Filatelie schrijvende lezers Voor vervoer gehandicapten in rolstoelen naar Paralympics in Arnhem n [ff ^Verbouwde Haarlemse bussen ■R weckpuzzcl G rs de eenzame adverteerder prijswinnaars I „SERENADE” weet niet half hoe dê krant z'n leven kan veranderen. Wegterreur Adoptie 5 Dienstweigeraars Interview Terlouw Minder vakantiegeld S’ 10 VRIJDAG 13 JUNI 1980 VARIA 11 ek- 23- - EM >40 1*. n A NOORDHOLLANDS PH1LHARMONISCH ORKEST WA I A 1— jen en- 20.30 UUR bij Hij be- Low [erj*. lem ers, Klerk en jheid I t zal! 3 201 n de! mta- I 6.30] ssie i AVONDKOFFIECONCERT 5 6 10 13 15 17 18 20 21 23 24 25 26 28 29 30 31 32 33 37 36 38 39 40 42 41 43 |45 46 47 48 50 49 Tl 52 53 55 56 57 58 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 72 75 76 59 8 ^■16 3 12 19 (Discussie gesloten - red.) (Van een onzer verslaggevers (ADVERTENTIE) dinsdag vrijdag solist programma: Dvorak Haydn c.j.p. en 65 -F ƒ2,50 I ƒ25,-: H. IJ- tel. 341131 3 Een van de vijftien NZH-bussen die dagelijks dienst gaan doen tijdens de Olympische Spelen voor gehandicapten in Arnhem. De banken zijn verwijderd, waardoor plaats is voor dertien rolstoelen. Zowel bij de voordeur als bij de middendeur zijn opklapbare rijplaten aangebracht. K e Om eventuele defecten tijdens de Olym pische Spelen te kunnen verhelpen, gaat een container met reserveonderdelen mee naar Arnhem. Bovendien worden vier monteurs stand by gehouden om onmid- dellijk naar de Gelderse provinciehoofd stad af te reizen wanneer grotere repara ties verricht moeten worden. Dit speciale vervoer van gehandicapten met de vijftig grote bussen, gebeurt slechts eenmalig. De Rijksdienst voor het Wegverkeer heeft goedkeuring verleend voor deze wijze van rolstoeltansport uitsluitend gedurende en alleen ten behoeve van de Olympische Spelen voor Gehandicapten. Na afloop van de Olympics 1980 komen de vijftien bussen terug naar Haarlem om in de oor spronkelijke staat te worden omgebouwd. Met de omgebouwde bussen van Cen traal Nederland en van een aantal andere ondernemingen erbij, zullen tijdens de Olympische Spelen in totaal vijftig specia le bussen in Arnhem gaan rijden om de deelnemers dagelijks te vervoeren. De verbouwde bussen, zijn van buiten goed te herkennen. In de „filmkast” en op de achterruit staat met grote letters de tekst „Olympics 1980”, terwijl op de zijkanten het voor de spelen ontworpen embleem is afgebeeld. Maar ook op het dak, zodat de bussen vanuit de lucht herkenbaar zijn en door de Rijkspolitie in vliegtuigen gevolgd kunnen worden. Inwendig zijn zodanige voorzieningen getroffen dat de rolstoelen tijdens het transport onwrikbaar vast staan; dit gebeurt met aan de zijwanden bevestigde ladingbanden. tel. 331933 tel. 331269 tel. 284270 tel. 284165 met gelijke voorstellingen, doch met een toeslag van elk 3 c. (afbeelding). GIBRALTAR. Bekende persoonlijk heden worden geportretteerd op drie ,,Europa”-zegels, die 6 mei verkrijg baar werden gesteld: 12 c. de artiest FREEK JOLLIE, Santpoort-N oord. Ze zullen dan weer normaal dienst doen op de NZH-routes in Noord- en Zuid- Holland. n Het is nog niet eens zo lang geleden, dat voetgangers en wielrijders heftig protes teerden tegen de wegterreur van het ande re deel der weggebruikers, het gemotori seerde verkeer. Nu is er zo langzamer hand een nieuwe vorm van wegterreur aan het ontstaan, en, hoe bestaat het, nu is het de fietser. Het sportfietsen is in, en het PUZZEL NUMMER 24 Horizontaal: 1. drinkgerei, 3. zangstem, 8. nakomelingschap, 11. reeds, 13. voorzet sel, 14. voorzetsel, 16. deel van een Franse ontkenning, 17. genotmiddel, 21. voortbe wegende massa vloeistof, 24. dunne, 25. soort belasting, 27. visje, 28. evenredige vertegenwoordiging (afk.), 30. vent, 32. de dato (afk.), 33. bijbelse naam, 35. ontken ning, 36. afgelegen, 38. vrouwelijk schaap, 39. gestalte, 40. hebzucht, 41. geluk, 45. vingergewricht, 49. plaats in Drente, 50. tot nader order (afk.), 51. groet, 52. Engels bier, 53. water in Friesland, 55. make up, 58. onmeetbaar getal, 59 hond, 61. grap, 62. waterkering, 64. strijkmes, 67. ridderkos- tuum, 69. en anderen (afk.), 70. getij, 72. tel. 351787 tel. 337749 tel. 266190 tel. 319201 tel. 250452 en op de avond van het concert aan de zaal en de kerk vanaf 20.00 uur. c. - 50 Ook ik word onpasselijk bij het lezen van de brieven van mevrouw R. Hilter- man als zij het heeft over „mensenhan del”, „het niet kunnen helpen van alle zielige kindertjes” en „het hemd is nu eenmaal nader dan de rok”. Ons land is al zo vol, schrijft zij, maar zij zou een wijde re blik krijgen wanneer zij de liefde van een adoptiekind zou ervaren. Niet ieder een is echter in staat een Derde-Wereld- kind een liefdevol thuis te geven, maar degene die dat kan en wil heeft er alles voor over. Als na lang wachten hun kindje eindelijk komt, dan geeft dat zielig hoopje mens een onbeschrijflijk gevoel van rijk dom. Dan weet je wat het betekent in een zogenoemd welvaartsland te wonen en het voorrecht te hebben zo’n kindje met liefde en begrip opgevoed te zien op groeien tot een vrolijk en baldadig kind met alle kansen waarop ieder mens in de wereld recht heeft. Gevoel is iets wat niet te leren valt, maar het is de ware rijkdom onafhankelijk van materiële zaken. MEVROUW G. DIJKSTRA, Hillegom. Na een gevangenschap van zes weken in Hoorn en Breda kon hij de blauwe lucht eindelijk weer eens in zijn geheel aan schouwen: afgelopen maandag kwam de Haarlemse dienstweigeraar Fred Otten vrij. De hoge heren gaan zo prat op onze democratie, vrijheid van meningsuiting etc., zodat bij de procedure dienstweige- ren dan ook herhaaldelijk de vraag naar voren komt: „Bent u dan niet bereid deze vrijheid te verdedigen?” De laatste dagen hebben we echter weer eens gemerkt dat die vrijheid een beperkt begrip is. De politie bleek van onze laatste, niet aange- kondigde, actie (straattheater in Breda) op de hoogte. Er gebeuren de laatste tijd zulke rare dingen met de telefoon van degenen, die de acties voorbereiden. Het lijkt wel of er iemand meeluistert en in Breda was de politie dan ook ons beste publiek; ze volgden ons zelfs tot in de bossen ver buiten Breda, waar we gewoon t gingen picknicken. We zullen het nog maar niet hebben over de fotografen die l per se onze gezichten op de plaat wilden hebben (de Binnenlandse Veiligheids Dienst is er voor u!). Deze mensen snap pen dus nog steeds niet, dat we de geweld loosheid die we verkondigen ook in de praktijk willen brengen. Dus ook in onze vervangende dienst en vandaar de eis: vredesdienst. Dat dienstweigeraars in Ne derland als gevaarlijke terroristen wor- den beschouwd is wel duidelijk. Fred Ot- ten zat gevangen tussen de oorlogsmisda- digers van Breda, kreeg zijn vrouw en kind één uur in de week te zien en de bos ■Holoemen die we tijdens een actie aan de gevangenisportier hebben afgegeven, heeft hij nooit ontvangen. Fred wilde aan de vrede werken en zes weken cel was zijn beloning. Hopelijk begrijpt men nu eens dat wij wél bereid zijn onze vrijheid en medemensen te verdedigen, maar dan op een geweldloze manier en niet op de wijze die men nog steeds denkt te moeten hante ren: kernwapens, bommenwerpers en meer van dat levensgevaarlijk vernieti gend speelgoed. Voor het systeem van - geweldloze weerbaarheid, onder andere - door Ghandi en Martin Luther King in de •■praktijk gebracht, is echter iets anders - nodig dan wapens. Helaas, Defensie kiest --liever voor de makkelijkste weg. Dienst- r weigeraars zullen dan vanzelfsprekend niet in aanmerking komen voor de atoom- vrije ondergrondse bunkers, maar dat is onze zorg PAUL LIPS, namens de Vereniging - Dienstweigeraars, regio Haarlem. HAARLEM. In de garage van de NZH aan de Leidsevaart worden momen teel vijftien bussen omgebouwd voor ver voer van gehandicapten tijdens de Para lympics 1980, die van 21 juni tot en met 5 juli in Arnhem wordt gehouden. Om in elke bus dertien rolstoelen te kunnen plaatsen, zijn alle banken tot de midden deur verwijderd. Vanuit deze deur kun nen de invalidewagens via een gemon teerde beweegbare rijplaat in en uit de bus gereden worden. Bij de vooringang tegenover de chauffeur zijn zogenaamde laadgoten die het eveneens mogelijk ma ken gehandicapten in hun wagen de bus in of uit te rijden. berijden van een heerlijk licht racekarre- tje is héél erg in. Tegen deze vorm van plezierige openluchtrecreatie zou geen zinnig mens zijn waarschuwende vinger durven of willen opsteken. Toch is het dringend nodig, want steeds meer worden onze wegen bezet door grote groepen fiet sende personen, die in hoog tempo langs en over elkaar heen jagen. Andere fietsen de weggebruikers worden van de weg geduwd. Er is geen lol meer aan om ’s avonds met vrouw en kind een eindje om te fietsen, want het gevaar de groep, de horde hardfietsers, kan je elk moment het leven zuur maken. Hoe gevaarlijk het in grote groepen fietsen door onzekere amateurs is, is helaas al meerdere keren bewezen. Tony Eyck kan er over meepra ten. Het is erg beroerd dat in ons kleine overvolle land steeds weer maatregelen nodig zijn. Geboden en verboden. Toch zal er wat moeten worden gedaan, voor dat er nog meer ernstige ongevallen ge beuren. Voorschriften bij toertochten; be scherming van de fietsers zelf door valhel men. De bestuurder die nu zal zeggen: „Het valt best allemaal mee en gun de mensen hun fietsplezier”, die bestuurder sluit zijn ogen voor de helaas droeve en harde werkelijkheid. Fietsen is gezond, maar het kan gevaarlijker zijn dan u denkt. We moeten in het westen de ons beschikbare ruimte nu eenmaal met heel veel mensen delen. 25,-: A. Joosten, Saenredamstraat 128, Haarlem. Keuter, Oranjestraat 24, muiden. 15,-: Mw. E. Nonnekens-Klupper, Blin- kertlaan 21, Haarlem. 15,-: C. Wennips-van Veen. Ahornstraat 6, IJ muiden. 10,-: C. van Bakel, Meerweg 39, Benne- broek. 10,-: J. Duits, Broekbergenlaan 29, Sant poort. Gustavo Bacarisas, 12 c. de filantroop John Mackintosh en 12 c. de aartbis- schop Peter Amigo. De door A. G. Ryman ontworpen zegels zijn op pa pier met watermerk CA Spiraal ge drukt (afbeelding). HONGARIJE. Naar aanleiding van de internationale postzegeltentoon- stelling „Norwex 80”, die van 13 tot 22 juni in Oslo (Noorwegen) wordt ge houden, kwam een zegel van 3 Ft. met aanhangsel in circulatie. Getoond wordt het beeld „Moeder en kind” door de beroemde Noorse beeldhou wer Gustav Vigeland (1869-1943), als mede een reproduktie van de 30 1952 Olympische Winterspelen van Noor wegen. Het aanhangsel reproduceert het vignet van de „Norwex 80”. De ontwerper van de zegel is Addm Czig- lényi. De zegels zijn in kleine velletjes van drie stuks met aanhangsel ge drukt (afbeelding). INDONESIË. Gewijd aan prehisto rische vondsten van de Indonesische Archeologische Dienst werden 2 mei drie zegels verkrijgbaar gesteld: 60 Rp. Danau Poso-beeld uit Sulawesi (Celebes), 4 m hoog; 125 Rp. Olifants- steen (Batu Gajah) uit Zuid-Sumatra, ruim 2 m breed; en 150 Rp. graftombe van Taman Bali in de vorm van een schildpad ter hoogte van 1,5 m. De zegels zijn door Sdr. Slamet Sugiyan- to ontworpen (afbeelding). Ter gele genheid van het 30-jarig bestaan van het Korps van Indonesische Invalide Veteranen zag op 18 mei een zegel van 100 Rp. het licht, waarop we een ge handicapte technisch tekenaar zien in zijn rolstoel. Naar aanleiding van de „Paralympics”, de Olympische Spelen voor gehandicapten, die te Arnhem worden gehouden, verscheen op de zelfde datum een zegel van 75 Rp. met de voorstelling van een eenarmige at leet (afbeelding). JAPAN. In verband met de Week van de Filatelie, die dit jaar van 21 tot 27 april werd gehouden, werden twee tezamenhangende zegels van elk 50 yen in koers gebracht. Zij geven repro- dukties van rolschilderingen „Haru No Yayuzu” (scènes van buitenspelen in de lente) door Sukenobu Nishikawa (1671-1751), resp. een meisje..bij de ri vier en een jongeman met een tak kersebloesem. De zegels werden ont worpen door Yoshiaki Kikuchi. In de reeks „Japanse liederen” verscheen 28 april een stel zegels van ieder 50 y., resp. met verbeeldingen van het lied „Umi” (De zee) met muziek van Takes hi Inoue en tekst van Ryuha Hayashi uit 1941, en van het lied „Oboro-Zuki Yo” (De nacht van de omfloerste maan) uit 1914 (afbeelding). KENYA. Zeedieren zijn afgebeeld op vier zegels, ontworpen door mrs. A. P. Kennaway, die 27 juni in omloop komen: 50 c. Blauwvlekkige pijlstaar- trog (Taeniura lymna), 21- Anemoon- visje (Amphiprion allardi), 31- een zee- naaktslak (Chromodoris quadricolor) en 5/- Karetschildpad (Eretmochelys imbricata) (afbeelding). LIECHTENSTEIN. De eerder aan- gekondigde uitgifte van drie zegels voor de Olympische Zomerspelen te Moskou gaat niet door. De reeds ge drukte zegels zijn intussen vernietigd. NEDERLAND. Op 13 mei verscheen een luchtpostzegel voor bijzondere vluchten in de waarde 1 gulden naar ontwerp van J. van der Toorn Vrij- thoff uit Den Haag. De zegel geeft een non-figuratief beeld van sierlijke lij nen. In verband met de Bridge-Olym- piade, die van 27 september tot 11 oktober 1980 in Valkenburg (L.) wordt gehouden, kwam 3 juni een zegel van 50 c. tot uitgifte, ontworpen door Hans Kruit uit Den Haag. De zegel toont een stel kaarten en vier spelers. Naar aanleiding van de Paralympics, de Olympische Spelen voor Gehandicap ten, die van 21 juni tot 5 juli in Arn hem en Veenendaal worden gehouden, kwam op dezelfde dag een zegel van 60 25 c. tot uitgifte. Hierop zien we een sportster in een rolstoel, naar ont werp van René van Raalte uit Den Haag (afbeelding). TURKIJE. Als propaganda voor de milieubescherming werden op 4 juni vier zegels uitgegeven met verschil lende symbolische voorstellingen in de waarden 2,5+1, 7,5+1, 15+1 en 20+1 Lira, naar ontwerpen van Cemalettin Mutver en Celdl Kirkbeijoglu (afbeel ding). VERENIGDE NATIES. Het 35-jarig bestaan van de organisatie der Ver enigde Naties wordt gevierd door de uitgifte van zes zegels op 26 juni: 0,40 en 0,70 Zw.Frs., 0,15 en 0,31, 4 en 6 Sch. met drie verschillende symboli sche voorstellingen: resp. „35” met vlaggen, gestileerde vogel en „35”, en „bloem” in vele kleuren (afbeelding). K. J. F. HEYMANS Prachtig vindt Terlouw die interviews. Een mooie gelegenheid om het vuurtje gaande te houden. Eerst worden de men sen geïntimideerd dat alleen D’66 een goe de oppositie voert. Daaraan heeft Ter louw zich opgetrokken, aan de kritiek op de PvdA. Die partij wist immers niet hoe zij zich als oppositie had te gedragen. D’66 wel. Nu wordt er nieuwe „brandstof’ aan gevoerd. Terlouw bedrijft politiek op een „eigentijdse manier”. Wat houdt dat ei genlijk in? Alleen het noemen van voor- en nadelen van een probleem en het op een andere manier praten? Terlouw schrijft niet meer voor kinderen, maar praat nu tegen ze en hen kan je gauw wat wijs maken. Die „ouderwetse” politici, daar deugt niets van. Ik, Jan Terlouw, weet het veel beter. Deze stelling maar steeds weer rondbazuinen en de mensen gaan het vanzelf wel geloven. En de torea dor Jan Terlouw stapt zegevierend uit de arena en laat de loftuitingen met zelfge noegzaamheid over zich heen gaan. Toen Den Uyl enige maanden geleden ver wachtte dat de economische groei dit jaar een half percent zou bedragen, werd hij uitgelachen. Nu voorspelt de OESO zelfs een groei van één percent. Dat is eigentijd se politiek, gedaan door ouderwetse politi ci. Zou de heer Terlouw ooit nog eens zo eerlijk worden om te erkennen dat hij van die „ouderwetse” politici nog heel veel kan leren? Dat D’66, op een enkele uitzon dering na, geen ervaren politici heeft? Dat Terlouw zichzelf daar ook toe rekent, komt alleen omdat een door de jaren heen ervaren politicus zeker is van zichzelf als hij in de Kamer het woord heeft gevoerd. En hoe zit het met de buitenlandse politie ke ervaring van D’66? Daarin staat zij toch nog in de kinderschoenen. MEVR. A. DE JONG, Haarlem. .7 Minder vakantiegeld zou duizenden ba- 1 ’- nen kunnen opleveren, aldus vice-premier -Hans Wiegel. Hij wil de vakantietoeslag I '‘van acht naar zes percent terugbrengen. Hij vergeet bij zo’n uitspraak, dat maar - heel weinig landgenoten in staat zijn om regeringsreizen te maken en hun acht percent hard nodig hebben om zelf een vakantie te financieren. Ook inzake zijn suggestie dat volgend jaar iedere Neder lander „een pietsje teruggaat in verband met de tot op het bot uitgebeende begro ting” doe ik hem het idee aan de hand om de salarissen van de ministers, staatsse cretarissen en topambtenaren terug te brengen tot het zogenaamde „modaal”. Dan spreken we nog niet eens over de declaraties van reis- en verblijfkosten, re presentatie, etc. Er zijn veel meer moge lijkheden dan de heer Wiegel denkt. J. W. BOUWMAN, secretaris WAO-werkgroep FNV, regio Haarlem. Illlllllllllllll age| L0.| IIIIIIIIIIIIIÜ windrichting (afk.), 73. persoonlijk voor naamwoord, 74. diereneigenschap, 75. plaats in Noord-Holland, 76. genees middel. Verticaal: 1. gevolg, 2. oosterse jongens naam, 4. handvat, 5. per persoon (afk.), 6. tandarm zoogdier, 7. meisjesnaam, 9. my thologisch figuur, 10. geneesmiddel, 12. jong dier, 15. hoeveelheid, 18. persoonlijk voornaamwoord, 19. aartsbisschop (afk.), 20. stoot, 22. ter plaatse (afk.), 23. herkau wer, 25. breekbaar, 26. heilwens, 29. in- sekt, 30. onderzoek naar deugdelijkheid, 31. overlevering, 32. onverstandig, 34. ri vier in Frankrijk, 35. bijwoord, 37. ambts halve (Lat. afk.), 38. plaats in Japan, 41. wielrijder, 42. lyrisch gedicht, 43. grond toon, 44. richtsnoer, 45. overnachtings- plaats, 46. of eerder (afk.), 47. kostbare stof, 48. deel van het paardetuig, 54. steen massa, 56. elektrisch geladen deeltje, 57. boterton, 59. kindergroet, 60. persoonlijk voornaamwoord, 62. predikante (afk.), 63. met name (afk.), 65. plaats in Frankrijk, 66. bijbelse naam, 67. op welke wijze, 68. vriend (Frans), 71. uitroep, 72. namelijk (afk.). Oplossingen, uitsluitend per briefkaart, dienen uiterlijk woensdag a.s. in ons bezit te zijn. Indien per post wordt ingezonden als volgt adresseren: DAMIATE PERS B.V.. POSTBUS 18, 1970 AA IJMUIDEN. Oplossing puzzel nummer 23 Horizontaal: 1. pilo, 3. gene, 5. overal, 7. gemeente, 8. pendule, 9. gewei, 10. genre, 12. teder, 14. boren, 16. gelaster, 18. adel lijk, 20. hamsteren, 22. derven, 23. kelner. Verticaal: 1. pionier, 2. lover, 3. gemeen, 4. netelig, 6. alpenwei, 7. gelegen, 9. ge woonte, 11. regeren, 13. dergelijk. 14. bo terham, 15. slagader, 17. wielrenner, 19. delven, 21. stekel. In samenwerking met de Wijkraden Parkwijk, Zuiderhout, Schalkwijk en Kleverpark. maandag 16 juni Recreatiezaal Reinaldahuis, L. Springerlaan 1 17 juni Recreatiezaal Zuiderhout, Beelslaan 9 woensdag 18 juni Moeder van de Verlosserkerk, Prof. Eijkmanlaan 48 20 juni Heilig Hartkerk, Kleverparkweg 17 dirigent: PETER SERPENTI WOUT VAN WILGENBURG - cello BELGIË. Ter herdenking van de 150-jarige onafhankelijkheid van Bel gië werden 2 juni vijf zegels plus een miniatuurvelletje uitgegeven: 6,50+1,50 F. Koningin Louiza-Maria en Koning Leopold I, 9+3 F. Koningin Maria-Hendrika en Koning Leopold II, 14+6 F. Koningin Elisabeth en Ko ning Albert I, 17+8 F. Koningin Astrid en Koning Leopold III, 25+10 F. Ko ningin Fabiola en Koning en Koning Boudewijn, en 50+25 F. de Koninklij ke Muntschouwburg in Brussel (waar de opstand tegen de Noordnederlan- ders op 25 augustus 1830 begon, toen aldaar de opera „De Stomme van Por- tici” werd opgevoerd). De zegels wer den door Th. Bosquet ontworpen en door Etn. J. Malraux gegraveerd (af beelding). BRITSE VIRGIN-EILANDEN. Ter gelegenheid van de internationale postzegeltentoonstelling „London 1980” werden op 6 mei vier zegels in omloop gebracht met voorstellingen van zeevogels, welke door Kenneth Perry werden ontworpen: 20 c. Bruine rotspelikaan (Sula leucogaster), 25 c. Amerikaanse fregatvogel (Fregata magnificens), 50 c. Geelsnavel-keer- kringvogel (Phaëthon lepturus) en 75 c. Bruine pelikaan (Pelecanus occi- dentalis). De zegels zijn gedrukt op papier met watermerk CA Spiraal (af beelding). COOK-EILANDEN. Het 75-jarig be staan van Rotary International gaf aanleiding tot de uitgifte van drie zegels op 27 mei: 30 c. vliegende vogel met olijftak (symbool van de vrede), 35 c. bloemen van de Pacific (symbool van de vriendschap tussen de volken) en 50 c. vlaggen van verschillende landen en aardbol. Alle zegels tonen tevens het Rotary-embleem. Tevens verscheen een miniatuurvelletje met drie zegels in dezelfde waarden en Bijdragen voor onze rubriek „Schrijvende lezers” dienen aan de volgende voorwaar den te voldoen: maximale lengte van 250 woorden. Inci denteel kan de redactie overschrijding van deze limiet toestaan, namelijk wan neer zij meent dat het onderwerp van een bepaald ingezonden stuk dit recht vaardigt. ondertekening met naam en woonplaats. Daarnaast moet aan de redactie het vol ledige adres bekend worden gemaakt. anonieme brieven worden niet geplaatst. geen persoonlijke aanvallen. De inhoud van brieven mag niet kwetsend, grievend of beledigend zijn. Lezers doen er goed aan hun telefoonnum mer aan de redactie op te geven, zodat deze snel contact kan opnemen, bijvoorbeeld over bekorting van de brief Lezers zonder telefoon kunnen de redactie meedelen te gen bekorting geen bezwaar te hebben. Indien zij dat niet doen, wordt, in het alge meen gesproken, een te lange brief gere tourneerd - Delen uit de Serenade voor blazers, cello en contrabas in d kl. t. op. 44 - Celloconcert in D gr. t. Tsjaikowski - Delen uit de Serenade voor strijkers in C gr. t. op. 48 20.00 uur gratis koffie 20.30 uur concert entrée 5, kaartverkoop vanaf heden: voor 16 juni: Reinaldahuis, L. Springerlaan 1 op maandag 16 juni van 10.30 -11.30 uur in de Recreatiezaal Wijkcentrum Parkwijk, Berlagelaan 45 van 13-17 uur Fa. Bohlken, postagentschap Pr. Beatrixplein 37 voor 17 juni: Mevrouw M. C. Abbing-Kuilart, Zonnelaan 27 Fam. Jacobs - Loots, Crayenesterlaan 13 voor 18 juni: Wijkwinkel Europawijk, Engelandlaan 267, geopend: ma. wo. en vrij. 9.30-12.00 uur di. en do. 14-17 uur Wijkwinkel Boerhaavewijk, Niels Finsenstraat geopend: ma. 14-17 uur; di. en wo. 9.00 - 11.30 uur; do. van 14-17 uur en 19.30-21.00 uur R. Schaart, Baden Powellstraat 59 voor 20 juni: Rabobank, Schotersingel 131 Nutsspaarbank, Santpoorterstraat 40 Fa. J. de Ruyter Zn., van Ostadestraat 14 20, 34 ^M35

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 11