Drie nationale titels voor Cornet en Vos Alice Lembeck wil tennisvereniging Popey verlaten HANS BRUGGEMAN SPEELT HOOFDROL IN HEEMSTEDE I lOr 1YI Prestatie op maat Teeuwen boekt elfde zege in Den Helder w NEDERLAAG BLOEMENDAAL /I Onrust kampioen bij drafamateurs PIERSON, HELDRING PIERSON NV. i 1 Zilkenaar ook snelste in Lisse Jeugdbeker voor Het Spaarne Ml ’n hoorbaar verschil in uitlaten f 0 19 MAANDAG 23 JUNI 1980 18 sportief Maatwerk waarmee hetzelfde wordt beoogd als bij tennis. Een score in het voordeel van onze cliënten. |lli O De backhand volley. Berekend en bekeken. Met precies die balans tussen kracht en timing, die de tegenstander kansloos laat Maatwerk dat tot topprestaties leidt Dat geldt niet alleen bij tennis, maar ook als het om geheel andere zaken gaat Bijvoorbeeld bank zaken. Het juiste advies op het juiste moment toe gespitst op een specifieke situatie. Blessure Zo werkt Pierson, Heldring Pierson. Of het nu gaat om het behartigen van zakelijke belangen of het geven van adviezen aan particulieren. O 50 (ADVERTENTIE) Lynda Cornet (voor) en Anne-Marie Vos worden gefeliciteerd door Gé Heijnen (lid roeibondbestuur) na het behalen van de titel in de twee zonder. bij op an Het mag duidelijk zijn dat Cornet en Vos, na het behalen van de titels in de boordroei- twee en de scull-twee, voor deze kernploeg zijn uitgenodigd. Beide meisjes zijn in de huidige selectie de enigen die al WK-ervaring hebben opge daan. Vorig jaar roeide Cornet in de nationale vier-met, en Vos in de skif op de jeugd-WK in Moskou. Bloemendaal werd door UD-captain Bart Lubbers naar de wickets .gestuurd, een slimme zet, naar spoedig bleek. Op een totaal van vijf runs zaten Bloemen- daal-kanonnen Floberg, Huygen en Fos ter al weer aan de kant. Deze tegenvaller werd opgevangen door Pim Kruyt (13) en vooral Alexander de Geer, die gedul dig bleef staan en ook het hoofd koel hield nadat hij gemist werd. Van der Sloot voegde aan het slot van de Bloe- mendaal-innines nog tien runs toe, maar (Van onze tennismedewerker) HEEMSTEDE. Wie vorige week nog gedacht mocht hebben dat de afwezig heid van Hans Schmidt Marco Winter een handje had geholpen bij het bereiken van het districtsjeugdkampioenschap, kwam dit weekeinde bedrogen uit. Want bij de „volwassen” districtskampioenschappen op het park Groenendaal, stond niet de als eerste geplaatste Hans Schmidt in de finale, maar Marco Winter, die de Zand- voorter in de halve eindstrijd met 6-3,1-6, 6-4 versloeg. Aan het einde van dit kampioenschap werd door Cornet en Vos in de meisje- sacht nog een combinatieploeg gemaakt. Dit leverde voor hen de derde nationale titel op. Naast de Spaarne-meisjes Marrie- te Haverkate en Beatrijs Wijnberg hadden zij nog meisjes van de Laak en RIC achter zich verzameld. Deze ongeoefende ploeg roeide gedu rende de race langzaam van het veld weg, en wón uiteindelijk met een lengte voor sprong. pakken. Larry Worrell kon beide dingen wel en zo kwam UD alsnog op 63 voor 3 (Bekedam 33). Steven Lubbers (25 not out) en Cees Ruskamp (9 not out) hielden het hoofd echter koel en bezorgden Bloemendaal haar tweede nederlaag van dit seizoen. Koploper HBS was voor 114 all out tegen belager De Kieviten. Dezen had den daarna ook een desastreuze start (2 voor 3) maar de Zuid-Afrikaanse coach Barry Richards sloeg met enkele rake klappen een nonchalante 54 bijeen. In het damesdubbel werd het laatste gevecht geheel door oude rotten uitge vochten. De zusters Lili Weijers-ter Metz en Margo Kramer-ter Metz zegevierden uiteindelijk over Ineke Aalbers en Jannie Hogenkamp: 6-4, 5-7, 7-5. Lili Weijers won met Hans Schmidt ook nog het gemengd dubbel tegen Hans en Vera Bruggeman: 6- 4, 6-4. Lili Weijers en Hans Schmidt ver sloegen eerst Ineke Aalbers en Marco Groot (6-2, 2-6, 6-3); het duo Bruggeman bleef de combinatie Weller/Winter met 6-1, 6-3 de baas. In de tegelijkertijd gespeelde strijd om het kampioenschap in de speelsterkte D speelde Pablo Knaven een hoofdrol. In twee dubbelonderdelen pakte hij daar door de hoogste eer. Dat kostte zo veel tijd dat hij zondag nog op het park Ben- nebroek in de Anale van het herenenkel moest optreden. Daar verloor hij van Pieter Kwakman: 4-6, 2-6. Sylvia Steenvoorden was de sterk ste in het damesenkelspel. Zij bereikte de status van C-speelster mede door haar finalewinst op Kontaktspeelster Micky de Beurs: 6-2, 6-1. Ook HBS-speler Marc van Heyningen is aan dit lichaamsdeel geblesseerd en zal vervangen worden door Huib Visée, die vorig jaar nog met de Nederlandse jeugd in Canada opereerde. (Van onze wielermedewerker) LISSE. Als voorspel van de 24ste Tour de Lisse, een wielerevenement voor de schooljeugd uit de hele Bollenstreek liet de Ren- en Toervereniging De Bollen streek zaterdag rond de Poelmarkt een ronde van Lisse verrijden voor liefheb- bers/veteranen welke in de eindsprint van een vier man sterk kopgroepje door de 32-jarige Karei Teeuwen uit De Zilk werd gewonnen. an ik- (Van onze cricketmedewerker) HAARLEM. In een klimatologisch gezien merkwaardig cricketweekeinde verloor Bloemendaal vrij ruim van gastheer UD Deventer, en hoefde Rood en Wit niet in de flanellen, daar de umpires al vroeg besloten dat er in Haarlem niet gespeeld kon worden. De Kieviten dankten veel aan veelbespro ken ster-batsman Barry Richards, die met zijn 54 runs het lage HBS-totaal van 114 binnen bereik bracht. De eerste nederlaag van het leidende HBS werd zo een feit. In Den Haag verloor hekkes- luiter Quick op regelmatige wijze van voc. I I Haarlem, Fonteinlaan 11,2012 JG Haarlem, tel. 023 - 3192 55; de heer J. A. Philipse. in- De 32-jarige Karei Teeuwen, zaterdag al winnaar in Lisse, bracht zondag de ronde van Den Helder voor liefhebbers/veteranen op zijn naam en kwam daarmee tot zijn elfde overwin ning van dit seizoen. Het was voor Teeuwen tevens zijn laatste wedstrijd als liefhebber, want hij gaat zijn geluk als amateur beproeven en zal donderdag als zodanig debuteren in de ronde van_Nieuw Vennep. (ADVERTENTIE) In de groep tot en met 16 was zij als eerste geplaatst. Zij won door overwinnin gen op Petra Spaan (6-2, 6-3) in de halve finale en op Yvette Flu in de finale (6-1, 6- 2). In de groep tot en met achttien, waarin zij als derde was geplaatst bereikte zij de titel door in de halve finale de nummer twee van de lijst Miijam de Groot (6-4, 6-1) en in de finale de nummer één Inge Cu- pers met 6-3, 6-4 te kloppen. De Haarlemse is van plan bij de hoofd- Kievieten langs koploper HBS Een snel en betrouwbaar adres, klaar terwijl u wacht. 1 |aar garantie, ook bij doorroesten vestigingen door geheel Nederland en België Open: ma. t/m vr. 8 30 1 7.30 u. za. 9 00 13 00u. HAARLEM: SCHALKWIJKERSTRAAT 151 (bij Rustenburgerbrug a/h Spaarne) TEL. 023-381844 In het damesenkelspel ging de titel naar jeugdspeelster Xandra Weller, die nu, na haar districtsjeugdtitel van vórige week, op alle fronten heerst. Maar de top bij de dames in het district is ondanks de enor me vlucht die de tennissport heeft geno men, nog altijd smal. Jeugdtalent zoekt zijn heil snel elders. Mede daardoor stond Ineke Aalbers, toch twee maal zo oud als Xandra Weller, tegenover de Bennebroek- se in de finale. Ineke Aalbers kwam daar door winst op Vera Bruggeman (6-2, 6-4), Xandra Weller via 6-2, 6-3 op Thea Rietveld. Xandra Weller won in drie sets: 6-3, 5-7, 6-2. In de finale van het herendub bel heten de niet meer zo geconcentreerde Hans Bruggeman en Hans Schmidt het liggen tegen Marco Winter en Arthur Maaswinkel. Na 6-2 winst in de eerste set, zagen de Zandvoorters de titel met twee keer 6-4 aan hun neus voorbij gaan. Brug geman en Schmidt versloegen Wijnand van den Boom en René Oskam in de halve finale (6-4, 6-2), Winter en Maaswinkel beperkten de rol van veelvoudig districts- kampioen Wim Brandse (die samenspeel de met Marco Groot) tot de halve finale van het herendubbel: 6-2, 6-0. Met veel pijn en moeite slaagden de Kieviten er vervolgens in voor 8 wickets het HBS-totaal te passeren (Morley 35 not out). Quick Den Haag scoorde in 63 overs 169 voor 7 met eveneens een Zuid- Afrikaanse coach (Dupreez) in de hoofd rol, 42 not out. De jonge Richard van Lomwel maakte met 21 runs (3x6) een spectaculair slot aan de Quick-innings. All rounder Tony Opata nam drie wic kets en scoorde vervolgens een bijzon der harde 73 not out, die bezoekers VOC de overwinning bracht. Jan van der Horst: aansluiting met kop groep. Cor Leunis. Hij zegevierde na een massa le eindsprint. De uitslag: 1. C. Leunis, 2. R. Smit (beiden Bataaf), 3. Th. Oudshoom (UWTC), 4. M. Jong kind, 5. T. van Berkel (beiden Bataaf). Nieuwe lingen: 1. E. Martens (Kampioen), 2. M. van Geel, 3. G. van Soolingen (beiden Bataaf). De Venneper Joop Cuvelier ging in de ronde van Driebergen weer eens als twee de over de eindstreep in een koers voor veteranen. Met slechts een bandje verschil moest hij zijn meerdere erkennen in H. Tukken uit Nieuwspoort. Samen met een andere renners hadden de twee felste prijsvechters een ruime voorsprong geno men. Haarlemmer Freek Cornelisse werd achtste en Joop Riensema uit Badhoeve- dorp tiende. In een jeugdtoemooi van de HRTC uit Hoorn wisten de jongen Haarlemmers Pa trick de Boer (Excelsior), Jan Smit (De Kampioen) en Richard Dekker (Excelsior) het tot overwinningen te brengen. Voor Dekker was het zijn zesde zege van dit seizoen. Ton de Boer (Excelsior) en John Bouman (De Kampioen) brachten het tot tweede plaatsen. De uitslagen: nieuwelingen: 1. R. Hagemeyer (Den Bosch), 2. Chr. Koppert (Poeldijk), 3. R. Poelwijk (Amstelhoek), 4. W. Otte (Haarlem), 5. P. Peieijn (Poeldijk), 6. R. Onderstal (Alphen aan de Rijn), 7. M. Willems (Amsterdam), 8. R. Koster (Leiderdorp), 9. A. Kooiman (Beverwijk), 10. R. Klardie (Heemskerk). Liefhebbers/vetera nen: 1. K. Teeuwen (De Zilk), 2. J. Tromp (Uithoorn), 3. J. v.d. Horst (Haarlem), 4. F. v.d. Helder (Gouda), 5. G. Fennis (Haarlem), 6. KI. Duivenvoorden (Noordwijkerhout), 7. G. Krom (Haarlem), 8. A. Wennekers (Hoogvliet), 9. L. Wassenburg (Nieuw Vennep), 10. R. van Tol (Alphen aan de Rijn). wat kracht te kort tegen Laak/Nautilus en roeiden naar een tweede plaats. De jongens 15/16 dubbel-vier van het Spaarne (van der Klis, Huisman, Vos, Van Vught) roeide, zoals het hele seizoen al gevaren is, sterk. Van hun tegenstan ders hadden ze vrij weinig te duchten, en wonnen dan ook met een vrij groot uitge vallen voorsprong. Huisman en Van Vught wonnen ook nog eens de B-finale van de dubbel-twee. Uitslagen D finales: DD: Liesbeth Vos/Marlies Radder-Micky de Beurs/Carla Versteeg: 1-6, 6-2, 6-4; HD: Pablo Knaven/ Remco Kinders-Koen Kwakman/Gerrit Stegehuis: 6-2, 6-4; GD: Pablo Knaven/Sylvia Steenvoorden-Judith Booms/ Remco Kinders: 7-6, 6-1. De Ijsclub voor Haarlem en omstre ken organiseert komende woensdag haar tweede 10 kilometer lange tijdrit op het parcours in Spaarnwoude. In deze rit tegen de chrono’s, met een open inschrij ving, start de eerste deelnemer/deelneem- ster om zeven uur. In totaal zullen vijf ritten de eerste is verreden op 28 mei worden gehouden, waarvan er vier mee tellen voor een eindklassement. In het Nederlands kampioenschap voor amateurs behaalde Ron Snijder uit Halfweg een 25ste plaats in een groep die op één minuut en één seconde van win naar Van Meer finishte. stedelijke club te vertrekken. Er is voor haar geen plaats in een van de twee eredivisieteams van Popeye. Tot nu toe speelde zij op overgangsklas se A niveau, maar dat komt niet overeen met haar speelsterkte. Zij viel al met suc ces in in een wedstrijd tegen Manege. Alice Lembeck vindt de competitie een goede voorbereiding op het spelen van toernooien, maar stelt: „Aan het spelen in de overgangsklasse A heb ik niets, daar speel ik niet gemotiveerd.” In dat laatste gevecht stond de nummer twee van de plaatsingslijst Hans Brugge man, aan de andere kant van het net. Deze Zandvoortspeler bereikte die positie door 6-4 6-4 winst tegen clubgenoot Marco Groot. Marco Winter opende zijn finale goed, maar de Zandvoorter stuurde op een verlenging aan. Daarin trok „acteur” Bruggeman aan het langste eind. Marco Winter over Hans Bruggeman, die toch bewees dat hij vorig jaar niet zo maar kampioen werd: „Je weet dit eigenlijk van tevoren. De toneelschool gaat open en de trucs komen tevoorschijn” (2-6, 6-4, 6-3). Nederlands elftal captain Bakker bleef met 37 not out, maar zal waar schijnlijk in de driedaagse wedstrijd te gen Schotland, de komende week, zijn clubgenoot Schoonheim moeten missen. Tijdens het batten kreeg hij een blessure aan de rug. De Haarlemse jeugdtennisspeelster Alice Lembeck, die het afgelopen compe- titieseizoen voor het Amsterdamse Po peye in de competitie uitkwam en die mede daardoor haar tennisdomicilie in het district Amsterdam heeft gezocht, is districtskampioene van het hoofdstede lijke district geworden in de leeftijds klassen tot en met 16 en tot en met 18 jaar. In Den Helder was Karei Teeuwen er na de eerste premiespint alleen vandoor ge gaan en ging tenslotte met een straatleng te voorsprong als een sterk winnaar over de eindstreep. Joop Cuvelier uit Nieuw Vennep won het sprintje om de tweede plaats van een drie man sterk jachtgroep- je. Haarlemmer Weer Schenk werd derde en streekrijder Aad Noors uit Julianadorp vierde. De Zwanenburgers Arie Moleman en Cees Slinger werden respectievelijk zeven en de achtste. Bij de nieuwelingen zegevierde Jelle Nijdam uit het Brabantse Zundert na een solovlucht met driekwartronde voor sprong. Haarlemmer Wim Otte regelde het sprintje om de tweede plaats in zijn voordeel. De derde rit van een door de HSV de Kampioen te houden jubileumcompetitie vanwege het 75-jarig bestaan werd ge wonnen door de Hoofddorper Gerrit Vis- scher. Tweede was Hans de Haan, derde veteraan Jan v.d. Horst, vierde Cor Baars en vijfde Edwin Dekker. Een op het Klnheimparcours door de HSC de Bataaf gehouden interclubont- tnoeting leverde een zege op voor de in Zwanenburg wonende Amsterdammer (Van onze roeimedewerker) AMSTERDAM. Op de nationale roeikampioenschappen voor junioren heeft de Koninklijke Roei- en Zeilvereniging Het Spaarne uit Heemstede wederom de Nationa le Jeugdbeker gewonnen. Deze beker, die uitgereikt wordt aan de vereniging die de beste resultaten boekt tijdens de nationale jeugdkampioenschappen, verkreeg de Heemsteedse vereniging voornamelijk door de prestaties van de roeisters Linda Cornet en Annemarie Vos. Deze pupillen van coach Jos Büller behaalden maar liefst drie nationale jeugdtitels. In een voorwedstrijd voor nieuwelingen ontsnapten Rob Hagemeyer en Chris Koppert vijf ronden voor het einde uit het peloton. Zij pakten twaalf seconden voor sprong en wisten die tot aan de eindstreep te handhaven. In het beslissende sprintje trok Hagemeyer aan het langste eind. Na een afgeslagen aanval van Karei Teeuwen, Ad Kruger en Klaas Duiven voorden in de koers van de liefhebbers/ veteranen, kwam er een kopgroep van negen man tot stand welke aan de strijd een beslissende wending scheen te gaan geven. Jan v.d. Horst ging op jacht, maar wist geen aansluiting te krijgen. Nadien werden de koplopers toch weer door het jagende peloton achterhaald. Daarna de den vooral Karei Teeuwen en Jan v.d. Horst alle mogelijke moeite om te ont snappen. Met nog tien van de 38 ronden te rijden slaagde Teeuwen in zijn opzet en kreeg de politiekampioen John Trom en F. v.d. Helder met zich mee. Van der Horst wist na een felle doorgevoerde jacht aanslui ting met de drie koplopers te krijgen. De Haarlemmer had daarmee zoveel van zijn krachten gevergd dat hij de sterk rijdende Teeuwen in de eindsprint niet kon bedrei gen. De meeste moeite had de Zilkenaar met Tromp. Het verschil bedroeg op de streep een kwart wieltje. de Deventer aantal had toen al dermate huisgehouden (S. Lubbers 3 v. 15, Werle 2 v 7) dat er voor de gasten weinig eer meer te behalen viel. Een stevige regenbui zorgde voor een onderbreking, waardoor Bloemendaal ook nog eens de handicap van een nat veld bij het fielden had. Men moest een totaal van 84 verdedigen. Openingsbats- men Bekedam en Derckx hadden niet veel moeite met Foster en Reisig, die het scoringstempo niet konden drukken en bovendien niet snel een wicket konden (Van onze sportredactie) WENEN. De Nederlander Jan Onrust is in Wenen verrassend wereldkampioen van de amateurdrafpikeurs geworden. Onrust, die na twee draverijen op de vijfde plaats stond, behaalde in de derde race de zevende plaats. In de vierde en laatste draverij nam Onrust met het paard Nino meteen vanaf de start de leiding van het veld. Deze positie stond hij niet meer af, waardoor hij in het eindklas sement verrassend als eerste eindigde voor de van te voren als favorieten be schouwde Zwitser Leonard Devaud en de Italiaan Cesare Meli. Deze pikeurs bezet ten in het eindklassement respectievelijk de tweede en derde plaats. De eindstand is: 1. Jan Onrust (Ned.) 52 punten, 2. Leonard Devaud (Zwi.) 49, 3. Cesare Meli (Ita.) 48, 4. Peter Bagrie (Nwz.) 46, 5. Erhard Schneider (Titelhou der, (Zwi) 45. De jongens 17/18 jaar van het Spaarne zijn van beduidend mindere klasse dan de meisjes. Door hen werd dan ook geen enkele titel behaald. In een veld van maar liefst dertig skiffeurs wist Derk de Haan in de kleine finale de tweede plaats te bereiken in een vijfde totaaltjjd. De Spaame-vier Husslage, Gallée, Van Dam en Bamhoom konden ook niet impo neren. Zaterdag roeiden deze jongens in de vier-met-stuurman naar een vierde plaats. Zondag moesten zij in de vier- zonder tegen de Amstel vele loodjes laten liggen. Bij de Spaarne-roeiers en -roeisters van 15/16-jarigen waren heel wat betere gelui den te horen. Evenals twee weken geleden op de ARB wist deze groep zo links en rechts weer heel wat overwinningen bij elkaar te halen. De B-finale van de meis jes skif in deze categorie betekende een overwinning voor Susan de Haan in een goede derde totaaltijd. Samen in de dubbel-twee roeiden Ceha en De Haan in de A-finale verbluffend sterk. Aan de andere ploegen hadden zij geen enkele tegenstand. De B-finale van dit nummer bracht Het Spaarne een on verwachte overwinning. Regina Veldhuy- se (Spaarne) en Ferina Schotanus (Where) roeiden hier na een gelijk opgaande strijd in de eindsprint van het veld weg en wonhen. In de dubbel-vier kwamen Ceha, De Haan, Schotanus en Veldhuyse toch Cornet en Vos bewezen hun allround- heid, door als enige van de nationale meis- j jestop zowel scullend als boordroeiend I titels binnen te halen. Zaterdag roeiden s zij, in een tweestrijd tegen RIC, de twee- zonder. De Spaame-roeisters kregen van RIC echter geen enkele tegenstand en haalden dan ook met een ruime marge I van maar liefst zestien seconden hun eer ste titel van dit kampioenschap binnen. De dag erna namen Cornet en Vos de scull-riemen ter hand. In een veld van twaalf ploegen verspilden zij tijdens de I voorwedstrijden geen enkele energie, en roeiden simpel de finale binnen. In deze i eindstrijd werden echter alle registers ..open gezet. Van meet af namen zij de kop Jimet een halve lengte voor de rest van het veld. In de eindsprint wisten zij de voor- sprong nog uit te bouwen tot twee lengten L op de nummer twee: Rijnland. Aan het slot van dit kampioenschap maakte de jeugdcommissie van de roei- bond bekend wie er in de kernploeg wordt opgenomen. Uit deze selectiegroep moet gedurende de komende twee weken op de Bosbaan de equipe samengesteld gaan worden, die ons land gaat vertegenwoor digen op de jeugd-W.K. medio augustus in Hazewinkel (België).

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 19