WOONWAGENS ILLEGAAL IN BADPLAATS kerkdiensten examens Damrak kleurloos en traag IBM-directeur naar Fokker Lage prijzen voor bloemen voorbode komende vakanties burgerlijke stand „IJmuiden West” te gast bij Zweedse ambassadeur Haslev beurs deze \x/eek <ort jmondnieuws Woningverbetering aan Galgenweg Openbare werken in commissievergadering Beroep uitgebracht door gereformeerden 7 ZATERDAG 21 JUNI 1980 IJMOND IJmuiden t EN Heemskerk el” Velsen-Noord Velsen-Zuid Driehuis J J X Wijk aan Zee Beverwijk 1 J VELSEN Santpoort Staartje aan bevrijdingsfeest IJMUIDEN College Heemskerk betreurt uitspraak Raad van State mdaal. luiden i I. ieater) leater) 82, leater) eater) ■eater) leater) leater) leater) leater) »n van SCHIPHOL. De raad van bestuur van Fokker heeft de heer F. A. G. Kraak benoemd tot hoofd van de afdeling On- dernemingsplanning en -strategie. De heer Kraak (50) werd geboren te Amsterdam en was van 1953 tot 1980 werkzaam by IBM Nederland N.V„ de laatste vijf jaar als president-directeur. lein 3500 kilo, bospeen 35.000 bos, spits kool 8000 kilo. De ambassadeur en de leden van de handelsdelegatie kregen van de feestelij ke gebeurtenissen een blijvende herinne ring in de vorm van een fotoboek. Ook werd door een dia-vertoning het 5-mei- feest nog eens beleefd. De heer Haslev zei trum IJmond en het college van Bever wijk tot stand gekomen. De voorzitter van het regionaal woonwagencentrum, A. F. van Herpen, liet indertijd blijken dat er over de locatie geen verdere discussie meer mogelijk was. Vooralsnog nemen de betrokkenen, het bestuur van het woonwagencentrum, het college van Beverwijk en de Dorpsraad Wijk aan Zee, een afwachtende houding aan een laten het initiatief over aan het college van Heemskerk. Een woordvoerder van het woonwagen centrum IJmond maakt uit de uitspraak van de Raad van State op dat er juridische fouten zijn gemaakt door het college tij dens de besluitvorming, maar dat uit hu mane overwegingen de status quo voorlo pig gehandhaafd zal blijven. Deze inter- bijzonder verrast en dankbaar te zijn voor het initiatief van de Oranjevereniging. Het bezoek aan de ambassade duurde ongeveer 2 uur. IJMOND. De Gereformeerde Kerk van Beverwijk heeft een beroep uitge bracht op ds. J. C. Dondorp, thans werk zaam in Eén, Norg en Veenhuizen. De beslissing kan binnen drie weken worden verwacht. Dominee Dondorp gaat de ge reformeerde gemeenten dienen van Be verwijk (sectie A) en Velsen-Noord. Hervormde Gemeente, Engelmundus- kerk, 10.00 R. J. Perk, jeugddienst. Verpleeghuis Velserduin, zondag 10.30 u. ds. F. Minnema, R.K. Engelmunduskerk, geen opgave. R.K. Kerk, H. Agatha, Breestraat, zater dag 19 u., zondag 10, 11.30 en 18 u. O.L. Vrouw van Goede raad, Arends- weg, zaterdag 18.30 u„ zondag 9, 10.30 en 18.30 u. BEVERWIJK. - Aan de Kinheim LEAO te Beverwijk behaalden de volgende kan didaten het diploma: Beverwijk: Anja Alders, Bertram Bak ker, Monique Boereboom, Ingrid Bosman, Carla Castricum, Wilma Castricum, Lies- beth Dekker, Huib Dekker, Jos Does, Nanda Duin, Fabiënne Eijman, Erwin Geldermans, Geertje Groeneweg, Siska Hemstra, Ilona van Heulen, Charlotte Ho nig, Yvonne Jansen, Ton de Jong, Erna Koelman, Ilse Koning, Ton Kors, Arnout Krook, Marjon Luyt, Annemiek v.d. Mast, Humphrey Melger, Sofia van Meurs, Ca roline Moors, Cees Numan, Irene Pels, Rob Pirovano, Wilma Rozema, René Rom ping, Marian Schelvis, Jaequeline Seij ge nei, Marjo Smith, Linda Vermast, Joke Westra, Jolande de Wit- buiten het woonwagencentrum een standplaats te kunnen innemen. De schorsing van het B. en W.-besluit slaat op de ontheffing ten behoeve van de andere bestemming van het terrein en eenzelfde maatregel in het kader van de woonwagenwet. De vice-president van de Raad van Sta te, meester Boukema, heeft geen tijdelijke voorziening getroffen. Dit betekent dat de woonwagens weliswaar illegaal op het ter rein verblijven, maar dat de woonwagens daar niet binnen een bepaald termijn weg moeten. Burgemeester J. H. Kok van Heemskerk heeft geen alternatief achter de hand voor de tijdelijke standplaats van dit moment. De huidige locatie, aldus de burgemees ter, is na moeizaam overleg met de provin cie, het bestuur van het Woonwagencen- R.K. Kerk St. Odulphus, Odulphus- straat, zaterdag 19.15 u. zondag 9.30 en 11.30 u. Ned. Herv. Kerk, Voorstraat, zondag 10,00 ds. H. Stoof. OVERLEDEN C. G- van Tongeren, 66 jaar, echtgenoot van W. G. Rusman, Santpoort; R. J. Ko per, 72 jaar, echtgenoot van K, Akkerman, Santpoort; J. S. van Eeken, 73 jaar, echt genoot van G, M, Meijer, Santpoort; N. Boot, 63 jaar, echtgenoot van J. Wijker, IJmuiden; R. Blok, 58 jaar, echtgenoot van M. C. Olivier, IJmuiden; E. J. van der Meijde, 59 jaar, echtgenote van H. Looi- jen, IJmuiden; H.-Altenaar, 78 jaar, wedu we van A. Tol, Amsterdam. DE BESOMMINGEN WAREN. BR 36 25.300,-; KW 167 8800,-; TH 43 25.800,-; WR 57 23.200,-; IJM 5 f 2200,-; IJM 24 57.600,-; IJM 154 7700,-; IJM 209 ƒ6300,-; UK 141 1900,-; UK 7 11.500,.; UK 94 6200,-; UK 129 2500,-; UK 133 UK 145 5000,-; UK 138 5900,-; UK 216 2700,-; UK 235 1700,-; verder waren er zes Texelaars met een totale besomming van 100.000,-. GEBOREN J. J. de Graaf-Bottelier, d-, IJmuiden; N. P. Yasol-Ginoy, z., Amsterdam; H. C. E. M. Helmer-Sehippers, z„ IJmuiden; T. Eg- gens-Valk, d., IJmuiden; A. F. W. Aland- van der Steen, d., IJmuiden; Y. Been- Rademakers, d., IJmuiden; H. M. J. Zwa- nenburg-Opstal, z„ Velsen-Zuid; W. Gies- ke-Zwanenburg, z„ IJmuiden; H. Sari-Sa- ri, z„ IJmuiden; F. P. L. van Leeuwen-de Goede, d„ Santpoort; I. Schong-Polder- man, z., IJmuiden; M. C. Koster-Kwakkel, z„ IJmuiden. ONDERTROUW P. J, J. Peters en F. Rafee, Santpoort; C. M. van Zutphen, Beverwijk en S. Veld man, Velsen-Zuid; C. Plug en K. Blom- mert, IJmuiden; G. van Beusekom en M. de Vries, IJmuiden; F. G. Looij, Santpoort en M. H. de Jong, Driehuis; H. J. de Boer en W, van Wijk, IJmuiden; W. H. van Stipriaan en N. J. Termaat, IJmuiden. HUWELIJKEN P. L. Mejnders en A. M. Schoorl, Yant- poort; J. P. de Kooker en F. de Vries, IJmuiden; F. T. Huneker en C. J, Rijs, Frankrijk; R. Wolf en G. M. Determann, Zeist; C. H. H. Plug en R. G. P. van der Meij, IJmuiden; H. Deiman en D. Floor, IJmuiden; L. Roossien en S. Brederveld, IJmuiden. Onder het genot van een hapje en een drankje werd het voor alle betrokkenen een onvergetelijke avond aan de Lange Voorhout in Den Haag. BEVERWIJK. De bloemenhandel op de Beverwijkse veiling was afgelo pen week kennelijk afgestemd op de komende vakanties. De prijsvorming liet In ons land bleef het ook deze week rustig aan het financiële front. De pas gelanceerde nieuwe staatslening van 10 procent tegen 100,5 procent kwam op 101 procent. Voor de deze week geplaatste 10,25 procent lening van de ABN tegen 99,5 procent bestond bij voorbaat zo’n grote, vooral buitenlandse, belangstelling dat het bedrag van 350 miljoen gulden haastig op 400 miljoen gulden werd ge bracht. V IJMUIDEN. De grootscheepse wijze waarop de Oranjevereniging IJmui- den-west aandacht heeft besteed aan de herdenking van het feit dat Neder land en uiteraard IJmuiden 35 jaar geleden werd bevrijd, heeft nog een onverwacht leuk staartje gekregen. Een belangrijk deel van de festiviteiten was toegepitst op de hulp die vanuit Zweden tegen het einde van de oorlog werd gekregen in de vorm van het historisch „Zweedse Wittebrood”. Donderdagavond was het bestuur van de Oranjevereniging de gast van de Zweedse ambassadeur de heer H. O. Has lev. Die betuigde zijn oprechte dank en waardering voor de manier waarop in IJmuiden zo veel aandacht was besteed aan de Zweedse hulp van 35 jaar geleden. Aan de leerlingen van de lagere scholen werden in het kader daarvan zo’n slordige 4000 verpakte sneetjes verpakt witte brood uitgereikt. Bij de festiviteiten die plaats vonden op het Stormvogelsterrein werden parachutes gedropped met onder meer het brood en crackers. R.K. Parochie, Frans Netscherlaan, za terdag 18 u. mis en samenzang, zondag 9.30 u. zangkoor, 11 u. ander koor. Gereformeerde Kerk. Burgemeester Enschedélaan, zondag 9.30 ds. J. Tiersma. HA 19.00 ds. P. v. Hall. Adventskerk, Provinciaal Ziekenhuis, zondag 19 u. ds. J. F. v. Woerden. De Dorpskerk, Burg. Enschedélaan, zondag 10.00 ds. G, J. Rijks. De Hoeksteen, W. de Zwijgerlaan, zon dag 10 u. ds, J. F. v. Woerden. Volle Evangelische Gemeente, gebouw Berea, Patrlciuslaan 33, zondag 10.00 G. S. Goldschmeding, 19.30 B. N. den Heeten- BEVERWIJK. In het proces van de stadsvernieuwing wordt op het ogenblik met voortvarendheid gewerkt aan de rea lisering van ruim tweehonderd woningen in het gebied rond de Wijkertoren, Heel wat woningen in dit gebied zijn inmiddels door de eigenaren opgeknapt, zodat het „aanzien” van de buurt al aardig opknapt. Door de bewoners van de achttien wonin gen aan de Galgenweg/Grote Houtweg en de medewerkers van het Gemeentelijk Woningbedrijf is er veel overleg gevoerd om tot een volledige overeenstemming te komen over de werkzaamheden in het kader van het onderhoudsverbeterings- plan. Thans heeft het Gemeentelijk Wo ningbedrijf het licht op groen gezet. Ge start wordt met de dakbedekking, de boei- delen en de dakkapellen. Na de bouwvakvakantie zullen de niet oorspronkelijke bebouwingen worden verwijderd en daarna wordt begonnen met de uitbouw van de keukens en het plantsoen van betonschuren, Ook ligt het in de bedoeling zo mogelijk de binnenrio- lering aan de Galgenweg te vernieuwen. Ook deze week, althans in de eerste drie dagen, hield Wall Street de stij gende lijn erin met kleine dagelijkse verbeteringen. De Dow-Jonesstand kwam boven de 880, wat gedurende vier maanden niet meer het geval is geweest. De Amsterdamse effecten beurs bleef kleurloos en traag. Alleen kocht het buitenland een aantal ban kaandelen weg. Voor de rest was het een futloze bedoening. Op de New Yorkse effectenbeurs werd een vrij levendige handel gedreven en liepen de noteringen aanvankelijk gesta dig omhoog. Vooral van de kant van de beleggingsinstellingen werd een flinke be langstelling aan de dag gelegd. Naast de bekende verschuivingen die altijd in de maanden juni en december worden uitge voerd, viel het op dat ook een deel van de liquide saldi van deze Instellingen aange wend wordt voor aankoop van effecten. Zowel aandelen als obligaties, want van deze laatste loopt de index eveneens fors op, Deze week werd als Dow-Jonesobliga- tiestand het niveau van 76 aangeslagen, tegen 63,8 eind maart, Voor een obligatle- markt een zeer krachtig herstel. Ook vorig jaar december stond deze index op 76, maar toen bedroeg de bankrente onge veer 10 procent. Deze week verlaagden enkele banken hun rente tot 11,5 procent, zodat de 10 procent al dicht is genaderd en er gerede kans bestaat binnenkort als algemene gangbare rentebasis te worden aanvaard. Dat zou dan precies de helft van de 20 procent zijn die in maart jl. nog als bankrente gold. R.K. Kerk, Mariakerk, Spoellaan, zater dag 18.30 u., zondag 9.45, 11 en 12.15 u. x H. Laurentius, A. Verherentstraat, za terdag 19. u„ zondag 9.30 en 18 u. Ned. Herv, Kerk, Kerkplein, zondag 10.00 ds, D. Verhoef, 19.00 ds. L. J. G. IJkeT in de Morgensterkerk. Baptistengemeente Heemskerk, Maer- ten van Heemskerkstraat, zondag 10 u. hr. C. v.d. Geer. Gereformeerde Kerk, Morgensterstr. Vrjjburglaan, zondag 9.00 ds. L. J. G. IJkel, 19.00 ds. H. Lieve. Nieuw-Apostolische Kerk, Gounod- straat, zondag 9.30 en 16.00 dienst. namelijk alles te wensen over. Bij de bepaald niet geringe aanvoeren speelden de irissen een belangrijke rol naast de eerste gladiolen van de koude grond. Bij de anjers liep de stuksprijs tussen twaalf en veertig cent. Trosanjers deden hooguit 250 cent per bos. Babyroosjes gingen weg voor een kwartje per stuk. Er was veel aanbod van zomerbloemen waartussen duizenschonen met prijzen tot een gulden per bos een toonaangevende rol speelden. Hollandse Irissen werden met een dubbeltje per stuk geklokt. Engel se irissen kwamen tot twintig cent per stuk. Freesia’s vonden kopers voor dezelf de stuksprijs. Verhandeld werden verder alliums, eremures, agapantus en vrij veel lelies allemaal tegen matige prijzen. Bij de potplanten kwamen cyclames tot 650 cent per stuk. Franse geraniums deden 240 cent per stuk. De goede kwaliteit begoni a’s brachten altijd nog 350 cent per stuk op. De aanvoer van perkplanten loopt ietwat terug maar hierin is nog voldoende keus. Vaan petunia’s werd per stuk 32 cent neergeteld. pretatie baseert de woordvoerder op de schorsing van het B. en W -besluit zonder dat er een tijdelijke voorziening is ge troffen. De jurist Mr. A. N. Helsloot, die de standplaatsenkwestie namens de Dorps raad Wijk aan Zee bij de Raad van State aanhangig maakte, meent daarentegen dat doorgaans de Raad van State geen termijn stelt in verband met een uit spraak. De raadsman gaat er zondermeer vanuit dat de overheden de beslissing van de Raad van State zullen volgen. Mocht dit niet het geval zijn dan zal, bij de Raad van State een uitgebreider pakket van maatregelen worden uitgelokt, aldus de jurist. De Wijk aan Zeeërs verwachten volgens Helsloot dat onverwijld een einde gemaakt zal worden aan de illegale toe stand. koerswinsten werden weggevaagd. Vol gens regeringsinstantieg zou de Ameri kaanse economie thans een produktiever- mlnderlng doormaken van rond 8 procent op jaarbasis en dat zou zelfs nog forser zijn dan in de grote crisis van de jaren dertig. Ondertussen blijft de dollar onder zwa re druk. Ook ten opzichte van onze gul den. Dit proces wordt geaccentueerd doordat de steeds lager wordende rente in de Verenigde Staten beneden de rente in andere landen terecht is gekomen, zoals bijvoorbeeld beneden die van Japan. Hierdoor groeit het kapitaal dat eerder dit jaar juist door de hoge Amerikaanse rente naar de Verenigde Staten was toege stroomd, weer terug en geeft een extra druk op de dollar, Deze ontwikkeling is overigens niet zo gunstig voor de rust binnen de OPEC- landen die destijds nadrukkelijk ver klaard hebben de olieprijsverhogingen mede afhankelijk te willen stellen van de waardedaling van de dollar, de munt waarin de olie nog atljjd grotendeels wordt betaald. BEVERWIJK. De commissie voor openbare werken vergadert woensdag avond 25 juni van half acht af in het Stadskantoor. Behandeld worden tijdens deze openbare vergadering onder meer een brief van de belangengroep De Schans, betreffende de leegstaande loods op de hoek van Schans en Spoorsingel en de ontsluiting van het bouwterrein hoek Schans-Spoorsingel. Op de agenda staan ook de verbetering en aanpassing van het jongerencentrum Labyrinth, de herbeplanting van de bui tensingels van het sportpark Adrichem, de verbetering van de Alkmaarseweg tus sen de Plesmanweg en de Büllerlaan, de brandpreventieve voorzieningen in Huize Westerhout en de meerjarenplanning. De commissie financiën bespreekt don derdagavond 26 juni onder meer de nieuwbouw van het buurtcentrum „De Schans”. Op de groentenveiling was aanbod van dertig verschillende merendeels seizoen gebonden produkten. Met uitzondering van massaprodukten verliep de afeet vlot. Massaal aangevoerde sla ging weg voor stuksprijzen van niet meer dan twee dub beltjes. Naar andijvie bestond flinke vraag. Met ook hier forse aanvoer kwam de prijs niet verder dan 57 cent per kilo, Bospeen kwam eveneens in grote kan- tums aan de veiling. De prijs schommelde rond een gulden per bos, Bij de overige produkten was de prijsvorming alleszins redelijk. Spinazie, aanvoer altijd nog 25 ton per dag, ging weg voor kiloprijzen van maximaal 150 cent. Ook de prei was met prijzen tot 340 cent per kilo duur te noe men. Qua prijsnotering verliep de week zonder noemenswaardige schokeffecten. Spitskool kan met aanvoeren van 8000 kilo zoetjesaan ook tot de „grote produk ten” gerekend worden. Regelmatig komen nu ook aardbeien aan de veiling die weg gaan voor 150 cent per doosje. De prijzen luidden vrijdag; Andijvie 29- 57, aardbeien 95-130, bleekselderij 46-51, bloemkool 65-150, bospeen 64-108, selderij 10-23, breekpeen 28, Chinese kool 37, kom kommers 22-51, boskroten 27-52, peterse lie 10-25, peulen 330-440, postelein 42-91, prei 253-340, rabarber 42-85, radijs 45-67, rode kool 80-90, snijbonen 420-530, sper ziebonen 440-510, spinazie 83-150, sla 10- 18, spitskool 15-22, tomaten 590-630, tuin bonen 82-98, bosuien 42-57, waspeen 20-96, champignons 142-149, broccoli 150-240, rettich 50, aubergine 47-60, bosprei 66-129. Aanvoer: rabarber 7000 bos, radijs 2300 bos, sla 135.000 stuks, prei 5000 kilo, spina zie 25.000 kilo, andijvie 30.000 kilo, poste- Heemskerk: Joke Sleeker, Ingrid Boots, Sonja Buntsma, John Burger, Tecla Bur ger, Alice Burgos, Richard Dam, Erna van Damme, Elly Dreijer, Carln Drogtrop, Yvonne Duyn, Carmela Ferraro, Jolanda Gerritsen, Esther van Haasen, Marjon Huipen, Mickey de Jong, Michel Klever- laan, Iris Kooger, Jos Koper, André Lem- mens, Karin Lund, Marianne Melland, Maureen Melger, Piet Blokker, Miranda Reuderink, Sietske Roos, Karin Stam, Hans Stengs, Julia Streep, Leo Tillmans, Paula Tuin, Yvonne van Velzen, Rick Vink, Margret Welboten, Yvonne Wester- hof, Rob Wiegman, Saskia Winder, Henry v..d. Wijst, Frank van Zanten. Velsen-Noord: Anja Salverda, Silvia Buis, Mario Kuijpers, Trinl Montes. Wijk aan Zee: Kitty Gorter, Paul Gorter, Machteld Krook, John Snijders, Jeroen van Son. Uitgeest: Annet van Diemen, Jolanda Kerssens, Annelies Kruyshaar, René Meij er, Conny Oudejans, Carolien Tromp, Marcel v.d. Wurf. Castricum: Josefien Breetveld, Bianca Janssen, Theo de Jong, Christel Vink. Assendelft: Astrid Heyne, Peter Hooge- veen, Louise Bijstek- Akersloot: Helen Willemse. VELSEN-NOORD. Aan Streek school Kennemerland te Velsen-Noorc zijn de volgende leerlingen geslaagd vooi het examen verzorgingsassistente. Differentiatie kinderen: Franciskt Moerman; Jaequeline Bijna; Anoek Smit Maija Stevens; Lydia de Wijs, Differentiatie zieken: Tineke Buikema. Corrie van Dam; Annita Fontijn; Kittj Keuss; Coly van der Kooi; Agnes Scherm- ga; Carin Stuifbergen. Differentiatie bejaarden: Maija Boek ling; Rita Bonnema; Tiny Broeke; Moni que Hoek; Cora Koomen; José van Beha gen; Ina Streuer; Carin Swint. krab 39; steenbolk 47-27; hake 166-142; haai 128-124; tarbot 392-266; griet 346-172; kabeljauw één 114-102; kabeljauw twee 128-96; kabeljauw drie 106-80; kabeljauw vier 90-84; kabeljauw vijf 88-55; schol één 128-84; schol twee 112-90; schol drie 90-63; schol vier 74-41; schelvis één en twee 144- 72; schelvis drie 154-82; schelvis vier 96-56; makreel twee 96-56; schar 66-31; mullets 512; poontjes 36-24; inktvis 336-240; tong schar 267-42. De kooplust van de Amerikaanse beleg gers wijst erop dat er in die kringen nogal optimistisch tegen de huidige recessie wordt aangekeken. Hoewel nu vrijwel alle belangrijke bedrijfstakken in de Ver enigde Staten op de een of andere wijze zijn aangetast door de stagnatie, zijn de beleggingsdeskundigen kennelijk van oordeel dat spoedig weer een herstel zal intreden en dat om die reden de aandelen koersen momenteel aantrekkelijk zijn. Ook bestaat de vrees dat, als door ver dergaande rentedaling de beurs flink bo ven de 900 uit gaat stijgen, aandeelhou ders van deze beleggingsmaatschappijen straks bij het ontvangen van de halfjaar- rapporten kritiek zullen spuien op naar hun mening veel te grote liquide middelen per ultimo juni. Nog altijd staat derhalve op Wall Street de rentedaling centraler dan het effect van de recessie dat, zo is de indruk, over het tweede kwartaal bepaald niet mals zal zijn- Maar dat wordt pas duidelijk als straks na midden juli de halfjaarcijfers bekend zullen worden. Dat het grote publiek de zaak toch niet vertrouwt, bleek uit de forse reactie van donderdag toen met een daling van 10 punten alle eerder deze week behaalde Afscheidsreceptie. Ter gelegenheid van het vertrek van de heer Koning naar Gorssel zal op donderdag 26 juni tussen half acht en negen uur 's avonds in de Beverwijkse Bethelschool een afscheids receptie worden gehouden voor oud-leer- lingen, collega’s en belangstellenden. Huurdersspreekuur. In het buurthuis „De Lichtboei” aan de Luxemburglaan 6 in Beverwijk wordt donderdag 26 juni van half acht tot negen uur ’s avonds weer een huurdersspreekuur gehouden. Gratis ad viezen worden verstrekt over zaken als huurverhoging, huurovereenkomsten, woningverbetering, isolatie en dergelijke. Reispapieren. In het Beverwijkse Stadskantoor werd in mei en juni op de donderdagavonden van 19 tot 20 uur de gelegenheid gegeven voor het afhalen van paspoorten en toeristenkaarten. Donder dagavond 26 juni is de afdeling bevolking voor het laatst op de koopavond geopend. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. „Het is een jammer lijke zaak. We stonden met de rug tegen de muur en moesten maatregelen nemen. Ik hoop vooralsnog dat de woonwagens op het terrein kunnen blijven staan", zo reageerde burgemeester J. H. Kok vrij- i dag op een uitspraak van de Raad van r State, waardoor vijftien uit Heemskerk E vertrokken woonwagens thans illegaal op het parkeerterrein aan de Meeuwen- k weg in Wijk aan Zee verblijven. Petruskerk, Venusstraat 1, zaterdag 19 u. H. Mis, zondag 10.30 u. Koormis. Nieuwe Kerk, Kanaalstraat, zo. 10 u. en 19.00 ds. D. Heikoop. Oud-Katholieke Kerk, Engelmundus kerk, Kon. Wilhelminakade, 9.00 hoogmis. Leger des Heils, Edlsonstraat, zondag 10 u. heiligingsbijeenkomst, 10.30 u. verl. samenkomst. Petrakerk, zo. 9.30 u. ds. L. Dorst, 19.00 ds. J. P. Dondorp. Christelijk Gereformeerde Kerk, Mar conistraat 7, zo. 10.30 u. dienst des woords, 19.00 ds. M. Vlietstra. Aula Zeewegziekenhuis, zo. 9.30 u. ds. F. Minnema. Baptistengemeente, J. P. Coenstraat, zo. 10 u. ds. A. H. Agtereek 19.00 hr. R. F. Wijmenga. Jehovahs Getuigen, Koninkrijkszaal, Oranjestraat 92, zo. 10-2 u. vergadering. Doopsgezinde Gemeente IJmuiden, zondag 10 u. hr. H. G. J. Bos. Nieuw Apostolische Kerk, Eemstraat, zondag 10.00 u. spec, dienst samen met Heemskerk. Vergadering van Gelovigen, Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, zondag 10 u. eredienst, woensdag 19.30 u. bjjbelbe- spreking. Pinkstergemeente IJmuiden, zondag geen opgave. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt), zondag 10.30 ds. G. A. Snip 15.00 ds. T. Bosma. Goede Herderkerk, Velserduinweg 52, zondag 10 u. ds. J. Brezet. Ichtuskerk, Fahrenheitstraat, zondag 9.30 u. J. P. Dondorp 17.00 ds. A. v.d. Leer. Bethelkerk, zondag 9.30 u. en 17.00 ds. J. L. Bel HA. Vereniging van Vrijzinnig Hervorm den, Zeeweg 265, Braambos, zondag 10.00 hr. H. G. J. Bos. R.K. Laurentius, Willemsbeekweg, za terdag 19. u., zondag 10 u. Oud Katholieke Adelbertuskerk, Spar- renstraat, zaterdag 19.00 u. vespers en voorbereiding, zondag 10.30 hoogmis, Bethlehemkerk, zondag 9.30 ds. R. G. J. Timmers. Gereformeerde Kerk, Stratingplant- soen, zondag 10.30 ds. L. J. G. IJkel HA. Hervormde Kerk, zondag 9.00 ds, Bijl, HA. Regina Coeli, Hilversumpleln, zaterdag 19 u., zondag 11,15 u. Jq Apostelkerk, Van Riemsdijklaan, zater dag 19 u., zondag 8, 9.15 en 11 u. Voor directe bediening (H. Oliesel) voor Beverwijk, Wijk aan Zee en Velsen- Noord op zondag en werkdagen bellen 29044 (tel.nummer St. Jozef-rustoord). Kerk en Samenleving, Het Zwanennest, zondag 10 uur bijeenkomst. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt), Immanuelkerk, Olieslagerslaan, zondag 10.30 kand. v.d. Berg, 16.45 leesdienst. Ned. Herv. Kerk, Grote Kerk, Kerk straat 10, zondag 10 u. mw. Brezet-Brou- wer. De Opgang, Florastraat, zondag 10 u. ds. C. H. Bijl, Castricum. Gereformeerde Kerk, Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden, zondag 9.30 lees dienst, 17.00 ds. A. v. Leeuwen. Doopsgezinde Kerk, Meerstraat, zon dag 10 u. ds. H. Luikinga. Vrije Evangelische Gemeente, Van Riemsdijklaan, zondag 10 u. en 17.00 u. br. A. J. Dijk, Veendam. Middelaarskerk, Moensplein, 8, zondag 9.30 ds. A. v. Leeuwen, 17.00 ds. A. v. Leeuwen. Prinsesselaankerk, zondag 10 u. geen opgave. Christelijk Gereformeerde Kerk, Ko ningstraat, zondag 9.00 en 14.30 ds. A. J. Otter. Maranathakapel, Wilgenhoflaan zondag 10 en 17.13 u. Pinkstergemeente Beverwijk-Heems- kerk, Lingestraat, zondag 10 u. hr. Deter- man, 19.00 hr. L. den Hartog. Het college van Heemskerk verleende aan de woonwagenbewoners ontheffing om de recreatieve en dus niet passende bestemming te omzeilen. Bovendien kreeg j iedere bewoner een ontheffing om zoals E artikel 10 van de woonwagenwet gebiedt j in de vishaT] Aan de vrijdagmarkt werd aangevoerd: 3570 kg. tong; 137 kisten tarbot en griet; 25 kisten kabeljauw; 42 kisten schelvis; 652 kisten wijting; 2190 kisten schol; 98 kisten schar; 18 kisten makreel en 92 kisten diversen. PRIJZEN IN GULDENS: Per 1 kg.: tarbot 21,91-11,59; grote tong 16,51-12,91; grootmiddel tong 15,95-13,13; kleinmiddel tong 15,91-15,08; tong één 16,62-15,17; tong twee 16,29-15,16; zalm 16,01-12,78. Per 40 kg.: Horsmakreel 66-37; rode poon twee 190; rode poon drie 160-132;

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 7