Tennissers niet blij OOK TWEEDE WIMBLEDON- DAG IN TEKEN VAN REGEN Wimbledon Tweede testmatch: draw René van de Kerkhof rond met Lazio Roma WINST DEKKER [paordenkoersen Weinig belangstelling uit het buitenland Softbalweek van start ZEGE UW Problemen Thurau s Vollebregts oppermachtig paralvmpiC5 met automatisering” Winnen prof Privé I L RA 28 WOENSDAG 25 JUNI 1980 29 SPORT juli I l an iwcn r lerie Okker en Stöve riem. Tel, glijden verder ollandse’ 6 (Van onze sportredactie) DOOR JAN PREENEN riem. Tel ime keus René van de Kerkhof: naar Italië? I (Van onze sportredactie) mtrust i I 0 u. 1 u. hm deuren 16 jaar I bent tot der enige d-z jime Tel» lm 91 - HILVERSUM. De uitslagen van de gisteren in Hilversum gehouden koersen zijn: SANDOR L-PRIJS 2440 m: 1 Thor ter Lune (R. Kromkamp) 3.25.8 1.24.3, 2 Tim Hanover, 3 Sylvia de Leur. Winn 2,90 pl 1,50 1,70 1,50 kopp 21,50 trio 242,40. Niet gestart Stainly Strike. STER BUITENZORG-PRIJS 1609 m: 1 Raoul D (T. Smeding) 2.09.9 1.20.7, 2 Rapste. 3 Ravaela Hanover. Winn 4,60 pl 1,90 4,20 2,20 kopp 31,00 trio 402,70. SEF HAZELAAR-PRIJS 2000 m: 1 Top Arden (H. W. Schoonhoven), 2.44.2 1.22.1, 2 Tempo Rara, 3 Shilling. Winn 2,30 pl 1,40 1,50 2,40 kopp 2,40 trio 70,20. In de derde set wist Okker de beslissen de doorbraak te forceren, toen James zijn zelfbeheersing verloor, zijn onmacht be gon af te reageren door met zijn racket op de baan te slaan en vrijwel geen punt meer te scoren. Zijn volgende tegenstan der moet komen uit het duel tussen de Ier Sorensen en de Fransman Dominquez. (Van onze sportredactie) EINDHOVEN René van de Kerkhof, de linkerspits van PSV en het Nederlands elftal, heeft gisteren in Rome een gesprek gehad met het bestuur van Lazio Roma. Hij is met deze club tot overeenstemming gekomen wat betreft zijn persoonlijke eisen. PSV ontkent evenwel dat er al een contract zou zijn getekend tussen Van de Kerkhof en de Italiaanse vereniging. voeren capten. De Spaanse voetbalbond heeft niet alleen Malaga, Salamanca, Real Madrid en Betis Sevilla bestraft, ook Rayo Valle cano uit de Spaanse hoofdstad heeft een boete opgelegd gekregen. De Madrileense club moet ruim 60.000 gulden betalen, omdat aan elke speler van Sevilla 8000 gulden werd beloofd als ze het onderaan staande Hercules uit Alicante zouden verslaan, waardoor Vallecano een kans had de degradatie te ontlopen. Sevilla won wel, maar Vallecano moest toch een divisie lager gaan spelen, waarop de lei ding van de club besloot eenderde gedeel de van het beloofde bedrag niet te geven. Een koers voor veteranen/liefhebbers op het parcours van Sloten moest met een massale eindsprint beslecht worden en daarin werden de Haarlemmers Rein Otte en Ton Meurs respectievelijk derde en zesde. Els van Leeuwen uit Lisse legde in de Ronde van Ossendrecht beslag op een derde plaats bij de dames. Als sportief onderdeel van de Venne- Met het hanteren van dit systeem heeft de conservatieve All England Lawn Ten nis- and Croquet Club weer eens aange toond wel degelijk over progressieve trekjes te beschikken. De spelers kijken voorlopig erg sceptisch tegen die „revo lutionaire” ontwikkeling aan. Ilie Nasta- se, de tennissende clown die zijn publiek altijd schijnt te willen vermaken, ging maandag demonstratief op zijn buik lig gen om midden in zijn partij tegen de Engelsman Feaver een uitgebreide studie van de apparatuur te maken. Na zijn analyse merkte hij op: „Dat spul is zeker gemaakt door Russen, het werkt niet goed”. De Roemeen kreeg bijval van Walts, die op een gegeven moment zelfs de referee Op zaterdag vindt nog een wedstrijd plaats tussen de coaches van de deelne mende ploegen en de scheidsrechters. Aanvang acht uur. De oud-Engelse testspeler Tom Gravey kende de prijs voor de man of the match toe aan de Westindische batsman Vivien Richards voor zijn schitterende innings van 145 runs op zaterdag. Het systeem zou nog uitgebreid kunnen worden met een box bij het net. Via trillingen zou dan kunnen worden geregi streerd of de bal na de service het net heeft geraakt of niet. Op buitenbanen zal die controle echter maar zelden kunnen worden uitgevoerd omdat de wind de registratie nadelig zou kunnen beïn vloeden. ICA waai lot en El! onts 16293 evr. vóór a verdlëfr ern. T»l. SAM HOLLYROOD-PRIJS 2020 m: 1 Topper D (P. Petersen) 2.51.1 1.25.6, 2 Tonny Pepper, 3 Taranis D. Winn 5,10 pl 1,90 1,60 2,00 kopp 5,70 trio 63,60. Niet gestart Toulouse d’Aster, Tosca Morgan, Raffles Hanover. Gisteravond is de a-ploeg van de wieler club „De Zwaluwen” uit Almelo in Apel doorn Nederlands kampioen achtervol ging voor clubs geworden. Herman Pon steen, Jos Lammertink, Johnny Lammer- tink en Dick van Egmond gaven de b- ploeg van hun eigen vereniging geen kans in de finale. Het viertal maakte over de afstand van vier kilometer een tijd van 4 minuten en 59 seconden. Zwaluwen-b kwam tot 5.04,4. Het brons ging naar Olympia uit Amsterdam met 5.17,5. STAR VAN EPSE-PRIJS le afd. 2000 m: 1 Theophiel M (J. J. Duivenvoorden) 2.48.8 1.24.4, 2 Sproet Hanover, 3 Shirley Tulp. Winn 2,30 pl 1,20 1,20 1,20 kopp 4,30. Niet gestart Timothy Touch. SPRINTERSPRIJS DER 4-JARIGEN 1600 m: 1 Sam Hollyrood (R. L. Pools) 2.04.6 1.27.9, 2 Sonja Woldberg, 3 Snel E. Winn 2,20 pl 1,40 1,60 1,40 kopp 8,30. SNEL E-PRIJS 2440 m: 1 Sergio Fortuna (R. L. Pools) 3.20.4 1.22.1, 2 Serge Buitenzorg, 3 Seventh Foal. Winn 3,90 pl 1,50 2,00 2,00 kopp 4,90 trio 102,60. SAM AVON-PRIJS 2020 m: 1 Limbus Hano ver (T. H. Kooyman Jr) 2.49.3 1.24.7, 2 Ronny W., 3 Opulent Pride. Winn 18,30 pl 1,20 1,10 kopp 9,90. Niet gestart Leos H. SONJA MORGAN-PRIJS 2000 m: 1 Roland Morgan (B. Hof) 2.42.6 1.21.3, 2 Roussalka, 3 Playboy Fortuna. Winn 10,40 pl 3,00 5,90 14,40 kopp 84,00 trio 425,60. STAR VAN EPSE-PRIJS 2e afd. 2000 m: 1 Tamie D (A. de Wrede) 2.46.4 1.23.2, 2 Tank B, 3 Thea van Star. Winn 2,40 pl 1,20 1,80 6,90 kopp 3,10. Niet gestart The Supreme. Totalisator-omzet 451.228,-. LONDEN De regen blijft het ritme bepalen, waarin het tennistoernooi van Wimbledon wordt afgewerkt. Evenals op de eerste dag moesten de spelers en speel sters gisteren het werk voor lange tijd, drie en een half uur, neerleggen, waarna ze hun opdracht, glijdend, struikelend en vallend aftandden. (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM. Vrijdagavond zal in de eerste Haarlemse Softbalweek de strijd ontbranden tussen de vijf deelnemende ploegen. Naast de Amerikaanse ploegen Oklahoma en Ashland Ohio zal het ver dere deelnemersveld bestaan uit: Harmo- ney Centre (Canada), Italië en Nederland. Het toernooi zal geopend worden met het duel tussen Nederland en Ashland (19.30) en gevolgd worden door Italië-Canada (21.00). Woensdag: Italië-Ashland (14.00), Oklahoma- Canada (19.00) en Nederland-Italiè (21.00). Donderdag: Canada-Ashland (19.00), Oklaho ma-Nederland (21.00). Vrijdag: Nederland-Canada (19.00' Op 10 juli begint op Old Trafford in Manchester de derde testmatch van de vijf. West-Indië leidt in de serie na twee wedstrijden met 1—0. De slotscores van de tweede testmatch luiden: Engeland 269 en 133 voor 2, West-Indië 518. MODE EG 26-21 el. 11M lur 1536S 3-317217 >tvr. gew van twee sets wegwerken om er tegen de Indiër Amritraj nog een beslissende vijfde reeks uit te halen. Daarin staakten de stemmen vooralsnog bij 22 omdat dit maal het duister als spelbreker fungeerde. UITSLAGEN Heren enkelspel: Wojtek Fibak (Pol)Mark Edmondson (Aus 5-7 6-4 3-6 7-6 10-8; Balacs Taroczy (Hon)Chris Delenay (VSt) 6-3 3-6 6-4 6-2, Tom Okker (Ned)John James (Aus) 6-3 7-6 6-3, Roscoe Tanner (VSt>—Jiri Hrebec (Tsj) 6-2 6- 0 6-4, Peter FlemingColin Dowdeswell (Zim) 7- 5 6-3 6-4, Buster Mottram (GBr)John Lloyd (GBr) 6-4 6-2 6-2, Steve Krulevitz (VSt)Miguel Mir (Spa) 6-3 6-3 6-0. Gestaakt wegens invallende duisternis: Amritraj (Ind)Clerc (Arg) 6-1 6-3 5- 7 5-7 2-2, Fitzgerald (Aus)Koch (Bra) 7-6. Dames enkelspel: Betty Stöve—Lea Antono- polis 7-6 6-2, Tanya Harford (ZAf)Yvonne Ver maak (ZAf) 6-1 6-4, Terry Holladay (VSt)Sue Rollinson (VSt) 6-2 6-2, Kathy Jordan (VSt) Kim Sands (Au?) 6-1 6-1, Dianne Fromholtz (Aus)Rosely McCallum (VSt) 7-5 6-3, Virginia Ruzici (Roe)Sabina Simmonds (Ita) 7-6 6-4, Debbie Jevans (GBr)Mary Lou Piatek (VSt) 6- 3 4-6 6-1, Tracy Austin (VSt)Alycia Moulton (VSt) 6-1 6-2, Ann Kiyomura (VSt)Yvona Brza- kova (Tsj) 6-3 6-1, Sue Saliba (Aus)Florenta Mihai (Roe) 6-7 6-1 6-1. Gestaaks wegens inval lende duisternis: Elizabeth Ekblom (Zwe)Les lie Allen (VSt) 6-3 6-7. Het verdere programma voor deze week luidt: Zaterdag: Oklahoma-Italiê (11.00), Ashland- Canada (13.00), Italië-Nederland (16.00) en Ca nada-Oklahoma (18.00). meisje par- 023- Manager Ploegsma: „Wij hebben van Lazio Roma niets gehoord en zonder onze toestemming kan Van de Kerkhof niet weg”. René van de Kerkhof verzuimde namelijk enkele weken geleden zijn con tract op te zeggen bij de Eindhovenaren, zodat zijn onderhandelingspositie duide lijk moeilijker is komen te liggen bij een eventuele overgang naar Lazio Roma. Ploegsma: „Er zijn de laatste jaren al zoveel geruchten rond Van de Kerkhof geweest dat men er haast een dagtaak aan zou hebben gehad wanneer alles serieus genomen zou zijn”. Grzegorz Lato, de rechterspits van Stal De servicerechters zijn uitgerust met een „zwarte” doos en een koptelefoon. Belandt de bal voor de lijn dan flikkert een oranje lampje aan, wordt de bal door de serveerder over de lijn geslagen, dan gaat er een rood lichtje branden. In het tweede geval hoort de lijnrechter boven dien een pieptoon. De laatste dag ging in met de score in de tweede Engelse innings op 51 voor 0. De Westindische aanval werd geopend met Gamer en Holding, die beiden voor Boy cot en Gooch nogal wat problemen ople verden en op 71, in de zevende over van de ochtend, kwam voor Gooch het einde van een zeer goede wedstrijd met een score van 47. Gooch werd door Gamer gebowld met een bal die voor iedere batsman in Engeland, behalve misschien voor Boy cot, te moeilijk zou zijn geweest. DEN HAAG. In de hoofdklasse honk bal is dinsdagavond één wedstrijd ge speeld: UW-Neptunns. De uitslag was 8- 3 in het voordeel van UW na zes-en-een- halve innings. De overige twee duels, Giants-Nicols en HCAW-Amstel Tijgers werden afgelast. Giants-Nicols is nu vastgesteld op woensdag 9 juli om 19.00 uur. Fred Hoyles liet opdraven: „Er zijn twee verkeerde beslissingen genomen. Dan mag ik toch vragen of er kan worden ingegrepen? Als de lijnrechters niet goed functioneren worden ze ook van de stoel gehaald. Waarom blijft dit spul dan ge woon staan? Volgens mij leiden die boxen de aandacht alleen maar af. De service rechters letten meer op het signaal dat ze horen en op de lampjes dan dat ze op de lijn letten”, aldus Walts, die zelf door toedoen van McEnroe wèl uit het toernooi verdween, maar zich erbij moest neerleg gen dat de technische installatie, die per stel zo’n tienduizend gulden heeft gekost, wordt gehandhaafd. De profs, amateurs en junioren (96 man) starten om acht uur en zij moeten tachtig kilometer afleggen. Tot de kanshebbers behoren de profs Theo Smit en Co Moritz, Bas Langeveld, John de Bie, Sjaak en Peter Pieters, Stan en Ron Snijders, Hans v.d. Putte, Gerrit Visscher, Ronald Vroom, Marco v.d. Hulst, Jan van Wijk, Ab Harren, Erik Dompeling, Wim Koene, Gé Kuit, Herman, Peter en Theo Noy en vele anderen. Start en finish zijn in de Veld bloem straat. Het parcours heeft een lengte van 1800 meter. Mielec en het nationale elftal van Polen, heeft overeenstemming bereikt met Loke- ren over een eenjarige verbintenis. Gaf de Poolse bond Lato wel toestem ming, het onthield Zbigniew Boniek fiat naar Juventus te vertrekken. De bond was resoluut in haar afwijzing en beriep zich op de reglementen die voorschrijven dat een speler eerst op 30-jarige leeftijd (of ouder) naar het buitenland getransfe reerd mag worden. Boniek, spelbepalende middenvelder van Widzew Lodz en het nationale elftal, is pas 25 en komt derhal ve niet in aanmerking voor vertrek. (Van onze wielermedewerker) HAARLEM. Op het parcours in Spaamwoude hield de HSV de Kampioen een interclubontmoeting en daarbij wist Edwin Dekker met een kleine voorsprong het hoofdnummer van de amateurs en junioren te winnen. Nadat eerst Andries Laviere in de slotfase was ontsnapt, sprong Dekker naar hem toe en ging al leen door. ■Cr Martina Navratilova (links) en Ilona Kloss hebben hun spulletjes opgepakt en vluchten snel naar hun kleedkamer, nadat een flinke regenbui losbarstte. Eén van de weinigen, die niets had ge merkt van het slipgevaar, dat de deelne mers bedreigde, was Martina Navratilova. De tweevoudige Wimbledon-kampioene werkte zich pijlsnel langs de Zuidafri- kaanse Ilona Kloss, die in 34 minuten met 60, 63 werd afgedroogd. Navratilova vond de baan dan ook helemaal niet ge vaarlijk: „Ik heb goed kunnen bewegen. Een blessure kun je net zo goed oplopen op cement of op gravel als deze week hier op gras”. De statenloze Navratilova stond echter min of meer alleen in die mening. De meesten waren al lang blij, dat ze op dit Wimbledon, dat door een van de volgers al is omgedoopt in „Swimbledon”, geen bles- sures hebben opgelopen. Betty Stöve noemde bijvoorbeeld de achterkant van de baan waarop zij speelde „spinazie” en even verderop lag de tegenstander van Tom Okker, de Australiër John James, bij vlagen meer op de grond, dan dat hij op zijn benen stond. Voor beide Nederlandse vertegenwoor- digers zag het er aanvankelijk naar uit dat hun optreden op de tweede dag van Wimbledon beperkt zou blijven tot vier minuten. Terwijl de eerder gestarte Na vratilova als enige al de finish had be reikt, kwam Okker na de eerste etappe niet verder dan een voorsprong van 10 en 150 tegen James en nam Stöve wat afstand van de Amerikaanse Lea Antono- polos: 20 en 15-15. Daarna spoten de acteurs de baan af richting kleedkamers, verdwenen de toeschouwers onder para plu’s, kranten, jassen en programma's en dekten de zeilploegen het gras voor de zoveelste maal af. Op het vervolg moesten de toeschou wers, van wie velen urenlang gediscipli neerd langs de banen bleven zitten, tot de avond wachten. Pas toen konden Okker en Stöve hun werk afmaken. Okker deed dat vrij overtuigend tegen James, een grasspecialist, die moest ervaren, dat zijn Sportlieden uit de Verenigde Staten bleken de eerste twee dagen van de Olympische Spelen voor gehandicapten de grootste gouddelvers. Twaalf keer mocht een deelnemer uit de Verenigde Staten de centrale plaats op het drempel loze erepodium innemen. Voorts behaalden de Amerikanen zes keer zilver en vier keer brons. Meer ere metaal wonnen de Polen: negen keer goud, tien keer zilver en negen keer brons. Van de 25 landen die medailles veroverden, is Nederland met drie keer goud en een keer zilver middenmoter. Ook Chris Tavare, die zijn tweede test match speelde, ging nog voor de lunch uit toen hij op 6 LBW ging, ook al op het bowlen van de langste Westindiër, Joel Gamer. Geoff Boycot en Bob Woolmer hielden stand in een situatie die om half een nou niet bepaald rooskleurig was voor de Engelsen. Clive Lloyd en de Westindi sche manager Clyde Walcott verklaarden beiden maandagavond het beslist niet on- Het verschil bedroeg op de streep een tiental meters. De uitslagen: amateurs/junioren: 1. E. Dekker, 2. A. Laviere, 3. R. Vroom (allen Kampi oen), 4. H. van Lachterop (DTS), 5. A. Harren (Kampioen). Veteranen/liefhebbers: 1. G. Al- brink (Kennemerland), 2. P. Hoogland, 3. G. van Krimpen (beiden Kampioen), 4. J. v.d. Raad (Bollenstreek), 5. Dijkstra (DTS). Nieuwelingen: 1. A. Kooiman (Kennemerland), 2. G. van Soolin- gen (Bataaf), 3. P. Stevenhagen (Kampioen). V' dus ook 911 tft - •Of looi zwar- 23. I Zondag: Nederland-Oklahoma (10.00), Ash- land-Italiê (12.00), Canada-Nederland (15.00) en Oklahoma-ashland (17.00). Maandag: Ashland-Oklahoma (19.00), Cana- da-Italië (21.00). Dinsdag: Italië-Oklahoma (19.00), Ashland Nederland (21.00). per dag ongeveer 50 gehandi- jonge dï EVELIEN. >1715. Privéhüis idag I2.00 tol en Bian- irwennen rd., Haar- >6004. Betty Stöve ontmoet in de tweede ron de de Engelse Ann Hobbs, van wie zij vorig jaar tijdens de open Amerikaanse kampioenschappen na twee lange sets moeizaam heeft weten te winnen. De Amerikaanse Lea Antonopolos, die bij wijze van spreken meer breed dan lang is, zorgde als gevolg van het slordige spel van Stöve alleen in de eerste set voor moeilijkheden. Als gevolg daarvan wist zij er nog een verlenging uit te slepen die ze echter met 74 verloor, vervolgens werd zij in de tweede set alsnog krachtig op haar tekortkomingen gewezen: 26. Voor de langste partij tot nu toe zorgde de Australiër Edmondson en Wojtek Fi bak. Hun partij, die maandag al begon werd tot driemaal als gevolg van de regen onderbroken en kreeg pas na vijf sets een winnaar in de persoon van Fibak. Voor dat zover was moest de als dertiende geplaatste Pool drie matchpunten in de opruiming doen en sloeg Edmondson een maal zijn racket kapot. Pas toen kwam de score van 57, 64, 36, 76 (na 15), 108 tot stand. Een andere beschermde speler, de als 16e getipte Clerc, moest een achterstand tegenstander zich evenals Navratilova vrij gemakkelijk bleef bewegen op de gladde piste. Okker: „Ik vond het niet vervelend, dat de baan nat was, het ging juist erg lekker”. De wijze waarop hij de nummer 135 van de wereldranglijst versloeg leek de Neder lander zelf het meest te hebben verwon derd. In januari van dit jaar liep hij in Londen een hesblessure op, waardoor hij tijdens het Davis-Cupduel tegen Spanje in Sevilla de strijd moest staken en vele weken niet in actie kon komen. Zijn voor bereiding op het toernooi van Wimbledon is dan ook uiterst sober geweest. Begin mei maakte hij zijn rentree in het toernooi der kampioenen in New York, waarna hij alleen nog optrad in München, Molenhoek en in een veteranentoernooi in Birmingham, waaraan hij als winnaar 20.000 gulden overhield. Okker: „Voor Wimbledon heb ik wat geoefend op een snelle cementbaan in Den Haag. Het be langrijkste is echter geweest dat ik een acupunctuurbehandeling heb gehad in Rotterdam. Dank zij die behandeling heb ik nu vanavond voor het eerst geen last meer gehad van mijn blessure”. Okker toonde, dat op een van de bijba nen aan door de 29-jarige James slechts bij hoge uitzondering uitzicht te bieden op een eervol resultaat. Een van de momen ten waarop James de nodige inspraak kreeg deed zich voor in de tweede set waarin hij een voorsprong van 53 mocht nemen. Door onder meer twee dubbelfou- ten te produceren deed de Australiër zijn voordeel echter zelf weer teniet. Zoals ook een voorsprong van 64 in de tiebreak niet aan hem besteed was. MAGGUNGEN(ANP). De Westduit- se beroepswielrenner Didi Thurau heeft afgelopen zondag, na het gecombineerde kampioenschap van West-Duitsland, Zwitserland en Luxemburg in Le Locle per zomerfeesten wordt morgenavond door de Halfwegse Sport Club De Bataaf in samenwerking met de Oranjevereni ging Beatrix de traditionele wielerronde van Nieuw Vennep verreden. Deze ronde wordt weer verreden als een interclubont moeting met De Kampioen, Excelsior, De Bollenstreek, Kennemerland en UWTC. Met een koers voor liefhebbers/vetera- nen over veertig kilometer wordt om ze ven uur het wielerfeest in Nieuw Vennep ingezet. H ig, en »ij woon af. (Zwi) niet de voörgeschreven hoeveel heid urine ingeleverd voor het doping onderzoek. Toch hoeft de Westduitser niet bang te zijn voor maatregelen, want het instituut in Magglingen maakte be kend dat de geleverde hoeveelheid vol doende was om te analyseren. Over het resultaat van het urineonderzoek is nog niets bekend. (Van onze sportredactie) LONDEN De tweede testmatch op Lord’s is geëindigd in een draw. Dat is voor 99 procent het gevolg van de regenval op de laatste twee dagen. Kon er vrijdag vanaf 12 uur niet meer gespeeld worden, gisteren kwam een wolkbreuk om twee uur een eind aan de pret maken. De beide aanvoerders begroetten dit resultaat met sterk tegenges telde gevoelens. Clive Lloyd verklaarde namens zijn elftal zeer teleurgesteld te zijn dat de Westindiërs de zege ontglipten door de weersomstandigheden. Ian Botham, de Engelse aanvoerder, is van mening dat het vooral psychologisch voor zijn elftal van groot belang is dat de derde testmatch niet wordt begonnen met een 20-achterstand. mogelijk te achten om Engeland in één dag uit te bowlen. „Dat is meer vertoond”, aldus Walcott. En toen op 96, na anderhalf uur spelen twee Engelse topbats uit wa ren, leek dat Westindische zelfvertrouwen niet overmoedig. Maar zoals gezegd, er vielen geen Engelse wickets meer. Op 111 voor 2 kwam de lunchonderbreking en om twee uur op 133 voor 2 de regeninterrup- tie. Boycot bleef met 49 en Woolmer met 19 not out. Volgens Maarten Mares, die evenals zijn Nederlandse collega’s Savalle en Mercier gistermorgen werd ingewijd in de nieuwe materie, is de kritiek van de spelers niet helemaal ten onrechte: „Maandag werkte een van de boxen tijdens de partij tussen Borg en El Shafei niet eens. Ik kan me voorstellen dat spelers bepaald nog niet enthousiast zijn. De servicerechters wa ren altijd gewend om meteen te reageren. Als het ware in een reflex. Nu wachten ze even omdat ze honderd procent zekerheid willen hebben. Op de spelers komt dat echter over als onzekerheid”. (Van onze sportredactie) LONDEN Butch Walts behoort tot degenen, die van mening zijn dat Wimbledon zijn elektronische oog moet sluiten voor de werkelijkheid, die volgens de organisato ren inhoudt dat tennis zonder techniek niet meer mogelijk is. De Amerikaan werd maandag in de openingsronde uitgeschakeld door zijn landgenoot John McEnroe en schreef dat verlies voor een belangrijk deel toe aan de wijze waarop de partij op baan I werd gearbitreerd. Voor het eerst in de 94-jarige geschiede nis van het Londense evenement staan de service-rechters niet meer alleen in hun waarneming. Nadat in 1974 door WCT in Dallas en anderhalf jaar geleden tijdens het toernooi van Queens Club al ge slaagde experimenten zijn genomen, zijn nu ook op twee banen van Wimbledon het Centre Court en Baan I monitors en boxen geplaatst, waardoor gemakke lijk kan worden beoordeeld of de bal na een service „in” of „uit” wordt geslagen. SUSANNE BELWIN-PRIJS 2900 m. 1 Star van Epse (M L. v.d. Togt) 3.56.7 1.21.6, 2 Nesstar Dear, 3 Primus. Winn 1,30 pl 1,10 1,10 kopp 1,50. KIEL (ANP). Erik en Sjoerd Volle- bregt hebben de eerste drie dagen van de Kieler week de meeste indruk gemaakt. De tweelingbroers, die in de fd-klasse uitkomen, vormen het enige koppel dat tot nu toe alle races won. Daarmee bewezen ze ten volle dat ze bij de Olympische regatta in Tallinn tot de favorieten behoren. Niemand was bij machte de Vollebregts bij te houden en met de ideale score van nul punten staan ze overtuigend aan de leiding na drie wedstrijden. Er werden gisteren twee wedstrijden gezeild in alle klassen, omdat de wedstrij den maandag waren afgelast vanwege de uit alle richtingen komende wind. Boude- wijn Binkhorst en Kobus van den Berg eindigden in de tweede en derde race in de Star-klasse respectievelijk als vijfde en derde. Het Nederlandse koppel steeg in het klassement van de zesde naar de vier de plaats. Mark Neeleman was eveneens zeer suc cesvol. In de finnjollenklasse waren zijn resultaten op de derde dag een derde plaats in de tweede race en een tweede plaats in de derde race. ARNHEM De buitenlandse belangstelling voor de Zesde Olympische Spelen voor Gehandicapten die in Arnhem en Veenendaal worden gehouden is aanzienlijk minder dan verwacht. Slechts een kleine 1000 buitenlandse supsporters moedigen de bijna 2000 invalide atleten aan. De geringe belangstelling is een behoor lijke streep door de rekening van de reis organisatie die tot taak heeft supporters te helpen aan onderdak. Uit voorzorg had het bureau reeds lang voordat de Spelen begonnen nagenoeg alle hotels in Arnhem en wijde omgeving afgehuurd. De prak tijk leert echter dat alleen hotels in Arn hem goed bezet zijn. De overige hotelre serveringen zijn zoveel mogelijk geannu leerd. Bovendien is het opvallend dat zich slechts een gering aantal gehandicapten onder de bezoekers van de spelen bevin den. De meeste buitenlandse bezoekers komen uit West-Duitsland, België, Frank rijk, Denemarken, Zweden en Australië. Ook uit eigen land tonen de gehandicap ten weinig interesse voor de spelen. Het Rode Kruis dat het vervoer van rolstoe lers vanaf de NS-stations Veenendaal en Arnhem naar de sportlocaties voor zjjn rekening neemt kan het transport gemak kelijk aan. De zes beschikbare busjes ver- HEERENVEEN. Peter Winnen zal na de Olympische Spelen in Mokou een con tract als beroepsrenner ondertekenen bij Koga. Vanaf 1 augustus zal hij voor deze tinna in de Belgische wielerploeg van Usboerke worden opgenomen.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 29