Ceulemans en Rummenigge beste spitsen EK-toernooi EK. voetbal Westduitsers Coach Bergelin Italië treedt verzwakt aan Rainea fluit de finale Boete KNVB: 6000 gulden willen geen strafschoppen „Borg volleerd” I i >3 pa g te k? I? 12 ZATERDAG 21 JUNI 1980 13 SPORT rging Supertalent (Van onze sportredactie) ROME. De Belgische bondscoach Guy Thijs vindt dat West-Duitsland en België de terechte finalisten zijn van dit EK-toernooi. Hij komt tot die uitspraak op grond van het feit dat beide landen in Jan Ceulemans en Karl-Heinz Rumme nigge de beste spitsen van dit toernooi hebben. „Het is mij in de loop van dit toernooi duidelijk geworden”, aldus de Belgische bondscoach, „dat alleen landen met een goede centrumspits lang in de race konden blijven. Toevallig hadden West-Duitsland en wij er zo’n speler bij lopen”. Hieronder een dubbelportret van Jan Ceule mans en Karl-Heinz Rummenigge. Zwakheden bloter. voor al- eschaafd tel. 020- 57. Open it.avond <r is 2 en 4 me man >te baan bezwaar - >n van >en. Mist LEREN >220 en ne par- KARL-HEINZ RUMMENIGGE appara- voorra- Haar- jr. met 2 mette bartype ventueel nder nr ROME. De Roemeense scheidsrech ter Rainea is door de Europese Voetbal Unie aangewezen om zondag de finale van het Europees kampioenschap in Rome tussen West-Duitsland en België te leiden. In tegenstelling tot vrijwel alle andere toernooien heeft dit Europees landenkam- pioenschap nog altijd geen spelers opgele verd die hun naam tijdens dit evenement definitief hebben gevestigd. Met enige goede wil kan men de Belgische centrum spits in het rijtje plaatsen van spelers die tijdens dit EK een royale voldoende heb ben gehaald. In datzelfde rijtje wil Guy Thijs, de bondscoach, evenwel dan ook graag zijn verdediger Michel Renquin op genomen zien. „Renquin heeft een geweldig toernooi gespeeld”, aldus Thijs. „Hij is nog altijd de meest frisse speler van mijn groep. Het is kenmerkend voor Renquin dat hij tij dens de afgelopen drie wedstrijden vrij wel nog geen enkele overtreding tegen zich heeft gekregen en dat bewijst dat hij erg sterk staat te spelen en derhalve geen overtredingen nodig heeft om zich staan de te houden”. Jan Ceulemans, de centrumspits van Club Brugge en het nationale Belgische elftal, gelooft in een erg verrassende ont knoping van dit Europese landenkampi- oenschap, dat zondagavond in het Olym pisch stadion van Rome zijn beslag vindt met de eindstrijd tussen West-Duitsland en België. Rummenigge werd dit jaar Duits tops corer met 26 doelpunten en droeg veel bij aan de successen van het nationale voet balteam. Oktober 1976 debuteerde hij te gen Wales, maakte vervolgens de afgang in Argentinië mee en staat nu een dag voor de eerste grote prestatie. Eén hinder nis nog: de Belgen. „Ja, de Belgen zijn de positieve verrassing van dit toernooi. Ik heb ze op de televisie en donderdag in werkelijkheid gezien. Een zeer gesloten elftal. Italië had ik liever gehad, alleen omdat bij onze spelers nu de gedachte leeft dat we het gemakkelijk krijgen”. Bjarn Borg, anders zo koel, viel vorig jaar op zijn knieën, nadat hij de titel op Wimbledon voor de vierde maal had gewonnen. ‘I 2 jon- /erwen- vergoe- naar aarlem. nieuwe in hijg- i. relatie 10. ge lieve i toe iets Schrijf mgeman Br.o.nr JAN CEULEMANS: internationale belangstelling. ■^w^wwXw'X' x-x-XK'jvxx-x ■>X< □i zwar- I. Van Nederland, dat met drie vertegen woordigers (Okker, Stöve en Mesker) in de enkelspelen uitkomt, mag alleen van Stöve het nodige worden verwacht in het damesdubbelspel en het gemengd dub belspel. De Rotterdamse is met haar nieuwe partner, de Amerikaanse Pam Shriver, als derde geplaatst in het dames- dubbel en met McMillan als eerste in de „mixed”. „Ik geloof er daarom in”, beredeneert Ceulemans de Belgische kans op goud, „omdat West-Duitsland een ploeg is die je laat voetballen en niet als bijvoorbeeld de Italianen alle mogelijke middelen er bij halen om je uit je spel te halen. De Westduitsers behoeven zich niet tot der gelijke kunstgrepen te verlagen. Ik ben er dan ook welhaast van overtuigd dat de finale een correcte wedstrijd zal worden en dat is dan iets wat de Belgen stuk voor stuk allemaal willen. In zulke wedstrij den spelen we op ons sterkst. We geloven in onszelf en dat komt tot uiting in ons spel”. „Blank rankjes, De (voornamelijk) Italiaanse belangstel ling, waarin een aantal Nederlandse voet ballers zich meenden te mogen verheu gen, lijkt nu overgeslagen te zijn op spe lers als Renquin en Ceulemans. De FC Brugge-spits wil die plotselinge interesse zelf niet aangrijpen om er bij zijn huidige werkgever een hoger contract uit te sle pen. Ceulemans: „Nooit van m’n leven zal ik voor een Italiaanse club willen spelen. Al zouden ze me nog zoveel geld bieden. Ik wil voor een groot gedeelte ook voor mijn plezier voetballen en dat is in Italië ten enenmale onmogelijk. Daar word je als aanvaller elke wedstrijd opnieuw 90 mi nuten lang geschopt. En dan gaat de lol voor mij er erg snel af’. (Van onze sportredactie) NAPELS. Het Italiaanse elftal heeft zich over de teleurstelling heengezet en richt zich nu volledig op de derde plaats, die tenminste nog iets van het geschonden aangezicht kan herstellen. Bondscoach Enzo Bearzot heeft dan ook besloten niet te gaan experimenteren tegen Tsjechoslo- wakije en de ploeg op te stellen die ook in de slotfase tegen België speelde. Dat betekent derhalve dat middenvel der Antognoni er niet bij zal zijn. Hij raakte tegen de Belgen geblesseerd en deze kwetsuur dwingt hem toe te zien. Hetzelfde geldt voor rechterverdediger Oriali, wiens plaats zal worden ingeno men door Baresi. De Tsjechen zullen in dezelfde opstel ling verschijnen als tegen Nederland. We liswaar heeft ook Venglos te kampen met een paar blessures, maar die zijn van dien aard dat iedereen zaterdagavond zal kun nen spelen. De laatste ontmoeting tussen Italië en Tsjechoslowakije, ruim een jaar geleden in Bratislava, werd door de Tsje chen met 30 gewonnen. De vermoedelijke opstellingen zijn: Ita lië: Zoff; Gentile, Scirea, Collovati, Bare si; Tardelli, Benetti, Bettega; Causio, Gra ziani en Altobelli. Tsjechoslowakije: Netolicka; Barmos, Ondrus, Vojacek, Goegh; Jurkemik, Ko zak, Panenka, Masny; Nehoda en Vizek. t zonder au voor ouwrela- 1, belt u er graag en.? Be- zvijk. Tel nuizen. >n e.a >33467/ Bovendien werden de M officiële waarschuwingen die tijdens de voor ronden gegeven waren bevestigd. De strafcommissie bestond uit de Zwit ser Zorzi (voorzitter), de Malteser Bonnici en de Noor Johansen. geleden werd hij met de UEFA’s Europees jeugdkampioen en op die kern is hij ver der gaan bouwen”. MASSA- Warme tegen ichtspij- 137. Be en don- 2.00 en >age-in- eopend jur. Li- ƒ25 Beu- n 11, larlem Rummenigge heeft te veel meegemaakt om die gedachte te delen. Argentinië heeft hem getoond dat niet alleen voetbalkwali- teiten aan de basis van het succes staan. „Daar hadden we wereldkampioen kun nen worden, kwalitatief was het een slecht bezet toernooi. Het ging mis omdat Schoen angst had. Hij eindigde daar zijn carrière, wilde niet afgaan. Tegen die druk kon hij niet op. Derwall werkt meer volgens de regels van deze tijd. We hebben x-x- - *■>-- WW jÜWK Mra- VMV. mv» -K-X-X. «Wv Moei- el, toilet Filippo fel. 023- eidsspe- tenkring PRAK- t sauna ;alon in 02507- Jan Ceulemans doelt daarmee op het werk van bondscoach Guy Thijs, die uit eindelijk toch ook een team op de been heeft kunnen brengen dat nu toch maar verrassend is doorgestoten tot de EK- finale. „Voor de buitenwacht moet het bereiken van de finale inderdaad een ver rassing zijn geweest”, geeft Jan Ceule mans onmiddellijk toe. „Twee jaar gele den, op Lokeren, waren we nog heel erg tevreden met een gelijkspel tegen Noor wegen. En nu staan we voor een EK- finale. Toch is dat niet het werk geweest van een paar weken. Guy Thijs is van onderen af aan gaan bouwen. Twee jaar „Bovendien heeft hij Wilfried van Moer teruggehaald, zonder meer een speler die het Belgische elftal, hoe smalend er dan elders wel over zijn ouderdom wordt ge sproken, meer persoonlijkheid heeft gege ven. Daarbij komt nog dat België geen schijn van kans werd gegeven en dat Italië, Duitsland, Engeland en Nederland onderling de dienst tijdens dit EK zouden gaan uitmaken. Wel, met uitzondering van Nederland hebben we na afloop van dit toernooi drie van die „favorieten” gehad en voorlopig hebben we Engeland en Ita lië al achter ons gelaten. Met dit huidige elftal geloof ik dat we ook geen schrik hadden behoeven te hebben van de Ne derlanders, want wat ik van hen gezien heb was erg matig. Resteert alleen nog West-Duitsland. In een finale moet je al tijd wat geluk hebben en wanneer het ons niet tegenzit, waarom zouden we dan ook de Westduitsers niet kunnen pakken?”. dekt, ik maak een superster van je, zei hij. Ik heb het geweten, ik was dag en nacht op het veld aan het werk, in die beginperi ode had ik mijn tent er wel neer kunnen zetten. Ik heb veel geleerd van Becken bauer en veel geprofiteerd van Gerd Mu eller. Ze waren zo druk met het bewaken van hem, dat ik alle ruimte kreeg”. Niet alleen enkele Italiaanse clubs, ook het Spaanse FC Barcelona heeft bij Jan Ceulemans aangeklopt. Ceulemans: „Ik heb inderdaad van die interesse gehoord, maar serieus is er nog nergens over ge sproken. Als je als aanvaller redelijk speelt, wordt je naam al snel in verband gebracht met de een of andere Europese topclub. Kennelijk wordt dan wel verge ten dat ik op dit moment eveneens bij een Europese topclub speel, bij FC Brugge, dat voor geen enkele vereniging opzij be hoeft te gaan. Na het vertrek van Happel hebben we het met Beres even moeilijk gehad, maar nadat Grijzenhout naar Club is gekomen, zijn we toch weer op de goede weg, al geloof ik persoonlijk dat Grijzen hout nog veel meer uit het team zou moe ten kunnen halen”. Jan Ceulemans is pas 23 jaar oud. Vijf jaar geleden al debuteerde hij in het Belgi sche elftal, in een wedstrijd voor de WK- kwalificatie tegen Nederland, om daarna voor enige tijd uit het gezichtsveld te verdwijnen. „Ik werd te jong bij het natio nale team gehaald”, zegt Ceulemans er nu van. „Ik miste nu eenmaal de nodige routi ne. Bewust heb ik me daarna wat afzijdig gehouden van het Belgische elftal, omdat ik vreesde dat er wel eens te veel roof bouw op mijn lichaam gepleegd zou kun nen worden. Tegenwoordig immers moet een spits veel werken en zwoegen, maar dat kun je alleen maar opbrengen wan neer je lichaam helemaal volgroeid is. En dat was toen persé nog niet het geval”. ROME. De strafcommissie van de Europese Voetbal Unie (UEFA) heeft de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) beboet met 5000 Zwitserse francs (ongeveer 6000 gulden). Als reden werd aangevoerd: „Bijzonder incorrect optreden” in de wedstrijd tegen Tsjechoslowakije op 17 juni in Milaan. De kracht van Borg is dat hij na een wedstrijd tijdens de persconferenties de complimenten van de vaak kritiekloze Engelse en Amerikaanse journalisten slechts voor kennisgeving aanneemt en alleen zijn zwakheden aanstipt. Zoals in Parijs, waar hij voor de vijfde maal won en na afloop opmerkte: „Ik ben niet te vreden over mezelf. Ik kan veel beter dan ik vanmiddag heb laten zien”. En dat terwijl zijn tegenstander en vriend Vitas Gerulaitis, die zich in Londen bij het duo Bergelin-Borg heeft gevoegd, maar zeven games kreeg. Borg schrijft zijn succes voorname lijk toe aan intensieve trainingsarbeid: „Normaal train ik voor een wedstrijd anderhalf uur, maar dan probeer ik ook even geconcentreerd te spelen als in een wedstrijd. Als je een uur hard traint en er dan nog een uur met de pet naar gooit, is het net of je niets hebt gedaan. Voor Wimbledon zullen er dagen genoeg zijn dat ik zelfs vier vijf uur train”. Met deze instelling en met het gegeven dat hij zijn grootste concurrenten niet voor de halve finale zal tegenkomen, moet het voor Borg mogelijk zijn om zijn show, waarin maar zelden ruimte is voor spontaniteit, ook dit jaar in Londen zon der interrupties tot en met 5 juli te laten draaien. Borg: „Op papier lijkt de loting gunstig voor me, maar vergeet niet dat ik juist in de eerste ronde nog wel eens problemen heb met het ritme”. Twee jaar geleden bracht hij die woor den al in praktijk door zich in de eerste ronde moeizaam langs Victor Amaya te werken en vorig jaar wankelde zijn repu tatie in de tweede ronde tegen Vijay Amritraj. Het groepje belagers is voor Borg overigens bepaald niet groot. De Paraguayaan Victor Pecci, vorig jaar fi nalist in Parijs, heeft nauwelijks nog prestaties van enige importantie ge boekt; Guillermo Vilas, toch al niet hap pig op gras, ontbreekt wegens een blinde darmoperatie; Gerulaitis lijkt de strijd tegen Borg, die hem al 17 maal heeft verslagen, te hebben opgegeven; Connors is niet veelzijdig genoeg gebleken; Tan ner heeft sinds het moment dat hij tegen Borg stond in de finale van Wimbledon ’79 maar één toernooi gewonnen (in Man chester) en McEnroe tenslotte heeft on dervonden dat je niet ongestraft met je krachten kunt blijven smijten. Jarenlang gold hij als het supertalent. Nu hij al die beloften moet gaan inlossen, dreigt hij zichzelf in zijn enthousiasme voorbij te lopen. Vorig jaar verloor hij zestien duels op een totaal van 98. Dit jaar verloor hij al tien keer, zoals onlangs in Parijs, waar McNamee (een gevaarlij ke outsider op Wimbledon) hem in de derde omloop overtrof. Hoewel hij zich in het vrij zwak bezette toernooi van Queen’s Club weer enigzins herstelde en de overwinning opeiste, is McEnroe er zich terdege van bewust dat hij zich wat meer zal moeten ontzien: „Ik had nooit gedacht dat ik in zo’n korte tijd zoveel zou kunnen verdienen. Als het zo gemakkelijk gaat, vind je het niet zo’n punt als je veel moet spelen. Het is me nu echter wel duidelijk geworden dat ik zo niet kan doorgaan. Ik heb al de tol moeten betalen voor het vele spelen in 1979. Ook al omdat ik nog al eens last heb van rag en enkelblessures, zal ik na Wimbledon rustiger aan gaan doen”. Dat een periode van non-activiteit een goede uitwerking kan hebben, heeft Chris Lloyd-Evert bij de dames bewezen. Begin februari hield zij het voor „onbepaalde tijd” voor gezien. Half mei keerde zij terug en vanaf dat moment heeft zij geen neder laag meer behoeven te incasseren. Op weg naar de overwinning in Perugia (open Italiaanse titel), Parijs en Chichester schitterden haar grootste tegenstandsters evenwel door afwezigheid. Martina Na vratilova wilde haar nieuwe huis met 17 kamers inrichten en Tracy Austin had nog wat tentamens te doen op de high school. Beiden zullen op Wimbledon wel present zijn: Navratilova om haar titel te verdedi gen en in navolging van Billie Jean King driemaal achtereen te winnen en de 17- jarige Austin om anderhalf jaar nadat ze prof werd al de grens van 1 miljoen dollar aan officieel prijzengeld te passeren. „Ik ben pas wat evenwichtiger gaan spelen toen ik bij Club Brugge kwam. Door toedoen overigens van Piet Keizer, die een zodanige clausule in mijn contract met Lierse SK had laten opnemen, dat ik voor 1,2 miljoen gulden wegkon. Anders had ik daar misschien nu nog wel ge speeld omdat Lierse een zodanig bedrag voor me wilde vragen dat het door geen enkele club opgebracht zou kunnen worden”. nu meer vrijheid dan in de periode- Schoen”. Na de overwinning tegen Nederland hebben de Duitsers tot diep in de nacht feestgevierd en ook tijdens de dagelijkse arbeid blijkt een vrijheid die bij Derwalls voorganger onmogelijk was. De coach heeft zich aangepast aan een tijd, waarin je de voetballers niet meer dag en nacht op de mat krijgt. Rummenigge draagt het voorbeeld van zijn 16-jarige broertje aan. „Een groot talent, hij traint bij zijn club, maar iets extra heeft hij er niet voor over. De instelling van de jeugd is volgens mij de oorzaak dat er zo weinig talent door breekt, het is een wereldprobleem”, ge looft de Bayern-speler die ook op dit toer nooi tevergeefs gespeurd heeft naar nieu we sterren. Hij deelt de mening van zijn baas Derwall „meer goede dan slechte wedstrijden” niet. „Nee, het was niet best. Te vaak stond het voorkomen van doel punten voorop, dit toernooi is kapot ge maakt door de tactiek”. Dat ook Duitsland daarbij zijn bijdrage geleverd heeft ontkent Rummenigge niet. „Een gelijkspel is tegenwoordig winst. Een gevaarlijke tendens in het voetbal. De toeschouwer moet zich op de tribune ver maken. Dit Duitse elftal kan de mensen amuseren. Spelers met uitstekende tech niek, met loopvermogen, met snelheid en een creatief vermogen. Het is een uitste kende mixture”. De inbreng van Rummenigge bestond uit de winnende treffer tegen de Tsjechen, een uitblinkende rol tegen de Nederlan ders en een onopvallende partij tegen de Grieken. Is hij over zijn prestatie tevre den? „Toen ik naar dit toernooi kwam had ik al 90 wedstrijden gespeeld. Over mijn vorm ben ik verbaasd. De geestelijke druk van het moeten presteren is erg zwaar, fysiek kan ik het uitstekend aan. Ik ben hier gekomen als de sterspeler, de enige voetballer van wereldklasse, dat schreven tenminste de journalisten. Zelf had ik het behalen van een plaats in de finale als doel gesteld, mijn eigen verrichtingen doen er niet zoveel toe. De opzet is ge slaagd”. Duitsland morgenavond in de finale te gen België. „We zullen”, zegt Rummenig ge, „vooral Ceulemans in het oog moeten houden. Hij is voor mij de revelatie van het toernooi geweest. En hopelijk wordt het een goede partij. Het Duitse publiek houdt niet van middelmaat. Ik ook niet, ik wil de beste zijn, een kwestie van mentali teit”. In dat opzicht heeft de rustige, betrouw bare en vriendelijke Westfaal niets vreemds van zijn overige landgenoten. y y^y- y Jan Ceulemans heeft alles in zich om nu tijdens de finale tegen West-Duitsland zijn naam definitief te vestigen. Zeker wan neer Van Moer zondagavond op het appèl bij de Belgen zal ontbreken en Ceulemans de spelbepalende rol voor zijn rekening zal moeten nemen. „Die opdracht lijkt me evenwel niet gering. Ik hoop dan ook van ganser harte dat Van Moer er bij zal lopen”, zo besluit Ceulemans. (Van onze sportredactie) LONDEN Wimbledon: gras, aardbeien met waterige slagroom, lange files wachtenden voor de toegangshekken en de toiletten, tennis met en zonder kouwe kak, Bj0rn Borg. De Zweedse Monegask, is eenvoudig niet meer weg te denken uit het decor van het belangrijkste tennistoernooi, dat maandag begint en zaterdag 5 juli wordt afgesloten als Borg zich voor de vijfde maal in successie tot winnaar zal hebben uitgeroepen. Tot nu toe heeft gouddelver Borg op de banen van de AU England Lawn Tennis en Croquet Club slechts driemaal verloren. Voor het laatst was dat het geval in 1975, toen hij in de kwartfinale verloor van Arthur Ashe. Sindsdien heeft hij 84 sets gewonnen en er maar 15 verloren. Al met al is hij al 28 duels ongeslagen, waardoor hij nog maar drie overwinningen is ver wijderd van het record van Rod Laver. Het is met het „groot slem” en de open Amerikaanse titel een van de weinige top pen, die Borg nog niet heeft beklommen. Koel en beredeneerd is hij echter op weg om alles en iedereen naar zijn hand te zetten. Of zoals zijn trainer-coach Lennart Bergelin twee weken geleden in Parijs nog opmerkte: „Deze man is voUeerd. Ik zou niet weten wat ik hem nog zou kunnen bijbrengen”. Bergelin is op dit moment dan ook meer de man die als sparringpartner fungeert en de fans op afstand houdt: „Als er gebeld wordt voor Borg, neem ik de tele foon aan en zeg dan dat hij al vertrokken is naar een ander hotel. AUeen op die manier blijft hij verzekerd van zijn rast. Voor het overige is Bj0m best in staat om zichzelf te redden. Ik heb mij erover ver baasd dat hij in tegenstelling tot vele andere sportmensen in zo’n korte tijd zo snel volwassen is geworden. Een paar jaar terug was ik nog gewend om hem advie zen te geven en aUes te verifiëren. Nu kan ik vrijwel aUes aan hem overlaten”. ou gaar- t willen schaafde 60 jaar Na de mini-wereldkampioenschappen in Uruguay aan het einde van dit jaar krijgt het Westduitse voetbalteam een nieuwe aanvoerder. Bernard Dietz, het bijtertje uit Duisburg, draagt de band over aan Karl-Heinz Rummenigge. Dat die beslissing nu al genomen is, zegt alles over de manier waarop het begeleiding steam rond „Der Mannschaft” functio neert. Een weloverwogen besluit. Rum menigge is Westfaal en dat volkje heeft de naam rustig, vriendelijk en betrouw baar te zijn. Bovendien tekende de vedet te van Bayern München een vijfjarig contract bij de landskampioen en dus hoeft men zich geen zorgen te maken over een financiële vlucht naar het buiten land. En ten derde beschikt de 24-jarige sterspeler over zoveel kwaliteiten dat zijn plaats in Derwalls keurtroep gega randeerd is. De keuze van de nieuwe kapitein lijkt geen slechte. De kenmerken van de West faal zijn van toepassing op Rummenigge, die op dit kampioenschap een vedette is, maar dat geen moment laat blijken. Hij is bereidwillig voor handtekeningenjagers, voor journalisten. „Ik ben altijd de laatste in de bus”, zegt hij bij het verlaten van het trainingsveld in Rome. „Vind ik niet leuk, de jongens zeggen er wel eens iets van, aan de andere kant ben je een beetje bezit van het pu bliek. Komen er geen toeschouwers meer, dan kan Bayern me niet meer betalen. Ik vind het vreselijk als de mensen op de tribune aan een wedstrijd geen plezier beleven. Ik heb de finales van de Europa cup op de televisie gezien, meerdere ke ren had ik de neiging naar het toestel te lopen om de knop in te drukken. Met dat voetbal zijn we op de verkeerde weg”. Rustig, vriendelijk, betrouwbaar. De voetbalbonzen bij Bayern en het Duitse elftal weten dat Rummenigge een te nette vent is om alsnog over de grens te glippen. AC Milan bood 4 miljoen voor de aanval ler, die op 18-jarige leeftijd voor 7500 mark van Borussia Lippstadt, in de buurt van Dusseldorf, verhuisde naar München. Karl-Heinz zal zich aan zijn contract hou den, daar is men van overtuigd. Het be drag waarvoor Rummenigge zijn beentjes beweegt is ook niet mis. Het salaris van 500.000 marken per jaar, het agentschap van een verzekeringsmaatschappij dat hem tot het einde van zijn leven een be drag garandeert van 5000 mark per maand. Rummenigge: „Ik ben een van de best betaalde voetballers van Duitsland. Om dat te bereiken heb ik keihard moeten werken. Detmar Cramer heeft me ont- (Van onze sportredactie) ROME Eindigt de finale van het Europees kampioenschap morgen ook na verlenging in een gelijkspel, dan wordt dinsdagavond om half negen opnieuw gespeeld. De Belgische voetballers had den dat graag anders gezien. Zij hebben via hun bondsleiders het verzoek aan de Duitsers overgebracht om na de officiële speeltijd en de verlenging strafschoppen te nemen. Onze zuiderburen hebben in Italië vakantiehuisjes besproken en wil len zondagavond onmiddellijk afreizen. Het „nee” van de Duitsers heeft alles te maken met het kampioenschap van vier jaar terug. Rummenigge: „We hebben toen verlo ren via strafschoppen, daarom hebben we er nu angst voor”. En Jupp Derwall: „Vier jaar terug hebben we het nemen van straf schoppen als onbevredigend ervaren, op nieuw spelen is veel eerlij ker. Regle menten zijn er om nageleefd te worden”. Hoewel, vier jaar terug in Joegoslavië moesten de Duitse vedetten op vakantie en toen waren de Tsjechen wel zo bereid willig de reglementen aan te passen. de opstellingen zijn: West-Duitsland: Schumacher, Kalz, Stielike, Karl-Heinz Forster, Dietz, Brie- gel. Schuster, Müller, Rumenigge, Hra- besch, Allofs. België: Pfaff, Gerets, Millecamps, Meeuws, Renquin, Cools, Vandereycken, Van Moer, Mommens, Van der Eist, Ceu lemans.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 13