r 80 Weer kansen In ronde van Hoofddorp Bruggeman Sprintoverwinning voor Rob Borst Wim Otte favoriet I Beverwijkse ronde I Minimaal verlies voor Nederland MF I te STOOTSLAGEN 5 jne sd TENNIS BADMINTON SQUASH en SCHAATSEN KENNISGEVING Geopend vanaf ZATERDAG 5 JULI en iw ij ENGELBERT SPORT WAGENWEG 86 1 w k I 1? n. 10% KORTING 7 LI 1 Jat 26 19 80 SPORT JULI VRIJDAG 4 :4 V •uran I H 8811 Het grootste assortiment op internationaal gebied van Onze bijna 40-jarige gedipt, vakkennis is uw waarborg sm Cijfers Eigenaar: E. F. G. Tollenaar nü Haarlem, tel. 320686 DE RACKETSPECIALIST E. F. G. Tollenaar WAGENWEG 86, HAARLEM, TEL. 320686 ■fete. OPENINGSAANBIEDING: 3 weken lang op alle artikelen 8 se formatie. llandse’ rouwen em. Tel die zijn Oklahoma-kleedkamer bestormen. (Van onze wielermedewerker) w mg in i I nieuw 10 uur HOOFDDORP. De lange Zwanenburger Rob Borst heeft donderdagavond na een massale eindsprint de ronde van Hoofddorp voor amateurs en junioren op zijn naam gebracht. Met meer dan een lengte verschil bleef hij afgetekend aan de winnende hand. Alle ontsnappingen waren door het hoge tempo en vrijwel windstille weer op niets uitgelopen. de sprint wist lange Rob het dan toch te klaren. een koers over 55 kilometer. Deelnemende Kennemerlanders zijn: Ton Duin, Alex v.d. Heijden, G. Berben, Menno Jansen en Henk Welp. Zij zullen het voor eigen pu bliek van onder meer de Haarlemmers Jan v.d. Horst, Hans en Henny van Leeu wen en Gé Fennis niet cadeau krijgen. Er zijn bovendien nog vele andere favorieten van buitenaf van de partij. Het startschot voor de race van de juni oren over 80 kilometer, waaraan 82 ren ners deelnemen, valt om half vier. Van het organiserende Kennemerland moeten de Heemskerkers Ruud Booms- ma, Joop Broersen, Ron Bos en Peter van Lieshout met Rob van Geenen uit IJmui- den en de plaatselijke favorieten Fred Smit, Peter Vanacker en John Weenk in de voorste gelederen mee kunnen strij den. Tot hun voornaamste tegenstanders behoren o.m. de Haarlemmers Ragnar Martens, Ronald Vroom en Jan van Wijk, Peter Pieters uit Zwanenburg, de Noord- hollandse kampioen Erik Dompeling uit Badhoevedorp, Rob Klinge uit Velsen, de Alkmaarder Ronald Rol en Rick Wiese uit Amsterdam. Toen de ploeg uit Oklahoma vertrok gaf de thermometer ruim veertig graden aan. Bij aankomst in Nederland was de temperatuur nauwelijks vijftien graden. Dickson: „In die beginfase moesten we duidelijk acclimatiseren. Vooral aanval lend zaten we toen vast. Nu zijn we duidelijk gewend geraakt aan het Hol landse klimaat.” Op de laatste dagen van deze softbal- week is een levendige handel in souve nirs ontstaan. Vooral de ploeg van Okla homa heeft over belangstelling niet te klagen. Ook de handtekeningenjagers enw 51715 :en wel niet 0| i. Alsl leven. f iradini 3d. All itlaten- Roze' Canada 3-0-0-0-0-0-0-1 4 Irene Wallace 2-1- 7-2; Oklahoma 0-0-2-0-0-1-0-0 3 Lisa Martinez 7403 Sinds 1952 Racketspecialist Is Engelbert Sport c.«.«w-wgg. In het hoofdnummer van de amateurs en junioren werden al in het begin vele uitlooppogingen ondernomen, maar door het hoge tempo en vrijwel windstille weer werden alle demarrages in de kiem ge smoord. Kanshebbers als Rob Borst, Jan de Nijs, Marcel Kamerling, Rob van Geen en, Gé Kuit, plaatselijk favoriet Gerrit Visscher, Stan Snijders, Sjaak Pieters en Wim Koene waren in het eerste koersuur actief. Zij werden van hun inspanningen alleen maar premies rijker. Aan ontsnap pen bleek niet te denken. stvrouw ge club rel. 023 ir, knap 023 In de ronde van Maasdijk bracht de Haarlemmer Jan van Wijk het tot zijn vierde zege van dit seizoen bij de junioren. Zeven rondjes voor het einde was hij aan een solovlucht begonnen en bleef tenslotte met een straatlengte voorsprong aan de winnende hand. Zijn stad- en clubgenoot Ronald Vroom (beiden zijn van De Kam pioen) regelde het spurtje van een drie man sterk jachtgroepje om de tweede plaats in zijn voordeel. Derde werd Ver hoeven (Berkel-Enschot) en vierde Teun van Vliet (Honselersdijk). Het wielerfeest in het sportpark Adri- chem wordt zondag om twaalf uur ingezet met de koers van de nieuwelingen over vijftig kilometer. Onder de 73 deelnemers bevinden zich de plaatselijke favorieten Henk Beentjes, Gé Rietkerk, Aad Winke- laar en Adrie Kooiman met voorts uit de regio Rick Klardie (Heemskerk), Michel Verreij (Velsen-Noord), Anton Lute (Ca- stricum) en de Haarlemmers Ed Martens, Peter Nijssen, Wim Otte en Hans Vos. Vooral Wim Otte is een serieuze kansheb ber en vooral in de eindsprint is hij onge naakbaar Na de finish van de nieuwelingen gaan er 61 liefhebbers/veteranen aan de slag in luizen n e.a 82. Na ruim veertig kilometer koers wisten de fel op winst beluste Gerrit Visscher en Jan de Nijs dan toch te ontsnappen. Al leen Theo Noy, Gerard Ratterman en Gé Kuit konden hun aanval pareren. De vijf demarranten legden er flink de zweep over en zij schenen aan de strijd een beslissende wending te gaan geven. De sterke en stijlvol fietsende Jart de Nijs moest echter door een lekke band afha ken, waardoor de gang er een beetje uit raakte bij de kopgroep. Toen Martin Vis ser, Sjaak Pieters en Aad Vermeulen dan ook tot een serieuze tegenaanval overgin gen, waarna ook anderen in het peloton tot actie overgingen, kwam alles weer bijeen. De jonge Haarlemmer Ragnar Martens probeerde toen met een solo vlucht zijn slag te slaan, sloeg weliswaar een klein „gaatje”, maar de hoofdmacht liet hem niet gaan. Grote afwezige op de Haarlemse soft- balweek is het team van de Raybestos Brakettes, de regerende wereldkampi oen. De ploeg, die in de achterliggende drieëndertig jaar tegenover 1642 overwinningen slechts 215 keer verloor, kan sinds het vorige seizoen niet meer over voldoende geldmiddelen beschik ken om zelfs in eigen land ook maar een toonaangevende rol te spelen. Vorig jaar al werd de ploeg tijdens de nationale titelstrijd snel uitgeschakeld. Toonaan gevend is nu de ploeg van de Sun City Saints, die eerder reeds enkele malen de degens kruisten met Nederland. (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM. Uitstekend bevallen is Oklahoma-coach Dickson de eerste Haarlemse softbalweek. Overduidelijk hebben zijn jeugdige speelsters in Haar lem hun faam waar gemaakt, die hen Amateurs en junioren: 1 R. Borst, Zwa nenburg, de 70 km in 1.36.17; 2 S. Snijders, Zwanenburg; 3 H. Kuipers, Haarlem; 4 M. Visser, Amsterdam; 5 A. Kamsteeg; 6 H. Noy, Badhoevedorp; 7 G. Visscher, Hoofddorp; 8 J. Sparnaay, Aalsmeer; 9 Ko Zomer, Schermerhorn; 10 S. Pieters, Zwa nenburg; 11 L. Voorthuizen; 12 B. Luyc- ken, Haarlem. De onfortuinlijke Jan de Nijs ging weliswaar met grote achter stand op het peloton door de finish, maar hij kwam toch in het bezit van de leider- sprijs. Op het moment dat hij in de spits lek reed, was hij voor die prijs al bijna onbereikbaar geworden. De uitslagen: nieuwelingen: 1 A. Veld huizen, Uithoorn, de 35 km in 50.12; 2 R. de Kuiper, Amstelveen; 3 M. Philips, Haar lem; 4 C. Kalter, Haarlem; 5 R. Nat, Uit hoorn; 6 H. Vos, Haarlem; 7 E. Martens, Haarlem; 8 T. Zwirs. Badhoevedorp; 9 M. de Larambelle, Amsterdam; 10 C. Salen- tijn, Nieuw Vennep. 5LOTER. voor al ischaafj tel. 023 '7. Ope, en zal En dat dit door de vereniging Heemste de altijd direct na de districtskampioen- schappen georganiseerde toernooi daar door weer de traditie dat het het Haar lemse revanchetoernooi is, waar gaat ma ken. Want, zoals bekend, stond niet de door het district als eerste geplaatste strijdleidster Adri Kuhlmann tipt outsi- Schmidt, maar Marco Winter in de finale op Groenendaal tegenover Hans Brug geman. Uil u:ii iiBaai. (Van onze wielermedewerker) BEVERWIJK. Door de Beverwijkse Rennersclub Kennemerland wordt a.s. zondag op het parcours van het sportpark Adrichem aan de Aagtendijk in Bever wijk een wielerronde van Beverwijk ge organiseerd voor nieuwelingen, liefheb bers/veteranen en junioren. Er nemen in deze drie categorieën meer dan tweehon derd renners aan de strijd deel. ol lijvend uisbe Vlarré wen te ing pei rn, Rijs acht 9.1' der Gommersbach, een Amsterdamse za- terdag-eerseklasser of Kontakt-speler Jos van Schooten, als zijn medefinalist. (ADVERTENTIE) HAARLEM. Het ziet er naar uit dat districtskampioen Hans Bruggeman morgen in de finale van het Eindenhout- Een rit voor de jubileumcompetitie van de HSV de Kampioen op het par cours in Spaarnwoude, is donderdag avond in de eindsprint van een drie man sterk kopgroepje door Jan v.d. Horst ge wonnen. Tweede was Cor Baars, derde Jan Koomen, vierde Piet Hoogland en vijfde Marcel Rutte. z Bijna traditiegetrouw leidde Lisa Mar tinez de Oklahoma-defensie tegen het favoriete Canada. Slaagde de Ameri kaanse defensie er woensdag nog in Ca nada volledig af te stroppen, gisteren onthaalde Harmony Centres in de eerste de beste slagbeurt de jeugdige Ameri kaanse speelsters met een waar slagge- weld. Runs van Pat Wegner, Nancy Brentnell, en Darlene Solie leken in die beginfase een uiterst solide basis te zijn voor een ruime overwinning. Aangeslagen bleek Oklahoma echter nauwelijks. Lisa Martinez kreeg na de zwakke start steeds meer grip op de Canadese aanval. Mocht Harmony Cen tres in de tweede inning van geluk spre ken, dat Oklahoma niet tot het scoren van runs kwam, in de derde inning was In wilde galop daverde een peloton van ruim veertig man de laatste ronde in en na een massale eindsprint kwam Rob Borst, die eerder in de koers door pech van fiets had moeten wisselen, als een verdiend winnaar uit de strijd. Hij hield de concur rentie met meer dan een lengte verschil op afstand. Het was voor Borst zijn derde zege in dit seizoen. Onlangs in Zwanen burg werd hij voor eigen publiek in het „pak” gestoken en ook nu weer scheen hij gedwarsboomd te gaan worden, maar in Aan deze Hoofddorpse wielerronde, die georganiseerd werd door de HSC de Ba taaf als een interclubontmoeting met de nabuurclubs op een anderhalf kilometer lang parcours aan de Terveenlaan, ging een koers voor nieuwelingen vooraf. Daarin wist Albert Veldhuizen in zijn een tje te ontsnappen, werd nadien nog wel ingelopen door De Kuiper, maar na een fel betwist eindsprintje bleef de koersani- mator toch aan de winnende hand. Veld huizen kwam ook in het bezit van de leidersprijs. Op het Spekkelaanparcours in Lisse hield de Ren- en Toervereniging De Bol lenstreek een rit voor de zomeravondcom- petitie en die werd door de zelf nog actief fietsende voorzitter Jan van Dijk gewon nen. Samen met Nico Slingerland was hij ontsnapt. De uitslag: 1 J. van Dijk, de 43 km in 1.04.55; 2 N. Slingerland; 3 T. van Eyk; 4 K. Teeuwen; 5 B. Langeveld. Nieu welingen en dames: 1 R. Pos; 2 Hanneke Lieverse; 3 D. v.d. Reek. bezit heeft. Op de achtergrond scheidsrechter Roel Meijering. hebben hun Jacht” op de speelsters E geopend. Met name Lisa Martinez geniet de belangstelling van de jeugdige toe- schouwers, die na iedere wedstrijd de toernooi nog een week langer zou duren, dan winnen we deze wedstrijdenreeks.” Een uitspraak van de Amerikaanse coach, die gebaseerd is op de grote tem peratuurswisseling, die zijn ploeg moest ondergaan. insdag 39.71 ■golve ieskap J. Luy HAARLEM. Harmony Centres, dat woensdag nog de grote verliezer in de Haarlemse softbalweek was, heeft op de voorlaatste dag van dit zonder enige twijfel geslaagde evenement opnieuw met succes een greep naar de eerste plaats gedaan. Zelfs het feit dat de Canadese speelsters het toch raak. Met Sheila Hays en Brook Dickson op de honken sloeg de rappe Michelle Faulx een driehonkslag, dat de marge tot 3-2 terugbracht. Op dat mo ment ook rook het talrijke publiek weer een verrassing. Gesteund door het pu bliek dat natuurlijk partij koos voor de under-dog, was het Lisa Martinez zelf, die met een tweehonkslag Bobbi Carmi- chel over de thuisplaat bracht. Een ge waarschuwde Irene Wallace liet het ech ter niet verder komen. Alle vreugde om de gelijkmaker sloeg in de achtste inning echter om in grote droefenis. Een mis lukte worp van Lisa Martinez gaf Ann Tkachuck - een andere hoofdrolspeel ster in dit toernooi - de kans fel uit te halen. Toen bovendien achtervangster Dee Gerlach in de fout ging, waren de Canadezen er als de kippen bij om de winst veilig te stellen. In de avonduren liep ook Ashland te vergeefs storm op de Canadese defensie. Harmony Centres, dat het zelf aanval lend ook liet afweten, besliste de strijd in de tweede slagbeurt na een vrije loop voor Diane Lynn en een klap voor twee honken van Sharon Kleckner. Jllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllim Canadese ploeg herstelt zich via dubbele zege gisteren in een kort tijdsbestek twee wedstrijden moesten spelen was voor de ploeg geen al te grote handicap. Werke lijk lastig maakte echter opnieuw Oklahoma het de Canade- In het damesenkelspel lijkt de uit Assen afkomstige overgangsklassespeelster Ma non Bollegraf, na de winst op Margo Kra mer, kanshebster, net als de uit Uitgeest afkomstige Anneke Jelsma, die gisteren in de kwartfinale Betty Ruigrok met 6-4, 6-3 de baas bleef. Met Lili Weijers heeft Hans Bruggeman ook goede papieren in het gemengd dubbel. Manon Bollegraf en Frftjof Hosselet zijn zeer waarschijnlijk toernooi toch weer met Hans Schmidt hun tegenstanders. Als Hans Koonen en geconfronteerd zal worden. Fritjof Hosselet vandaag geen fout maken tegen Noud Weijers en Bob Wijnands, treffen zij het duo Bruggeman en De Bont morgen in de finale van het herendubbel. In het herenenkelspel in de C-groep moet het vandaag wel gek gaan wil de winnaar van vorig jaar, Marcel Dijkman, morgen niet weer in de finale staan. Wed- t»ii Uitblinkster Lisa Martinez (Oklahoma) gaat in het duel tegen Canada uit op het derde honk, waar kortestop kim Cudmore de bal reeds in haar Canada 0-I-0-0-0-0-X 1 Shan Mc Donald 4- 1-3-1; Ashland 0-0-0-0-0-0-0 0 Pam Tarrh 2-1- 3-0 Oklahoma 1-0-0-0-0-0-X Lisa Martinez 7-0-2- 1; Nederland 0-0-0-0-0-0-0 0 Loes Poort 3-1-0- 4 Stand: 1. Canada 7-12 24-14; 2’ Ashland Ohio 7-10 27-14; 3. Oklahoma 8-10 21-18; 4. Neder land 6-4 11-12; 5. Italië 8-0 15-40. Beste slagprestaties: 1. Julie Amtzen (Okla homa 0.421 (8 uit 19); 2. Betty Veenstra (Neder land) 0.385 (5 uit 13; 3. Pam Tarrh (Ashland) 0.375 (6 uit 16) De Zwanenburger Rob Borst gaat in Hoofddorp na een massale eindsprint afgetekend als winnaar door de finish „Er is veel gedemarreerd in deze koers, maar het ging te hard om weg te kunnen komen", merkte hij tamelijk monter na afloop op De tweede wedstrijd van gisteravond bracht Oklahoma en Nederland tegen over elkaar. In een recordtijd van nau welijks vijftig minuten moest Oranje wederom het verlies incasseren. „We moeten gewoon erkennen dat we er nog lang niet zijn”, was het commentaar van een lichtelijk teleurgestelde Nol Hout kamp. „Onze achterstand in het slag- perk is veel te groot. Misschien kan life pitching van een Amerikaan ons uit de problemen helpen. Bovendien zal het aantal wedstrijden uitgebreid moeten worden als we dichter bij de top willen komen.” 5-3-51 vooruit was gesneld. Dickson: „Als het klagen. Ook de handtekemngenjagers degens kruisten met Nederland. ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiin De nederlaag kreeg de nationale ploeg reeds in de eerste inning te incasseren I toen Marian van Deursen tot twee keer g toe op kinderlijke manier in de fout ging. Nog had de schade voorkomen kunnen worden als Ludy van Mourik bij het stelen van het tweede hook door I Brook Dickson had ingegrepen. (Ludy van Mourik na de wedstrijd; „Ik had die bal niet mogen laten gaan”.) Dankbaar maakte Sheila Hays van de geboden kans gebruik haar ploeg op 1-0 te zetten. Een onmachtig Oranje viel daarna te vergeefs aan. De overtuiging in het slag- perk ontbrak vrijwel steeds. Alleen Hü de Foks en Elly Zweers zagen kans Lisa Martinez te kloppen. Scoringskansen le verde het echter niet op. Uiterst zuur was de nederlaag voor werpster Loes Poort, die uitstekend op dreef was en hoewel zij geen enkele hit kreeg toch door haar veldsters tot verliezende werpster werd gebombardeerd. Hopelijk zal het Nederlandse softbal lering weten te trekken uit de nu opgeda ne ervaring. Marian van Ginhoven (ex- international en coach van EDO): „We weten weer waar we staan. Niet alleen aan slag maar ook in het veld zullen we veel agressiever moeten worden. Veel- erg veel is er nog te doen.” Vanavond zal het toernooi om zeven uur worden afgesloten met de wedstrijd Nederland - Canada. Gezien het feit, dat er op deze avond slechts één wedstrijd wordt gespeeld, hebben de organisato ren besloten een gereduceerde toe gangsprijs van kracht te laten zijn.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 27