EUROPESE RUWSTAALPRODUKTIE LOOPT TERUG politienieuws en wervci Besparende ideeën met fors geldbedrag beloond Steun bevolking mogelijk via handtekeningenaktie w kwispe door I k De zusjes en de dierenvriend. kort ijmondnieuws van schepegfe rederijen DRIE WERKNEMERS GOED VOOR BIJNA TIEN MILLE iJMOND Protest tegen flatbouw Terrasweg (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. „Estel Hoogovens BV“ in IJmuiden zal het verwachte productieniveau van 5,8 miljoen ton staal voor dit jaar niet halen. Deze ontwikkeling heeft niet alleen te maken met het feit dat het staalbedrijf gebrek zou hebben aan personeel in de productiesek- tor. De wervingsresultaten van de afgelopen maanden zijn zelfs beter dan aanvankelijk werd verwacht. Ook bestaat er nog een voort durende behoefte aan gekwalificeerd onder houdspersoneel. o Productiecijfer De Nederlandse ruwstaalproducent Estel-Hoogovens BV in IJmuiden Recessie in auto-industrie bedreiging voor Hoogovens Directeur produktie, B. de Heer, speldt de heer Jeursen het zilveren ideeëninsigne op De heren Schellevis en Van der Bos kijken toe 3 au 4* 5 0 0 0 3 de t en ren. ordt kri- tsen zul- iver rael lent ien- be- i 10 stad aakt rres- 1 de Aan het verwachtingscijfer van 5,8 miljoen ton staal op jaarbasis lag de filosofie ten grondslag dat het met een dergelijk productieniveau mogelijk zou zijn de sterk stijgende kosten voor dit jaar nog enigszins te kunnen goedmaken. Op verschillende markten waar Estel- Hoogovens BV levert doen zich momenteel recessies voor. Met name in de Verenigde Staten is de productie van de auto-industrie met 30 percent gedaald. Autogi ganten als Chrysler en Ford verkeren in ernstige pro blemen. De conjuncturele ontwikkelingen in de Verenigde Sta ten hebben er toe geleid dat afnemers van het IJmuiden- IJMUIDEN. Bij Estel-Hoogovens B.V. werden woensdag drie personeelsleden beloond voor de door hen ingezonden ideeën. De geldbedragen, die tezamen een bedrag vormden van 9.550 gulden werden overhandigd door directeur produktie, B. de Heer. Dat de productie van het ruwstaal gedurende het tweede halfjaar van 1980 zal dalen is voor de directie van Estel-Hoogovens BV een vaststaand feit. De omvang van die daling zal worden bepaald door een aantal arbeids- marktfactoren, de internationale situatie en de wijze waarop de wereldstaalmarkt daarop zal reageren. Enkelbreuk. Een 19-jarige bromfietser uit Heemskerk belandde donderdag met een enkelbreuk in het Beverwijkse Rode Kruisziekenhuis na een aanrijding op de Halve Maan. De jongeman kwam hier ten val door een personenauto die hem bij het rechts afslaan de pas afsneed. Bestuurder was een 58-jarige inwoner van Uitgeest. trokken. De Meeuw, die in 1949 is ge bouwd, heet thans Imad en de Albatros, welke van 1975 is, voert de naam Habib. KWISPELdoor schrijft over honden die in het Kerbertasiel aan de Heeren- duinweg 8 in IJmuiden op een nieuwe eigenaar zitten te wachten. Behalve op woensdag en zon- en feestdagen is het asiel dagelijks geopend van 9 tot 12 en van 3 tot 6 uur. ’s Zaterdags van 9 tot 1 uur. In het kader van de lopende AROB- procedure wordt op 29 juli een uitspraak verwacht van het Velsense college. Als die voor de betrokken gemeentenaren nega tief uitvalt volgt voortzetting van de be zwaarschriftenprocedure tot in hoogste instantie, de Kroon. De aan Smit Internationale Havensleep dienst toebehorende sleepboten Astro- Namen: Rum en Wisky Ras: bastaard foxen Soort: teefjes Prijs: 80,- Inlichtingen: 02550-15744. isten t zij van idei- comt chei- vens tzet- >rga- ver- blad vor- en- i de te iien be nen n”. ex- t nu ord- ioor leeft i li- Her- I dat over So- >lks- lAW slas- t te gers 1VA van om- stu- lige wildebrassen van het type „gezellig vuilnisbakkie”. Daarmee is niets gezegd ten nadele van de twee vondelingen. Integendeel. Maar in een tijd dat mensen „rasbewust” een hond aanschaffen en de voorkeuren variëren van herder tot poedel, is een hond zonder een duidelijk „fabrieksmerk” best een verademing. Rum en Wisky zijn zeker niet groot te noemen. Met de nodige reserve ver wacht KWISPELdoor ook niet dat er nog veel „groei” zal inzitten. Dat bete kent dat deze blije meiden in ieder geval wat huisvesting betreft geen problemen zullen opleveren. Op het gazon bij het asiel wordt nog wat gedold en gestoeid. Dan blijkt dat Rum (het zwartje dus) de felste van het tweetal is. Wisky, ook zeer attent, ziet in Rum duidelijk het „oude re” zusje. Voor de fotograaf is het een heidense klus de bewegelijke honden op een plaatje te vangen. Als de een zit staat de ander er schots en scheef bij. En omge keerd. De collie-achtige blaffende viervoeter van verleden week vond al zeer snel na publikatie een tehuis in IJmuiden. Kienen. Vrijdag 4 juli om acht uur ’s avonds wordt er in Café IJmond aan de Wijkerstraatweg te Velsen-Noord een kienavond georganiseerd door KJC Ons Genoegen. Th. J.N. van der Klei. Als voorzitter van de welstandscommissie wordt hem verweten het projekt te hebben „doorgedrukt” met opzijzetting van esthetische bezwaren die voor een eerder gelanceerd gelijksoortig bouwprojekt wél golden. Woordvoerders van de Terrasweg en de Stichting Santpoort tikten wethouder Bijl tijdens eerder gemelde hoorzitting ook op de vingers over het nog steeds ontbreken van een bestemmingsplan voor de bouw locatie aan de Terrasweg en andere delen van de gemeente Velsen. Het Velsense college werd in 1976 door Gedeputeerde Staten gesommeerd de bestaande achter stand op dit punt spoedig in te lopen. Daaraan is tot nu toe geen gevolg gevolg gegeven. Estel-Hoogovens BV, dat verleden jaar tot een staalpro- ductie kwam van 5,4 miljoen ton, durft zich nog niet uit te spreken over een definitief productiecijfer voor dit jaar. Het eerste kwartaal van 1980 werd geheel overeenkom stig de verwachtingen afgesloten met een productie van 1,3 miljoen ton ruwstaal. In het tweede kwartaal bleef de productie met 50.000 ton achter op de geraamde 1,5 miljoen ton ruwstaal. Voor het derde kwartaal verwacht men 200.000 ton minder te produceren dan de geraamde 1,5 miljoen ton. Het vierde kwartaal zal mogelijk een nog grotere tegenvaller in petto hebben. Dat betekent dat het jaarproductiecjjfer mogelijk lager zal zijn dan dat van 1979. Of in verband met deze te verwachten ontwikkelingen over zal worden gegaan tot werktijdverkorting valt nog niet te voorspellen. Gedurende het afgelopen half jaar zijn er als gevolg van personeelsgebrek veel overuren gemaakt. Bij lagere capaciteitsbezetting lijken die over uren straks minder of mogelijk zelfs in het geheel niet meer noodzakelijk. Bovendien maakt het bedrijf momen teel gebruik van diensten van derden. Verwacht wordt dat er op dat punt nog wat speling bestaat door die uitbestedingen terug te draaien. Resumerend komt het er op neer dat een lagere bezetting van de installaties vaststaat; dat er zich incidenteel fabrieksstilstanden kun- De vakantietijd is weer aangebroken. Dat betekent voor ettelijke miljoenen genieten van zee en zon. Natuurlijk niet in Nederland want daar heersen aan houdende regenbuien en stevige westen winden. Probleem bij het „op reis gaan” betekent voor veel mensen nog steeds „wat doen we met ons huisdier?”. Ieder jaar opnieuw wordt dat probleem door een aantal mensen op een mensonwaar dige wijze opgelost. Honden, klein of groot, worden „ergens” vastgebonden en aan hun lot overgelaten. Ziezo Pa, Ma en de kinders kunnen gaan genieten van hun welverdiende vakantie! Rum en Wisky zijn door een patrouille rende politieauto aangetroffen op Rijks weg 9. Vastgebonden aan een bermpaal- tje! Oom agent zorgde ervoor dat de dieren in het asiel terecht kwamen. Twee zusjes. Rum in een zwart omhulsel met witte bef, dito borst en pootjes. Wisky getooid in een witte, glasharige vacht met wat „Dalmatiner” stippen. De merkwaardige avonturen waarvan de dieren het slachtoffer zijn geworden heeft hun vertrouwen in de mensheid nauwelijks enig geweld aangedaan. KWISPELdoor en de fotograaf worden uitbundig begroet. Een wandeling heeft eigenlijk weinig zin want Rum en Wisky zijn uitsluitend in voor hollen en stoeien. Een paar gezel- Platendiefstal. Uit een particuliere woning aan de Beverwijkse Dierlustlaan zijn woensdagnacht grammofoonplaten ter waarde van vijfhonderd gulden ont vreemd na inbraak. Aan de achterkant van het pand verschafte men zich toegang via een wc-raampje. De bewoners waren de bewuste nacht afwezig. Personenauto terecht. Een Amster damse garagehouder kon donderdag een op 10 maart in IJmuiden gestolen perso nenauto (merk Mercedes) aan de politie overdragen. Het voertuig werd op de be wuste datum ontvreemd aan de Huygens- straat waar de oorspronkelijke eigenaar woonachtig is. De man die de wagen te koop aanbood nam snel de benen toen de betrokken garagehouder voor nadere in formatie de politie belde. De in Haarlem gevestigde International Transport Contractors (ITC) heeft haar sleepboot Sandy Cape verkocht naar Ca nada. Deze in 1973 in Noorwegen gebouw de sleepboot behoorde met het zuster schip Sinader tot de eerste sleepboten van de ITC en heette toen Sistella. Na aanvan kelijk onder Noorse vlag te hebben geva ren werd de Sistella in 1978 onder die van Panama gebracht waarnaar de naam werd gewijzigd in Sandy Cape. De 496 bruto ton metende sleepboot behoort nu onder de naam Captain lonassis S toe aan de Quebec Tugs Ltd. De havensleepboten Meeuw en Alba tros, welke oorspronkelijk hebben toebe hoord aan de K.N.S.M. te Amsterdam en in 1979 overgingen naar de Rederij Goed- koc, zijn naar Libanon verkocht. De schepen zijn inmiddels naar Tripoli ver hef dikteverschil tussen in te zetten platen in de normaliseeroven gelden, te verruimen. In de normaliseeroven van walserij-west mocht het dikteverschil tussen twee platen die tegelijk in de oven werden gezet niet groter zijn dan 5 millimeter. Deze beperking kan volgens de heer Jeursen verruimd worden waardoor het rendement van de ovens verbetert en er op energie wordt bespaard. De derde beloning ging naar de heer A. Schellevis uit Heiloo. Hij zond een idee in, dat behalve energiebesparing ook verlaging van onderhoudskosten inhoudt. Zijn voorstel was om een van de vier in bedrijf zijnde circulatiepompen in een oxyde-put van warmbandwalserij 2 buiten werking te stellen. Het was hem gebleken dat met drie pompen hetyelfde resultaat wordt behaald. Voor deze goede ideeën is de heer Van der Bos met 2750 gulden, de heer Jeursen met 3300 gulden en de heer Schellevis met 3500 gulden beloond. Beiden ontvingen tevens het zilveren ideeëninsigne. se staalbedrijf terughoudend zijn bij het afgeven van leveringsopdrachten. Verwacht wordt dat de ruwstaal- productie van alle westeuropese staalproducerende lan den voor de rest van dit jaar zal teruglopen. tags rpti- Bui- che Jo- nog zijn aan van noom en Astroloog zijn verkocht naar d,e Belgische marine. De eerstegenoemde zal de naam Ekster A 998 krijgen en de ande re wordt herdoopt in Valke A 950. De in 1960 door de Scheepswerf Bodewes te Millingen gebouwde sleepboten heetten aanvankelijk Schouwenbank en Steer.- bank, die in 1972 werden gewijzigd. Maandagmiddag verliet het motorschip Pancius de Middensluis met bestemming Spitsbergen. Dit is de vroegere loodsboot Pollux, die onlangs werd verkocht om air onderzoekingsvaartuig dienst te gaan doen. De aan boord zijnde mensen van de wetenschap zullen trachten, aan de hand van de te vinden overblijfselen, te weten te komen hoe de omstandigheden waren van de deelnemers aan de expeditie einde 16e eeuw van Willem Barentsz en Jacob van Heemskerck. De heer P. H. van der Bos uit Velsen-Noord, werkzaam bij de centrale magazijn- en opslagafdeling, kwam met het voorstel de tussenopslag van afgekeurde blokvormen, alvorens ze naar een verwerkingsbedrijf worden verzonden, te laten vervallen. Voor heen werden deze blokvormen eerst opgeslagen in het op- slagpark „Bosweg”. Met het rechtstreeks doorzenden van de afgekeurde vormen wordt een aanzienlijke besparing op trans port- en kraankosten gemaakt. Vooral energiebesparend is het voorstel dat door de heer G. J. Jeursen uit Beverwijk werd ingediend. De heer Jeursen, die ploegchef is bij de kwaliteitsafdeling produktgroep constructies- taaL diende het plan in om de beperkingen die ten aanzien van Met een massale steunbetuiging wordt een nieuw pressiemiddel toegevoegd aan de lopende bezwaarschriftenprocedure krachtens de Wet AROB (Administratieve Rechtspraak Overheidsbeslissingen). Te gen afgifte van de vereiste bouwvergun ning door B en W op 2 mei wordt daarmee protest aangetekend Twee bezwaar schriften, ingediend door de Stichting Santpoort en de „Bewonersgroep Terras weg” werden van een mondelinge toelich ting voorzien tijdens een hoorzitting vori ge maand in het Velsense gemeentehuis. Hier geuite kritiek was gericht tegen de voorgenomen hoogbouw, een apparte mentenflat van vijf woonlagen, en meer algemeen het gemeentelijk welstandsbe- leid. De flatbouw op zichzelf wordt zeker op de gekozen locatie, een voormalig boer- derijterrein, ontoelaatbaar geacht vanwe ge de afmetingen die tot de omringende laagbouw in geen enkele verhouding staan. Zwarte Piet binnen de voorafgaan de beoordelingsprocedure (in welstand commissie) is en blijft voor de buurtbewo ners de in Haarlem gevestigde architect (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT. In Santpoort blijft gevoerde aktie tegen hoogbouw aan de Terrasweg niet langer tot deze woonstraat beperkt. Via een oproep in een plaatselijk blad krijgt heel Santpoort deze week gelegenheid in te spelen op het buurtprotest door plaatsing van een handtekening. Inlevering van een invulstrook, onderdeel van de eenmalige advertentiecampagne, is mogelijk op de adressen Hoofdstraat 168 en 205. Hagelingerweg 58 en Bloemendaalsestraatweg 129 (Satpoort-Zuid). Voor tekening ter plekke liggen hier ook handtekeningenlijsten klaar. O**'#*- nen voordoen en dat pas in de loop van de komende maanden kan worden vastgesteld of werktijdverkorting noodzakelijk is. Nog zeer recentelijk heeft de directie van het staalbe drijf laten weten dat het afwijzen van een wervingsaan- vraag voor 500 Joegoslaven verstrekkende gevolgen zou hebben voor het bedrijfsresultaat. Het uitblijven van de noodzakelijk geachte werknemers in de productiesector zou niet alleen het jaarcijfer in gevaar brengen maar bovendien een financiële aderlating van 100 miljoen gulden betekenen. Nu wordt gesteld dat ten tijde van de wervingsaanvraag meer Nederlanders konden worden aangetrokken dan er vertrokken. Ook de wervingsmoge- lijkheid van vrouwen heeft een gunstige uitwerking ge had op het personeelsbestand. Het aantal Engelsen dat in dienst is getreden van Estel-Hoogovens BV is hoger uitgevallen dan op grond van ervaringen in dat land werd verwacht. Verder konden er meer zogenoemde kortver- banders worden ingezet in het productieproces. De be drijfsleiding zegt dat „dank zij de meevallers” de perso neelsbezetting in cijfers uitgedrukt minder nijpend is dan vorig jaar werd aangenomen. Het aantal vacatures voor productiefuncties zou momenteel circa 300 bedragen.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 5