Veel schade aan buitenbloemen postuum geëerd Gemeente laat amro bank ei Rabobank moet toezeggingen aan omwonenden vastleggen Anthony Fokker door Amerikanen burgerlijke stand woonwagenbus s weer wegslepen Kaartjes gestolen voor wedstrijden Achteruitrijden Invalidensport in regio gebaat bij sporthal voor Heliomare haven- berichten amsterdam sail’80 6-12 augustus 1 7 IW Raad van State schorst bouwvergunning 12721 I ARAL BEVERWIJK: I I I lt FINANCIERING GEEN ZAAK VAN MINISTERIES 19 80 ZATERDAG 26 JULI IJMOND EN Slaprijs verrassing van de week Groente HEEMSKERK t; 1 A 60.1 CT PER LITER 72 X GEFILTERD PARALLELWEG 1 IJMUIDEN: IJMUIDERSTRAATWEG M SS-, (Van een onzer verslaggevers) WIJK AAN ZEE. Het revali datiecentrum Heliomare is voor wat betreft de financiering van de bouw van een sporthal voor lichamelijk gehandicapten in Wijk aan Zee aangewezen op par ticuliere fondsen, omdat het Mi nisterie van Volksgezondheid en Milieuhygiëne de sporthal niet via de ziekenhuistarieven kan fi nancieren. BEVERWIJK Een grootscheeps nautisch evene ment. Een imposant festijn van trotse vier- en driemasters.Van barken en fraaie jachten. Met spiegelgevecht, wedstrijden, exposities en vermaak. ’t Programmaboekje Sail ’80 is nu te koop voor f 5,- bij alle Amro banken. Rolstoelbasketbal gaat in Heliomare tot de mogelijkheden behoren als de sporthal gereed is. (Van een medewerker) (ADVERTENTIES) :<.i -.Al...: M/TOGAS ia Vrijdag aangekomen: Hartebeest, Cont. plat, Velsen; Barlinek, Goole; Sumburgh Head, London; Aristanax, Antwerpen; Andreas, Southampton; West Eagle, Cont. plat, Velsen; Edward Brough, Selby; New Sun, Bremen; (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT-NOORD. De vergunning voor uitbreiding van de Rabobank aan de Hagelingerweg is voorlopig geschorst. Dit heeft donderdag de voorzitter van de afdeling rechtspraak van de Raad van State beslist omdat wijzigingen van het uitbreidingsplan niet op schrift stonden. Deze wijzigingen waren door de Rabo- directie mondeling meegedeeld aan omwonenden die bezwaar maakten tegen de bouwplannen. In de groentehandel zat deze week geen lijn. Van sommige produkten schoten de prijzen als vuurpijlen omhoog en van an dere zakten de noteringen flink. Over het algemeen was er een ruime aanvoer. De sla was deze week de grote verrassing: donderdag werd er voor een krop van zeer goede kwaliteit niet minder dan 226 cent NAAM STAAT BORG VOOR KWALITEIT moge- badka- tr.verw NOORDWUKERHOUT. De op het terrein van BAVO te Noordwijkerhout geparkeerde woonwagenbus van de fami lie Pegman is gistermiddag onder toe zicht van de politie weggesleept. Het was voor de derde achtereenvolgende maal dat de bus door de gemeente is verwij derd. Twee keer eerder werd de woonbus van Pegman buiten de gemeentegrenzen gezet. Begin vorige week besloot Pegman zijn bus op het BAVO-terrein te zetten, omdat hij daar werkzaam is. GEBOREN: Marie-Claire Alida Wilhelmina Lenette BlankendaaL Albertus Johannes Anthoni- V' Donderdag aangekomen: Pavonis, Ant werpen; Aguila, Hamina; Germatara, Nantes, IJmuiden; Nicolai Vapt Zarav, Hamburg, IJmuiden, Siddes skipper, Cont. plat, Velsen; Engelina Broere, Mo- hammedia; Astronomer, Kingston; Ba- kar, Noordzee; Transness, Noordzee; Du ro Ocho, Lipari; Laurel, Bengazi; Peppino d’Amato; Smalagt, Noordzee, IJmuiden; Titan Service, Cont. plat, IJmuiden; Ther mopylae 2, Temeuzen; Parera d’Eca, Fort de France; Dajinchuan, Rotterdam, IJ muiden; De schorsing houdt in dat op het terrein achter het bankgebouw tot 30 dagen na de behandeling van de bezwaarschriften die bij de gemeente Velsen zijn ingediend geen bouwactiviteiten mogen plaatsvin den. Mogelijk zal dinsdag 29 juli door het college van B. en W. hierover worden beslist. Uiterlijk moet 12 augustus een beslissing vallen. Indien de bezwaarschriften van vier be woners van de Kruisbergerweg in Sant poort worden afgewezen kan binnen 30 dagen beroep worden aangetekend tegen deze 'beslissing. Inzet van het schorsingsverzoek bij de Raad van State waren twee forse berken, het uitzicht, de bereikbaarheid van de woningen die met hun achtererf aan het terrein van de bank grenzen en daarmee in verband de brandveiligheid. Door de bankuitbreiding lopen met na me twee 40 jaar oude berken in de achter tuin van de familie Van Vliet gevaar. Door De afmetingen van de hal zijn respectie velijk 42, 22 en 7 meter. Deze ruimte kan verdeeld worden in kleinere units. Voorts worden in het gebouw een kantine, kleed kamers en sanitaire voorzieningen aange- bracht. Niet alleen voor de patiënten van Helio mare krijgt de sporthal een functie maar ook voor invaliden in de regio. Hiertoe is contact gelegd met de Kennemer Invali den Sportvereniging (KIS). Het Provinciaal Bestuur van Noord- Holland staat positief ten aanzien van het plan en heeft laten doorschemeren dat het een subsidie van 300.000 gulden beschik baar zal stellen. De sporthal is op de door Heliomare verworven grond goed te situeren voor zowel het revalidatiecentrum als de „bui tenwereld”. De grond, ruim 5000 vierkan te meter, heeft een sociaal-medische be stemming. Het college van B. en W. van De anjers vormen altijd een graadme ter. Die veelkleurige kasbloemen zijn lan ge tijd goed te verkopen geweest voor prijzen tot veertig cent per stuk. Vrijdag moest men echter met ten hoogste 25 cent genoegen nemen. Met de trosanjers en de rozen ging het al niet veel beter. De prijs van de freesia handhaafde zich nog. Wat de buitenbloemen betreft is er tol aan de regen betaald. De aanvoeren zijn in deze sector ook niet groot. Gladiolen hepen op tot 35 cent per stuk. Vrijdag waren de bloemenprijzen: agapantus 75, anjers 10-26, trosanjers 125-200, alstroe- merla 20-40, aster 75-145, dahlia 130-200, freesia 10-26, gladiool 20-35, gypsphilia 10- 20, ixia 8-10, lelie 8-22, liatrus 15-30, neri- nen 50-75, roos 15-30, babyroos 8-22, ascle- pia 150-160, monnikskappen 10-30, ridder spoor 16-29. BEVERWIJK. Via de bloemenveiling kregen de kwekers voor de derde achter eenvolgende week klappen te incasseren. Waren het de vakanties en het slechte weer die vooral veel schade aan de buitenbloemen veroorzaakten, nu kwam nog het onverwach te warme weer dat ook de tuinders wel kunnen waarderen, maar dat de afzet niet bevordert. Zomerse prijzen dus. (Van een onzer verslaggevers) betaald. Vrijdag viel de prijs iets terug omdat de aanvoer groter was, maar het bleef een voor deze tijd van het jaar dure bladgroente (30 tot 190 cent per krop) bij een aanvoer die sinds enkele weken de honderdduizend krop per veilingdag weer te boven gaat. De aanvoer van bospeen viel met 10.000 bos per dag wat tegen, maar dat kwam uiteraard de prijs ten goede. Die liep op tot 220 cent per bos. Zelfs voor een partij tje winterpeen in het begin van de week aangevoerd werd een gulden per kilo betaald. De vrijdagprijzen voor andijvie en spinazie waren nog maar de helft van die op maandag. Ook de prei kelderde in prijs. Tomaten en komkommers waren bij een ruim aanbod goed te verkopen. De prijzen van vrijdag: aardbeien 210- 235, andijvie 51-108, bloemkool 95-155, bospeen 88-220, selderij 43-62, komkom mer 23-78, bos kroten 14-26, peterselie 32- 57, peulen 500-700, postelein 123-139, prei 75-130, rabarber 51-89, radijs 30-70, snijbo nen 380-520, sperziebonen 340-370, spina zie 28-110, sla 30-190, tomaten 510-830, tuinbonen 57-69, uien 15-19, waspeen 67- 81, courgette 39-59, blauwe capuciners 190-410, brocelie 120-140, champignons 121-130, knolvenkel 36. (Van onze streekredactie) ZANDVOORT. Bij een inbraak in het tijdwaarnemershuisje op het Zandvoortse circuit is de "3?’uc een bedrag van tweeduizend gulden uit een geldkist gestolen. Er verdwenen bovendien een micro-cassette, een telefoonbeantwoor- der, een klokradio en 25 toeganskaartjes voor dewedstrijden Donderdag vertrokken: Zinnia, Cleve land; Volans, Noordzee; Trimwillersha- gen, Oslo; Fastnet, Selby; Oshea Express, Hango; Joy Sailor; Gravenchon; Cam Doussie, Hamburg; Springbuck, Cont. plat, Velsen; Donna-H, Noordzee, Bever wijk; Jemrix, Rochester, IJmuiden; Anco Stane, Hamburg; Aquila, Antwerpen; Ot to, Kopenhagen, IJmuiden; Arctic Star, Noordzee (orders); Stena Transporter, Antwerpen; Transnes, Noordzee; Abel Santa Maria, Rostock; Hugo Brinkman, Kolding, IJmuiden; Deze organisatie, die onder meer wordt gesteund door de regering van de Ver enigde Staten, selecteert ieder jaar een aantal mensen dat in het verleden of kort geleden een grote bijdrage heeft geleverd aan de ontwikkeling van de lucht- of ruim tevaart. Samen met Anthony Fokker, die in 1939 in Amerika overleed, werden dit jaar on derscheiden de astronaut Charles Con rad, William T. Piper, oprichter van de Piperfabrieken, generaal Bernard Schrie ver, verantwoordelijk voor de ontwikke ling van de ballistische raketten voor de Amerikaanse luchtmacht en Tobert F. Six, oprichter van Continental Airlines. Dit heeft een woordvoerder van de Fok kerfabrieken donderdag meegedeeld. De uitreiking vond plaats tijdens een ceremo nie in Dayton, waarbij vele bekende per sonen, onder wie astronaut Neil Arm strong, aanwezig waren. De gouden medaille voor Anthony Fok ker werd in ontvangst genomen door de voorzitter van de raad van bestuur van Fokker, de heer F. Swarttouw, die in zijn toespraak onder meer zei dat de naam Fokker een legende is in de wereldlucht- vaart. Het wegslepen gisteren verliep overi gens niet zonder problemen. Volgens Peg- man was er geen enkele rechtsgrond om de bus weg te slepen en in zijn woede vernielde hij enkele banden van de kraan- wagen. Hij werd door de politie meegeno- SCHIPHOL (ANP). De Neder landse luchtvaartpionier Anthony Fokker is in de Amerikaanse stad Dayton (Ohio) postuum geëerd met de gouden medaille van de Ameri kaanse „Hall of Fame of Aviation”. men, maar werd in de loop van de middag weer op vrije voeten gesteld. Ondertussen was de woonbus wegge sleept en vanmorgen wilde de gemeente nog niet meedelen waar de bus is ge plaatst. Wethouder Heemskerk is van me ning dat de woonbus ten onrechte bij de BAVÖ was geparkeerd. De bus is inge richt voör bewoning en mag niet zo maar willekeurig worden geplaatst. Het college kon derhalve niet anders beslissen dan de bus weg te slepen, aldus wethouder Heemskerk. Pegman had van de gemeente twee maal een bericht gekregen dat hij Noord wijkerhout moest verlaten. Daaraan heeft hij geen gevolg gegeven. Gisteren versche nen de wethouder, de politie en een kraan- wagen op het BAVO-terrein. Pegman kreeg de gelegenheid om de noodzakelijke spullen uit de wagen te halen, waarna deze werd versleept. Pegman betwist de rechtmatigheid van het wegslepen en heeft een advocaat inge schakeld. Ook heeft hij een aanklacht ingediend tegen de kraanwagenchauffeur die zijn vrouw zou hebben bedreigd. Peg- man heeft momenteel onderdak in een van de gebouwen van BAVO. i Vrijdag vertrokken: Yamoussoukro, Bremen; Essi Camilla, IJmuiden, Narvik; Nikolai Vaptzarov, IJmuiden, Pireaus; Kortenaer, Nantes; Breant, Lerwick; Hav- jo, Manuaro; Laurel, Libia; Puerto Cadiz, IJmuiden, Lagos; Turquise Bounty, Hamburg. GEBOREN: Joost C. z. v. C. Nijman en G. Aarden burg; Jochem z.v. P. A. Vos en S. A. Hilberts; Peter z. v. J. van der Linde en W. M. Koelemeij; Johnny z. v. E. Gonzalez Gomez en J. A. M. de Wit; Francesca d. v. G. A. Pigozzi en A. Bacciu; Charlotte M. d. v. P. J. Broekkamp en A. M. C. M. Poncin; Marinus H. z. v. M. H. Selderbeek en R. Renkema; Sander M. z. v. M. J. W. van Keulen en K. H. Jonk; Peter J. z. v. M. J. W. van Keulen en K. H. Jonk; Anton z. v. J. Gerrits en H. C. M. van Wanrooij; Benito J. z. v. B. Acosta Machin en M. Quintero Cabrera; San S. z. v. J. C. T. Duisdeiker en Y. M. J. Dekens. GEHUWD: E. R. Klink en M. R. Dürr; M. E. Soenar- to en T. Y. Kim. OVERLEDEN: J. J. van Uum, 89 jaar; D. Kranenburg, 69 jaar; S. Doets, 77 jaar; J. H. van Otter- loo, 84 jaar, geh. gew. m. A J. van der Ploeg; G. A. Koning, 44 jaar, geh. gew. m. van der Laan, J.0 J. Buze, 44 jaar, geh. m. G. G. Krqisselbrink; K. H. Spethmann, 71 jaar, geh. m. R. K. H. Stephan; J. D. Pool, 80 jaar. GEBOORTEN: J. A. W. Dominguez Ji- ménez - Brachter, z„ IJmuiden; M. T. de Vries - De Ruiter, z„ IJmuiden; P. M. van der Wiel _- Sanders, d„ IJmuiden; G. A. M. Rauws - Oesterholt, Umuiden; A M. B. van Zandijk - Wubbolts, d., IJmuiden; C. J. Bruisschaart - Kuipers, d„ IJmuiden; H. C. Muller - de Krom, d„ Santpoort; A. M. A. van Bakel - Kerssens, d„ IJmuiden; A. J. Kuijper - van Achteren, z„ IJmuiden; M. J. L. van der Wel - Lathouwers, z„ IJmui den; G. A. Deurloo - Zuidema, z„ IJmui den; J. T. Dusseljee - Heijse, d„ Heemsker- k,A. R. van Laar - Heins, d„ IJmuiden; J. J. Veldman - van Leeuwen, d„ IJmuiden. Ondertrouw: A. de Heer en G. H. Bijker, IJmuiden; J. J. Walthuis, Castricum, en Y. van den Brink, Velsen(Noord); B. G. P. Wouda, en Y. J. J. Wanmaker, Ujuiden; S. L. Goede, en R. M. Wouwenaar, IJmuiden; R. Gerrits, en E. Visser, IJmuiden; H. A. P. M. Sluiter, Huissen, en B. Iwema, IJmui den; J. J. van Stein, en J. C. van Duijn, IJmuiden; D. Meijer, Monnickendam, en R. Zeilmaker, IJmuiden. us Duin, Lodewijk Zegeling, Marsha Wal green, Michel Jorge Schenk Smit, Onder Ozkoc, Willem Menno Franciscus Pet- tinga. GEHUWD: Wilhelmus Bernardus Vendel en Ingrid G. A. M. Gijzen; Johannes Postma en Elizabeth Tiny Kerkhove, Jan Reijne en Elisabeth M. A. C. de Lange, Christiaan J. M. Kloosterman en Cornelia M. J. de Bruijn. ONDERTROUWD: Henricus E. van der Eng en Maria A. de Goede, Peter H. van den Wateren en Ce leste D. Fontein. OVERLEDEN: Jan Boergonje, 67 jaar; Johanna Emma Wubbolts-Grijze, 45 jaar; Mijntje Wilhel mina Schoolmeester-Wuurman, 81 jaar. HUWELIJKEN: A. Lecca - L. Wils, Heemskerk; R. W. Prommenschenckel - A. E. Baak, IJmuiden; W. J. Post - J. C. M. Vader, Beverwijk. OVERLEDEN: P. H. C. Schelvis, 76 jaar, weduwnaar van: Jansen, Cornelia, IJmuiden; N. Kerseboom, 65 jaar, echtge note van F. van Oostenbruggen, IJmui den; C. Kors, 82 jaar, weduwe van: J. Molenaar, Driehuis; C. Blok, 93'jaar, we duwe van: D. Prins, IJmuiden, C. van Meer, 63 jaar, echtgenote van C. Droog, IJmuiden; W. H. Hellings, 69 jaar, echtge noot van: J. B. G. Ypkemeule, IJmuiden. aantasting van de wortels zal mogelijk een van de twee bomen het loodje leggen, zo blijkt uit een rapport van twee Utrechtse boomspecialisten, de gebroeders Copijn. De tweede boom zou bij intensieve be- vloeiing tijdens de bouwwerkzaamheden nog enige overlevingskansen hebben. Doordat op het gebied geen bestem mingsplan rust kon uit planologisch oog punt geen halt worden toegeroepen aan de toekenning van bouwvergunning. Als antwoord op de bezwaren van de omwonenden zegde de Rabodirectie toe de fundering van de bankuitbreiding zo danig te wijzigen dat de overlevingskan sen voor de bomen toenemen. Deze toe zegging werd echter niet op schrift gesteld en als zodanig ook niet in de bepalingen van de bouwvergunning vermeld, hetgeen voor de voorzitter van de afdeling recht spraak van de Raad van State, mr. J. van der Hoeve aanleiding was om de vergun ning te schorsen. V y 1 Een zowel handzame als leerzame wegwijzer. Met achtergrondinformatie en reisverslagen. Met alle gegevens i over dit geweldige 7-daagse gebeuren En met een interessant praktisch voordeel. Want in dit boekje is ook de NS-reductiebon opgenomen. 50% korting op'n enkele reis. *40% korting op'n retour. Heliomare heeft subsidie-aanvragen bij twaalf fondsen ingediend waaronder de Stichting Nationaal Fonds Gehandi- capten. het Prinses Beatrixfonds en Tele- bingo. De investeringskosten zijn be- jffl groot op 1.872.500 gulden, inclusief de .W grond. Heliomare heeft de grond nabij 1 E het revalidatiecentrum reeds in eigen- S r dom. Volgens directeur drs. C. H. E. Vo- gelzang zou begin 1981 met de bouw van W. de sporthal kunnen worden gestart. Beverwijk heeft in principe ingestemd met de bouw van de sporthal. Eveneens heeft de Provinciale Revalidatie Stichting in Noord-Holland (RPS) zich achter de plannen geschaard, alsmede de Provinci ale Sportraad. De accommodatie zal per week een be hoefte van 80 uur aan sport en nevenacti viteiten moeten dekken. Deze activiteiten zullen deels gezamenlijk en deels overlap pend in dezelfde ruimte plaatsvinden. Bo vendien zullen in de hal sportinstuiven voor met name invalidenverenigingen uit de omgeving georganiseerd worden. Mede door het gebrek aan accommoda tie is tot heden een grootscheepse aanpak van sportbeoefening in Heliomare achter wege gebleven. De activiteiten beperkten zich tot tafeltennis, zwemmen, badminton en boogschieten. Slechts een klein aantal van de revalidanten dat in Heliomare ver blijft, is betrokken bij dit sportgebeuren. Na het gereedkomen van de sporthal zal de sportbeoefening een belangrijk onder deel worden van het dagprogramma van de patiënten. Hiervoor is een nauwe sa menwerking tussen Heliomare en de In terfaculteit Lichamelijke Opvoeding van de Vrije Universiteit in Amsterdam tot stand gebracht Sport is recreatief en in wedstrijdverband een belangrijke metho de om een graad van optimale onafhanke lijkheid van de revalidant te bereiken. De sporthal biedt mogelijkheden om naast de reeds beoefende sporten rolbas- ketbal en indoor-boogschieten te introdu ceren. Mogelijk kunnen deze activiteiten uitgroeien tot serieus beoefende wed strijdsporten. Verder kunnen revalidan ten er sporten bedrijven zoals kegelen, zitvoetbal en rolstoelkorfbal, alsmede rol- stoelhockey, tennis, atletiek en gymnas tiek. Ook judo-, kracht en haltertraining behoren tot de mogelijkheden. De personeelskosten van met name sportinstructeurs komen ten laste van de budgetten van de afdelingen fysiothera pie en cultureel werk. De schoonmaak- en onderhoudskosten worden gefinancierd uit nevenactiviteiten, zoals verhuur aan derden. '1

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 7