programma NK wielrennen in Spaarnwoude Ruime zege van Nicols I ”De zenuwen” voor dat examen? I I Eerste verlies Canadezen STOOTSLAGEN Voor veteranen, nieuwelingen en junioren I I I I Illi i 0-1-2, Canada 0-0-0-0-0-0-0 0 Shan Mc Donald I 1-0-6-1 (3'/3 in. 2), Irene Wallace 1-2-2-0 (2% J in.) DONDERDAG 3 JULI 1980 SPORT B Dieptepunt Luxe Nieuwelingen CRICKET HONKBAL SOFTBAL iig Is -o, 1 I- Cijfers i Wf üng >ter St) er- De enige teleurstelling, die de Oklaho- homa. jn- «o g r Jaap Werners: Grote Prijs der Lage Landen is het parade-paardje van de sport” l JOHN BRANDSEN I (Van onze wielermedewerker) I I :eft ide Ne set de ïts, ste de Om half een vertrekken ruim honderd nieuwelingen en zij moeten voor hun kampioensrace dezelfde afstand rijden als de veteranen. De rappe Haarlemmer Wim Otte, die dit seizoen reeds veertien keer won, moet het voor eigen publiek een heel eind kunnen brengen. Ook zijn stadgenoot Marcel Philips kan zich mo gelijk in de strijd op het voorplan men- Na de vanmiddag in te halen wed strijd tussen Canada en Oklahoma, ope nen Ashland en Canada het avondpro gramma om zeven uur. Nederland en Oklahoma volgen in de tweede wed strijd om negen uur. Andere Haarlemmers die mogelijk een rol kunnen spelen, zijn: Gerrit Krabben bos, en-Gé Fennis. Vooral als het op een eindsprint uit mocht draaien, is Fennis niet te onderschatten. Andere kansheb bers zijn o.a. Henk Kuiper, Johan Hup, Leen Poortvliet, Johan Pluimers, Tim Krabbé, Sjaak Koevermans en Joop Cu- velier. ogenblijk in Europa niet veel uitblinken de paarden”. Een suggestie van de heer Schoonder- woerd is om de formule van de Grote Prijs te veranderen, er een seriedraverij van te maken. Daar voelt Jaap Werners weinig voor.. „We hebben in het verleden geëxperimenteerd toen ons het veld van de Grote Prijs der Lage Landen niet helemaal beviel en daar zijn we van teruggekomen. We hebben al een interna tionale Prijs der Giganten als seriedra- gen. Net als de Kennemerlanders Rick Klardie en Adrie Kooiman. De overige renners komen allemaal van buitenaf. opstelde, kreeg bovendien nog een voor waardelijke schorsing van twee jaar. verij en laten we niet aan de Grote Prijs gaan sleutelen, omdat het veld één keer niet zo groot was als we gewend waren”. Al met al lijkt het weinig waarschijn lijk dat er veel aangaande de Grote Prijs der Lage Landen zal veranderen. Dat dan in de hoop dat de Jorky’s, de Mus tards en misschien zelfs de Idéal du Ga- zeau’s er volgend jaar bij zijn, op de laatste zondag in juni. Voor de kampioensrace van de junioren over 118,4 kilometer (37 ronden), waaraan 109 renners deelnemen, valt het startschot om half drie. Het organiserende De Kam pioen heeft met een Ab Harren, Rob Klin- ge, Ronald Vroom en Jan van Wijk vier serieuze kanshebbers voor de titel of één van de ereplaatsen in de strijd. Andere kanshebbers uit de regio zijn de Noord- hollandse kampioen Erik Dompeling uit Badhoevedorp, de Zwanenburger Peter Pieters en Ruud Boomsma uit Heems kerk. De Haarlemmer Marco v.d. Hulst en Ron Bos uit Heemskerk zouden aan de strijd van de nieuwelingen mogen deel nemen, maar zij hebben inmiddels de leeftijd van de junioren bereikt en drei gen daardoor tussen de wal en het schip te vallen. Voor de titelstrijd van de junio ren zijn zij namelijk niet geplaatst. Van der Hulst heeft in de hogere categorie echter al twee koersen gewonnen. Hij heeft daarmee bewezen goed met de juni oren mee te kunnen komen. n j- 1. 0 Italië 1-0-0-0-1-0-0 2 Paola Marfoglia 3-0-7-3 (6'/3 in. 1), Franca Bucchi 0-0-0-0 (2/3 in.). Oklahoma 1-0-0-0-0-1-1 3 Stacy Johnson 2-0- 1-1- (2 in. 1), Lisa Martinez 2-1-3-1- (5 in.). Italië 0-0-1-0-0-0-0 1 Franca Bucchi 3-2-2-5, Ashland Ohio 0-0-3-0-0-0-0 3 Jean Hofstetter 0-3-2-3. Oklahoma 0-0-0-2-0-0-x 2 Lisa Martinez 5- >ak 6-3 if- k- 1k Stand: 1. Ashland Ohio 6-10 27-13, 2. Canada 5-8 19-11, 3. Oklahoma 6-8 17-14, 4. Nederland 5-4 11-11, 5. Italië 8-0 15-40. Beste slagvrouwe: 1. Betty Veenstra 0.455 (5 uit - - - Tkachuck 0.417 (5 uit 12), 4. Lana Svec 0.400 (6 uit 15). >e)- an- 5-4. ass is)- l. 0 -2, li lt) ge i: i, s Jr) ÏS- ri- ir- 1-6 al- ;r- ru- ra- 7- 5- 6 ja- oe -2, ni- ;t)- er- 6- Het aantal starters, acht, was in de geschiedenis van de Grote Prijs der Lage Landen een dieptepunt. Daarvoor was bovendien de medewerking nodig van twee Nederlandse trainers, die afzagen van hun aspiraties om aan een andere koers mee te doen. Werners: „In de week voor de definitieve aangifte was het ver moedelijk kleine aantal starters ook voor ons een grote zorg. Nu zijn we met het resultaat niet eens ontevreden.Intussen vergeten de mensen dat wij in de afgelo pen jaren erg verwend zijn. De topnum- mers in het buitenland hebben vrijwel altijd minder starters opgeleverd dan de Ook de manager van de Zweedse ploeg liet zich in soortgelijke termen uit. „De meeste banen in Europa hebben het op het ogenblik moeilijk om de grote num mers bezet te krijgen. De koers hier steekt gunstig af bij wat ik onlangs in Kopenhagen gezien heb. Daar waren ei genlijk maar drie paarden van internati onale klasse en van die koers hadden de organisatoren oorspronkelijk een serie draverij willen maken. Dat ging niet door. Op Duindigt waren zes paarden van werkelijk internationale klasse, dus dat is zo slecht nog niet. Er zijn op het Het moet dus kunnen slagen. Zelf ben ik daar niet zo bang voor. Het plan om weer eens nationale kampioenschappen te or ganiseren is destijds geopperd door onze jubileumcommissie. Ze moeten dan ook het sportieve hoogtepunt worden van de viering rond ons 75-jarig bestaan”. De strijd om de nationale wielertitels in Spaarnwoude wordt zaterdagmorgen om tien uur ingezet met de strijd van de veteranen over 64 kilometer (20 ronden). (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM. Wat velen voor onmogelijk gehouden hebben, gebeurde op de zesde wedstrijdag van de Haarlemse softbalweek. Niet alleen zorgden de weers omstandigheden voor het eerst in dit toernooi voor bijna ideaal softbalweer, maar bovendien verloor het Canadese Harmony Centres het trotse ongeslagen record. Verantwoordelijk voor deze verrassende ontwikkeling waren de jeugdige speel sters van Oklahoma, die het bestonden met 2-0 te zegevieren. In deze ploeg van louter jeugdige ta lenten, speelde opnieuw Lisa Martinez een hoofdrol. Deze vijftienjarige werp ster, die in haar ploeg als een soort Haarlemmer-olie beschouwd kan wor den, liet zich ook gisteren door niets en niemand van de wijs brengen. De speel sters van Ed Dickson, die er alles aan gelegen was de overwinning in de wacht te slepen, domineerde vijf innings lang zeer nadrukkelijk. Met steun van haar veldsters bewees Lisa Martinez waartoe een goed „getrainde” arm in staat is. Nog geen wedstrijd het zij op de „heu vel” verstek gaan en desondanks hebben haar worpen aan snelheid en nauwkeu righeid nog niets verloren. SPAARNWOUDE. Op het snelle 3200 meter lange parcours in het recreatiege bied Spaarnwoude worden zaterdag 5 juli de nationale wielerkampioenschap pen op de weg verreden voor veteranen, nieuwelingen en junioren. In alle drie de categorieën gaan ruim honderd renners van start. De organisatie van deze titel strijd is door de KNWU gegund aan de 75- jarige Haarlemse Sport Vereniging De Kampioen. Naast de door de bond aan te wijzen juryleden brengt het organiserende De Kampioen zelf zo’n veertig mensen op de been om alles goed te doen verlopen. „Op papier hebben we de zaken helemaal rond en ik verwacht wel dat onze „bemanning” het kan klaren”, vertelt voorzitter Jan van Riessen. „We hopen natuurlijk op goed weer en veel belangstelling. Er is ruime parkeergelegenheid bij het parcours en zowel het parkeren als de entree is gratis. Er hebben 120 renners ingeschreven, maar titelverdediger Gerrit de Wit is daar Jaap Werners, secretaris van de Stich ting Nederlandse Draf- en Rensport, heeft over deze materie een duidelijke mening: „Wij beschouwen de Grote Prijs der Lage Landen als het paradepaardje van de sport. Wij willen de beste dravers van Europa naar Duindigt halen en daarbij mag het geen rol spelen, dat het geld naar het buitenland gaat”. hoopt Nol Houtkamp vanavond Oklaho ma te kunnen bedwingen. Houtkamp: „Defensief moeten we in staat zijn de Amerikaanse speelsters van runs af te houden. Aanvallend rest dan de vraag, hoe stellen we ons op tegenover Lisa Martinez. Overduidelijk heeft zij in de afgelopen dagen bewezen waartoe het spelen van veel wedstrijden kan leiden. Zelfs de voor de Oklahoma-speelsters ongunstige weersomstandigheden zijn van geen invloed en hebben de blessures tot een minimum beperkt. Alleen maar veel wedstrijden tegen sterke tegenstan ders kan het Nederlandse top-softbal ten goede komen”. (ADVERTENTIE) niet bij. De 37-jarige Haarlemmer Jan v.d. Horst, die het vorige jaar als tweede ein digde en in 1978 kampioen was, is wel van de partij en wordt tot de kanshebbers gerekend. Hij kent bovendien als lid van de organiserende club elk metertje van het parcours. Zelf blijft hij met zijn ver wachtingen aan de voorzichtige kant. „Ik leef helemaal naar dit kampioenschap toe en ben mezelf al een paar weken aan het testen”, laat Jan v.d. Horst weten. \,Het is te hopen dat ik niet al te nerveus ben. Met zo’n grote groep is het moeilijk fïetsèn en als ik er dan ook uit kan breken, zal ik het niet laten. Je moet natuurlijk ook geluk hebben en het mooiste is om met een leuk groepje weg te komen. Er kon weleens een verrassende kampioen uit de bus komen, want het parcours in Spaarnwoude is lichter dan in de tweede voorgaande kam pioenschappen”. Toch waren het echter juist twee zeld zame hjts die voor de verdiende overwinning op Italië zorgden. Voor de eerste hit tekende Ludy van Mourik in de eerste slagbeurt. Met Hilde Foks en Elly Zweers op de honken dreef zij de line-drive diep in het rechtsveld. Na der de run via Petra Goedkoop op een klap van Betty Veenstra de beste slagvrou we van dit moment moest het publiek tot in de vijfde inning wachten. Een machtige uithaal van Hilde Foks zorgde toen voor de tweede homerun van het toernooi. Tevergeefs probeerde Italië Petra Goedkoop af te troeven. Na de openingsrun van Ariani Morri kwamen de Azzurri er nauwelijks meer aan te pas. Alleen in de vijfde inning kreeg de EDO-werpster het door misgrepen van Marit Kreischer en Truus Ruiter hard te verduren. Runs leverden deze kansen Italië echter niet on. Met Loes Poort als starting-pitcher (ADVERTENTIE) best dat aan die gunstige uitzondering stoestand een einde gekomen is. Maar laten we daarover niet al te dramatisch gaan doen: tien jaar geleden hadden we veel grotere velden, maar was de kwali teit van de deelnemers een klasse minder”. Veel mensen hebben voor of tijdens school- en rijexamen wat ze noemen ..de zenuwen". Zij kunnen zich minder goed concentreren en maken daardoor vaak onnodig fouten. Gelukkig is er voor hen Valdispert, dat ook zonder bezwaar door kinderen gebruikt kan worden. Valdis pert is een zuiver natuurprodukt uit de v<t leriaanwortel. Valdispert brengt u weer tot rust maar maakt niet loom of slaperig. Valdispert dragees zijn gemakkelijk in te nemen. Vraag nadrukkelijk Valdispert. Uitsluitend bij apotheker en drogist. Lees vooraf de gebruiksvoorschriften. ma-werpster moest incasseren was wel licht het feit, dat in de zesde inning eerst de perfect-game verloren ging en vervol gens in de laatste slagbeurt van Canada ook de no-hit-zege naar het land der illusies werd verwezen. Veel deerde het de overgelukkige ploeg van coach Dick son echter niet en jubelend werd de beslissende nul van Renee Feaster op een tik van Noreen Murphy gevierd. Ook aan slag bewees Oklahoma de suprema tie ten opzichte van de ongeslagen koplo pers. Aanvallend excelleerde vooral Brook Dickson, die in drie slagbeurten even zo vele hits gaf. Fataal werd Cana da de vierde inning, waarin Oklahoma tot grote vreugde van het talrijke pu bliek het duel naar zich toetrok. Honks- lagen van Brook Dickson, Michelle Faulx, Lisa Martinez en Julie Amtzen deden in die fase van de wedstrijd Shan Mc Donald capituleren. Tevergeefs deed de Canadese coach nog een beroep op zijn heuveltroef Irene Wallace. Maar bij een 2-0 achterstand kon zij orde op za ken stellen. Tegen een verbeten strij dend Oklahoma was dat echter te laat. De onverwachte winst komt na de vele regen voor de organisatoren als een ge schenk uit de hemel. Ongemeen fel zal de laatste dagen om de eindzege gevoch ten worden. Ashland, Canada en Okla- horna hebben alle hun kans nog in eigen hand. Een belangrijke rol in het gehele gebeuren kan echter ook Nederland nog spelen. Tegen Italië trok de nationale ploeg voor de tweede keer aan het lang ste eind. In gevaar kwam de 5-1 zege nauwelijks. Een tevreden Nol Hout kamp rekent echter in de komende da gen op nog meer. „Het slaan is nog steeds zwak. We moeten in het slagperk meer lef tonen. De in de ploeg geslopen angst praat je echter niet één twee drie weg”. krachtmetingen met buitenlandse padr-~ den. Werners: „Als wij nu tegen het Vee- fonds zouden zeggen dat het het volgend jaar wel met wat minder kan, z!ou dat al heel vreemd zijn. Bovendien zou het geld dan zeker niet naar een andere koers gaan, maar gewoon voor de sport verlo ren zijn”. (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM. Gisteravond werd in de hoofdklasse honkbal een volledig pro gramma afgewerkt. De sterke ploegen wonnen alle, waardoor er aan de kop van de ranglijst niets veranderde. Amstel Tij gers blijft aan de leiding en heeft nu 33 punten. Neptunus (30) is tweede met pal achter zich Haarlem Nicols (28) dat in de ontmoeting met Vax Kinheim op geen problemen stuitte: 10-2. Doordat UW met 7-0 van ADO won zijn de Kinheimers onder de rode streep geko men want met 18 punten nemen zij nu de voorlaatste plaats in. Omdat de pitchers- basis van de Badmintonpad-club erg smal is, ziet haar toekomst er somber uit. De derby tussen Nicols en Kinheim heeft niet aan de verwachtingen beant woord. Het team van Huub Kohl was over alle linies veel sterker en won zoals het maar wilde. Door de duisternis werd de wedstrijd na zeven innings afgebroken: de uitslag geldt echter ten volle. Haitze de Vries werd met 5-2-9-1 winnend pitcher. Steve Donovan was voor de thuisclub de starting pitcher. Afgelopen zaterdag en zondag had hij ook al een flink aantal innings op de heuvel gestaan. Wederom moest de Amerikaan het werpen gaan verzorgen. Het was vanzelfsprekend niet verwonderlijk dat hij na éénderde innings volkomen in de vernieling ging. Hij had toen al zes honkslagen moeten incasseren en vijf tegenstanders de thuis plaat zien passeren. Hennie Jenken dreunde met Leo Naaktgeboren en Thijs Vervaat op de honken de bal ver over de afrastering en nadat ook Bill Nardi had gescoord werd Donovan vervangen. Frank Breek moest, nadat Donovan de dugout had opgezocht, het pitchen gaan verzorgen. Ofschoon geen werper van na ture heeft hij het ‘er redelijk goed van afgebracht. Nicols heeft een sterke aanval zodat het geen verwondering baarde dat Breek in 5% innings zeven honkslagen moest incasseren en dat op zijn werpen nog vijfmaal werd gescoord. Kinheim: 0-0-0-1-0-1-0 2. Nicols:. 1-5-2-0-0-1-1 10 Donovan (l'/ainn. 6 m): 1-1-6-1. Breek (52/a inn.): 2-3-7-2. Haitze de Vries: 5-2-9-1-. Homerun van Hennie Jenken in de 2e inn. met 2 man a/b. Bloemendaal en Onze Gezellen hebben in een negen innings durende wedstrijd de punten verdeeld. De uitslag was 7J. De partijen wogen volkomen tegen el kaar op. Gert Jan Seller wierp voor Bloe- mendaial 4-3-9-4. Belm (Onze Gezellen) noteerde 1-3-10-3. De Haagse scheidsrech ter Ton Bodaan heeft zich voortreffelijk van zijn taak gekweten: beide teams had den daaromtrent een gelijkluidende mening. Hoofdklasse: HHC-Quick (H), Bloemen- daal-Kieviten, VOC-Rood en Wit, HBS-VRA. Hoofdklasse, zaterdag: Feyenoord-Giants, Quick-ADO, H. Nicols-Neptunus (14.30), HCAW-Kinheim, A. Tijgers-UVV. Zondag: Giants-Feyenoord, ADO-Quick, Neptunus- H. Nicols, Kinheim-HCAW (14.30), UW-A. Tijgers. Eerste klasse A, zaterdag: Rooswijk-Tha- men (14'30), RCH-Schoten (14.30). Zondag:- Thamen-Rooswijk, Schoten-RCH (14.30). Eerste klasse B, zaterdag: Hoofddofp- Sparta (14.00), BSC Utrecht-Sparks. Zon dag: Sparta-Hoofddorp, Sparks-BSC Utrecht (14.30). Tweede klasse C, zaterdag: DVH-Terras- vogels. Zondag: Bloemendaal-HCTIW (14.30), Onze Gezellen-Schiedam (14.30), Lijnden-Wassenaar (14.30). Interregionale jeugd, zaterdag: Sparks-A. Tijgers (14.00). Zondag: Terrasvögels-Onzé Gezellen (14.00), H. Nicols-Kinheim (14.30). i Oklahoma zorgt ivoor verrassing (Van onze softbalmedewerker) Twijfels over formule GP der Lage Landen Is er iets mis met het pronkstuk van de Nederlandse draf sport, de Grote Prijs der Lage Landen? Met die vraag hebben velen uit de sport en verschillende verte genwoordigers van diverse media zich de afgelopen weken bezig gehouden. Laten we vooropstellen dat de editie van zondag j.l. zeker geen onvergefelijk specimen van de soort (draverijen voor de Europese topklasse) is geweest. Het koersverloop was daarvoor te simpel, de spanning te vroeg geweken. Aan de ande re kant is dat in deze sport incidenteel onvermijdelijk, op welk niveau de paar den zich ook bewegen, en het is weinig zinnig om daar erg veel waarde aan toe te kennen. Twee andere „verwijten” aan de Grote Prijs dient men serieuzer te nemen. Er waren oorspronkelijk slechts zes paarden, die hun inschrijving ge stand wensten te doen, al zijn er tenslotte met kunst- en vliegwerk acht gestart. In hoeverre is het reëel om f 200.000 prijzen geld uit te trekken voor een miniveld? En in hoeverre is het verantwoord om zo’n bedrag naar het buitenland te laten ver trekken, terwijl de situatie van eigena ren en trainers in Nederland steeds ha chelijker wordt? Daar staat de mening van Frans Schuddeboom, voorzitter van de eige naarsvereniging, tegenover. „Tegen dat hoge prijzengeld op zich zou ik geen bezwaar hebben als we daarna niet ge weldig zouden terugvallen naar prijsjes van minder dan f2000 in gewone koers- DISTRICT NOORD-WEST eerste klasse, zaterdag: De Meteoor- TIJBB. Zondag: Vikingen-HFC Haarlem Tweede klasse, zaterdag: Kennemerland- The Bears (10.00). Zondag: BSM-Geel Wit (14.30). Dames Tweede klasse B: Giants-DSC’74 (18.00). Wassenaar-JRC Ducks, Wassenaar-DSC’74 (ma 19.30). District: Alliance-Schoten (vrij), Sparks- De Pino’s 3 (13.00). Heren Eerste klasse: Kennemerland-SC Haarlem (vrij 19.30), DSS-DSC'74 (vrij 19.30), Bloe- mendaal-EHS (vrij 19.30), Kinheim-Kenne- merland (19.00). District: Terrasvogels-Rooswijk (vrij 21.00), EDO-Terrasvogels 2 (vrij), EHS 2- HBC (13.00), Kinhiem 3-THB (19.30), THB- Terrasvogels 4 (vrij 19.30), Hoofddorp-Ter- rasvogels 6 (vrij 19.30). jes. Onder de huidige omstandigheden zeg ik: de Grote Prijs is een luxe, die wij ons niet langer veroorloven kunnen. Bo vendien denk ik, dat dezelfde paarden die nu gekomen zijn, er ook geweest wa ren als we f 50.000 minder uitgedeeld hadden”. Een van de grote professionele fokkers van ons land, Joöp Schoenderwoerd van Fortuna’s Hoeve, heeft het daar veel min der moeilijk mee. „Het publiek kon top- dravers in actie zien en zolang dat bui tenlanders zijn, moet er niet gezeurd wor den dat het geld over de grenzen ver dwijnt. Dat geld komt trouwens op ande re wijze terug. Kijk maar eens naar de hoeveelheid publiek op de tribunes”. Het aantal betalende bezoekers was overigens deze keer 6280, royaal onder het record van de Wassenaarse piste maar nog altijd 3000 meer dan op een gemiddelde zondag. De totalisator-omzet bedroeg 1,25 miljoen gulden en de vuistre gel is, dat tien procent van de omzet als prijzengeld besteed kan worden. Daar moet dus dik geld bij, zou men kunnen Grote Prijs der Lage Landen en het kan redeneren. Gezegd moet echter worden, dat het prijzengeld van de Grote Prijs der Lage Landen volledig gedragen wordt door het Veefonds. De overige koersen van de middag, waaronder een supertrio-draverij die toch ook weer voor extra inkomsten zorgt, hadden een totaal prijzenbedrag van ruim f 100.000. Nu be trekt het Veefonds zijn middelen wel uit de paardentotalisator, maar het stelt zelf vast waar het geld naar toe gaat, voor het grootste gedeelte naar andere doelen dan de draf- en rensport. Enige jaren geleden gaf het Veefonds betrekke lijk willekeurig geld aan verscheidene koersen, maar men is daar vanaf gestapt. Daarna heeft het Veefonds vier grote nummers geadopteerd; de Derby's als de belangrijke koersen op nationaal niveau, de Grote Prijs der Lage Landen en de Grote Prijs der Nederlanden (respectie velijk voor dravers en volbloeds) als Nederland 2-1-0-0-2-0-x 5 Petra Goedkoop 4-3-2-4. Italië 1-0-0-0-0-0-0 1 Donatella Cena t 4-4-4-2. I De vijftienjarige Usa Martinez speelde gisteravond een hoofdrol als werpster van Okla- trokken speelsters Ariani Morri en Do- schuwing. De Europese s pen, die voor 1981 aan Nederland zijn i toegewezen, zullen vermoedelijk niet in I juli plaatsvinden. Op verzoek van Neder- land en Italië zal getracht worden de titel- strijd te verplaatsen naar september. Plaats van handeling zal vrijwel zeker het Noorder-Sportpark in Haarlem worden. De definitieve beslissing zal half oktober J in Rome genomen worden. Om het Euro- J pees hónkbal- en softbalkampioenschap niet gelijk te laten vallen, besloot het ESF- bestuur na 1981 de eerstvolgende titel- strijd te doen verspelen in 1984. De Europa-Cupwedstrijden van dit jaar zullen op het laatste weekend in sep- tember in België verspeeld worden. Op j het veld van Brasschaet zullen Terrasvo- gels en HHC onder meer de strijd aanbin- den met General Motors, terwijl ook Italië zij het niet door Kerodex op dit toernooi vertegenwoordigd zal zijn. caic aiagviuuwv. x. x3ciL,y vccxi&ua u.*tuu vu I 11), 2. Julle Arntzen 0.438 (7 uit 16), 3. Ann I izvlx fi 417 ZR ,114* 1 O\ A T nnn Qirnr, A AAA Zft (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM. Tijdens een be- stuursvergadering van de Europese Soft- k bal Federatie, die gisteren in Santpoort plaatsvond, is het Italiaanse Kerodex I voor twee jaar uitgesloten van deelne- i ming aan de Europa-Cupwedstrijden. De ploeg, die vorig jaar in de Europese be- J kerstrijd twee ongerechtigde speelsters Coach Tino Soldi werd eveneens door de ESF voor vier jaar geschorst. De be- -I natella Cena kregen een officiële waar- softbalkampioenschap- 11 anri Kodorlund 'ziin toegewezen, zullen vermoedelijk niet in

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 21