Boetes tot 35 mille voor belastingfraude in de vishal politienieuws kwispe door Automobielbedrijf Berendsen B.V. hciven- berichtcn De Volkswagen Polo een handige econoom die ook van wanten weet Met blijdschap geven wij kennis.... MORGEN MÓÉ Voor uw koude schotels of bittergarnituur Noordhollands Koffiehuis Floresstr. 19 Haarlem Tel. 023-257131 Tijdens bouwvakantie normaal geopend. VERLOSSERKERK Cart it Schokbrekermontage Spaarbrief-Kollektief aanhangwagen huren? Bel 023-317403. ZEILMAKERIJ voor boot en tent. Reparatie en nieuw. Houtmarkt 19, Haarlem. Tel. 023- 324973. D 1980 DONDERDAG 17 JULI 6 Platen van „Piet Kee in de Grote Kerk” Diversen JAN BREGGEMAN IJmuiden: JAN BREGGEMAN crematie verzekering FRANCISCUS FERDINAND FEME 20.00 UUR CONCERT 7 i And IJmuiden: IJmuiden: IJmuiden: Driehuis: Santpoort-Z.: Met diepe droefheid geven wij u kennis, dat na een langdurige ziekte toch nog onver wacht uit ons midden is weggenomen mijn geliefde man, onze zorgzame vader, mijn zoon, onze broer, zwager en oom Het behaagde de Here uit ons midden weg te nemen na een moedig gedragen lijden, onze lieve broer, zwager, oom en vriend IJmuiden: Turnhout (België): Rita Deborah Han 1972 TD IJmuiden juli 1980 Vechtstraat 165 HENDRIK JOHANNES LEENDERT BRUSSEL UITVAARTVERZORGING voor IJMUIDEN KENNEMERLAND BV Polo een stuk ingebouwde veiligheid, die uniek is voor z’n klasse. Er zijn drie motoruitvoeringen: 29,37 en 44 kW (40,50 en 60 DlN-pk). De 37 kW-versie haalt een top van 145 km/h. U ziet, in alle Polo’s vindt u het echte Volkswagen-denken terug. Tot in de details. Zoals het tip-wiscontact van de ruitewissers en het x-contact, dat bij het starten of afzetten van de motor het groot- of dimlicht automatisch omschakelt naar stadslicht. Heeft u geen onverwachte problemen met uw accu. voor Haarlem, Vliek 4, 023-331975 voor Zandvoort, Keesomstraat 61, 02507-5351 Burg. Rambonnetlaan 10, 1972 SE IJmuiden, Telefoon 14952 Zeeweg 5 - IJMUIDEN - Telefoon 02550-15544 ZONWERINGEN EN EXCLUSIEVE I TUINMEUBELEN heinar PATERSWEG 24 BEVERWIJK Tel. 02510-22997 (Van onze rechtbankverslaggever) HAARLEM. De Velsense hove nier, die gisteren voor de Haarlemse politierechter moest verschijnen, kweekte niet alleen samen met zijn broer plantjes, maar ook een finan ciële reserve. Het opzijgelegde geld voor winterseizoenen waarin weinig verdiend wordt, gaf hij echter niet op aan de belastingen. Zo verzweeg hij over een periode van vier jaar een totaalbedrag van ruim 130.000 gulden aan inkomsten. Het zwarte kasgeld stopte hij in een privékluisje bij een bank. Die spaarpot werd niet aan de fiscus gemeld. op de leeftijd van 48 jaar. M. Feije-Thörig Frank en Marja Jackie en Moustafa J. Feije-Holzmann M. Zwaan-Feije en verdere familie 1972 RC IJmuiden, 15 juli 1980 Alexander Bellstraat 28 Geen bezoek aan huis Geen toespraken De overledene is overgebracht naar het uit vaartcentrum, Eemstraat 27 te IJmuiden, bezoek donderdagavond van 19.00 tot 20.00 uur. De crematie zal plaatshebben vrijdag 18 juli om 15.00 uur in het crematorium „Velsen” te Driehuis-Westerveld. Vertrek vanaf Alexander Bellstraat 28 om 14.40 uur. H. Breggeman G. Breggeman-Giesberts Wil Woudenberg nichten en neven IJmuiden, 14 juli 1980 Kon. Wilhelminakade 43 zwart. Corr.-adres: Voltastraat 10 1972 RJ, IJmuiden Ingevolge de wens van de overledene heeft de crematie heden, 17 juli, in stilte plaats gehad in het crematorium te Driehuis. op de leeftijd van 55 jaar. „De Here is mijn Herder" J. Lohman-Breggeman VOOR DE 12e KEER IN NEDERLAND VOOR HET EERST IN HAARLEM TOEGANGSPRIJS 7,50 De Volkswagen Polo houdt rekening met uw budget. Op alle fronten. Zuinig in ’t gebruik met z’n 13,2 km op één liter normale benzine. En ook goedkoop in het onderhoud dankzij het nieuwe V. A.G Service System. Bovendien is de Polo een uitermate handige auto. Compact van buiten en groot van binnen. Met een enorme bagageruimte. Met z’n pittige motor vindt ie snel de weg in het drukke verkeer. En het kleinste parkeergaatje is groot genoeg. Met z’n zelfcorrigerende stuurinrichting en het diagonaal gescheiden tweekrings-remsysteem heeft de Over Volkswagen raak je nooit uitgepraat Kom 'm eens vrijblijvend testen bij uw VA.G dealer voor Volkswagen en Audi Met diepe droefheid geven wij kennis van het overlijden van een van de weinige goede mensen, onze lieve, dappere, opgewekte vriend, Met grote verslagenheid geven wij u hierbij kennis van het geheel onverwachte heen gaan op 8 juli 1980 tijdens onze vakantie in Frankrijk van mijn lieve man en onze onver getelijke vader „Rust nu maar uit, je hebt je strijd gestreden. Je hebt het als een moedig mens gedaan. Wie kan begrijpen, hoe je hebt geleden en wie kan voelen wat je hebt doorstaan” Vrienden en vriendinnen Overeenkomstig zijn wens heeft de crematie in besloten kring plaatsgehad. Henny is overgebracht naar een der rouwka mers van de begraafplaats „Westerveld” te Driehuis, alwaar geen bezoek. De crematie zal plaatsvinden maandag 21 juli om 12.00 uur in het crematorium te Driehuis (gem. Velsen). Gelegenheid tot condoleren in de ontvangka mer na de crematieplechtigheid. Vertrek vanaf het woonhuis om 11.30 uur. op de leeftijd van 44 jaar. „Je opgewektheid en blijde kijk op het leven geven ons de steun om verder te gaan”. begrafenis Silillili itii xk (ADVERTENTIE) t (L 'J pups hebben een spaniëlachtig uiterlijk. Dit houdt in dat zowel de „zielige” ogen als de flaporen niet ontbreken. De een is zwart met een wit befje, de ander bruin met een witte bef en het „mannetje” is helemaal bruin. Duidelijk verongenoegd worden ze met mand en al in het zonne tje (ja, zowaar!) gezet. Je zal voor zo’n foto maar uit je middagdut gehaald worden! KWISPELdoor schrijft over honden die in het Kerbertasiel aan de Heeren- duinweg 8 in IJmuiden op een nieuwe eigenaar zitten te wachten. Behalve op woensdag en zon- en feestdagen is het asiel dagelijks geopend van 9 tot 12 en van 3 tot 6 uur. ’s Zaterdags van 9 tot 1 uur. blik in je ogen hebben, niemand die zich daar iets van aantrekt. Misschien de nieuwe eigenaar. Die zal vlug genoeg weten wat die hoopvolle blik betekent. Als spaniëlachtige kan men wel rekenen op een vriendelijke hond, die ook voor kinderen een voor treffelijke huisgenoot is. De langharige herder die de KWIS PELdoor vorige week passeerde vond een nieuwe baas in IJmuiden. De man had in totaal een bedrag van bijna 8500 gulden aan belasting ontdoken. „Ik geef het toe, het was fout, ik ben stom gèweest”, .erkende hij. Hij was „aan het verhuren geslagen” toen hij met een „prachtzaak” was afgegleden naar een faillissement. „Ik had daarna ook naar de Sociale Dienst kunnen stappen, maar dat heb ik niet gedaan, zo iemand ben ik niet”, maakte hij de politierechter duidelijk. De ze reageerde met de opmerking: „Wat u nu heeft gedaan is zowat hetzelfde”. NAAM: Kwik, Kwek en Kwak LEEFTIJD: bijna zes weken RAS: bastaardspaniëls SOORT: twee meisjes en ’n jongen PRIJS: 80 gulden per stuk INLICHTINGEN: 02550-15744 voor zingt Aam geva Ruin uur Bred Po Velse zome wiee komt groei uur t rockt Mey I vand ’n Toet maki waar serie in Sa muzi ware Klav muzi kraal kraal harm neen Reparatie binnen 48 uur service 023-314181 F stra; opei in di nabi Frus deT brer luch enn Ci faam overt kaps< (waar speel alle u ingev krale everu tegen Derel ”10”, Theal gevie die zc in Ho zjjn v Toch Moon hjj zo leeftij ontlo] wordl meisj lijf: e< haart achte Mexit witte waan: geluk winnt voorl Jennj wjjke: samei genen naar 1 Volkomen verrast is het asielpersoneel als op een morgen in het verblijf van een der logés drie welgeschapen jongen wor den aangetroffen. De logé als trotse moeder. Inmiddels is haar vakantiever blijf weer omgeruild voor de eigen hui selijke omgeving en de eigen honde- mand. Maar als eigenaar van zo’n hon- debeest sta je toch wel raar te kijken als je bij het afhalen van je huisgenoot geconfronteerd wordt met kroost waar van het bestaan je tot dan toe vólkomen onbekend was. Helaas kon de eigenaar de pups niet houden en zodoende „kwis pelen ze nu door”. Dat dit niet tot volle tevredenheid van de moeder is, blijkt uit het feit dat deze weer naar het asiel gerend is om haar kroost op te zoeken. Zij is evenwel weer naar haar baas te ruggebracht. Met welk vriendje Moe op stap is ge weest is moeilijk vast te stellen, maar de De officier van justitie eiste een voor waardelijke celstraf van twee weken (proeftijd 3 jaar) en een boete van 5500 gulden, gelijk aan de administratieve boe te van de fiscus. De geëiste boete komt in plaats van de administratieve boete. Poli tierechter mr. J. de Goederen handhaafde de geëiste voorwaardelijke celstraf. De geldboete bepaalde hij op vierduizend gulden. „Op het moment van het invullen van het aangiftebiljet wist ik niet dat ik daar mee de belasting ontdook”, zei de 29- jarige verdachte. „Toen ik later zag hoe de vork aan de steel zat, werd het me wel duidelijk”, bekende hij. De officier van justitie, mr. J. van der Bruggen, tilde zwaar aan deze belastingfraude. Volgens hem wist de hovenier „verdraaid goed” dat hij het een en ander verzweeg. „Het is niet zomaar een huis-tuin-en-keukenzaak, het maakt u tot de grote ontduikers”, zei Van der Bruggen. Hij eiste een voorwaar delijke gevangenisstraf van drie maanden met een proeftijd van drie jaar en een boete van 70.000 gulden. Politierechter mr. J. de Goederen, die onder meer op merkte dat „veel nette mensen, die ande ren geen zichtbaar kwaad doen, op belas tinggebied fouten maken”, legde de man een boete op van 35.000 gulden. Hij tornde niet aan de eis van drie maanden voor waardelijk. Hij kon zich goed voorstellen dat een tuinier een potje maakt voor de winterdag, maar het verzwijgen vond hij een „kwalijke” zaak. De hovenier, die vrijwel alle nagevor derde belasting inmiddels heeft betaald, had samen met zijn broer een hoveniers bedrijf en een tuincentrum. Voor slechte tijden legden ze geld opzij. Ze hadden dat geleerd van hun vader. Dat die praktijken verzwegen bleven voor de belastingdienst kwam aan het licht, nadat de samenwer king tussen de broers was verbroken. Te genover een administratiekantoor ver klaarde de broer van de verdachte dat er met geld geknoeid was. Het administratie kantoor ging met die wetenschap naar de belastingdienst, die becijferde dat de Ook een 63-jarige inwoner van Zand voort moest zich voor de politierechter verantwoorden voor beschuldiging van belastingontduiking. Hij had tegenover de fiscus verzwegen dat hij verdient aan het verhuren van kamers aan badgasten. Het geld dat hij opstrijkt voor een ligplaats van een drijvend bordeel in Utrecht, was vijf jaar lang ook njet op het aangiftebiljet genoteerd. Die laatste nering legde hem geen windeieren. De ligplaats van de ple zierboot pachtte hij voor tachtig gulden per jaar en gaf deze in gebruik aan een ander voor honderd gulden per week. De politierechter las een verklaring voor waarin stond dat kenners van de Utrecht se prostitutie het opgegeven bedrag aan de lage kant vonden. Volgens hen bracht de verhuur van een ligplaats zeker vijf honderd gulden per week op. GEN. SPOORLAAN - HAARLEM-NOORD Ze wriemelen wat door elkaar om elk voor zich het donkerste plekje te be machtigen. Maar de fotograaf is onver biddelijk en zet ze keurig op een rij tegen de rand van de hondemand. Dat gaat vlot. Heel beduusd blijven ze zitten. Het buitengebeuren zit er gauw op. De pups worden weer aan Annelies gegeven die ze dadelijk naar binnen brengt. Als pup zijnde heb je toch ook mooi niks in te brengen! Dan kan je nog zo’n droeve broers voor ruim vier ton aan omzet niet geboekt hadden. (Van een medewerker) UMUIDEN. Aan de woensdagmarkt werd aangevoerd: 150 kg tong; 173 kisten kabeljauw; 25 kisten wijting; 52 kisten schol; 18 kisten makreel; 70 kisten tarbot en griet; 61 kisten schelvis; 53 kisten di versen. Prijzen in guldens: per 1 kg: grote tong 16,80-15,20; grootmiddeltong 17,80-17,20; kleinmiddeltong 20-18,80; tong één 19,80- 18,60; tong twee 18,20-17. heilbot 16; tarbot 12,20. Per 40 kg: tarbot 400-320; griet 312; kabeljauw één 162-76; kabeljauw twee 160-54, kabeljauw drie 168-74; kabeljauw viet 154-66; kabeljauw vijf 128-41; schol één 142-130; schol twee 150-90; schol drie 120-74; schol vier 102-75; schar 80; wijting 112-86; makreel één 46-45; makreel twee 46-40; schelvis drie 190-55; schelvis vier 108-12. Er werden de volgende besommingen gemaakt:UK 18 6.620; WR 71 1.130; WR 75 750; WR 157 1.220; één Deens vaar tuig, de RI 175 voor 29.700. De besommingen van dinsdag 15 juli 1980 waren: UK 129 1.270; UK 234 1.370; WR 71 1650; WR 75 1.750; WR 157 1.200. Raadsman mr. J. Ekelmans zei in zijn pleidooi dat de broers het „moeilijke boekhoudsysteem” van hun vader zonder meer hadden overgenomen. „Toch is boekhouden in wezen zeer simpel”, rea geerde politierechter De Goederen. „Links worden de ontvangsten geboekt, rechts de uitgaven”. Wat er allemaal in werkelijkheid had plaatsgevonden, was volgens raadsman Ekelmans zeker niet gedaan om de belasting opzettelijk te ont duiken. „Mijn cliënt wilde alleen een risi- co-reserve opbouwen”. Het was volgens hem „zeker niet de bedoeling geweest om de inhoud van de kluis definitief aan het zicht van de fiscus te onttrekken”. Dinsdag aangekomen Satow, Rowhedge; Hattingen, Antwer pen; Bore Moon, Hamina, Velsen; Oshea Express, Rosslare; Independence, Nor folk; Bavaria, Bremerhaven; Tor Scandi navia, Gothenburg; Jemrix, Whitby, IJ muiden; Titan Service, Cont Plat, IJmui den; Elios, Tubarao, IJmuiden; Artemis Garofalidis, noordzee; Anne Mette, La Fayette, Beverwijk; Aquila, Hamina; Dong Shan, Rotterdam, Buka-1; Dinsdag vertrokken Caraibe, Bremerhaven; Riosal, Gent; Santa Monica, St Nazaire; Octans, Noord zee; IJmuiden; Swanlake, Antwerpen; Di na, Selby; Al Mountaza, Hamburg; Navios Challenger, Noordzee, IJmuiden; Bore Moon, Terneuzen, Velsen; West Osprey, Cont. Plat, Velsen; Vera Rambow, Cork; Orchid Venture, Calais; Satelith, Belfast; Barbara Weston, Gruvon; Rolita, Emden; Isla Santay, Vlissingen; Hartebeest, Cont Plat, Velsen; Tor Scandinavia, Gothen burg; Stirling Tern, Cont. Plat, IJmuiden; Jack Wharton, Noordzee, IJmuiden; Tor Felicia, Felixtowe; Neptunus, Peterhead, IJmuiden, Satow, Rostock, Aetolia, IJ muiden, Rotterdam^ Gersom, IJmuiden, New Ross; Woensdag aangekomen River Nada, Antwerpen; Yamoussokro, Rotterdam; Feistein, Hammerfall; Holsa- tia, Genoa Pelindaba, Gent; Springbuck, Cont. Plat, Velsen; SMAL AGT, Noordzee; INGRID GOR- THON, Combi Terminal; Woensdag vertrokken Plancius, Corck; Torun, Bremen; Ga- bus, Brunsbuttel; Cam Iroko, Bremen; Hattingen, Napolis; Gunia Golf, Ham burg; Yemrix, IJmuiden, Rochester; INBRAKEN. In de nacht van dinsdag op woensdag zijn bij vier woonhuizen aan de Spieghellaan, Feithlaan en Genestet- laan in Driehuis op identieke wijze inbra ken gepleegd. Men verschafte zich toe gang tot de panden met behulp van een boor en een ijzerdraadje. De buit is nihil. Dagelijks treuren Bavovrienden en or- gelliefhebbers over het sluiten van de deuren, waarachter grote namen het Müller-orgel bespeelden. Zullen we die klanken en die sfeer ooit opnieuw beleven? In vertrouwen: Goldschmeding (op een steenworp afstand) kan u daartoe de sleutel aanreiken. In de vorm van zwarte schijven in fraaie hoes. Daar mee kunt u thuis achter de draaitafel die ongeëvenaarde sfeer weer oproe pen Via prachtige opnamen van Albert de Klerk, Piet Kee, Jean Langlais, Piet Post, Piet van Egmond en anderen. Goldschmeding vindt u op de Grote Markt tegenover het stadhuis. Alleen s maandags gesloten. Vrij entree! Testen op elektronische testbank. Uw schokbrekers gemonteerd terwijl u wacht. Zeer lage vaste prijzen. Alles in voorraad. Ook de gehele zaterdag geopend. Garf it montage-service. Rozenstraat 15. Haarlem. Tel. 319415. verzilvert al jarenlang tussentijds spaarbrieven te gen hoogste waarde contant. Berekening per computer. Kantoren in Eindhoven, Apeldoorn, Rijs wijk en Leeuwarden, Amsterdam Keizersgracht 99 (Geb. Eurocentr) tel. 020-265749. Wij hebben weer tijd voor uw JAPONNEN, blouses etc, van uw eigen stof naar eigen idee op maat I gemaakt. Maison Hen riette. Paul Krugerstr. 20, Haarlem. Verkoop nü uw oude gouden sieraden tegen hoge koerswaarde (smeltprijs). Bij OBE VAN DER KLEI BV Juwelier, Breestraat 2a-6, (vlakbij ’t station), Beverwijk. Een

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 6