Pagettie en Sinakkaroiii [politienieuws Star Trek Films ’x .Wespetheater muziek J p ijmond c UIT Formatie veilingen beverwijk Wandelaars moeten zich een weg banen tussen spelende kinderen Take the money and run James Bond theater l 5=p Expositie keramisten in Scheybeek verlengd s I STRAND ZESDAAGSE TELT MEER DAN DUIZEND DEELNEMERS 1980 DONDERDAG 24 JULI IJMOND 7 22997 Redactie Joke Dieben-Frerichs Telefoon 02550-15389 NGEN ISIEVE BELEN EG 24 riJK (Van onze verslaggevers) VELSEN. Meer dan duizend deelnemers aan de strandzes- daagse vertrokken maandag uit Hoek van Holland en ook meer dan duizend deelnemers arriveer den woensdag in IJmuiden. Offi cieel telde de tocht drie uitvallers. Dit is echter een van de weinige „officiële gegevens van de wan deltocht. 06 ^sWen9e,S moo- dex® Het Wespetheater in ,.Het geheime liefdesleven van mevrouw Rozeman. deel 2" D De film „10” (zie voor meer informatie bij De strandwandelaars moesten zich een weg banen tussen spelende kinderen en zonnebaders. Samen met Louise trekt hij naar een andere staat. Ze trouwen en eindelijk begint het leven Virgil toe te lachen: hij vindt een baan en Louise raakt in verwachting, het begin van een happy family-live. Dan komt een secretaresse op Virgils’ kantoor achter zijn problemen met de politie. Ze chanteert hem en ten einde raad probeert Virgil haar te vermoorden. Al zijn aanslagen lopen op niets uit en weer moet Virgil vluchten. Bij zijn zoveelste bankoverval wordt hij opgepakt en in een werkkamp met streng regiem geplaatst. Vandaar uit weet hij met vijf mede-veroordeelden te ontsnappen en met de politie op de hielen komt Virgil voor de vraag te staan, of hij Virgil Starkwell onderneemt loopt op een mislukking uit en zo belandt hij tenslotte in de gevangenis. Een uitbraakpoging loopt op niets uit, maar als hij dan eindelijk vrij komt blijkt zijn strafblad een extra handicap bij het vinden van een baan. Virgil besluit daarop maar damestasjes te gaan roven. In het park loopt hij echter Louise tegen het lijf, op wie hij smoorverliefd raakt. Om aan geld te komen beraamt hij een bankoverval, waardoor hij opnieuw in de gevangenis terecht komt. Dit keer heeft hij meer geluk als hij probeert te ontsnappen. Barbara Bach, Curt Jurgens en Roger Moore (v.I.n.r.) in de James Bond-film ..The spy who loved me". volgende week tweemaal in IJmuiden met de kindervoorstelling „De magische spiegel”. Het programma omvat clownerie, zang, muziek, poppenspel, mime en komedie. Het verhaal gaat over het meisje Loulou, dat van KriKri een toverspiegel krijgt. Als je daarin kijkt en wenst wat je wil worden, mag je vijf minuten zijn wat je gewenst hebt. Terwijl Loulou de ene na de andere wens uit, blaast Kierewiet op zijn toverfluit. Uiteindelijk besluit het drietal feestvarkens te worden en vriendschap met de kinderen te sluiten. Die mogen dan meedoen aan een feestprogramma annex kindercircus, waarin ze zelf kunnen toneelspelen, zingen, dansen en moppen tappen. De muziektheatergroep speelt „De magische spiegel” dinsdag 29 juli en vrijdag 1 augustus om 14 uur in de winkelstraat van het IJmuider strand bij de zuidpier. Kinderen die mee willen doen aan het kindercircus, zijn vanaf 13 uur welkom. Zij worden dan geschminkt en kunnen ter plekke feestkleren van crêpepapier ontwerpen. De daarvoor benodigde materialen worden door de groep zelf meegenomen. Het programma duurt tot circa 17 uur en wordt bij slecht weer verplaatst naar De Zeeloods, gelegen achter de betreffende winkelstraat. De toegang is gratis. Stadsschouwburg Velsen. Het politiekorps van Miami krijgt grijze haren van het stijgende aantal inbraken. Als een bekende heler van gestolen goederen wordt gearresteerd, besluit de politieleiding een val op te zetten. Politiemensen nemen de handel van de heler over en in een mum van tijd is in de hele onderwereld bekend, dat de nieuwe eigenaar geweldige prijzen betaalt. Steeds meer dieven komen in de door hen gestolen goederen aanbieden, niet wetende dat zij door middel van een verborgen camera keurig netjes worden geregistreerd. Als het pakhuis vol staat, besluit de politie het net te sluiten. Alle klanten worden uitgenodigd voor een geweldig feest - waarbij het de bedoeling van de politie is, alle feestgangers te arresteren. Ook op weg naar het feest is echter een knokploeg van een zekere mr. Carmine, van professie eveneens heler die Clownsduo. Het clownsduo Pagetti en Smakkaroni treedt woensdagmiddag op op het Burg. Nielenplein in Heemskerk. Aanvang van de voorstelling 14 uur. Bij slecht weer wordt de voorstelling verplaatst naar De Jansheeren. De toegang is gratis. zo langzamerhand toch maar niet eens moet proberen een andere weg in te slaan, of dat er voor hem niets anders opzit om het misdadige leven vol te houden. In de zondagmatinee draait City de komedie ,,’t Zit in de lucht”, met George Formby als de meest onhandige deelnemer aan een luchtmacht- trainingskamp. Poppenkast. De vierde en laatste poppenkastvoorstelling in de muziektent van Velserbeek wordt woensdagmiddag verzorgd door Joyce’s Poppenkasttheater. Aanvang 14.30 uur, toegang gratis. Bij slecht weer wordt j Dixielandconcert. De Engelse jazz zangeres Jan Sutherland verzorgt zaterdagmiddag samen met de Riverboat Jazzband een dixielandconcert op het Burg. Nielenplein. Jan Sutherland, geboren in Liverpool, raakte op zeer jonge leeftijd al in de ban van blues en traditionals. Ze zong in talloze jazz- en nachtclubs, maar trad met een repertoire van cabaretsongs ook op met internationaal bekende artiesten als Charles Aznavour. Sinds enkele jaren is Jan Sutherland als vaste vocaliste verbonden aan de Merseysippi Jazzband en de Savannah Jazzband. Naast deze orkesten treedt zij tijdens Europese tournees regelmatig op met de Max Collie Rhythm Aces, Papa Bue’s Viking Jazzband en de Rod Mason Jazzband. In maart van dit jaar zong Jan Sutherland tijdens een achtdaagse tournee door ons land voor het eerst bij de Riverboat Jazzband. Dit gezelschap bestaat nu drie jaar en is in die tijd uitgegroeid tot een der bekendste dixieland-orkesten in Nederland. Van de formatie maken deel uit Gerrit de Boer (klarinet), Dick Sleeman (trombone), Piet de Vos (piano), Hans Brouwer (bas), Luco Krijff (banjo), Cees Vermeulen (drums) en Rob Boeree (trompet, tevens leider van het gezelschap). Aanvang van het openluchtconcert 14 uur. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar gebouw De Jansheeren aan de Kerkweg in Heemskerk. Orgelbespeling. Roel Bontan bespeelt zaterdagmiddag het orgel van de Hervormde Kerk aan het Burg. Nielenplein in Heemskerk. Tijdens het concert dat duurt van 14 tot 15.30 uur kunnen bezoekers vrij in- en uitlopen. gebruik gemaakt van de voormalige manege van Velserbeek, die te vinden is naast de kinderboerderij. City Theater) gaat in Luxor z’n zevende vertoningsweek in. In de zondagmatinee draait Luxor de spektakelfilm „Arabian Adventure”. BEVERWIJK. De noteringen van de veiling waren woensdag als volgt. Bloemen: agapantus 75, anjers 10-35, trosanjers 150-260, anemoon 70, alstroe- meria 15-45, aster 75-150, chrysanten 40- 45, dahlia 120-205, freesia 10-28, gladiool 20-30, gypsophilia 10-30, ixia 8-12, lelie 10- 25, liatrus 15-30, nerinen 60-95, ornithoga- lum 20-25, roos 20-60, phystegia 15-24, ba- byroos 8-23, statice 22, solitago 15. Planten: begonia 220-400, cyclamen 250- 450, fuchsia 40-85, gloxinia 135-200. Groente: aardbeien 175-260, andijvie 45- 110, bloemkool 75-150, bospeen 20-162, sel derij 26-55, breekpeen 90-100, komkom mers 22-86, boskroten 10-35, peterselie 21- 45, peulen 530-1000, postelein 35-110, prei 80-145, rabarber 55-95, radijs 30-66, snijbo nen 250-460, sperziebonen 200-410, spina zie 50-123, sla 25-147, spitskool 80-90, toma ten 410-800, tuinbonen 65-90, waspeen 37- 79, courgette 29-58, blauwe capucijners 290-450, knolvenkel 35-80. Aanvoer: andijvie 21.000 kilo, bospeen. 21.000 kilo, postelein 1700 kilo, rabarber 4100 bos, spinazie 17.000 kilo, sla 87.000 stuks, tomaten 500 kistjes, komkommer 34.000 stuks, prei 16.000 kilo, radijs 3200 bos. al geruime tijd met lede ogen heeft toegeslagen hoe zijn klanten naar de beter betalende concurrent overlopen. Hij is vast van plan, de indringers voor eens en altijd uit de weg te ruimen. „Gestolen goed gedijt niet” is kortom een komedie vol gooi- en smijtwerk, met in de hoofdrollen onder meer Dom De Louise (tevens optredens als regisseur) en Jerry Reed. Luxor Theater, Beverwijk. Mensachtige wezens met puntoren bemannen „Star Trek”, de op de televisieserie geënte science-fiction film over het leven in de drieëntwintigste eeuw. In die verre toekomst wordt de aarde bedreigd door een onbekende indringer, die eerst patrouillerende ruimteschepen vernietigd om vervolgens met ongelooflijke snelheid op de aarde af te razen. De Federatie der Sterren zendt in een laatste poging om het naderend onheil te keren het hypermoderne en tot de tanden toe bewapende ruimteschip Enterprise op de indringers af. Met kapitein Kirk aan het roer komt het tot een vernietigend treffen, waarbij vele geheimen van tijd en ruimte worden opgelost. City Theater, IJmuiden. De schatrijke reder Karl Stromberg heeft snode plannen. Hij kaapt een Russische en een Engelse onderzeeër, beiden geladen met atoomkoppen. Met de boten wil hij eerst New York en Moskou verwoesten, om vervolgens de gehele wereld te vernietigen. In zijn onder het zee oppervlak gebouwde stad heeft Stromberg dan het rijk alleen. Geheim agent 007, beter bekend als James Bond krijgt opdracht om samen met zijn Russische collega Anya Amasova de diefstal van de twee onderzeeërs op te helderen. Via via komt James achter de plannen van Stromberg. Ze ontdekken zijn werkeiland, dat voor de kust van Sardinië ligt. Stromberg stuurt zijn helper Jaws - een reus met vlijmscherpe stalen tanden - op de geheim agenten af. Met behulp van een speciaal geprepareerde sportwagen, die onder meer in een onderzeeboot kan worden veranderd, weet het tweetal te ontsnappen. Ze stappen over in een Amerikaanse onderzeeër, die echter door Strombergs’ reuzentanker wordt „opgeslokt”. Het ziet er somber uit voor het duo Bond/ Amasova, maar James Bond weet zijn bewakers te slim af te zijn en ontsnapt. Hij krijgt bevel het werkeiland van Stromberg te torpederen, waarop zich behalve de reder ook zijn mooie Russische collega bevindt. Op het nippertje weet 007 haar te redden en „The spy who loved me” eindigt dan ook op de klassieke Bond- manier, namelijk met een veelbelovende romance. Met Roger More als James Bond, Barbara Bach als de Russische spionne, Curt Jurgens als de waanzinnige reder Stromberg en Richard Kiel als de vervaarlijke Jaws in een regie van Lewis Gilbert. In de tweede bioscoopzaal van City wordt „10” geprolongeerd. Deze film van Blake Edwards gaat over een gevierd popcomponist (gespeeld door Dudley Moore) die verliefd wordt op een jong, pas getrouwd meisje (Bo Derek), maar al gauw tot de conclusie komt dat het leeftijds- en mentaliteitsverschil tussen een 42-jarige en een tiener niet te overbruggen valt. „Take the money and run”, een van de films waarin Woody Allen zichzelf regisseerde, behandelt de problematiek van een onhandige anarchist. Alles wat t lar Diefstal - Uit het centrum van de Viet namese vluchtelingen in het voormalige St. Jozefziekenhuis is woensdag een kleu- rentelevisietoestel gestolen. Er stonden twee tuimelramen open die het de ongeno de gasten eenvoudig maakten om binnen te komen. Uit het perceel Rijksstraatweg 219 in Heemskerk zijn sieraden ter waarde van 200 gestolen. Hier verschafte men zich waarschijnlijk toegang met een valse sleutel. Er zijn alleen controleposten bij de start in Hoek van Holland en bij de aankomst in Den Helder. De deelnemers kunnen als ze dat willen desnoods een gedeelte met de bus afleggen. Toen woensdagmiddag bij voorbeeld bleek dat na de intocht in IJ muiden bij de zuidpier nog meer dan zeven kilometer te gaan was naar Roos- wijk in Velsen-Noord was dat voor som migen tenminste aanleiding om „even” een buskaartje te kopen. De eerste wandelaar, die woensdagmor gen uit Noordwijk vertrok arriveerde ’s morgens om elf uur bij de Rode Kruis post nabij de camping De Duindoorn. De EHBO had rond de klok van vier uur, toen het grootste gedeelte van het peloton was langs getrokken, twintig „zere voeten” be handeld. De meeste wandelaars ontvingen na het regenachtige begin het zonnige weer met vreugde. Dat neemt echter niet weg dat de wandelaars het ruige zeegezicht als gevolg van de storm, die maandag de kust teister- Noord. Daar wachtten de organisatoren hen op met tientallen melkbussen warme thee. Na even uitzakken begon ieder met het opzetten van zijn tent als onderkomen voor de nacht en veranderde het sport complex in een tentenkamp waar de dui zend kampeerders het diner verorberden dat alle dagen vanuit Den Helder wordt aangevoerd. Aanvankelijk zou de tentoonstelling 8 augustus worden beëindigd. Besloten is om ook zaterdag en zondag 9 en 10 augustus belangstellenden de gelegenheid te geven een bezoek te brengen aan de Oudheidkamer, die in huize Scheybeek aan de Velserweg is gevestigd. De ope ningstijden zijn van 14.00 tot 17.00 uur. Op de maandagen is de tentoonstelling ge sloten. - ■u EHBO-ers staan bij de Rode Kruispost klaar om de ..zere voeten" te behandelen. de, niet hadden willen missen. Het mooie weer trok woensdag eveneens veel strand gangers, waardoor de zesdaagselopers zich vaak een weg moesten banen langs en tussen spelende kinderen. Na de tussenpost in IJmuiden trokken de tippelaars naar het voor hen in gereed heid gebrachte kampement op de velden van sportvereniging KIC in Velsen- BEVERWIJK. De aardewerkten- toonstelling „De vier paddestoelen en hun sporen: Vier keramisten uit de jaren twintig/dertig” in de Kennemer Oud heidskamer te Beverwijk wordt ver lengd. Gesprek van de dag is onder en na het lopen het weer, niet zo verwonderljk met de ervaringen van de laatste weken en met nog vers in het achterhoofd het nood weer van maandag toen de zesdaagse in Hoek van Holland van start ging. Het water was toen zo hoog gestegen dat de wandelaars langs de afzetting langs de duinen moesten lopen en soms zelfs in het prikkeldraad klommen om natte voeten te voorkomen bij opkomende golven. Na tuurlijk waren er ook uitgekookte lopers die zich van een getijentabel hadden voor zien, wat later van start gingen en zodoen de bij eb op wat simpelere wijze de tocht naar Wassenaar aflegden. Dinsdag liepen de tippelaars naar Noordwijk onder ideale omstandigheden die woensdag ongewijzigd bleven. De strandzesdaagse is dit jaar voor de tweeëntwintigste keer georganiseerd. Voor het eerst overschreed het deelne mersaantal de magische grens van dui zend. Niet minder dan 1006 wandelaars vervolgden vandaag hun weg naar Den Helder. Wespetheater. Rijen dik stond het publiek vorig jaar rond de transportbus van het Wespetheater, toen dit gezelschap in het kader van het Velserbeekfestival de openluchtvoorstelling „Het geheime liefdesleven van mevrouw Rozeman” speelde. Wie wil weten hoe het verder gaat met de licht ontvlambare Lien Rozeman moet zich zondagmiddag naar het strand spoeden. In de winkelstraat nabij de Zuidpier geeft het (intussen van Haarlem naar IJmuiden verhuisde) Wespetheater een opvoering van „Het geheime liefdesleven van mevrouw Rozeman, deel 2”. Ditmaal raakt Lien Rozeman haar hart en hoofd kwijt aan professor Jorg Schrödel, een wetenschapsman, die een grootscheeps onderzoek opzet naar het gifgehalte van water, lucht en bodem. Ieder vertrouwt hem blindelings, totdat blijkt dat de professor rijk wordt aan het dumpen van giftig afval. Aanvang van de gratis toegankelijke voorstelling 15 uur. Bij slecht weer wordt de voorstelling verschoven naar 10 augustus. De magische spiegel. De muziektheatergroep AHA, gisteren nog aan het werk te zien in Heemskerk, staat ■-

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 7