rond de losplank Zeilevenement opgetuigd met muziek en vlagvertoon politienieuws s Mariëtte VOGELZANG BOUTIQUE B V Gedempte Oude Gracht 81 Haarlem Sail Amsterdam maakt ingrijpende verkeersmaatregelen noodzakelijk Routes langs het IJ week lang afgesloten haven- berichKn in .Jli n Voetbaltoernooi voor Heliomare lt Bont... Éénrichtingsverkeer en langzamer rijden 4 5 DINSDAG 29 JULI 1980 1 Groot aantal platbodems bij Sail AMSTERDAM VERWACHT TOPDRUKTE ARAL EHBO-cursussen van het Rode Kruis i IJMUIDEN: BEVERWIJK: L» ÜW ia IJMOND 99 Platbodems Verkeer 60.1 CTPIR unit 72 X GEFILTERD Busdiensten IJMUIDERSTRAATWEG PARALLELWEG 1 J De nieuwe bontcollectie is aangekomen. Zeer geslaagde modellen zowel in lang als in kort. De bontsoorten zijn teveel om op te noemen. Alleen één advies: thans gekocht bespaart u tussen de 10% en 20%. Traditiegetrouw bieden wi j u winterbont aan tegen zomerprijzen. Als u bij Mariëtte komt zult u het zelf zien. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Bij het binnen lopen van de vloot zeilschepen rekenen de organisatoren van Sail Amsterdam 1980 op vele tien duizenden belangstellenden langs het Noordzeekanaal en op het Sluiseiland. De zeilschepen, waaronder ook - nu definitief - de viermastbark „Krusenstern” uit Rusland, komen woensdag morgen 6 augustus in de haven van IJmuiden samen. Om de be zoekersstroom in goede banen te leiden zullen ingrijpende maatre gelen worden getroffen: Instel ling van éénrichtingsverkeer en afsluiting van één baanvak op een groot deel van de toevoerwe- gen in Velsen, waardoor onder meer 7000 parkeerplaatsen ont staan. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM. Naar’ ver wachting zal de hoofdstad tijdens het Sail-evenement van 6 tot en met 12 augustus worden belegerd door een dagelijkse stroom van tienduizenden bezoekers. Oin een verkeerschaos in Amsterdam te voorkomen zijn omvangrijke ver keersmaatregelen in voorberei ding, terwijl dringend wordt ge adviseerd gebruik te maken van tram, trein en bus. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN/AMSTERDAM. Aan boord van een van de eerste schepen in de parade, het Deense volschip Sörlandet, zullen de bur gemeester van Velsen de heer C. H. Goedkoop, burgemeester van Heiden en voorzitter van Sail ’80 en de rijkshavenmeester van het Noordzeekanaal C. Dekker mee varen naar Amsterdam. In de Noordersluis verwelkomen zij de bezoekende schepen officieel. Aan de gemeentegrens van Am sterdam komt de burgemeester van deze stad of wethouder Heer- ma aan boord voor de officiële begroeting namens de gastheren. r 4 (ADVERTENTIES) j >,00 De gemeentepolitie van Velsen rekent eken Con- tvan- bben ianse open >nge- ngen rege- bein- da- lure, sche rkie- leeft leve- e VS r r Aan de manifestatie Sail Amsterdam zullen circa vijfhonderd ronde- en platbo dem schepen deelnemen. Hierop bevin den zich vijfduizend bemanningsleden. Dat is evenveel als het aantal opvarenden van de internationale vloot windjammers en Tall Ships. Deze schepen zullen bij het passeren van de Hembrug woensdag 5 augustus door tweehonderd platbodems De gemeente Velsen draagt zorg voor een vlagversiering op het sluizencomplex. Hierbij zal het zeekadetkorps in actie ko men en het hijsen en strijken van de circa 50 vlaggen voor zijn rekening nemen. Na een zeilrace over de Noordzee vanaf de Deense Kaap Skagen zullen 6 augustus 13 Tall Ships of windjammers en 82 klei nere, maar altijd nog imposante, zeilsche pen waaronder schoeners, kotters, brik ken, jachten, vier-en driemastbarken de pieren van IJmuiden binnenlopen. De schepen, die 20 nationaliteiten vertegen woordigen, zullen na het passeren van de sluizen in kiellinie naar Amsterdam opva ren. Deze „parade of sail” zal in de loop van de morgen onder escorte van tiental len ronde- en platbodemjachten de aan dacht trekken van grote drommen belang stellenden die een plaatsje hebben weten te bemachtigen langs het Noordzeekanaal om dit welhaast authentieke decor uit lang vervlogen tijden gade te slaan. NAAM STAAT BORG VOOR KWALITEIT Verkeer over het sluizencomplex is - tot en met de Noordersluis - slechts mogelijk in noordelijke richting. Bij een bezoek aan de sluizen, waar woensdagmorgen 6 au gustus en zaterdag 12 augustus de sche pen worden geschut, zal de weg via Vel- sen-Noord moeten worden vervolgd om de zuidkant van het kanaal weer te berei ken. Parkeren op het sluiseiland is moge lijk in de grasstroken op aanwijzing van de politie. Verkeer uit het noorden kan niet verder komen dan de Noordersluis. Het Seinpostduin en de pieren zijn beide dagen bereikbaar voor automobilisten. Raken de daar aanwezige parkeerplaat sen vol dan zal de auto elders, meer land inwaarts, gestald moeten worden. In to taal zullen in Velsen mede door de maat- Vertrokken schepen 28-7: Venus, Stavan ger; Royal Viking Sea, Gothenburg; Ed ward Brough, Selby; Arend, Rotterdam; Springbuck, Velsen, Cont. Plat.; Steij- ning, Cardiff; West Eagle, Velsen, Cont. Plat.; Jubilation, Wales; Osediek, Halm stad; Vera Ranbow, R'dam; Juno, Ant werpen; Fuchal, Oporto; Pluto, Peterhe ad; Arklow Dwan, R’dam; Biene, Bremen; Bebedouro, Santos; Neptunus, Lerwick, IJmuiden; Brunto, Cleveland. IJmuiden; Smitlloyd 15, Cont. Plat, IJmuiden; Sea Rover, Scheveningen. Aangekomen 29-7: Finn Forest, Hami- na; Calileo Galilei, Tillbury; Texaco Wel lington, Kalundborg; Ticha, R’dam, IJ muiden. De wedstrijden worden van negen uur af gespeeld op de voetbalvelden Tussen- wijck in Wijk aan Zee. Muzikale medewer king verlenen het drum- en maijorette- korps „Marquette” uit Heemskerk en de drumband van Arion uit Wijk aan Zee. Met de opbrengst van een verloting mee hoopt men een flink bedrag aan Helioma re te kunnen overdragen. aanvoer afhankelijk is en bij de impor teurs terecht kan om de tekorten aan te zuiveren. Opgemerkt moet worden dat er door sommige schepen kleine partijtjes schelvis aangebracht worden, die aan de behoeften lang niet kunnen voldoen overi gens, maar toch de verwachting wekken dat er zich wat meer schelvis bevindt in de zuidelijke Noordzee dan de laatste jaren het geval is geweest. Dit zal de importeurs zeker tot grote waakzaamheid aanzetten wat de aankoop van schelvis in het buiten land aangaat, want de handel koopt graag, ja zelfs erg graag, zijn vis van de schepen die ze aanvoeren. De invoer van haring gaat gewoon door, van alle kanten wordt er regelmatig ha ring binnen gebracht, diepgevroren maar ook vers komen er de mooiste partijen bij de handel terecht. Meerdere haringhande- laren krijgen al zo weer een aardige voor raad om aanstonds aan alle aanvragen te kunnen voldoen. taan- ar de r van ■gens ghet naar aan. Witte voor ont- Ame- ngen (Een gate- rodu- chap ;t er- won iet te >pese van eten, aren, d. aalfa- n de n tot reede i ver- i uit- onaf- die note ren. haar naar essie. trend Ireigt graatsgewijs auto’s worden geparkeerd. Het verkeer dat de gemeente wil verlaten blijft over twee rijbanen beschikken. Op de Kanaaldijk, langs het Noordzeekanaal zal diezelfde maatregel van kracht zijn. Het oost-west verkeer heeft de beschik king over één rijstrook. De rechter baan is bestemd voor parkeren. Vanuit de op de Kanaaldijk uitkomende wegen zal rechts- afslaan verboden zijn, terwijl de Steiger- weg, direct langs het kanaal, voor ver keerd wordt afgesloten. Evenals de kop van de haven, die wel te voet bereikbaar is. W w~- >.90 >,85 i.OO I.70 ;,00 i,80 vard voor weggebruikers ontoegankelijk zijn. Omleidingsroutes worden via borden aangegeven. Indien nodig wordt het ver keer vanuit Amsterdam-Noord en West naar de buitenring (de randwegen) geleid. Ook het openbaar vervoer in de hoofd stad zal in verband met het Sail-evene- ment aan tal van wijzigingen onderhevig zijn. Na afloop van de evenementen op zaterdag 9 en zondag 10 augustus zetten de Nederlandse Spoorwegen extra lange treinen in. Het is de bedoeling dat de Verénigihg Stoomvaart met ruim tien historische schepen voor Sail Amsterdam is vertegen woordigd. Deze zullen een ligplaats krij gen in de Zouthaven. Enkele stoomslepers komen in actie bij de intocht van een of meer windjammers door het Noordzeeka naal naar de IJhaven. worden verwelkomd. Voor deze traditio nele Nederlandse schepen zal vrijdag 8 augustus een hardzeildag worden gehou den op het Ijsselmeer. De bemanning van de Windjammers heeft dan de gelegen heid als gastbemanning mee te varen. Zaterdag 9 augustus is er een demonstra tie van 55 historische zeilende visserssche pen en een parade van ruim honderd zeilende bedrijfsvaartuigen Op het IJ. Hier zullen tweehonderd schepen zondag 10 augustus een spiegelgevecht opvoeren. Diezelfde dag zullen driehonderd schepen deelnemen aan het Admiraalzeilen. op een forse verkeersdrukte en veel ge parkeerde wagens langs de Amsterdamse weg. Om een chaos te voorkomen is beslo ten op deze weg enkele „speciale verkeers maatregelen” te treffen. Op de dagen dat de schepen langskomen, bij aankomst op 6 augustus en bij vertrek op 12 augustus, geldt een maximum snelheid van 50 kilo meter per uur. Het parkeren is slechts mogelijk in de bermen langs de weg, waarbij het fietspad vrij dient te blijven. In Velsen zal de noordelijke rijbaan van de Parkweg en de Stationsweg gesloten zijn. Het verkeer richting IJmuiden moet gebruik maken van de linkse rijbaan, waar een maximum snelheid geldt van 30 kilometer per uur. On de noordelijke rijbaan kunnen vis- Automobilisten die Amsterdam nade ren zullen worden gewezen, op parkeerter reinen bij de Basisweg en het NS-station in Amsterdam-Zuid. Vandaar vertrekken pendelbussen naar het Centraal-station. Treinreizigers naar Sail Amsterdam kun nen rekenen op aanmerkelijke kortingen. Speciaal tijdens de Sail-dagen vaart tus sen 10.00 en 24.00 uur elke 45 minuten een IJMUIDEN. De afdeling IJmuiden-Vel- sen van het Nederlandse Rode Kruis be gint in september met twee EHBO-cursus sen. De eenheidscursus voor deelnemers tus sen zestien en vijftig jaar start op maan dag 1 september. De lessen worden weke lijks gegeven in de Rode Kruis-boerderij „De Slingermuur” aan de Zeeweg (hoek Heerenduinweg). Jongens en meisjes van veertien en vijftien jaar kunnen de zoge noemde B-cursus volgen die wordt gege ven onder auspiciën van het Jeugd Rode Kruis. Deze cursus begint op 9 september. Afhankelijk van het aantal deelnemers zal de plaats van de wekelijkse les-bijeen- komsten nog nader worden vastgesteld. De eenheidscursus kan alleen worden gevolg door degenen die Zich verbinden aan het Rode Kruis Korps of aan het Jeugd Rode Kruis. In verband daarmee worden de cursussen gegeven tegen sterk gereduceerde tarieven. Nadere informaties worden verstrekt door het Rode Kruis Korps IJmuiden- Velsen, postbus 446, 1970 AK IJmuiden, telefoon 31268. Voor de cursussen kan men zich in laten schrijven op de eerste lesavonden. Venus, Bergen; Pluto, Dundee; Pratita, Jakarta; Pafsnes, Bordeaux; Alpina, San Pedro. Aangekomen schepen 28-7: Autostrada, Immingham; Militence, Neith; Neith; Jans, Persgrunn, IJmuiden; Funchal, Go thenburg; Biene, Rensburg; Amsterdam, Rio Haina; Bemarty, Bremerhaven; Ar klow Dawn, Swansea; Oceanix, Bremer haven; Biscaya Golf, Port Genthil; Suder- relv, Pouma; Tamara Guilden, Norfolk; West Eagle, Cont. Plat; Smitlloyd 15, Cont. Plat., IJmuiden; Corrie Broere, Moham- media; West Osprey, Cont. Plat, Velsen; Vaersnland, Koppenholzen; Hartebeest, Con. Plat, Velsen. De recreatievaart op het IJ kan reke ning houden met stremmingen tijdens be paalde evenementen op donderdag, vrij dag en vooral tijdens het weekeinde. De pleziervaart zal zich aan de aanwijzingen van de Rijkspolitie te water moeten hou den. Afmeren in de IJ-haven is niet toege staan. Het is mogelijk om de Sail Ships bij binnenkomst of vertrek te escorteren mits buiten de vaargeul wordt gevaren. Voor gehandicapten wordt tijdens Sail Amsterdam een aantal voorzieningen ge troffen. Inlichtingen over de verschillende mogelijkheden zijn verkrijgbaar bij de Sectie Gehandicapten van de Vereniging „Veilig Verkeer Amsterdam”, telefoon 020-248895. Op de Noordersluis, waar de bekende Tall Ships zullen doorschutten, wordt bo vendien een muziektent opgesteld, waarin zes jazzmuzikanten schepen en beman ning een ritmischeontvangst bereiden. Het betreffen Haarlemse misici die speci aal voor deze gelegenheid samengebracht zijn in The Original Windjam Selection. Het geheel staat onder leiding van de schilder Henk Klijn. Vanuit een geluidswagen zorgt de V.V.V. Velsen/IJmuiden voor informatie aan het publiek over de schepen die de sluizen passeren. Het is niet uitgesloten dat tegen de avond van 5 augustus sche pen IJmuiden zullen binnenlopen. Deze wordt dan ligplaats geboden in het haven gebied. De Harddraverij vereniging Sant poort heeft aangeboden in dat geval in dien mogelijk op te treden als gastheer voor de bemanningsleden. Deze worden dan in Santpoort, waar de feestweek in volle gang is, ontvangen. voetgangerspont vanaf de achterkant van het Centraal-Station naar de Javakade en de Adelaarsweg in Amsterdam-Noord. Het verkeer in de hoofdstad krijgt te maken met tal van omleidingen en onver mijdelijk met vertraging en filevorming. Gedurende de zeilmanifestatie wordt het IJ-eiland op werkdagen tussen 10.00 en 24.00 uur voor alle verkeer gesloten. Van wege het vuurwerk - elke werkdag van 22.00 tot 23.00 uur - kan het verkeer even min gebruik maken van de De Ruyterka- de, de Piet Heinkade en de Oostelijke Handelskade. Afhankelijk van de drukte wordt het gebied dat voor verkeer is ver boden uitgebreid. In verband met de optocht met deelne mers Van de Kaap Skagen-Amsterdam- race vanaf het IJ naar de Nieuwe Kerk zal vrijdag 8 augustus op het Damrak, de Dam, Mozes van Aaronstraat, Damstraat en Rokin geen verkeer mogelijk zijn. Die zelfde dag varen enkele tientallen zeil schepen naar het Ijsselmeer, waardoor de Schellingwouderbrug regelmatig ge opend is en langdurige vertragingen voor het wegverkeer ontstaan. De topdrukte in Amsterdam wordt za terdag 9 en zondag 10 augustus verwacht. Dan zal de gehele zogenoemde IJ-boule- Na de vakantie, waarvan ook de schrij ver van „Rond de losplank” heeft mogen genieten, is het weer een vrij moeilijke bezigheid om in het kort weer te geven wat er zoal rond de losplanken heeft plaatsgevonden. Allereerst is daar dan het moeilijke „gedrag” van de Ierse visserij- politie. Die presteerde het de SCH 81 op te brengen, wat de rederij een niet gering oponthoud opleverde in de uitoefening van de werkzaamheden. Gelukkig is er na een juridisch steekspel niets uit de bus gekomen. Bij de op dat moment thuis zijnde schippers heeft dit een wel erge nare smaak in de mond gegeven. Was het tot een veroordeling gekomen, dan was vissen in en rond de wateren, waar dit schip opgebracht werd, bijna onmogelijk geworden, en hadden de schepen een an dere visgrond moeten gaan zoeken. Velen zullen dan ook wel een zucht van verlichting hebben geslaakt toen de uit komst van dit alles bekend werd. Voor een drietal van deze grootste eenheden zou het minder belangrijk zijn geweest, omdat deze schepen naar de werven zijn vertrok ken om een verlenging te ondergaan. De KW 171, KW 172 zullen verlengd worden bij de IJsselwerf en de VL 89 ondergaat hetzelfde lot aan de werf „Welgelegen” te Harlingen. Met deze werkzaamheden zijn zeker tien tot twaalf weken gemoeid. Zo dat de winterperiode alweer aangebroken is, voordat deze schepen weer op het to neel zullen verschijnen en er andere vis gronden bezocht moeten worden. De aanvoer van verse vis blijft een zui nige aangelegenheid. Alleen aan het begin en einde van de week is er enige aanvoer van importantie. Aan de dinsdagmarkt was er zelfs helemaal geen aanvoer te verwerken, waarna er aan de woensdag- markt heel zuinigjes aan weer wat te verhandelen viel. Zelfs de aanvoer aan de vrijdagmarkt viel zo tegen, dat de meeste handelaren pas heel ver in de middag tot een verdeling van hun aangekochte vis konden komen en er een soort distributie systeem in het leven geroepen moest wor den om aan de verlangens van de diverse afnemers te kunnen voldoen. Begrijpelijk is het dan ook dat de tong, hier ging het namelijk om, voor veel geld van eigenaar wisselde. Voor alle soorten werd soms wel meer dan twintig gulden per kilo betaald, wat de aanvoerders zeer welgevallig was omdat de schol, als bijvangst, niet zo erg hoog in prijs was. De grófste soorten waren geregeld boven de honderd gulden per bak, maar de kleinere soorten lagen ruim boven de tachtig gulden, waarbij het voorkwam dat de allerkleinste soorten hoger gewaardeerd werden dan de schol- drie. Ongetwijfeld zal men zich hebben herinnerd, de mooiste partij schol-vier, die nog maar een enkele week geleden naar de visverwerkende industrie moest, omdat er geen afnemer voor te vinden was. Ook de aanvoer van overige vissoorten blijft steeds beneden de verwachting en hetis maar goed dat men niet meer van de regelen ruim 7000 auto’s een plaatsje kun nen vinden. Niettemin doet de politie het verzoek om gebruik te maken van het openbaar vervoer. Per trein via het traject Haarlem-IJmui- den en per bus lijn 70 en lijn 71 vanuit Haarlem of IJmuiden terug. Vanuit de Noordkant worden de busdiensten ver zorgd door lijn 73 (uit Heemskerk), lijn 74 (uit Uitgeest) en lijn 75 (uit Beverwijk). Amsterdammers kunnen IJmuiden berei ken met bus 82. De gemeente politie van Velsen pro beert de verkeerscontrole zoveel mogelijk in eigen hand te houden. Daarbij moet wel geroeid worden met de riemen die er zijn. Naast het Sail-evenement zal de politie ook haar aandacht moeten richten op de Santpoortse feestweek, terwijl in verband met vakanties de korpssterkte niet opti maal is. Daarom zal een beroep worden gedaan op de rijkspolitie om op de Am sterdamse weg toezicht te houden. Verwacht wordt dat het Sail-spektakel, waaraan meer dan 1000 schepen deelne men, in totaal honderdduizenden mensen in IJmuiden en voornamelijk Amsterdam op de been zal brengen. Inmiddels zijn al 50.000 programmaboekjes verkocht waar mee de eerste druk geheel is uitgeput. Een tweede oplage is inmiddels bij alle kanto ren van de Amro-bank verkrijgbaar. een ctivi, tigen. vordt 4 ge lang- iging n de nder- t van! Kon- rder- nens- Vertrokken 29-7: Avenir, Kingslyn; Amazon Maru, Cleveland, IJmuiden; Stir ling Brig, Cont. Plat., IJmuiden; Aalster, Hamburg; Carrie, Douala, IJmuiden. Aangekomen 26-7: New Gun, Bremen; Alster, Kingslynn; Antonie Junior, Noord zee, IJmuiden; La Fayette, Bremerhaven; Paul, Swinemunde; Jenny Graebe, Ant werpen; Delta, Varberg, Velsen; Fridel, Londen, IJmuiden; Tectus, Richardsbay; Mette Coast, Hamburg; Sagitta, Bremen; Juno, Bremen; Avenir, Hull; Leonid Teli- ga, La Coruna; Arend, Varberg. Vertrokken 25-7: Smalagt, Noordzee, IJmuiden; Thorsten, Boston; Antonie Ju nior, Noordzee, IJmuiden; Barlinke, Stet tin, IJmuiden; Engelina Broere, Puelma; Sheksnales, Duinkerken, Velsen; Andrea, Gr. Yarmouth; Astronomer, Hamburg; Rocky Giant, R’dam; Kirsten Smits, Edam; Jan Dirk, Gr. Yarmouth; Salland, Antwerpen; Duro Ocho, Emden; Bulk Carrier, Tallin; Axel ponton, Cont. Plat.; Delta, Immingham. Velsen; West Eagb, Cont. Plat, IJmuiden. Aangekomen schepen 26-7: Agboville, Rotterdam; Anna Oden, Gothenburg; At lantic Hawk, Avonmouth; Amerikanis, Ol den; Plancius, Charlestown; Hoopride, London. Zaandam; Pacific Duchess, La gos, IJmuiden; Jupiter, Kristiansand; Tor Scandinavië, Gothenburg; Kenrix, Kings lynn, IJjuiden; Jubilation, Boston, Koog a.d. Zaan; Hanseat, Ipswich; Stirling Brig, Cont. Plat., IJmuiden; Amozon Maru, Port Walcott, IJmuiden; Lillyk, Goole, IJ muiden; Carabeka 7, Rotterdam, Buka 3; Ole Jensen, Halmstad. Vertrokken schepen 26-7: La Fayette, Antwerpen; Titan Service. Cont. Plat., IJ muiden; Paul, Isles of Gaines; Ciudad de Insenada, Puerto Buitrad; Aristanax, Le Havre; Sunburgh Head, Londen; Fridel, London, IJmuiden; Hartebeest, Velsen, Cont. Plat.; Siddes Skipper, Velsen, Cont. Plat.; Anna Oden, Gothenburg; Pavonia, Dundalk; Assimina, R’dam; Fenix, IJmui den, Halmstad; Thermopylae II, Gibral tar; Tor Scandinavia, Gothenburg, Jupi ter, Bergen; Germa Tarra, Oran; Han- fried, IJmuiden, Malmö New Sun, Ant werpen; Americanis, bergen; Pereira d’e- ca, Dublin; Niger Star, Hamburg. Aangekomen 27-7: Springbuck, Cont. Plat., Velsen; Schwabenstein, Bremen; Royal Viking Sea, Kopenhagen; Vanessa, Cardiff; Tor Caledonia. Immingham; Saucon, Coryton; Gretchen weston, Swansea; Schwielosee, Takoradi; Neptu nus, Aberdee, IJmuiden; Steyning, Odda; Nedlloyd Nile, Lagos; Ostediek, Halm stad; Vera Rumbow, Geffle, Beverwijk; -- Inbraken In het afgelopen week einde is ingebroken in een bungalow aan de Dokweg in IJmuiden. Hierbij werd een bovenlicht geforceerd waarna de buiten deur kon worden geopend. Het huis is grondig doorzocht. Voorlopig worden sie raden, zilver en een aantal fototoestellen vermist. Uit een groentezaak aan de Hagelinger- weg in Santpoort-Noord is het afgelopen weekeind een geldkist met 2200 gulden gestolen. Binnen kwam men via een roos ter van een koelaggregaat. Ongeval Bij een aanrijding op de Wijckermolen in Beverwijk raakte maan dagavond een 71-jarige inwoner van Vel sen zodanig gewond dat hij in het Rode Kruisziekenhuis moest worden opgeno men. Een 56-jarige automobilist uit Ber gen verleende de Velsenaar, die een brom fiets bestuurde, geen voorrang bij het verlaten van een pompstation. De brom fietser liep daarbij een beenbreuk en een hoofdwond op. Vechtpartij In de Amostraat in Be verwijk is maandagavond een 39-jarige Beverwijker door een slag met een stuk hout aan het hoofd verwond. De dronken Beverwijker bracht vernielingen toe aan een geparkeerde wagen van een vroegere vriendin. Een 43-jarige plaatsgenoot trachtte daarbij de man met een stuk hout tot rede te brengen. Na behandeling in het Rode Kruisziekenhuis is de 39-jarige Be verwijker in het politiebureau onderdak verleend. Aangehouden Maandag werd in Amsterdam een 27-jarige Alkmaarder aangehouden en overgeleverd aan de Be- verwijkse politie. De man wordt verdacht van diefstal van een videorecorder uit een elektriciteitszaak in de Breestraat. De ap paratuur is inmiddels in de hoofdstad verhandeld voor 500 gulden. Diefstal Uit een Italiaanse winkel aan de Alkmaarseweg in Beverwijk is een bedrag van 1360 gulden gestolen. De win- kelbeheerster werd door drie klanten af geleid waardoor een vierde vrij spel kreeg en met het geld aan de haal ging. Geen voorrang Doordat een auto mobilist maandagavond op de kruising Strauszstraat/Mozartstraat in Heemskerk geen voorrang verleende aan een motor rijder werd een 18-jarige Heemskerkse duopassagiere gewond. Zij is met een ge broken linker bovenbeen in het Rode Kruisziekenhuis opgenomen. De Sail-manifestatie vijf jaar geleden in het Amsterdamse IJ. Dit jaar is de organisatie grootser van opzet. WIJK AAN ZEE. Teams van de brandweerkorpsen in Beverwijk en Heemskerk, de douane, Hoogovens, Helio mare, Taxi 3000 en de ziekenhuizen in de noordelijke IJmond nemen op zondag 31 augustus deel aan een voetbaltoernooi, waarvan de opbrengst bestemd is voor de kinderen van Heliomare. f iilf

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 5