Boksinterland H spelen in cijfers tussen Russen en Cubanen II vorm Ook voor Russen is sportroem vergankelijk R c Bij de dood van Visotski s Vlag van LA Handboogschutters in Comaneci gaat door f 5 jr SPORT 18 VI KANO PAARDESPORT SCHERMEN WORSTELEN Het geweten MEDAILLESTAND M topl Mos zin( inte nalf met „w nen mate twaa Oorz cons Iers raak „5 opdi in ti men dat van dan maa „C BOOGSCHIETEN HOCKEY JUDO BOKSEN ATLETIEK I Tini Reniers: hoogste puntentotaal op 50 meter naar Aleksejev: opgeblazen Samsom „Misdaad en STOPPER Daar was ik graag bij geweest, maar ik wist het niet. De volgende dag be antwoordde een meisje dat in het thea ter werkzaam was met: „De waarheid" „Tini is een echte vechter'’, zo verklaar de Cees Floris de progressie van zijn 33- jarige pupil. „Hij komt pas goed op dreef als hij achter staat en het zou mij niet verbazen als hij op de derde dag dan ook op het scorebord komt”. Dat betekent dan wel dat de handboogschutter uit het Bra bantse parochiedorp Liessel bij de eerste acht móét staan, want alleen die namen worden voortdurend op het elektronisch scorebord geprogrammeerd. MOSKOU (ANP). Zelfs in de Sovjet unie, het land waar topsporters ge kweekt worden tot meerdere eer en glo rie van de partij en het systeem, blijkt sportroem vergankelijk te zijn. Tijdens de Olympische Spelen hebben de basket baller Sergej Bjelov en de gewichtheffer Vassili Aleksejev dit aan den lijve onder vonden. De „meesters in de sport”, meer malen gelauwerd tijdens voorbije olym piaden, kregen woensdag striemende fluitconcerten te horen. Op zich is dat niets nieuws, want ook in voorgaande jaren heeft hij al zijn vrije dagen in de handboogsport gestoken. „Al leen vorig jaar heb ik mijn vrouw een weekje eerder mee naar Berlijn genomen, maar verder zijn we de laatste jaren niet op stap geweest. Daarom zal ik na de Europese kampioenschappen, die eind augustus worden gehouden, ook stoppen met de internationale wedstrijdsport. Ik kan het tegenover mijn gezin niet meer verantwoorden, te meer daar deze sport ook financieel gezien de nodige offers vergt. Een handboog kost bijvoorbeeld vijftienhonderd gulden en daar komt dan je overige materiaal als pijlen (zeventien gulden per stuk) nog bij. Ik heb dit alleen vol kunnen houden doordat we het thuis heel zuinig aan hebben gedaan. Nu is het indrukwekkend). Dmitri Polkanski, de vader van Olga, lid van het Politburo, toonde zich toen geen vrolijke bruilofts gast, want hij maakte zich zo boos over Galitsj’ teksten, dat deze binnen tien dagen uit de Schrijversclub werd gezet en daarna geen kant meer op kon, be halve naar het Westen. Dat deed hij, in 1974. Een paar jaar later overleed hij, in Parijs. Aleksejev zag imposant uit. Zwaarder dan ooit had de kolos zjjn zwarte lokken tot de schouders laten groeien om als een ppgepompte Simson er nog boosaardiger en krachtiger uit te zien. Zijn recordba- lans zou het nog wel tot het jaar 2000 houden: twee keer olympisch kampioen, zes keer wereldkampioen, acht keer Euro pees kampioen en tachtig wereldrecords. De „finishing touch” werd echter een des illusie, zo zwaar als Aleksejevs dikke lijf. het ergste overkomen, wat Sovjet-spor- ters kon gebeuren: hij had verloren... mooi geweest en ga ik weer eens wat meer tijd aan mijn gezin geven”. Zelfs in de Sovjet-Unie bleek sportroem vergankelijk te zijn. Aan de andere kant werd er doorgegaan met de opbouw daar van, al stond sportiviteit daarbij niet meer hoog geschreven. Gezien de onverkwikke lijke incidenten bij de jurering van de turnwedstrijden, de trucs bij het speer werpen en discuswerpen in het atletiek- stadion, zijn in de Sovjet-Unie alleen de eerste plaatsen belangrijk. Hoe ze er ko men, maakt niet uit, als de medaillelijst maar een eerste plaats voor het land met een walgelijke hoeveelheid gouden plak ken vermeldt. Hoe meer hoe beter. Degen, landenteams: 1. Frankrijk. 2. Polen: 3. Sovjet-Unie. I UI UI 4. 5. Ki Ned deel Dem kade ruzit naar scho er is gem gesp van ken (1’ vc (II Di II Ft (1' rit d« Si G le <v 1 Qu HC AI nu em wij RC (14 do da do Te Or. na (14 Ki N« ■n „N zond gang naar reke dat hier tief i vern voor tot z die i intei terse ,,T den bezo speli van wen 1980 van ode aldu vooi sche over „K is bi twee lope straf hoef wacl eerd Daai maa Zoal het tege te 1c de i mini sche wan lijk 37 33 2 14 10 2 4 6 11 2 162 101 12 32 25 17 10 15 12 24 2 69 37 7 6 6 5 5 4 3 2 0 56 31 3 12 9 4 3 7 3 11 0 MOSKOU (ANP). Nadia Comaneci, de Roemeense turnster die in Moskou olympisch goud won op de onderdelen vrije oefening (met Nelli Kim) en de even- wichtsbalk, zet haar loopbaan voort. In het najaar begint de 18-jarige turnster aan een studie aan de sporthogeschool in Boe karest, waar de beste turntraining wordt gegeven. West Europa heeft zijn hoop gericht op de Italiaan Patrizio Oliva die zich via een 3-2 puntenzege op de Engelsman Anthony Willis in het lichtweltergewicht kwalifi ceerde voor de eindstrijd. Daarin ontmoet hij de Europese kampioen, de Rus Serik Konakbajev. Veel hoop op een goede af loop hebben de Italianen niet. De europe- se kampioen lijkt veel te sterk voor Oliva. Toch heerste er vreugde in het Italiaanse kamp. Sinds 1964, tijdens de Olympische Spelen in Tokio, was Italië bij het boksen niet meer in de prijzen gevallen. In Japan wonnen Cosimi Ponti en Fernando Atzori nog goud. Van zilver is Italië in ieder geval verzekerd. Zelfs het publiek toonde weinig waar dering voor de verrichtingen van Steven son. Een striemend fluitconcert was zijn deel toen hij de ring uitstapte. In de finale stuit hij op de Rus Pjotr Sajev, die ondanks zijn geringe lichaamslengte, een afgetekende 5-0 puntenzege behaalde op Jürgen Fanghanel uit Oost-Duitsland. Dat hij, internationaal gezien, nog lang niet aan een afscheid toe is, bewees de vlot pratende Brabander gistermorgen dóór op de 50 meter-afstand 312 punten te schieten, een aantal dat door geen van de overige deelnemers werd bereikt. Op de 30 meter, die 's middags op het program ma stond, ging het ook uitstekend, on danks de stormachtige wind, die frontaal over de baan waaide. Bronislaw Malinowski (539) op weg goud op de steeple chase Vladimir Visotski zelf liét men echter ongemoeid. Hij was te populair. Een soort Ramses Shaffy, krijg je de indruk: populair als zanger èn acteur, maar met iets meer „lading”. Visotski was ge trouwd met Marina Vladi, de Franse actrice van Russische afkomst. Ik zeg „was”, omdat Visotski vorige week vrij dag overleed, en afgelopen maandag werd begraven. „De wind stond pal op de hand en dat maakte het sturen extra lastig”, aldus de man. die met een totaal van 342 punten op de 30 meter (slechts drie minder dan de hoogste score) na vier afstanden op 1205 punten kwam, twintig punten achter de Hongaarse koploper Bela Nagy, die met de Engelsman Mark Blenkarne voortdu rend stuivertje wisselt. Bij de dames zijn de verschillen bedui dend groter. Carry Floris, die met een vijfde plaats op de 50 meter (287 punten) en een zevende positie op de 30 meter (330 punten), haar totaal na twee dagen op 1186 punten bracht, staat maar liefst 71 punten achter op de koploopster. De lei ding bij de dames is stevig in handen van twee Russinnen, Keto Losaberidze en Na talya Butusova. Vooral Keto Losaberidze maakte op de 30 meter veel indruk door met haar puntentotaal van 346 de beste herenschutter op deze afstand, de Engels man Dennis- "Savori, met een treffer te overklassen. landse regering zich voor een boycot uit sprak, heeft hij zijn toezegging herzien. Ik moet er nu al mijn vakantiedagen aan besteden”. Hetzelfde hoorden we van mensen die samendromden voor het Teatr na Ta- ganki, waar Visotski tot 18 juli „Ham let” had gespeeld. Op een brede venster bank voor een vitrine hadden mensen bosjes bloemen gelegd en men schreef van elkaar een gedicht over dat iemand ter gelegenheid van Visotski’s dood ge schreven had. Wie, dat wist men ook niet. De man die het overschreef van een vrouw, moest het weer laten overschrij ven door een meisje enz. Op de muur van „De derde dag hoeft voor mij nog niet, als het maar wel op de laatste dag ge beurt” luidde de repliek van Tini Reniers, die voor deze Olympische Spelen zo onge veer al zijn vakantiedagen heeft moejten opnemen. „Aanvankelijk was het de be doeling dat ik van mijn baas onbetaald verlof zou krijgen, waarbij dan 80 procent van de loonkostenderving door het NOC zou worden betaald. Maar toen de Neder- In zijn jeugd bracht hij enige tijd in een gevangenenkamp door, daarna glip te hij kennelijk door alle mazen van het Sovjet-net heen, door het steeds net niet te dol te maken. Vijf grammofoonplaten konden door de beugel, de meer gedurf de liedjes over het regime en de partij bonzen zong hij in besloten kring. Dat heeft Alexander Galitsj, wiens liederen veel kritischer waren, nog de kop ge kost, vertelt Hedrick Smith. zochten we eerst het kerkhof waar hij begraven is. Vlak bij de ingang stond de Steen, daarvoor een meter hoge berg met bossen bloemen, er omheen tientallen kransen met bedrukte linten, waaron der één van Marina Vladi: .Aan mijn goede man en vriend”. Bij het graf tien tallen mensen. Een paar jongens vertel den dat er wat botsingen waren geweest tussen de politie en de merendeels jon geren die hun idool hadden willen mee begraven, maar op een afstand waren gehouden van de officiële plechtigheid. MOSKOU (ANP). De olympische boksfinales die zaterdag worden gehou den zijn na het afwerken van de voorron den, kwart- en halve finales uitgedraaid op een „landenwedstrijd” tussen de Sov jet-Unie en Cuba. Van beide boksgroot- machten, zeker nu de Verenigde Staten in Moskou absent zijn, plaatsten zich acht boksers voor de eindstrijd. DAMES, stand na de 2e dag: 1. Keto Losabe ridze (Sov) 1257 punten, 2. Natalja Boetoezova (Sov) 1251, 3. Paivi Meriluoto (Fin) 1217, 4. Zdenka Padevetova (Tsj) 1206, 5. Gwan Sun O (Nkr) 1195, 6. Maria Szeliga (Pol) 1190, 7. Carry Floris (Ned) 1186. HEREN, stand na de 2e dag: 1. Bela Nagy (Hon) 1225 punten, 2. Mark Blenkar ne (Gbr) 1224, 3. Vladimir Jesjejev (Sov) 1222. 4 Dennis Savory (Gbr) 1220, 5. Tomi Poiklainen (Fin) 1220, 6. André Braun (Lux) 1218, 12. Tiny Reniers (Ned) 1205. Nog dramatischer was de teloorgang van de gewichtheffer Vassili Aleksejev. Na twee jaar onderbreking wilde de 38- jarige en 161,75 kilo zware konjng van de halters een eenmalige come-back maken tijdens de spelen. Na goud in München en Montreal wenste Aleksejev een unieke tri logie te voltooien: de eerste zijn met drie opeenvolgende gouden plakken. ten van negentig kilo verbond, vast te pakken. Een minuut later was de zaal vol afgrijzen, de trekpoging mislukte, de reus viel achterover op zijn achterste. Bij de tweede poging was de gigant ontstemd. Hij kuchte en schreeuwde. Zowaar trok hij het ijzer een eind omhoog, maar he laas, zijn dikke buik zat in de weg. Als een medicijnbal stak zijn buik naar voren en vormde een onoverkomelijke hindernis. De derde poging was reglementair de laat ste. Kreeg hij er meer, dan was het ook niet gelukt. Aleksejev kreeg de halter een halve meter ommoog, maar smeet het ding met een woest gegrom in het krijt stof. Afgelopen, uit. Een mythe verwoest. De toeschouwers, die hem eerst toejuich ten, werden woedend en floten hem uit. De super-zwaargewicht wandelde met waggelende pas naar de coulissen. Hij was net een beer, die zijn buit had gemist. Vassili Aleksejev trok een gezicht alsof het hem allemaal niet meer aanging. En dat was ook zo. Het gedenkteken stond in een-klap naast de sokkel... De Bulgaar Ismail Abilov won worstelgoud in de klasse tot 82 kg. Klasse tot 65 kg, kwartfinales, groep A: Niko lai Solodoesjin (Sov) wint van Ilian Nedkov (Bul), Jorsten Reissmann (Odl) wint van Ray mond Neenan (Gbr). Groep B: Tsendying Dam- din (Mon) wint van Wolfgang Biedron (Zwe), Janusz Pawlowski (Pol) wint van Djirbril Sam- bou (Sen). Halve finales, groep A: Solodoesjin wint van Reissmann met ippon. Groep B: Dam- din wint van Pawlowski met koko. Eindstand: Nikolai Solodoesjin (Sov), 2. Tsendying Damdin (Mon), 3. Ilian Nedkov (Bul) en Janusz Pawlows ki (Pol). het theater was een plaquette aange- bracht waarop stond dat Lenin er op 13 mei 1920 een rede Over de internationale situatie had gehouden, en een bord meldde dat behalve „Hamlet” ook „De moeder” van Gorki, „Master i Margari ta” van Boelgakov, „De goede mens van Sezuan” van Brecht, straf’ naar Dostojevski, „Luister!” van Majakovski en een stuk van John Reed op het repertoire stonden. Van de 22 halve finales, die in het olym pisch bokstoernooi werden verwerkt ging de meeste aandacht opnieuw uit naar olympisch kampioen, de Cubaan Teofilo Stevenson. Hij, de kampioen van Mün chen en Montreal moest het opnemen te gen de kleine, maar sluwe Hongaar Istvan Levai. De vele duizenden die in de spor thal aanwezig waren hoopten op een knock-outoverwinning van de Cubaan. Het lukt Stevenson niet. Istvan Levai ver loor weliswaar zeer duidelijk op punten, maar hij gaat toch de geschiedenis in als de eerste bokser die tijdens de Olympo- sche Spelen overeind is gebleven tegen de „beul” uit Cuba. MOSKOU (ANP). Bij de slui tingsceremonie van de Olympisehe Spelen zal zondag in Moskou in geen geval de vlag van de Verenigde Sta ten worden gehesen. De „Stars en Stripes” wordt vervangen door de vlag van de stad Los Angeles, waar over vier jaar de volgende Olympi sche Spelen worden gehouden. Het Internationaal Olympisch Comité heeft hiertoe besloten na een protest van de Amerikaanse regering. Aan vankelijk was het de bedoeling de Amerikaanse vlag wel te hijsen. Binnen twintig minuten vertrapte Alek sejev persoonlijk de in tien jaar opge bouwde legende van de Hercules van de twintigste eeuw in het krijtstof op het gewichthefferstoneel. Vijfduizend toe schouwers gaven Vassili een ovatie toen hij zich woensdagavond voor de eerste keer bukte om het ijzer, dat twee gewich- Dressuur: 1. Sovjet-Unie (Viktor Oegrijoe- mov, Vera Misewitsj) 4383, 2. Bulgarije 3580, 3 Roemenië 3346. Het doel heiligt al lang de middelen in de Sovjet-Unie, hoewel de geschikte lie den toch nooit helemaal van hun mens zijn ontdaan kunnen worden. Aleksejev gaf er een demonstratie van. Bij het handbal werd echter weer niets onbe proefd gelaten om ten koste van Oost- Duitsland in de finale het goud te win nen. Jevgeni Tsjernikov gaf de Oostduit- ser Hans-Georg Beyer zo’n harde kaak slag, dat de zwaargewichten in de iets verderop gelegen bokshal zich er niet voor geschaamd hadden. De straf voor de k.o.-slag was slechts twee minuten. In het voetbal wordt er een wekenlange schor sing voor gegeven. De handbalfinale der heren was trouwens een keiharde. Zes tien strafminuten, een diskwalificatie en vijftien strafworpen. Oost-Duitsland won verdiend met 23-22. Het spel- beeld zaait als wissel op de toekomst slechts angst en beven. Mens en sport op olympisch niveau. Waar gaat het hêen? Via de achteringang kwamen we in de hal, waar een portret van Vladimir Vi sotski was opgehangen, met rouwbe klag van de directie, een vaas bloemen op een tafeltje ervoor, en een met de hand geschreven gedicht van Visotski zelf, dat hij ooit bij het overlijden van een collega had geschreven. De taxi chauffeur die ons naar het kerkhof had gebracht en zoveel van Visotski leek te weten dat hij bevriend met hem had kunnen zijn, antwoordde op de vraag wat Visotski voor hem betekend had met: „Het geweten”. Op dezelfde vraag DAMES, finale: Zimbabwe-Oostenrijk 4-1 (1- 1), Tsjecho-Slowakije-Polen 1-0 (0-0), Sovjet- Unie-India 3-1 (2-0). Eindstand: 1. Zimbabwe 5- 8, 2. Tsjecho-Slowakije 5-7, 3. Sovjet-Unie 5-6, 4. India 5-5, 5. Oostenrijk 5-4, 6. Polen 5-0. 1. Sovjet-Unie 2. Oost-Duitsland 3. Italië Bulgarije Hongarije 6. Roemenië 7. Frankrijk 8. Groot-Brittannië 9. Zweden 10. Polen 32. Nederland De 82-jarige portierster zei dat hij altijd lachend binnenkwam, en dat ze nooit in haar leven zo’n begrafenis had meegemaakt, en dat er ook nooit meer eentje zo zou komen. Van 10 uur tot half 4 hadden duizenden en duizenden men sen langs het theater geparadeerd waar Vladimir Visotski lag opgebaard. Dat de politie daar onverwacht een eind aan had gemaakt, en dat dit tot wat schermutselingen had geleid, zoals mensen op straat verteld hadden, werd door haar ontkend. Alles in de grootst mogelijke orde, vertelde ze. Op de bruiloftspartij van de acteur Ivan Dikovitsjni met Olga Poljanski zong Vladimir Visotski enkele vergaan de liederen van Galitsj (over partijbon zen, over Stalin: ik heb ze Galitsj een jaar of drie geleden zelf horen zingen in „De Populier” in Amsterdam; heel garije 3.29.7. Verspringen, finale: 1. Tatjana Kolpakova (Sov) 7.06, 2 Brigitte Wujak (Odl) 7.04, 3. Tatjana Skatsjko (Sov) 7.01. Halve finales, bantamgewicht: Juan Hernan dez (Cub) w.-v. Michael Antony (Guy) (pnt), Ber nardo-Jose Pinango (Ven) w.v. Dumitru Cipere (Roe) (pnt). Papergewicht: Hipolito Ramos (Cub) w.v. Ismail Moestafov (Bui) (pnt), Sjamil Sabirov (Sov) w.v. Byong Uk Lu (Nko) (pnt). Vlieggewicht: Viktor Mirosnisjko (Sov) w.v. Ja nos Varadi (Hon). Peter Lessov (Bui) w.v. Hugh Russell (Ier). Lichtgewicht: Viktor Deminajen- ko (Sov) w.v. Richard Nowakowski (Odl) (bles), Angel Herrera (Cub) w.v. Kazimierz Adach (Pol) (pnt). Vedergewicht: Adolfo Horta (Cub) w.v. in finale wegens niet opgekomen tegenstander. Rudi Fink (Odl) w.v. Viktor Rybakov (Sov). Lichtweltergewicht: Patrizio Oliva (Ita) w.v. Anthony Willis (Gbr), Serik Konakbajev (Sov) w.v. Jose Aguilar (Cub). Weltergewicht: Adres A-dama (Cub) w.v. Karl-Heinz Kruger (Odl) (pnt), John Mugabi (Oeg) w.v. Kazimierz Szczer- ba (Pol) (pnt). Zwaarweltergewicht: Alexander Kotsjkjn (Sov) w.v. Detlef Kaestner (Odl), Ar mando Martinez (Cub) w.v. Jan Franke (Tsj). Middengewicht: Jose Gomez (Cub) w.v. Valen tin Slaghi (Roe) (pnt), Viktor Savtsjenko (Sov) w.v. Jerzy Rybicki (Pol) (bles). Haifzwaarge- wicht: Slobodan Kacar (Joe) w.v. Herbert Bauch (Odl), Pawel Skrzecz (Pol) w.v. Ricardo Rojas (Cub). Zwaargewicht: Teofilo Stevenson (Cub) w.v. Istvan Levai (Hon) (pnt), Pjotr Sajev (Sov w.v. Jürgen Fanghanel (Odl) (pnt). Grieks-Romeins, bantamgewicht: 1. Sergej Beloglasov (Sov), 2. Li Hyong Pyong (Nkr), 3. Dugarsuren Oinbold (Mon). Lichtgewicht: 1. Daidoella Abseidov (Sov), 2. Ivan Jankov (Bui), 3. Saban Seidj (Joe). Middengewicht: 1. Ismail Abilov (Bui), 2. Magomedhan Aratsilov (Sov), 3. Istvan Kovacs. Superzwaargewicht: 1. Soslan Andiev (Sov), 2. Jozsef Balia (Hon), 3. Adam Sandurski (Pol). Maar ik geloof dat ze toen een beetje jokte. De politie had ook al alle briefjes met rouwbeklag en gedichten die de mensen bij vele tientallen hadden neer gelegd op een gegeven moment weg ge haald. Waarom? Ja, dat zou je de politie zelf moeten vragen, zeiden de jongeren, maar de oude dame dacht dat ze ze hadden opgeborgen om ze te bewaren voor het museum dat zeker ter ere van Vladimir Visotski zou worden opge richt. Op 19 juli, de dag van de opening van de Moskouse spelen, was de 36-jarige basket baller de populairste van alle 250 miljoen Sovjetrussen. In 1972 in München gaf hij de beslissende pass in de finale van het olympisch basketbalkampioenschap. De Sovjet-Unie versloeg de Verenigde Staten daardoor in de laatste seconde. „Moskou”, zijn vierde Olympische Spelen, moest de bekroning op zijn glanzende loopbaan worden. Het werd een trieste afgang. Toen de aanvoerder van het Sovjet-team woensdagavond als eerste een bronzen medaille in ontvangst nam, begon er een fluitconcert dat honderden meters buiten de muren van het MIRA-sportpaleis nog te horen was. Het publiek reageerde on barmhartig op de prestatie van de natio nale held. Hij, en zijn ploeggenoten, was HEREN, halve finales, K-l, eerste serie: 1. Rudiger Helm (Odl) 3.45.20, 2. Oreste Perri (Ita) 3.46.10, 3. Istvan Joos (Hon) 3.47.26, 7. Jan Baa- ijens (Ned) 4.15.85. Tweede serie: 1. Alain Lebas (Fra) 3.44.78, 2. Ion Birladeanu (Roe) 3.46.76, 3. John Sumegi (Aus) 3.47.60. Derde serie: 1. Milan Janie (Joe) 3.47.77, 2. Anders Andersson (Zwe) 3.48.16, 3. Felix Masar (Tsj) 3.48.49. K-2, eerste serie: 1. Spanje 3.24.83, 2. Oost-Duitsland 3.25.71, 3. Roemenië 3.26.50, 4. Nederland (Gert- jan Lebbink, Ron Stevens) 3.29.74. Tweede se rie: 1. Sovjet-Unie 3.24.08, 2. Hongarije 3.28.20, 3. Groot-Brittannië 3.28.37. Derde serie: 1. Cuba 3.34.04, 2. Nieuw-Zeeland 3.38.13, 3. België 3.40.86. C-l, eerste serie: 1. Lipat Varabiev (Roe) 4.06.13, 2. Lubomir Lubenov (Bui) 4.06.82, 3. Sergei Petrenko (Sov) 4.07.39. Tweede serie: 1 Tamas Wichmann (Hon) 4.02.79, Eckhard Leue (Odl) 4.04.09, 3. Thomas Falk (Zwe) 4.04.97. C-2, eerste serie: 1. Tsjecho-Slowakije 3.42.01, 2. Zweden 3.44.91, 3. Bulgarije 3.45.56. Tweede serie: 1. Roemenië 3.38.36, 2. Sovjet-Unie 3.41.32, 3. Hongarije 3.45.05. Herkansingen, K-l 1000 meter, eerste serie: 1. Guillermo del Riego (Spa) 3.51.04, 2. Helmut Lehmann (Zwi) 3.52.10, 3. Ian Gordon Ferguson (Nzl) 3.54.46. Tweede serie: 1. Ramutis Vishinskis (Sov) 3.50.29, 2. Jan Baai- jens (Ned) 3.52.13, 3. Waldemar Merk (Pol) 3.52.17. K-2, 1000 meter, eerste serie: 1. Neder land (Stevens-Lebbink) 3.35.97, 2. Italië 3.39.96, 3. Zwitserland 3.41.19. Tweede serie: 1. Oosten rijk 3.32.08, 2. Zweden 3.32.43, 3. Tsjecho-Slowa kije 3.32.79. (Van onze sportredactie) MOSKOU „Zie je wel dat ze het kunnen”. Cees Floris, die als coach de beide Nederlandse handboogschutters Carry Floris eh Tini Reniers begeleidt, glunderde toen hij de eindstand van de tweede dag onder ogen kreeg. Dochter Carry was namelijk opgeklommen van de gedeelde elfde naar de zevende plaats en Tini Reniers maakte een sprong van de twintigste naar de twaalfde positie. De laatste zorgde nog voor een geweldig stuntje door op de 50 meter-afstand het hoogste aantal punten te verzamelen van het 38 man tellende gezelschap. HEREN, 4x100 meter, halve finales, eerste serie: Sovjet-Unie 38.68, 2. Frankrijk 39.01, 3.Bulgarije 39.25. Tweede serie: 1. Oost-Duits land 38.65, 2. Polen 38.83, 3. Groot-Brittannië 39.20. 4x400 meter, halve finales, eerste serie: 1. Sovjet-Unie 3.01.8, 2. Brazilië 3.04.9, 3. Joegosla vië 3.05.3, 5. Nederland 3.06.0. Tweede serie: 1. Oost-Duitsland 3.03.4, 2. Tsjecho-Slowakije 3.03.5, 3’. Italië 3.03.5. Derde serie: 1. Frankrijk 3.05.4, 2. Groot-Brittannië 3.05.9, 3. Zwitserland 3.07.2. 1500 meter, halve finales, eerste serie: 1. Steve Ovett*(Gbr) 3.43.1, 2. Dragan Zdravkovic (Joe) 3.43.4, 3. Andreas Busse (Odl) 3.43.5. Twee de serie: 1. Sebastian Coe (Gbr) 3.39.4, 2. Jürgen Straub (Odl) 3.39.4, 3. Jose Marajo (Fra) 3.39.6. 3000 meter hindernisloop, finale: 1. Bronislav Malinowski (Pol) 8.09.69, 2. Filbert Bayi (Tan) 8.12.5, 3. Eshetu Tura (Eth) 8.13.6. Kogelslinge- ren, finale: 1. Joeri Seditsj (Sov) 81.80 (nw. w. rec.), 2. Sergei Litvinov (sov) 80.64, 3. Joeri Tam (Sov) 78.96. DAMES, 4x400 meter, halve finales, eerste serie: 1. Sovjet-Unie 3.25.3, 2. Bulgarije 3.28.7, 3. Groot-Brittannië 3.29.0. Tweede serie: 1. Oost-Duitsland 3.28.7, 2. Polen 3.29.7, 3. Hon- zijn' .boek „The Russians”, dat steeds beter blijkt te zijn naarmate je langer in de Sovjet-Unie vertoeft, be steedt Hedrick Smith twee bladzijden aan de zanger-acteur Vladimir Visots ki. Hij noemt hem de populairste van de „balladenzangers”, een man (geboren in 1938) die zijn eigen teksten en muziek schreef, en zichzelf op de gitaar bege leidde. Behalve zanger was hij een ge liefd acteur, die niet alleen heldenrol len in films vertolkte, maar ook in het j avant-garde-theater Taganka Hamlet speelde, en Galileo van Brecht.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 18