Treasure of matecumbe Silver streak expresse allerhande politienieuws Kleinzoon oprichter present Padvinders door PWN op herdenkingsbijeenkomst met omgeploegd speelterrein examens MULT1BONT I muziek I ijmond c UIT formatie „verrast” Volksdansen Romeinen in Velsen •Sculpturen Afzwemmen in Sportfondsenbad V AQC(bruin) Lange Nerts-delen mantel va. z tentoonstellingen s Geen spreekuur Persianer partes mantel ua. Grijs Kamchatka jasje v.a. 895- VOOR DE TWEEDE MAAL BINNEN EEN MAAND ■VB 7 DONDERDAG 3 IJMOND 19 8 0 JULI VIJFTIG JAAR HISTORISCH GENOOTSCHAP i Bak- der Kra- er Jr. 51.84, Scha- agde- -Kre- Door- gen- >ecke 47.63, Kos- ielijn 45.21, Van ames NEDERLANDS GROOTSTE BONTMAGAZIJN AMSTERDAM KEIZERSGRACHT 510 TEL.:020-262693 Ma t/m za 9-18 uur. Vernieling sterdan istad o erkt e [riffié i Redactie Joke Dieben-Frerichs (zwart) w,- 1.00-19.0 mpstraa 20.00 19.30 I en 21.3 randwee lithstraa L andweei dag t/n 20.30 u. rkarrer.- t) 21 u.: (ADVERTENTIE) i per- MULT1BONT ALS DE TEMPERATUUR STIJGT, DALEN ONZE PRIJZEN. lein 35. Pando nder de en 21.3 z’n koj nen, doe ran 10.01 Van de i Justiti erbonde Amste eid heel functie waardij City Theater Umuiden. Oorlogsverwikkelingen, chaos en romantiek zijn de ingrediënten voor „De dag dat Hollywood op z’n kop stond”. Een film, die in City 1 de toeschouwers terugvoert naar de verwarring in het zuidelijke deel van Californié na de verradelijke aanval van de Jappen op Pearl Harbour. Zes dagen nadat een belangrijk deel van de Amerikaanse vloot tot rokende wrakken is gebombardeerd Amerikaanse filmparadijs Hollywood. De wildste geruchten doen de ronde: een invasie is op komst, Japanse vliegtuigen worden waargenomen er dan is er opeen een vijandelijke onderzeeër, die voor de kust opduikt. Dit verdwaalde oorlogstuig zou de voorbode zijn van een omvangrijk bombardement op de filmstad. Om van Hollywood een minder gemakkelijk te localiseren doelwit te maken, geeft een Amerikaanse commandant opdracht om alle reclameverlichting buiten werking te stellen. Tanks rijden door de straten en schieten alles wat er als lichtbron uitziet aan flarden. Onttrokken aan dit oorlogsvertoon spelen zich in de Zomeractiviteiten Heemskerk. De volksdansers van Assumburg verzorgen in het kader van de Heemskerkse zomerevenementenreeks de komende week weer twee demonstraties: zowel vanavond als volgende week donderdag laat de volksdansgroep steeds van 19.30 tot 20.30 uur op het Burgermeester Nielenplein kleurrijke staaltjes danskunst zien. Zaterdag komen de turners van Tovado-Heemskerk in actie. Ze geven tweemaal een demonstratie, eerst van 11 tot 12.30 op het Europaplein en vervolgens van 14 tot 15.30 uur op het Burgermeester Nielenplein. Woensdagmiddag 9 juli komen de kinderen aan bod, als Marion Wardenaar om 14 uur op het Burgemeester Nielenplein een poppentheatervoorstelling verzorgt. Bij slecht weer wordt deze voorstelling verplaatst naar De Jansheren aan de Kerkweg in Heemskerk. Velserbeekfestival. Zoals te verwachten viel wordt het Velserbeekfestival geprolongeerd. Vorig jaar werd dit festival, dat toen voor de eerste maal rond de muziektent in park Velserbeek werd gehouden, een groot HEEMSKERK. In de maanden juli en augustus houden de burgemeester en wet houders van Heemskerk geen spreekuur wegens vakantie. In deze maanden kan een bezoek aan de burgemeester of één der wethouders alleen op afspraak. Een beeld uit de film Kramer versus Kra mer met Dustin Hoffman en zijn film-zoon Justin Henry. bioscopen niet alleen op het doek maar ook in de zaal romantische taferelen af. Regisseur Steven Spielberg heeft zijn best gedaan om dat aspect in zijn film geruime aandacht te geven. succes. Een reprise zat er dik in en is nu ook officieel rond. Het tweede Velserbeekfestival speelt zich af op 29, 30 en 31 augustus. Ook dit jaar zal de jaarlijkse kunstmarkt onderdeel van het festival uitmaken. Voor het overige staan een groot aantal muziek- en theatervoorstellingen op stapel, terwijl ook de kinderattracties niet op het programma zullen ontbreken. behulp van een Indiaanse vriend zich voorgoed te ontdoen van Sprangler waarna de schat van Matecumbe toekomt aan de rechtmatige erfgenamen van het vervallen familiebezit „Grassy”. In de tweede bioscoopzaal van City draait deze week voor de derde achtereenvolgende maal de succesfilm „Kramer versus Kramer” van Robert Benton met in de hoofdrollen onder meer de grootheden Dustin Hoffman, Meryl Streep en Jane Alexander. De cyclusvoorstelling van woensdagavond in City 2 toont deze week de film „The nine lives of Fritz the cat”, vrijelijk in het Nederlands vertaald als „Fritz! Hij is niet dood! Hij leeft....** Reden voor dit optimisme zijn de droombeelden van de aan drugs verslaafde Fritz. Nadat zijn vrouw hem de deur wijst vervalt hij in een intensieve dagdromerij waarbij zijn vorige levens de revue passeren. Hij verschijnt vervolgens op het doek met Juan, een militante Portoricaan en Wino die er van overtuigd is god zelf te zijn. Daarna komt hij als adjudant van Hitler voor de camera. Fritz ontsnapt aan de repressailles van Generaal Patton en verschijnt weer als ruimtereizigers naar Mars. In zijn visioenen belandt hij in het jaar 1984. Kissinger is president van de Verenigde om stijlverschijnselen te tonen die iets zeggen over uitdrukkingswijze en techniek van construerende kunstenaars die nog eigenhandig een beeld of compositie kunnen maken. Het gaat hier om een expositie van dingen in ijzer en staal, die als zelfstandige objecten bedacht en vormgegeven zijn. Veel aandacht is daarbij besteed aan intuïtie en gevoel voor ruimtelijke verhoudingen. Sinds 1965 heeft dit stijlverschijnsel al vanuit Amerika en Engeland grote invloed op beeldende kunstenaars in Nederland uitgeoefend, daardoor werd een vrij radicale breuk met traditionele technieken van steen en marmer hakken of bronsgieten in gezet. Met deze ruimtelijke kunst wil Roelie Strijk in haar nieuwste werken bovendien loskomen van een gelast stelsel van onderdelen. Zij zoekt haar compositie in het bij elkaar plaatsen van twee of meer delen, van meer dan één materiaalsoort waarbij het gedrag van de onderdelen binnen het ruimtelijk plastiek bepalend is. Ook Tony Andreas gaat op dezelfde manier „op inituïtieve wijze” om met het „beeld” of beter constructie. Daarbij leeft hij zich meer uit op de krachten die ontstaan door het buigen van de platen ijzer. Hij maakt niet alleen verbindingen om meerdere onderdelen aan elkaar te koppelen, maar om de op elkaar Zendercontrole - In samenwerking met de PTT zijn woensdag door de Heemskerkse politie drie FM-zenders in beslag genomen in een perceel aan de Kerkweg. Een constructie van Arie Berkulin. Een gesloten formatie, uit voor het oog losse onderdelen. inwerkende krachten te bedwingen en voelbaar te maken. Arie Berkulin heeft zich geheel los gemaakt van de verbindingen van materiaal in zijn composities. De verschillende onderdelen zijn wel vastgelast, maar de samenhang is niet aanwezig. Enerzijds zoekt Berkulin naar een vaste ordening, anderzijds gebruikt hij ook platen, profielen en repen, die spontaan lijken te zijn gerangschikt. Alle constructies van Berkulin spelen zich af op de grond en de vloer van de expositieruimte.’ Opening van een plaatselijke oudheid kamer had in 1930 voor de toenmalige gemeentesecretaris Van Loenen verre de voorkeur boven „losse cadeaus” bij gele- genheid van diens veertigjarig ambtsjubi leum. Zijn in Deventer woonachtige klein zoon besloot zijn toespraakje met aanbie ding van een Delfts blauw herdenkings- bord en een felicitatieregister, tastbare herinneringen aan het ambtsjubileum van zijn grootvader in 1930. Orgelbespeling. In het kader van de zomerevenementenreeks bespeelt Piet Vessies zaterdagmiddag het orgel van de Hervormde Kerk aan het Burgemeester Nielenplein in Heemskerk. Het concert begint om 14 uur en duurt tot ongeveer 15.30 uur. Belangstellenden kunnen tijdens de orgelbespeling vrij in en uit lopen. Carlsberg. De in Kennemerland genoeg bekendheid genietende popgroep Carlsberg is zaterdag 5 juli te gast in het Labyrinth aan het Raamveld in Beverwijk. Het optreden begint om 21.30 uur. De huishoudelijke agendapunten, vast gebreid aan de jubileumviering, werden woensdagavond uitermate snel afgehan- Ekstavo. Het Westafrikaanse slagwerkensemble Africa Djolé opent vrijdagavond Ekstavo 80, het zomeravondprogramma van het Witte Tejater Velsen. De trommelaars zijn vanaf 21 uur te beluisteren op het slotplein van de Ruïne van Brederode te Santpoort. Zie voor meer informatie de Uitwijzerrubriek, elders in deze krant. Veerstr. i. Vrijd. hat rub 21.15 u.: ladchen vrijdag .00-17.00 vryda an 15.01 n t/m 1 luud va Kerk an 09.00 1.00-11.01 '70 in 1-Hollat hij kor - persoo ich ten sr vani 19 ai pens» 205-207, r. 15.00- n stelling der pad- za. en an 14-1! VELSEN. Aan de Flevum-school slaagden voor het Mavo-3 examen Jan Dirks en Maarten van Elk. Een deelcertificaat behaalde Robert- Jan van Staveren, en het Mavo-4 diploma behaalden Jack den Drijver, Marieke Kiel en Berry Kools. an 21.15 23.45 u.: alseweg u.: De GEVESTIGD SINDS 1929 uur judi gemengd 9.30-22.0 ners, vri 3 30-17.; Voor de zondagmiddagmatinee brengt het Citytheater Walt Disney’s „Treasure of Matecumbe” van Rober Lewis Taylor wordt in Nederland onder de naarn „De schatgravers van Matecumbe” uitgebracht. Een film geschoeit op conventionele leest; een geheime kaart moet de weg wijzen naar een oude goudschat begraven in een Indiaanse graftombe, twee goedgeaarde schatgravers op zoek naar de kostbaarheden worden achtervolgd door een gruwelijke bandiet die alles in staat stelt om de kaart in handen te krijgen, moord en doodslag gaat hij niet uit de weg. Twee vrienden, Davie en Thad, komen in bezit van de schatkaart en beginnen hun avontuur met de kwaadaardige Sprangler op de hielen. De speurtocht leidt eerst naar oom Jim, die moet helpen bij het vinden van de schat. Het gelukt de beide vrienden om deze na tal van spannende verwikkelingen en bravourachtige ontsnappingen Jim te vinden. De hereniging is van korte duur. Na een aanval van de brute Sprangler verdwijnt hij en wordt door de jongens opgegeven. Hij verschijnt pas weer als de nood het hoogst is. Op het toppunt van de spanning komt hij op de proppen om Davie en Thad uit hun benarde positie te helpen en met Donderdag tot 21.30 uur. Te bereiken met tram 1 en 2. Vestigingen in Amsterdam, Arnhem, Eindhoven, Leeuwarden, Rotterdam (2). baar te maken. Ingezaaid gras kwam aar zelend boven de grond toen eind vorige week opnieuw bulldozers ten tonele ver schenen voor het leggen van een zoge noemde seinkabel langs het eerder vol tooide buizentracé. Voor de tweede keer binnen een maand werd de bewuste duin strook in een zandwoestijn herschapen. Bijkomend ongerief was ditmaal’ vernie ling van een elektriciteitskabel waardoor de padvinders tijdelijk zonder stroom kwamen te zitten. Het staflid Peter Tromp fungeert ook tegenover PWN en Hoog ovens als woordvoerder voor de scouting- afdeling. „Wij stonden maandag na het laatste graafwerk voor een voldongen feit. Schriftelijk en ook via de telefoon is door een PWN-woordvoerder meermalen tijdi ge informatie gegarandeerd. Daarmee is nu voor de tweede maal de hand gelicht. Als groep laten wij dit beslist niet over z’n kant gaan ook al staan wij als grondge bruiker juridisch uitermate zwak”. van de gemeente Velsen. Het speelveld direct buiten de deur is Hoogovensbezit. Vast honk was tussen 1945 en 1968 een meer zuidelijk geheel op Hoogovensge- bied gelegen bunker. Deze betonkolos werd in 1968 ten behoeve van fabrieksuit- breiding opgeblazen. De padvinders ver huisden naar hun huidige stek; wederom op basis van mondelinge toezeggingen die, zo blijkt nu, geen enkel juridisch houvast bieden. Tegenover het PWN werd om die reden gepaste terughoudendheid betracht toen naar buiten toe iets uitlekte over het aan te leggen buizensysteem. Op 21 mei gingen de forse koel waterbuizen (diameter 1.50 meter) onaangekondigd de grond in vlak bij het troephuis. De padvindersgroep werkte hierna met man en macht om de terreinstrook voor hun deur door afvlakken opnieuw toon- Arbei 51 -j arig slaat de paniek over naar het BEVERWIJK. In het Sportfondsen bad te Beverwijk zijn de volgende zwem mers geslaagd voor het kleuterbrevet: Henk van den Boogaard, Jan Taeke Boersma, Owen de Jong, Femke Ver- meule. Het A-diploma behaalden: John C. P. de Munk, Martijn Hoekstra, Dennis de Smit, Sander Neervoort, Barry Kuil, Tamara Vooren, André Koom, Agnar Boer, Victor Rossner, Daniël Lith, Kirsten Ybema, Iris Stuifbergen, Andrés Bouhof, Candice Hendriks, Monique van Baar, Antonio Na varro, Linda Dekker, Leo de Wit, Frans Schelvis, Silvia van Beek, Jerry de Vries. BEVERWIJK. In de Lutherse kerk aan de Beverwijkse Koningstraat stond woensdagavond het Historisch Genoot- schap „Midden-Kennemerland’^ uitvoe- deid. Een contributieverhoging (van 5 naar 7,50) kreeg zonder noemenswaardi- ge discussie zijn beslag. Geanimeerd sluit stuk van de bijeenkomst was een eerste rondgang over een foto-expositie inge richt in Huize „Scheybeeck” onder de naam „Gezicht op Beverwijk”. Vandaag was de eerste openingsdag van deze jubi leumtentoonstelling, waarvoor uit het eigen fotobezit van het genootschap een greep is gedaan. Zondag 17 augustus is de slotdatum van dit evenement. 4) 15.30. „Teken python H, Plein ;e IJmui- na tel I. 02550- Diefstallen- Bij een inbraak in een bouwwerk aan de Ogtropweg in Wijk aan Zee, is in de afgelopen nacht een wereld- ontvanger, een boortol en een schroeve- draaierset gestolen. Hierbij werd aan een aluminiumdeur schade toegebracht ter waarde van 1100 gulden. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Een toevoerleidlng voor koelwater is in mei van dit jaar gereedgekomen tussen een PWN-verdeel- station in de Castricumse duinen en het pompstation Westerhout op grondgebied van Hoogovens. Vlakbij het eindpunt aan Hoogovenskant loopt de nieuwe leiding door duingebied waar de Beverwijkse padvindersgroep André de Thaye zijn troephuis en speelvelden heeft. Deze af deling van Scouting Nederland zag een lustrumviering in april en later ook pink- steractiviteiten doorkruist door de buizenaanleg. Tegen met het PWN ge maakte afspraken in werd de staf van de André de Thayegroep niet tijdig geïnfor meerd over het tijdstip van de buizenaan leg. In een brief gericht aan het PWN in Bloemendaal wordt met verontwaardi ging gewezen op de gevolgen van nieuw terreinwerk eind vorige week. p Ruud van Zon. De Heemskerkse kunstenaar Ruud van Zon exposeert tot en met 11 juli etsen en houtsneden in de centrale bibliotheek aan de Kerkstraat te Beverwijk. De tentoonstelling is toegankelijk tijdens de gebruikelijke openingsuren van de bibliotheek: raadpleeg hiervoor de dagelijkse agenda. Romeinen. De traditionele zomertentoonstelling van de Archeologische Werkgroep Velsen gaat komend weekend van start in het Oude Raadhuis aan de Torenstraat in Velsen- dorp. De expositie, die ook dit jaar weer de titel „De Romeinen in Velsen” heeft meegekregen, geeft een beeld van wat de werkgroep aan oudheidkundige vondsten in de bodem heeft gevonden. Leden van de werkgroep geven de bezoekers desgewenst toelichting op de vondsten. Voorts wordt een diaserie vertoond. De expositie is tot en met 31 augustus op zondagen te bezichtigen van 12 tot 17 uur. Sculpturen. Het paradepaardje van Felison, de stichting ter bevordering van de beeldende kunst in de gemeente Velsen, is de jaarlijkse sculpturententoonstelling in en om het noordelijk koetshuis van Beeckestijn. Dit jaar heeft de stichting beslag kunnen leggen op werk van Roelie Strijk, Tony Andreas en Arie Berkulin. De zomerexposities van Felison zijn opgezet De André de Thayegroep beschikt voor de vaste activiteiten in het duingebied achter de Beverwijkse Bankenlaan over een houten gebouwtje, het Duinhuis, dat ooit op een andere plek fungeerde als koetshuis voor de bewoners van Huize Westerhout. Het gebouwtje staat op grond de valsheid van de schilderijen aan het licht komt. Na de moord op de historicus stelt George alles in staat om Hilly Bum’s uit de handen van de misdadige president- commissaris te houden. Tot driemaal toe wordt de jonge uitgever de trein uitgewerkt. Steeds weet hij weer ongedeerd in de „Silver streak expresse” te klimmen. De zondagmiddagmatinee vertoont aanstaande zondag de tekenfilm „Bambi” van Walt Disney met onder meer de verrichtingen van „Stamper” en ’’Bloem” ongeven met sfeervolle muziek in een oerwoud vol geneugten. Kennemer Theater Beverwijk. Ook in Kennemer 1 wordt de volle zalen trekkende film „Kramer versus Kramer” opnieuw geprolongeerd. In de nachtvoorstellingen van vrijdag en zaterdag weer een rolprent die geen verdere uitleg behoeft: „Voel jij, wat ik voel?”. In de tweede zaal van het Kennemer Theater de film „Breaking away”. De arthousecyclus vermeldt op woensdagavond de film,1’Ingorgo”. Luxor Theater Beverwijk. Evenals in het IJmuidense City-theater draait deze week in het Luxor-theater de film „De dag dat Hollywood op z’n kop stond”. In de tweede zaal is de film „10” op het doek te zien. Voor de jeugdigen is in het zondagmatineeprogramma de succesvolle filmfiguur Pippi te bewonderen. Deze dame zet uiteraard weer de boel op stelten. Aangehouden - De Doesburgse politie heeft op verzoek van haar Beverwijkse collega’s een 22 jarige inwoner uit Velsen- Noord aangehouden. De man, die naar Beverwijk is overgebracht, wordt be schuldigd van diefstal van een spiegel en een gezandstraalde ruit, eigendom van glasfirma Kreuder in Beverwijk. Staten geworden en er breekt een oorlog uit tussen de staat New Jersey dat dan als Nieuw Afrika te boek staat en Amerika. Deze laatste verliest de strijd. Wanneer Fritz uit zijn roes ontwaakt komt hij tot de ontdekking dat dit leven het slechtste is dat hij ooit heeft gekend. Stadsschouwburg Velsen. Onder regie van Arthur Hiller kwam de „Silver streak expresse” tot stand. Een film, die zich in de benauwde coupés van een exprestrein naar Chicaco afspeelt. Aan boord de jonge uitgever George Caldwel en Hilly Burns, de mooie secretaresse van een kunsthistoricus. Slechts doordat de deur tussen de coupés van beide reizigers weigert te sluiten ontstaat er een romance, die George in een beangstigend avontuur tussen de rails stort. Niets ontziende schurken, vrijages en humor voeren de bioscoopbezoekers naar het eindpunt van de reis; het station van Chicago waar de 200 ton zware locomotief zich te pletter rijdt. In de tussenliggende periode wordt de aandacht getrokken door de verwikkelingen, die zich rond een aantal valse Rembrants afspelen. De kunsthistoricus wordt onderweg vermoord door de president-commissaris van het Chicago Museum. Deze wil voorkomen dat een boek uitkomt waarin 19 en /rijd. 24 ina”, lf igorgo”, i zijn st in dien Meerlai ar de 8 smeer t ■straat ist is t issie vi limtelijï (NIROt ■dt hij d BEVERWIJK. Aan de Plantage Mavo slaagden de volgende herexamenkandi- daten alsnog voor het diploma. MAVO 3: Rob Pirovano. MAVO 4: Toos Beentjes, Edwin de Graaf, Rob Henneman, Ruth Matanic, Marianne Moorlag, Peter Mosselveld, Ca- rolien Oosthuijsen, Raymond Robart, In ge Stevenhaagen, Janneke Velthuis en Wim van der Winden. Aan het Berlingh College slaagde als nog de onderstaande kandidaten voor het diploma: MAVO: Gonneke Dijkman Dulkes, Be verwijk; Livia Douwes Dekker, Heems kerk; Eric Hegemam, Velsen-N.; Grietje Hoogendijk, Beverwijk; Richard Hoyer, Beverwijk; Stephan Huisman, Beverwijk; Okko Jager, Heemskerk; Ineke Lasee, Heemskerk; Ronald de Reus, Beverwijk; Monica de Ridder, Beverwijk; Anja Schweitzer, Heemskerk; Jolanda Stapel kamp, Beverwijk; Karian Versluis, Heemskerk. HAVO: Saskia Boddeke, Castricum; Irene Croese, Heemskerk; Josina van Dam, Heemskerk; Margriet Dijkman, Ca stricum; Ellen Driessen, Beverwijk; Wil lem Franke, Castricum; Paul de Kaart, Heemskerk; Lex van Straten, Castricum. V.W.O.: Lucie Douwes Dekker, Heems kerk; Margré Karsemeyer, Uitgeest; Jerry Steyn Beverwijk; Martin Weert, Heems kerk. Uit het leegstaande voormalige belas tingkantoor aan de Schans is voor enkele duizenden guldens aan koperen leidingen, rig stil bij het 50-jarig bestaan. De aange- telefoonkabels en brandhaspels gestolen, j kondigde jaarvergadering kreeg daarmee het karakter van een herdenkingsbijeen komst. De heer J. W. A. C. van Loenen, kleinzoon van de oprichter, hield een korte herdenkingsrede. Daarin kwam de rol van zijn grootvader uitvoerig in de aandacht.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 7