Conservatieve moslim nieuwe premier Libanon EG praat weer over visserij-problemen Estland blijft onwillige Sovjet-republiek Arafat bezoekt olympisch dorp na Registratie van an dienstplichtigen eg in VS mag wel Politiekordon rond n verongelukte Mig Dwaze moeders in Kopenhagen Sarkis wil kabinet van Voorkeursrecht vissers kernpunt kt 0 Nederland moet instemmen met plaatsing raketten ld Sovjet-Unie wijst drie vrouwen uit Oud-premier van Turkije vermoord lis activisten" 3 MAANDAG 21 JULI 19 80 BINNEN- EN BUITENLAND 2 Westduitse minister: (Van onze redactie buitenland) FRANKFORT-LONDEN- WENEN-BRUSSEL-ROME. Op veel plaatsen in de we reld is zaterdag en zondag ge demonstreerd ter gelegenheid van de opening van de Olym pische Spelen zaterdag in de Russische hoofdstad Moskou. J Internationale van Russische-president van «j (Van onze redactie buitenland) 1 (Van onze redacteur in Libanon Rienko Wilton) en Bel- iagmid- landing iven-Se- was van brand en heb- ren vijf d even larbij is der die in aan- pteken en om- ■voerde romen, en van ij werd peciale le twee De jon- ;en ge- beslag De vliegtickets worden door het Neder landse ministerie van Ontwikkelingssa7 menwerking betaald. Om de zaak een wat bredere politieke achtergrond te geven, probeert de Nederlandse delegatie in Ko penhagen nog andere landen bereid te vinden tot medefinanciering. KOPENHAGEN. Tegen acht uur van avond zullen op het vliegveld in Kopenha gen twee van de zogeheten „dwaze moe ders” uit Argentinië arriveren, om deel te nemen aan de schaduwvrouwenconferen- tie Forum. De vrouwen zijn uitgenodigd door een vijftal Forum-groepen, waaron der Amnesty International en de Interna tionale Socialistische Vrouwen. Daar prefereert men de liberale techno craat Al Hoss, die geen enkele politieke achterban had en daarom waarschijnlijk onkreukbaar was; een hoge uitzondering in politiek Libanon. Solh vertegenwoor digt veel meer de gevestigde moslim-orde en dit maakt hem voor de conservatieven onder de christenen (falangisten) een aan trekkelijke gesprekspartner. Wat dit betreft heeft de keuze van Solh zowel voor- als nadelen. Met zijn 71 jaren is Takieddin Solh een oude rot in de Libanese politiek. Hij is medeopsteller in 1943 van de Libanese grondwet. Via de journalistiek en diplomatie kwam hij in de politiek terecht. Hij kent dientenge volgen alle Libanese politieke en kerkelij ke leiders zeer goed, wordt alom gerespec teerd in het land en is zeer gezien in de hoofdsteden van de Arabische buurlan den. Het is een man van stijl, draagt nog steeds een fez en laat zich aanspreken met de ottomaanse eretitel) „Bey”. Omdat Solh in politieke zin een conser vatief moslim is, wordt hij echter in pro gressieve moslim-kringen gewantrouwd. delijkheid te geven, hoopt Sarkis dat zij niet langer „politiek zullen maken” met behulp van hun partij- of privé-legertjes, maar door overleg binnen de regering zelf. Een zeer gewaagd experiment, want de ervaring leert dat vrijwel zonder uit zondering de Libanese politici hun eigen (partij-, sekte-, familie-, economische-) be lang hoger stellen dan het algemeen staatsbelang. Minister Apel zei dat de mogelijke on- derhandelingen met de Sovjet-Unie over beperking van de raketten voor middel lange afstand alleen kunnen slagen als alle NAVO-leden duidelijk laten zien dat zij als één geheel achter het rakettenbe sluit staan. Als het overleg met de Russen mocht mislukken dan moeten alle NAVO- leden, aldus minister Apel, bereid zijn de Amerikaanse wapens te aanvaarden om het strategische evenwicht te herstellen. (Van onze redacteur in België Jan Gerritsen) CATANZARO. Het kordon dat de Italiaanse politie heeft gelegd rondom het wrak van een Libische Mig-23 die vrijdag neerstortte in het berggebied van Catan zaro, is gisteren uitgebreid. De barre tijden zijn nu voorbij, het land is welvarender dan de veertien andere Sovjet-republieken, en toch zien de Esten de toekomst somber in. Daarvoor zijn twee oorzaken aan te wijzen, namelijk het zeer lage geboortecijfer en de grote toe loop van niet-Esten. Daaruit spruit de grote angst van de Esten voort in eigen land door de Russen onder de voet te worden gelopen. En daar begint het al aardig op te lijken. Maar liefst veertig procent van de bevolking bestaat uit im migranten en in de hoofdstad Tallinn ligt dat percentage zelfs al dicht tegen de vijftig. De oorzaken van het lage geboortecijfer zijn dat vrijwel alle vrouwen werken, dat het heel eenvoudig is om abortus te laten verrichten, dat er te weinig crèches en kleuterscholen zijn en tenslotte het feit dat de krap bemeten woonruimte geen aanleiding geeft tot het stichten van grote gezinnen. naar aan- wor- ;ewone bij de rekers- iterdag in met dingen besluit erorga- WASHINGTON (UDI/Reuter). Willi am Brennan, lid van het Amerikaanse hooggerechtshof, heeft zaterdag een uit spraak van een federaal hof vernietigd en verklaard dat de registratie van mogelijke dienstplichtigen die vandaag zou begin nen, gewoon kan doorgaan. Een federaal hof van beroep had vrij dag bepaald dat de registratie in strijd met de Amerikaanse grondwet is, omdat vrouwen worden uitgesloten. De inschrij ving was bevolen door president Carter die hiermee geageerde op de inval van de Russen in Afghanistan. 6-jange is dit thuis in evolgen i waren- tad. in een aan het ij in de i geval- van het n. AAAB zonder ie niet ideren, baas ek van kersor- geko- lerhan- el wor- s is de bij een machte mee te tentfe), >ij een irs ho verlies r ieder dienst- STUTTGART (Reuter). De Westduit se minister van Defensie, Hans Apel, heeft zaterdag in een vraaggesprek voor de Zuidduitse radio verklaard, dat Neder land en België moeten instemmen met de plaatsing op hun grondgebied van nieuwe kernraketten voor middellange afstand. Het gedeeltelijk verkoolde lijk van de vlieger werd uit het wrak geborgen. Oog getuigen vertelden dat hij een camoufla ge-uniform aanhad en een helm op het hoofd met arabische lettertekens. Het kordon is door militairen tot drie kilometer uitgebreid en niemand kan tot de plek van het ongeluk doordringen. Onofficiële kringen hebben gezegd dat het toestel bijna op boomtophoogte vloog en niet op radarschermen verscheen. Het botste tegen een berghelling en ontplofte. Er ontstond een bosbrand die pas gister morgen werd bedwongen. and in zht de it die >r nog md in kwam e. Het i ver- Tenslotte zij nog vermeld dat geen enke le Sovjet-republiek zo dicht bezaaid is met auto’s als Estland en dat de bevolking er gemiddeld elf jaar naar school gaat, wat een jaar langer is dan in de overige veer tien republieken. Het ongeluk gebeurde in de buurt van moderne radio-installaties van de NAVO, maar zowel militaire als burgerlijke overheden hebben geweigerd commen taar te geven op berichten dat het toestel een spionage-opdracht volvoerde. protesten bij opening Spelen Betogers tegen de Olympische Spelen in Moskou, torsen een grote papieren kop die het hoofd van Brezjnjev moet uitbeelden, mee om daarmee uiting te geven aan hun ongenoegen over de inval in Afghanistan en het doorgaan van de Spelen. Ongeveer honderd kilometer van Tal linn ligt een modelboerderij die het der mate naar den vleze gaat dat ze er een bioscoop, een bibliotheek en een zwem bad op na kan houden en bovendien een motor- en een volleybalclub sponsort. Daarnaast worden tehuizen in stand ge houden voor gepensioneerde arbeiders van de boerderij. d) Zeeland aterdag ee jon- <e aan- /rijdag- een 24- >litie te raakte ofd en vorden Dit verzoek, dat onder andere door de nu verbannen dissident Andrei Sacharov werd gesteund, werd door de Russische leiders uiteraard niet ingewilligd. Het na tionalisme in Estland is er sindsdien ech ter niet minder op geworden. De Esten hebben het gevoel dat ze eigen lijk niet echt bij de Sovjet-Unie horen. Een Zweedse journalist die een aantal jaren geleden van Moskou naar Tallinn reisde vertolkte diezelfde gedachte toen hij schreef, dat hij zich „hier in Tallinn in het Westen voelde en niet meer in de Sovjet- Unie”. „Hier leeft een oude Hanzestad binnen haar onneembare muren een eigen leven”, zo concludeerde hij. Aan de overkant van de Finse Zeebocht, ongeveer 80 kilometer van Tallinn, ligt Helsinki en de Esten kunnen de Finse televisie uitstekend ontvangen. Van die mogelijkheid wordt druk gebruik ge maakt en dat is dan ook de reden waarom de krant van de Finse communistische partij in Tallinn zo goed wordt verkocht: daarin staat namelijk dagelijks wat de Finse televisie te bieden heeft. Omgekeerd hebben de Finnen ook grote belangstelling voor Estland. In het week einde stromen ze in grote getalen naar Tallinn om eens diep in het glaasje goed kope wodka te kijken. Beschonken Finse toeristen duiken regelmatig in het stads beeld op, en daarmee is meteen een be langrijke overeenkomst tussen Esten en Finnen aangegeven: beide volkeren hou den van een fikse borrel. Tallinn is zeer gesteld op de deviezen die met de westerse toeristen het land binnen komen en daarom wordt er veel aan ge daan om het deze bezoekers naar de zin te maken. Het gevolg is dat er nergens in de Sovjet-Unie een stad te vinden is die zo goed is toegerust om westerse toeristen te ontvangen. Er zijn echter meer aanwijzingen voor de veronderstelling dat Estland eigenlijk geen „echte” Sovjet-republiek is. Er wordt een intensieve campagne gevoerd om de Russische taal te propageren, maar des ondanks bleek bij de vorig jaar gehouden volkstelling, dat Estland de enige Sovjet republiek is, waar de kennis van deze taal terugloopt. Veel Esten weigeren eenvou dig om Russisch te spreken en op de scholen bestaat er voor die taal slechts een minimale belangstelling. De Esten hebben het dan ook bepaald niet op de Russen begrepen, het nationa lisme is sterk anti-Russisch van karakter, wat veel te maken heeft met de manier waarop destijds de aansluiting bij de Sov jet-Unie tot stand is gekomen. De officiële lezing luidt: „De werkende bevolking verzette zich heftig tegen het nationaal-socialistische regime en bracht op 21 juni 1940 na een algemene staking en massademonstraties het progressieve Volksfront aan de macht dat parlements verkiezingen organiseerde. Een maand la ter, op 21 juli 1940, kwam het parlement voor het eerst bijeen en riep Estland met algemene stemmen uit tot Socialistische Sovjet-republiek. Op 4 augustus 1940 ging de Opperste Sovjet van de USSR op het Estlandse verzoek in en het Estland als gelijkberechtigde Sovjet-republiek tot de Unie toe”. „Volgens dit citaat uit de bro chure voor de Olympische gasten ging het er veertig jaar geleden heel vreedzaam en harmonieus aan toe, maar de werkelijk heid was aanmerkelijk grimmiger. De inlijving - die overigens door de Verenigde Staten en enkele andere wes terse landen nog steeds niet wordt erkend - ging gepaard met massale terechtstellin gen en deportaties. Daarnaast namen 70.000 Esten „vrijwillig” de benen. Aan de gedwongen collectivisatie aan het einde van de jaren veertig viel tenslotte nog tien procent van de bevolking ten offer. Erim, het „hoogst geplaatste” slachtof fer tot nu toe van het politiek geweld in Turkije, werd leider van een nationaal kabinet na de militaire interventie van 12 maart 1971, die een einde maakte aan dé toenmalige rechtse regering-Demirel. Hij trad bij die gelegenheid uit de Republi keinse Volkspartij (RVP). Onder de twee door hem geleide kabinetten, tot april 1972, werd een grote jacht ingezet tegen alles wat links was. Erim zelf echter had een zeer liberale reputatie, opgebouwd tijdens de jaren '40 en ’50. Tussen 1946 en 1950 was hij binnen de RVP een van de politici die president Inonu aanzetten tot het volgen van een democratische koers. In 1960 hielp hij bij de opstelling van een grondwet voor Cy prus; in 1961 bij die van een nieuwe, zeer liberale grondwet voor Turkije. Toen hij in 1971 sommige artikelen daarvan een „luxe” noemde, werden zij echter gewij zigd. WENEN(UPI). Drie Russische vrou wen, die het eerste feministische blad in de Sovjet-Unie oprichtten, zijn gisteren in Wenen aangekomen, nadat ze door de autoriteiten hun land waren uitgezet. De drie zijn verbannen na de publikatie vori ge week van de derde editie van hun ondergrondse tijdschrift Vrouwen en Rusland. In deze editie stond een verkla ring afgedrukt waarin de Russische vrou wen werden opgeroepen hun echtgenoten en zoons over te halen nog liever naar de gevangenis te gaan dan te vechten in Afghanistan. vis voor hun kusten weg vangen. In vangstbeper king, quotastelsels en an dere „papieren afspra ken” die in Brussel wor den uitgedacht, geloven ze niet. Belangrijkste probleem waarover de Negen het dan nu ook eens moeten zien te wor den, is een voorkeurs recht voor vissers in aan grenzende kustgebieden. Londen eis een exclu sief voor eigen vissers gereserveerde 12-mijls- zone, alsmede een voor keursrecht tot 150 mijl. Dit voorkeursrecht moet worden „afgestemd” met de verdeling van de vis over de Negen door middel van quota. De quota die de Europese Commissie heeft voorge steld, voorzien behalve in een voorkeursrecht voor de vissers in de kustgebieden in een compensatie voor verlie zen die vissers uit EEG- landen hebben geleden doordat ze uit andere 200-mijlszones (Ijsland, Noorwegen, Canada) worden geweerd. Gemeen- Volgens dit scenario in onder- begon- ché hoofd Brezjnjev. Vertegenwoordigers van vakbonden, mensenrechten-organisaties en etnische groeperingen protesteerden gisteren in New York voor het consulaat van de Sov- jet-Uie geprotesteerd tegen de openig van de Olympische Spelen. De betoging was georganiseerd door de „sociaal-democra- ten van de Verenigde Staten”. Zij noem den de Spelen een „bespotting van de Olympische beweging” en een„goede pro- pagandamogelijkheid voor de Russen”. Jasser Arafat bracht gisteren een onof ficieel bezoek aan het Olympische dorp in Moskou. De leider van de PLO sprak een half uur met Arabische en Afrikaanse atleten en officials. Verder poseerde hij voor fotografen en bezocht winkeltjes en restaurants. Toespraken bleven achter wege. Arafat is zaterdag op uitnodiging van de regering van de Sovjet-Unie in Moskou aangekomen om de openings plechtigheid van de spelen bij te wonen. Of Arafat in het Olympische dorp de gast was van het organisatiecometé van de Spelen van Moskou of van de Russische regering is niet bekend. Zie verder de sportpagina’s (Van onze redacteur in Turkije) ISTANBOEL. De 68-jarige Turkse oud-premier Nihad Erim is samen met een van zijn lijfwachten zaterdagmiddag doodgeschoten in een badplaats ten oos ten van Istanboel. Zijn echtgenote, met wie hij de lunch wilde gebruiken, bleef ongedeerd. De vier daders ontkwamen in een auto. Volgens de politie is op de plek van de misdaad een stuk papier gevonden waarop deze moord, alsmede die op de uiterst rechtse oud-minister Sazak twee maanden geleden, door de uiterst linkse organisatie Dev Sol een „strafmaatregel” wordt genoemd. Het vorige kabinet werd demissionair, toen de president vorige week het ander halve maand geleden aangeboden ontslag van premier Al Hoss geheel onverwacht accepteerde. Unie in Parijs met spandoeken waarop de Olympische ringen omwikkeld met ijzer draad, stonden afgebeeld. Vrijdag werden naar de Afghaanse ambassade twee molo- tov-cocktails geworpen. Deze kwamen echter niet tot ontploffing. De Oostenrijkse afdeling van Amnesty International bood bij de Russische am bassade in Wenen, een petitie met 18.000 handtekeningen aan. Hierin vroeg de or ganisatie om vrijlating van gearresteerde strijders voor de mensenrechten en beëin diging van het misbruik van de psychia trie voor politieke doeleinden in de Sovjet- Unie. De jeugdorganisatie van de chris tendemocratische Oostenrijkse Volkspar tij betoogde in duizenden pamfletten te gen de schending van de mensenrechten in het land waar nu de Spelen worden gehouden. Ongeveer 30 demonstranten reden op de fiets door Brussel. In vlugschriften uitten zij hun ongenoegen over de militai re aanwezigheid van de Russen in Afgha nistan en het vasthouden van politieke gevangenen in de Sovjet-Unie. Enkele honderden Romeinen hielden een protestmars door de straten van hun stad. Zij droegen spandoeken en werden voorafgegaan door een groot papier-ma- Het aftreden van de regering Al Hoss kwam derhalve midden in de ernstige politieke crisis die op 7 juli werd veroor zaakt door de „machtsovername” van de rechtse falangisten in de door hen gecon troleerde christen-gebieden van Libanon. In het Olympische dorp veroorzaakte zaterdag het bezoek van Jasser Arafat, leider van de Palestijnse bevrijdingsbe weging PLO, enige deining. De PLO heeft de aanslag op Israëlische atleten tijdens de Olympische Spelen in München nooit veroordeeld. De verantwoordelijke orga nisatie daarvoor, zwarte September, is een tot de PLO behorende beweging. Studenten en bannelingen uit Afghanis tan hielden zaterdag in Frankfort een anti-Russische betoging. Meer dan vier honderd mensen namen daaraan deel. Op de diverse spandoeken was te lezen: „De Olympische Spelen van nazi Duitsland worden in Moskou herhaald”. De Af ghaanse studenten verspreidden pamflet ten waarop onder meer stond: „De Russi sche troepen moeten een land van zestien miljoen inwoners het zwijgen opleggen. Zij gaan beestachtige martelingen en exe cuties niet uit de weg.” De Britse premier Margaret Thatcher heeft zaterdag enkele uren voor de ope ning van de Olympische Spelen bittere kritiek geuit op de Sovjet-Uie en de inter ventie van dat land in Afghanistan. Op een bijeenkomt van de conservatieve par tij in Swansea zei ze: „De Spelen beginnen niet alleen met de klanken van de nationa le volksliederén en de Olympische hymne, maar ook met het achtergrondgeluid van schietende geweren in Afghanistan”. „Moskou is verboden terrein geworden voor haar eigen inwoners opdat zij niet worden besmet door de aantrekkelijkhe den van de vrijheid. Het Sovjet-systeem had op geen beter manier zijn eigen mis lukking kunnen bekennen”, aldus de Brit se premier. Ongeveer 100 Afghaanse en Oekrainse nationalisten hielden in Londen voor de ambassade van de Sovjet-Unie een de monstratie. Zij schreeuwden leuzen tegen de aanwezigheid van de Russen in Afgha nistan. Op de spandoeken die de demon stranten bij zich droegen viel te lezen: „de Russische Olympische vlam verbrandt de Afghaanse dorpen.” Verder zeggen ze in een verklaring: „terwijl de Olympische plechtigheden zich voltrekken winnen de troepen uit de Sovjet-Unie medailles met moord en brutaliteit, terwijl ze de vrijheid van het Afghaanse volk vertrappen.” Vele honderden studenten ondertekenden een paginagrote advertentie in de Londense Times tegen de discriminerende behande ling van de joodse studenten in de Sovjet- Unie. Behalve in Londen en Frankfurt is het op de dag van de opening van de Olympi sche Spelen ook in andere Europese ste den tot betogingen gekomen. Vele honder den demonstranten zwaaiden voor de am bassades van Afghanistan en de Sovjet- We moeten het onze Benelux-buurlan- den goed duidelijk maken, aldus minister Apel, dat de NAVO een organisatie is waarin niet zoiets kan bestaan als een lidmaatschap met onderling verschillende rechten en verantwoordelijkheden. Dit betekent dat wij hun instemming op het geschikte tijdstip verwachten. In België moet dit akkoord in de komende maanden gegeven worden en in het geval van Ne derland als de periode die de Nederlan ders voor nadere overweging hebben vastgesteld in 1981 afloont Door vrij snel een nieuwe minister te benoemen, heeft Sarkis weliswaar het grootste gevaar weten af te wentelen, maar Libanon heeft nu alleen nog maar een nieuwe premier en nog lang geen nieuwe regering waarin alle opponenten elkaar zouden kunnen vinden. Dat nu is het doel van president Sarkis: hij wil geen technocraten-regering meer, zoals tot nu toe, maar juist een kabinet van „activis ten”. Dat wil zeggen: de leiders of verte genwoordigers van de vele milities en politieke partijen zelf. Door deze lieden politieke verantwoor- BEIROET. De Libanese presi dent Sarkis heeft gisteren een nieuwe minister aangewezen: Takieddin Solh. Sarkis heeft de bejaarde mos- lim-politicus gevraagd een nieuwe re gering te vormen. De oorzaken voor de grote stroom immi granten van elders uit de Sovjet-Unie zijn niet moeilijk te vinden. Met 1.400.000 in woners is Estland dan wel de kleinste maar tevens de rijkste republiek van de Sovjet-Unie. De laatste 15 jaar verdubbel de het inkomen per hoofd van de bevol king en momenteel ligt het ongeveer 20 procent hoger dan het gemiddelde van de hele Sovjet-Unie. De landbouwproductie ligt twee maal zo hoog als het nationale gemiddelde en de collectieve landbouwbedrijven voeren 90 procent van hun melkproductie uit de andere republieken, terwijl ook zienlijke hoeveelheden electriciteit den geëxporteerd. De verdeling van de vis in de 200-mijlszone van de EG-landen over de vissers uit de Negen en die uit andere landen (Noorwegen, Zweden, etc.) die zekere rechten krijgen, houdt de Negen al drie jaar lang bezig. Tot nu toe zijn er alleen maar voorlopige en tij delijke regelingen ge troffen. Belangrijkste uitgangspunt daarbij was beperking van de vangsten (vooral van ha ring) om hérstel van de sterk aangetaste vis stand in de Noordzee mogelijk te maken. Kern van de zaak is dat de plaatselijke vis sers niet graag zien hoe concurrenten uit andere (EG)-landen de kostbare De Europese Negen kwamen eind mei overeen dat het EG vis- serij-overleg voor janua ri 1981 moet zijn afge sloten. Deze afspraak is on derdeel van een regeling die na eindeloos touw trekken werd gevonden voor de door Londen geëiste vermindering van de hoge Britse bij drage aan de EG-begro- BRUSSEL. Enge land contra de overi ge acht landen van de Europese schap, vertrouwde zijn vandaag Luxemburg handelingen nen die moeten leiden tot een gemeenschap pelijk Europees visse rijbeleid in de 200- mijlszone op de Noordzee en de Atlan tische Oceaan. De Esten moeten met lede ogen aanzien dat deze welvaart grote aantrekkings kracht uitoefent op de overige bewoners van de Sovjet-Unie. Ook de regering in Tallinn onderkent die onvrede en pro beert er wat aan te doen. Niettegenstaan de het tekort aan arbeidskrachten wordt getracht zoveel mogelijk potentiële immi granten buiten de deur te houden. Als officiéél argument wordt daarbij steeds het tekort aan woonruimte genoemd. De autoriteiten in Tallinn kunnen het zich immers niet permitteren de machtheb bers in het Kremlin voor het hoofd te stoten. Dat zou het einde van hun loop baan in de Sovjet-bureaucratie bete kenen. Op officiéél vlak gebeuren er trouwens wel meer dingen die niet in overeenstem ming zijn met het sterke Estlandse natio nalisme, een nationalisme overigens dat niet de ambitie heeft om Estland het kamp van het kapitalistische Westen binnen te voeren. Officiéél is op 4 juli feest gevierd ter herdenking van het feit dat Estland veer tig jaar geleden aansluiting vond bij de Sovjet-Unie. Eigenlijk is dat jubileum pas vandaag een feit, maar de viering werd vervroegd om niet samen te vallen met de Olympische zeilwedstrijden. De Estlandse autoriteiten verklaarden niet de indruk te willen wekken dat ze de Olympische Spe len willen misbruiken voor Sovjet-propa- ganda. Het is echter niet uitgesloten dat ze juist bang zijn geweest voor de mogelijk heid dat de nationalisten een jubileumvie ring tijdens de Spelen zouden aangrijpen om hun zaak onder de aandacht van de hele wereld te brengen. (Door Ronald Frisart) Het is deze maand bijna een jaar geleden dat een groep Esten het Kremlin verzocht om het ongedaan maken van de Duits-Russische ver dragen van 1939, waarin werd afge sproken dat de Baltische staten Est land, Letland en Litouwen onder heerschappij van Moskou zouden komen. ting. Duitsland en Frankrijk stemden er mee in een belangrijk deel van de Britse contri butie aan de Brusselse EG-kas over te nemen mits Londen zou mee werken aan het tot stand komen van een gemeen schappelijk visserijbe leid.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 3