Engeland: somber einde eerste dag testmatch moeite met Betty Stöve Ton van Eyk te snel RONDE VAN ZWANENBURG voor Van der Knoop EDO KRIJGT GEEN ENKELE KANS Terrasvogels oppermachtig Wladar dicht bij record Tilly Verhoef: Waterpoloteam herstelt zich Zeezeiler Henk van de Weg maakt nauwelijks vordering Fred Kalkhuis Rob Boersma naar AFC’34 KNVB krijgt gelijk in kort geding Stevens: geen 11.4 op sprint Nieuwe leider^ rallykampioen Xv sla «Se 23> VRIJDAG 20 JUNI 1980 SPORT 22 62. b r Van Lent sterk 4 (Van onze wielermedewerker) ZANDVOORT. Op het circuit van Zandvoort is door de HRC Excelsior het stadskampioenschap wielrennen van Haarlem verreden en dat kwam bij de profs/ DEN HAAG. Tijdens atletiekwed strijden op de kunststofbaan van Sparta aan de Zuidlarenstraat in Den Haag heeft Tilly Verhoef de 100 meter gelopen in de aanvaardbare tijd van 11.4 seconden. De Sparta-atlete, die afgelopen weekeinde in Winterthur Trudy Ruth het oude re cord op de 400 meter afhandig maakte, realiseerde deze tijd met teveel rugwind. Als tweede kwam Elly Henzen over de streep in 12.0. De harde wind maakte goede prestaties vrijwel onmogelijk. Een uitschieter vormde het optreden van Ria Stalman. Op haar specialiteit, het discus werpen, kwam de Sparta-atlete tot een worp van 54 meter 50 centimeter. Vanaf de eerste bal van deze tweede '■'testmatch tegen West-Indië was Gooch de baas aan de wickets. Hij behandelde het furieuze bowlen van de Westindische fastbowlers Roberts. Holding, Gamer en Croft van meet af aan met het volste vertrouwen. In een demonstratie die ruim drie uur duurde, scoorde de Essex-speler 16 vie- Achter het werpen van Ria Remmers heeft HCAW het ook DSS gisteravond erg moeilijk kunnen maken. Weliswaar waren de Haarlemse speelsters aanvallend wat sterker, maar vooral door goed veldspel konden DSS-runs lang voorkomen wor den. Voor DSS. dat de score in de vierde inning via Marian van Ling na een honk slag van Elly Zweers opende, duurde de vreugde maar kort. Nog in dezelfde inning zorgde forse uithalen van Loes Poort en Petra Koot voor de gelijkmaker. Uitste kende winstkansen kreeg DSS in de ne gende inning toen de honken zonder één nul vol stroomden. Foutloos Bussums veldspel deed echter zowel Jeanet La- court als Ria Koehorst op de thuisplaat sneuvelen. HCAW werd het eveneens niet benutten van de kansen in deze inning een slag- beurt later fataal. Slagwerk van Edith van der Mey en Wil Huisman bracht Marian van Schie honkslag in scoringsposi- tie. Bekwaam maakte pinch-hitster Ellen Volkers daarna het karwei af. In moeilijk heden kwam DSS in de gelijkmakende (Van onze sportredactie) VLISSINGEN. Het gaat zeezei ler Henk van de Weg uit Oostkapel- le de laatste dagen letterlijk en fi guurlijk niet erg voor de wind in de Observer Single-Handed Transat lantic Race. In drie etmalen sinds zondagavond laat heeft hij geen vor deringen gemaakt in de richting van het Amerikaanse continent. Woens dagavond om 23.41 uur GMT voer Van de Weg met Tjisje in de positie 49.2 noord-27.7 west, dus 0.4 graad oostelijker van zijn polisite van zon dagavond. In het klassement van de Jester-klasse maakte hij een duike ling van de tweede naar de negende positie. Zijn Friese collega Henk Jukkema ver gaat het beter. Zijn Victoria loopt goed aan de wind (west tot zuidwest, kracht 5 tot 6) en Jukkema bezet thans de zesde plaats In het Jester-klassement, ondanks het feit dat hij met een achterstand van 36 uur aan de wedstrijd moest beginnen. De Lord’s kende voor het eerst sinds ruim een week weer een dag zonder regen. In de ochtenduren zorgde een dik wolken dek weliswaar voor een onderbreking van een kwartier wegens slecht licht, maar voor het overige beleefden tot vier uur de 25.000 toeschouwers, onder wie een dertigtal Nederlanders, één van de mooiste innings, die in tijden door een Engelsman werd gespeeld. Hoe dominerend de rol van Gooch was, moge blijken uit het feit dat toen hij om vier onverbiddelijk door de um pire lbw werd gegeven, hij 123 van de totaal 165 gescoorde runs op zijn naam had staan. Gooch had de eerste slag, die het Engelse team na een half uur was toegebracht, toen allang doen vergeten. ren en sloeg de slowbowler Richards eenmaal voor zes in de volgepakte tribu ne. In een andere over sloeg hij Richards drie maal voor vier. slagbeurt niet meer. De inmiddels in de ploeg gekomen Annelies Tesselaar hield het hoofd koel en stélde winst yoor haar ploeg veilig. De Nederlandse deelnemer André de Jong heeft de afgelopen dagen de Azoren moeten aandoen, omdat hij averij had aan zijn zeilen. Hij heeft inmiddels de reis naar de Verenigde Staten hervat. Hij zeilt thans als 13e in de Jester-klasse. De En gelsman Chris Smith voert deze ranglijst aan en heeft zijn landgenoot Ian Radford van de leiding verdrongen. positie van Jukkema woensdagavond laat was 44.9 noord-29.1 west. Wietse van der Zee uit Harlingen bezet met zijn Black Pearl de 25e plaats in de Gipsy Moth-klasse. Zijn positie: 45.2 noord-28.8 west. Over de positie van de Nederlander Kees Roemers bestaat enige onduidelijkheid. Zijn Argos-apparatuur voor de positiebepaling werkte niet per fect. maar niettemin gaf het Londense informatiecentrum donderdag toch een positie door zij het met enige reserve: 44.6 noord-27 west. Daarmee zou hij 30e zijn in de GM-klasse. De Amerikaan Philip Weid, leider in het algemeen klassement, begint New port inmiddels aardig te naderen. Hij is Met de score op 20 werd Boycot voor acht runs achter het wicket gevangen op het bowlen van een dolgelukkige Holding. In de laatste 20 minuten waagde Bot ham het niet meer om een van zijn topbatsmen eventueel te verliezen en 50 graden west gepasseerd en had don derdag nog zo’n 80 mijl voor de boeg. Tweede was op dat moment de Pool Kazimierz Jaworski met de mono-holi Spaniël II en derde de Amerikaan Walter Greene met Chaussettes Olympia, een trimaran, die tevens leidt in de GM-klas- se. De posities van de Nederlanders in het algemeen klassement waren als volgt: Roemers 54e, De Jong 59e, Van de Weg 49e, Van der Zee 44e en Jukkema 41e. GRONINGEN. De laatste twintig minuten van het voetbalduel tussen de Knickerbockers uit Groningen en FC An- gelso uit Enunen, derde klas zaterdag- voetbal, hoeven niet te worden gespeeld. De vice-president van de rechtbank, mr. J. E. de Jonge, heeft de KNVB in het gelijk gesteld in het kort geding dat de Knickerbockers had aangespannen. Zo als gemeld protesteerden de Groningers tegen een spelerswisseling. Een uit het veld gestuurde Drent zou ten onrechte Ria Koehorst (DSS): Aanvallend goed op dreef tegen HCAW" Ludy van Mourik verantwoordelijk voor het bereiken van de thuisplaat. Terrasvo gels, dat ook in de vijfde inning nog kansen kreeg, drong in de slotfase nauwe lijks meer aan. Het licht was om half zeven allesbehalve plezierig voor de batsmen en wellicht daardoor kreeg Engeland op de eerste bal van de laatste over nog een geweldi ge dreun te incasseren, toen Botham de bal van Garner miste, op zijn legguards kreeg en de derde lbw van de dag een feit werd. De eerste dag eindigde aldus toch nog somber voor Engeland met de score op 232 voor 7 gescoord in 81 overs. Aan Willey en Knott is de taak om herstel te brengen. Holding met vier wickets en Garner met drie konden terugzien op een geslaagde dag. Op een snel parcours in de Poelpolder wordt morgen door de Ren- en Toervere- niging De Bollenstreek een ronde van Lisse voor nieuwelingen en liefhebbers/ veteranen gehouden. Ie eindsprint. Nico Gijzelaar uit Zand voort werd vijfde en Haarlemmer Ton Meure zevende/ Aan de strijd van de nieuwelingen, over 35 kilometer, waarvoor om 17.15 uur het startschot wordt gelost, nemen 65 renners deel met onder hen Dirk van Reek, Robert Pos en Hans v.d. Zande van de organise rende club. Voorts zijn onder meer de Haarlemmers Wim Otte, Ragnar Martens, Marcel Philips, Frank Nijssen. Carlo Kal- ter, Peter Stevenhagen en Ed Poell van de partij. De Zilkenaar Karei Teeuwen, dit sei zoen reeds acht keer triomfator, rijdt in Lisse zijn laatste koers als liefhebber. BOEDAPEST. Bij zwemwedstrijden in Boedapest heeft Sandor Wladar tot twee keer toe het Europese record op de 100 meter rugslag tot op een fractie bena derd. In de series zwom de 17-jarige Hon gaar 58.40 seconden. In de halve finales verwezenlijkte hij 58.38 seconden. Twee honderdste seconde boven het Europese record, dat sedert 1977 in handen is van de Tsjech Miroslav Rolko met 58.36 se conden. Ondanks het feit dat hij reeds 32 jaar is, wil de pas laat aan de wielersport begon nen Teeuwen het ook wel eens als ama teur gaan proberen. Stand: 1. Joegoslavië 4-8. 2. Nederland 4-0. 3. West-Duitsland 5-6. 4. Spanje 4-5. 5. Griekenland 4-3, 6. Bulgarije 5-2. 7. Hon garije 4-0. zijn vervangen door een nieuwe kracht. Augelso veranderde in de resterende tijd een 1-0 achterstand in een 1-1 gelijkspel en werd uiteindelijk kampioen met twee punten voorsprong op de Knickerboc kers. Mr. De Jonge vindt dat het bestuur van het amateurvoetbal van de KNVB op redelijke gronden tot het besluit is geko men om het duel niet te laten overspelen. PATRAS. De Nederlandse waterpo- loploeg heeft zich op de vierde dag van het zevenlandentoernooi in Patras her steld van de nederlaag tegen Joegoslavië. Tegen Griekenland werd met 11-5 (2-1, 2- 2, 4-0, 3-2) gewonnen. Na een snelle voorsprong lukte het plot seling niet meer met de zonedefensie waardoor Griekenland in de tweede peri ode zelfs een voorsprong (2-3) kon nemen. De Groningers moeten de kosten van het kort geding betalen. ’S3 191 Daarna schakelde Nederland over op een ander systeem, maar ging vooral de condi tie duidelijk meespreken. De derde perio de (4-0) voor Oranje) was het beste deel van het duel dat door Nederland ruim werd gewonnen. BMZ/EDO 0-0-0-0-6-0-fl 0 Petra Goedkoop 6-4-8-3 Terrasvogels 0-6-2-2-6-6-6 Els Kok 2-1-5-0 Een wat mat spelend EDO heeft het koploper Terrasvogels niet al te moeilijk gemaakt. Wel kon de thuisclub aanvanke lijk de nodige speelsters op de kussens brengen, maar aanvallend ontbrak de overtuiging om werpster Els Kok in werkelijke problemen te brengen. Terras vogels, dat zich in de tweede inning on danks kansen van runs liet afhouden, sloeg een inning later toch toe. Niet alleen stroomden de honken vol, maar boven dien zorgde Petra Goedkoop met een vrije loop voor Marit Kreischer wel heel ge makkelijk voor een Santpoortsë voor sprong. In dezelfde slagbeurt verhoogde een honkslag van Marja de Vries de mar ge tot 0-2. De jonge Haarlemmer Ronald Vroom bracht het in de ronde van Delft tot een verdienstelijke tweede plaats bij de junio ren. Rob Klinge uit IJmuiden werd zeven de. Bij de liefhebbers in Delft zegevierde Karei Teeuwen uit De Zilk in de eind sprint van een zes man sterke kopgroep. Op het parcours van Sloten won Arie v.d. Burg uit Noordwijkerhout een koers voor veteranen/liefhebbers na een massa- in eindsprint (Van onze wielermedewerker) ZWANENBURG. Voor eigen publiek heeft Henny van Lent gisteravond de Ronde van Zwanenburg voor amateurs op zijn naam gebracht. In het beslissende sprintje bleef hij dorpsgenoot Rob Borst, Haarlemmer Peter v.d. Knoop en Arie Bakker uit Soest de baas. Samen met de Zwanenburger Ron Snijders, die in de laatste ronde door een lekke band van zijn winstkansen werd beroofd, hadden de vier felste prijsvechters al vroeg in de koers een beslissende voorsprong genomen. over en hielden de rest op afstand. In de laatste ronde pakte Ron Snijders een klei ne voorsprong en reed kort daarop lek, waardoor zijn winstkansen in rook opgin gen. Van de vier overgebleven aanvoer ders toonde Van Lent zich in de spurt net iets rapper dan Borst. Een groepje van zes man was nog op jacht gegaan naar de koplopers, maar bleef op driekwart mi nuut steken. Het peloton dat dreigde te worden ingelopen, moest voor een orde lijk koersverloop tien ronden eerder af spurten. In de strijd van de junioren legden Ab Harren en Braanker de grondslag voor De voorwedstrijden van de nieuwelin gen en junioren werden gewonnen door de jonge Haarlemmers Wim Otte en Ab Harren. Zij brachten het daarmee tot res pectievelijk hun dertiende en zesde zege van dit seizoen. Marco v.d. Hulst maakte met een tweede plaats bij de junioren het Haarlemse succes compleet. In het hoofdnummer van de amateurs gingen Ron Snijders en Henny van Lent reeds in de vijfde ronde aan de haal. Alleen Rob Borst, Peter v.d. Knoop en Arie Bakker konden die aanval pareren. pe vijf koplopers legden er flink de zweep De volgende batsman. Chris Tavare, deed echter onbetaald werk door Gooch de daarop volgende 2.5 uur steun te verlenen. Tavare’s eigen aanvalsdrift werd door die dienende taak overigens wel ingetoomd en na het vertrek van Gooch zakte het scoringstempo dan ook aanmerkelijk. In de twee uur na het vertrek van Gooch scoorden Tavare, Woolmer, Gatting in totaal slechts 54 runs en het gemiddelde per over zakte van even boven de drie runs tot onder drie. Bob Woolmer (15) werd op 190 schitte rend in de slips gevangen door Kalli- charran en dat betekende de komst van de op eigen veld spelende Mike Gatting. die samen met Tavare bijna een uur Casino 3-5; tweede divisie C: Geerling - Aleichem Boys 2-3; Sandevoerde - DVS 0- :>e 0. stand hield. Toen werd Gatting voor 18 gebowld door Holding. Hetzelfde lot had veel eerder Tavare al getroffen, maar toen hij al aanstalten maakte om /de kleedkamer op te zoeken, bleek de umpi re een no ball te hebben aangegeven. Gatting werd vervangen door de captain Ian Botham, die onder luide toejuichin gen naar het wicket stapte en daar on middellijk werd begroet met een boun cer van Holding. De Westindische fastbowlers richtten hun kanonskogels op deze dag overi gens erg weinig op hoofd en lichaam van de batsmen. Twintig minuten voor tijd kwam ook voor Tavare het einde. Bijna vijf uur lang had hij het Westindi sche geweld weerstaan en hij scoorde in zijn 52 runs slechts een vier. (Van onze sportredactie) HAARLEM. Rob Boersma zal het komende voetbalseizoen gaan spelen voor de Alkmaarse zondagamateur-eer- ste klasser AFC‘34. Boersma, die zes sei zoenen het doel verdedigde van het dit jaar naar de eerste divisie gedegradeerde Haarlem, maar in de slotfase van het afgelopen seizoen geen deel meer uit maakte van de selectie, omdat hij niet op de reserve-bank wenste plaats te nemen, kon van de nieuwe trainer Hans van Doorneveld niet de garantie krijgen dat hij de eerste keus zou zijn van het doel- verdedigerskorps. De Alkmaarse sportle raar had overigens nog een contract van twee jaar bij Haarlem. dus kwam bowler Underwood als „nachtwacht” in. Die ingreep mislukte. Zes minuten voor tijd ging Underwood met drie runs achter zijn naam lbw en moest Peter Willey toch nog aantreden. I3T (Van onze cricketmedewerker) LONDEN. „Gooch wacht nog steeds op zijn eerste test 100”. Zo luidt de kop boven het hoofdartikel in het juninummer van Wisden, één van de twee vooraanstaande Engelse cricket- maandbladen. Gooch kwam in Mel bourne deze winter tot 99 en ging toen run out. Gisteren op Lord’s werd zijn liefste wens echter vervuld. Engeland won de toss en ging batten met Gooch als nummer 1 en Boycot als nummer 2. amateurs op naam van Ton van Eyk uit Hillegom. In het beslissende sprintje bleef hij Haarlemmer Peter van der Knoop met een paar lengtes verschil de baas. Zij waren als enigen van een aanvankelijk negen man sterke kopgroep uit de greep van het fel jagende peloton gebleven. De uitslag: 1. en kampioen: Ton van Eyk (Bollenstreek), de 96 km. in 2.14.39; 2. P.'v.d. Knoop (Kampioen), 3. H. de Vries (Excelsior), 4. A. Jongejan (Amstelland). 5. G. Visscher (Kam pioen), 6. R. Smit (Excelsior), 7. B. Langeveld (Bollenstreek). 8. H. v.d. Putte, 9. J. de Bie (beiden Kampioen). 10. Th. Smit (Bataaf). Uitslag junioren: 1. M. Wiese (Olympia), 2. M. v.d. Hulst (Bataaf), 3. R. de Haan (DTS). 4. J. v.d. Brink (GGMC), 5. R. Martens (Kampioen), 6. G. Honigh (DTS), 7. A. Harren (Kampioen). (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM/IJMOND. Voor debu- tant HCAW dreigt het verlengen in de hoofdklasse softbal een nachtmerrie te worden. De ploeg, die eerder in de extra innings al de winst aan HHC en EDO moest laten, ging nu weer met 1-2 in de tiende inning tegen DSS ten onder. Fier aan de kop van de ranglijst handhaafde zich Terrasvogels. Op eigen terrein kreeg EDO geen enkele kans om te scoren. Terrasvogels deed het daarentegen vier keer en won gemakke lijk. EDO, dat zich op dat moment eigenlijk al geklopt wist, moest in de vierde inning opnieuw twee runs toestaan. Dit keer waren hits van Henny van der Vlugt, Ineke Akkerman, René van der Berg en De tegenstandster van Betty Stöve in, de eerste ronde van het tennistoernooi op Wimbledon zal Lea Antonoplis zijn. De 21- jarige Amerikaanse speelster, oud-junio- - rekampioene van Wimbledon, doorstond met speels gemak de kwalificatieronden in Roehampton. Tracy Austin ontmoet in-_ de eerste ronde de Australische Nerida Gregory. Marijke Bakker overleefde de kwalificatieronden niet. (Van een medewerker) ZANDVOORT. In de eerste divisie A ;5y van het grote Zandvoortse zaalvoetbal toernooi haalde Enkabé met een scor van 10-0 tegen het team van Pim Jansse flink uit. Het kon daardoor tevens d koppositie van L’Isis overnemen, dat echter relatief beter voor blijft staan. Enkabé heeft namelijk slechts een punt meer en bovendien een wedstrijd meer gespeeld. I d h J Voor titelhouder Duivenvoorden zijn invy de eerste divisie B door een 1-0 nederlaag >4 tegen Rabobank de kansen volledig ver- - keken. Laatstgenoemde heeft theoretisch i i nog een kansje, maar is afhankelijk van au Fotolitho en Renout. Luykx en Buchel hielden elkaar in 1B op een 1-1 gelijkspel. De uitslagen: eerste divisie A: Pim Jans-q^ sen - Enkabé 0-10; eerste divisie B: Luykx-f - Buchel 1-1; Duivenboden - Rabobank 0->a 1; tweede divisie A: Hongkong - HB Aa-'A’ larm 2-0; Publieke Werken - Mobil Oase 4- 7; tweede divisie B: Wapen van Zandvoort - Rabbel Boys 3-2; Kerkhoven TZB - DrommeL'FC Noord 11-0; Rabbel Boys - EASTBOURNE. Een dag na haar spectaculaire overwinning op tweevou dig W'imbledon-winnares Martina Navra tilova kwam een einde aan het optreden van Betty Stöve op de grasbanen van Eastbourne. In de kwartfinales verloor zij met tweemaal 3-6 van de Zuidafri- kaanse Greer Stevens. De 33-jarige speel ster etaleerde niet die vorm, waarmee zij vierentwintig uur eerder Navratilova tot overgave had gedwongen. Greer Stevens, voor Wimbledon als tiende geplaatst, had in beide sets in feite weinig moeite met Stöve. wo óib Tracy Austin leek aanvankelijk het' spoor van Navratilova te volgen. Tegen dej V 18-jarige Tsjechoslowaakse Hanna Mand- 1 likova keek zij halverwege de partij tegen, ’n fikse achterstand aan: 1-5, 0-3. „Op dat, l moment gaf ik geen stuiver meer voor mijn kansen”, zei Austin later. Mandliko-. A va speelde in de eerste fase superieur. Met j prachtige groundstrokes dicteerde zij het spelverloop en kon Austin niet anders J doen dan de bal in het spel houden. Op 3-0 in de tweede set, en de zege voor het grijpen, verloor de Tsjechische speelster de greep op het spel. Tracy Austin won de game: 1-3 en produceerde daarna zeven -s winnende games op rij: 3-6 en 0-2. De 17- jarige Californische, die tweede op de plaatsingslijst van Wimbledon staat, maakte daarna de partij gedecideerd uit: 2-6. "5 Nikon/HCAW 0-0-0- l-O-O-O-O-O-O - 1 Ria Remmers 2-0-10-1 DSS 0-0-0-1-0-0-0-0-0-1 2 Kitty Liefting (8 1/3 in.) 3-1-6-1 en Annelies Tesselaar (1 2/3 in.) 0-0-0-0 uw Yannick Noah, de Franse Davis-cup- speler, zal niet deelnemen aan de Open Engelse tenniskampioenschappen op Wimbledon vanwege een dijbeenblessu- re. Noah, die als twaalfde geplaatst was is al de derde speler van naam die zich wegens een blessure terugtrekt. De Ar gentijn Guilermo Vilas onderging kort geleden een blindedarmoperatie en de Amerikaan Harold Solomon trok zich dinsdag terug. De dijbeenblessure is een gevolg van een val die Noah maakte tijdens zijn partij tegen Jimmy Connors in het toernooi om de Open Franse kam pioenschappen op Roland Garros. Hij zal worden vervangen door verliezers uit het j kwalificatietoernooi. een zeven man sterke kopgroep. Zij kre gen gezelschap van Marco v.d. Hulst, Van Loon, Elshof, Deelen en Beemster. Plaat selijk favoriet Piet Pieters heeft nog een- paar keer geprobeerd om aansluiting te bekortten, kreeg daarbij steun van ande ren, maar slaagde toch niet in zijn opzet. De zeven demarranten bleven buiten schot. Na mislukte demarrages van Els hof en Braanker, was het tenslotte Ab Harren die in de eindsprint met bijna een lengte verschil aan het langste eind trok. Met een tweede plaats maakte Marco v.d. Hulst het Haarlemse succes compleet. Bij de nieuwelingen werden Deleersnij- der en Lelieveld na een ontsnapping in de laatste bocht naar de finishdoor het fel jagende peloton opgeslokt. Het draaide uit op een massale eindsprint en daarin bleef Wim Otte met een half wieltje ver schil de meerdere van Jelle Nijdam. zoon van de oud-wereldkampioen Henk Nijdam. De uitslagen: nieuwelingen: 1. W. Otte. Haar lem, de 36 km in 55.10; 2. J. Nijdam, Zundert; 3. D. Deleersnijder. Papendrecht; 4. R. Pothuizen, Vinkeveen; 5. F. Dijk, Vianen. Junioren: 1. A. Harren, Haarlem.de 46 km in 1.10.10; 2. M. v.d. Hulst, Haarlem; 3. A. van Loon. Opsterhóut; 4. G. Beemster, Venhuizen; 5. C. Braanker, Dor drecht. Amateurs: 1. H. van Lent, Zwanenburg, de 80 km in 1.45.30; 2. R. Borst, Zwanenburg; 3. P. v.d. Knoop, Haarlem; 4. A. Bakker. Soest; 5. R. Snijders, Zwanenburg; 6. W. v.d. Hoef. Baarn; 7. H. de Vries, Haarlem; 8. J. Sparnaay. Aalsmeer; 9. B. Maas, Hoofddorp; 10. A. Ver meulen, Amsterdam. De organisatie van deze tweede Zwanenburg- se ronde midden in het dorp met start en finish aan de Wilgenlaan. Was bij de Halfwegse Sport Club De Bataaf in goede handen. (Van onze aptosportmedewerker) STADT ALENDORF. Tijdens rally crosswedstrijden om het internationaal kampioenschap van West-Duitsland is-' Fred Kalkhuis algemeen winnaar gewor-h!. den. De Haarlemmer leverde zijn presta tie in een Renault Alpine A310 van het Handle Racingteam op het circuit van Stadt Alendorf nabij Kassei. Nadat hij eerder al twee manches had gewonnen werd in de stromende regen de finale verreden waarbij Kalkhuis zich naar voren wrong en met een halve ronde voorsprong de concurrentie achter zich liet. Tot die achtervolgers behoorden de Zweedse crack Lundgren in een Porsche Carrera en de Engelsman Warren in een Ford Escort, die respectievelijk tweede en derde werden. Na een slecht begin dit’ seizoen lijkt Kalkhuis met deze overwin- ning het komend weekeinde in het Belgi- sche Maasmechelen hoog te kunnen eindi- gen tijdens de strijd om het Europees eH kampioenschap. 'S£

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 23