SKIDEMONSTRATIE SPECTACU LAIR TOEVOEGSEL H 4: n o Voordeel kabel-tv voor inwoners IJmuiden-West niet overtuigend plein 1945 deze week lp Spectaculaire capriolen van automobilist I 'W rw Jjo: AUTO VANDALEN OP EENDENJACHT Uitslag buurtenquête Matige vangst voor Velsense hengelaars --/«as.-:; ■I 5 4 IJMOND MAANDAG 16 JUNI 1980 31 it Tevreden Bk K 0 L ■z Vrij baan (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De IJmuidense Kennemerlaan was zaterdag trekpleister voor vele duizenden Velsenaren én buitenpoorters tij dens de jaarlijkse zomermarkt officieus nog steeds aangeduid als „Oud-Hollandse Jaarmarkt”. Met verschuiving van de datum, van de vrijdag na Hemelvaarts dag naar het weekeinde van Va derdag, is de Oud-Hollandse uit monstering van de standhouders twee jaar geleden afgeschaft. Ge bleven zijn de vele kraampjes met beoefenaars van oude am bachten waarop het publiek, zo bleek, voorlopig nog niet uitgeke ken raakt. )r Oude ambachten en nieuwigheden 30 «te riTt"1' <1 g. ’ortu- at de *1 on- Kong Kung iking, rtikel lacao n en- ver- i het e zet- tieke jnlijk ven. k ge- indig- tabili- n on- r zijn 3p de alles a dat i voet et veel ingen, tugese itische reven. Macao tugese maar n ech- Met als enig hiaat de zijstraten was de trottoirkant tussen de kruisende Vareni- usstraat en de Julianakade bijna volledig bezet door een kramenrij. Om tien uur ’s ochtends begon de markt. Op het slui- tingstijdstip, vijf uur ’s middags kon moe maar voldaan worden ingepakt door de 250 standhouders die dit jaar inschreven voor het evenement dat naast de zakelij ke kant onmiskenbaar ook puur toeristi sche trekjes vertoont. Organisator is de „Stichting Oud-Hol- landse Jaarmarkt”. Het begin van deze zomerse markttraditie ligt in 1972. Mark ten met ruimte voor folklore en niet-alle- daagse vormen van kunstnijverheid wa ren toen nog onontdekt gebied voor veel vakantievierders. Anno 1980 is het nieuwe er voor de meesten wel zo’n beetje af. Om IJMUIDEN. In de Zeeheldenbuurt en naaste omgeving zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag van een zestal Ci troens 2 CV de linnen daken opengesne den. Uit de auto’s wordt niets vermist zodat mag worden aangenomen dat het hier gaat om een staaltje van pure verniel zucht. 90 85 00 70 00 80 Het aantal standhouders (250) steeg aanzienlijk ten opzichte van 1979 toen niet meer dan 150 inschrijvingen met toewijzing van een standplaats gehono reerd werden. De jaarmarkt vormde dit jaar onderdeel van de VW-evenemen- tenlijst. Staartje van het marktfeest was zaterdagavond het opruimingswerk na opbreken van de kramen. Een plaatselij ke zeeverkennersgroep deed het grove werk zoals voor de Kennemerlaan een beetje traditie is. De gemeentereiniging werkte tot slot de allerlaatste afvalres- ten weg waardoor de laan er later in het weekeinde weer smetteloos bijlag. lomie- t hier ;re in- ïkings jonair linese zitting rgade- aefent nperi- De heer L. Anderson is als voorzitter van de organiserende stichting dik tevre den over de Kennemerlaanmarkt 1980. De vaste kosten (materiaalhuur, aantrekken bijzondere attracties) belopen dit jaar cir ca vijfentwintigduizend gulden. Met daar tegenover de niet geringe inkomsten aan standplaatsengeld kan naar verwachting quitte worden gespeeld. De publieke be langstelling komt daarmee althans voor de organisatoren op het tweede plan. De heer Anderson ziet de geringe kooplust ook bij kleine bestedingen als afspiegeling van de totale marktsituatie. „De doorsnee- marktbezoeker is vandaag de dag meer kijker dan koper. Het geld rolt binnen een aarzelende conjunctuur niet meer zo mak kelijk”. is de een iking- Hong i, een gelbo- Hong ilrijke i be- desondanks van voldoende toeloop verze kerd te zijn nam de marktstichting dit jaar een ski-demonstratie mee in het dag programma. Een springschans met kunst- vezelbekleding stond daartoe opgesteld aan de noordkant van de Kennemerlaan ter hoogte van het Moerbergplantsoen. Drie stuntmannen opererend voor een si garettenmerk gaven hier inderdaad ver rassende staaltjes ten beste van skispring- techniek. Nevenactiviteit was in het plant soen direct aan de overkant een kinder kennis. VELSEN. Vierendertig leden van de hengelsportvereniging Velsen namen za terdag deel aan de eerste onderlinge wed strijd van het nieuwe seizoen in het Molen gat bij de Cruquius (gemeente Haar lemmermeer). Ondanks uitmuntend vis- weer werden slechts 92 bovenmaatse vis sen boven water gehaald. De deelnemer A. Jongbloed werd eerste met een totale vangst ter lengte van 256 centimeter. Ver dere uitslag: 2. J. Smeets senior (235 centi meter), 3. H. Pieterse (215 centimeter), 4. J. Smeets junior (204 centimeter) en 5. D. Otte (204 centimeter). fWinnnnnnHHTip i fcsg Fr Trrr "riH n As- •e AD- ratieve t Cen- h Ma- evolu- rd ge- Het college wordt gewezen op het amateu ristische karakter van de ondernomen steekproef in de wijken. Aan die bekente nis wordt vastgeknoopt het dringende verzoek als gemeente alsnog een meer gedegen en professioneel opinie-onder- zoek op touw te zetten over het nieuw in te voeren kabelsysteem. De opstellers van de brief zien een duidelijke taak voor het gemeentelijke bureau voorlichting bij zo’n onderzoek. In afwachting van de uit komst zou de voorgenomen aanleg van kabel-TV uitgesteld moeten worden, al dus de Werkgroep. VELSEN-NOORD. Een bestuurder van een auto, afkomstig uit Velsen-Noord, verloor zaterdagmiddag omstreeks zes uur op de Reijndersweg de macht over het stuur van zijn voertuig. Een zich ter plek ke bevindend hekwerk werd met de grond gelijk gemaakt. Vervolgens maakte de wagen een luchtbuiteling over een afstand van 9 meter en kwam na circa 20 meter duinterrein te hebben omgeploegd weer op zijn wielen terecht. De bestuurder en zijn mede-inzittende werden voor de be handeling van de nodige builen en schrammen overgebracht naar het Rode Kruisziekenhuis. De oorzaak is volgens de politie het rijden met te hoge snelheid. tarief. Wie geen belang heeft bij ontvangst van buitenlandse stations kan via een filtersysteem worden buitengesloten maar betaalt wel 12,40 per twee maan den in plaats van het tweemaandelijkse bedrag van 1,50 dat nu verschuldigd is. Van de geënquêteerden in IJmuiden-West zegt 56,6 procent aan buitenlandse pro gramma’s geen enkele behoefte te heb ben. 93,4 Procent klaagt over de totaal ontbrekende voorlichting over de techni sche en financiële aspecten van de veran dering, die inmiddels via de raad beklon ken is. Van de ondervraagden tekent het merendeel (87,3 procent) protest aan tegen de „opgedrongen tariefsverhoging” wan neer, zoals in hun geval, geen gebruik wordt gemaakt van de ruimere ontvangst mogelijkheid. Mevrouw van Heel-Mon- tijn, wethouder bedrijven, attendeerde in de raadszitting van 17 april op herhaalde lijke storingen in het bestaande „sterk verouderde” antennesysteem. De beant woording van een enquêtevraag daarover is met die uitspraak in flagrante tegen spraak. Van de 371 geënquêteerden ver klaart 86 procent een storingvrij tv-beeld te hebben. markt. Warme wafelen ter plekke gebak ken („niet goed, geld terug”), shoarma- broodjes, frites, vis, ijs het deed er alle maal niet zo erg veel toe: aan eetwaren werd flink geld besteed en verdiend. El ders op de markt werd gerekend naar de grote toeloop matig gekocht. De Kennemerlaan was bij gelegenheid van de markt de hele dag voetgangersge bied. Afsluiting voor alle gemotoriseerd verkeer leverde geen noemenswaardige problemen op door verwijzing naar Pla netenweg en Wijk aan Zeeërweg als ver vangende oost-westroutes. Het talrijke publiek had daarmee vrij baan maar bleef desondanks op een kluitje. De meeste kraampjes stonden naar de stoepkant ge richt waardoor kijkers en kopers zich bijna uitsluitend aan die kant voetje voor voetje voortbewogen. De rijbaan bleef daarmee vrijwel leeg. Een opsomming van vertegenwoordi gende ambachten en negoties leverde ten opzichte van voorgaande jaren weinig of geen verrassingen op. Tallozen hielden bewonderend de pas in bij een demonstra tie „meubelmaken naar antieke voorbeel den” op een uit 1897 daterende draaibank. Een kaarsenmakersstand was het tweede voorbeeld van een demonstratief onder deel waarop de marktstichting geld toe geeft omdat van verkoop niet of slechts mondjesmaat sprake is. Eettentjes met vaak royale omzetten waren dik vertegen woordigd op deze achtste Kennemerlaan- De Werkgroep Zee- en Duinwjjk verte genwoordigt naar de gemeente toe de be staande flatraden voor dit woongebied. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De Velsense gemeente raad besloot op 17 april tot invoering van kabel-tv zonder dat over de behoefte daaraan voldoende duidelijkheid be stond. Ook op het punt van informatie vooraf, over de technische en financiële aspecten, liet de gemeente het afweten. De Werkgroep Zeewijk/Duinwijk komt tot die vaststelling in een brief aan B en W waarin opgenomen de uitslag van een zelf gehouden opinie-onderzoekje in U- muiden-West, waarvan de uitslag een be vestiging is van voorgaand verwijt. Bij elkaar 2500 bewoners van Zee- en Duinwijk ontvingen een enquêteformu lier al of niet gecombineerd met de wijk krant. Slechts 371 wijkbewoners reageer den wat neerkomt op een response van vijftien procent. Bij invoering van kabel-tv komen tegen een 2-maandelijkse vergoeding van 27,24 binnen bereik voor ontvangst de Nederlandse maar ook Belgische en Duit se zenders. Met een flnancieringsbijdrage van vijfhonderd gulden ineens is een aan zienlijke besparing mogelijk op gemeld In directe relatie tot het voorgaande staan de haperende contacten tussen werkgroep en gemeentehuis. Brieven aan de gemeente waarin suggesties en klach ten over de woonsituatie bleven na ver zending (op 24 maart en 18 april) onbeant woord. Hierover werd vorige maand een brief tot het college gericht. De kaarsenmaker hier onder een brandende zon door tientallen omstanders op de vingers gekeken. Skispringen gevolgd door meerdere salto's, een programma-onderdeel dat zaterdag op de jaarmarkt drommen kijkers trok. Antiek, curiosa en voorwerpen uit het mistige niemandsland daartussen werden zaterdag aan de Kennemerlaan in overvloed te koop aangeboden. Commissie financiën. Het vergader- rooster voor het Velsense gemeentehuis omvat voor komende week zes bijeen komsten. De commissie financiën verga dert maandagavond om half acht. Bespro ken wordt aanpak en ontwikkeling van de Velserbroek zoals vastgelegd in een on langs verschenen nota. Commissiebijeen komsten die bij ontvangst van deze krant al geweest zijn: Commissie welzijn (maan dagmiddag twee uur over de nieuw vast te stellen prioriteitenlijst) en de commissie algemene zaken (maandagmiddag half vier) ook al gewijd aan voomoemde prio riteitenstelling. Extra raadsvergadering. Een ingelaste raadszitting is woensdagavond om half acht toegespitst op het aspect openbare orde in relatie tot transport en dumping van kernafval, zaken die vorige week be roering wekten. Burgemeester P. J. Mo lendijk geeft hierover een verantwoor- ding-achteraf tegenover de raad. Commissie algemene zaken. Afsluiting van eerdere discussie rond een nieuw vast te stellen prioriteitenlijst is de bundeling van posten. De commissie algemene za ken wijdt hier donderdagmiddag een vol ledige vergadering aan, aanvang half vier. Uitgangspunt is de in eerdere commissie bijeenkomsten aangegeven rangschik king van de diverse posten. Commissie economische zaken. De commissie economische zaken vergadert donderdagavond om half acht. Na infor matie over de jongste ontwikkelingen staat ter discussie de situatie bij Stork- Velsen en Van Gelder in Velsen-Noord en de Voorhavenproblematiek waarover in middels wat meer duidelijkheid is ont staan. Even een patatje en een slokje .M X i, te

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 5