Politie verwacht sfeervolle dag Zomer inruilaktie SUBARU Rodenstoch GREVE SCHOENEN HANDGEMAAKT kuipers HOOGOVENS ft Stadhuis in ochtenduren gesloten voor publiek Praten over een baan kan elke maandagavond Onroerend goed Weet u wat ze zeggen?: KUIPERS INSTALL. BEDRIJF KENNEMERLAAN 52 IJMUIDEN Tel. 02550-10746/10745 ■■■HM r Kortebaandraverij “ir randstad uitzendbureau in Zandvoort Voor mensen willen houden Wedstrijduitslagen Syp Sterktoernooi Japans vernuft die het hoofd koel Haarlems Dagblad IJmuider Courant Beverwijkse Courant ZELFSTANDIG WERKEND RESTAURANT KOK VAKANTIEKRACHTEN DONDERDAG 2 6 19 8 0 JUNI 6 D* AFWEZIG HORECA PERSONEEL airconditioning Overlast begrafenis crematie verzekering S. Wilms Floet 6 A. Advertentie- afdeling UITVAARTVERZORGING voor IJMUIDEN KENNEMERLAND BV vuurpijl, voor uw gebruikte auto bij Subaru een ongebruikelijke hoeveelheid geld terugkrijgt? Ja, zelfs nog extra boven de toch al hoge inruilwaarde? ZOMER INRUILAKTIE noemen we dat. Maar dat zal u een zorg zijn, als u maar veel terugkrijgt. Laat "ze" maar praten. Wanneer u nü aan een nieuwe auto toe bent, zet dan Subaru bovenaan uw lijstje. U zou wel gek zijn, als u al die voordelen liet lopen. En als Subaru nu eens extra zuinig reed? Zó zuinig, dat u méér kilometers rijdt op minder liters? Dat doet-ie! 15,4 km op 1 liter normale benzine volgens ECE norm. AFWEZIG van 29 juni t.m. 20 juli U ziet het, een prachtige auto, een geweldige aktie. Deaktie loopt tot begin augustus. Ga daarom nog dit weekend naar de Subaru-showroomen maak een proefrit. Het is de moeite waard (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Het kennismakingsbezoek van koningin Beatrix en prins Claus morgen aan Noord-Holland en Haarlem betekent voor de politie dat een aantal maatregelen genomen moeten worden. In verband met de rijtoer zullen straten in de binnenstad geruime tijd voor het verkeer gesloten zijn, zodat automobilisten wordt aangera den het centrum morgenochtend tot ongeveer één uur zoveel mogelijk te mijden. prijzen vanaf 1500.- Ekskl. BTW en installatiekosten. En als de prijs nu eens de meevaller van de dag blijkt te zijn? In de 1600 en 1800 klasse zou variëren van 16.390,-tot 19.900,-inkl. BTW? Voor dit laatste bedrag heeft u dan wel ’n luxueuze Combi mét vierwielaandrijving. voor Haarlem, Vliek 4, 023-331975 voor Zandvoort, Keesomstraat 61, 02507-5351 H. P. M. Strik Instituut PONT direct werk voof: Dames- en herenschoenen Plein 1945 nr. 83 (in de passage naast AH) Kennemerlaan 69 IJmuiden J. A. M. Lith, Sfeert je tn ais ^uoaru nu eens n lichtgewicht in z’n klasse was? Zó licht, dat het u 'n slok op 'n borrel scheelt in de wegenbelasting? Dat is-ie! Vanaf 896 kg. Autobedrijf Schalken Bernadottelaan 3, 2037 GK Haarlem, 023 - 33 06 60. Voor fouten m tele fonisch opgegeven advertenties kun nen wij geen ver antwoordelijkheid aanvaarden. ■s O 1600SRX 3-deurs 16.999,— 1600 DL stationcar 17.660,- gfeQ 1600 GFT hardtop k 17.510- Koningin Beatrix \k VELSEN. Noordhollandse 0, ja? L Elke dag bij meer dan 75.000 gezinnen op tafel kil 14, Vil ZIJLSTRAAT 97 HAARLEM TEL. 310181 U kunt daar vrijblijvend praten over uw mogelijkheden. Bijvoorbeeld over produktie- functies in ploegendiensten overonderhouds- functies in dag- en ploegendienst. Want voor mannen van 18 tot en met 45 jaar zijn er bij Hoogovens volop mogelijkheden voor een nieuwe baan Natuurlijk kunt u op werkdagen ook overdag tussen 9 en 4 uur het Wervingscentrum binnenstappen IJ kunt ook bellen 02510 - 9 40 00 Of schrijven (zonder postzegel) aan Hoogovens. Werving Personeel. Antwoordnummer 94000. 1970WB IJmuiden Iedere maandagavond bent u tussen 7 en 9 uur welkom in het Wervingscentrum van Hoogovens. Wijckermolen 202, Beverwijk 150 meter van 't station De beste informatiebron over huizen, hypotheken enz. is uw lijfblad. Vrijblijvend advies en in formatie geeft U: Burg. Rambonnetlaan 10, 1972 SE IJmuiden, Telefoon 14952 Waarn.: overige Santpoortse huisartsen Verklaring Min. O. W. 28 mei 1976: „de diploma’s Pont genieten maatsch. erkenning" Prospectus op aanvraag Inschr. en inl. ma. tim do. 10.00-17.00 uur en vr. 10.00-16.00 uur Behalve de aantrekkelijke geldprijzen, voor de winnaar de ABN-prijs van 3000,- en verder prijzen van 1400,- 750,- 450,- 250,- en 150,- zijn er voor eigenaren, trainers en pikeurs nog vele ere-prijzen te verdienen. De Kortebaandraverij met to- talisator en gratis toegang begint maan dagmiddag om 14.00 uur op de boulevard tussen v. Galenstraat en Trompstraat. Ook Guus Knijnenburg met Sprite Regina en Wim Duivenvoorden met Massel T zul len zeker van de partij zijn, evenals John de Leeuw met Race Hinde en Manus Bouwhuis, Aad en Ruud Pools met hun kanspaarden. Bij de afvallers zal zeker de winnaar van 1979, de 5-jarige bruine ruin Rioca S met Jaap Verhoeve op de sulky, niet zijn. Om voor deze en andere maatregelen en toezicht voldoende mankracht op de been te krijgen zijn vrije dagen bij de Haar lemse politie morgen niet toegestaan. „Al leen al van de uniformdienst hebben we ongeveer tachtig man langs de route. Zij zijn nodig om ervoor te zorgen dat wegen afgesloten worden, het toekijkend publiek op de trottoirs blijft en om te voorkomen dat geschenken worden aangeboden aan de koningin. Dat is morgen niet toege staan in verband met het heel krappe tijdschema dat voor het bezoek wordt gehanteerd”, aldus hoofdinspecteur J. H. C. van Rijn, die voor de politie de leiding van het gebeuren heeft. „En dan lopen ook nog mensen van het rechercheteam rond. Het gebruikelijke politiewerk mag geen hinder ondervinden van deze extra inzet”. De twee korte rijtoeren naar en van het stadhuis bezorgen het verkeer door de afsluiting van wegen de nodige overlapt. „Dat is helaas niet te vermijden. Als er wat meer ruimte zat tussen de beide rit ten, konden we in de tussenliggende tijd het verkeer weer even laten rijden, maar dat is deze keer onmogelijk”, aldus Van Rijn. Door het korte bezoek van de koningin aan het stadhuis zal dit enige tijd voor het publiek gesloten zijn. De diensten die normaal te bereiken zijn via de ingang Koningstraat en Prinsenhof zijn tussen half elf en half één onbereikbaar. Ver gunningen halen op het stadhuis is tussen deze tijdstippen niet mogelijk. Het postkantoor aan de Gedempte Ou de Gracht, langs de route van de rijtoer, blijft wel normaal open voor publiek. Nie con Lot Stir Del HUISARTS Va 20. hel doi hel N« eer dei pul te< het jud OE bej geg Ke: ver vol de; He MODELBRILLEN Zoi wei gev Wel vrij Hei Stolbergstraat 10 (einde Tempeliersstr.) Haarlem Tel. 023-321895 Reparatie binnen 48 uur service 023-314181 O heti optr Don van telei vast antv pow jaar mor enh houi deb een kun best opd. ven, krui van die aan disc pres Don afge grie uur. voor een bedrijf in Zandvoort. Je komt te werken in avonddienst van 18.00-02.00 of van 12.00-20.00 Goede secundaire arbeidsvoorwaarden. Bel voor meer informatie 319296 en vraag naar Loes Balm. van 18 jaar en ouder die vanaf eind augustus kunnen werken, kunnen zich nu bij ons inschrijven. Zij die ingeschreven staan moeten even een seintje geven als ze dan beschikbaar zijn. Opticien TANDARTS l me dat afsj eve Bei Ple var zan (dn bes Hoogovens behoort tot het estel vol gei ecl ge' „K OVl de: Hc Te da zijl ko vei zes va: de ba ve: an he ter on joi ge ge he m< be zij zij zi< bü zij be rej Jo dii tn zij va w; vc T< A l SI ê- Er valt nog weinig te zeggen of de rijtoer erg veel publiek zal trekken. Het weer speelt doorgaans een grote rol. Als het weer redelijk is, is de belangstelling me- teel veel groter. Voor invaliden die de rijtoer vanuit de rolstoel willen zien is ruimte gereserveerd op de Gedempte Ou de Gracht ter hoogte van de Jacobijne- straat en bij de zuidelijke rijbaan van het Florapark. Hoofdinspecteur Van Rijn: „Echte pro blemen met toestanden als in Amsterdam verwachten we niet. Tot dusver is het bij de kennismakingsbezoeken in de rest van het land heel rustig toegegaan. Er heerst Het voetbalteam De Lantaarn verzekerde zich het afgelo pen weekeinde van een finaleplaats door als eerste te eindigen in de halve finale van het Syp Sterktoernooi. Ver dere rangschikking na spannende wedstrijd gespeeld op het IJmuidense strand: 2. Centrum, 3. Van Kaam, 4 Pour Toi. De laatste ploeg schakelde de ploeg Zeezicht/Maurits Disco defini tief uit door winnend spel. De num mers 2, 3 en 4 nemen het komende week tegen elkaar op met als resultaat de tweede finaleplaats. Wedstrijdpro- gramma: op 29 juni 14.00 uur Centrum- Pour Toi. De verliezer speelt woens dagavond om zeven uur tegen het team Van Kaam. Op 13 juli worden de fina les gespeeld van dit jaarlijkse voetbale- venement. Als om elf uur de rijtoer vanaf het Provinciehuis begint wordt het verkeer op het Houtplein gedurende vijf minuten stil gelegd. totdat de stoet volgwagens van de rijtoer gepasseerd is. Volgens het pro- gramma gebeurt dit tussen elf uur en vijf over elf. Eerder al, om half elf, worden de Rustenburgerlaan, De Barrevoetestraat richting Verwulft en de Gedempte Oude t Gracht en het Verwulft voor verkeer afge- TYPEN (ook spoedopl.) STENOGRAFIE (N, F, D, E,) MIDDENSTANDSOPL TALEN (Ned., Frans, Duits. Engels, Spaans, bedrijfscorr.) BOEKHOUDEN overal een gezellig sfeertje. De mensen maken van de gelegenheid gebruik om te laten merken dat zij wel achter het ko- ninklijk huis staan en dat zij Beatrix een aardige meid vinden”. Burgemeester drs. Jan Reehorst had een rijtoer met een open rijtuig leuker gevonden. „Dat kan helaas niet. Anders had de politiebegeleiding te paard kunnen gaan. Nu wordt de stoet voorafgegaan door enige motorrijders”, aldus de burge meester. Direct achter de motorrijders volgt de wagen met daarin drs. Roel de Wit, com- f missaris vn de koningin en burgemeester <1 drs. Jan Reehorst. Deze auto wordt ge volgd door de bij mooi weer open - auto van koningin Beatrix en prins Claus Hierachter een auto met veiligheidsmen sen, en achter deze wagen rijden twee hofauto’s voor vier leden van het hof. Als reservewagen rijdt de lege burgemeestersauto mee en de stoet wordt afgesloten door motorrijders. ’s Ochtends om kwart over negen al worden koningin en prins door de burge meester en de commissaris van de konin gin voor Noord-Holland van het station gehaald. Na aankomst in Haarlem gaat het gezelschap eerst enige tijd naar het Provinciehuis om kennis te maken met het college van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland. De commissaris van de koningin zal in het Provinciehuis een kort ontvangstwoord uitspreken. Daarna is tijd gereserveerd om de koningin kennis te laten maken met vertegenwoordigers van de ruim tachtig gemeenten in Noord- Holland. Na de rijtoer door Haarlem volgt de lunch op het Provinciehuis. Aan deze maaltijd zullen enige honderden mensen deelnemen: de leden van de Provinciale Staten, uitgezonderd de PSP-PPR-fractie Deze heeft, evenals de fractie in de Haar lemse gemeenteraad, geweigerd aanwezig te zijn bij het kennismakingsbezoek. Ook vertegenwoordigers van diverse raden van de provincie zijn bij de lunch aanwe zig, zoals van de Sportraad, de Culturele Raad, de Raad voor de Volksgezondheid, en de waterschappen. Voorts zijn verte genwoordigers van provinciale diensten aanwezig: de planologische dienst, water staat, en het waterleidingbedrijf. Ook bij de provincie staat voorop dat de kennismakingsdag gezellig dient te zijn. De lunch wordt zo informeel mogelijk gehouden, zodat de koningin en prins met de nodige mensen kunnen spreken over allerlei Noordhollandse aangelegen heden. rijtoer terug naar het Provinciehuis langs gekomen is, rond half één. De eerste twee wegen worden om ongeveer half twaalf weer toegankelijk gemaakt voor het verkeer. De autorit terug naar het Provinciehuis om twaalf uur heeft als gevolg, dat tussen half twaalf en half een de Prins Hendrik- brug en de Prins Hendrikstraat, de Mau- ritsstraat, de Alexanderstraat, het Wilsonsplein, de Wagenweg en de lordens- straat richting Wagenweg door de politjfe afgesloten zullen worden. Er wordt in de zomer praktisch geen auto gekocht en helemaal geen Subaru Waarneming spoedgevallen op de spreekuren der overige tandartsen. Hervatting praktijk op donderdag 24 juli a.s. ZANDVOORT. De Kortebaandrave rij, die op maandag 30 juni op de Noord- boulevard in Zandvoort wordt gehouden, i, --- - - blijkt bij eigenaren en rijders van de snel? s°ter}' J3® ^^Ste ^ye^lijven djcht tot de le viervoeters bijzonder aan te slaan. Niet minder dan 55 paarden zijn ingeschreven voor deze draverij om de Grote Prijs van,- ABN-Bank, groot 3000,-. Deze grote in schrijving, een nationaal record, wil overi gens niet zeggen, dat alle opgegeven dra vers aan de start zullen komen. De Stich ting Nederlandse Draf- en Rensport heeft enige jaren geleden bepaald, dat het maxi male aantal deelnemende paarden 32 mag zijn. NIEUWE CURSUSSEN Gedempte Oude Gracht 71, tel. 023-319296

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 6