Belgen twisten nog over EK-premie n Peil EK stelt Jezek teleur EK voetbal Italië lonkt Amerikaanse turntop in Ahoy pqqrdenkoersenj uni naar vedetten Italiaanse pers gelaten rivellais vernieuwd EK. voetbal Joop Zoetemelk gelost in bergen GUY THIJS REGEERT MET LOSSE HAND OVER BELGISCHE SELECTIE toto-lotto Wijnstekers blijft bij Feyenoord g 21 1980 IL ens! 35 cFnsop z'n Zwitsers, lekj^r zonder suiker. \.S. a» VRIJDAG 20 JUNI bdlll nve SPORT 2fi m >n. di 200 r rivella? staat lefrit. een di’s van ite- igs- :o’n ING IJF door Jan van der Nat -Z ort te i wel- r het Je moet voetballers af (Van onze sportredactie) verzetje gunnen N Di zes jaar (ADVERTENTIE) .sSeo ijn func- ivo, is er de heer DEN HAAG. De uitslagen van lotto 24 van afgelopen zondag is: Inleg 3.111.839. Prijzenbedrag 1.582.253,42. Ie prijs 2 ■winnaars, die elk bruto ƒ310.613 ontvan gen. 2e prijs 7 winnaars, die elk bruto ƒ21.121,40 ontvangen. 3e prijs 216 win naars, die elk bruto 1.026,70 ontvangen. 4e prijs 9.773 winnaars, die elk 30,20 ontvangen. 5e prijs 18.586 winnaars, die t elk 15,90 ontvangen. Een dergelijke uitspraak typeert de sfeer in het Belgische kamp volledig. De Belgen zien het allemaal wel. Erg ver vooruit kijken heeft volgens hen vrijwel geen zin. omdat er elk volgend uur wel iets kan veranderen. „Wij zijn van verrassing tot verrassing gegaan en wij worden beter en beter”, zo luidt de slogan van Guy Thijs, die het als clubtrainer in België nooit echt heeft kunnen maken, maar voor dit EK-toernooi een prima uitgeba lanceerd elftal heeft weten te formeren. En op een erg eenvoudige manier zelfs. Met de aanvulling van Guy Thijs: „Dat is juist. Kijk maar naar dit toernooi: de twee landen die over de beste spitsen beschikken en ook daar werkelijk rondlo pen, België en West-Duitsland met Ceule- mans en Rummenigge, staan hier wel in de finale”. De derde en laatste etappe van de Ronde van de Aude is gewonnen door de Fransman Bernard Hinault. Hij bezat een voorsprong van één minuut en 26 secon den op de Deen Andersen. De Fransman Marcel Tinazzi werd winnaar van de ron de. Jo Maas was in de eindrangschikking beste Nederlander met zijn 9e plaats op 3.16 van Tinazzi. Hennie Kuiper eindigde als 28e (op 12.28). „En dat was nog niet het ergste”, aldus don derdagmorgen Guy Thijs in hotel Selene in Pomezia. „Veel bozer heb ik me gemaakt over het feit dat Bearzot de Belgen beschuldigde van laf voetbal. Door die uitspraak voel ik me diep beledigd. Wij hebben tot tweemaal toe de aanval opgezocht, alleen in het duel tegen de Italianen hebben we ons wat behoudender opgesteld. Zij moesten immers komen. Maar zo heel vaak heb ik ze ook weer niet gezien in de buurt van Pfaff Op erg vriendelijke woorden en waardering van Guy Thijs behoeft de Italiaanse bondscoach Enzo Bearzot in het vervolg niet meer te reke nen. Na afloop van de wedstrijd Italië-België weigerde Bearzot zijn collega te feliciteren met het bereiken van de finaleplaats. Eredivisieclub FC Twente heeft de Westduitser Ferdinand Rohde voor twee jaar gecontracteerd. De Westduitser heeft de afgelopen twee seizoenen gespeeld voor het Belgische La Louviere. Daarmee ventileert Jezek zijn ideëen die hij al geruime tijd koestert met be- Eerstgenoemde heeft besloten een pünt achter zijn sportloopbaan te zetten; een beslissing die mede lijkt ingegeven door het feit dat Amerika heeft afgezien van deelneming aan de Olympische Spelen. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Woensdagavond 25 juni zal een Amerikaanse dames- en he- renploeg in het sportpaleis Ahoy als war- ming-up voor een turninterland tegen West-Duitsland, die in Bremerhaven op het programma staat, zijn opwachting maken. Volgens een officiële opgave van de Amerikaanse turnbond is de equipe uit de beste turnsters en turners samen gesteld over wie kan worden beschikt. Dit om alle risico’s van een minder goed optreden tegen West-Duitsland bij voor baat uit te sluiten. Na langdurige onderhandelingen heeft de Belgische bond nu besloten 18.000 gul- TIRAPRIJS 2000 m: 1. Rieke V (M. Bouwhuis) 2.43.1 1.21.6, 2. Pori Mariza, 3. Petra Kid. Winn 1.90 pl 1.50 2.30 4.80 kopp 8.10 trio 100.40. De afwezigheid van Bart Conner is van medische aard. Tijdens de Olympic Tri als heeft de blonde Amerikaan zijn bi ceps gescheurd. Het zal maanden vergen voor hij weet of hij al dan niet met topturnen kan doorgaan. Overigens bete kent de afwezigheid van deze twee top pers nauwelijks een verzwakking voor de Amerikaanse ploeg aangezien Jim Har tung, de grote coming man Peter Vidmar, Larry Gerard, Phil Cahoy, Ron Galimo- re, Tim Lafleur, Mike Wilson en Casey Edwards deel van de selectie uitmaken. Bij de dames reizen de bekende Cathy Johnson, Marcia Frederick, het grote ta lent Tracee Talavera, Amy Koopman, Ju lianne McNamara, Lisa Zeis, Kelly Gari- VANADISPRIJS 1609 m: 1. Rio Tinto (M. Bouwhuis) 2.06.3 1.18.5, 2. Pepijn Bush, 3. Peter Post. Winn 10.40 pl 1.60 1.50 1.50 kopp 18.10. Totalisatoromzet 355.461,00 den de man bij winst en 10.000 gulden de man bij verlies uit te keren. Julien Cools: „Bij een nederlaag tegen West-Duitsland krijgen we dus maar drieduizend gulden extra als beloning voor het bereiken van de finale. Ik vind dat te weinig, maar ik denk dat we met dat bedrag uiteindelijk wel genoegen zullen moeten nemen, om dat de heren Roossen en Wouters onder geen enkele voorwaarde nog verder wil len gaan. De heren zitten nu trouwens bij het UEFA-congres in Rome en zullen pas weer tijd voor ons hebben wanneer we eventueel de finale winnen en dan een gedeelte van het succes voor zichzelf kun nen opeisen”. Om uit de kosten te komen zullen vol gende week woensdag minimaal 6000 toe schouwers dit turngala in Ahoy moeten bijwonen. NIKOSAPRIJS 2440 m: 1. Pharosa Due (F. van Klaveren) 3.24.0 1.23.6, 2. Speed Westlandia, 3. Sirikit van A. Winn 16.90 pl 1.80 1.20 1.40 kopp 4.50. frisdrank rijk, van (Van onze sportredactie) NAPELS. Zeven spelers, die de afgelopen twee weken hebben deelge nomen aan het EK, staan op de ver langlijst van diverse Italiaanse clubs. Tot dit zevental behoren drie Neder landers. (Van onze sportredactie) NAPELS. De Italiaanse kranten heb ben tamelijk fel, maar ook gelaten gerea geerd op de uitschakeling van Italië door België. Met koppen ter grootte van choco ladeletters hebben de Italiaanse sport dagbladen hun lezers duidelijk gemaakt, dat het nu allemaal voorbij is. „De droom is uit”, schreeuwt La Gazet- ta dello Sport. „We moeten nu de waar heid onder ogen zien. We behoren nog steeds tot de beste ploegen van Europa, maar we zijn niet de allerbeste. Italië bleef ongeslagen. Zoff werd niet gepasseerd, maar één doelpunt maken in drie wed strijden is nu eenmaal te weinig. Boven dien ontbrak de wilskracht die er tegen Engeland wel was. We hoeven trainer Be arzot niet te beschuldigen. Hij heeft de beste ploeg laten spelen, die momenteel geformeerd kan worden. Wellicht is er gedacht dat we na van Engeland te hebben gewonnen de finale wel zouden halen. Maar met heroïsme kun je wel een slag winnen, geen oorlog”. De gewone dagbladen, die het „trieste” nieuws wat bescheidener brengen, reage ren eveneens zeer teleurgesteld, maar ste ken een beschuldigende vinger uit in de richting van arbiter Garrido. De Corriere della Sera schrijft bijvoorbeeld: „Garrido had een strafschop moeten geven bij de handsbal van Gerets. Dat heeft ons de wedstrijd gekost”. kleine etappes, te rijden neemt Zoetemelk na Beccia en Fuchs de derde plaats in het algemeen klassement in. Het verschil van 3 minuut 15 lijkt op voorhand onover brugbaar. Hans-Peter Jakst, de Westduitse weg- kampioen bij de beroepsrenners, heeft positief gerageerd op een dopingonder zoek na de eerste etappe in de Ronde van Zwitserland. Jakst werd een tijdstraf van tien minuten en een geldboete van dui- zend Zwitserse franken (ongeveer 1150 gulden) conform de internationale regle menten opgelegd. De uitslag van de 10e etappe is: 1 Mario Beccia (Ita) 265.5 km in 7.43.48; 2 Josef Fuchs (Zwi) op 2.01; 3 Luciano Lori (Ita) z.t.; 4 Godi Schmutz (Zwi) op 4.16; 5 Daniël Willems (Bel) op 4.18; 6 Theo de Rooy (Ned) z.t.; 12 Joop Zoetemelk op 4.18; 16 Jos Schipper op 11.09; 20 Bert Pronk z.t.; 24 Heddie Nieuwdorp op 17.42; 28 Ad van Peer op 23.10; 35 Gerrie Knetemann op 29.53; 36 Wies van Dongen z.t.; 53 Ad Wijnands op 41.57; 54 Jan van Tllborg op 46.50. Opgegeven: Jos Lammer- tink, Martin Havik en Peter Zijerveld. De stand in het algemeen klassement: 1 Bec cia (Ita) 40.50.42; 2 Fuchs (Zwi) op 2.12; 3 Zóete- melk (Ned) op 3.15; 4 Van Impe (Bel) op 4.27; 5 Willems (Bel) op 4.27; 10 De Rooy (Ned) op 6.38; 14 Pronk op 14.32; 23 Knetemann op 36.40; 25 Nieuwdorp op 38.45; 29 Van Dongen op 51.06; 32 Schipper op 54.44; 34 Van Peer op 1.03.36; 36 Wijnands op 1.09.29; 54 en laatste: Van Tilborg op 2.08.30. Daardoor is voor Thomas een hoogtepunt, om naar toe te groeien weggevallen. Overigens steunt hij het besluit de Spelen te boycotten: De Belgen hebben er een duidelijke verklaring voor dat zij tijdens het toernooi zo hoog hebben kunnen eindigen. Jan Ceulemans: „Nederland en Italië, die op voorhand al werden genoemd als de fina listen van dit toernooi, hebben nadrukke lijk gefaald. Voor mij is dat geen verras sing. Grote spelers als Keegan, Bettega, Causio en bij Nederland Johan Cruijff zijn steeds verder naar achteren op het middenveld gaan spelen. Op het moment dat zij vanuit de punt in die posities moe ten gaan opereren, komen zij lang niet meer zo tot hun recht en slepen een heel elftal in feite mee naar een minder niveau. die in Europa al enige tijd zichtbaar is. „Je ziet de laatste tijd nog maar weinig goede wedstrijden. Neem nu bijvoor beeld de Europa-Cupfinale. Daar spelen toch de beste ploegen van Europa. Ik ben van mening, maar dan ben ik misschien niet objectief, dat de bekerfinale tussen Feyenoord en Ajax stukken beter was dan de finale om de Europa Cup II tussen Valencia en Arsenal”. Veranderde samenstelling; méér smaak, minder kalorieén. Nu 10 kalorieén per glas tegen 100 in een glas gewone 1 POMEZIA. De Belgische voetbalbond heeft nog altijd geen akkoord kunnen bereiken met zijn spelers omtrent de uit te keren premie na afloop van het Europees landenkampioenschap in Italië. Nadat in eerste instantie de Belgen een bedrag van 2100 gulden per punt uitgekeerd zouden krijgen, wat later opgevoerd werd tot 2800 gulden per punt, eisten de spelers van het Belgisch elftal een beduidend hogere som van de Koninklijke Belgische Voetbalbond in verband met het bereiken van de finale. son, Shane Shappiro en de 13-jarige Jac kie Cassello (specialiste aan de brug onge lijk) naar Europa. Dat verschillenden van hen kunnen wedijveren met gevestigde Oosteuropese reputaties als de Roemeen- sen Emilia Eberle en Dumitrita Turner, de Tsjechische Vera Cerna en de Oostduitse Franka Voigt is bepalend voor de sterkte van de Amerikaanse damesploeg, die hard op weg is de hegemonie van de landen achter het Ijzeren Gordijn te breken. >lank j ils 4- sjor- ijs 11. endaalse- Steeds groepeerde hij rond de kernspe- lers van de Belgische clubs een nationaal team waarmee hij oefenwedstrijden speelde. De beste spelers in die wedstrij den nam hij op in zijn selectie, waardoor meteen verklaard is, waarom er zoveel verschillende clubspelers in de Belgische selectie werden opgenomen. Niet minder dan dertien namelijk, waarbij het eer tijds zo vermaarde Anderlecht in de per soon van Ronnie Martens slechts één re- servespeler levert. LADY RUTH B-PRIJS 2000 m: 1. Rosy Rapid (J. Wagenaar) 2.45.2 1.22.6, 2. Silent Speed, 3. Sebastiaan. Winn 3.90 pl 1.80 1.70 1.50 kopp 11.40 trio 72.10. -s, „Er is in het Europese voetbal een stag natie opgetreden. Er zijn voldoende talen ten, maar nog geen nieuwe toppers. De meeste talenten missen het echte voetbal- karakter en degenen die dat wèl hebben, denken veel te vroeg aan veel te veel geld. Dat maakt het voetbal kapot. Het is toch onvoorstelbaar dat Juventus zo enorm veel geld wil betalen voor Maradona. De clubs moeten nadenken en geen grote bedragen investeren. Bij Feyenoord heb ben we weliswaar acht ton betaald voor Balkestein, maar we wisten dat we meer zouden krijgen voor Michel van de Korput”. Toch zullen twee bekenden op de deel nemerslijst ontbreken: Kurt Thomas en Bart Conner die Amerika op turngebied wereldvermaardheid hebben bezorgd. De belangstelling voor Krol, Kist en René van de Kerkhof was natuurlijk reeds bekend. Het dagblad II Mattino publiceerde gisteren echter de bedra gen, die de Italianen over hebben voor deze spelers. Lazio is bereid om twee miljoen gulden te betalen voor Kist. René van de Kerkhof is Perugia 1,5 miljoen waard en Roma is bereid om voor Krol 1,75 miljoen over te maken op de bankrekening van Vancouver. Klaus Allofs, de man die tegen Ne derland drie keer scoorde, staat in de belangstelling bij Lazio, Napoli en Bo logna. Deze clubs hebben 2,5 miljoen over voor de 24-jarige Westduitser. Ook zijn landgenoot Horst Hrubesch kan in Italië terecht. HSV zou 1,75 miljoen rijker worden f wanneer de spits zou tekenen bij Perugia. Ook voor de Belg Jan Ceulemans en de Griek Mavros bestaat belangstel ling. Vier clubs (Lazio, Bologna, Napo li en AC Milan) hebben Ceulemans een aanbod gedaan van twee miljoen gul den. Avellino wil hetzelfde betalen voor Mavros. Toen de Belgen vorige week een finale plaats binnen bereik hadden, werd aan voerder Julien Cools opnieuw naar de bond gestuurd met het verzoek een hogere garantiesom te bedingen. Omdat het in middels bekend is geworden dat de Duit sers bij een zege op België in de finale een bedrag van 30.000 gulden de man zal wor den toegestopt en bij Verlies altijd nog zo’n slordige 20.000 gulden kunnen incas seren, eisten de Belgen een aanpassing van de hun inmiddels toegezegde garan tiesom van 7000 gulden de man. en toe Een en ander had overigens wel tot ge volg, dat de Belgen na het gelijke spel tegen Italië, waardoor men zich voor de eindstrijd plaatste, pas tegen het och tendgloren door het forse alcoholverbruik verre van fris hun bedden opzochten. Guy Thijs: „Dat wil toch allemaal niet zo heel veel zeggen. Na zo’n massale stapavond gelast je gewoon een vrije dag in en dan is het allemaal weer over. Vrijdag gaan we eens serieus aan de finale tegen de West- duitsers denken”. GLARIS. Mario Beccia heeft de illusies van Joop Zoetemelk om de Ronde van Zwitserland op zijn naam te schrijven gisteren wreed verstoord. In de tiende etappe, de zogenaamde koninginnerit, over drie Alpenpassen van de eerste categorie reed de kleine Italiaan alle concurrenten uit het wiel. In de beklimming van de laatste en lastigste col, de Klausen, demarreerde Beccia onweerstaanbaar. Met een voor- sprong van 2.01 op de Zwitser Fuchs en zijn ploegmakker Loro bereikte Beccia alléén de finish. Favoriet Zoetemelk kwam volledig ontluisterd in een groep renners, die ruim vier minuten achter stand op Beccia bezat, over de stréep. Zijn kansen op de eindzege zijn compleet ver keken. Met nog een dag, verdeeld in twee Door de groter wordende concurrentie van het buitenland vreest Jezek dat het steeds moeilijker zal worden hm goede jonge spelers in Nederland te houden. Hij zou het liefst zien, dat de KNVB een leeftijdslimiet zou vaststellen. „Nu is Van de Korput weg. Krol heeft mij gezegd dat hij best Wijnstekers zou willen meenemen naar Vancouver. Straks gaat misschien ook een Valke. Het gevolg is dat wij spe lers moeten halen uit Zweden, Denemar ken en Noorwegen. Ik vind het prima dat spelers op een gegeven moment het grote geld willen maken in het buitenland. Maar niet te vroeg”. ROTTERDAM. Ben Wijnstekers zal de komende vier seizoenen (tot en met het seizoen 1983-84) bij Feyenoord spelen. De 24-jarige rechtervleugelverdediger van Feyenoord en het Nederlands elftal is dit gisteren overeengekomen met de Rotter damse club. HILVERSUM. De uitslagen van de gisteren in Hilversum gehouden koersen zijn: PERSIMMONPRIJS 2440 m: 1. Telstar Rota ry (G. G. M. Gommans) 3.30.0 1.26.8, 2. Tresor Kandia, 3. Tojo Rehoboth. Winn 3.30 pl 1.20 1.20 1.50 kopp 6.80 trio 72.50. KAREL PLUTOPRIJS 1540 m: 1. Uno Haze laar (W. A. J. Velis) 2.09.8 1.24.3, 2. Usurpateur, 3. Uniek Westfrisia. Winn 1.30 pl 1.10 1.10 1.10 kopp 17.30. TABORPRIJS 2000 m: 1. Thor ter Lune (R. Kromkamp) 2.46.7 1.23.4, 2. Torro Ashton, 3. Sir Hollandia. Winn 5.90 pl 1.60 1.10 1.70 kopp 4.90 trio 53.80. HOLLANDIAPRIJS 2920 m: 1. Tiranames (M. Bouwhuis) 4.12.0 1.26.9, 2. Spencer, 3. Tanja Woldberg. Winn 1.40 pl 1.20 1.80 1.50 kopp 9.80. VTTALISPRIJS 2000 m: 1. Thiddley Belle (J. P. C. Oorthuysen) 2.45.1 2.22.6, 2. Tindemans, 3. Tjitsch. Winn 6.50 pl 2.10 1.60 3.00 kopp 26.40 trio 559.10. GROTE FOKKERSPRIJS 2440 m: 1. Star van Epse (M. L. v.d. Togt) 3.20.1 1.22.0, 2. Snel E, 3. Pyreus Berkenhof. Winn 4.10 pl 1.40 1.60 1.30 kopp 48.20. (Van onze sportredactie) POMEZIA. Ontspannen, heel erg ont spannen, alsof het de gewoonste zaak van de wereld is, leven de Belgen in het op een kleine dertig kilometer van Rome gelegen stadje Pomezia toe naar de finale van het Europees kampioenschap. „Ik zie niet in dat we nu plotseling heel erg belangrijk moeten gaan doen”, zo vindt de Belgische bondscoach Guy Thijs. „We moeten ons simpelweg precies eender voorbereiden op de finale, zoals we dat ook voor het toernooi hebben gedaan. Dat betekent dus dat de spelers op zijn; tijd een pilsje moeten kunnen drinken. Je' moet die voetballers van tijd tot tijd een verzetje gunnen, anders gaat de lol eraf. Belgen zijn nu eenmaal een speciaal volk je. Wanneer dat levensritme de laatste weken plotseling zou zijn doorbroken, hadden we zeker en vast niet in de finale gestaan”. ndingcw 3-327128 (Van onze sportredactie) NAPELS „Ik heb tot nu toe hier in Italië nog niets nieuws gezien. Dat is voor mij de grootste teleurstelling van dit toernooi”. Feyenoord-trainer Vaclav Jezek is naar Italië gekomen om iets te leren, maar de studiereis van de Tsjech is tot nu toe zonder resultaat gebleven. „Bij eerdere toernooien kon je als trainer al tijd iets opsteken. In 1974 was er het totaalvoetbal van Nederland. In 1976, tij dens het EK in Joegoslavië, speelde West- Duitsland in de eerste helft tegen Joego slavië een, zoals ik het noem, universeel systeem. Iedereen speelde overal. Oblak, de Joegoslaaf, is me daar opgevallen doordat hij het ene moment libero en het andere moment in de spits speelde. Een goed wapen tegen mandekking. Maar hier? Nee, ik heb nog niets gezien. Mis schien dat sommige ploegen conditioneel een stuk verder zijn, maar het toernooi mist persoonlijkheden. De toekomst ziet er voor de meeste landen erg somber uit”. Met uitzondering van België („voor mij een enorme verrassing”) en West-Duits land („nog altijd sterk, hoewel niet meer zo compleet”) hebben alle ploegen Jezek bijzonder teleurgesteld. Inclusief zijn ei gen Tsjecho-Slowakije, waarmee hij vier jaar geleden Europees kampioen werd. „Ik vind het verrassend dat de ploeg zo ver is gekomen. Maar ik vind dat erin Milaan tegen Nederland niet goed is ge speeld. Veel te langzaam, terwijl er toch spelers zijn die snelheid bezitten. In Tsje cho-Slowakije leeft echter het idee, dat anderen altijd sneller zijn en dat daarom het tempo zoveel mogelijk gedrukt moet worden. Ook Tsjecho-Slowakije zal de komende jaren terugvallen. De verjon ging is nog niet voldoende doorgevoerd en met deze ploeg kan Venglos onmogelijk verder tot het WK in Spanje. Een aantal spelers is te oud. Het is niet juist om tevreden te zijn met de nu bereikte troost finale. We moeten ons zeer goed realise ren, dat we geluk hebben gehad tegen Nederland. Normaal gaat die bal van Thijssen erin en volgens mij was het doel punt van Nehoda ook nog eens buiten spel”. Vaclav Jezek is van mening dat in Italië eigelijk de lijn is doorgetrokken. Jezek koestert enige hoop dat zijn plan, dat inmiddels al acht jaar oud is, na dit EK opnieuw in overweging zal worden genomen. „We worden hier misschien wel derde, en dat is een goede prestatie. Laat dan de regering dat honoreren en de oudere spelers, die over twee jaar toch niet meer in de nationale ploeg kunnen spelen, toestemming geven om te ver trekken. Er is overigens belangstelling zat. Ik herinner me dat, nadat wij Euro pees kampioen waren geworden, er aan biedingen uit alle landen kwamen. Men wist dat er geen spelers konden worden aangetrokken, maar iedereen wilde tegen Tsjecho-Slowakije spelen en uit de hele wereld kwamen verzoeken om trainers af te staan. Door een behoorlijke prestatie hier kan dat weer gebeuren. Al kunnen landen die de Olympische Spelen boycot ten het natuurlijk wel vergeten”, beëin digt Jezek glimlachend zijn betoog. Wijnstekers tenminste nog vier jaar in Rotterdam trekking tot het voetbal in zijn vader land. In tegenstelling tot Polen, Honga rije en natuurlijk ook Joegoslavië, staat de regering van Tsjecho-Slowakije het vertrek van voetballers niet toe. Jezek: „Ik ^probeer het al sinds 1972. Mijn voorstel is om spelers van boven de dertig jaar, die minimaal twintig inter lands hebben gespeeld, toe te staan naar het buitenland te vertrekken. Dat zal bij een aantal de motivatie verbeteren. Een mooi voorbeeld is Kuna. Hij speeld al op 18-jarige leeftijd in de hoogste divisie. Toen ik in 1972 terugkwam, was hij 27 en totaal uitgeblust. Hij heeft me toen zelf gezegd, dat als hij uitzicht zou hebben om nog twee, drie jaar in het Westen te kun nen spelen, hij wellicht veel harder zou werken. Twintig jaar geleden was voor spelers in Tsjechoslowakije een trip naar het buitenland een motivatie. Iedereen deed zijn best om bij Dukla Praag te kunnen spelen. Dat was toen de enige club, die regelmatig grote trips maakte. Later werd dat normaal. Toen ik trainer was bij Sparta Praag gingen we elk jaar tijdens de winterstop naar Amerika, Azië of Afrika. Nu willen de spelers echter geld verdienen, en dat kan alleen in West- Europa of Amerika”. Uitslag van toto-normaal no. 23 van week 11 t.m. 18 juni 1980: Inleg ƒ214.992. B Prijzenbedrag 102.121,20. Ie prijs, geen H winnaars, van het bedrag van de eerste prijs gaat Vs deel naar de jackpot van week 34. Het overige 2/s deel wordt in gelijke delen verdeeld over de 2e en 3e prijs van deze week. 2e prijs: 4 winnaars, die elk bruto ƒ9.786,60 ontvangen. 3e g prijs: 77 winnaars, die elk 641,00 ontvan gen. Jackpot, bestemd voor toto 34 ƒ13.616,16. -O

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 21