IN HOOFDKLASSE SOFTBAL Bloemendaal en DSS ZUID AFRIKANEN op veilige plaats BLIJVEN THUIS ZWITSERLAND MASSASPRINT IN RONDE VAN Willems handhaaft zich als leider de Kampioen EHRENS AANWINST VOOR RUITERTOP VILAS: GEEN WIMBLEDON Pironi betaalt boete aan FISA Russin evenaart atletiekrecord Jerry Blaauw winnaar Toer Ruigrok trainer De Graafschap HPC en Njord opvallend L X a Bezoek aan Paralympics afgezegd t* ^4 VRIJDAG 13 JUNI 1980 Andere begintijden honkbal en softbal KRINGZWEMMEN it Gestaakt honkbalduel wordt uitgespeeld v - -'M It 24 25 SPORT I - KW 'i I <r Didier Pironi i zoeken F I DEN HAAG. Het voorgenomen be zoek van een Zuidafrikaanse ploeg van gehandicapte sportlieden aan de Para lympics in Nederland gaat niet door. De Zuidafrikaanse organisatie voor gehan dicapte sportlieden heeft dat telegra fisch meegedeeld aan de voorzitter van de stichting „Wij horen erbij”, Hans van Zijl. Menzo Barrish, de praeses van de Zuidafrikaanse organisatie is van me ning dat leden van de ploeg gevaar lopen indien zij de spelen, die volgende week beginnen, bezoeken. een paar jaar op rijden. Gelukkig ziet het er naar uit dat ze nooit zal worden ver kocht”. Nooren, die donderdag een rustdag ge noot, blijft aan de kant. Ben Arts: „Zijn paard Lizzy heeft knobbels op de rug en wordt gespaard. En Opstalan heeft al een zware wedstrijd gehad. Henk heeft zelf verzocht er buiten te mogen blijven”. De stichting acht haar financiële pro blemen echter wel overkomelijk. De res terende baten zullen worden geschon ken aan het in Zuid-Afrika gevestigde In de eerste klasse rukte het Amster damse De Pirates verder op. Via een 4-2 overwinning op Storks kwam Pirates dicht in de buurt van koploper Capac. Voor EHS, dat in Huizen op bezoek ging bij koploper Zuidvogels, was slechts een nederlaag weggelegd. Toch was het 9-5 verlies eervol. De terugkeer van Wil Huisman en Loes Buenting in de DSS-gelederen heeft de ploeg van Huub Kouwenhoven in de be langrijke wedstrijd tegen Shell bepaald geen windeieren gelegd. In tegenstelling tot de voorgaande wedstrijden tegen EDO en Bloemendaal klopte het veldspel aan zienlijk beter. Slechts één keer heten de Haarlemse veldsters de goed op dreef zijnde Annelies Tesselaar in de steek. Werkelijk moeilijk kreeg de thuisclub het nauwelijks. Alleen in de zesde inning dreigde er even gevaar en leek Annelies Tesselaar na honkslagen van Anja Kraak en Marion Urbanus de no-run-zege te gaan verspelen. Tot Amsterdamse runs kwam het echter ook in die fase van de wedstrijd niet. De uiteindelijke beslissing viel al vrij vroeg in dit duel. Hoe belang rijk goed honklopen is bewees achter- (Van onze medewerker) HEILOO. In het zwembad ’t Baafje te Heiloo werd de strijd om de Noord- hollandse kringzwemtitels geopend. Het „Haarlemse” zwemmen gaf niet alleen kwantitatief gezien de toon aan maar manifesteerde zich vooral ook kwalita tief door beslag te leggen op verreweg de meeste ereplaatsen. vangster Ans Kroon in de tweede inning toen zij op de van haar bekende wijze de thuisplaat stal. Zwak was opnieuw het Amsterdamse veldspel in de derde inning. (Van onze wielermedewerker) SPAARNWOUDE. De snelle Zaanse wielrenner Jerry Blaauw heeft op het parcours in Spaarnwoude de vierdaagse Toer de Kampioen op zijn naam ge bracht. Op de eerste avond had hij daar toe met een ritzege reeds de grondslag gelegd; daarna eindigde hij tweemaal als tweede achter de Haarlemmer Ron Smit. Hij wist zich in de slotrit weliswaar helemaal niet te klasseren, maar omdat zijn naaste belagers Herman Noy, Wim Koene en Ron Smit dat ook niet deden, was er voor Blaauw geen vuiltje aan de lucht. Meisjes: onder 10 jaar: 400 m. vrije slag: 1. M. Geurtz HPC 5.57.3, 2. Y. Straathof Njord 5.57.4, 400 m. wisselslag: 1967: 2. M. Schiffer HPC 6.00.1, 3. B. van Poecke Njord 6.09.6. 1966: 1. S. van Eekelen Njord 5.39.2, 3. M. van Duin HPC 5.48.4. 1965: 1. H. Verdam Njord 5.28.3 (ZK), 2. M. Engel HPC 5.34.8 (ZK), 3. B. Lensen HPC 5.42.4. 1964: 2. M. Phaff Njord 5.34.4, 3. R. Willemse Njord 5.37.9. Dames: 1. M. Wildschut Njord 5.26.5, 2. I. Luiting HPC 5.49.2. 200 m. vrije slag: 1967: 2. B. van Poecke Njord 2.26— 1966: 1. E. Kleine Njord 2.21.8, 2. S. van Eekelen Njord 2.23.1. 1965: 1. H. Verdam Njord 2.18.-, 2. M. Engel HPC 2.20.4, 3. B. Lensen HPC 2.23.4. 1964: 1. M. Phaff Njord 2.18.1. Dames: 1. N. van Lit HPC 2.16.1, 2. M. Wildschut Njord 2.20.9, 3. M. van Capelle HPC 2.23.5. DSS 0-1-3-0-0-0-x 4 Annelies Tesselaar 1-1-4-1 Shell 0-0-0-0-0-0-0 0 Hüde Foks 2-1-4-3 nationals of van het Nederlandse be drijfsleven. „Het Nederlandse bedrijfs leven heeft hoegenaamd niet bijgedra gen”, aldus Van Zijl, die tevens stelde dat de stichting door het thuisblijven van de Zuidafrikanen voor grote proble men komt te staan. „De huur van hotels, autobussen, artiesten, de kosten van 5000 maaltijden moeten toch worden be taald.” orten en s voor 2 uur. Ben t langs m! DOETINCHEM. De eerstedivisieclub De Graafschap heeft Henk Ruigrok (36 jaar) aangetrokken als trainer. Ruigrok tekende een contract voor een jaar. Hij volgt Pim van de Meent op, die naar FC Amsterdam is vertrokken. Ruigrok heeft als jeugdtrainer gewerkt bij FC Den Haag en Sparta. Recentelijk is hij werkzaam geweest in Noorwegen, eerst bij Molde en later bij Frederikstadt, beide clubs uit de hoogste competitie-afdeling. Voor Ehrens is het meteen voorlopig de laatste keer dat hij start in het nationale kwartet. „Eerst moeten de paarden weer van wat rust kunnen genieten. Tenslotte zijn het geen machines. Misschien dat ik er half augustus in Rotterdam weer bij ben”. En hij laat er bescheiden op volgen: „Als ze me tenminste daarvoor uitno digen”. Barrish baseert zijn opvatting op pu blicaties in de Zuidafrikaanse pers. Daarin werd melding gemaakt van mo gelijke gewelddadige demonstraties, in dien de Zuidafrikanen tijdens de spelen aanwezig zouden zijn. Mr. W. Geertse- ma, commissaris van de koningin in de provincie Gelderland, had in een brief aan de Zuidafrikaanse ambassadeur in Den Haag op die mogelijkheid gestipu leerd. De stichting „Wij horen erbij”, die vanaf haar oprichting in november 1979 vergeefs deelneming van Zuid-Afrika aan de spelen had bepleit en als „gast- Mét Ehrens rijden verder Heins, Meier en Raymakers in de nationale equipe. Jongens: 400 m. wisselslag: 1967: 1. E. Merlijn Njord 6.08.5, 1966: 2. R. Schuyt HPC 5.29.2. 1965: 1. H. Kroes HPC 4.59.7 (ZK), 3. G. de Kort HPC 5.26.3. 1964: 2. J. Houwaart HPC 5.12.7 (ZK). Heren: 1. L. Steenbrink HPC 4.54.5, 2. E. Kooy- man HPC 4.57.-, 3. G. de Kort HPC 4.57.5 (ZK). 200 m. vrije slag: 1966: 1. H. Kroes HPC 2.05.5 (ZK). 1964: 2. J. Houwaart HPC 2.09.3. Heren: 1. L. Steenbrink HPC 2.01.1 (ZK), 2. E. Kooyman HPC 2.03.9 (ZK), 3. G. de Kort HPC 2.05.1. comité „Wij horen er ook bij”. Dat comi té, dat bestaat uit vijf in Zuid-Afrika wonende Nederlanders, houdt zich bezig met het vergaren van fondsen, voor de aanschaf van rolstoelen voor Zuidafri kaanse invaliden. De stichting „Wij ho ren erbij” het nadrukkelijk weten dat het geld hoofdzakelijk ten gunste van de zwarte bevolking zal komen. Hans van Zijl leverde scherpe kritiek op mr. Geertsema, die naast commissa ris van de koningin ook vice-voorzitter van het stichtingsbestuur Olympische Spelen voor gehandicapten in Arnhem is. Volgens Van Zijl heeft Geertsema misbruik gemaakt van zijn dubbele posi tie en is het samengaan van diens func ties de stichting noodlottig geworden. De stichting was voorts niet te spreken over de uitspraak die de Raad van State donderdag deed. De afdeling recht spraak van de raad verwierp het beroep van de Zuidafrikaanse sportvereniging voor gehandicapten om alsnog deelne ming aan de Paralympics af te dwingen. Van Zijl zei te betreuren dat „politieke motieven het hebben gewonnen van juri dische”. vrouw” voor de bezoekende gehandicap te sportploeg wilde optreden, kondigde- donderdag asm zich op te heffen. Nu de Zuidafrikanen hebben besloten niet naar Nederland te komen, is haar doel stelling niet meer te verwezenlijken. De Zuidafrikaanse delegatie zou be staan uit tachtig personen en multi-raci- aal samengesteld zijn. Om de afvaardi ging onderdak en voeding te verschaf fen had de stichting „Wij horen erbij” een naar eigen zeggen „vrij omvangrijke organisatie” op touw gezet. Voorzitter Van Zijl ontkende dat de middelen van de stichting afkomstig waren van multi- Bij de Nieuwzeelandse wielrenner Paul Jesson is in Leuven een been afgezet. De voor het tweede jaar als beroepsrenner rijdende Jesson was in de proloog van de Midi Libre, een tijdrit, op een auto ge botst. Daarbij liep hij dusdanige verwon dingen aan het been op dat de artsen donderdag besloten tot amputatie. Jesson won dit jaar de tiende etappe in de ronde van Spanje. De Sovjet-Unie heeft op de Olympische baan in Moskou het wereldrecord wiel rennen ploegachtervolging over 4 kilome ter verbeterd. Victor Manakov, Alexander Krasnov, Oleg Klenikov en Alexander Koelikov kwamen een tot een tijd van 4 minuten en 19.45 seconden. Het oude re cord stond op naam van de Zwitserse ploeg, die in juli 1979 een tijd lieten af drukken van 4.23.67. De amateurploeg die deelneemt aan de ronde van Europa kwam donderdag tot goede prestaties. Ondanks alle organisa torische moeilijkheden zal de ploeg in de ronde blijven. Een onderkomen was door de organisatie niet geregeld. Daardoor lagen de renners woensdagavond pas om twee uur in bed in een door de ploeg zelf betaald hotel. En dat aan de vooravond van een zeer heuvelachtige etappe over 162 kilometer van Thionville naar Van- doeuvre. Vijf Nederlanders eindigden bij de eer ste tien in het etappeklassement. De hoogst geklasseerde renner was Maarten de Vos op de vierde plaats. In het alge meen klassement behield Theo Peeters de tweede positie. Peeters staat eveneens aan kop in het puntenklassement. WIDNAU. De Belg Daniel Willems heeft de eerste etappe van de ronde van Zwitserland gewonnen. Hij zegevierde in de massasprint van het peloton. Een dag eerder ging Willems ook als winnaar over de streep in de proloog, zodat hij zich voor de tweede keer in de leiderstrui mocht hijsen. In de eindsprint versloeg Willems, die de 202,5 kilometer van Rheinfelden naar Widnau aflegde in 5 uur 27 minuten en 17 seconden, de Zwit ser Stefan Mutter van de ploeg van Peter Post. De in Echt woonachtige Ehrens heeft een van de beste leermeesters, die een ruiter zich maar kan wensen. „Ik heb nu al weer vier jaar les van Henk Nooren”, aldus Ehrens. „In feite heb ik alles aan hem te danken. De hele winter heb ik bij hem in Dalfsen gereden. Ik moest daar mee stoppen omdat mijn baas, mij in zijn nieuwe manege in Roermond nodig had, maar nu ben ik bij Nooren in de leer”. Het is de als ponyruiter gestarte Ehrens aan te zien dat hij onderricht heeft bij Neder lands enige beroepsrijder. Hij straalt de zelfde rust uit tijdens het rijden, is zelfver zekerd op de moeilijkste parkoersen en heeft een ijzeren geheugen. Dat kwam hem donderdag in het eerste hoogtepunt van dit CHIO goed van pas. Toen zijn toppaard Koh-I-Noor kort voor het begin van de eerste manche om het internationale springkampioenschap van West-Duitsland onzacht in aanraking kwam met een ponywagen en een schaaf wond opliep had Ehrens geen tijd meer het parkoers te verkennen. Desondanks bleef hij in een bekeken rit foutloos. Door dit resultaat was Ehrens de enige Nederlander, die zich bij de beste vijftien combinaties voor de tweede manche plaatste. Johan Heins en Gerd Meier vie len elk met vier strafpunten af, Henk Nooren en nationaal kampioen Piet Ray- makers hadden zich niet weten te kwalifi ceren. Door een fout op de tweede hindernis bleef de barrage voor Ehrens onbereik baar. „Dat was pech. Ik kwam wat te langzaam aanrijden”, zei hij na zijn rit. „Maar ik ben toch voor honderd procent tevreden. Want het was geen peuleschil- letje”. Ehrens is de eerste, die zijn goede pres taties ook meteen doorspeelt naar de elf jarige merrie Koh-I-Noor. „Dat is een su- perpaard, zoals ik er niet gauw weer een onder me zal krijgen. Daar wil ik nog wel In de hoofdklasse softbal hebben Bloe mendaal en Terrasvogels besloten niet om vijf uur van start te gaan, maar de wed strijd aan te vangen om vier uur. (Van een medewerker) HAALREM. In verband met het voetbaltreffen tussen Nederland en West- Duitsland van komende zaterdag zijn de aanvangstijden van diverse honkbal- en softbalwedstrijden gewijzigd. Het tref fen tussen Vax-Kinheim en Unique Gi ants de ploeg van coach Ernie My ers begint nu zaterdag om twee uur aan het Badmintonpad. Niet alleen bereikte Lqes Buenting de honken op een fout, maar ook haar weg over de kussens kreeg de steun van het Amsterdamse binnenveld. In dezelfde in ning maakten Jeanet Lacourt honks- lag en Elly Zweers een einde aan alle onzekerheid. Shell, dat de honken in deze periode matig bewaakte, liet zich tot twee keer aan toe verrassen door gestolen honken. Tevreden was na deze niet hoogstaande, maar wel aantrekkelijke wedstrijd Huub Kouwenhoven van het winnende DSS. „Experimenten tegen Bloemendaal en EDO hebben niet het gewenste resultaat opgeleverd. Met de routine binnen de ploeg ging het vanavond echter aanzien lijk beter. Voor de nabije toekomst zijn we dan ook zeker weer hoopvol gestemd”. Drie coureurs, die van de FISA een boete kregen opgelegd, hebben toegezegd deze op korte termijn te zullen betalen. Het zijn Alain Prost (McLaren), Elio de Angelis (Lotus) en Tiff Needell (ex-En- sign). Als de overige dertien bestrafte rij ders hun boete niet alsnog betalen, zal het coureursveld tijdens de Grand Prix in het Zuidfranse Le Castellet, die meetelt voor het wereldkampioenschap, worden aan gevuld met formule 2-wagens. Het inzet ten van formule 2-auto’s kwam het laatst voor bij de grote prijs van West-Duitsland in 1969 op de Nürburgring. Toen werden afzonderlijk punten toegekend aan beide categorieën. In Le Castellet zouden de formule 2-rjjders echter punten kunnen behalen voor het kampioenschap voor formule 1-coureurs. Op zes zwemnummers verdeelden de zwemmers van HPC en Njord onderling de beschikbare ereplaatsen. HPC en Njord kwamen beide tot zeven overwin ningen, de Heemstedenaren die in de breedte en vooral bij de heren erg sterk zijn legde verder nog beslag op tien twee de plaatsen en negen derde plaatsen, ter wijl de Njord-zwemmers vijf zilveren en twee bronzen medailles in de wacht sleepten. Opvallend was het dat vooral de jongste deelnemers, zoals Michelle Geurtz (HPC) en Yvonne Straathof (Njord) op de 400 meter vrije slag heten zien, de beste per soonlijke prestaties leverden door vele seconden van de persoonlijke records af te knabbelen. De regionale kampioen schappen konden kennelijk de topzwem mers uit de Haarlemse regio niet inspire ren gezien de matige tijden die door hen neergezet werden, hoewel de weersom standigheden ook niet bepaald gunstig waren om topprestaties te realiseren. Uitslagen: (ZK betekent limiet zomerkampi- oenschappen) (Van een medewerker) SANTPOORT. De vorige week ge staakte honkbalwedstrijd tussen het Amersfoortse Quick en runner-up Neptu- nus zal worden uitgespeeld. Hoewel het bestuur van de KNBSB het Amersfoortse publiek als de hoofdschuldige aanwees, zullen aan Quick geen verliespunten wor den opgelegd. Op een nader te bepalen datum zal dit duel bij een 2-4 voorsprong voor Neptu- nus worden voortgezet. In ieder geval vindt het uitspelen niet in Amersfoort plaats. Behalve dat aan Quick een boete van tweehonderdenvijftig gulden werd opgelegd, moet deze vereniging ook op draaien voor alle kosten voortvloeiend uit het verspelen van de resterende innings. MOSKOU. De Russin Nadesja Olisa- renko-Moechta heeft tijdens internationa le atletiekwedstrijden in het Lenin-stadi- on in Moskou het wereldrecord op de 800 meter geëvenaard met een tijd van één minuut en 54.9 seconden. Het wereldre cord staat sedert de Olympische Spelen van Montreal (26 juli 1976) op naam van Tatjana Kazankina, eveneens uit de Sovjet-Unie. Bij de nieuwelingen wist Haarlemmer Oscar Venema met vier tweede plaatsen op de eindzege beslag te leggen. Aan de vierde en laatste rit wilden ook renners meedoen die slechts een keer eerder of helemaal nog niet hadden meegedaan, maar zij mochten niet vertrekken. In het verleden verleenden deze „eendagsvlin- ders” vaak hand en spandiensten aan de kanshebbers voor de eindzege. De wed- strijdcommissie wilde de eindstrijd zo zui ver mogelijk houden en daarom werden deze renners geweigerd. In de tweede koershelft van deze slotrit legden Andries Laviere, Rob van Geenen, Herman Smit en Ton de Vos de grondslag voor de besüssende ontsnapping. Zij kre gen na twee ronden het gezelschap van zeven achtervolgers en de daardoor ont stane kopgroep van elf man heeft het verdere verloop van de strijd volledig beheerst. Vooral Gerrit Visscher, Ton van Eyk, Andries Laviere, John de Bie en veteraan Ton Meute hielden het tempo hoog. De favorieten Blaauw, Herman Noy, Wim Koene en Ron Smit als enige kanshebbers voor de eindzege, hielden elkaar in het peloton nauwlettend in de gaten. Vooral voor Blaauw verliepen de zaken naar wens. Hij hoefde er alleen maar voor te zorgen dat de elf koplopers buiten schot bleven. In de eindsprint van de kopgroep bleek Gerrit Visscher de rapste. De uitslag: 1 G. Visscher (Kampioen), 2 H. Kuipers (Kennemerland), 3 Th. Noy (UWTC), 4 R. Caarels (DTS), 5 T. van Eyk (Bollenstreek), 6 A. Laviere (Kampioen), 7 T. de Vos (Bataaf), 8 H. Smit (Kampioen), 9 R. van Geenen (Kennemerland), 10 Ton Meure CVW Amsterdam), 11 J. de Bie (Kampioen). Eindstand: 1 J. Blaauw (DTS) 28 pnt., 2 H. Noy (Bataaf) 24 pnt., 3 W. Koene (Kampioen) 22 pnt., 4 R. Smit (Excelsior) 20 pnt., 5 G. Visscher (Kampi oen) 20 pnt. In de laatste rit van de nieuwelingen kwam Wim Otte voor de derde keer in successie tot een zege. De eindzege ging echter naar zijn clubmakker Oscar Vene ma, die in alle vier ritten als tweede was geëindigd. De uitslag: 1 W. Otte, 2 O. Venema, 3 E. Poell. Eindstand: 1 O. Venema 36 pnt., 2 W. Otte 30 pnt., 3 G. Cannavacciuollo 23 pnt. (allen Excelsior). De toerclub van de HSC de Bataaf laat zondag 15 juni de tot een vaste traditie uitgegroeide rijwieltoertocht Halfweg Marken (100 kilometer) verrijden. Lief hebbers kunnen zich zondagmorgen tus sen acht en negen uur voor deelname opgeven in het clubhuis van De Bataaf aan het Kinheim in Zwanenburg. De route loopt via de pont van Buitenhuizen, West- zaan, Zaandam, Volendam, Marken en terug over Purmerend, Zaanse Schans en weer over de pont van Buitenhuizen. (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM/BUSSUM. Overwinnin gen van Bloemendaal en DSS op respec tievelijk Nikon-HCAW en Shell deden ae beide Haarlemse vertegenwoordigers in de hoofdklasse softbal doordringen tot een veilige positie in de middenmoot. Voor HCAW, dat in Bussum met 1-4 tegen de Whites tenonder ging, en Shell lijkt nu de strijd om de degradatieplaats te zijn weggelegd. AKEN. Het is Rob Ehrens niet aan te zien dat hij in Aken pas zijn tweede grote buitenlandse wedstrijd beleeft. Met een opmerkelijke onbevangenheid beweegt hij zich tussen de beste ruiters van de wereld, alsof hij al jaren niets anders doet. Eind mei debuteerde de 22-jarige Limburger op fraaie wijze in Hickstead waar hij een foutloze ronde maakte in de landenwedstrijd en tweede werd in de grote prijs. Terecht heeft ploegleider Ben Arts hem ook in Aken gekozen voor de landenwedstrijd, die vandaag wordt gereden. s LE MANS/PARUS. De Fransman Didier Pironi (Ligier) heeft als eerste van de veertien formule 1-rijders zijn boete aan de internationale automobielfedera- tie betaald. Daniël Willems (rechts) winnaar van de eerste twee ritten in de Ronde van Zwitserland en daardoor leider in het algemeen klassement, op het ere-podium met Stefan Mutter, nummer twee in de tweede rit. De uitslag van de eerste etappe is: 1 Willems (Bel) 202,5 km in 5 uur 27 min. 17 sec., 2 Mutter (Zwi), 3 Philip van den Brande (Bel), 4 Peeters (Bel), 5 Mantovani (Ita), 6 Thurau (WD1), 7 Schmutz (Zwi), 8 Gisiger (Zwi), 9 Hoste (Bel), 10 Zweifel (Zwi), 12 Zoetemelk (Ned), 13 De Rooy (Ned), 15 Van Impe (Bel), 18 Wijnands (Ned), 28 Gerrie Knetemann, 29 Jos Schipper, 31 Bert Pronk z.t. als de winnaar, 43 Jos Lammer- tink op 1.59, 49 Ad van Peer, 50 Jan van Tilborg, 61 Martin Havik, 63 Peter Zijerveld, 64 Johan van der Meer, allen op 6.32, 65 Wies van Dongen, 69 Heddie Nieuwdorp, beiden op 7.51. Het algemeen klassement luidt als volgt: 1 Willems (Bel) 5.31.18, 2 Knetemann (Ned) op 1 sec., 3 Zoetemelk (Ned) z.t., 4 Gisiger (Zwi) op 6 sec., 5 Thurau op 7 sec., 6 Peeters (Bel) z.t„ 7 De Booy (Ned) z.t., 8 Schmutz (Zwi) op 11 sec., 9 Schipper (Ned) z.t., 10 Mutter (Zwi) op 12 sec., 16 Pronk op 15 sec., 25 Wijnands op 18 sec., 36 Lammertink op 2.04, 50 Havik op 6.48, 53 Van der Meer op 6.49, 57 Zijerveld en Van Tilborg op 6.51, 60 Van Peer op 6.52,65 Nieuwdorp op 8.06, 68 Van Dongen op 8.14. De Fransman Jean-Rene Bernaudeau heeft de eerste etappe van de Midi Libre gewonnen. In de eindsprint versloeg Ber naudeau zijn medevluchter Joaquim Agostinho. Johan van de Velde werd op 31 seconden derde. Bernaudeau behield de leiding in het algemeen klassement. Woensdag zegevierde hij reeds in de pro loog. De rit ging van Bagnols-sur-Ceze naar Mende over 185 kilometer. Jan Raas eindigde in een groep met 19 minuten achterstand. ENtjULH g (scho- ant IJ weg 40, LONDEN. Guillermo Vilas zal niet deel nemen aan het tennistoernooi van Wimbledom, dat 23 juni in Londen begint. Vilas heeft last van een acute blindedarmontsteking. De 24-jarige Argentijn, die dit jaar de Italiaanse titel behaalde, verblijft in het Ameri kaanse ziekenhuis van Parijs en zal morgen geopereerd worden. Betty Stöve heeft de halve finales bereikt van het internationale tennis toernooi in Chichester. Zij versloeg de Amerikaanse Sharon Walsh met 7-5 6- 4. Chris Lloyd had geen moeite met Andrea Jaeger uit de Verenigde Sta ten: 6-3 6-2. Ook de Australische Evon ne Cawley schakelde met gemak een talentvolle speelster uit. Bettina Bunge uit de Verenigde Staten kreeg slechts zes games: 2-6 4-6. Pam Shriver beves tigde haar goede vorm van de afgelo pen weken door Betsy Nagelsen met 7- 6 6-2 terug te wijzen. De Mexicaan Raul Ramirez heeft in de tweede ronde van het internationale Queens club tennistoernooi te Londen verrassend verloren van de Amerikaan Fritz Bühning. De setstanden waren 6- 7 7-5 3-6. De favorieten kwamen allen een ronde verder. De beslissing in de tenniswedstrijd in de halve finales van het toernooi om de Davisbeker (Europese zone A) tus sen Zweden en West-Duitsland, die in Baastad wordt gespeeld, is voorlopig uitgesteld wegens hevige regenval. Het enkelspel tussen Björn Borg en Klaus Eberhard moest bij de stand 6-2 2-1 in het voordeel van de Zweed worden gestaakt. Het gastland leidt na drie wedstrijden met 2-1 en heeft nog één punt nodig voor kwalificatie voor de eindstrijd.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 25