examens Pitot-plan door commissie boordevol argwaan bekeken in de vishci politienieuws |lkwi5pel- F door DAG MENEER DE DRUINEDEER. HALLO MEVROUW DE BLAUWE PAUW. SAILAHOY brengt u aan boord van ca. 1000 klassieke zeilschepen in de Amsterdamse haven. N0RIT.^»"ess".~ veilingen beverwijk AL UW KLEURENFOTO’S ONTWIKKELD EN AFGEDRUKT Overslagterrein van 25 hectare bij Hoogovens Wandu in haar wintervacht faillissementen H. COEBERGH al uw schoolboeken N 1 s U-boek f 19,90 us I PSP-bestuurders op bezoek bij illegalen G Saluutschoten Engels schip voor Umuiden v. Let dus op Scottcx.Mct fotozcgcls! Invalide supporters naar Papendal Zoek ze op in Artis, ’t Kan het hele jaar door. Transport week af van geplande route R - 9 DONDERDAG 26 JUNI 1980 8 IJMOND J J F Boekhandel voor Het kan haast niet makkelijker. )V De Boer Maritiem CPN over kernafval: h) jen ven iyés) Speciale uitgave ter gelegenheid van SAIL AMSTERDAM '80. Het duurste van fotograferen is ontwikkelen en afdrukken. Voor 12 kleurenfoto’s betaalt u al gauw f 15,- en voor 24 kleurenfoto’s zo’n 1 24,-. Uitgerekend die kosten neemt Scottex nu voor z’n rekening. Let op de Scottex fotozegels en informatie op de volgende verpakkingen: Scottex tissue toiletpapier. Frisgeurend, sterk en zacht iq wit en fraaie kleuren. Scottex tissue huisho udrollen decor. Sterk, super-absorberend, met rode of groene appeltjes decoratie. Scottex tissue zakdoekjes. 4-Lagen zachtheid. In handige 10x10 verpakking. BOEKHANDEL H. COEBERGH Gedempte Oude Gracht 74 2000 VB Haarlem, tel. 023-31 91 98 vul ’t bestelformulier in zend het aan antwoordnummer 62 2000 VB Haarlem (geen postzegel nodig) of breng het even bij ons langs Verder geen zorgen. Op *t einde van de vakantie krijgt u bericht over ’t afhalen. eq v y - ~yj.?W8S5 (ADVERTENTIES) (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) 0 Ook Witte toonde bedenkingen tegen het plan dat hij niet geheel los wenste te zien van het voornemen van Hoogovens om de staalproduktie ooit op te voeren tot 11 miljoen ton per jaar. „We moeten er maar van uit gaan dat er meer achterzit,” zo meende Witte. Diefstal. - Een boottrailer waarop een speedboot ter waarde van circa tiendui zend gulden werd dinsdagnacht ont vreemd van het parkeerterrein aan de Lage weg in Wijk aan Zee. Benadeelde is een 25-jarige inwoner van Egmond aan Zee. De trailer stond verankerd met een disselslot. IJMUIDEN. Een delegatie van het partijbestuur van de PSP zal zaterdag een bezoek brengen aan de illegalen in de voormalige Emmaschool aan de Beuken- straat. Doel van dit bezoek is blijk te geven van de solidariteit binnen de PSP met de illegalen en het plegen van overleg over eventueel te voeren acties. Van de delegatie maakt onder andere Andree van Es deel uit. Zij is als politiek secretaris van justitie en politie van de PSP nauw betrokken bij de gang van zaken rond de illegalen. NAAM: Wanda LEEFTIJD: 3 jaar SOORT: Mevroj RAS: Bastaard Schotse Collie PRUS: 80,- INLICHTINGEN: 02550-15744 (Van een medewerker) IJMUIDEN. Aan de woensdagmarkt werd aangevoerd: 1610 kg tong; 26 kisten tarbot en griet; 5 kisten kabeljauw; 20 kisten wijting; 327 kisten schol; 130 kisten schar; 3 kisten makreel en 37 kisten di versen. Prijzen in guldens, per 1 kg: tarbot 11,40-10,87; grote tong 16,97-15,95; groot- middel tong 17,68-16,46; kleinmiddel tong 19,11-18,62; tong één 19,00-18,34; tong twee 16,25-15,24. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Vrijdagmorgen om 6.45 uur arriveert voor de kust bij IJmuiden de Engelse oorlogsbodem Intrepid. Het 158 meter lange schip brengt later op de dag een informeel bezoek aan Amsterdam. Voor IJmuiden zal de Intrepid, die een bemanning van 730 man heeft, ter begroe ting 21 saluutschoten afvuren. Deze wor den beantwoord door de Koninklijke Ma rine die ter hoogte van de semafoor een batterij heeft opgesteld waarmee donder dagmiddag al geoefend zal worden. Aan boord van de Intrepid bevinden zich zes landingsvaartuigen en twee helicopters. Van de Schotse Collie is bekend dat als hij zijn jas uittrekt er veel minder hond overblijft dan in zijn enorme fraaie omhulsel. Een collie in de rui is aanmer kelijk minder imponerend dan in zijn volle beharing. Of dat voor Wanda ook opgaat is niet helemaal duidelijk want de dame is stevig gevuld. Met de winter se jas aan lijkt het noodzakelijk dat er een paar weekjes moet worden „ge lijnd”. Wat die jas betreft is Wanda ook toe aan een bezoekje bij de kapper. Het is allemaal veel te overdadig. Dat laatste is de reden dat deze fraaie hond (jazeker, een Lassie) zich niet helemaal kan uitle ven tijdens een rondje-om met KWIS PELdoor. Wanda neemt het initiatief en hangt stevig aan de riem. Zij reageert echter uiterst correct op het verzoek van haar begeleider om zich wat in te houden. Op sommige plekjes in het wandelpark ont dekt het dier plekjes die heerlijk lijken te ruiken en waar weer enige overre dingskracht nodig is om het dier „op BEVERWMK. De noteringen van de Beverwijkse veilingen waren woensdag als volgt. Bloemen: agapantus 120-135, allius 20- 30, anjers 20-55, trosanjers 130-210, ane moon 60, alstroemeria 20-45, chrysanten 40-50, duizendschoon 80-150, fresia 8-24, gladiool 15-20, gysophilia 20-65, iris 12-18, Engelse iris 12-20, ixia 10-15, lelie per tak 15-32, ornithogalum 20-24, babyroos 8-24, statice 10-26, world supreme 150-200. Planten: begonia 200-550, cyclamen 300- 550, ficus 220, fuchsia 30-70, gloxinia 340- 400, geranium 40-70. Groenten: aardbeien 90-155, andijvie 20- 51, bleekselderij 48-89, bloemkool 100-170, bospeen 70-113, selderij 21-45, boskroten 64-73, peterselie 16-27, peulen 420-450, pos telein 37-83, prei 215-385, raapstelen 16-22, rabarber 24-85, radijs 20-59, rode kool 67- 81, snijbonen 470-520, sperziebonen 490- 650, spinazie 44-161, sla 10-16, spitskool 15- 29, tuinbonen 63-84, bosuien 60-66, was peen 45-62, bosprei 89-108, brocoli 200-290, ijsbergsla 15-19. VELSEN. Het CPN-raadslid A. C. M. Meijer heeft het college vragen gesteld over de gang van zaken rond het transport van radio-actief afval uit Petten. Voor het vervoer van dit materiaal was van te vo ren een route aangegeven die via de Vel- ser Traverse, de Rijk de Waalweg en de Wenckebachstraat in Velsen-Noord naar het Buitenspuikanaal liep. Volgens me vrouw Meijer is hiervan op 10 juni afge weken toen het transport via de Wijker- straatweg en de Grote Hout- of Konings weg naar de plaats van bestemming reed. Het raadslid wil weten in hoeverre burge meester P. J. Molendijk hiervoor verant woordelijk is geweest en of geprobeerd is het transport via de aangegeven route te laten verlopen. Ook vraagt het CPN- raadslid het college of dit met haar van mening is dat het vervoer van radio-actief afval met de grootst mogelijke voorzich tigheid dient te geschieden. IJMOND. Ongeveer vijfenveertig leden van de Kennemer Invaliden Sportvereniging worden zaterdag door de jubilerende Rabobank en met me dewerking van het Rode Kruis in de gelegenheid gesteld een bezoek te brengen aan de Olympische Spelen voor gehandicapten in Arnhem. Het bleek niet mogelijk die dag de spelen in Veenendaal in het programma op te nemen. In Papendal kunnen zij even wel drie eigen KIS-leden aanmoedigen, namelijk de atleten Jan Visser en Mar jan Polderman en de tafeltennisser Ed Baas. Kienen. In het alleenstaandencentrum Wijkerstraatweg 119 in Velsen-Noord wordt dinsdagavond weer de maandelijk se kienavond gehouden. Aanvang acht uur. De opbrengst is bestemd voor in standhouding van dit centrum. het project gegeven worden, dan moet er in een enorm tempo gewerkt worden, al dus Witte. Velsen zal samen met Bever wijk proberen de zaak binnenkort in het Oen Beraad ter discussie te stellen. Volgens de liberaal A. B. J. Koch zal het zo’n vaart niet lopen met het pilot-plan. Het wachten is op het ontbrekende advies van de Rijks Planologische Commissie (RPC) aan minister Tuijnman van verkeer en waterstaat. Pogingen van Velsen om meer duidelijkheid te krijgen over plan nen van Amsterdam en het bedrijfsleven aldaar leverden niets op. Wethouder Witte merkte op de handel wijze van het hoofdstedelijk stadsbestuur wel enigszins te begrijpen. „Het is natuur lijk handig bekeken, de discussie over het uitdijen van de kust komen met dit plan dat binnen de pieren blijft niet aan de orde,” zo zei hij. De wethouder richtte desondanks de waarschuwende vinger aan het adres van de hoofdstad. „De IJ- Per 40 kg: tarbot 375-286; griet 332-376; I kabeljauw twee 180-166; kabeljauw drie 194-148; kabeljauw vier 158-146; kabel- l jauw vijf 114-90; schol één 144-114; schol twee 138-110; schol drie 92-86; schol vier 92-70; wijting drie 124-88; makreel twee 92; schar 71-37; bot 26-24; rode poon één 314-252; rode poon twee en drie 176-122; horsmakreel 38-22; krab 38. De besommingen waren: KW 106 16.800; UK 129 2500; VD 18 3400; VD 19 3600; VD 20 460; WR 13 1280; WR 71 1800; verder twee Goedereders met een besomming van 44.000. gang” te krijgen. Maar het levert alle maal geen grote problemen op. Wanda heeft best aardigheid in de wandelpartij en laat zich door KWIS- PELdoor verleiden tot een partijtje hol len. Maar met de veel te dikke pelsjas en het overtollige vlees kan die grap na tuurlijk niet lang duren. Al snel hangt er een stevige rode lap uit de fraaie spitse kaken. Wanda kijkt met een schuin oog je omhoog. Lijkt te vragen, „zullen we er even bij gaan zitten”. Voor KWISPEL- door een uitnodiging waar hij graag aan voldoet want zowaar het zomerzonnetje is even om de hoek van een partij donke re wolken komen gluren en het lijkt een beetje zomer. Wanda vlijt zich op het gazongras en legt amechtig het hoofd op de naar voren gestrekte staanders. Houdt KWISPELdoor in de gaten en knippert tevreden met haar oogleden als die hem over de rug streelt. Het hele wandelpark is voor Wanda en KWISPELdoor. Iedereen is aan de ar beid of ligt aan het strand. Er wordt in ieder geval niet gewandeld in het park langs de Heerenduinweg. Een oase van rust. Wanda geniet er een beetje van. Een groot verschil met de doenige en drukke bedrijvigheid in het buitenver blijf van het asiel. En zelfs een brood schrijver heeft zo zijn momenten dat de stilte als een verkwikking op hem af komt. Aan alle goede dingen komt een einde. Ook aan de rustpauze. Wanda lijkt een beetje op een stevige „mevroj” die op een zomerse dag in haar winterse bont jas loopt te paraderen. „Eigenlijk best grappig,” denkt KWISPELdoor als hij deze protégé terugbrengt naar het asiel. KWISPELdoor schrijft over honden die in het Kerbertasiel aan de Heeren duinweg 8 in Umuiden op een nieuwe eigenaar zitten te wachten. Behalve op woensdag en zon- en feestdagen is het asiel dagelijks geopend van 9 tot 12 en van 3 tot 6 uur. *s Zaterdags van 9 tot 1 uur. Uitspraken van Amsterdams havenwet houder E. Heerma over het plan zijn in Velsen niet bijster goed gevallen. Mocht er inderdaad nog dit jaar toestemming voor Spuitbusmaniakken. - Twee jonge vrouwen, een 18-jarige Beverwijkse en een 19-jarige inwoonster van Catricum, werden woensdagnacht door de politie bekeurd wegens het bekladden van beton constructies met spuitbussen. Tegen de gevel van De Nieuwe Slof en op het via duct aan de Wijckermolen waren teksten „Liever lesbisch” en „Porno is vrouwen haat” bijna voltooid toen de politie ten tonele verscheen. VELSEN. Een meerderheid van de commissie economische zaken in Velsen moet weinig hebben van het zogenoemde pilot-plan dat voorziet in de aanleg van een overslagterrein van 25 hectare nabij Hoogovens. B. en W. van Velsen gaan er van uit dat het plan, dat geheel binnen de pieren gerealiseerd zou kunnen worden, in ieder geval tijdig in het Open Beraad aan de orde komt. Wethouder Th. C. Witte liet tijdens de woensdagavond gehouden commissievergadering een verkapte waarschuwing aan het adres van Amster dam horen. Deze gemeente doet er vol gens hem goed aan niet achter de rug van Velsen om met eigen (pilot)planen te komen. i mond kan in dit soort zaken niet gene geerd worsen. Onze verhouding met Am sterdam was altijd goed en dat moet zo blijven. Daarom zou het verstandig zijn om deze zaken niet achter onze rug om te regelen,” aldus Witte. Namens Progressief Velsen zei R. Schoonderberg het pilot-plan zonder meer af te wijzen. „Het wordt gepresen teerd als een proef, maar straks zal het uit rentabiliteitsoverwegingen de eerste fase van het oorspronkelijke noordoever-pro- ject blijken te zijn,” aldus Schoonder- gang. Een visie die door de socialist A. Schiltmeijer volledig gedeeld werd. BEVERWIJK. Aan het Bakhuis Roo- zeboom Instituut behaalden de volgende kandidaten het diploma. MBO, 3e jaar chemische afdeling, ana- lystisch chemische differentiatie: Mw. T. de Bie; J. J. Bus; Mw. J. J. Docter; H. M. M. Feld; J. Franx; A. J. van Halem; C. King- ma; H. Klinkhamer; R. J. A. van der Laan; P. W. Mol; A. M. M. van Poppel; A. A. M. Post; Mw. I. Schenk; Mw. M. W. M. Schol- te; P. A. M. Schoort; R. Stuifbergen; W. H. van ’t Veen; F. R. te Welscher; M. J. J. Wiering; J. A. G. v. Woesik. MBO 3e jaar medische afdeling, kli nisch chemische differentiatie: Mw. J. M. Bakker; Mw. A. C. M. Bergenhenegou- wen; Mw. M. A. de Goede; E. T. J. Laan; Mw. Y. Leeflang; Mw. E. D. M. Luykx; Mw. J. M. A. Poel; Mw. C. M. M. E. Rozemeijer; Mw. J. M. G. Schaafsma; J. N. Schouten; Mw. K. Schutte; Mw. A. M. H. Stooker; M. Tamarit Guzman’ HBO-A 2e jaar medische afdeling, kli nisch chemische studierichting: Mw. J. M. Backhuijs; Mw. C. Bakker; L. Bemel- mans; Mw. D. Boiten; Mw. K. H. van Diepen; G. van Dijk; M. C. Doorakkers; Mw. G. W. B. Geurkink; Mw. I. A. M. van der Gulik; F. E. J. M. Krom; Mw. C. B. M. v.d. Moolen; Mw. A. E. M. de Njjs; Mw. P. E. Spijker; Mw. A. A. M. Wildoer; G. van Zijl; Mw. A. M. van Amersvoort; P. M. Bemelmans; Mw. J. M. Feijer; F. T. M. de Groot; F. T. de Hoog; R. ’t Jong; R. J. M. Kleijne; Mw. M. C. Kos; Mw. A. N. A. Laarhoven; Mw. A. Meester; Mw. A. D. D. Plaisier; Mw. E. Rietdijk; Mw. M. Schoort; Mw. V. C. M. Slippens; Mw. P. A. M. Timmers; Mw. W. A. M. Winder. HBO-A. 2e jaar chemische afdeling, Analytisch chemische studierichting: H. J. M. Brinkman; Mw. J. Dijkstra; J. van der Hoek; W. van de Kamp; T. N. Krom; P. E. M. Langendijk; M. J. Lips; J. M. Mul; A. M. Pepping; J. G. M. Pirovano; L. H. Ronde; W. Slooten; F. J. M. Swanenburg; J. W. M. Tromp; S. Verbrugge; Mw. J. E. Wijker. HBO-A 2e jaar chemische afdeling, Analytisch chemische studierichting: Mw. J. I. Benecke; N. G. P. Bizot; J. Broersen; R. J. Busink; A. F. Dekker; R. Dillen; P. Hartnack; M. Hiemstra; T. van der Hoek; R. Koopman; C. J. H. Miermans; W. P. Mul; H. Oosterbeek; J. van der Park; A. Riezebos; C. W. T. van Roermund; J. Tromp; M. C. Tromp. HBO-B 3e jaar chemische afdeling, Analytisch chemische studierichting: R. van Bennekom; A. A. M. de Block; Mw. M. J. van Stigt; Mw. G. F. M. van Grieken; P. van Haperen; G. Hoekstein; Mw. E. M. Kannegieter; L. J. Komen; R. C. M. Oli vier; N. P. Thomas; Mw. C. F. T. M. Verhagen. HBO-A 3e jaar medische afdeling, Kli nisch chemische studierichting: J. C. Beentjes; Mw. G. N. Bierman; W. M. Boon; G. J. van Dijk; Mw. M. E. Eissens; Mw. C. C. T. de Leur, Mw. J. J. Rivière; Mw. E. A. M. Timmer; Mw. L. Th. M. Veerman; Mw. A. M. C. Zuurbier. HBO-A 3e jaar chemisch, Analytisch chemische studierichting: J. S. van Dijk; J. W. Oosterhuis; J. S. M. de Wit. Op 24 juni is in staat van faillissement verklaard: Vobo B.V., gevestigd in Zaan dam, gem. Zaanstad, Provincialeweg 204 A. Curator mr. A. N. Helsloot, advo caat en procureur in Velsen-Zuid, Stati onsweg 103, pb. 204, 1970 AE Velsen-Zuid. In bovenstaand faillissement is mr. W. J. ten Brink-van Imhoff benoemd tot rechter-commissaris. Op 24 juni is wegens gebrek aan baten opgeheven het faillissement van: Handels- maatschappij Apollo Hillegom B.V. in Hil- legom, Weerlaan 9, uitgesproken 30 okto ber 1979, curator mr. J. V. C. Constandse in Haarlem. Jan Leget, voorheen wonende in Heemskerk, Jan Ligthartstraat 793, thans wonende in Beverwijk, Arendsweg 104, uitgesproken 4 maart 1980, curator mr. J. H. P. Smeets in IJmuiden. Op 24 juni is voorlopige surséance van betaling verleend aan: Reimer Rintje Yp- ma, wonende in Beverwijk, Burgemeester Bruinsmalaan 26, zaakdrijvende in Bever wijk, Plantage 146. Bewindvoerder: mr. H. Jul. Knuwer, advocaat en procureur in Den Helder, Beatrixstraat 46, Postbus 42, 1780 AA Den Helder. De vergadering der crediteuren is bepaald op dinsdag 7 okto ber om 14.30 uur. GIMTIS! o •<.X ■•.•ïiWWK’

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 9