Onder stoom en op de zeilen a Felle kritiek op functioneren van t bestuurlijk apparaat Heemskerk Regionaal woonwagencentrum IJmond officieel opgeheven Ir agenda r 6 I Q wat vertel je me nou? I I in de vishal OVER IJMUIDEN GESPROKEN 9 5 1980 WOENSDAG 25 JUNI 6 Katapult Onderzoek naar structuur en organisatie COLLEGE HEEMSKERK NEEMT AFWACHTENDE HOUDING AAN Opbouwwerker: 9. Einde aan sluipverkeer door tuindersgebied Beverwijk Opheffing Intergemeentelijke samenwerking” -Velsen-Umuiden 7' IJMOND r J 1 I i i j i t t i i i :NS >ER INE door Jan K van Baarsel 4. WL I SB® I I I I ijmuiden j» Het vooronderzoek is verricht onder (Van een onzer verslaggevers) ES 25-06 /36,- I* 4 tig van lor het baarbij :rs van estem- sel van sstaan. sen de smaakt j' i i i i i i j Een lezeres gaf onlangs enige bijzon derheden over een kleuterschool die was gevestigd in een oud gebouw aan de Engelmundusweg, op de hoek van de Zeeweg. Ze herinnerde eraan dat er om streeks 1937 foto's van de kinderen zijn gemaakt. Is er onder de lezers iemand, aldus haar vraag, die een dergelijke foto bezit? Mevr. W. Voerman-Bogaard te Sant poort stelde ons bijgaande foto ter be schikking die van 1937-1938 dateert. De school stond onder de hoede van de Vereeniging voor Christelijke Bewaar- schoolonderwijs IJmuiden-Oost. Aanvan kelijk werd gebruik gemaakt van een hou ten gebouw nabij de Heidestraat; hoofd was toen mej. Koning. In het pand aan de Engelmundusweg-Zeeweg werd deze op 1 februari 1937 opgevolgd door de uit Haar lem afkomstige mej. W. Boogaard (links op de foto) die met slechts één „helpster" - mej. Alink - de verantwoording voor niet minder dan honderdtien kinderen had. De bewaarschool beschikte slechts over één werklokaal en één speellokaal, op de bo venverdieping. Het lesgeld was een kwart je per week, voor kinderen van werklozen twee cent minder. gevoegd: „praten tegen elkaar, luisteren naar zichzelf’. Er zou ook te weinig res pect zijn voor eikaars standpunt. De be sluitvorming zou daardoor zeer omslach tig worden. Wat de besluitvorming binnen het amb telijk apparaat betreft zou er te weinig onderscheid worden gemaakt tussen poli tiek en management. Binnen het ambte lijk appraat zou ook te weinig manage ment aanwezig zijn. Volgens het rapport vindt in de opdrachtformulering naar het ambtelijk apparaat toe onvoldoende af spiegeling plaats van het raadsgebeuren. Burgemeester en wethouders zouden te weinig betrokken zijn bij eikaars werk zaamheden en dat geldt ook voor de secre tarie en de diensten. De positie van de afdeling personeelsza ken in de organisatie van de gemeente zou onjuist zijn. B. en W. hebben inmiddels overigens voorgesteld van personeelsza ken een zelfstandige afdeling te maken. In de nota worden alle feilen in het eerste gedeelte nader uitgesteld. Het twee- schip. De kapitein liet lange stoten op de stoomfluit geven om de opvarenden van de botter te waarschuwen dat er een aan varing dreigde. Hij merkte geen reactie op. DEN HELDER bevond zich intussen al met het voorschip in de havenmond en was zo dicht bij de noorderpier dat de kapitein de ruimte onvoldoende achtte om naar stuurboord uit te wijken en op die manier achter de botter om te gaan. Stop pen en achteruit slaan bleef als enige mogelijkheid over maar de kapitein vond dit te riskant omdat de Helder wegens de lopende eb dan zo goed als zeker tegen de zuiderpier zou terecht komen. De machi ne werd even gestopt in de hoop dat de botter langs het stoomschip zou glijden en dus vrij zou blijven van de schroef. Kort daarop voltrok zich het zoveelste drama in IJmuidens visserijgeschiedenis. Het stoomschip met zijn 3623 bruto register ton raakte de kleine houten botter achter de mast. Er werd direct om hulp geroe pen. De kapitein van de Helder gaf op dracht reddingsboeien te gooien naar de plaats waar de botter was aangevaren. Hij praaide tevens de achter zijn schip ko- BIOSCOPEN EN THEATER Kennemer I Zeestraat, woensdag 20.00 uur: „Kramer versus Kramer”. Kennemer II, Zeestraat, woensdag 20.30 uur, arthouse cyclus „Game of love and lonelyness”. Luxor I, woensdag 19.00 en 21.30 uur „10”. Luxor n, woensdag 19.00 en 21.30 uur „Cabo- blanco”. Tijdens een vergadering van het alge meen bestuur van het woonwagenschap in Beverwijk gaf voorzitter A. F. M. van Herpen toe dat het college in de haast juridisch onjuist handelde. „We behoeden ons voor een tweede maal dat we door te snel te handelen fouten maken en wach ten rustig de overwegingen van de Raad van State af. Ons is niet gelast tot enige activiteit over te gaan. Met een lichte grijns moet ik constateren dat dit niet de slechtste oplossing is”, aldus Van Herpen. Woensdag wordt een hoorzitting gestart waarin de Wijk aan Zeeërs hun bezwaren kenbaar kunnen maken. Mr. A. N. Helsloot, de raadsman van de Dorpsraad van Wijk aan Zee, zei in een reactie hierop dat de Raad van State als nog een voorlopige voorziening - een ter- tie ter plaatse goed kende - niemand in IJmuiden begreep hoe een dergelijk onge luk had kunnen gebeuren. De ware toe dracht zou nooit duidelijk worden omdat de enige getuige ontbrak die opheldering had kunnen geven. De raad voor de Scheepvaart kwam op 3 september 1920 tot de conclusie dat de aanvaring aan een samenloop van omstandigheden te wijten moest zijn. Prijzen in guldens. Per 1 kg: tarbot 12,10-10,62; grote tong 16,00-13,45; groot- middel tong 17,00-13,99; kleinmiddel tong De heer A. de Goede, IJmuiden: „Van mijn jongensjaren herinner ik me dat we - eens met z’n vieren door de Kennemerlaan liepen toen een van ons een kram op straat vond. Een tweede had een stuk fietsband bij zich, zodat we een pracht van een katapult konden maken. We kwamen voorbij het huis van De Ridder, de commissa- ris van politie. Zijn vrouw zat voor het raam te lezen. De verleiding was te sterk om er weerstand aan te kunnen bieden: we mikten op het raam. Dat bleef wel heel maar de consternatie binnenshuis was blijkbaar groot. We vluchtten de doorlopende poort bij bakker Gorter in en kwamen aldus in de Huygensstraat terecht, bij de winkel van Tijssen. In die omgeving dachten we veilig te zijn maar vergeet dat maar. Ik werd beetgepakt door De Ridder. Die was thuis geweest toen we op het raam mikten en was meteen omgelopen om ons de weg af te snijden. De commissaris zei dat ik... degene was die de katapult had gebruikt maar dat onkende ik. Toen nam hij me met - - - een stevige greep mee naar de politiepost aan de Zuidzijde. Het liep tegen vijf uur toen we daar arriveerden. Er kwam net veel werkvolk langs, op weg naar huis. Het werd een hele scheldpartij op De Ridder omdat-ie zo nodig een jongen moest opbrengen. Ik had er blijkbaar nogal lol in want De Ridder zei tegen me: „Nou loop je te lachen, maar ik zal je straks wel even fouilleren”. Nou had ik onderweg mijn zakken al leeggemaakt zodat het onderzoek niets opleverde. Uiteindelijk mocht ik naar huis. Natuurlijk kwam De Ridder er later toch achter wie de schuldige waren. Maar het is toen met een sisser afgelopen”. (Reacties op deze rubriek: schriftelijk aan dit blad met vermelding „IJmuiden wat vertel je me nou?”, telefonisch 023-378601). mijn waarbinnen de beslissing uitgevoerd moet zijn - ontlokt zal worden. De advo caat acht het onjuist dat het college de stukken van de Raad van State afwacht. De uitspraak is volgens mr. Helsloot dui delijk en dient onverwijld uitgevoerd te worden. Met een voorlopige voorziening meent de advocaat het gemeentebestuur te kunnen dwingen op korte termijn maat regelen te nemen. Hij wacht, alvorens het verzoek voor een voorlopige voorziening voor te leggen aan de Raad van State, de woensdag te houden hoorzitting af. De kosten die gepaard zijn gegaan met de aanleg van de tijdelijke standplaats aan de Meeuwenweg bedragen momen teel 100.000 gulden. Het ministerie van CRM zal hiervan 45.000 gulden voor haar rekening nemen. Per 40 kg: tarbot 366-260; griet 316-236; kabeljauw één 96; kabeljauw twee 130- 120; kabeljauw drie 110-82; kabeljauw vier 106-98; kabeljauw vijf 98-80; schol één 114; schol twee 116-112; schol drie 90-84; schol vier 86-70; schelvis vier 62; wijting, drie 82; schar 70-40; bot 27-25; tongschar 150; krabbepoten 148; horsmakreel 88; rode poon drie 150-44. Ten behoeve van de inrichting van 48. definitieve en 9 tijdelijke standplaatsen verspreid over de vijf IJmondgemeenten. stelt het algemeen bestuur een krediet beschikbaar van 3.160.200 gulden. In het kader van het decentralisatieproces heeft het algemeen bestuur bij de vertegen-, woordigers van Beverwijk en Castricum aangedrongen om de bestemmingswijzi- gingsprocedure snel van start te laten - gaan. van in- ir 24 role- naar BEVERWUK/HEEMSKERK. Het college van B. en W. van Heemskerk zal pas maatregelen treffen ten behoeve van de vijftien woonwagens op het parkeer terrein aan de Meeuwenweg in Wijk aan Zee, als de letterlijke tekst van de Raad van State bij het college bekend is. De Raad van State wees onlangs een schor- singsverzoek toe van het B. en W.-besluit, dat was voorgelegd door de Dorpsraad van Wijk aan Zee. Dinsdagavond is het regionaal woon wagencentrum IJmond aan de Communi- catieweg in Heemskerk opgeheven. De woonwagens die er thans staan worden er gedoogd. Het algemeen bestuur heeft hiertoe besloten om te voorkomen dat andere woonwagens op het centrum gaan staan. Door het centrum op te heffen zijn er juridische gronden om woonwagens te weren. 18.32- 16,37; tong één 18,12-15,54; tong twee 16.33- 15,43. mlaiid. lat Uit oedan, werkt jkheid sn, ook licht had getoond (een „samengestelde lantaarn”), zoals voorgeschreven in arti kel 7, bedoeld om een tegemoetkomend schip de positie van het andere schip te laten verkennen. TENSLOTTE GAF de raad voor de scheepvaart als zijn mening dat vele man nen op kleine zeilschepen in de haven monden en nauwe vaarwaters te vaak uitgingen van de gedachte dat een stoom schip voor een zeilschip moet uitwijken. WAT OOK PRECIES tot de aanvaring in de havenmond van IJmuiden heeft ge leid, vast staat dat onder de vissers zeer sterk de overtuiging leefde dat een stoom schip wel steeds moest uitwijken voor een zeilschip. Dat bleek ook heel duidelijk bij een ander onderzoek van de Raad voor de Scheepvaart, na een aanvaring tussen een stoomtrolder en een zeillogger, vijfender tig mijl ten noorden van het vuurschip Haaks. De trolder was de Sydney Albert IJM 104 van de rederij Weduwe Groen met als schipper D. de Groot. De zeillog ger was de Adrian SCH 213, met als schip- per-eigenaar de Scheveninger Ph. Bal. OP 13 AUGUSTUS 1910 zag Bal de trolder op ongeveer een mijl afstand na deren. De koers was zo dat de vaartuigen geheel van elkaar zouden vrijlopen. Plot seling begon de Sydney Albert echter recht op de logger af te komen. Schipper Bal in zijn verklaring bij de raad voor de Scheepvaart: „Ik ben niet gaan uitwijken r van rtin- 16 o.a. )oe- iter- uur, uge en gen (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK/BEVERWIJK. Een aardig staaltje van intergemeen telijke samenwerking valt op het ogenblik te aanschouwen bij het buurthuis „De Lichtboei”, op de grens van Beverwijk en Heemskerk, maar op Beverwijks grondgebeid. De gemeente Heemskerk legde een voet pad aan naar dat buurthuis, dat aan zou sluiten op een op Beverwijks grondgebied aan te leggen voetpad. Er veranderde iets in de plannen en omdat daar twee ge meenten bij waren betrokken die daar kennelijk geen overleg over voerden, houdt het fraaie Heemskerkse pad nu plotseling op, midden in een grasveld. Een rood-wit hek sluit het af, want het leidt nergens toe. Inmiddels zijn er plannen ontwikkeld om alsnog te bewerkstelligen, dat de be zoekers van het buurthuis dit kunnen be reiken bia een gedeeltelijk Heemskerks en gedeeltelijk Beverwijks pad, dat dan nu wel in één lijn is geprojecteerd. (Van een medewerker) IJMUIDEN. Aan de dinsdagmarkt werd aangevoerd: 480 kg tong; 27 kisten tarbot en griet; 116 kisten kabeljauw; 2 kisten schelvis; 5 kisten wijting; 156 kisten schol; 58 kisten schar en 34 kisten di versen. HET STOOMSCHIP Helder van de Ko ninklijke Nederlandsche Stoomboot Maatschappij te Amsterdam had in Ham burg goederen aan boord genomen, be stemd voor Zuid-Amerika. Er bleef nog vrachtruimte beschikbaar, zodat de kapi tein bsloot in Amsterdam te gaan bijladen voor hij een begin met de verre reis maak te. Vandaar dat het schip op deze avond van de achttiende augustus 1920 op weg was naar IJmuiden. De KNSM’er telde een bemanning van vierendertig koppen. BIJ DE GASBOEI nam de Helder een loods aan boord. Met volle kracht - zo’n negen mijl per uur - vervolgde het schip daarna zijn reis naar IJmuiden. Hierbij werd zoveel mogelijk koers gezet op de noorderpier. Het weer was goed; er stond slechts een lichte wind uit het noord- noordwesten. De afstand tot de pier was nog maar anderhalve mijl toen aan boord van de Helder een flauw wit licht erd opgemerkt ten zuiden van de zuidpier. Vastgesteld werd dat het werd gevoerd door een zeilende botter. EVEN LATER ZAG de kapitein dat de botter voorbij het licht van de zuiderpier ging. Hij concludeerde hieruit dat het vaartuig bezig was de havenmond binnen te varen en dat het dicht bij de zuiderpier zou blijven. De kapitein hield daarom vast aan zijn koers en handhaafde ook de snelheid. Spoedig bleek echter dat zijn conclusie verkeerd was. Het licht van de botter kwam in de richting van het stoom de gedeelte gaat in op de oplossingen, waarbij externe ondersteuning onvermij delijk wordt geacht. Er zou een managementteam moeten worden gevormd als nieuwe instelling binnen de gemeente. Verbetering van de vergadertechniek kan volgens het rapport op korte termijn al bereikt worden wanneer van een exter ne begeleiding gebruik wordt gemaakt. Het college van B. en W. blijkt wel gepor teerd te zijn voor zo’n managementteam, dat men al spoedig van start wil laten gaan, onder begeleiding van de Neder landse Vereniging van Gemeenten. De suggestie van een externe begeleiding om tot verbetering van de vergadertechniek te komen neemt het college niet over. Wat het ambtelijk apparaat betreft wordt personeelsuitbreiding onderhavig gesteld aan de uitkomsten van het finan ciële saneringsbeleid, die worden vastge steld in de meerjarenbegroting. Zou aan alle wensen van het personeel worden voldaan dan zou dat zeker zo’n driehon derdduizend gulden per jaar gaan kosten. omdat de trolder nou eenmaal een stoom schip en mijn-logger een zeilschip was.” Wel had de schipper door hard te schreeu wen geprobeerd de aandacht van de roer ganger van de Sydney Albert te trekken. WAT WAS ER aan de hand op de trol der? Schipper De Groot had de logger uiteraard op grote afstand opgemerkt. Hij had een matroos een veilige koers opgege ven, noordtenwesten. Daarna was hij met de stuurman een hap gaan eten. Aanvan kelijk had de roerganger zich zeer correct aan zijn opdracht gehouden. Hij vroeg zich echter voortdurend af welke logger daar toch in de verte voet; Geleidelijk begon dat hem parten te spelen. Volgens' het onderzoek van de Raad voor dé Scheepvaart had hij alle voorzichtigheid uit het oog verloren. Hij veranderde van koers en ging recht op de logger aan. DE TROLDER ramde de logger met vollge kracht De Adrian werd zo gehar vend dat het schip meteen begon te zin ken. De schipper en vier andere mannen sprongen over op de trolder. Ze hadden gedacht dat de jongste aan boord, een jongen van twaalf, zich tegelijk met hen in' veiligheid had gebracht. Maar het bleek dat deze geen kans had gezien de logger te verlaten. Toen haastte een van de Scheve^ ningers zich terug aan boord om de jon gen alsnog in veiligheid te brengen. Dat was nauwelijks gelukt of Adrian ver dween in de golven. uur dokumentatiecentrum, na tel. afspraak elke vrijdag 14-16 uur, tel. 02550-19142. Gezinsverzorging, hulp aan bejaarden en langdurige zieken, Velserduinweg 52, IJmui den. Ma. t/m vrij- 9-10 uur Tel. 02550-11830 of 22169. Spreekuur Santpoort ma. en don. 9-10 uur Hervormd Wijkcentrum, Burg. Enschedé- laan 67, tel. 023-376874. Sociaal Adviesbureau, spreekuur don. 09-10 uur, De Brulboei, Kanaalstraat 228. IJmuiden- Sluiswijk, 11-12 uur, De Duinpan, Duinweg, Santpoort-zuid. Sociale Dienst, Spaamestraat 2, IJmuiden, maandag t/m vrijdag 9-10.30 uur nieuwe klièn- ten, voor andere kliënten ook op afspraak, ma. t/m don. 9-10.30 uur kliënten Wet Werk loosheidsvoorziening of Rijksgroeps Regeling Werkloze Werknemers, tel. 02550-19124. Sociaal Psychiatrische Dienst, Plein 1945 no. 90; gebouw De Beurs (vijfde etage). Bereikbaar iedere werkdag van 9.00-17.00 uur; tel. 19142. Sporthal Umuiden-Oost, woe. 19-23 uur zaal- voetbalkomp. Centrale bibliotheek. Plein 1945. Woe. 19- 21.30 uur. Don. 10-12.30, 14.30-17.30 en 19-21.30 uur. Centrale Jeugd- en Tlenerbibliotheek, Wil- lemsbeekweg 96. Donderdag 15.30-17.30 uur. Filiaal Umuiden-West, Zeewijkplein 27-29. Do. 10-12.30 en 19-21.30 uur volw. en tieners. Filiaal Santpoort-Noord, Crocussenstraat 1, do. 14.30-17.30 u. Tijdens deze openingsuren t/m 28 juni expositie poppen en wandkleden van I mende sleepboot Simson van het Bureau Wijsmuller om de opvarenden van de bot ter bijstand te verlenen. Daarna ging de Helder met gróte snelheid verder de ha ven binnen. AAN BOORD VAN de sleepboot stelde men al gauw vast dat de situatie voor de mannen van de botter bijzonder moeilijk moest zijn. De boot was na door de Helder te zijn geraakt omgeslagen. Een man had zich aan de kiel kunnen vastklemmen.Zo- dra hij in veiligheid was gebracht vertelde deze M. Post, dat hij op het voorschip was geweest toen de aanvaring plaats greep. De andere man aan boord van de UK 60, schipper -eigenaar A. Bruinink, had voortdurend aan het roer gestaan. Uren lang werd naar de schipper gezocht maar zonder resultaat. Uiteindelijk moesten de mannen van de Simson besluiten het in een zinkende toestand verkerende wrak van de UK 60 naar IJmuiden te brengen en de schipper als vermist op te geven. HEEMSKERK/BEVERWIJK. Per maandag 30 juni zal er een einde komen aan het sluipverkeer door het tuindersge bied bij Heemskerk en Beverwijk naar Hoogovens en andere bestemmingen. Dan worden de bepefkende maatregelen van kracht voor Creutzberglaan en Gladiolen weg, zoals een inrijverbod in de ochtend spitsuren. Aan een zestal tuinders wordt ten behoeve van hun bedrijfsvoering een ontheffing verleend. Ten behoeve van de bijzondere proble; - matiek in Velsen-Oost, waar woonhuis- en woonwagenbewoners op korte afstand van elkaar wonen, wordt een opbouwwer ker aangetrokken. Een deel van de taak, circa vijftig percent, zal verricht worden in Velsen, terwijl de overige uren van de opbouwwerker besteed moest worden in de overige IJmondgemeenten. De fu netto- naris heeft onder meer tot taak de relatie’ tussen de woonwagen- en de huisbewo-» ners in Velsen-Oost te verbeteren. Voorts wordt de opbouwwerker betrokken bij Se invulling van de standplaatsen in de Vel-' serbroek. De functionaris zal voor twee jaar worden aangesteld. CRM betaalt 95 percent van de salariskosten. „Kramer versus Kramer”. vny Ai, iA.enriemeriAuui, '4 ZHrnluMTZi/iwo+allivirt rnmo" Jeannette Kuiperi-Kuperus uit Santpoort. Filiaal Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 177, don. 19-21.30 uur volw. Dienstencentrum Zee- en Dulnwijk, Zeewijk plein 260, tel. 20650 tussen 11 en 12 uur. Don. 9.30, 10.30 en 11.30 uur Engels, 9.30-11.30 uur creatief bezig zijn, 11-12 uur spreekuur wijk- postleider, 14, 15, en 16 uur gymnastiek. Handenarbeidcentrum Velsen, Andreaweg. Open: din. t/m vrij. 9.30-21.30 uur, ma. 13.30- 21.30 uur, zat. 9-12 uur. Stichting alg. maatschappelijk werk, De Noostraat 4, IJmuiden. Spreekuur dag. van 9-10 uur. Tel. 10661. Buurtcentrum Zeewijk, Dennekoplaan 289, woe. 20-22.00 uur jeugdinstuif, 20-22 uur textiele werkvormen, don. 10-11.30 uur WAO-Engelse les. Openluchtzwembad De Heerenduinen, ge opend door de week van 10-20 uur en za. en zo. van 10-16.30 uur. Recreatiebad „De Hoogeberg”, Trompstraat. Woe. 21.00-22.30 uur gezinszwemmen, don. 9.30- 10.20 uur gem. zwemmen volw., 12-13.30 en 16- 17.30 uur gem. zwemmen, 21-22.30 uur gem. zwemmen, 9-18 uur peuterbad, 6.45-22 uur sola rium. Creativiteitscentrum Umond, Clara Stem school Moerbergplantsoen, woe. 20-22.30 u. boetseren en potten bakken. De besommingen waren: KW 175~-~-- 18.400; VD 18 4360; VD 19 4730; Wft 13 1060; WR 75 1660; verder één Deens vaartuig de RI 541 11.500. (Van een onzer verslaggeefsters) J HEEMSKERK. De gemeenteraad be- I 'handelt donderdagavond een personeels- nota en het verslag van een vooronder- zoek naar, zoals de titel luidt, „het reilen en zeilen, of meer in het bijzonder het feilen van de gemeente Heemskerk”. Er komen in dit verslag vogal wat feilen in management en besluitvorming aan de órden. auspiciën van het Management Oplei- dings Centrum (MOC) in Amsterdam. De diagnose is niet mis. Wat de besluit- EEN AANVARING tussen de pieren, in het midden van de havenmond, met als slachtoffer iemand die als een uitstekende visser bekend stond, een man die de situa- OP HET STOOMSCHIP, aldus de me ning van de Raad voor de Scheepvaart, had men redelijkerwijs mogen verwach ten dat de botter tijdig zou afhouden en dus eerder dan de Helder de haven zou binnenlopen. Dat de Helder lange stoten op de stoomfluit had gegeven als attentie- sein keurde de raad af. De kapitein had alleen stakellichten en knalsignalen mo gen gebruiken. De raad beriep zich hierbij op artikel 12 van de bepalingen ter voor koming van aanvaringen op zee: andere seinen dan de in dit artikel genoemde konden aanleiding tot verwarring geven. Anderzijds stelde de raad vast dat de botter volgens de verklaringen van de opvarenden van het stoomschip niet het V BIOSCOOP EN THEATER City I, Kennemerlaan, woensdag 20.00 uur - „xvituuei versus skicuiicx City II, Kennemerlaan, woensdag 20.15 uur Cyclusvoorstelling „Coma”. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA J Pieter Vermeulenmuseum: Ma. t/m vrij. 9.30- 17.00 uur. Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen, 18e- eeuwse stijlkamers Di. t/m zo. 14-17 en 10-12 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat J Velsen-Noord, di. en do. 10-12 en 14-16 uur en op t» aanvraag tel. 02510-91022 en 93088. J Gemeentehuis: Tel. 19000. Bezichtiging op werkdagen van 10.00-12.00 uur. Burgerzaal, t/m 1 juli tentoonstelling „Dubbel gebakken”. Open «mm. filé am 1 A 1fi iiiir Ruïne van Brederode, Velserenderlaan, Sant- >rt-Zuid. Di. t/m zo. 09.30-12 en 13-16 uur te - -jzichtigen. DIVERSEN Storingsnummer openbare verlichting, gas en water 10777. Telefonische Hulp Dienst. Bereikbaar dag. van 19-04 uur ’s nachts, zat. en zo. van 11-04. uur ’s nachts onder nummer 023-326655. Alarmnummers: Politie 19033, Ongevallen- dienst 23355. Hoogovens 02510-96000. Brand- weer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmuiden 20750. Algemene Hulpdienst: iedere werkdag van 9.00-11.30 uur, tel 02550-18888. Stichting Huishoudelijke en Gezinsvoorllch- 7 ting, Willebrordstraat 102, IJmuiden. Spreek- «CJtiur: maandag en donderdag 10.00-12.00 uur. Centraal Orgaan Bejaardenbeleid: Centraal ^■Bureau, Abelenstraat 1, IJmuiden op werkda- gen van 9-10 uur. Tel. 12464. Stichting school- en beroepskeuze NH, Plein 1945 nr. 90 gebouw De Beurs 4e etage. Spreek- vorming op bestuursniveau betreft wordt gesteld, dat beleidskaders op korte ter- 'mijn ontbrekene, hetgeen tot gevolg heeft, 1 dat het beleid moeilijk tot stand komt en partijprogramma’s als alternatief gaan 7 fungeren. v Op bestuursniveau zou slecht verga- - derd worden. „Men praat om te overtui- gen waarbij de bereidheid om overtuigd te worden ontbreekt”, aldus het rapport, waar dan tussen haakjes aan toe wordt 7 ma. t/m vrjj. 9-12 en 14-16 uur. pooi bezi

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 7