Kruysveldt bestolen Panenka Toernooi van voorzichtigheid 'Noordwijk algeheel kampioen Wimbledon: Navratilova en Borg favorieten sportpuntiq Kortsnoi naar Buenos Aires Jatsjenko niet naar Spelen LT V 5 EK. voetbal „België heeft beste kansen” Ultimatum Jan Ceulemans: EK voetbal >50 I 99 DINSDAG 1 7 JUNI 19 8 0 SPORT Niet zwakker Ongeloof Schaakduel n rd •ken door Jan van der Nat J M ad- of laken (atoen diverse sins en 5f - Zwartkruis wil nog i Frans Thijssen: vrijwel zeker van plaats in de basis (Van onze sportredactie) MILAAN. De Belgische voetballers e Vladimir Jatsjenko 3oed id. ’essin, in DEN HAAG (ANP). De halve finale van het kandidatenschaaktoernooi tussen Viktor Kortsnoi (statenloos) en Lev Poloegajevski (Sovjet-Unie) is gisteren door de wereldschaakbond toegewezen aan Argentinië. De match zal op zijn laatst op 20 juli in Buenos Aires beginnen. Beide schakers geven de voorkeur aan Argentinië, waar het prijzengeld 70.000 Zwitserse franks bedraagt, boven het Braziliaanse Sao Paulo. Noordwijk, dat de routiniers Bröring en Suttorp in de basis had teruggehaald, Het behoudend gestarte Xerxes daarente gen had aan twee mogelijkheden genoeg om Noordwijk op een bijna onoverbrug baar lijkende achterstand te zetten. In de 34ste en 37ste minuut profiteerden Huigen en Van der Spek van desorganisatie in de Noordwijkse defensie. Het antwoord van Noordwijk kwam snel. Een minuut later verkleinde Jan maakte de puur aanvallende bedoelingen al direct duidelijk. De Eelman-formatie schiep zich legio kansen, maar de afwer king liet in die fase nogal te wensen over. Oranje-middenveld, zou het toch een vrij normale zaak zijn dat Zwartkruis nu de vaste (en wel erg gretige) bankzitters op roept om een totale blamage te voor komen. Zwartkruis, die zijn opstelling pas vlak voor de wedstrijd bekend wil maken, houdt echter nog altijd vele slagen om de arm. De enige speler die min of meer de toezegging heeft gekregen dat hij tegen de Tsjechoslowaken in de basis zal staan is Frans Thijssen, die halverwege de tweede helft tegen de Westduitsers als vierde mid denvelder werd ingezet. Zwartkruis: „Ik heb de opstelling al helemaal in mijn hoofd, maar ik heb verschillende zaken nog niet met de jongens doorgesproken”. Dat „doorspreken met de jongens” is bij herhaling voor Jan Zwartkruis een erg belangrijke zaak gebleken. Zwartkruis houdt er kennelijk niet van de spelers zonder een persoonlijk praatje vooraf de wei in te sturen. De kans daarbij is even wel groot dat de spelers met zoveel advie zen, opdrachten en toezeggingen aan een wedstrijd beginnen, dat ze door de bomen Mark Neeleman is gisteren in de zesde en voorlaatste race in de strijd om het open Europese kampioenschap zeilen in de finnjollen-klasse op de tweede plaats geëindigd. Eerste werd de Zweed Guy Liljegren. In het algemeen klassement leidt de Brit Christopher Law. Neeleman is vierde. (Van onze sportredactie) MILAAN. Gilles Kruysveldt, penningmeester van het sectiebestuur betaald voetbal van de KNVB, zal minder prettige herinneringen aan Milaan bewaren. Vlak voordat hij zich naar de training van het Nederlands elftal in het San Siro- stadion wilde begeven, werd tijdens een moment van onoplettendheid in de lounge van het Jolli-hotel de tas van zijn vrouw gestolen. In die tas bevonden zich naast tweeduizend gulden aan geld ook nog enkele sieraden ter waarde van ongeveer 1000 gulden. Feyenoord heeft via zijn trainer Vaclav Jezek een bod gedaan op de 28-jarige Zdenek Nehoda, de ervaren spitsspeler van Dukla Praag en het nationale voetbalteam. „Maar”, glimlacht Jaromi Tomonek, sinds vijf jaar voorzitter van de Tsjechoslowaakse voetbal bond, „ik geef de Hollanders niet veel kans. Ook een Italiaanse vereniging en twee clubs uit de Westduitse Bundesliga hebben geïnformeerd. Hun aanbiedingen zijn aanzienlijk beter dan die van Feyenoord. Concreet is er nog niets, er staat nog geen handtekening op papier”. Jezek, vanavond op de tribune in Milaan bij Tsjechoslowaije-Nederland, praat dezer dagen met de president van de Tsjechoslowaakse voetbalbond over de transfer van de 28-jarige student in de rechten. Een belangrijke rol in het duel tussen Nederland en Tsjecho Slowakije is wegge legd voor Panenka, de middenvelder die in het rapport van Zwartkruis’ spion Blok veelvuldig genoemd wordt: de man met de hersens, met het overzicht, de man die je geen meter ruimte moet geven. Panenka, een van de besten op een matig toernooi. Panenka: „Je kunt dit het kampioen schap van de voorzichtigheid noemen. De finales van de Europa Cups waren een voorbode. Zelfs de Engelsen, die toch de naam hebben aanvallend te spelen, voet ballen defensief en voorzichtig. Notting ham gaf het voorbeeld in de cupfinale”. „Op dit toernooi is het niet anders, Spanje en Italië uitgezonderd. Voor het publiek is er niets aan, ik kan me hun teleurstelling na de openingswedstrijd voorstellen. Het was meer een schaakwed strijd dan een voetbalpartij. Zo’n eerste duel mag je niet verliezen en dat veroor zaakt angst. De Duitsers hadden er even veel last van als wij”. Zijn trainer Venglos vult aan: „Iedereen wil winnen, maar in eerste instantie wil niemand verliezen. Dat staat voorop in dit toernooi. Vooral in de eerste ronde was dat duidelijk te zien. De tweede serie was beter, er zit een opgaande lijn in”. Tsjecho Slowakije-Nederland, een duel met als inzet een reis naar Napels, een plaats waar Oranje liever nooit meer komt. De Oosteuropeanen daarentegen willen dolgraag. Venglos: „Het volk in Tsjecho Slowakije verwacht een goed resultaat”. En bondsvoorzitter Toromek, die weigert de premie te noemen die zijn ploeg ontvangt als de „kleine finale” be reikt wordt: „Geld, dat speelt een onder geschikte rol. Deze jongens voetballen niet in eerste instantie voor het geld. Ze spelen voor de eer van het vaderland”. Bij de heren wordt John McEnroe als tegenstander van Borg in de eindstrijd gezien. De Amerikaan, afgelopen zondag winnaar op Queens, gaat zijn landgenoten Connors, Gerulaitis, Tanner (vorig jaar finalist), Gene Mayer en Fleming voor. Als achtste is de Paraguaan Pecci geplaatst. De tegenspeler van Zwartkruis: „Neder land heeft een goed team. Vier jaar terug, toen we op de EK voor de laatste keer tegen ze speelden, hadden ze meer vedet ten dan nu. Maar zwakker, dat niet. Hoe dicht waren ze twee jaar terug niet bij de wereldtitel, het tikje van Rensenbrink, centimeters scheelde het maar. De meeste mannen uit die ploeg zijn er nu nog. Ze zijn twee jaar ouder geworden, maar dat kan geen kwaad. Je moet ervaren spelers in een elftal hebben”. De Belgen zouden zonder enige twijfel laatste worden in hun groep. De Belgen zelf vonden dat prachtig, niets immers is prettiger dan door iedereen als de under dogs te worden beschouwd. Nu twee van de drie groepswedstrijden zijn gespeeld, kan slechts worden geconstateerd dat men zich danig in de Rode Duivels heeft vergist. België heeft morgenavond in het Olym pisch Stadion van Rome aan een gelijk spel tegen Italië voldoende om zich fina list te mogen noemen. Weliswaar eindigen België en Italië in dat geval in punten en doelsaldo gelijk, maar het toernooiregle- ment zegt dat dan de ploeg die de meeste doelpunten heeft gescoord als eerste eindigt. Nu een optreden in de eindstrijd in het vooruitzicht ligt, kruipen de Belgen lang- ien. d met n :sin in ruin of x100m e het bos niet meer zien. Zoals tijdens het duel met de Duitsers is gebleken. Een voor een had Zwartkruis de spelers voor de start van die wedstrijd bij zich geroepen om de ontmoeting door te spreken. Niet een van de spelers had daarbij opmerkin gen gemaakt over de door Zwartkruis uitgestippelde lijn, maar uit de constate ring van Zwartkruis na de ontmoeting met de Duitsers dat hij tot zijn grote verbazing zijn eigen conceptie niet meer herkende, mag worden geconcludeerd dat de spelers het grote aantal raadgevingen danig heeft verward. Jan Zwartkruis heeft het in deze bange Oranjedagen het moeilijkst van alle maal. Vlak voor het begin van dit EK- toemooi stelde hij nog dapper vast dat Oranje het aan zijn reputatie verplicht was dat de finale in Rome gehaald diende te worden. Nu Nederland definitief voor die finale is uitgeschakeld, beschouwt Zwartkruis Rome slechts als een tussen station op de weg naar de wereldkampi oenschappen in Spanje over twee jaar, maar lijkt niet bereid om in Milaan al de eerste stap te zetten op weg naar dat Spaanse toernooi door enkele jongere spelers nu al in te passen. „Ik kan nu nog moeilijk gaan experi menteren. Hoewel Krol mij verzekerd heeft dat hij begin september de eerste WK-kwalificatiewedstrijd voor Oranje kan spelen, hoor ik nu weer dat hij daar voor geen toestemming zou krijgen van Vancouver. Moet ik dan om al die geruch ten tegen Tsjecho-Slowakije plotseling met een andere laatste man gaan spelen? Er is op dit moment in Nederland geen libero met dezelfde kwaliteiten voorhan den. En dan is het toch logisch dat ik ook tegen de Tsjechoslowaken met de beste man op die positie ga spelen”. Het Nederlans elftal dat tegen Tsjecho-Slowa kije in het veld komt ziet er vermoedelijk er als volgt uit: Doel: Schrijvers; achter: Wijnstekers, Krol, Van de Korput en Hovenkamp; midden: Thijssen, Stevens of Poortvliet en Willy van de Kerkhof; voor: Kist, Nanninga en René van de Kerkhof. Door een zege met 3-2 op Engeland heeft Roemenië zich geplaatst voor de finale (Europese B-zone) van de strijd om de Davis-Cup. In de eindstrijd ontmoeten de Roemenen Tsjechoslowakije. Roeme nië dankt de zege aan Ilie Nastase. Hij versloeg in de laatste partij John Feaver in vijf sets: 7-5, 8-6, 2-6, 2-6 en 6-4. Tien dagen geleden werd Jatsjenko op nieuw geopereerd en leek er een kans te komen, dat hij weer kon gaan trainen en misschien nog op tijd fit zou zijn voor de Olympische Spelen. Het sportcomité van de Sovjet-Unie in Moskou deelde gisteren mee, dat hier geen sprake van zal kunnen zijn. F Bij de dames wordt Tracy Austin een finaleplaats toegedacht. Chris Evert staat op de derde plaats, gevolgd door Evonne Cawley-Goolagong. Veterane Billie Jean King staat als vijfde geklasseerd. Het eve nement begint aanstaande maandag. MOSKOU (ANP). Vladimir Jatsjen ko zal niet deelnemen aan de Olympische Spelen. De voormalige wereldrecordhou der hoogspringen werd in de herfst van het vorig jaar geopereerd aan een meni scus. Sindsdien kon hij niet meer trainen. zaam maar zeker uit hun schulp. Jan Ceulemans, de 24-jarige revelatie van dit toernooi, is erg optimistisch. „Ik geloof dat wij de beste kansen hebben. Tenslotte hoeven wij maar gelijk te spelen. De Itali anen moeten per sé winnen en het is bepaald geen ploeg die gemakkelijk doel punten maakt. En dat onze verdediging goed in elkaar zit, hebben we bewezen in de eerste wedstrijd tegen Engeland”. Eén van die verdedigers, rechtsachter Eric Gerets: „We zullen het natuurlijk niet gemakkelijk krijgen. Maar de ploeg is in goede vorm en wat ik tot nu toe van de Italianen heb gezien, is me een beetje tegengevallen. Italië heeft heel goede spelers, maar ze hebben hier nog niet zo goed gespeeld als ze werkelijk kunnen”. Volgens bondscoach Guy Thijs heeft echter ook België nog niet in topvorm gespeeld. „Ik ben uiteraard tot nu toe zeer tevreden over mijn spelers, maar ik geloof dat wij bijvoorbeeld in de kwalificatie wedstrijd tegen Schotland in Glasgow nog beter hebben gespeeld. Als de ploeg woensdag echt draait, moet het kunnen lukken. Tegen Spanje is er goed gespeeld. MILAAN Van het half miljoen voet ballers in Tsjecho Slowakije is Antonin Panenka verreweg de bekendste. De be snorde middenvelder heeft dat te danken aan een simpel tikje over elf meter. Fina le Europees kampioenschap 1976 in Bel grado: West-Duitsland versus Tsjecho Slowakije is na 90 minuten gelijk, na zes kwartier is er nog geen beslissing. Bij het nemen van strafschoppen maakt Ulli Hö- ness een fout en dat betekent dat de nemer van de vijfde penalty, Antonin Panenka, kan beslissen over rouw of vreugde. Panenka neemt zijn aanloop en lepelt de bal op onnavolgbare wijze over de vallen de Sepp Maier. De bewonderenswaardige koelbloedigheid waarmee Panenka de hoofdprijs binnenhaalt, het effect dat hij het leer meegeeft, de vernederende wijze waarop hij de ervaren Maier het nakijken geeft, bezorgen hem in één seconde we reldfaam. Panenka: „Voor die trap kende in Europa niemand mij, ineens was ik een bekendheid. Het is nu zelfs zo dat ik geen „elf-meter” meer neem; het stoppen van een strafschop van Panenka, daar wil iedere doelman zich extra voor concen treren”. Panenka, inmiddels 32 jaar oud, speelt vanavond tegen Nederland zijn 40ste in terland. Voor hem niet de minst onbelan- In het damestoernooi van Eastbourne heeft Betty Stöve de eerste ronde overleefd. Gisteren versloeg de Rotter damse de Amerikaanse Ann Kiyomura in drie sets: 6-7, 6-1 en 6-3. LONDEN (Reuter). Björn Borg en Martina Navratilova worden door de organisa toren van het tennistoernooi van Wimbledon getipt als winnaars in het heren- en damesenkelspel. De titelhouders zijn de nummers één op de plaatsingslijst. (Van onze sportredactie) MILAAN Onmiddellijk nadat België zich in Glasgow had geplaatst voor de eindronde van het Europees kampioen schap, werd de ploeg van Guy Thijs ach teloos terzijde geschoven wanneer het ging om de kanshebbers voor de Europe se titel. Er werd gesproken over Italië, Engeland, West-Duitsland en Nederland. grijke. De leiding heeft de ploeg willen stimuleren en heeft gezegd dat het binnen halen van de derde of vierde plaats bij een verzoek om naar het buitenland te gaan in aanmerking genomen wordt. Panenka: „De bond hoeft ons op die manier niet te stimuleren. We zetten ons toch wel voor honderd procent in. Je doet aan het toer nooi mee, en dan probeer je toch zo hoog mogelijk te eindigen. Ik kan me niet voor stellen dat er bij onze tegenstander spe lers zijn die liever naar huis gaan. Ieder een moet toch de wil hebben om te winnen”. We hebben zeven, acht doelrijpe kansen gehad en het is alleen jammer dat we er maar twee hebben benut”. België heeft in zijn beide wedstrijden volgens heel verschillende concepten ge speeld. Tegen Engeland was de ploeg zeer duidelijk verdedigend ingesteld, terwijl tegen Spanje wanneer mogelijk werd aan gevallen. Tegen Italië zal ongetwijfeld het accent weer op de verdediging worden gelegd. Thijs wil echter niet uitweiden over zijn plannen. „Ik weet wel hoe wij zullen gaan spelen, maar dat blijft voorlo pig geheim”. De kans bestaat dat morgen plotseling Willy Wellens komt opdraven. De speler van Standard Luik raakte vlak voor het vertrek naar Italië geblesseerd. Guy Thijs: „Ik ga hem opbellen om te vragen of hij kan spelen. Kan dat, dan laat ik hem alsnog overkomen naar Rome”. Dat zal zeker een versterking zijn voor de Belgen, die hoe het morgen ook moge aflopen hebben aangetoond dat Europa weer rekening dient te houden met de ploeg die vele jaren lang een uiterst bescheiden rol heeft gespeeld. In deze fase van de strijd moeten risico’s genomen worden. Ook Oranje moet dat, meer dan de Tsjechoslowaken, die een beter doelsaldo hebben. Venglos kan be houdender acteren en zal dat niet nalaten, zeker niet als Nehoda zou ontbreken. Geconfronteerd met de instelling van een aantal Nederlandse spelers, „voor ons hoeft het niet meer”, straalt ook coach Venglos ongeloof uit. „Dat kan toch niet waar zijn. Nee, daarover zeggen wil ik niets, het is een zaak van de Hollanders. Echt, ik kan het niet geloven”. Venglos liet zijn spelers in het schitte rende onderkomen nabij het Comomeer gisteren kijken naar de videobeelden van West-Duitsland-Nederland en verraste zijn troep ’s middags met een uitstapje naar de stad. Een rustig dagje, vooraf aan de belangrijke partij tegen Nederland. Vandaag traint men licht en bekijkt dan of de door Feyenoord begeerde Nehoda en middenvelder Berger kunnen spelen. MILAAN Tien jaar geleden begon in het Milanese San Siro-stadion de glorieu ze opmars van het Nederlands voetbal. In een enerverende Europa-Cupfinale zege vierde Feyenoord toen over het Schotse Celtic. Die overwinning zo zou later blijken vormde de eerste aanzet tot een periode, waarin het Nederlandse voetbal een enorme reputatie opbouwde. In dat zelfde San Siro-stadion dreigt die reputa tie nu echter verloren te gaan, als er tenminste na de matige wedstrijden te gen de Grieken en de Westduitsers über haupt internationaal nog sprake zou zijn van enig respect ten opzichte van Oranje. De Nederlandse internationals doen nog wel voorkomen dat vanavond in de wedstrijd tegen Tsjecho Slowakije het prestigeverlies binnen de perken moet worden gehouden, maar erg veel overtui ging wordt die uitspraak bepaald nu ook weer niet meegegeven. Nederland lijkt moegestreden. Met uitzondering dan van Jan Zwartkruis, die de laatste uitdaging voor de volle honderd procent serieus j neemt. De vraag is echter of Zwartkruis i zijn spelers voor die ontmoeting nog vol- doende zal weten te motiveren. Zwartkruis: „Die kleine finale, zaterdag in Napels, is een must voor ons. Dit EK- toernooi heeft internationaal gezien het krediet dat we na de WK-finales in West- Duitsland en Argentinië nog hadden, vrij wel volledig opgeteerd. We hebben wel degelijk een succes nodig om onszelf nog enigszins te rehabiliteren”. Dat de Nederlandse bondscoach daar bij, evenals zo’n vier jaar geleden (nood gedwongen) in Zagreb en twee jaar gele den in Argentinië zal kiezen voor een sterk gewijzigd elftal lijkt niet erg waarschijn lijk. „In Argentinië”, aldus de bonds coach, „lagen de zaken duidelijk anders. Toen kon er veel gemakkelijker een ander team worden neergezet, omdat er hele sterke spelers voorhanden waren. Dat kan nu niet. Er zijn weinig keuzemogelijk- E heden. De formatie die na Zeist en Oos tenrijk is ingezet, heeft het niet kunnen Smaken. Ik vind het nog altijd onbegrijpe- lijk dat dit team niet naar een eenheid is kunnen toegroeien. Ik heb helaas moeten constateren dat Nederland na die trai- ningsweek in Oostenrijk sterk is terugge vallen”. Op zich dus voldoende reden om het in de wedstrijd tegen de Tsjechoslowaken toch maar eens met een andere formatie te proberen. Maar juist dat durft de L bondscoach kennelijk toch niet aan. Hoe- I a wel het middenveld door de Westduitsers werd gedegradeerd en Zwartkruis na af- i -loop van dat duel forse kritiek uitte op het MILAAN. De Belgische voetballers hebben hun bond een ultimatum gesteld. 'Zij hebben meer geld geëist voor hun prestaties, die de verwachtingen duide lijk hebben overtroffen en willen die verlangens nog voor het beslissende duel morgenavond tegen Italië gehonoreerd zien. Tijdens de Amerikaanse atletiekkam- 1 pioenschappen in Walnut heeft Lamothe King op de 200 meter voor de beste sei- zoentijd gezorgd: 20.08. In Rio de Janeiro heeft de Sovjet-Unie een vriendschappelijke voetbalwedstrijd tegen Brazilië met 2-1 gewonnen. De Nederlandse atletes Tineke Hidding en Els Stolk zijn als tweede en vierde 1 geëindigd tijdens de internationale vijf kamp in de Franse plaats Talence. Winna res werd de Franchise Picaut. In het lan- denklassement eindigde Frankrijk als eerste vóór Nederland. De Tanzaniaan Suleiman Nuyambui 1 heeft tijdens internationale atletiekwed strijden in Stockholm de 5000 meter ge wonnen in 13 minuten 26.53 seconden. Nyambui, die de Zwitserse hope Markus Ryffel (13.27.55) en Francis Gonzales uit Frankrijk (13.29.79) naar de tweede en derde plaats verwees, leverde met deze zege zijn visitekaartje voor Moskou af. niet experimenteren (Van onze sportredactie) Voor de organisatie van de andere halve finale tussen de Westduitser Robert Hübner -en de Hongaar Lajos Portisch heeft zich slechts één kandidaat gemeld: Reykjavik op IJsland. De IJslandse voorzitter van de wereldschaakbond, Olafsson, heeft beide —.spelers gevraagd akkoord te gaan, ook al biedt IJsland niet meer dan het minimumprij- zengeld van 25.000 Zwitserse Franken. Ook op Reykjavik moet de match uiterlijk 20 juli beginnen. De winnaars ontmoeten elkaar in de eindstrijd, waarna de tweekamp om de wereldtitel volgt tegen titelhouder Anatoli Karpov. De halve finales gaan over twaalf partijen. Bij een gelijke eindstand volgen hooguit tweemaal twee partijen extra. Is dan nog geen beslissing bereikt, dan wint degene, die met zwart de meeste partijen heeft gewonnen. Is die regel niet toepasbaar, dan wordt degene tot winnaar uitgeroepen, die het laatst gelijkgemaakt heeft. Geeft ook dat geen uitsluitsel dan beslist het lot. Willem Bogers met een onverwacht af standsschot de marge: 1-2. De pressie van Noordwijk werd na rust nog groter. Xer xes kwam met de rug tegen de muur te staan en bezweek onder de toenemende druk van Noordwijk. Eerst stelde Rob Suttorp middenvelder Sjoerd Boot in staat de gelijkmaker te produceren. Hoewel Noordwijk daarna gas terugnam en iedereen zich opmaakte voor de verlenging, viel de beslissing als nog in de normale speeltijd. Vier minuten voor het einde bracht John van Dijk Noordwijk de titel. Het treffen werd ontsierd doordat Sjoerd Boot (Noordwijk) en Wim Kievit (Xerxes) in de slotfase op de vuist gingen en uit het veld werden gestuurd. Eerder al had arbiter de Schepper de Xerxes-speler Hazebroek en de Noordwijker Spaander man genoteerd. Noordwijk-Xerxes 3-2 (1-2). Scorever- loop: 34. Huigen 0-1, 37. Van der Spek 0-2, 38. Bogers 1-2, 62. Boot 2-2, 86. Van Dijk 2- 3. Toeschouwers: 4500. Scheidsrechter: De Schepper. De Belgen willen voor een eventuele overwinning op Italië naast de reeds ver diende premies 20.000 gulden ontvangen. Wordt de finale bereikt en ook nog gewon nen dan willen ze er nog 10.000 gulden bij. :De Belgische bond die aanvankelijk 7000 I gulden wilde geven voor het deelnemen en fXM 2000 gulden per punt, heeft tot nu toe W i alleen de premie per punt verhoogd tot UJf ’“2700 gulden. KATWIJK (ANP). Evenals in 1973 heeft Noordwijk beslag gelegd op de al gehele amateurtitel van Nederland. De ”zaterdagkampioen won in Katwijk de derde en beslissende wedstrijd tegen Xerxes met 3-2. Hoewel Noordwijk voort durend de betere ploeg was, moest het team eerst een achterstand van 0-2 weg werken. De onverzettelijke en krachtige strijdwijze, waarmee dat gebeurde, gaf de titel extra glans.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 15