IN VERLENGING LANGS ITALIË STOOTSLAGEN Softbalteam blijft aanvallend erg zwak 88 POVEL IN LICHTE VIER NAAR WK RCH tweede in toernooi Veel favorieten in wielerronde van Hoofddorp Wie nerveus is slaapt slechter! h 6°/ Prestatie op maat. PIERSON, HELDRING PIERSON NV. Haarlem. Fonteinlaan 11,2012 JG Haarlem, tel. 023 - 3192 55; de heer J. A. Philipse. ^£477 Tl 'j'J'- wielerkoersen i dinsdag S^ORT 19 8 0 JULI 1 i Koers houden. Op ’t juiste moment overstag gaan. Een kwestie van maatwerk, want één ongecoördineerde manoevre brengt zo’n dansend bootje uit cadans. Maatwerk dat tot topprestaties leidt. Dat geldt niet alleen bij de zeilsport, maar ook y als het om geheel andere zaken gaat. Bijvoorbeeld bankzaken. Het juiste advies op het juiste moment, toegespitst op een specifieke situatie. Zo werkt Pierson, Heldring Pierson. Of het nu gaat om het behartigen van zakelijke belangen of om het geven van adviezen aan particulieren. Met dit samenspel wordt hetzelfde beoogd CwiS als bij het zeilen. Prestaties, opdat het onze cliënten voor de wind gaat. Uw i (Van onze softbalmedewerker) Verrassende selectie van (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) V t Slag De Jong ging voortvarend van start, en lag het eerste deel van de baan op gelijke hoogte met Die Leythe. Tijdens het tweede deel van de baan kon de Spaame- ploeg het toch niet bolwerken tegen het degelijk roeiende Die Leythe. Uiteindelijk kwam het Spaame als vijfde over de eindstreep, hetgeen de roeibond voldoen de vond voor uitzending. De uitzending van de Spaame senior-B vier-met (De Jong, Kühn, Kaptein, Van de Beeke) kwam op een geheel andere ma nier tot stand. De ploeg van coach Reneé van Doom moest het in de finale opnemen tegen Fransen, Denen, Belgen en twee Nederlandse ploegen, waarvan Die Ley the de grote concurrent was. Die Leythe had al eerder de uitzending naar Italië verdiend maar in de vier-zonder, zodat de Spaame-ploeg als tweede Nederlandse ploeg mocht eindigen om nog een kans op uitzending in de vier-met te behouden. Voor de senior-B equipe (leeftijdsklasse tot 23 jaar) werden bij verrassing de Spaarne-roeisters Willemijn van Bruggen en Lidy Ockeloen geselecteerd voor het nummer twee-zonder. Voor de heren seni or-B vier-met werden de Spaame-roeiers André de Jong, André Kühn, Jan-Willem Kaptein en Tom van de Beeke, en stuur man Herman Vos aangewezen. ARB dolven zij het onderspit tegen De Laak toen er een harde meewind over de baan stond. i i Het kleine veld stond borg voor een homerun-rijke wedstrijd, waarvan er drie aan Hollandse zijde vielen. Beunder, De Boer en Vreeken (de beste slagman van dit toernooi) wisten de bal over het hek te werken. De andere vier homeruns waren voor Berchem Stars. RCH bereikte de eindstrijd door overwinningen tegen The Shaps (Amerikaans legerteam) 3-1 en de Zweedse kampioen Baggermossen (3-1). Zorgden de dames twee-zonder en de heren vier-met bij de senior-B voor ver rassingen, de dames dubbel-vier van Het Spaame deed dat ook, maar in negatieve zin. Deze ploeg met Ceha, Neelissen, Van der Zee, en Van Ettekoven had door hun overwinning tijdens internationale wed strijden in Ratzeburg al bijna het ticket voor „Italië” in hun zak. Het was echter bekend dat deze meisjes met een harde meewind moeilijk overweg kunnen. Op de In het lichte herenafvaardiging voor de wereldkampioenschappen van medio au gustus in België, zijn volgens verwachtin gen opgenomen de Spaame-roeier Hans Povel en zijn ploeggenoten uit de vier- zonder: de in Haarlem wonende Henk van der Kwast (Euros), Emke (RIC) en Lyckla- ma (Skadi). De Spaarne-meisjes Van Bruggen en Ockeloen zorgden met hun tweede plaats in de senior-B twee-zonder voor een on verwacht succes. Het hele seizoen hadden zij in dit nummer nog niet geroeid. Het technisch nog niet zo vlekkeloos roeiende koppel bleef de nationale concurrentie ruim de baas. Alleen de westduitsers gin gen hun voor. Door dit resultaat kon de roeibond er niet omheen het Spaarne-duo uit te zenden naar Italië. In de finale kon de niet geheel fitte slag Emke met zijn ploeg een lengtevoor- sprong pakken op Duitsland en de rest van het veld. Halverwege de baan echter moest het viertal de sterk opkomende Denen laten passeren. De tweede plaats kon overigens wel veilig gesteld worden. Dat was nu ook weer het geval. Onmid dellijk na de start liep het Spaame-kwar- tet al een achterstand op tegen de in een hoog tempo roeiende Laak-ploeg. In de eindsprint kon de Spaame-formatie nog iets van de achterstand goed maken, maar de Laak trok uiteindeljk toch aan het langste eind. Het Spaarne-koppel Lydie Ockeloen en Willemijn van Bruggen, dat tijdens de wedstrijden om de Koninklijke Holland beker verrassend sterk voor de dag kwam. Door hun goede prestatie werden zij geselecteerd voor de B-kampioenschappen in lalie. Nadat vanmiddag Canada en Oklaho ma hun achterstallige wedstrijd zullen hebben ingehaald, ontmoet Nederland om zeven uur Ashland, terwijl Italië en Oklahoma om negen uur de avond be sluiten. Stand: 1. Canada 4-8 19-9, 2. Ashland 5-8 24-12, 3. Oklahoma 4-4 12-12, 4. Ne derland 4-2 6-10, 5. Italië 5-0 11-29. Tot de vaste bezoekers van de Haar lemse Softbalweek behoort ook Els Spee. De oud-HHC-speelster die lange tijd ook een toonaangevende rol in de selectie van Houtkamp speelde, onder ging onlangs een operatie aan haar zwaar gekwetste knie. Els Spee, die tot voor kort nog hoopte terug te keren op de softbalvelden heeft thans op advies van de doktoren een definitieve streep onder haar softbal-carrière moeten zet ten. Helemaal verloren voor de softbal- sport is de Haarlemse lerares lichamelij ke opvoeding echter niet. In samenspel met bondscoach Nol Houtkamp wordt op dit moment hard gewerkt aan een softbalboek, dat zowel voor de insider als de trouwe bezoeker van de competi tiewedstrijden ongetwijfeld de moeite van het lezen waard zal zijn. Rond de komende Haarlemse Honkbalweek zal de eerste editie verschijnen. Dat het uiterst gevaarlijk is de natio nale softbalploeg uit te nodigen voor de opening van een nieuwe zaak heeft inter nationaal arbiter André Prins gistermid dag moeten ondervinden. Om vier uur zouden Nol Houtkamp en zijn speelsters luister bijzetten aan de opening van Prins* nieuwe zaak. Als zo vaak gooide een verlenging echter roet in het eten. Terwijl André Prins gespannen wachtte op de komst van de selectie, werkte Oranje zich moeizaam langs Italië, alvo rens men af kon reizen naar Haarlem- centrum. HAARLEM. Niet alleen de organi satoren, maar ook de terreinbewaar- ders hebben de afgelopen dagen mogen afrekenen met de weergoden. Al voor de aanvang van het toernooi was het duo Kroon-Nieuwenhuizen enkele da gen in de weer om het Noorder-Sport- park in een echte softbal-arena om te zetten. Of dit alles echter nog niet genoeg was, zorgde de gestaag neervallende regen het afgelopen weekend herhaaldelijk voor een „verdronken” binnenveld. Dat er zaterdag desondanks nog twee en zondag zelfs alle wedstrijden gespeeld konden worden, was louter te danken aan deze terreinbewaarders, die dank zij hun inzet ook de waardering van alle deelnemende ploegen oogstten. Vries (E) en Marcel Moerkerk (K), zevende Ton de Boer (E) en negende Roan v.d. Watering (K). CIJFERS Italië 1-0-0-1-0-0-0-0-0-0 2 Donatella Cena 3-3-6-3. Nederland 0-0-0-0-0-2-0-0-0-2 4 Els Koks 6-2-6-2. Ashland 1-O-l-O-l-O-x 3 Pam Tarrh 4- 0-4-2. Oklahoma 2-0-0-0-0-0-0 2 Lisa Marti nez 4-1-6-2. Canada 3-1-0-0-3-0-x 7 Irene Wallace 5- 1-5-1. Italië 0-0-0-2-0-9-0 2 Franca Bucchi 3-3-3-6. n- el t- ft rt st n n I- ;t g- ie d n se •e- li- JD ie ft er m e- a- d- n. u- n. »n e- ïr r- le e- waard zijn, is aanwezig, maar door een zekere vorm van overconcentratie komt er niet uit wat van ons verwacht mag worden. Alleen op het terrein van de hitting liggen we duidelijk achter”. Hoe zwak het slaan op dit moment wel is, leerde ook de wedstrijd van gister middag tegen Italië. Ondanks een niet in grote vorm verkerende Donatella Cena kwam Oranje er aanvallend nauwelijks aan te pas. Italië had daarentegen aan zienlijk minder moeite met de worpen van Els Koks. De Terrasvogels-werp- ster, die de grote vorm van weleer duide lijk mist, stond zowel in de eerste als vierde inning aan de basis van een twee tal Italiaanse runs. Via geraakt werpster gaf zij eerst Rita Ramiëri en vervolgens Vittoria Trentenove de gelegenheid de eerste honk te bereiken. Slagwerk van Ariani Morri en Patrizia Della Bruna zorgde vervolgens voor de rest. (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM. RCH heeft in België op uitnodiging van Berchem Stars deelgeno men aan een honkbaltoernooi. In de regenachtige finale van dit goed georga niseerde toernooi wisten de gastheren de Heemsteedse ploeg met 13-5 te verslaan. AMSTERDAM. De wedstrijden van de internationale Koninklijke/Holland- beker hebben de ploegen van de Heem steedse roeivereniging Het Spaame met wisselende successen afgewerkt. Aan het slot van deze wedstrijden maakte de bond de namen bekend van de roeiers en roeisters die worden opgenomen in de senior-B-ploeg voor de B-kampioen schappen in Italië over twee weken, en de lichte herenequipe. (Van onze wielermedewerker) HOOFDDORP. Op een 1200 meter lang parcours aan de Ter Veenlaan in Hoofddorp houdt de Halfwegse Sport Club de Bataaf donderdagavond de wie lerronde van Hoofddorp. Deze ronde wordt als een interclubontmoeting verre den met Amstelland, UWTC, Kennemer- land, Excelsior en De Kampioen. Vrijwel alle streekfavorieten gaan van start. Nadat er eerst om zes uur ’s avonds een wedstrijd voor dorpelingen is geweest, gaan om zeven uur de nieuwelingen aan de slag in een koers over 35 kilometer. Het startschot voor de grote strijd over tachtig kilometer valt om acht uur. Onder de deelnemers bevinden zich Theo Smit, Wim Koene, Ron en Stan Snijders, Sjaak en Peter Pieters. Ron Smit, Sjaak Butter, Hennie van Lent en vele anderen. Er val len ook weer vele premies door de renners te verdienen. HAARLEM. Op de vierde dag van de eerste Haarlemse softbalweek heb ben de organisatoren voor het eerst kunnen rekenen op de medewerking van de weergoden. Dat het evenement zich ook een in groeiende publieke be langstelling mag verheugen werd gis termiddag bewezen toen de tribunes bij het treffen tussen Italië en Nederland uitstekend bezet waren. Oranje, dat lan ge tijd tegen een nederlaag aankeek, trok traditiegetrouw in de extra in nings toch weer de winst naar zich toe. Favoriet van de vaste bezoeker is ech ter niet de nationale ploeg, maar het team van Oklahoma. Louter vijftienjari ge speelsters brengt manager Ed Dick son in Haarlem binnen de lijnen. Aan het spel is echter nauwelijks merkbaar dat al deze speelsters nog zo jeugdig zijn. Grote indruk op de bezoekers maakte opnieuw werpster Lisa Martinez, die ook als slagvrouwe haar „mannetje” staat. In eigen land staat de ploeg van Purple Power in de competitie op eenzame hoogte. Om verzekerd te zijn van werke lijk sterke tegenstand wordt zelfs ge speeld tegen herenploegen. Bij de mees te speelsters is het softbalspel met de paplepel ingegoten. Zo zette werpster Lisa Martinez al op zesjarige leeftijd de eerste wankele schreden op het soft- balpad. Tegen het eveneens uit Amerika af komstige Ashland ging de Oklahoma- jeugd overrompelend van start. Ge steund door het fel meelevende publiek was het eerst Anita Rogers honkslag die scoorde op een tik van Brook Dickson en bereikte vervolgens ook Sheila Hayes de thuisplaat na een gesto len honk. Even leek de ploeg van Jean Hofstetter aangeslagen, maar al snel bleek dat de doorgewinterde Ashland- speelsters niet bereid waren zich voortij dig over te geven. Mede door een kapita le vang van Amy Wright op een tik van Niet zonder geluk kwam de ploeg van Houtkamp in de zesde inning weer op gelijke hoogte. Klappen van Betty Veen- stra en Hilde Foks brachten het Italiaan se veldwerk zo in verwarring, dat een verlenging andermaal noodzakelijk was. Dicht bij de zege kwamen de Azurri in de negende inning. Een klap van Anto- nella Preatoni leek de strijd te gaan beslissen. Op onnavolgbare wijze redde Ludy van Mourik Oranje echter van een afgang. Zoals zo vaak gingen de Italia nen in deze slijtageslag het eerst in de fout. Een misgreep op een klap van Irene Brandsen en hits van Betty Veen- stra de beste slagvrouwe en Gerda Treuren maakten in de tiende inning een eind aan dit duel. Ockeloen en Van Bruggen (Van onze roeimedewerker) Wie nerveus is verbruikt nutteloos te veel energie. Nerveuze mensen zijn dan ook vlugger uitgeput en kunnen zich moeilij- ker concentreren. Zij voelen zich vaak loom en lusteloos en kunnen daardoor 's avonds slecht in slaap komen. Zij moe ten proberen weer de nodige rust in hun leven te brengen. Valdispert kan hen daarbij helpen. Valdispert is een zuiver natuurprodukt uit de valeriaanwortel. Valdispert brengt u weer tot rust maar maakt niet kxtm of slaperig. Valdispert dragees zijn gemakkelijk in te nemen. Vraag nadrukkelijk Valdispert. Uitsluitend bij apotheker en drogist. Lees vooraf de gebruiksvoorschriften. De Spaame-roeier Povel, de Haar lemmer Van der Kwast, Emke en Lyckla- ma, die zich in eerdere internationale con frontaties al ruimschoots hadden bewe zen in de lichte heren-vier-zonder twee weken geleden zorgden zij op de Rotsee- regatta in Luzem voor de enige twee Ne derlandse overwinningen, waardoor zij hun uitzending naar het WK veilig stelden kwamen ook in Amsterdam aan de start. Hun aanwezigheid had vooral te maken met de deelname van de Westduit sers en de Denen, die in Luzem hun belangrijkste opponenten waren geweest. Brook Dickson kwam Oklahoma niet meer aan scoringskansen toe. De erva ren Ashland-ploeg bewees daarentegen de kracht via de uiterst gevaarlijke Jane Hess, die zowel in de eerste als derde inning de thuisplaat bereikte. De ont goocheling bereikte voor Oklahoma in de vijfde inning het hoogtepunt. Een hit van Sue Welch en een fout van Lisa Martinez voltrokken het vonnis over de Oklahoma-speelsters, die na de neder laag in dit aantrekkelijke duel de tranen maar moeilijk konden bedwingen. Ashland hield door deze overwinning het contact met Harmoney Centre, dat Italië met 7-2 versloeg intact. Of de strijd met Harmony Centre donderdagavond de beslissing zal brengen hangt af van wat Nol Houtkamp en de zijnen van avond om zeven uur tegen de ploeg uit Ohio doen. Houtkamp: „We zijn zeker niet de minsdere van Ashland. Boven dien willen de speelsters na drie nederla gen wel eens laten zien waartoe zij in staat zijn. De wil om te tonen wat zij Irene Brandsen scoort voor Oranje de winnende run tegen Italië. Achtervangster Vittoria Trentenova komt te laat, terwijl arbiter Loykens het sate reeds heeft laten horen. Wf HAARLEM. De Zwanenburger Peter Pieters besliste de ronde van Warmenhui zen voor junioren in zijn voordeel. Samen met Jan van Wijk uit Haarlem had hij een halve minuut voorsprong genomen. In de eindsprint bleek Pieters de rapste. Van Wijk werd tweede. De Badhoevedorper Erik Dompeling kwam op de vijfde plaats en Marco v.d. Hulst finishte als zevende. De Haarlemmer moest tweemaal voor een lekke band uit het zadel. In de ronde van Zwijndrecht was Mar co v.d. Hulst fortuinlijker en legde hij beslag op de overwinning. Samen met Peter de Groot uit Hazerswoude en de Brabander Vermunt had hij een ronde voorsprong genomen. Met een lengte ver schil regelde Van der Hulst de eindsprint in zijn voordeel Els van Leeuwen uit Lisse won in Harderwijk een koers voor dames. Jongeren van De Kampioen en Excelsi or hebben in Wieringen deelgenomen aan een landelijk jeugdtoemooi en daarbij wist Richard Dekker (E) het in zijn catego rie tot een overwinning te brengen. Zijn zevende reeds van dit seizoen. De klasse ringen van de anderen waren: tweede Michel Koster (K), vierde Gaby Schilder (K), John Bouman (K) en Jan Smit (K), vijfde Imanuel van Tintelen (E), Rob de

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 17