In damtoernooi Umuiden Rooswij k: 5-23 JEUGDTOERNOOI KENNEMERLAND Pastoor klopt wielrenners I In softbalcompetitie Onzeker schaatsjaar Krappe winst West Indië streeksport lap EK PHILIPS Benelux-kampioene naar Aerdenhout ^WOENSDAG 11 25 JUNI 19 8 0 SPORT 91 36 Akkoord Terr as vogels op Ba rukt op naar weg naar titel tweede plaats ER XX Bassirou Ba, die Cees Pippel zijn eerste nederlaag toebracht. (Van onze sportredactie) spring- zondag (ADVERTENTIE) [Ritoverwinning Ron Smit (Van onze wielermedewerker) DEN BOSCH De pastoor van Geul- le heeft het nationale profwielerpelo- ton verslagen. De herder van het Zuid- limburgse dorpje kwam vorig jaar in opstand tegen het aanvangstijdstip van het Nederlands kampioenschap wiel rennen voor beroepsrenners. Op de zon dagochtend vreesde hij een verstoring van de hoogmis, waardoor hij dreigde stappen te ondernemen. Dit jaar heeft de organisatie besloten de kerkgangers voorrang te verlenen en het aanvan gstijdstip te verplaatsen naar half één ’s middags. HAARLEM. De seniorenselectie van de Haarlemse kunstijsbaan heeft de eerste conditietraining er al weer op zitten. In de Amsterdamse waterleidingduinen hebben negen geselecteerden te weten: Jos Niesten, Piet Bloedjes, Arie Zoon, Herman Homma, Herman Nota, Ben Roest, Hans van de Putte, Ruud Jongeling en Gijs Rijneveld onder leiding van trainer Piet Schipper de eerste aanzet gegeven voor een nieuw schaatsseizoen. :N Van onze softbalmedewerker) SANTPOORT. In de tweede confrontatie voor de softbalcompetitie hebben titelhouder Terrasvogels en HHC er andermaal een spannend duel van gemaakt. Evenals in de eerste wedstrijd, die Terrasvogels na zestien innings met 1-0 won, bleef de ploeg uit Santpoort ook dit keer met 1-0 aan de winnende hand. (Van onze cricketmedewerker) NOTTINGHAM. West Indië heeft, volgens verwachting, de eerste testmatch tegen Engeland gewonnen. Het heeft ech ter weinig gescheeld of de winst was naar de Engelsen gegaan. Bij de start op de laatste dag stond West Indië op 109 voor 2 en moest het nog 99 runs scoren om de overwinning binnen te laten. Voor HHC begon de ellende in die laatste inning toen de weer herstelde Marit Krei- scher de beste Santpoortse slagvrouwe met een honkslag opende. Met de staart aan slag leek HHC echter alle mogelijkhe den in zich te hebben het gevaar te bezwe ren. Hoe anders pakte het echter voor de Haarlemse formatie uit. Niet alleen vero verde Els Koks op Fredy van Offeren een vrije loop, maar bovendien ging HHC in de fout op een korte klap van Gerda Treuren, die de honken deed volstromen. (Van onze wielermedewerker) BEVERWIJK. Op het parcours in het sportpark Adrichem te Beverwijk houdt de BRC Kennemerland aanstaande zon dag een groot jeugdtoernooi en daaraan zullen 274 rennertjes uit de provincie Noord-Holland in verschillende leeftijds groepen deelnemen. De deelnemertjes zijn van de volgende verenigingen: De Bataaf (Halfweg). DOK (Den Helder), De Kampioen en Excelsior (Haarlem), HRTC (Hoorn), Viking (Pur- merend), DTS (Zaandam), Wieringen, Vo lendam, Olympia en GGMC (Amsterdam), Dat is trouwens de enige wijziging van het programma ten opzichte van 1979, want de titelstrijd wordt het weekeinde van 21 en 22 juni opnieuw verreden op het parcours in Geulle. Zaterdag om tien uur rijden de dames (87 in totaal) een wedstrijd over ruim 70 kilometer, om half één gevolgd door de 125 amateurs, die 200 kilometer dienen te overbruggen. De 71 professionals een recordaantal rijden zondagmiddag een wedstrijd over 226 kilometer. Voor het vijfde jaar wordt de titel- Texel, West Frisia (Enkhuizen), Waterland (Edam), UWTC (Uithoorn), Alcmaria Vic- trix (Alkmaar) en het organiserende Ken nemerland. Er wordt in zeven leeftijds groepen gereden. Bij de oudste lichting van de veertienjarigen is de inschrijving met 62 renners het grootst. Met de eerste rit wordt reeds om tien uur ’s morgens begonnen. In samenwerking met het wielercomité Limmen organiseert Kennemerland op woensdagavond 25 juni de ronde van Lim men voor amateurs. De start is om 19.30 uur en er moet negentig kilometer worden afgelegd. In Wijk aan Zee wordt dinsdag- SPAARNWOUDE. Na twee avonden gaat de Zaankanter Jerry Blaauw in de vierdaagse Toer de Kampioen, die op het parcours in Spaarnwoude door het 75-jarige De Kampioen wordt georganiseerd, aan de leiding. Hij wist de eerste etappe na een massale eindsprint te winnen en eindigde in de tweede rit als tweede achter de ontsnapte Haarlemmer Ron Smit. Aan de tweede etappe namen ruim honderd renners deel. Door het hoge tempo en rustige weer slaagde alleen Ron Smit erin om in de voorlaatste ronde afstand te nemen van het peloton en een paar honderd meter voorsprong te pakken. Als triomfator ging hij tenslotte over de eindstreep. In het nog vrijwel compacte peloton er was vrijwel niemand gelost deden zich in de laatste ronde twee fikse valpartijen voor als gevolg van het gedrang van de renners om een zo goed mogelij ke positie voor de eindsprint te verkrijgen. Twee van hen raakten door de valpartijen dermate gewond dat zij in een ziekenhuis behandeld moesten worden. De uitslagen: 1ste dag: 1 J. Blaauw, 2 W. Koene, 3 H. Noy, 4 Th. Noy, 5 J. Vroom, 6 P. Eyking, 7 K. Teeuwen, 8 C. Baars, 9 Hans van Leeuwen, 10 H. Kuipers. Tweede dag: 1 R. Smit, 2 J. Blaauw, strijd (dat in totaal 250.000 gulden kost en bij 9500 betalende bezoekers financi eel rond is) georganiseerd door de Stich ting Prof Wielerpromotion Nederland. De banden tussen de KNWU (wielrenu- nie) en deze semi-commerciële instelling zijn inmiddels zo aangesnoerd dat Prof Wielerpromotion ongemerkt het alleen vertoningsrecht voor de nationale kam pioenschappen lijkt te hebben verkre gen. Hoewel in naam de inschrijving voor de organisatie open is, wijst de praktijk uit dat andere organisatoren daar weinig vertrouwen meer in hebben. Voor dit jaar waren er slechts twee gega digden, waarvan er één niet eens serieus werd genomen. De KNWU vindt de regeling kennelijk uitstekend. Prof Wielerpromotion heeft in de afgelopen jaren bewezen een pro fessionele aanpak van het gebeuren te kunnen waarborgen en iedere nieuwko mer moet dat nog maar aantonen. Ver der biedt het Limburgse duo Leo de Klein en Huub Engelen telkens een keu- Na afloop van de clubwedstrijden op woensdag 2 juli vindt in de kantine op het sportpark Adrichem een prijsuitreiking plaats van de reeds door Kennemerland in dit seizoen verreden vooijaarscompeti- tie van de senioren en de zomercompetitie van de jeugd. De prijzen voor deze compe tities zijn geschonken door de heer A. Winkelaar. op poten te zetten als de Haarlemse ijs baan weer open gaat”, aldus George Lam pink, de secretaris van de baancommissie. avond 1 juli door Kennemerland de tradi tionele Tour de Heliomare verreden als een interclubontmoeting met de nabuur- clubs. 3 H. Noy, 4 A. Harren, 5 W. Koene, 6 G. Visscher, 7 A. Moleman, 8 Th. Noy, 9 R. Caarels, 10 Hans van Leeuwen. De stand: 1 J. Blaauw (DTS) 29 pnt., 2 H. Noy (Bataaf) 26 pnt., 3 W. Koene (Kampioen) 25 pnt., 4 Th. Noy (UWTC) 20 pnt., 5 R. Smit (Excelsior) 15 pnt. Voor de eerste keer heeft de HSV De Kampioen op het parcours in Spaarnwou- de een kampioenschap lange afstand voor trimmers gehouden en dat is met 65 deel nemers een succes geworden. Als snelste van de bonte „meute” diende zich na zestig kilometer oud-schaatscrack Jorrit Jorritsma bij de finish aan. In de eind sprint deed zich een valpartij voor, waar door drie trimmers zich in het ziekenhuis moesten laten behandelen. De uitslag was: 1. J. Jorritsma, 2. R. Noordermeer, 3. C. Kraak, 4. Jan Ouddijk, 5. Oort. Bij de nieuwelingen zegevierde Marcel Philips op de eerste avond en was Wim Otte de rapste in de tweede etappe. Algeheel leider is Oscar Venema. Hij wist tweemaal als tweede te finishen. De uitslagen: eerste avond: 1 M. Philips, 2 O. Venema, 3 G. Cannavacciuolo. Tweede avond: 1 W. Otte, 2 O. Venema, 3 P. Stevenhagen. In de tweede klasse beleefde de Pin- guins opnieuw een deceptie. Tegen het laag geklasseerde Giants kwam de ploeg van John Schouten niet één keer tot sco ren. Eindstand 0-12. Terrasvogels 0-0-0-0-0-0-1 1. Els Koks 2- 1-5-0. HHC 0-0-0-0-0-0-0 0. Fredy van Offeren 1-3-6-1. Lang heeft het er gisteravond in Sant poort naar uitgezien, dat Terrasvogels en HHC zich weer zouden moeten opmaken voor een verlenging. Wel veroverden bei de ploegen in dit aantrekkelijke duel de nodige scoringskansen, maar als zo vaak bleef op het beslissende moment het slag werk uit. Slechts één keer ging HHC in de fout en meedogenloos strafte de thuisclub in de zevende slagbeurt de misgreep af. De Haarlemmer Jan van Wijk wist het gistermiddag in de ronde van Poeldijk bij de junioren weer eens tot een overwin ning te brengen. Het was zijn derde triomf in dit seizoen. Met nog drie ronden te rijden was Jan van Wijk er in Poeldijk na een premiesprint vandoor gegaan. Hij kreeg nog wel het gezelschap van Deelen uit Dordrecht, maar hij wist deze rivaal in de eindsprint met een lengte verschil te kloppen. De Haar lemmer Ronald Vroom eindigde als vijfde en Peter Pieters uit Zwanenburg werd zevende. Bij de dames won Els van Leeuwen uit Lisse. De Zaanse wielerclub DTS heeft ter gelegenheid van de opening van het nieu we sportpark Kalverhoek op een parcours van 1200 meter een groot jeugdtoernooi gehouden waarin de rennertjes van De Kampioen zich goed hebben geweerd. Zo wel Michel Korter als John Bouwman wist het tot een overwinning te brengen. De klasseringen van de anderen waren: tweede Marcel Moerkerk, derde Gaby Schilder, zesde Ruud v.d. Klis, zevende Jan Smit en tiende Roan v.d. Watering. „We hebben het gewestelijk bestuur ver zocht in ieder geval de situatie nog een jaar te handhaven en daar is men afgelo pen vrijdag gelukkig mee akkoord ge gaan. We konden na veel vijven en zessen ook een baanselectie handhaven met dien verstande één trainer voor een kleinere kerngroep van schaatsers en schaatsters met een uitbouwmogelijkheid naar een juniorengroep, die dan uiteindelijk onder een eigen trainer kan gaan werken.” Bassirou Ba besloot na een interessante opening een kortevleugelopsluiting te spe len, waarin het voor Cees Pippel moeilijk bleek kansrijk tegenspel te leveren. Ba verschafte zich dan ook enig voordeel en dreigde na een wederzijdse doorbraak met enkele slagzetten. Pippel overzag er één en kon gelijk opgeven. Een kortevleugelopsluiting speelde ook Ton Sijbrands, maar hij liet tevens het centrum aan zijn tegenstander. Sterel stuurde op een beslist niet nadelige voor- Op de allereerste bal van de dag werd Bacchus door Allan Knott achter het wic ket gevangen op bowlen van Hendrick. Vervolgens vielen op 125 en 129 de wickets van Kallicharran en de geblesseerde Clive Lloyd. Wicketkeeper Murray kwam toen openingsbatsman Haynes, die onverstoor baar bleef staan, gezelschap houden. Zij brachten de stand op 165. Op 160, met Haynes’ persoonlijke score op 49, werd hij door een der beste slipfielders ter wereld, Mike Hendrick, in de slips gemist. Hen drick herstelde zich op voortreffelijke wij ze. Van een bal, waarin zelfs de grootste kenner geen vang zag, maakte Hendrick er wél een. Murray (16) uit en de score op 165 voor 6. Marshall vertrok op 180 voor 7. Met nog 38 runs nodig en nog drie wickets te vallen kwam Roberts. Deze fast bowler met een geweldig oog op de bal en een „alles-of- niets” mentaliteit, begon onmiddellijk de bowlers aan te vallen alsof er niet 20.000 mensen in het stadion en miljoenen voor de TV, op de punt van hun stoel zaten. Drie vieren op een rij en in een mum van tijd 200 runs op het bord. Toen volgden de gebeurtenissen elkaar in snel tempo op. Roberts timede verkeerd en gaf de be trouwbare Gower een geweldige vang- kans: hij liet de bal vallen. De batsmen hadden twee runs gelopen. De volgende bal was een no ball: totaal 205. Haynes kreeg het op zijn heupen en liep aan het dooie wicket te ver op: Willis pakte de gespeelde bal en gooide die in een keer in het wicket: Haynes run out en score 205 voor 8. De nieuwe batsman Holding hoefde echter niet meer in actie te komen. Met een machtige zwaai tilde Roberts de eerstvolgende bal van aanvoerder Bo tham over mid off voor 4 en West Indië won met twee wickets. Roberts werd met minieme voorsprong op Bob Willis uitge roepen tot „man of the match”. Volgende week donderdag begint op „Lord’s” de tweede testmatch. (Van onze schaatsmedewerker) (Dankbaar greep Hennis van der Vlugt toen de kans aan om met een droge klap Marit Kreischer over de thuisplaat te brengen. Terrasvogels, dat zowel in de eerste als tweede inning via Ineke Akkerman en Marjan de Vries dicht bij een run was, kreeg het zwaar te verduren in de derde inning toen Marja Lanz een driehonkslag sloeg. Knap veldspel van Terrasvogels zorgde er echter voor, dat ook voor dit probleem een oplossing gevonden werd. Met zes punten voorsprong op HHC heeft Terrasvogels zich wederom opgeworpen als de grote favoriet voor de titel. In het Santpoortse kamp blijft men echter gere serveerd. Tot twee keer toe werd in voor gaande jaren een ogenschijnlijk onaan tastbare voorsprong verspeeld. Jong Oranje O-l-O-l-O-O-x 2. Caroline Fris 2-1-5-4. Oshawa Whitby 0-0-0-0-0-0-0 0. Tana Logeman en Tracy Fleetwood 2-2-7-3. Ook tegen Jong Oranje heeft de door Nederland toerende Canadese softbal- ploeg geen overwinning kunnen behalen. Oranje, dat Edith Dorenbos en Ellen Met selaar zag scoren, kwam alleen in de slot fase even in moeilijkheden. Geroutineerd werden de problemen toen echter het hoofd geboden. Zowel in de eerste als zesde inning liet de jeugd de kansen op een ruimere zege liggen. post aan, doch beging bij de verdere in richting van zijn stand een positioneel fou tje. Veel gelaveer mondde tenslotte uit in een iets beters stand voor Sijbrands; win nend echter was het allemaal niet. Gerard Beerepoot is weer helemaal hersteld van zijn zwakke start. Via agressief spel drong hij Gueye in de verdediging en bekroonde het resterende eindspel met een overmachtswinst. Een aanvallend spelty pe hanteerde eveneens Cees van Duyven- bode tegen Wim van der Sluis. Van Duy- venbode bracht na een dubieuze opening een afwikkeling in de stand, die hem pri ma spel opleverde. Hierna zette van Duy- venbode achter elkaar zijn voordeel in winst om. Ahmet Diaw verprutste een prachtige stand tegen N’Diaye door een dure dam- zet over het hoofd te zien. Diaw brak ook nog wel door naar de damlijn, doch winst zat er voor hem natuurlijk niet meer in. Vanmiddag begint de laatste ronde om 14.00 uur in het Cultureel Centrum van Umuiden. Uitslagen: Ba-Pippel 2-0, Gueye-Beerepoot 0- 2, Kouaté-Soumaoro 1-1, Diaw-N‘Diaye 1-1, Ste- rel-Sijbrands 1-1, Van Duyvenbode-Van der Sluis 2-0. Stand: 1. Sijbrands 15, 2. Ba 14, 3. Sterel 13, 4. Pippel 12, 5. N'Diaye en Soumaoro 11, 7. Diaw 10, 8. Beerepoot 9, 9. Van Duyvenbo- de en Van der Sluis 7,11. Gueye 6, 12. Kouaté 5. Een uiterst onzeker schaatsjaar, want zoals de zaken er nu voor staan zal op nieuw moeten worden uitgeweken naar de kunstijsbanen van respectievelijk Alk maar en Amsterdam. Even heeft het er zelfs naar uitgezien dat de volledige Haar lemse baancommissie inclusief de baanse lectie zou worden opgeheven. Het gewes telijk bestuur van de KNSB wilde de gehele zaak integreren in de baancommis- sies van de omliggende ijsbanen, hetgeen wil zeggen terugdraaien naar de situatie van enkele jaren geleden toen er nog geen Haarlemse kunstijsbaan was. „Het zou betekenen dat het straks nog moeilijker zou gaan worden om alles weer (Van onze dammedewerker) UMUIDEN. Met nog één ronde te spelen is de strijd om de kopposities in het Internationale Damtoernooi van Umuiden enorm spannend geworden. In de tiende ronde namelijk profiteerde de Senegalees Bassirou Ba van het gelijke spel tussen Ton Sijbrands en Jeroen Sterel door zelf Cees Pippel met een simpele combinatie te verrassen. Sijbrands gaat nu met slechts één punt voorsprong op Ba de laatste ronde in, waarin hij tegen Ba zelf moet uitkomen. Jeroen Sterel staat met twee punten achterstand derde. Boudewijn Binkhorst en Kees van de Berg hebben gisteren voor de kust van La Rochelle de derde zeilrace voor het Euro pees kampioenschap in de Star-klasse ge wonnen. Na twee wedstrijden hebben de Nederlanders de leiding met 8 punten. In het amateurvoetbal zijn gisteravond de volgende wedstrijden gespeeld: om het algeheel periodekampioenschap amateur voetbal: Quick BoysDHC 5-3, DETO Rheden 0-0. Bekervoetbal, zaterdagama- teurs halve finales: DOVO—Bennekom 3- 0. Op het terrein van de stal Lievendaal in Velsen-Zuid is een concours hippique ge houden, dat bestond uit drie rubrieken. In de eerste categorie, waarin de hoogte vari eerde van 80 tot 90 cm., kwamen begin nende combinaties aan de start. In ru briek II werd een relais springconcours afgewerkt met een maximale hoogte van 1 meter. Rubriek III betrof een jachtspring- concours met een maximale hoogte van 110 cm. De uitslagen in de drie rubrieken waren: Rubriek I: hr. P. Wals met Sir Edwin, 2. Hr. Niemeijer-Kanca, 3. Mej. Mark-Dja- hill, 4. Mej. J. Hollander-Pascal, 5. Hr. Auf dem Brink-Boy, 6. Mej. E. Hollander-Pas cal. Rubriek II: 1. Mej. Mark-Twister en Hr. Dollé-Speedy, 2. Mevr. v. Assema- Fabiola en Hr. Niemeijer-Kanca, 3. Mej. Levin-Robin en mej. Schröder-Vicolien, 4. hr. Wals-Sir Edwin en mej. den Heijer- Menuet. Rubriek III: 1. Mej. Mark-Twis ter, 2. Hr. Dollé-Speedy, 3. Hr. Dollé-Rapi- do, 4. Hr. de Ruig-Sharon, 5. Hr. Marke rink-Bobby. AERDENHOUT. Zaterdag en zondag wordt op „Mariënweide” (de terreinen van de Noordhollandse Ruiter Vereni ging) aan de Boekenrodeweg in Aerden hout voor de derde maal een nationaal concours hippique gehouden. Zaterdag vinden dressuur- en wedstrijden plaats in het kader van de N.B.V.R.-promotieregeling. Voor staan een jachtspringconcours en een par cours klassiek over 1.30 meter op het programma. De dressuur bevat onder andere de Prix St. George en de Intermédiaire I, twee zware internationale proeven. Tot de deel nemers behoort onder anderen de dres- suurkampioene van de Benelux, Petra Cox, met haar succesvolle paard Little Diamond. zepakket van parcoursen aan, waardoor de wielerbond zelf een zo selectief mo gelijke route kan kiezen. Omdat Prof Wielerpromotion gister middag tijdens een persconferentie in Den Bosch reeds liet weten de komende vijf jaar ook voor de kampioenschappen in aanmerking te willen komen, lijkt er geen vuiltje aan de lucht. Problemen kunnen er alleen ontstaan over het in schrijfgeld. In de afgelopen vijf jaar is dat met 30.000 gulden naar boven ge gaan (van 105.000 naar 135.000 gulden) en dat vindt het Limburgse duo te gortig. Wanneer de KNWU op deze voet verder gaat, liet Engelen weten, zal men niet schromen zich onverwijld terug te trekken. De KNWU staat op dat moment voor het blok, omdat zoals dit jaar wel bleek de interesse voor de organisatie elders nihil is, mede omdat het aanbod van grote sponsors door Prof Wielerpromo tion sterk is afgeroomd. De wielerbond zal dan ongetwijfeld niets anders kun nen doen dan toegeven aan de wensen van de Limburgse organisatie om de voortgang van de titelstrijd te waarbor gen. Het zou niet de eerste keer zijn dat iinen een knieval moet maken voor de (commercie. (Van onze honkbalmedewerker) VELSEN-NOORD. Rooswijk zal hoogstwaarschijnlijk niet met al te veel plezier terugkijken op de gisteren ge speelde oefenwedstrijd tegen hoofdklas ser Haarlem Nicols. Op eigen veld werd de formatie van coach Dazzy Rasmijn op een toch wel wat beschamende 23-5 ne derlaag getracteerd. Vooral in verdedigend opzicht faalde het in vergelijking met de competitiewed strijden nogal ingrijpend gewijzigde Rooswijkteam volledig: men maakte maar liefst 12 veldfouten. Als gedeeltelijk excuus kon men aan voeren dat zowel Leo van den Burgh, als Frank in den Bosch ontbrak, waardoor de onervaren Rem Bosman en Henk Vere- schildt (samen 3-14-10-12) plotseling als pitcher moesten fungeren. Aan slag kwam de Velsennoordse eersteklasser wat beter voor de dag, getuige de acht hónkslagen die men procudeerde op het werpen van Edwin Koops (3-2-8-41 Met name Frans Bakker (1.000) en Cor Berkhout (0.667) bewezen ook een hoofdklassepitcher goed te kunnen raken. Voor Haarlem Nicols sloegen Leo Naaktgeboren en Bil Groot verder nog een homerun. PHILIPS!

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 25