Waardering en afkeuring voor gevolgde gedragslijn aan PEN vindt bewoners voor huizen in Velsen-Noord in de vishaij Greenpeace houdt vast Verdrag van Londen VERIRTR van uitsluitend NIEUWE OPILS 99 ïn Ig e it OOK UW BELANG HET ONDERWIJS EIST WERK Wedstrijduitslagen Syp Sterktoernooi $200 LEERKRACHTEN ONTSLAGEN WORDEN 4 5 DONDERDAG 19 JUNI 198 0 IJMOND 99 99 Onaanvaardbaar „Een gok” Zeebrugge Het Motorhuis IJmond Autoverhuur Kort geding Verdrag (Van één onzer verslaggevers) VELSEN. Burgemeester P. J. Molendijk van Velsen heeft woens dagavond zjjn gemeenteraad geïnformeerd over de gebeurtenissen die hebben plaats gevonden rond het transport en de overslag van radio-actief besmet afval in de haven van IJmuiden. „De media hebben in ruime mate aandacht besteed aan reacties en protesten op die zaak, dat ik het juist acht het beeld van de gebeurtenissen dat u daaruit heeft verkregen aan te vullen met een verklaring mijnerzijds”, aldus de heer Molendijk die daar aan toevoegde dat het tevens om een verantwoording ging van het gevoerde beleid ter handhaving van de openbare orde. Kwalijk Greenpeace AMSTERDAM/IJMUIDEN. „Tijdens een gesprek dat Ginjaar op 3 juni had met de Stroomgroep Haarlem-IJmond, met de Werkgroep Noordzee, met Natuur en Milieu en met ons heeft hij duidelijk de indruk gewekt dat ook hij er van overtuigd is dat niet kan worden doorgegaan met het dumpen van radio-actief besmet afval in zee. Ook hij onderschreef de noodzaak van het zoeken naar alternatieven. We waren dan ook verbaasd dat hij een paar dagen later negatief reageerde op ons verzoek, het van kracht worden van de vergunning om te dumpen, op te schorten tot een uitspraak was verkregen op ons beroep op de Kroon. Die gang van zaken was voor ons aanleiding om in IJmuiden in actie te komen”. Raad Velsen tafelt na over Hans Guyt Burgemeester P J. Molendijk (ADVERTENTIE) omie (ADVERTENTIE) .00 - ■1 de discussie j Bestuur ABOP Velsen iande- bank- opge- k op- i vak- "d de ver- ad in ,90 ,85 ,00 ,70 ,00 ,80 (Van een medewerker) IJMUIDEN. 18-6-1980. Aan de woens- dagmarkt werd aangevoerd: 300 kg tong, 10 kisten tarbot en griet, 192 kisten kabel jauw, 44 kisten wijting, 84 kisten schol, 82 kisten schar en 60 kisten varia. Bij alle overwegingen die ten grondslag lagen aan het treffen van maatregelen zei de heer Molendijk rekening te hebben gehouden met meer ongeregeldheden dan verleden jaar. „Soms waren de doelstellingen van de door mij te nemen maatregelen gecompli ceerd en onderling tegenstrijdig, maar dat had te maken met de omstandigheid dat ik verantwoordelijk was voor de handha ving van de openbare orde, het vermijden van geweld, de zorg voor een ongestoord verloop van een transport waarvoor een vergunning was afgegeven en het geven van gelegenheid tot het demonstreren te gen die transporten”. Geen spreekuur. Voor de Beverwijk- se wethouders J. Camfferman (onderwijs) en C. J. M. Bodewes (sportzaken) vervalt het wekelijkse spreekuur op maandag 23 juni. De 20 te slopen huizen zijn met een groot hekwerk van de buitenwereld afgeschei den zodat ongewenste bezoekers op een veilige afstand gehouden kunnen worden. Degenen die een woning van het PEN betrekken, weten dat zij dit geheel op eigen risico doen. Zo zal het onmogelijk zijn om als het PEN de ruimte weer nodig heeft aanspraak te maken op vervangen de woonruimte. Vandaar dat de leiding van het Velsense politiekorps adviseerde niet op het aanbod in te gaan. Ook woord voerder Siteur erkent dat de tijdelijke bewoners over 3 jaar weinig zekerheden hebben om op terug te kunnen vallen. Vandaag 19 juni demonstreert de Algemene Bond Onderwijzend Perso neel in Den Haag. dinsdagnacht teruggekeerd In de Belgische havenplaats Zeebrugge hebben actievoerders vernielingen ver richt aan de Andrea Smits. Gepoogd werd het schip te verhinderen uit te varen. Hoe staat Hans Guyt tegenover dergelijke ge welddadige acties? „Ik praat het niet goed maar kan het me wel voorstellen. Ook in België wordt maar steeds niet geluisterd naar de mensen van de anti-kernenergiebeweging. Dat de bur gemeester van Zeebrugge 48 uur de tijd geeft voor het laden van het schip en daar de voorwaarde aan verbindt dat na die tijd het radio-actieve materiaal van het grondgebied van zijn gemeente moet zijn verwijderd is in wezen ook een dualisti sche houding. Er bestaan internationale verdragen. Daar wordt niet mee gewerkt. Maar de winst van alle acties die gevoerd zijn is dat er opnieuw beloften zijn ge daan. In België willen de kamerleden ook een openbaar debat. Het ECN in Petten heeft duidelijk laten blijken er toch wei nig voor te voelen te worden versleten voor de vuilnisman van radio-actief be smet afval. Langzaam maar zeker lijken bewindslieden en actievoerders op één lijn te komen. Ook de uitlatingen van Ginjaar horen daarbij. Voor ons is het zaak er voor te zorgen alles wat er gezegd is onder de aandacht te houden van de mensen die het beleid bepalen. Dat beleid dient juist voor de 'zaak van het radio actieve afval en „wat doen we ermee” eindelijk eens duidelijk te worden”. se con- nteres- is het k. Dit Klein- m het t aan dijk is lag zal et de imid- erso- amb- i ver is in In grote lijnen gaf de burgemeester ver volgens een overzicht van de beleidslijn die men had uitgestippeld nadat het ECN vrijdag 6 juni per telexbericht had laten weten dat het transport op 9 en 10 juni zou plaatsvinden. Voor het treffen tussen de demonstranten en de met de bewaking van de transporten belaste politiemensen citeerde hij het politierapport van maan dag 9 juni waaruit duidelijk werd dat op het kruispunt Staalhavenweg en Noorder- sluisweg sprake was geweest van een handgemeen, dat hoewel geweldloos, toch aanleiding had gegeven tot verruwing in het optreden van beide partijen. „Uit ingekomen informatie”, aldus bur gemeester Molendijk, zou op de tweede dag gebleken zijn dat er sprake zou kun nen zijn van entering van pontons waar mee de haven was afgesloten waar de Andrea Smits werd geladen. Om dat on heil te voorkomen had hij zich naar de plek begeven waar Greenpeace-boten een PRIJZEN IN GULDENS. Per 1 kg: tarbot 12.20-11.01, grote tong 13.20- 12.61, grootmiddel tong 14.24-13.28, kleinmiddel tong 17.76-16.58, tong één 18.21- 17.17, tong twee 16.02-15.10. Per 40 kg: tarbot 444-329, griet 316-300, kabeljauw één 108, kabeljauw twee 156- 118, kabeljauw drie 150-65, kabeljauw vier 138-75, kabeljauw vijf 130-84, schol één en twee 150-130, schol drie 134-122, schol vier 98-69, wijting drie 92-75, schar 69-46, hors makreel 33-20, rode poon twee 192-146, bot 45, poontjes 65-64, mullets 522, krab 47-43. VELSEN. Op het brede strandge- deelte van Bad Zuidpier in IJmuiden tekenen de krachtsverhoudingen zich steeds duidelijker af tussen de deelne mers van het vorige maand begonnen Syp Sterktoernooi. Voor geen van de deelnemende teams is de kans op een plaats in de kopgroep overigens al defini tief verkeken. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-NOORD. De directie van het Provinciaal Electriciteitsbedrijf Noord- Holland (PEN) is erin geslaagd voldoen de gegadigden voor de 40 leegstaande woningen aan de Wenckebachstraat in Velsen-Noord te vinden. Het PEN heeft er de afgelopen week alles aan gedaan om de huizen tijdig bewoond te krijgen. Dit met het oog op eventuele kraakacties. In samenwerking met de gemeente Velsen is intensief gezocht naar belangstellen den die uiteindelijk vrij gemakkelijk ge vonden zijn. Daarvan bestaat een niet gering deel uit werknemers van het PEN zelf. Een aantal leden van het Velsense politiekorps is eveneens aan de Wencke bachstraat neergestreken. Dit ondanks het advies van de korpsleiding om geen woonruimte van het PEN te aanvaarden aangezien dit op de langere termijn nau welijks soulaas biedt. Het PEN heeft aan de Wenckebachstraat de beschikking over in totaal 60 huizen waarvan er 20 a, op korte termijn gesloopt zullen worden. Zij moeten plaatsmaken voor de nieuw te bouwen eenheid 25. De overige 40 woningen blijven volgens dire- tiesecretaris H. Siteur minstens 3 jaar staan en zijn geschikt voor bewoning. Vandaar dat het PEN ijverig op zoek is gegaan naar belangstellenden die tijdelijk aan woonruimte geholpen wilden worden. Omdat in het recente verleden één van de huizen door jongeren gekraakt is, werd extra vaart achter de zaak gezet. nd tij- meer- gering i door vrijwel CDA i van than- Wijkermeerweg 48, Beverwijk Telefoon 02510-29162 (tst. 19) iterij- n het gul- istbe- ;n be- igelijk loeten beide moeid irdoor eel te 'erwe- tan te ’an het rolgens sn ko- CDA- m be- schik- SM in ngsre- ociale Natuurlijk blijft het voor hen een gok, dat is volkomen duidelijk” zo liet hij weten. Het PEN wil binnenkort beginnen met de sloop van de 20 leegstaande huizen. Als dat karwei eenmaal geklaard is, moet eerst een enorme koelwaterleiding voor de nieuwe eenheid de grond in alvorens met de werkelijke bouw gestart kan wor den. Het is niet uitgesloten dat een deel van de huizen die nog bewoond kunnen middag ars van de ge- kantine bijeen perso- iderno- ng van De 20 woningen van het PEN aan de Wenckebachstraat die binnenkort gesloopt zullen worden, zijn met een groot hekwerk van de buitenwereld afgeschermd. Dit om krakers en andere ongewenste bezoekers op afstand te houden „We hebben”, zo vertelt Hans Guyt, „in betrekkelijk weinig tijd veel moeten doen om de blokkade te organiseren. Dergelij ke dingen begin je altijd met de weten schap dat er weinig te halen valt. Maar toen wij voor het Buitenspuikanaal in IJmuiden aankwamen en daar al snel gezelschap kregen van zo’n stuk of zestien binnenschippers toen was het meteen al een succesvol gebeuren. De politie pro beerde nog te verhinderen dat de schepen boord aan boord kwamen te liggen. Er werd op volle kracht gespuid om ons weg te spoelen. Dat mislukte allemaal. Ineens lagen we daar tegenover dat schip waar alles om draaide. Daartussen de pontons met al die ME-ers in die gele hesjes. Het eerste wat we toen gedaan hebben is intern beraad houden. We kwa men overeen dat we het niet op een ge welddadig treffen zouden laten aanko men. Uiteindelijk zijn de vaartuigen die ons te hulp kwamen de woningen van de schippers. Zij moeten er hun brood mee verdienen. Er waren kinderen aan boord. Om een uur of twaalf werden we toege sproken door burgemeester Molendijk. Door een megafoon vanaf een politieboot. Onverstaanbaar. We verzochten hem met armgebaren dichterbij te komen. Dat be- beurde niet. Via een boot van de rijkspoli tie kregen we om een uur of vijf het verzoek met het Stadhuis te bellen. We werden uitgenodigd voor een gesprek met vertegenwoordigers van het ECN. Iets dat we helemaal niet zochten maar aan de andere kant ook niet botweg wilden nege ren. Intussen was het ook wel duidelijk geworden dat er een dagvaarding voor een kort geding in de lucht hing. Dat bleek inderdaad het geval te zijn. Het ECN had dus een mes op tafel maar toonde zich bereid het kort geding op te schorten tot donderdagochtend half negen. Zo begon een discussie waarbij burgemeester Mo lendijk als initiatiefnemer eigenlijk een plaats innam die hoogst onduidelijk was. Hij sprak als vertegenwoordiger van de VNG (Vereniging van Nederlandse Ge meenten, red’), als verantwoordelijk man voor de handhaving van de openbare orde en als burgemeester. Urenlang zat hij te praten en natuurlijk zijn er dan momen ten waarop je je afvraagt „welke pet heeft hij nu weer op?” Eén ding moet gezegd. Hij had goed door dat er partijen aan tafel zaten die elkaar niet hadden opgezocht. Dat heeft hij ook precies zo gezegd.” den kunnen krijgen, werden door Schoon- dergang duidelijk gesteld. Burgemeester Molendijk beriep zich op het chaotisch karakter van het moment. Adèle Meijer (CPN) was weinig geluk kig met het voorstel van burgemeester Molendijk om bij minister Ginjaar te be pleiten dat mogelijk volgende transporten niet over IJmuiden zullen worden geleid. „Dat is in strijd met een motie die wij op 29 mei met meerderheid van stemmen hebben aangenomen en waarin wij ons uitspreken tegen dumpingen in het alge meen.” J. ten Brink (D‘66) achtte het een goede zaak dat ruime voorzorgsmaatregelen wa ren genomen voor de handhaving van de openbare orde. Het onderhandelingsiniti- atief van burgemeester Molendijk kon zijn goedkeuring wegdragen; „hoewel u daarmee over de grens van uw plicht als bestuurder bent gegaan. Het is jammer dat het resultaat van uw bemoeiingen is doorkruist door het standpunt van minis ter Ginjaar. Een griezelige zaak”, zo merk te hij op. Ir. G. A. Schoonkind (WD) constateer de in de standpunten van Schiltmejjer en Schoondergang, die ogenschijnlijk op één lijn leken te liggen, een grote tegenstel ling. Schiltmeijer had gesproken over te veel politie en Schoondergang over te weinig waardoor de zaak reeds op de eerste dag uit de hand was gelopen. De liberaal vroeg zich af of met al die afsluitingen wel was voorzien in veilig heidsmaatregelen in geval er aan boord van het schip bijvoorbeeld brand zou zijn uitgebroken. Burgemeester Molendijk ontkende niet dat er fouten waren ge maakt, „maar”, zo lichtte hij toe, in veel gevallen was er ook sprake van misver stand. Daaronder rekende hij bijvoor beeld de bewegingsvrijheid die de pers had gekregen en de intentie achter de inzet van honden. Over zijn verklaring voor het NOS-jour- naal merkte hij op:„de verwarring was op dat moment groot en alleen achteraf kun je zeggen dat het beter was geweest je mond te houden.” Hans de Boer (CDA) verklaarde als één van de laatste sprekers dat zijn fractie geen behoefte had gehad zich te mengen in de discussie omdat men zich in grote lijnen best had kunnen vinden in de door de burgemeester gevolgde gedragslijn. Het verloop van de onderhandelingen was, volgens Hans Guyt, dinsdagavond zo ver gevorderd dat men het met elkaar eens was over het opstellen van een tekst waaruit bleek dat alle partijen het eens waren met minister Ginjaar, namelijk dat er naar andere wegen gezocht moet wor den om het radio-actieve afval kwijt te raken. „Achteraf is het ons eigenlijk pas duidelijk geworden dat men praatte over „op lange termijn”. Onze actie was gericht op resultaat op korte termijn. In ieder geval hebben we steeds heel duidelijk gesteld dat er geen sprake kon zijn van accoorden of overeenkomsten. Wij wilden en willen nu eindelijk wel eens knopen doorhakken. In het Verdrag van Londen dat in 1973 is opgesteld is heel duidelijk aangegeven dat eerst alle verwerkings- en opslagmethoden op land moeten worden onderzocht voordat wordt overgegaan tot dumpen op zee. Wat wij telkens weer vragen is: „geef ons een overzicht van die onderzoekingen en de resultaten”. Daar om is de idee van de commissie die zich met die materie gaat bezig houden niks nieuws. Zeker geen gunst. Die zaak is al in 1973 vastgelegd. We zijn dan ook onverrichterzake naar onze schepen. De volgende dag werd voortgezet. Na een paar uur praten kon den we opnieuw naar onze achterban te rugkeren met een stuk waarin werd be pleit dat een commissie binnen drie jaar blokkade hadden geformeerd en een be roep gedaan op de scheepsbemanningen om de blokkade geweldloos te doen ver lopen. Alle reeds bekende gebeurtenissen wer den nog eens door burgemeester Molen dijk in de herinnering teruggeroepen. Zijn bemiddelingspoging, dinsdag gestart en woensdag voortgezet, tussen ECN en Greenpeace en de intentieverklaring die daaruit was voortgekomen. De mensen van Greenpeace zouden zich beraden, het resultaat van dat beraad zou om 16.00 uur bekend worden waarna de pers zou wor den ingelicht en de blokkade omstreeks 18.00 uur zou worden opgeheven. Een spaak in het wiel was de schriftelij ke reactie van minister Ginjaar waaruit onder meer bleek dat de bewindsman wel kon instemmen met een periode van drie jaar gedurende welke een commissie een advies zou moeten uitbrengen dat moet voorzien in het beëindigen van de dum pingen, maar dat in die tussentijd geen acties zouden mogen worden ondernomen tegen die dumpingen. „Die voorwaarde leek mij voor Greenpeace onaanvaard baar en dat is ze ook gebleken”, aldus burgemeester Molendijk die vervolgens een toelichting gaf op de algehele verwar ring die vanaf dat moment ontstond. Overigens weerlegde hij dat dreiging met geweld aanleiding was geweest voor het opheffen van de blokkade. „Reeds van tevoren had Greenpeace laten weten er afkerig van te zijn om in een gewelddadig conflict te komen met de aanwezige poli tiemacht”, aldus Molendijk. Diezelfde politiemacht was overigens aanleiding voor felle kritiek uit de socia listische hoek. Fractievoorzitter Arie Schiltmeijer vroeg zich af waarom er zo’n met alternatieven zou komen voor het dumpen op zee. Wij verkeerden in de veronderstelling dat dumpingen in die tussentijd van drie jaar niet zouden plaats vinden. Uit de reactie van Ginjaar bleek die veronderstelling niet juist. De minister zei er van uit te gaan dat in afwachting van een advies geen verdere acties zouden worden ondernomen tegen de dumping van radio-actief afval op zee. Voor ons volkomen onaanvaardbaar. We zijn toen teruggegaan naar onze schepen in af wachting van een sommatie om te ver trekken. Aan de beweging op de oevers konden we zien dat er iets stond te ge beuren”. Kadett, Ascona, «ïönr Rekord. worden op den duur ook moet verdwijnen om de realisering van eenheid 25 mogelijk te maken. Er bestaan bij het PEN zelfs al plannen voor de bouw van nog een nieuwe eenheid (26) maar deze verkeren in een uitermate pril stadium. Mocht het echter ooit zover komen, dan zullen de 40 woningen aan de Wenckebachstraat hoogstwaarschijnlijk massaal gesloopt moeten worden. In het komende weekeinde wordt beslist welke ploegen gaan meedraaien in de nacompetitie. Koploper zjjn op dit mo ment de teams Centrum, na een 4-3 zege op Van Kaam, en De Lantaarn dat het verzwakte team Zeezicht/Maurits met 3-1 térugwees. Centrum speelt donderdag te gen Pour Toi. Vrijdag komt De Lantaarn in het veld tegen het team Zeeweg/IJ- mond. Wedstrijdprogramma voor ko mend weekeinde (zondag): Zeeweg/IJ- mond-Van Kaam en als tweede de wed strijd Zeezicht/Maurits Disco-Pour Toi. Een leerkracht die zijn opleiding voltooid heeft en die geen baan kan vinden kost geld. Een leerkracht die ontslagen moet worden kost veel geld. Met een beetje meer geld kan er beter onderwijs gegeven worden in kleinere klassen of aan leerlingen die extra hulp nodig hebben. Als er niets gebeurt zullen in de komende 2 jaren meer dan machtsvertoon van politie op het sluis- eiland was geweest. „Vanaf een plek waar ik een goed overzicht had kreeg ik ineens het gevoel „zo moet het zijn in een totali tair geregeerde staat, dit is ,,’40-’45”, aldus Schiltmeijer. „De grote overmacht aan politiemensen was de oorzaak van een provocerend optreden.” Burgemeester Molendijk vond de situa tieschets van zijn politieke geloofsgenoot bezijden de werkelijkheid en een onver diende kwalificatie van het Velsense poli tiekorps. „Dat is een smerige opmerking”, interrumpeerde Schiltmeijer. „Ik heb geen waarde-oordeel over mensen uitge sproken maar een sfeer weergegeven die ik ken uit eigen waarneming.” Ook R. Schoondergang (Progressief Velsen) was van mening dat het optreden van de politiemensen “er was düidelijk sprake van verruwing aan de kant van de ME“ agressie had opgewekt bij de de monstranten. Hij hekelde de manier waarop de informatie over de gebeurte nissen door burgemeester Molendijk on der de aandacht van de media was ge bracht. Met name de verklaring over de beïndiging van de blokkade die de burge meester aflegde voor het NOS-journaal op een moment dat hij er van op de hoogte was dat door het standpunt van Ginjaar de ontwikkelingen een ander verloop zou- Daarmee wordt de kwaliteit van het onderwijs aangetast. Vertegenwoordigers van het Velsense onderwijs zijn daarom in Den Haag, niet omdat ze dat leuk vinden, maar omdat ze dat nodig vinden, ook voor uw kind De finalewedstrijden worden gespeeld op zondag 13 juli. Over wat er precies zou gaan gebeuren was geen enkele informatie verstrekt. Maar de manschappen van de ME hesen zich omstreeks zes uur in hun gevechtste nue. In een nabijgelegen haven waren ’s middags twee marineslepers afge- meerd. Het bleef voor de mensen van Greenpeace en hun sympathisanten een kwestie van gissen en afwachten. Kwart over zes lietn burgemeester Mo lendijk zich in gezelschap van politiecom missaris Molenaar naar de Greenpeace- boten brengen. Als geen gehoor werd ge geven aan het verzoek om vrijwillig te vertrekken dan zouden er ’’maatregelen” worden genomen. Burgemeester Molen dijk wilde volgens Hans Guyt nog wel kwijt dat hij het standpunt van minister Ginjaar „onbegrijpelijk” vond, maar daar was dan ook wel alles mee gezegd. „Wat ik Molendijk toch heel erg kwalijk neem”, zo verklaart Guyt, „is dat hij op een wat vreemde manier bemiddeld heeft in een gesprek tussen ons en het ECN. Daarbij werd op ons verzoek namelijk gehoor gegeven aan de voorwaarde het kort geding dat het ECN tegen ons wilde aanspannen te verschuiven naar donder dagochtend half negen. Toen een minne lijke schikking, of hoe je het ook wilt noemen, niet mogelijk bleek heeft de bur gemeester echter niets in het werk gesteld om de procedure te volgen die was overeengekomen, namelijk uitstel van de opheffing van de blokkade tot het mo ment dat de rechter zou eisen dat zulks diende te geschieden.” Greenpeace Nederland is nog maar en kele jaren jong. De internationale organi satie kreeg haar eerste publiciteit toen actief werd opgetreden tegen de jacht op walvissen en jonge zeehonden. Het schip Rainbow Warrior waarmee expedities worden ondernomen naar „bedreigde” gebieden werd aangeschaft met financiële steun van het Wereld Natuur Fonds. In Nederland beschikt de organisatie - die geheel self-supporting is- over zo’n 16000 donateurs. Een goed georganiseerde ver kooporganisatie beschikt over 27 ver kooppunten van foldermateriaal, posters, stickers en T-shirts. Een miljoenenbedrijf voor een internationale milieuzaak. Nade re informaties 020-236545. Gironummer 3955530. DE BESOMMINGEN WAREN: UK 159 ƒ5.300,-, VD ƒ3000,-, VD 19 5.100,-, WR 71 950,-, WR 75 1.440,-, YE 25 F 1.100,- IJM. 1 9.200,- verder één Deens vaartuig de RI 451 met 10.100,- aan besomming. het radioactieve afval” Aan het woord Hans Guyt die, samen met Art van Remundt namens Greenpea ce-Nederland, deelnam aan de onderhan delingen die verleden week werden ge voerd op het Stadhuis in Velsen. Daarover zegt hij: „Er mag geen misverstand over bestaan dat wij de actie om enige andere reden zouden hebben gevoerd. Zeker niet om te komen tot een confrontatie met het gemeentebestuur van Velsen, het ECN, de ME of de politie. Ginjaar kan er zich niet op beroepen dat hij niet bij machte was in te grijpen. In de kernenergiewet staat een artikel dat hij daartoe had kunnen hante ren. De man wilde niet.”

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 5