I hciven- berichten VERKOOPSTER droog voor bouw van nieuwe stad” „Maak Markermeer 99 99 JEANS DISCOUNT MARKET Gedistilleerd na PWN-directeur handhaaft gewraakte terminologie in jaarverslag Z1 diefstal afgevoerd per vrachtauto Raad van Toezicht twist over verhoging van zes percent PvdA huiverig voor doorberekening kosten waterpijpleiding in tarief x. .demonstratieve bijeenkomst DINSDAG 6 17 JUNI D 1980 HENNY KOPS CAREL EDUARD MANTJE De crematie is te Enschede geschied. N voor enige dagen per week. Kennemerlaan 140 - IJmuiden stel dat er geen krant was Voor ons filiaal Kennemerlaan 140 te IJmuiden zoeken wij voor direkt een Sollicitaties uitsluitend telef. di. of wo. onder nr. 02550-11914 NEDERLANDSE FEDERATIE VAN ONDERWIJSVAKORGANISATIES Voor schoolteams en ouders verzamelen voor demonstratieve optocht 15.45 uur bij sporthal Beverwijk. Van ons is weggegaan onze lieve zoon, broer en kleinzoon Dankbaar voor alles wat zij voor ons heeft betekend geven wij u kennis van het heen gaan, na een langdurige moedig gedragen ziekte, van mijn lieve vrouw, onze zorgzame moeder en oma PART-TIME ELISABETH JACOBA LOOIJEN-VAN DER MEIJDE De kwaliteit van het onderwijs staat op het spel. van de NFO donderdag 19 juni van 16.15 tot 17.30 uur in De Nieuwe Slof te Beverwijk. A. M. HARINGA C. HARINGA-BORST temidden van hun familie hun 50-jarig huwe lijksfeest te vieren. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Tegen de aan duiding „elitair” voor tegenstan ders van de duininfiltratie in het PWN-jaarverslag voor 1979 is maandag van verschillende poli tieke kanten geprotesteerd. In de Raad van Toezicht op de Provin ciale Bedrijven kwam kritiek van D’66, PSP en PPR op deze termi nologie in het jaarverslag. Maar binnen de PvdA-fractie in de Sta ten is de infiltratie-problematiek kennelijk nog steeds een teer punt. De PvdA-vertegenwoordi- ging in de Raad van Toezicht ver meed elk teken van goed- of af keuring van de gewraakte termi nologie. Men volstond met een verklaring, dat men niet wenste vooruit te lopen op de discussie over de duininfiltratie, die ko mend najaar in Provinciale Sta ten zal plaatsvinden. Het WD- Statenlid Simonsz betuigde zijn instemming met de kwalificatie „elitair” in het jaarverslag. echtgenote van Berend Ottens op de leeftijd van 31 jaar. B. Ottens Arlette Ralph Familie Kops Familie Ottens Heemskerk, 16 juni 1980 Simon van Haerlemstraat 86 De gezongen H. Mis van requiem zal aan God worden opgedragen donderdag 19 juni a.s. om 10.30 uur in de parochiekerk van de H. Laurentius te Heemskerk, waarna om 12.00 uur de bijzetting zal plaatshebben in het familiegraf op de begraafplaats „Duin hof” te IJmuiden. op de leeftijd van 59 jaar. H. Looijen Coby en Henk Nellie en Dick Gees en Kees Henk, Hugo IJmuiden, 16 juni 1980 Rembrandtlaan 19 Gelegenheid tot afscheid nemen en condole ren woensdag van 19.00-19.30 uur in een der rouwkamers van het Zeewegziekenhuis, in gang Velserduinweg. De crematie zal plaatsvinden donderdag 19 juni om 11.00 uur in het crematorium te Driehuis (gem. Velsen). Vertrek vanaf het woonhuis om 10.45 uur. Met grote droefheid moeten wij u kennis geven dat na een voorbeeldig gedragen lij den, nog onverwacht van ons is heengegaan, mijn lieve vrouw, onze lieve mama, dochter, zus, schoonzus en tante PvdA-Kamerleden kiezen voor lenigen woningnood 1980 boos over etiket elitair F Tegenstanders infiltratie (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG De Markerwaard moet nat blijven tenzij wordt aange toond dat om zeer dringende redenen drooglegging noodzakelijk is. Daarop komt de passage neer die in een ont- werp-verkiezingsprogram van de so cialisten is opgenomen over dit om streden deel van het Usselmeer. Bin nen de Tweede-Kamerfractie van de PvdA is de afgelopen weken echter stevige druk uitgeoefend op de tegen standers van het indijken van het Markermeer, de benaming die de op ponenten het liefst geven aan de Mar kerwaard. In het bijzonder de wo- ningbouwspecialisten Van Dam en Duinker hebben in ongezouten be woordingen blijk gegeven van hun voorkeur voor inpoldering. pers, Paraien, IJmuiden; Twadika, Bre men; Prinses Margriet, Cork; Wilhelm, Noordzee, IJmuiden. Vrijdag vertrokken: Holland, Rotter dam, IJmuiden; Wilhelm, Cont. Plat, IJ muiden; Hildegard Wulff, Karlshamb, Velsen; Jenny Graebl, Antwerpen; Gor- fleet 8, Funehal, Beverwijk; Eredine, New Orleans; Abono, Gyon; Alchimist Lausan- na, Rouen; Lynx, Stavanger; Expansa, Loreint, IJmuiden; Titan, Harvich, IJmui den; Coran W, Inverneas; Ulrika, Venezu ela; Ilka, Leizoes, IJmuiden; Nornews Ex press, Antwerpen; Padberg, Hamburg; Debby Ann, Lowestoft; Otto, Kopenha gen, IJmuiden; Bormla, Rotterdam, Be verwijk. Zaterdag aangekomen: Anna Oden, Gent; Svanur, Colchester; Finnforest, Ha- mina; Marie Christine, Horstspront, Be verwijk; Amerikanis, Stavanger; Kenrix, Rochester, IJmuiden; Titan Service, Cont. Plat, IJmuiden; Cannabal, Grangemouth; Jupiter, Kristiansand; Vsevolod, Koche tov, Ventspils; Tor Britannia, Gothen burg; Rogate, Londen; Gus Khrustalniy, De oud-staatssecretaris en het Noord - hollandse kamerlid verlangden van hun tegenstanders in de fractie, vooral te vin den in de milieuhoek, dat er op korte termijn nieuwe gegevens op tafel zouden komen. Materiaal dat zou moeten aanto nen waarom de Markerwaard nat moet blijven. De tegenstanders van inpoldering hebben echter uitstel bedongen. In plaats van nog vóór de zomervakantie wordt het nu zeker september, oktober voordat van die zijde gegevens op tafel worden gelegd. tot het jaar 2000 zou Schiphol de enige nationale luchthaven kunnen blijven. Duinker: „Ik ontken dat er in de fractie over de Markerwaard geknokt is, zo kun je dat niet stellen. Wel is het waar dat Van Dam en ik in harde woorden hebben ge zegd hoe wij er over denken. Het is name lijk niet zo dat ieder weiland een onaan tastbaar natuurgebied is, zoals veel mi- lieumensen nogal eens beweren. Toevallig zijn er ook nog wat lieden die dringend een dak boven hun hoofd nodig hebben. Wellicht dat daarvoor de Markerwaard nodig is. Bedenk wel dat we ieder jaar met het programma van 100.000 nieuwe hui zen een stad als Utrecht erbij bouwen in dit land”. In de i dag krac van de op de leeftijd van 30 jaar. H. Mantje M. Mantje-Hollanders J. Mantje-Zwart Frank, Noortje, Ingrid Ocker, Renée, Pepi, Rob. Enschede, 9 juni 1980 Rembrandtlaan 187. Correspondentieadres: F. C. Mantje, Egelantiersgracht 24 te Amsterdam Op vrijdag 20 juni a.s. hopen onze geliefde ouders, groot- en overgrootouders Voor vrienden en bekenden is er op die dag gelegenheid tot feliciteren tussen 17.00 en 18.30 uur in het Bowlingcentrum aan de Zuiderkruisstraat 5 in IJmuiden. Hun dankbare kinderen, klein- en achterkleinkinderen. Schiplaan 24, 1971 LB IJmuiden. IJ tijd) van wijl tersi met deel kom lijkt een zuin CANDY SERVICE DEALER Binnen 48 uur!! gerepareerd Tel. 023-373667 IJM wer ten 5 ki kisti mak Pi 8.01 tonj 13,4 14,8 P< kabi 118- vier vier 114- wijt poo stee 120; I> KW fll KW ƒ12 KW ƒ23 KW ƒ11 IJM I. Set de S Cui Gla Ho< be Pos Ke< S del; jon van S Ble vea niv linj vea Kol (vie Jan Pla ken ken C-n niv, (twi (twi roo We; Wij Zor S On< Bei Mu Gij; Wal Reparatie binnen 48 uur service 023-314181 I 1930 BEVERWIJK. Uit een magazijn van de Drankenhandel Kennemerland aan de Lijndenweg is voor een waarde van zestig duizend gulden aan gedistilleerd ont vreemd bij een inbraak in het afgelopen weekeinde. Van de loods op het plaatse lijk industrieterrein werd de kanteldeur van binnenuit geopend na binnenkomst via een ingedrukte ruit. De vrachtauto waarmee de groot scheepse diefstal vermoedelijk werd ge pleegd, is vorige week in Westzaan gesto len. Spullen hieruit afkomstig werden aangetroffen op de plek van de diefstal. De Drankenhandel Kennemerland was eerder dit jaar eveneens doelwit van ver* moedelijk meerdere inbrekers. Overigens was er nog een andere instel ling, die zich duinterrein had toegeëigend, zonder zich te bekommeren om de drink- waterbelangen en het natuurbehoud: de gemeente Zandvoort en de illegale riool- waterlozingen op het Kraansvlak. Ver schillende leden van de Raad van Toe zicht spraken schande van deze praktij ken. De communist Aarts was van mening dat de kwestie Kraansvlak wat al te laco niek werd afgedaan in het jaarverslag. „Wat voor beleid is dit eigenlijk”, zo vroeg Aarts zich af. Als een gewone particulier dit zou doen, dan zou hij desnoods met de Mobiele Eenheid tot de orde worden ge roepen”. Ook Zuurbier bepleitte krachtige maat regelen wat betreft het Kraansvlak. „We moeten de gemeente Zandvoort de reke ning presenteren. Als dat achterwege blijft, met welk recht kan de provincie in andere voorkomende gevallen dan schade vergoeding eisen van particulieren’’^, zo vroeg hij zich af. Het CDA-Statenlid Van der Mije, met een andere pet op wethouder van Zand voort, keek schuldbewust naar de gesmol ten boter, die tijdens deze discussie over Volkshuisvestingman Marcel van Dam, voorzitter van de fractie sector ruimtelijk beleid, bevestigt dat hij de afdelingen van de PvdA heeft gevraagd nog vóór het reces te komen met suggesties voor moge lijke bouwlocaties. De voormalige be windsman in het kabinet-Den Uyl voegt eraan toe dat in de belangenafweging rond de drooglegging de woningbouw een „zwaarder accent” heeft gekregen. „Als de gezinsverdunning zich zo sterk doorzet als de afgelopen jaren het geval is geweest dan zullen we alle ruimte voor woning bouw dringend nodig hebben”, aldus Van Dam. Diens fractiegenoot Duinker stelt dat 1985 eigenlijk te laat is voor een beslissing over een eventuele drooglegging. Zoals bekend heeft het kabinet-Van Agt gezegd dat vëër dat jaar een besluit in elk geval niet hoeft te vallen vanuit het gezichts punt van de burgerluchtvaart. Immers, (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Het plan van het PWN (Provinciaal Waterleidingbedrijf Noord- Holland) om het water zes percent duur der te maken heeft voorlopig niet de instemming van de PvdA. In deze tariefs verhoging zijn namelijk de kosten (ƒ420.000.000) doorberekend van de wa- terpijpleiding van Andijk (aan het Ijssel meer) naar de duinen bij Castricum. Het gaat daarbij om drie van genoemde zes percenten tariefsverhoging. De PvdA-af- vaardiging in de Raad van Toezicht op de Provinciale Bedrijven vond de becijfe ring in het voorstel van de PWN-directie te ondoorzichtig. Er was te moeilijk te controleren of in de kostenberekening wellicht ook nog kosten van infiltratie in de duinen van Zuid-Kennemerland wa ren opgesloten. Osprey. IJmuiden. Cont. Plat; Helga Ol- dendorff, Savannah. Zondag aangekomen: Gertrude Wiener 2, Antwerpen; Takara, Yokohama; Pon- gola, Gent; William J Everard, Swansea; Hand Fortune, Liverpool; Modan, Boston; Neptunus, Bergen, IJmuiden; Friend, Goole; Oshea Express, Antwerpen; Jack Wahrton, Raippaluoto, Zaandam; AC Crosby, Wilmington, Velsen; Breda, Para maribo; West Eagle, Cont. Plat, IJmuiden; Oluf Maersk, Coryton; Gloria Siderum, Algeciras; Venus, Bergen; Jose Esquivel, Le Havre; Prinsenborg, Estervik, Zaan dam; Donnington, Londen; Jarama, Rou en; Golden Lilac, Sinoe; Falcon, Kristian sand. Verweij (D’66) zei het jammer te vinden, dat de direktie van het Provinciaal Water leidingbedrijf Noord-Holland de aandui ding „elitair” had gebezigd voor tegen standers van de infiltratie”. ,t Is uiteraard het goed recht van de direkteur om, als tegenwicht voor invloeden van buiten, het zo te noemen, maar ik geef hem in overwe ging het anders te formuleren”, aldus Verweij. Korzelius (PSP) kwam met een veel fellere veroordeling van de uitspraak van de PWN-direktie: „Ik kan me voorstellen dat de direktie moeite heeft met de opinie in de Staten. Maar het gaat alle perken te buiten om op deze manier de discussie aan te gaan". Korzelius wees er op, dat de Staten in februari in een motie hadden uitgesroken, dat nog maar eens goed moest worden bekeken of infiltratie in de duinen van Zuid-Kennemerland nog wel zin had. Hij vond het onjuist dat de PWN- direkteur zich op deze manier een oordeel aanmatigde over het boven hem gestelde politieke college. Gedeputeerde Uff distancieerde zich op zijn beurt van deze verklaring van het PSP-statenlid. Hij voelde zich geenszins aangesproken door de aanduiding „eli tair”. Ook hij had de motie in kwestie gesteund, maar dat betekende wat hem betreft nog geen uitspraak tegen infiltra tie. Zuurbier (PPR) wees er op, dat het PWN geplaatst is voor een voortdurende zorg vuldige afweging van de belangen van de waterwinning tegen de zorg voor de ter reinen. Daarom had hij met enige verba zing de passage in het jaarverslag gelezen, waarin de tegenstanders van infiltratie als „elitair” werden betiteld. Hij vond het plakken van dit „etiket” erg polariserend en onnodig. Graag wilde hij van direkteur Sprey weten waarom hij zich zo had uitge drukt. De PWN-direkteur maakte graag van deze uitnodiging gebruik. Hij legde uit, waarom hij opzettelijk het woord „elitair” had gebruikt, en waarom hij er niets van terug nam. De aanduiding was niet be doeld voor de Staten. Want de infiltratie- motie was in februari 1980 aangenomen en het jaarverslag ging over het jaar 1979. Sprey had met zijn veroordeling eerder bepaalde publicaties op het oog, waarin het duinterrein, rqet uitsluiting van de waterwinningsbelangen en de belangen van de recreatie, werd opgeëist als na tuurgebied. Deze publicaties deden geen recht aan de manier, waarop het PWN probeert natuurbehoud, recreatie en drinkwaterwinning te laten samengaan. Een beheer, dat zowel nationaal als inter nationaal de aandacht heeft getrokken, aldus Sprey. De manier, waarop selecte groepen zichzelf het duinterrein hadden „toegeëigend”, met uitsluiting van de be langen van anderen, had hij als „elitair” willen bestempelen. De direkteur had aan het begin van de bijeenkomst nog mee gedeeld, een brief te hebben ontvangen van de natuurwetenschappelijke advie scommissie, waarin het TNO-rapport te gen de infiltratie als te haastig en weinig wetenschappelijk werd gekwalificeerd. Zondag vertrokken: Sonja, Gothen burg; Cannabal, Bremerhafen; Terra, IJ muiden, Cadiz; Typhoon, Velsen, Noord zee; Kenrix, IJmuiden, Rochester; Hollan- dia, Zeebrugge; Gertrude Wiener 2, Bre men; Oshea Express, Le Havre; Sevilla, IJmuiden, Rotterdam; Fridel, IJmuiden, Whitby; Vsevoloid Kochetov, Ventspils. Maandag aangekomen: Agelos Psrotos- tatis, Indonesië, Velsen; Neni, Hamburg, IJmuiden; Patroclus, Bremerhafen; Brat- tingsborg, Swinoujscie; Haico Holwerda, Harling, IJmuiden; Benarty, Valencia; Trident Ship, Dover; Pluto, Lerwick, IJ muiden. Maandag vertrokken: Breant, Igge- sund; Venus, Stavanger; Titan Service, IJmuiden, Cont. Plat; Gus Khrustalny, IJmuiden, Vyborg. Cardiff, IJmuiden; Maashaven, West- Afrika; Netty, Wells; Osterheide, Antwer pen, IJmuiden; Neu-Hausen, Hamina; Ali- no, Narvik, IJmuiden; Theomana, Srira cha; Smit Lloyd 2, Noordzee, IJmuiden; Gladonia, Barton on Humber; Fridel, King’s Lynn, IJmuiden; New Dawn, Bre men; Stirling Brigg, Cont. Plat, IJmuiden; Titan, Harwich, IJmuiden; Typhoon, Leith, Velsen; Sevilla, Antwerpen, IJmui den; Diannel, Varberg, Buitenhuizen; Breant, Iggesund. Zoals bekend hebben Provinciale Sta ten in februari een motie aangenomen, volgens welke nog maar eens goed moet worden bekeken of het wel verstandig is om in de Zuidkennemerduinen te gaan infiltreren. Vandaar de terughoudend heid van de PvdA op dat punt. Men wilde niet vooruitlopen op de discussie die daar over komend najaar in de vergadering van Provinciale Staten zal plaatsvinden. Om dezelfde reden wensten de PvdA- vertegenwoordigers in de Raad van Toe zicht evenmin in te stemmen met de be groting voor 1981. Onduidelijkheid bestond er ook over de mate, waarin Hoogovens zou bijdragen in de kosten van genoemde pijpleiding. Om opheldering gevraagd wat betreft dat punt, zette de PWN-direktie uiteen, dat Hoogovens destijds een contract heeft afgesloten, dat thans gunstig uitpakte voor het staalconcern. En ongunstig voor de andere deelnemers in het project, na melijk het PWN en de samenwerkende waterleidingbedrijven in Zuid-Kennemer land. Het aandeel van de Hoogovens is destijds becijferd aan de hand van be paalde prognoses wat betreft het water verbruik van dat bedrijf. Het gebruik van Hoogovens zal in de praktijk echter veel minder zijn, terwijl het pijpleidingproject (13,5 percent) duurder is gebleken dan men aanvankelijk had gedacht. Voor het verschil moeten nu het PWN en de Kenne- mer drinkwaterbedrijven opdraaien. De kosten daarvan zullen uiteindelijk ook weer in de tarieven moeten worden door berekend. De PvdA was niet de enige fractie, die een en ander graag wat duidelijker op papier wilde hebben. Evenmin beperkte de ergernis over de ondoorzichtige onder bouwing van de tariefverhoging zich tot de verklaarde tegenstanders van de infil tratie in de Zuidkennemer duinen. Ook WD, CDA en CPN wilden graag de zaak wat duidelijker op een briefte. Gedepu teerde IJff beloofde dat. In het definitieve voorstel over de nieuwe tarieven, dat de Raad van Toezicht nog zal worden aange boden, zal de gevraagde duidelijkheid worden nagestreefd. Achterstraat (CDA) was van mening, dat daarbij dan ook eens duidelijk op papier moest komen wat precies de be hoefte is aan water. „We moeten een in zicht krijgen in het waterverbruik, anders blijven we in de mist lopen”, zo betoogde hij. PWN-direkteur Sprey beloofde hem, dat er bij het VEWIN (Vereniging van Exploitanten van Waterleidingbedrijven in Nederland) op aangedrongen zou wor den, dat onderzoeksgegevens wat dat be treft zo gauw mogelijk op tafel zouden komen. Het onderzoek was wat vertraagd door gebrek aan mankracht, zo had het VEWIN meegedeeld. Een lichtelijk absur de situatie, vond Achterstraat: „We geven honderden miljoenen uit om meer water te kunnen produceren, maar inzicht in het gebruik kunnen we niet krijgen omdat we een mannetje te kort komen”. Zoals bekend speelt gebrek aan inzicht in de waterbehoefte en het watergebruik een belangrijke rol in de kwestie of Am sterdam in de toekomst kan doorgaan met de leverantie van drinkwater aan Zuid- Kennemerland en de Meerlanden. Dat is ook de achtergrond bij de vraag of infil tratie door het PWN in de duinen van Zuid-Kennemerland eigenlijk wel nodig is. Op grond van de veronderstelling dat Amsterdam in de toekomst alle water uit de Waterleidingduinen voor zichzelf zou nodig hebben, was destijds de levering aan Zuid-Kennemerland en de Meerlan- De oppositie binnen de fractie meent dat de druk die de „bouwers” uitoefenen verband houdt met eventuele vervroegde verkiezingen, bijvoorbeeld door de val van het kabinet-Van Agt. Met het oog op die situatie zou de PvdA moeten zorgen tijdig een „nieuwe” visie op de Marker waard gereed te hebben. Mogelijk dat ook van regeringszijde het onderwerp Markerwaard binnenkort weer in de publiciteit wordt gebracht. De zogeheten kosten-baten-analyse rond de drooglegging is namelijk kort geleden ge reed gekomen. Op 18 januari van dit jaar gaf het kabinet drie topambtenaren op dracht te gaan becijferen wat droogleg ging zou kosten respectievelijk zou ople veren. De directeuren-generaal van res pectievelijk de rijkswaterstaat, ruimtelij ke ordening en de rijksbegroting hebben hun taak inmiddels voltooid. Minister Tuinman van verkeer en waterstaat zal een rapport binnenkort inbrengen in het kabinetsberaad. „Wij vinden dat die bouw voornamelijk in grote locaties moet gebeuren, onder andere vanwege de openbare vervoer- voorzieningen. Dus geen verstedelijking van het platteland. Nu, dan is het aantal plekken dat geschikt is niet meer zo groot- Wellicht in Noord-Holland nog bij Heer- hugowaard en rond Nieuw Vennep. Ver der zijn er niet veel nieuwe mogelijkheden meer tenzij je Lelystad enorm zou gaan uitbreiden. Ik zie er op den duur nog van komen dat je een keuze zult moeten ma ken tussen Markerwaard en Veluwe als bouwlocatie. Dat zal me door mijn gewest niet in dank worden afgenomen maar zo denk ik er nu eenmaal over”. dan wist U niet hoe U Üw artikelen aan moest bieden Dl en r volg 27 tot van ƒ20: Kab 3.31 ƒ5,1 /U van ƒ44 ƒ1.2 Zaterdag vertrokken: Suntis, Boston; West Eagle, Cont. Plat, IJmuiden; Ham- monia, Hamburg; Dashwood, Turarao, IJ muiden; Ingrid Leonhardt, Burgenhead; Karin Knorr, IJmuiden, Solvesburg; Alli ance, IJmuiden, Poole; Anna Oden, Go thenburg; Devotion, New Orleans; Trams Fjell, Squeen; Diana V, Feith; Jupiter, Kristiansand; Tor Britannia, Gothenburg; Amerikanis, Spitsbergen; Mugla, IJmui den, Hamburg; Osterheide, IJmuiden, Passages; Finnforest, Hamina; West die andere pet was gelopen. „Als Aarts er nu toch de ME op af wil sturen, laat die ME dan niet alleen naar Zandvoort gaan maar ook naar de Wieringermeer”, zo meende hij. Het CDA-Statenlid vond het namelijk geen stijl, dat de Wieringermeer zout loosde op het IJsselmeer, waaraan Noord-Holland weer drinkwater moet onttrekken. Volgens Sprey was het beter om in plaats van de ME de MER (Milieu Effect Rapportage) in stelling te brengen tegen aanslagen op natuur- en drinkwaterbelan- gen. Wat betreft de lozingen op het Kraansvlak zette hij uiteen, dat de schade zou worden geïnventariseerd. Het PWN zou proberen het Kraansvlak in de oude staat terug te brengen - zo dit al mogelijk was- en de kosten daarvan zouden naar zijn mening zeker bij Zandvoort in reke ning worden gebracht. Voor het rioolwa- terprobleem van Zandvoort was een tijde lijke oplossing gevonden, door de riool buis van Zandvoort op de Bloemendaalse riolering aan te sluiten. Met de uitvoering daarvan was men echter nog niet begon nen. De wettelijke procedure daarvoor was nog niet geheel afgerond. den aan een einddatum gebonden. Vlak voor de Statenvergadering van februari echter, gaf Amsterdam zelf toe, dat de behoefte-prognose verouderd waren. Zo als gemeld is toen op verzoek van de Staten het gesprek tussen Amsterdam en de provincie over een voortgezette water- leverantie hervat. Gedeputeerde IJff deel de maandag mee, dat de besprekingen met Amsterdam intussen hebben opgele verd, dat de waterleverantie tot 1984 is zekergesteld. Amsterdam heeft nog geen uitspraken willen doen voor levering na 1984. Momenteel is men nog in onderhan- deling over de tarieven voor 1981. Vrijdag aangekomen: Bildestowe, Noordzee; Saar, Noordzee; Bovesse, Noordzee; Folkinger, Noordzee; Naald wijk, Noordzee; Hoogeveen, Noordzee; Pushlakhta, Archangelsk; Ingrid Leon hard, Liverpool; Cdt Henry, Patras; Jem- rix, Whitby, IJmuiden; Mugla, Istanbull, IJmuiden; Hurhill, Gevle; Diana-V, Bar king; Albert-V, Gunnes; St. Andrews, Wis bech; Antartica, Wisbech; Helena Sche-

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 6