Toch in Ronde van Nederland pqqrdenkoereen Amerikanen leveren Peter Post akkoord prestaties met hoofdsponsor Lazio ziet af Publieke belangstelling van transfer voor Telstar groeiende sportpiintig] Nederland gelijk tegen „All-Stars wielerkoersen Zege Terrasvogels Stöve geklopt voor dat examen? ”De zenuwen” „gouden” Wereldrecord Beardsley op vlinderslag ’t Kan tot vanavond 8.00 uur. In Artis. 17 L6 19 8 0 DON D E R D AG 3 1 JULI SPORT <,r> (Van onze sportredactie) Jos Lammertink: voorlopig uitgeschakeld. (Van onze sportredactie) 4 (Van onze honkbalmedewerker) tof h (Van onze softbalmedewerker) 0 Fredy van Offeren Terrasvogels, dat aantrad zonder de ge- takman» user (Odl nski (Pol) Dat betekent dat Raleigh niet naar de Ronde van Duitsland zal gaan, die maan dag begint, zodat de organisatoren van een zestal criteria in Nederland op de komst van de sterkste renners uit de ploeg van Post kunnen rekenen. „Het heeft nooit in de bedoeling gelegen om de orga nisatoren van de criteria in moeilijkheden te brengen”, aldus Post. Post: „De afmetingen van de reclame tekst op de leiderstrui zijn nu tot aan vaardbare proporties teruggebracht. Ik moest woensdag nog wel de toestemming krijgen van de directie van de sponsor van mijn ploeg, maar dat zal weinig proble men opleveren, denk ik. Zowel wij als de concurrent hebben water bij de wijn moe ten doen”. VELSEN. Telstar blijkt nu reeds bij een breder publiek aan te slaan dan het afgelopen seizoen. Dat lijkt de belang rijkste winst voor de eerste-divisieclub tot dusver, afgaande op de publieke be langstelling voor de verrichtingen van de Velsense formatie in de laatste twee oe fenduels. Een ontwikkeling, waaraan de „Nu het zo goed gaat met de wielersport in Nederland rijden we veel liever voor eigen publiek dan in het buitenland, al gebeurt dat niet altijd met mijn goedkeu ring. Maar ik kan er begrip voor opbren gen dat elk wielercomité een renner als Zoetemelk in dit stadium aan de start wil hebben”. Jos Lammertink is voorlopig uitge schakeld. De talentvolle amateur uit Ol- denzaal heeft de ziekte van Pfeiffer. Dit seizoen boekte Lammertink zes overwin ningen. De uitslagen van de op woensdag gere den wielercriteriums zijn: z Ronde van Voorthuizen: 1. Jan Winters (Staphorst), de 80 km in 1.52.19, 2. Piet Berend (Nieuwegein), 3. Henk ten Berge In de eerste rit van de zomeravondcom- petitie van de HRC Excelsior op het Indu- strieparcours in de Waarderpolder met als inzet de Stoelman-beker-, bleek Ben Luyken de rapste. Samen met Rinie v.d. Aa en junior Henk Biel had hij het tot een ronde voorsprong gebracht. De uitslagen: amateurs: 1 B. Luyken, 2 R. v.d. Aa, 3 P. Rossen. Junioren: 1 H. Biel, 2 G. Brands. Veteranen: 1 H. van Steijn. Aspiranten: 1 SANTPOORT. Zo er nog enige twij fel mocht bestaan of Terrasvogels dit seizoen de softbaltitel zou prolongeren, heeft de Santpoortse ploeg daar gister avond een duidelijk antwoord op gege ven in de rechtstreekse confrontatie met de enig overgebleven concurrent HHC. In een duel, dat de sfeer van weleer duidelijk miste, won Terrasvogels betrek kelijk eenvoudig met 3-0. De kans om het geschonden blazoen weer wat meer aanzien te geven heeft HHC tegen de Birds wellicht in de eerste slagbeurt onbenut gelaten. Een fout van Marjan de Vries op een klap van Elly Nijhuis en een hit van Maud de Haas gaven de bezoekers riante scoringskan sen. Als zo vaak echter ontbrak iedere agressiviteit in het slaan van de HHC- speelsters, die de thuisclub toen op een achterstand hadden kunnen zette. (Enter), 4. Henk Scheuten (Hengelo), 5. Johan Hup (Kampen). Linne: 1. Matthieu Dohmen (Born) de 80 km in 1.57.40, 2. Piet van de Boorn (Ge- leen), 3. Gerrit Walster (Maastricht), 4. Wim Demant (Grevenbricht), 5. Jimmy Krijnen (Aus). In het Californische Irvine was Steve Barnicoat op de 200 meter rugslag bijna een seconde sneller dan de Olympische kampioen Sandor Vladar uit Hongarije. Barnicoat, die dit nummer zeer verras send won voor de favorieten Peter Rocca en Jesse Vassallo, zegevierde in 2.01.06. Vladar kwam tot 2.01.93. Op de langste afstand voor dames bena derde Kime Linehan het wereldrecord 800 meter van Tracey Wickham tot op drie Dat Terrasvogels in het verdere verloop van de wedstrijd de 3-0 voorsprong niet verder kon uitbouwen, dankte de ploeg aan zichzelf. Terwijl Terrasvogels de toe komst nu onbekommerd tegemoet kan zien, zal het voor HHC zelfs moeilijk gaan worden de tweede plaats vast te houden. Door blessures en vakantie is de basis van HHC erg smal geworden. HAARLEM. In een met ongeveer 500 toeschouwers goed gevuld Pim Mulier- stadion speelde het Nederlands team gis teravond een oefenwedstrijd tegen de „American All Stars”, een team bestaan de uit in Nederland honkballende Ameri kanen. Na een attractief duel dat bij tijd en wijle goed en spectaculair honkbal te zien gaf deelden beide ploegen de punten: 5-5 in negen innings. Op de eerste dag van de Amerikaanse zwemkampioenschappen stonden acht fi nales geprogrammeerd. Heren: 50 meter vrij: 1. Joe Bottom 23.07. 2. Jerry Spencer 23.14. 3. David McCag 23.20. 100 meter schoolslag: 1. Steve Lund quist 1.02.88 (Am. rec. en tweede beste wereldprestatie aller tijden). 2. Bill Bar rett 1.02.93. 3. John Hencken 1.03.58. 200 meter rug: 1. Steve Barnicoat 2.01.06. 2. Peter Rocca 2.01.34. 3. Jesse Vassallo 2.02.11. 800 meter: 1. Brian Goodell 7.59.66 (tweede wereldprestatie aller tijden). 2. Mike Bruner 8.00.66. 3. Bari Weick 8.06.60. seconden. Het wereldrecord is 8.24.62. Li nehan realiseerde 8.27.86. De Australische Michelle Ford greep in Moskou het goud met 8.28.90. Op de 100 meter schoolslag verbeterde Tracey Caulkins haar Amerikaanse re cord. De nieuwe tijd werd 1.10.40. Veel mensen hebben voor of tijdens school'.en rijexamen wat ze noemen „de zenuwen Zij kunnen zich minder goed concentreren en maken daardoor vaak onnodig fouten. Gelukkig is er voor hen Valdispert. dat ook zonder bezwaar door kinderen gebruikt kan worden. Valdis pert is een zuiver natuurprodukt uit de va- leriaanwortel. Valdispert brengt u weer tot rust maar maakt niet loom of slaperig. Valdispert drawees zijn gemakkelijk in te nemen. Vraag nadrukkelijk Valdispert. Uitsluitend bij apotheker en drogist. Lees vooraf de gebruiksvoorschriften. logla- erme- tg): 1- ■aajav it (tot icher- >vjet-Uni 20-18. M laats: P» emarka Island, 1 148 100 13 23 28 16 15 9 12 8 2 en voor -■hoslowi Zimbat abweü 1. Sovjet- 3. Terrasvogels 0-0-l-2-0-0-x= 3 Els Koks 4-0-3-1 HHC 0-0-0-0-0-0-0 Ö-3-3-3 derde 15-10, 7). De lie en ohtste 12-15, 14-16. -Libië STEL JE VOOR DAT JE VANAVOND EEN OLIFANT TEGEN HET LIJF LOOPT. Donderdag vertrekt Post met een acht tal renners naar Zwitserland, waar vrij dag wordt deelgenomen aan de wedstrijd over 220 kilometer in Ippingen. „Meteen na die koers wordt Zoetemelk met een privé-vliegtuig naar Nederland terugge bracht, zodat hij vrijdagavond nog in Sim- pelveld kan rijden. We doen er dus echt alles aan om de organisatoren van de criteria zoveel mogelijk te helpen”, aldus Post. ROOSENDAAL. De Raleigh-ploeg zal op 11 augustus toch van start gaan in de Ronde van Nederland, die in het Belgi sche Sint Niklaas met een tijdrit begint. Woensdagavond kwam Peter Post tij dens een vergadering met de organisatie van de proftoer in Den Haag tot een akkoord met de hoofdsponsor, een con current van Raleigh. komst van Joop Brand als hoofdtrainer en de drastisch gewijzigde spelersgroep ongetwijfeld niet vreemd zullen zijn. Kwamen er vorige week woensdag op de eerste vriendschappelijke confrontatie tegen Excelsior een duel dat overigens met 4-3 werd verloren ruim 1000 toe schouwers af, gisteravond werd dat aan tal met 2000 bezoekers ruimschoots overtroffen in het oefenpartijtje tegen de Amsterdamse amateur-eersteklasser DCG. Een resultaat, dat op dit moment zeker op meer waarde moet worden ge schat dan de 9-0 overwinning, waarmee Telstar deze ontmoeting afsloot. „Er leeft duidelijk weer wat”, stelde Joop Brand na afloop dan ook genoegzaam vast. Tevreden kon de oefenmeester ook zijn over de collectieve prestatie van zijn team, dat ten opzichte van vorige week op vier plaatsen was gewijzigd. Koos Kuut, die de eerste trainingen vanwege zijn vakantie niet kon meemaken, was nu in de basisop stelling opgenomen, evenals John Ver schoor, die tegen Excelsior vanwege een blessure aan de kant moest blijven. De 24- jarige Verschoor, die door Brand bij de Leidse amateur tweede klasser LFC werd weggehaald en als rechtervleugelverdedi- ger is aangetrokken, bewees een tech nisch begaafde speler te zijn met opbou wende en aanvallende kwaliteiten, het geen hij onderstreepte met twee treffers. Verschoor maakte drie seizoenen geleden blesseerde Ludy van Mourik, herstelde zich na het matige begin uitstekend. Slechts drie HHC-speelsters konden nog doordringen tot de kussens. De weg naar winst sloeg Terrasvogels in de derde in ning in. Met reeds twee nullen sloeg Hen- nie van der Vlugt zich een weg naar de kussens. Dankbaar profiteerde de Sant poortse verreveldster daarna van twee wilde worpen van Fredy van Offeren, die bij de wind-mill over minder controle bleek te beschikken dan bij de sling-shot. Ontluisterend moet voor HHC echter de vierde inning geweest zijn. Wel gaven Re- née van der Berg en Els Koks honkslagen, maar desastreus waren de fouten van Sandra Klesser, Christa de Rooij en Maud de Haas. Het score-verloop: 2:1-0, 13: Verschoor 2-0, 15: Plaisier 3-0, 17: Kuut 4-0, 28: Reuser 5-0, 77: Van Bohemen 6-0, 83: Verschoor 7-0, 88: Van Segge- len 8-0, 90: Tromp 9-0. De opstelling van Tel star: Nederburgh, Verschoor, Van Oorschot, Kuut (Mens), Van Nleuwpoort (Tromp), Van Seggelen, Reuser, Akersloot (Van Bohemen), Plaisier (Buma), Smit (Van der Meer), Kramer. De uitslagen zijn: Dames: 50 meter vrij: 1. Jill Sterkel 26.21. 2. Susie Thayer 26.40. 3. Heather Strang 26.40. 100 meter schoolslag: 1. Tracy Caulkins 1.10.40 (Am. rec.). 2. Terri Baxter 1.12.42. 3. Susan Rapp 1.12.93. 200 meter rug: 1. Linda Jezek 2.14.52. 2. Libby Kinkead 2.15.65. 3. Joan Pennington 2.16.22. 800 meter vrij: 1. Kam Linahan 8.27.86. 2. Cynthia Wood head 8.30.35. 3. Marybeth Linzmeier. De 35-jarige Tsjechische gewichtheffer Jan Nagy is met zijn gezin naar West Duitsland gevlucht. Via Hongarije, Joe goslavië en Oostenrijk kwam hij uiteinde lijk in West Duitsland. Jan Nagy won tijdens de Olympische Spelen van 1976 in Montreal een bronzen medaille in het su- perzwaargewicht. De eerste ronde van het toernooi om het open Nederlands schaakkampioen schap dat in Dieren wordt gehouden heeft geen grote verrassingen opgeleverd. Fa voriet Paul van der Sterren had weinig moeite met John Prakken. Het boeiendste gevecht leverden Douven en Grooten. On danks een voortdurend overwicht van Douven eindigde de partij toch in remise. Nederlands dameskampioene Erica Belle sloot de eerste ronde af met een zege op Henk van der Poel. De Nederlandse kampioen in de 250 cc- klasse Kees van de Ven, heeft zich woens dag in Berghem ook het sterkste getoond in de zwaarste klasse, de 500 cc. Van de Ven die een eerste en tweede positite opeiste was te sterk voor zijn concurren ten. Gerard Rond kwam niet in het spel voor. In de eerste manche viel hij uit en in de tweede omloop finishte Rond als vier de. Ook Gerrit Wolsink moest genoegen nemen met bescheiden posities. Bart Zielhuis heeft woensdag in de strijd om de open Nederlandse zeiltitel in de soloklasse de leiding overgenomen van Cor-Jan Schouten. In de derde race op het IJsselmeer finishte hij als eerste. Schou ten, die gedurende een groot gedeelte van de race de leiding had viel uit. In gewon nen positie begaf zijn roer het. overigens al eens eerder kennis met de Velsense vereniging, „maar”, aldus Joop Brand, „toen werd hij door de toenmalige trainer Mircea Petescu afgetest.” Tegeno ver de terugkeer van John Verschoor staat de afwezigheid van een viertal spe lers. René van Breevoort, die door een botsing in de wedstrijd tegen Excelsior een gescheurd trommelvlies opliep, zal de training de komende week hervatten, maar hij moet het niettemin voorlopig rustig aan doen. Sjoerd Boot sukkelt met een enkelbles sure, terwijl Johan Overdelinden voorlo pig op non-actief staat als gevolg van buikspierklachten. Over Bennie Heems kerk kan Brand eveneens nog niet be schikken. De voormalige spits van het Nederlands amateurelftal heeft een forse trainingsachterstand, omdat hij zich door vakantieverplichtingen pas op een later tijdstip bij de selectie kon aansluiten. Die achterstand moet dé komende weken eerst worden weggewerkt. Vooralsnog lijkt hun afwezigheid geen probleem, ge zien de simpele wijze waarop DCG gister avond royaal op afstand werd gezet. Birhit a (Bul) 1.58.74. 9.75, 2. Knopf srie: 1 ;.04, 3. -Duits- Polen 1.52.31. Frank- c (Joe) Twee- 1.44.80, Iregorz John (Roe) 5.02, 5. n, eer- layens (Hon) Sergei r (Roe) Twee- 1.31, 2. Marek >rie: 1- .31, 3. t-Unie 1.98, 4. Spanje A-akije igarije t-Unie Tsje- tfr John Verschoor (links) Telstar's aanvallend ingestelde rechtervleugelverdediger op weg naar het tweede doelpunt van de Velsense vereniging in het oefenduel met DCG. gewicht! wint var Jbr) wim Ravda o Tuert ong Gun ams win mba win: nba wint ta). 2. A avaadala Coach Hamilton Richardson gebruikte in deze wedstrijd maar liefst 20 spelers, waaronder vier pitchers: Volkerijk, Haage, Angela en Hijzelendoom. Teza men kwamen zij tot de cijfers 6-8-10-2. Op het werpen van McGinnis, Robson, Killa- novski (pitcher van tweedeklasser Pira tes) en Donavan kwam het Nederlands team tot 11 honkslagen, waarvan Ritchie Daal, Harm Horeman en Alfio Truman er BUENOS AIRES (ANP). Betty Stöve heeft dinsdag in de eerste ronde van een invitatietoernooi in Buenos Aires verloren van oud-Wimbledonkampioene Martina Navratilova: 7-5, 6-3. Aan dit toernooi doen vier speelsters mee. In de ander partij zegevierde de Argentijnse Ivanna Madruga over de Amerikaanse Billie Jean King: 3-6, 6-4 en 2-1. De laatste set werd niet afgemaakt. King vond dat de scheids rechter haar benadeelde en liep kwaad van de baan weg. Louk Sanders en Wouter Fok hebben woensdag de kwartfinales van het mas- terstoernooi, dat in Amersfoort wordt ge speeld, bereikt. Sanders won in twee sets van de Amerikaan Sean Brawley en Fok versloeg versloeg Paul van Min. Rolf Thung en Frits Don overleefden de eerste ronde niet. Nanette Schutte in de meisjesgroep tot en met 18 jaar, Alice Lem beck (16 jaar), Eric Wilborts (16 jaar) en Bernard van Poelgeest in dezelfde leeftijdsklasse heb ben zich tijdens het Europees kampioen schap tennis voor de jeugd in Nice voor de kwartfinales geplaatst. (ADVERTENTIES) R. Dekker. Nieuwelingen: 1 E. Poell, 2 H. Vos, 3 C. v.d. Berg. Dames: 1 Mieneke Biel, 2 Matjan de Boer. Bij de jeugdklas- sers zegevierden Mikel de Boer (A), Rem- co Gieske (B) en Patrick de Boer (C). Op het Kinheimparcours in Zwanen burg zegevierde plaatselijk favoriet Cor Leunis in de eerste van een nieuwe wieler- competitie voor liefhebbers/veteranen. Hij was de snelste van een vijf man sterke kopgroep, die het tot één ronde voor sprong had gebracht. De uitslag: 1 C. Leunis, 2 J. Cuvelier, 3 J. Oosterbeek, 4 J. Riensema, 5 H. Rupschus. De uitslag van de nieuwelingen was: 1 T. Zwirs, 2 J. Noy, 3 O. Riensema. reas Alda. (ko), Ki) hael Frost 1 w.v. Ind gabi (Oe» -«•gewicht por) (pnt| ndreikovs (Pol) w.r fink (0dl) Widdenjf. Mark Ia w.v. Bon (Pol) wt Avchenki s). Zwaar. w.v. Lw Kotskja Gbr) (kot Zam) (koj sco Carlos De wedstrijd tussen Nederland en de „Ameri can All Stars" in cijfers; All Stars 0-1-0-0-1-0-2- 1- 0=5 Nederland 0-0-3-1-0-1-0-0-0- 5 McCinnis 2- 0-2-1, Robson 2-0-6-1, Klllanovski 5-0-34), Do navan 3-1-0-2, allen All Stars. Volkerijk 1-5-3-1, Haage 1-2-1-0, Angela 3-1-3-1. Htjzelendoorn 1-0- 3- 0, allen Nederland. ROME (ANP). Lazio Roma, de Itali aanse voetbalvereniging die in verband met het omkoopschandaal naar de tweede divisie is teruggezet, heeft woensdag het contract voor de overkomst van René van de Kerkhof geannuleerd. Een woordvoer der verklaarde dat alleen ploegen die in de eerste divisie uitkomen buitenlandse spelers mogen opstellen. Piet Schrijvers kan de training bij Ajax weer hervatten. De doelman tekende gis teren het driejarige contract, dat de lands kampioen hem in april reeds had aange boden. Schrijvers weigerde aanvankelijk op het aanbod van Ajax in te gaan, omdat er geen overeenstemming kon worden be reikt over een verzekeringsclausule in zijn contract. Die problemen zijn inmiddels opgelost. Pleun Strik heeft zijn contract met de Nijmeegse eredivisieclub NEC met een jaar verlengd. Strik die na zijn periode bij PSV naar Eindhoven werd getransfe reerd en later naar NEC verhuisde had aanvankelijk het plan met betaald voetbal te stoppen. JS Guus Hiddink, die momenteel in de Ver enigde Staten verblijft en voor de Earth Quakers speelt, keert definitief niet terug bij NEC. Bram van Kerkhof, die voor Cercle Brugge speelt, is voor enige maanden uit geschakeld. De middenveldspeler ligt met ernstige brandwonden in het Sint-Jan- Ziekenhuis in Brugge. Toen bij de buren de vlam in de pan sloeg en Van Kerkhof assistentie verleende kreeg hij een deel van het kokend vet over zich heen. Voor de intertotocompetitie zijn woens dag twee wedstrijden gespeeld. In de Tsje chische hoofdstad Praag verloor FC Den Haag met 2-1 (1-1) van Sparta Praag in een wedstrijd voor groep vier. In groep zeven speelde het Tilburgse Willem II in Zwitserland tegen Sion. De wedstrijd eindigde zoals zij was be gonnen. In groep één verloor Roda JC op eigen veld met 1-3 (1-2) van Standaard Luik. Scoreverloop: Eriksen 1-0, Edström 1-1, Nolen 1-2, Graf 1-3. Scheidsrechter Van Ettekoven. Toeschouwers 2500. Leo Ehlen (Roda JC) en Siegerström (Standaard Luik) raakten slaags en werden van het veld gezonden. Vriendschappelijke wedstrijden. Gel-, drop (amateur hoofdklasser)-PSV 0-6 (0- 4). Koeman (2), Van der Kuylen (2), Ste vens, Smolders. Steenwijk (hoofdklasser)-AZ’67 0-8 (0-6). Welzl (2), Anema (2), Talan, Nygaard, Ho venkamp, Gaasbeek. FC Groningen-Kastrup (Den) 1-1 (1-0). Houtman 1-0, Olsen 1-1. FC Kolping (le-klasser afd. Nijmegen)- NEC 0-5 (0-0). Strik (4) en Helsper. SW-VDL (4e-klasser) 6-1 (5-1). Den Ham (4e-klasser)-Heracles 1-5 (0-2). Go Ahead Eagles heeft woensdagavond in Ede, tegen de derdeklasser Blauw Geel, een kleine overwinning (0-1) behaald. Het doelpunt werd door Kees van Kooten in de tweede helft gescoord. Wijne: 1. Herman Snoeyink (Dene- kamp), de 80 km in 1.58.19, 2. Johan Postu- ma (Hengelo), 3. Wim Pater (Barneveld). De Lier: 1. Bas van Lamoen (Haar steeg), de 100 km in 2.18.13, 2. Jan Klomp (Giessenburg), 3. Jan van Rossum (Den Haag). (Sov) 301 Meriluoti ieder twee voor hun rekening namen. Overigens speelden alleen Horeman (Am stel Tijgers), Carlos van Heijningen (Quick) en Berry Eigendaal (ADO) de ge hele wedstrijd uit. In de tweede inning namen de Amerika nen door Louis Schultz een 1-0 voor sprong. Een slagbeurt later verscheen Ne derland. Achtereenvolgens Harry van der Berg, Alfio Truman en Harm Horeman passeerden de thuisplaat, vooral na slag werk van Horeman en de uitblinkende kortestop Ritchie Daal. Een inning later bracht tweedehonkman Harry van der Berg de stand op 4-1. Steve Matthew wist in de vijfde slagbeurt het tweede punt voor de „AH Stars” te scoren. Een inning latei* maakte de voor Marcel Joost inge vallen Stuart er 5-2 van, waarna in de zevende (Westmoreland en MacDonald) en achtste inning (Sullivan) de stand in evenwicht brachten. Verlengd werd er daarna niet meer. WASSENAAR. De uitslagen van woensdag zijn: ZANDVOORTPRIJS 2120 m: 1 Toscan Fortu na (G. W. van Eykelenburg) 3.02.5. 1.26.9, 2 Special Rara, 3 Saint Malo. Winn. 2.00, pl. 130, 1.30, 2.50. kopp. 3.00. trio 63.10. AVIGNONPRIJS (le afd.) 1800 m: 1. Ninnes Lady (mej. C. J. Meltzer) 1.58.7. 2. Detonation, 3. Sir Marcel. Winn. 13.60, pl. 2.40, 1.40, 1.90, kopp. 12.20, trio 254.30. FRANCORCHAMPSPRIJS 2520 m: 1. Topsey (W. van Eykelenborg) 3.30.6, 1.24.2, 2. Sandra Rumelaar, 3. Par 1'Amour. Winn. 1.40, pl. 1.60. I. 40, kopp. 8.20. AVIGNONPRIJS (2e afd.) 1800 m: 1. Anneke Raaphorst (E. Bloem) 1.57.3. 2. Sea Dove, 3. Nacha. Winn 1.30. pl. 1.10. 1.30. 1.30 kopp. 5.20. trio 20.30. MONACOPRIJS 1600 m: 1. Salvo Estancia (J. J. Duivenvoorden) 2.30.0, 1.21.3, 2. Phospor, 3. Pretty Boy. Winn. 1.20, pl. 1.10, 1.30, kopp. 4.70. ZOLDERPRIJS 2040 m: 1. Torro Ashton (B. Leeuwenkamp) 2.51.2, 1.23.9, 2. Rolandus, 3. Samba du Bois. Winn. 6.10, pl. 18.80, 9.70, 1.30, kopp. 317.80, trio 1544,50. EVREUXPRIJS 1200 m: 1. Centurion (M. Ri ley) 1.16.7, 2. Dèlilah, 3. Elvis Raaphorst. Winn. 1.80, pl. 2.40, 1.30, 1.50, kopp. 15.90. LE MANSPRIJS 2040 m: 1. Samirow (A. v.d. Hoed) 2.48.8, 1.22.7, 2. Reine de Pomme, 3. Rolan- da Fauna. Winn. 3.60, pl. 1.60. 2.60, 3.20, kopp. 10.80, trio 224.00. NURBURGRINGPRIJS 2120 m: 1. Olaf Pride (M. Bouwhuis) 2.48.4, 1.20.2, 2. Nicole H., 3. Opulent Pride. Winn. 1.50. pl. 1.10, 1.60. kopp. 2.90. SIDONSTARPR1JS 2100 m: 1. For Example (mevr. M. de Kat) 2.19.4, 2. Maximiliaan, 3. Solid Lass. Winn. 3.90, ol. 1.40. 1.40, kopp. 5.80, trio 48.80, MONZAPRIJS 2040 m: 1. Rocky Marciano (H. Langeweg) 2.43.7, 1.20.2, 2. Peter Harvester. 3 Opstalan. Winn. 1.70, pl. 2.20. 2.20, 2.20, kopp. 4.70. Totalisatorpomzet: 384.117.00. IRVINE (ANP). De Amerikaanse vlinderslagzwemmer Craig Beardsley heeft tijdens de tweede dag van de zwem kampioenschappen in Irvine het wereld record op de 200 meter vlinderslag verbe terd. Beardsley kwam tot een tijd van 1.58.21. Het oude record stond op naam van zijn landgenoot Mike Bruner met 1.59.23. De eerste dag van de Amerikaan se zwemkampioenschappen had geen we reldrecords gebracht maar wel werden er drie prestaties geleverd, die in Moskou goed waren geweest voor gouden medail les. Steve Lundquist won de 100 meter schoolslag in 1.02.88 na 1.02.89 in de se ries. Het wereldrecord van de Oostduit- ser Gerard Morken staat op 1.02.86. De Olympische finale in Moskou werd ge wonnen door de Brit Duncan Goodnew in 1.03.34. Bill Barrett, tweede in 1.02.93, was eveneens sneller dan de Olympische kampioen. (ADVERTENTIES) Vanavond wordt het midweekse programma afgesloten met de duels: DSS-BMZ-EDO (19.30) en Nikon-HCAW-Bloemendaal.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 17