Frans Reuser Tebroke toch naar Moskou naar Telstar VIERDE PLAATS MARLEEN NIESTEN Remise Timman tegen Karpov Hans Krank! terug [wielerkoersen zaalvoetbal bij FC Barcelona SCHOCKEMÖHLE WEG Interregionale klasse in Mogelijk protesten Franse sportlieden sportpuntïq j VIERDE PLAATS OP TIEN KILOMETER IN STOCKHOLM I 18 DINSDAG 8 JULI 19 1980 I i z=-: I (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) Gerard Tebroke: limiet gehaald. De overige uitslagen in Stockholm zijn: maar zeker ook aan het aanhouden van was (Van onze wielermedewerker) 4 Tebrokes geslaagde poging komt niet als een verrassing. Gezien zijn prestatie die hij eerder dit seizoen onder slechte weersomstandigheden neerlegde, het duidelijk dat de Aaltenaar in een goede race ruim onder de 28 minuten zou moeten kunnen komen. Vooral zijn vori ge week in Oslo op de vijf kilometer gescoorde tijd van 13.34,9 maakte duide lijk dat Tebroke wel moest slagen op de dubbele afstand. Hij werd daarmee tweede bij de a-jon- gens. Ook Peter Hurkmans kan zich steeds verbeteren door de 400 meter af te leggen in 51,2 sec. en de 800 m. te volbren gen na 1.56,2 sec. Rob Jansen deed het goed op de 400 m. met zijn 54,- sec. De 800 m. ging in 2.03,- sec. Hans van der Pal won De tweede plaats bij het speerwerpen voor Karin de Maertelare, die een per soonlijk record boekte met haar worp van 42,02 meter. Zij klopte ditmaal Petra van de Boogaard, bij wie het met een nieuwe speer aanvankelijk niet erg lukte. Met haar eigen speer bracht zij het nog tot 41,36 m., welke worp goed was voor de derde plaats. Marleen Niesten verbeterde opnieuw haar clubrecord op 1500 meter. (Van onze atletiekmedewerker) IJMOND. Ondanks de minder gun stige weersomstandigheden hebben atle ten van DEM en Suomi bij wedstrijden in Roosendaal en Haarlem enkele uitsteken de prestaties geleverd. Bij de jeugdinter- land Nederland - België - Zwitserland hebben de drie DEM-atletes er flink toe bijgedragen dat de overwinning bij de meisjes in Nederland bleef. Na een sterke race eindigde zij op de vierde plaats in de bijzonder snelle tijd van 4.33,3 sec., 0,3 seconde beter dan haar beste tijd in haar carrière. De tweekampwedstrijden in Haarlem leverden voor Ton van de Boogaard per soonlijke records op met zijn 11,4 sec. op de 100 meter en 23,1 sec. op de 200 meter. Bij de meisjes b werd Irene Straats burg tweede door de 200 m. af te leggen in 28,8 sec. en de 400 m. in 63,4 sec. te lopen. Karin Spanjaard sprong 1,50 m. hoog en 4,79 m. ver. Overige resultaten: Hans Rooze, jongens a: 400 m. 55,4 sec., 800 m. 2.08,4 sec. Ben Hendriks: 9.53 m. met de kogel en 26,06 m. met de discus. Sybrand Jurna deed twee tweekampen. Resulta ten: 100 m. 12,7 sec. 200 m. 24,9 sec. Kogel stoten 10,11 m. en discuswerpen 23,14 m. Op de 800 meter het hij zich insluiten, waardoor een voor hem tegenvallende tijd van 2.04,4 het resultaat was. Bij de a- jongens liep Charles Jansen de 100 m. in 13,3 sec. en de 200 m. in 26,3 sec. Bij het kogelstoten kwam hij tot 7,49 m. en de discus wierp hij 24,36 m. van zich af. Ruud Langbroek was aanmerkelijk sneller met zijn tijden van 11,5 sec. en 23,7 sec. Tonia de Jong was bij de dames de snelste op de sprinttweekamp. Zij liep de 100 meter in 12,6 sec. en op de 200 meter kreeg zij een tijd van 26,- seconden toege wezen. Van de Suomi-atleten deed Ebert van Kaam het goed door de 400 meter af te leggen in 51,4 sec. en op de 800 m. een tijd van 2.037 sec. te realiseren. Zijn broer Fred van Kaam liep de 400 m. in 52,9 sec. in zijn klasse de tweekamp kogelstoten- discuswerpen, met respectievelijk 12,21 m. en 37,80 m. (persoonlijk record). Peter Volkers was de beste hoogspringer met 1,90 m. In de verspringbak kwam hij tot 5,72 m. Frank Goemans liep op de sprint- nummers naar tijden van 12,2 sec. en 24,4 sec. AMSTERDAM. In de kroongroep van het IBM-schaaktoernooi in Amster dam is het aftellen begonnen. Er moeten nog vijf ronden worden afgewerkt en wereldkampioen Anatoli Karpov heeft de leiding met een half punt voorsprong op de verbeten strijdende Jan Timman behouden. De Nederlandse kampioen had gisteren in de negende ronde wit tegen de Sovjetrus en wist door bijzonder nauw keurig spel enig voordeel te verwerven. Karpov ging er eens goed voor zitten en verdedigde zich voorzichtig, maar uiter mate effectief. Tot in de eindspelfase stond Timman iets beter, er was evenwel geen doorkomen aan, waardoor remise onontkoombaar was. De enige speler, die dit keer tot winst kwam, was Bent Larsen. De gebrilde Deen, die geen best toernooi speelt, ver sloeg met wit de Hongaar Zoltan Ribli, die juist zo aardig in opkomst was na fraaie winstpartijen tegen Karpov en Dolmatov. In een aanvalspartij gaf het betere mid denspel van Larsen de doorslag. Hij deed daardoor de achtste en laatste plaats over aan John van der Wiel, die in de tweede Dat in de grootmeestergroep Wolfgang Unzicker uit München de hoofdprijs van 3.500 gulden gaat winnen staat vrijwel buiten kijf. Een remise tegen de Ameri kaan Rogoff bracht hem dichter bij dit doel. Met nog twee ronden te spelen moet het uitgesloten worden geacht dat een van de Nederlanders (Böhm, Ree, Langeweg of Ligterink) of de Argentijn Oscar Panno Unzicker nog zal achterhalen. Voor de nationale schakers is elke winstpartij nog van belang in verband met de samenstel ling van de ploeg voor de olympiade. De resultaten van de negende ronde zijn: Sosonko (Ned)-Hort (Tsj) rem., Timman (Ned)- Karpov (Sov) rem., Van der Wiel (Ned)-Dolma- zitting remise overeen kwam met de Rus Dolmatov. Van der Wiel mocht daarmee niet mopperen, want hij had urenlang verloren gestaan. grote piek heeft bereikt als in ’77 en ’78, toonde in de slotfase aan ook weer over meer pure snelheid te beschikken, waar door hij een andere Japanner, Kita, naar de vijfde plaats verwees. (Van een medewerker) HAARLEM. Voor het eerst in de jonge geschiedenis van het zaalvoetbal is er voor het seizoen 1980-’81 een interregi onale klasse ingesteld. Daarvoor leveren de KNVB-afdelingen Haarlem en Am sterdam ieder zes teams. Het hoofdnummer van deze Badhoeve- dorpse ronde vormt de strijd van de ama teurs over tachtig kilometer. Daarin gaan 106 renners om half vier van start. Her man Noy is de enige plaatselijke favoriet. De Engelsen Steve Fleetwood en Paul Gerrard geven met de Australiër N. Abbot aan de koers een internationaal tintje. Kanshebbers voor de zege of één van de ereplaatsen zijn de Haarlemmers Huub de Vries, Henk Kuipers, Gé Kuit Rhet van Trigt uit Hillegom, de Zwanen burgers Sjaak Pieters, Stan en Ron Snij ders, Henny van Lent en Rob Borst; Wim Koene uit Zandvoort, de Amsterdam mers Jan de Nijs en Wim Gomes; Jerry Blaauw en Henk Havik uit Zaandam, „Ik ben erg blij, dat ik bij Telstar ga voetballen” aldus Frans Reuser. „De manier, waarop de nieuwe coach Joop Brand de zaken organiseert, spreekt me erg aan.” BADHOEVEDORP. De Halfwegse Sport Club De Bataaf houdt op zaterdag 12 juli op een 1300 meter lang parcours aan de Dellaertlaan in Badhoevedorp voor de dertigste keer de ronde van Bad hoevedorp en daarbij zal in drie catego rieën - amateurs, junioren en liefhebbers/vetera- nen - worden gestreden. Aan de koers van de junioren neemt ook de nieuwe Nederlandse kampioen Ab Harren uit Haarlem deel. CO o o O) i Hofland en Sznapik 3, 12. Smejkal 2,5. Meester greep: Zesde ronde: Enklaar-Van der Sterren rem., Formanek (Vst)-Enklaar (Ned) 0-1, Vogel (Ned)-Baljon (Ned) rem., De Boer (Ned)-Schee- ren (Ned) rem., Tsjemin (Sov)-Dür (Oos) 1-0, Van der Sterren (Ned)-De Savomin Lohman (Ned) 0-1, Schiffer (Wdl)-Haik (Fra) 0-1. Stand na negen ronden: 1. Tsjemin 8,5 pun ten, 2. Van der Sterren en Haik 6, 4. Enklaar 5,5 en 1 afg., 5. De Savomin Lohman 5, 6. Dür en Scheeren 4,5, 8. Vogel en De Boer 3, 10. Schiffer 2,5 en 1 afg., 11. Baljon 2,5, 12. Formanek 2. De nationaal recordhouder op de vijf en tien kilometer greep in Zweden met beide handen de kans die het NOC hem na lang aandringen van KNAU-zijde alsnog had geboden. Tebroke finishte in een sterk bezette tien kilometer als vierde in de tijd van 27.48,6. Een tijd van 28 minuten „rond” was voldoende geweest voor het retourtje Moskou, al had het NOC eerder nog een tijd van 27.55,0 gevraagd. HAARLEM/VELSEN. Frans Reu ser heeft gistermiddag een eenjarig con tract getekend bij Telstar. De 28-jarige Amsterdammer kwam de afgelopen twee seizoenen uit voor Haarlem, waar van het laatste half jaar niet meer in de hoofdmacht, omdat hij na onenigheid met Barry Hughes naar het C-team was teruggezet. STOCKHOLM Met een zevende plaats op de actuele wereldranglijst een tijd die bijna zeven seconden onder de in eerste instantie door het Neder lands Olympisch Commité vereiste pres tatie ligt heeft Gerard Tebroke gister avond in Stockholm de ticket bemach tigd voor de Olympische Spelen van Moskou. Na de 10.000 meter van Stockholm ziet de wereldseizoenranglijst er als volgt uit: 27.31.7 Henry Rono (Kenia); 27.43.5 Toshihiko Seko (Japan); 27.44.6 Alexander Antipov (Sov); 27.45.7 Craig Virgin (Vst)27.46.8 Bill Scott (Aus); 27.47.4 Kunimitsu Ito (Japan); 27.48.4 Gerard Tebroke (Ned); 27.48.6 Hideki Kita (Japan); 27.53.6 Wer ner Schildhauer (Odl); 27.55.0 Tolosa Kotu (Ethi opië). Gerard Tebroke, die vorig jaar door blessures een vrijwel verloren seizoen had, heeft nu nog ruim twee weken om verder te werken aan die topvorm die hem in ’77 en ’78 internationale toptijden van 27.37,6 en 27.36,6 bracht. Met die laatste tijd is Tebroke nog steeds tiende op de wereldranglijst aller tijden. Op donder dag 24 juli, op de openingsdag van het olympisch atletiektoernooi, treedt Tebro ke in Moskou aan voor de series van de tien kilometer. Dat het toch nog tot een olympisch optreden van Tebroke komt is uiteraard aan de Gelderse atleet zelf te danken de KNAU en met name van voorzitter Wim de Beer. Zonder de inspanningen van de KNAU was Tebroke op aanraden van het NOC gewoon thuisgebleven... binnengehaald met de woorden: „Alwin, we hebben je nodig”. Nu trekt hij zich terug: „Ik ben alle intriges moe. Ik zal me nu alleen nog bemoeien met mijn leerling Franke Sloothaak. Bij toernooien zal ik alleen nog als toeschouwer aanwezig zijn. De nieuwe bondstrainer Hermann Schridde (43 jaar) zal alle door Schocke- möle neergelegde funkties overnemen. Heren: 100 m: 1. Floyd (VSt) 10.28. 100 m. horden: Rabsztyn (Pol) 12.87. 800 m: 1. Paige (VSt) 1.45,0. 1 mijl: 1. Scott (VSt) 3.53,6, 2. Walker (Nw-Zee) 3.53,7. 400 m horden: 1. Moses (VSt) 49.00. Polshoog: 1. Slusarski (Pol) 5.50 m. Disco: Wilkins (VSt) 69.46 m. Dames: 200 m: 1. Linda Haglund (Zwe) 23.06. 1500 m: 1. Francie Larrieu (VSt) 4.12,98. Speer: 1. Maria Caridad-Colon (Cub) 65.98 m. Gennadi Sosonko krijgt langzaamaan de bijnaam „remiseschuiver”. Hij deelde voor de negende maal het punt, dit keer met de Tsjechoslowaak Hort. Om twee uur ’s middags beginnen de junioren aan een wedstrijd over zestig kilometer (55 ronden). Onder de 82 deelne mers bevinden zich naast de plaatselijke favorieten Erik Dompeling en Jan Mar kus ook de nieuwe Nederlandse wegkam- pioen Ab Harren uit Haarlem met zijn succesvolle stadgenoten Marco v.d. Hulst, Ragnar Martens, Ronald Vroom en Jan van Wijk. Er zijn voorts vele andere kans hebbers van de partij. WOLFSBURG (ANP). Na afloop van het internationale concours hippique in Wolfsburg heeft Alwin Schockemöhle be kendgemaakt, dat hij zich op staande voet terugtrekt uit de begeleiding van de Westduitse springruiterstop. De 43-jarige Olympische kampioen van 1976 stopte drie jaar geleden met de actieve wed strijdsport. Hij werd daarna benoemd tot chef d’equipe van de nationale ploeg. Ook was hij verantwoordelijk voor het aankoopbeleid van paarden voor de na tionale ploeg. tov (Sov) rem., Larsen (Den-Ribli (Hon) 1-0. Stand na negen ronden: 1. Karpov 6 punten, 2. Timman 5,5, 3. Ribli, Sosonko, Hort en Dolma tov 4,5, 7. Larsen 3,5, 8. Van der Wiel 3. Grootmeestergroep: Sznapik (Pol)-Ree (Ned) rem., Hofland (Ned)-Panno (Arg) 0-1, Unzicker (Wdl)-Rogoff (Vst) rem., Van Wijgerden (Ned)- Smejkal (Tsj) 1-0, Langeweg (Ned)-Borm (Ned) rem., Ligterink (Ned)-Böhm (Ned) 1-0. Stand na negen ronden: 1. Unzicker 7 punten, 2. Böhm, Panno, Langeweg en Ree 5,5, 6. Ligterink 5, 7. Rogoff en Van Wijgerden 4, 9. Borm 3,5, 10. Gerard Rond heeft de internationale motorcross in de 500 cc in Den Dungen op zijn naam gebracht. Peter Herlings werd tweede. Bettine Vriesekoop staat op de Europe se tafeltennisranglijst der dames op een vierde plaats. Een half jaar geleden was ze nog twaalfde. Hans Hoedeman heeft de zeilwedstrij den om de Nederlandse titel voor OK- jollen op zijn naam gebracht. dat „de regering zich verplicht acht in geval van ernstige incidenten in Mos kou rond Franse deelnemers in het belang van hun eigen veiligheid over te gaan tot het nemen van de geëigende maatregelen, met inbegrip van de mo gelijkheid van terugzending naar het vaderland”. Deze dreiging klink nu meer als man nentaal, dan de verklaring die de Fran se regering eertijds werd ontwrongen over het nut van het al dan niet gaan van een Franse ploeg. De regering sprak toen weliswaar de wens uit dat de Franse sportlui niet zouden gaan, maar ze het hen tegelijkertijd vrij het toch te doen, hiermee een principever- klaring formulerend waaraan de bo dem ontbrak. Amnesty International (de internati onale organisatie ter verdediging van de rechten van de mens) heeft de deel nemers van de Spelen een brief gezon den met het verzoek bij de Sovjet- autoriteiten te interveniëren ten gunste van de Russen die om wille van hun opinie gevangen zitten. Verder nog gaat de Franse zwem mer Pierre Andraca, die van de „ge wetensclausule” gebruik heeft ge maakt en heeft verklaard dat hij in het geheel niet naar Moskou zal gaan. Als Frans kampioen op de 200 meter vrije slag, behoort Andraca tot de wei nige Fransen die in Moskou eventueel een kleine kans op een medaille zou den kunnen maken. Het ferme besluit van de zwemmer heeft toch al weer tot jaloerse kritiek geleid. Andraca had enige weken geleden zijn knie ver stuikt en geruchten willen nu dat zijn reis naar Moskou door het Frans Olympisch Comité toch al tussen aan halingstekens was geplaatst. beslissing van het bestuur. De voorzitter van de FIFA, de Braziliaan Joao Havelan- ge, drong er bij de 103 aangesloten bonden sterk op aan akkoord te gaan met de terugkeer van de Chinese volksrepubliek. De internationale voetbalorganisatie heeft vijf jaar lang met Peking moeten onderhandelen over het opnieuw in haar gelederen toelaten van de volksrepubliek. Tegelijkertijd blijft het lidmaatschap van Taiwan gehandhaafd. Voorwaarde is echter wel dat dit land afziet van het gebruik van de nationale symbolen, zoals vlag en volkslied, van de oude republiek China. Het daarop volgende protest van de Taiwanese delegatie, dat het hier gaat om een sanctie die is opgelegd aan een land dat nog nooit de reglementen van de FIFA heeft overtreden, vond geen weer klank bij de congresgangers. Het congres hief verder de in 1970 opge legde schorsing van Zimbabwe, het voor malige Rhodesië op. Als nieuwe leden traden Angola, Mozambique, Oman en Zuid-Jemen toe. PARUS. De Franse Olympische ploeg is vlak voor zijn vertrek naar Moskou in twee kampen verdeeld ge raakt. De ene groep wil zich alleen met de wedstrijden bemoeien. De an dere heeft zich kortelings geformeerd rond twee deelnemers, die hebben aangekondigd, dat ze in Moskou van de gelegenheid gebruik zullen maken om te protesteren tegen de Russische inval in Afghanistan en tegen de Sov- jet-opvatting van de rechten van de mens. Het manifest,waarin tot protest in Moskou wordt opgeroepen, is opge steld door de 800-meterloper José Ma- rajo en door Philippe Gautier, specia list op de 3000 meter steeple. Het werd onmiddelijk medeondertekend door twintig Franse Moskou-gangers. Mara- jo: „Het is wel een beetje te simplis tisch om te zeggen: als je naar de Spelen gaat moet je „dus” geen politiek bedrijven. Evengoed als wanneer je zegt dat je het ook politiek wilt zien en „daarom” niet kunt gaan”. Het Franse Olympisch Comité heeft zijn deelnemers gevraagd zich niet po litiek uit te laten op de tribunes, op het veld en tijdens de officiële plechtighe den. Hieruit is opgemaakt dat het co mité niet heeft gezegd dat er bijvoor beeld geen persconferenties zouden mogen zijn. Het Franse Olympisch Co mité heeft zich met de publicatie van het manifest Marajo-Gautier in zover re verkeken dat het meende door het wegvallen van een aantal officiële ge beurtenissen rond de Spelen zijn sport lui min of meer gedenationaliseerd te hebben. In reactie op het manifest heeft sportminister Soisson laten weten dat „de mens zich weliswaar niet achter de sportman dient te verschuilen”, maar De clubs uit de Haarlemse regio zijn: Carillon Boys, Graetz, Hong Kong Z., Roe land J., Score Advertising en IJmond ’73. De hoofdstedelijke afvaardiging wordt gevormd door AORC La Bouteille, Blauw Wit, Brandweer, Eurotex, Seur de Jor- daan en Zekveld. De indelingen van de hoogste klassen in het zaalvoetbal van de afdeling Haarlem KNVB zijn: hoofdklasse: Aurora ’75, Beauty, Blauw Wit’80, Figee, Pressofoon, De Ezel, Nihot, North End, Rinko, TYBB, Wilms Floet en De Zon. Eerste klasse A: Carrousel, Dry CR, Fran sen S„ Gamo, Geldermans, Heijne, Fred André Huipen, Klein Zwitserland, Les Routes Boys, Lichthal, Sport Schoone en Wijker Post. Eerste klasse B: Bloemendaal, Blom Boys, Club 12, Van Egmond, Van Essen Boys, HFC, De Jutters, Leerbeurs, Loek Anderson, Otte Eagles, Schaaper en Turn Turn. Eerste klasse C: Concordia, Medina Carpets, Palet Entege, Sporthuis H’gom, Rieko, Tameris H. Boys, De Mon, Wilho, Kroezen, Woontrio en Zomerzorg. Tweede klasse A: Gebr. Van Minnen, Van Es Boys, DGS Smul, Free Company, Grote Beer, Maurits D., PSV Velsen, Bak ker, Sihi FC, v.d. Veens, VGP en Wijk aan Duin. Tweede klasse B: Besseling Boys, Comptabel, Griffioens, Molenaar Boys, Nijman S., PCH, Progress, Rumphorst, Rob Slob, Sonco ’72, Veldhuyzen en Waas dorp. Tweede klasse C: Beck, Conijn, DVS, Komduur, HBC, ’t Hoedje, Kennemer- land, Stiphout, RCH, Ripperda, Spaarne- vogels en Wisker Boys. Tweede klasse D: Apollo, De Brug, DSS, Geel Wit, Internationaal, Kinheim, Elres, Luykx, M. de Vries, Parapack en De Toerist. Tweede klasse E: Bersee, Broere, De Hoogte, J. M. Bakker, De Krim, Out, Se- kura en Spike. Tweede klasse F: BSM, Kalmthout, Koesveld, v.d. Mejj B.W.C., Parade Boys, SCW, TZB en Wil Freeke. De indelingen voor het dameszaalvoet- bal luiden voor de standaardteams: eerste klasse: Carillon Lady’s, DCO, DSC’74, EDO Prejjde Girls, Klein Zwitserland, RCH, De Roemer en THB. Tweede klasse: Castricum/Gooyer, Centrum III, Gebr. van Minnen, ‘t Gevel tje, Jagtlust, Jan Bosman, Jong DSC, Pa rapack, Plumbers, Rob Slob, Zandvoort Noord en Vermeer G&W. In Stockholm, waar Tebroke de weergo den nu eens niet tegenhad en bovendien voldoende concurrentie ondervond, was het vanaf het begin eigenlijk duidelijk dat hij zou slagen. Zeker toen de eerste vijf kilometer in 13.51 was afgelegd. De twee de vijf kilometer ging iets langzamer, maar vooral door het uitstekende lopen van de latere winnaar, de Japanner Seko (27.43,5) en de Rus Antipov (27.44,6) bleef het tempo evenwichtig. Tebroke, wiens vorm nog steeds groeit, maar nog niet die Jan Timman (links) noteert, Anatoli Karpov zet. BARCELONA. De Oostenrijker Hans Krankl heeft bij de Spaanse eerste- divisieclub FC Barcelona een tweejarig contract getekend. De 26-jarige Krankl keert daarmee weer terug op het nest, dat hij in het voorjaar na een meningsver schil met trainer Rife voor Vienna had verruild. De nieuwe oefenmeester van FC Barce lona, Kubala, had er op aangedrongen een nieuw contract met Krankl af te sluiten. Vienna, dat overigens ondanks de inbreng van Krankl is gedegradeerd, had een be drag van ruim 110.000 gulden neer moeten tellen om Krankl voor een half jaar in te lijven. Eerder had de Deen Alan Simon sen al besloten bij FC Barcelona te blijven. Het congres van de Internationale Voetbalorganisatie (FIFA) heeft maan dag tijdens een bijeenkomst in Zurich, na een afwezigheid van 22 jaar de nationale bond van de Volksrepubliek China weer in zijn midden opgenomen. Hiermee bekrachtigde het congres de Het kwam zondag tot de zoveelste uit barsting tussen Schockemöhle enerzijds en Hendrik Snoek (lid van de ploeg) en Lutz Gössing (woordvoerder van een aan tal rijders) anderzijds. Laatstgenoemde twee hadden Schockemöhle een onspor tieve en incorrecte houding verweten, na dat hij tijdens het international concours hippique in Hickstead in gebreke was gebleven toen bleek dat de paarden van Franke Sloothaak niet op tijd waren aan gekomen. Tijdens het CHIO in Aken sluimerde het conflict al. In Wolfsburg barstte de bom. Drie jaar geleden werd Schockemöhle Nadat er eerst wedstrijden voor dorpe lingen zijn geweest, valt om 13.00 uur het startschot voor de koers van de liefheb- bers/veteranen. Er nemen negentig ren ners aan de strijd deel met onder hen de plaatselijke favorieten Joop Riensema, Jan Peetoom en Henk Pendavingh, de Haarlemmers Aad Bogaard en Jan v.d. Horst, die respectievelijk tweede en derde werden in het zaterdag verreden nationa le wegkampioenschap van de veteranen, Arend van ’t Hof uit Rotterdam, Klaas Duivenvoorde uit Noordwijkerhout en de rappe Zwanenburger Cor Leunis. De strijd gaat over veertig kilometer (36 ronden). Telstar is met Haarlem nog in onder- I handeling over de eventuele komst van Frank Kramer. Voorts heeft de Velsense club overeenstemming bereikt met de Washington Diplomates over het aan- I trekken van René van Breevoort. De libero die nog onder contract staat bij de Amerikaanse club speelt het komend sei-1 zoen op huurbasis voor Telstar, dat voor de competitie ’81-’82 een optie heeft op Van Breevoort. ■WW*--

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 19