld zijn. de 70 km in 1.37.33, 2 P. de Vos, Rijsen hout, 3 G. Kuit, Haarlem, 4 J. Markus, Badhoevedorp, 5 Ko Zomer, Schermer horn. De eenentwintigste etappe van de ron de van Italië, een individuele tijdrit over vijftig kilometer van Saronno naar Turbi- go, is gewonnen door de Italiaan Giuseppe Saronni. Het was diens zevende etappe- overwinning in deze ronde van Italië. De Fransman Bernard Hinault werd verras send verslagen op zijn specialiteit, maar hij bleef in bezit van de rose leiderstrui. Hoogtepunt van het raceprogramma moet de wedstrijd in de Formule 2000- klasse worden, die meetelt voor het Euro pees kampioenschap. Huub Vermeulen heeft de leiding in het algemeen klasse ment, gevolgd door Fred Krab en Maarten Henneman. Vermeulen nestelde zich aan kop door afgelopen zondag in Spa onder barre weersomstandigheden eerste te worden. Krab werd daar derde. Maarten Henneman verspeelde in België zijn lei dende positie, doordat hij de strijd moest staken, nadat hij een wiel was verloren. Onder de 42 inschrijvers voor de race op Zandvoort bevindt zich ook Boy Hayje. Het publiek Wordt tijdens het Racefesti val al vanaf 9.00 uur bezig gehouden. Dan begint een discoshow, gevolgd door onder andere kartwedstrijden (waarin de zoge naamde superkarts, die een topsnelheid hebben van 250 km/u.), een wielerwed strijd voor autocoureurs en een dragster- demonstratie. De feestweekronde van Rijsenhout werd door het organiserende De Bataaf als een interclubontmoeting verreden met Ulysses, Amstelland, Olympia, GGMC en DTS én is bijzonder goed geslaagd. Er was mede door het mooie weer veel pu bliek en de renners leverden volop strijd. Stuiver, 5 J. van Berkel (allen Bataaf). Uitslag nieuwelingen: 1 R. Pothuizen (UWTC), 2 E. Martens (Kampioen), 3 Veld huizen (UWTC). De Haarlemmer Wim Otte heeft in het nationaal sprintkampioenschap voor nieuwelingen op de baan van Ouden- bosch beslag gelegd op een verdienstelij ke derde plaats. Het was voor het eerst dat hij op de baan aan de slag was. Maar ook de West Indiërs ging het aan bat niet voor de wind. Zes Engelse bow lers hielden de touwtjes vooralsnog be hoorlijk in handen en alleen Greenidge (53), Richards (64) en wicketkeeper Mur ray (49 not out) kwamen tot scores die op dit niveau meetellen. Captain Clive Lloyd heeft de handicap dat hij zich gisteren tijdens het fielden ernstig aan zijn hand blesseerde, waardoor hij weliswaar wel kwam batten maar na 38 minuten met 9 runs achter zijn naam achter het wicket door Knott werd gevangen. Het was Knott’s derde vang in de wedstrijd, terwijl hij zeer tegen zijn gewoonte er ook een miste. Voor het grootste deel van de dag ging het scoren bij de West Indiërs wel aanmerkelijk sneller dan toen Engeland aan bat was. Maar het uiteindelijke totaal aan het eind van de tweede dag was toch slechts 270 voor 7. Een voorsprong van zeven runs. West Indië had in totaal drie kwartier minder gebat dan Engeland. De wedstrijd wordt zaterdag voortgezet met Murray en Roberts aan bat en bowler Willis 3 v. 73) en Gooch (1 v. 5 in 4 overs) op dit moment in de meerderheid. '.ADVERTENTIE/ EDAMMER KAAS-PRIJS (2380 meter): 1 Teun Hanover (P. G. Zeegers) 3.32,4, 1.20,0, 2 Tjerkje, 3 Truus Hinde. Toto: winnend ƒ11,50, plaats ƒ2,90, ƒ2,40, ƒ8,90, koppel ƒ16,00, trio ƒ900,30. Niet gestart: (no 9) Rubina en (no. 13) Sylvain Hanover. LEIDSE KAAS-PRIJS (2040 meter): 1 Sjaak Hanover (A. H. Suykerbuyk) 2.54,7, 1.25,6, 2 Santa Fe, 3 Rilana Special. Toto: winnend 7,60, plaats 2,30, 1,60, 2,40, koppel 13,70, trio 180,10. GOUDSE KAAS-PRIJS (2040 meter): 1 Sapin du Bois (G. W. van Eykelenborg) 3.01,2, 1.28,8, 2 Sjaak Hanover, 3 Rosy Whitesummer. Toto: winnend 2,50, plaats 1,10, 1,30, 1,80, koppel 3,30. Niet gestart: (no. 1) Sofie Again. ROCQUEFORT-PRIJS (2040 meter): 1 Super Boy Laren (G. W. van Eykelenborg) 2.57,5, 1.27,0, 2 Dead Heat: Sovereign en Ria van de Lente. Toto: winnend 7,30, plaats ƒ3,20, ƒ3,60, ƒ2,80, koppel (3-9) 23,90, (1-3) 13,20, trio (3-1-9) 122,60, (3- 9-1) 53,00. CHEDDAR-PRIJS, eerste afdeling (2380 meter): 1 Pipi V (P. Heynen) 3.25,1, 1.26,2, 2 Raavo Nurmi, 3 Silvio uit Uden. Toto: winnend 3,90, plaats 1,30, 2,60, 1,30, koppel 8,00. EMMENTHALER-PRIJS (2040 meter): 1 Sebastiaan H (W. Duivenvoorde) 2.59,7, 1.28,1, 2 Oval Pride, 3 Remember Renate. i Toto: winnend 1,10, plaats 1,30, 1,40, I 2,00, koppel 3,60. De oorzaak is de lange duur van de hockeycompetitie. Sinds de invoering van het zaalhockey, nu een paar jaar geleden, wordt de stick een kleine negen maanden per jaar gehanteerd en is de tijd voor de cricketers steeds beperkter geworden. Het gevolg is dat de cricket sport zich in een moeilijk parket be vindt. Steeds meer jongeren kiezen voor hockey en het aantal beoefenaren van het vooral in Engeland razend populaire cricket slinkt dan ook. Pim Kruyt, één van de managers van de cricketvereniging Bloemendaal: „Doordat er zaalhockey is gekomen, zijn de velden meestal pas na vijftien juni beschikbaar. Er is door diverse clubs en ook door de bond wel gesproken met de hockeybond, maar zonder enig resul taat. Vooral voor onze vereniging is het een moeilijke zaak. De hockeyclub Bloe mendaal speelt in de top van Nederland en heeft daardoor veel aantrekkings- (Van onze sportredactie) ZANDVOORT, Op het circuit van Zandvoort wordt morgen voor de vierde achtereenvolgende keer het „Racefesti val” gehouden. Deze autosportwedstrij- den worden gesponsord door vier bedrij ven, die enkele honderduizenden toe gangskaarten ter beschikking hebben ge steld. In de afgelopen seizoenen trok het „Racefestival” gemiddeld 35.000 toe schouwers. De Nederlandse wieleramateur Hans Koot heeft in de achtste etappe van de ronde van Tunesië de leiding behouden. De rit van vrijdag, van Gasta door de hete woestijn naar Sidi Bouzid over een af stand van 98 kilometer, leverde een overwinning op voor de Fransman Berto- ne. In de eindsprint van deze vlakke etap pe verwees hij de Nederlander Plugers naar de tweede plaats. Jan Raas, die de proloog en de eerste etappe had gewonnen, miste de slag volle dig. Hij passeerde de eindstreep op 12 minuten en 27 seconden van de winnaar. Teleurgestelde supporters floten de we reldkampioen uit. In het algemeen klasse- Nu behoeft dit geen verbazing te wek ken omdat de limiettijden vrijwel alle maal ver beneden de bestaande nationale records liggen. Slechts Fred Eefting wist zich door het afleggen van vier banen clubontmoeting en daarin gaven de ren ners van de organiserende club in het I hoofdnummer de toon aan. De uitslag: 1 C. Leunis, 2 T. de Vos, 3 M. v.d. Hulst, 4 M. j I i In de Kennemer sporthal speelt het succesvolle team van DIO, dat in de zaal- voetbalcompetitie debuteerde en meteen op het kampioenschap van de vierde klas se beslag legde, maandagavond 9 juni een wedstrijd tegen de semi-profs van Haar lem. Bij de roodbroeken spelen Paul de Jong, Martin Haar, Abe v.d. Ban, Eef Melgers en Pieter Huyg mee. Als coach treedt Leo Nijssen op. De kampioensploeg van DIO wordt gevormd door Johan Pel- -lerin, Bert de Jong, Jan Masbergen, Fred rugslag in een nationaal recordtempo te Munk, Rein Kemper, Peter Mantje, René -1--i-Westerkamp en Theo v.d. Boogaart. Theo Knol is de coach. De strijd begint om 19.00 uur. (Van onze sportredactie) HAARLEM. .De Haarlemse Dames Atletiek Vereniging Atmodes bestaat op 17 juni 25 jaar. Drie dagen eerder, op zaterdag 14 juni, zal daarom een jubi- leumreceptie worden gehouden in de kan tine van DSS-Kennemerland in het Pim Muliersportpark. Leden, oud-leden en be langstellenden zijn daar welkom van 17.30 uur tot 20.00 uur. Tevens zal afscheid worden genomen van voorzitter mevr. In eke, die deze functie vanaf de oprichting bekleedde. (ADVERTENTIE) aan jeugdleden en speelvelden Het cricket in Kennemerland beleeft dit jaar overigens een opvallend seizoen, want voor het eerst sinds dertien jaar ontmoeten Bloemendaal en het Haar lemse Rood en Wit elkaar weer in com petitieverband. Twee clubs, die vroeger een soort liefde-haat verhouding had den. Maar dat is verleden tijd. De clubs kunnen nu uitstekend met elkaar overweg en denken er zelfs aan om in de maanden juli en augustus een gezamen lijk jeugdprogramma op te gaan zetten, omdat beide clubs in die vakantiemaan den te weinig jongeren overhouden om zelfstandig iets te kunnen ondernemen. ■A Pim Kruyt: „Velden door de komst van het zaalhockey te laat beschikaar voor de cricketclubs". sterKe Kopgroep. Op het parcours aan het Kinheim in Zwanenburg hield De Bataaf een inter- i 1O MA 1 'J t 0» U Vooral prof Theo Smit was in het begin strijdvaardig en probeerde tweemaal te vergeefs een ontsnapping te lanceren. Eerst met Jan de Nijs en nadien met Ron Snijders. Een vlucht van opnieuw Jan de Nijs met Cor Bitter en Gerard Ratterman scheen succes op te gaan leveren. De drie demarranten pakten driehonderd meter voorsprong en wisten rondenlang buiten schot te blijven. Zij moesten zich tenslotte toch weer gewonnen geven voor het fel jagende peloton. Plaatselijk favoriet Piet de Vos leidde daarna de beslissende slag in. Alleen Stan Snijders, Gé Kuit en Jan Markus konden zijn uitval pareren. De vier koplopers legden er flink de zweep over en wisten ondanks een tegenstoot van vijf achtervolgers buiten schot te blijven. De uitslag: 1 S. Snijders, Zwanenburg, In een voorwedstrijd voor liefhebbers/ veteranen zegevierde Joop Cuvelier uit Nieuw Vennep. Samen met zijn dorpsge- noot Leo Wassenburg, die hij in het beslis sende sprintje de baas bleef, had Cuvelier een straatlengte voorsprong op de rest genomen. In de ronde van Honselersdijk gingen de Haarlemmers Ronald Vroom en Jan van Wijk respectievelijk als vierde en ze vende over de eindstreep bij de junioren. Rob Klinge uit IJmuiden kwam op de tiende plaats. De drie streekrenners (Van onze cricketmedewerker) NOTTINGHAM. De pitch op Trent [Bridge is klaarblijkelijk voor de batsmen minder aantrekkelijk dan het er voor de [stuurlui aan de wal uitziet. Toen Enge land op de tweede dag in 35 minuten zijn laatste drie wickets verloor en tot een totaal van 263 was gekomen, bleven de commentatoren volhouden dat op deze pitch een totaal van 350 d 400 runs ge scoord had moeten worden om tegen de De - - maakten deel uit van een zestien man sterke kopgroep. Op het parcours aan het Kinheim in j

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 17