HANDBAL WORDT SCHONER Rel om zeilschip Bloemendaal zet door lotto Sterk optreden Simone Schilder sportpuntiqj herschi/drinks „Haarlem” oefent: 9-0 Nadeel Kortsnoi programma k- Inl. BOTH PARTNERS 010-136060, s avonds 01862-2078 O Cricket Honkbal Softbal 19 VRIJDAG 1 AUGUSTUS 1980 TE KOOP IN BADHOEVEDORP ROOSWIJK TERRASVOGELS - kekftCMi! SPORT P. A. VERKUYLLAAN benedenwoning, 4 kamers, tuin 20 m diep, eigen grond. Vraagprijs 116.000,- k.k. (Van onze honkbalmedewerker) VELSEN-NOORD, SANTPOORT-ZUID. „De één zijn dood is de ander zijn brood”, zo zou men de situatie waarin het Velsennoordse Rooswijk en het Santpoortse Terrasvogels zich bevinden het best kunnen typeren. Zonder twijfel neemt Rooswijk het komende week einde tegen RCH afscheid van de eerste klasse, waar het drie jaar in vertoefde, terwijl Terrasvogels normaal gesproken aanstaande zon- dag in en tegen Schiedam kampioen wordt van de tweede klasse C, waardoor het volgend jaar in de eerste klasse zal uitkomen. Stuivertje wisselen in de IJmond dus. Henk Vereschildt (Rooswijk) en Peter Kuijpers (Terrasvogels) blikken vooruit èn achteruit. EINSTEINLAAN 3-kamerflat, 1e verd., voorkant balkon, breed 7 m, achter kant klein balkon. Vraagprijs 112.000,- k.k. Economische binding vereist. (Van onze sportredactie) MOSKOU Louk Kielhorn is ervan overtuigd: het internationale tophandbal wordt „schoner”, aantrekkelijker ook. Het deze week in Moskou beëindigde olympische handbaltoernooi heeft deze vingerwij zing te zien gegeven, en de afspraken die gemaakt zijn over nieuwe internationale spelregels moeten de in de Russische hoofdstad gesig naleerde hoopvolle ontwikkelingen met ingang van 1 augustus nog meer gestalte geven. Kielhorn prijst gaan stuivertje wisselen nieuwe regels in B (ADVERTENTIE) Herschi/Hoensbroek, tel. (045) 21 17 77 (ADVERTENTIE) PETER KUIJPERS (Terrasvogels): „Wij horen in eerste klas a (van onze tennismedewerker) HAARLEM. Johan Bleeksma, in het deze week door de tennisvereniging Kon- takt op het park Overhout georganiseer de toernooi als tweede geplaatst, zal van daag niet in de halve finales van de speelsterkte B acteren. Hij moest zich door een blessure terugtrekken. Mede daardoor rukten Paul Santink en Noud Weijers, die ternauwernood van de Duit ser Michael Franzen won (6-7, 7-6, 7-5), op naar de halve eindstrijd, waarin verder de als eerste geplaatste Jorg Geismar (WD1.) en de winnaar van het duel tussen Jan van Bentum en Hendrik Jan de Jong uitkomen. Herschi Cassis met zuiver mineraal water, zuivere vruchtensappen en uitsluitend natuurlijke suikers zonder toevoeging van onnatuurlijke smaak- of kleurstoffen! DSS 1-0-0-0-0-0-2 3 Annelies Tesse- laar 4-0-4-4 e 5, 1. a) (1- et- 5- 4. jana Odl) „Onnodig, volkomen onnodig”, aldus Henk Vereschildt, de 22-jarige derde- honkman van Rooswijk over de naderen de degradatie van zijn club naar de twee de klasse. Inderdaad zijn er nogal wat vraagtekens te plaatsen bij de (onderste) positie op de ranglijst (12 punten uit 24 wedstrijden). IS n i) e d 3V •y- a), n- in d: in be- >va 4. O rry ar- 4. en ny nan- Ber- □ere mos imil int). Ja- ugh jen les), Pol) in der. ov). v.v. »ov) ires )dl) zer- der Ar- ’sj). en- ov) ge- >ert rdo >on jev 1. a 9 (Van onze correspondent) KARLSKRONA. De kapitein van het Nederlandse zeilschip „Phoenix”, dat zou deelnemen aan de Tail Ships Race van Denemarken haar Amsterdam in het kader van het evenement Sail’80 heeft ruzie gekregen met de Nederlandse eige naars van het schip, een unieke tweemast- schoener. Volgens kapitein Michel Wheel er is door twee Nederlandse rederijverte- genwoordigers aan boord van de Phoenix gesproken over het tot zinken brengen van het schip. Doel hiervan: het opstrij ken van een hoge verzekeringssom. „Nu is het nog zo, dat dit alleen mogelijk is bij misdragingen buiten het veld en na twee tijdstraffen van twee minuten, opge lopen in het veld. De derde twee-minuten- straf betekent dan diskwalificatie. Nu hoeft de scheidsrechter daarop niet te wachten. Een echt vervelende vent kan nu eerder voorgoed verwijderd worden. Daarvan zal zeker gebruik worden ge maakt omdat een vervanger toegestaan is. Zoals de zaken er nu voorstaan moet je het als speler wel erg bont maken om tegen drie keer twee minuten tijdstraf op te lopen, want dat betekent, dat een team de rest van de wedstrijd met een man minder moet spelen. Dat vinden de scheidsrechters nogal een grote stap, want dit beïnvloedt de wedstrijd natuur lijk zeer”. „Ook krijgen de scheidsrechters meer O. Iczs Na de teleurstellende nederlaag tegen Terrasvogels heeft DSS zich tegen EDO weer van haar goede zijde laten zien. Wel maakte de ploeg van Huub Kouwenhoven een viertal veldfouten, maar de wil om goed voor de dag te komen was dit keer volledig aanwezig. Lang heeft het er in dit aantrekkelijke duel overigens naar uitge zien, dat de run van Elly Zweers - drie- honkslag - gescoord op een tik van Ria Koehorst vroegtijdig voor de beslissing zou zorgen. Interessant werd het duel ech ter pas goed in de laatste inning. BMZ-EDO 0-0-0-0-0-0-2 2 Petra Goed koop 0-1-5-0 nooit de moeite heeft genomen om tot een bepaalde regeling te komen, bijvoorbeeld dat er telkens maar één pitcher tegelijk op vakantie is”. Een tweede vraagteken plaatst Vere schildt, die aan zijn veertiende seizoen bij Rooswijk bezig is, bij de trainingsop- komst gedurende het afgelopen seizoen: „Het is te vaak gebeurd dat we maar met een man of drie, vier op het veld stonden. Hierdoor was het nooit eens mpgelijk om met het hele binnenveld of het hele buiten- veld te trainen, wat ons spel natuurlijk nooit ten goede kwam. We hebben het duidelijk aan ons zelf te wijten dat het zover is gekomen. En dat terwijl we ons met het huidige materiaal makkelijk in de eerste klasse hadden kunnen handha ven”, aldus de Beverwijker. Overigens denkt Vereschildt er sterk over aan het einde van dit seizoen een andere club op te zoeken. Henk Vereschildt: „Ik heb de ambitie om hogerop te komen met honkbal. Ik wil het liefst zo hoog mogelijk spelen. En eerlijk gezegd geloof ik ook wel dat ik goed genoeg ben voor de eerste klasse. Ik denk er daarom sterk over om weg te gaan, al zou ik het ten zeerste betreuren dat ik dan Dazzy Rasmijn niet meer als trainer zou hebben. Rasmijn heeft me op honkbalgebied enorm veel geleerd, meer dan welke coach ook. Verder zal ik ook de sfeer bij Rooswijk missen, want wat er ook gebeurt, de sfeer is goed”. Rooswijk speelt morgen op eigen veld de eerste wedstrijd van de dubbel tegen RCH, terwijl zondag in Heemstede het tweede duel zal worden afgewerkt. De aanvangstijd van beide duels is vastge steld op half drie. Het jaar 1980 zal bij de Santpoortse omnivereniging Terrasvogels ongetwij feld de geschiedenis in gaan als het „kam pioensjaar”. Eerder dit jaar werd het eerste elftal van de afdeling voetbal kam pioen van de tweede klasse HVB, terwijl ook het kampioenschap van de afdeling softball niet lang meer op zich zal laten wachten. Als klap op de vuurpijl zal ook de afdeling honkbal dit seizoen de cham pagneflessen kunnen ontkurken. Dat laatste zal waarschijnlijk aanstaan de zondag al gebeuren, als de Santpoor ters in Schiedam uitkomen tegen de club van die naam. Als pitcher zal naar alle waarschijnlijkheid Peter Kuijpers funge ren, een speler die het afgelopen seizoen „Misdaad loont niet langer”, zou je kun nen zeggen. Loont althans in mindere mate, wat in Moskou de zes dames- en twaalf herenploegen al ondervonden. Oorzaak: een strengere en vooral meer consequente arbitrage, waaraan de spe lers en speelsters al heel gauw gewend raakten. „Natuurlijk kunnen tophandballers het zonder ruw spel stellen, maar als je ze hun gang laat gaan grijpen ze gemakkelijk naar andere middelen. Ze kregen hier de rekening gepresenteerd. Ik moet zeggen, dat ze zich gauw aanpasten. We hebben hier een goed toernooi gezien met kwalita tief sterk handbal. Je ziet, dat het atletisch vermogen een grotere rol gaat spelen en vooral het wapen van de break-out meer tot zijn recht komt”, vindt Louk Kielhorn, die in Moskou aanwezig was als lid van de internationale spelregel- en scheidsrech- terscommissie. „Natuurlijk ligt er al veel langer de opdracht aan de scheidsrechters om flink in te grijpen als een break-out onregle mentair wordt gestuit, maar nu gebeurde dat ingrijpen consequent. Een tijdstraf van twee minuten en een strafworp. Nou, dan bedenkt een verdediger zich wel twee maal”. „Tijdens het congres dat hier is gehou den en vrijwel door alle handballanden bezocht is, zijn bovendien enkele nieuwe spelregels bekrachtigd, die het aanzien van het zaalhandbal ten goede komen. Nu werd dat ook hoog tijd, want nu anno 1980 werken we nog met spelregels, waar van sommige nog uit de veldhandbalperi- ode stammen en daarvan afgeleid zijn”, aldus Louk Kielhorn, die zich erg veel voorstelt van de nieuwe regel, dat de scheidsrechters nu ook op het veld mogen overgaan tot diskwalificatie. Hoofdklasse: VRA-VOC, Bloemendaal- UD (beide zaterdag), Quick (H)-Rood en Wit, UD-VRA. HCC-HBS, Bloemendaal-VOC. dat verrassend zegevierde over stadgenoot BMZ-EDO. Matchwinner voor DSS werd de jeugdi ge Ellen Metselaar, die in de zevende inning haar ploeg de 3-2 overwinning be zorgde. Nikon-HCAW 0-0-0-0-0-0-0 0 Rinie Remmers 3-0-6-3 Bloemendaal 1-0-0-0-1-1-0 3 Christian Jansma 1-1-6-1 Ondanks een zestal honkslagen, heeft HCAW het de Whites alleen in de vierde inning werkelijk moeilijk kunnen maken. Tot runs kwamen de Bussumse speelsters echter niet omdat de gasten dit keer een vrijwel foutloos veldspel op het gravel legden. De weg naar de winst sloeg Bloemen daal al in de eerste slagbeurt in toen Wilma Mostermans - door een fout op de honken gekomen - kon scoren op een hit van Monique Fris. Tot aan de vijfde slag beurt moest Bloemendaal daarna wach ten alvorens Yolanda Steyn de voor sprong kon opvoeren na slaggeweld van Loes Broeken en Caroline Fris. Dat de Whites tenslotte zelfs nog verder kon weg lopen was andermaal een gevolg van aar zelend optreden van Irene Brandsen, die Monique van Schie - driehonkslag - de kans gaf de thuisplaat te bereiken. Aan Bloemendaalzjjde werd de nog steeds ge blesseerde Ilone Smit als achtervangster uitstekend vervangen door Jacqueline Bakker. DEN HAAG. In lotto nummer 30 van zon dag 27 juli is geen winnaar van de eerste prijs gevallen. Wel waren er negen winnaars van de tweede prijs. De uitslag: inleg: ƒ2.691.402, prijzenbedrag: 1.436.494,43; le prijs: geen winnaar. Van het bedrag van de le prijs gaat 1/5 deel naar de jackpot van lotto 31 van zondag a.s., het overige 4/5 deel wordt in gelijke delen verdeeld over de 2e t/m de 5e prijs; 2e prijs: 9 winnaars, elk bruto 27.660,70; 3e prijs: 227 winnaars, elk bruto 1.378,20; 4e prijs: 8522 winnaars, elk 44,20; 5e prijs: 24.184 winnaars, elk 15,50. Jackpot voor lotto 31 van zondag 3 augustus a.s. 121.104,82 Zo begon de formatie van coach Dazzy Rasmijn de eindfase van de competitie met een zwaar gehandicapt negental. Naast aanvoerder en tweedehonkman Frans Bakker ontbraken wegens vakantie vorige week tegen Schoten Jan Berkhout en Leo van den Burg, terwijl deze week ook Frank in den Bosch op vakantie is gegaan. Rooswijk zal hierdoor tegen het_ als één na laatst geklasseerde RCH over geen één van zijn vaste pitchers kunnen beschikken. De kansen op een dubbele overwinning zijn hierdoor wel tot een minimum gere duceerd, daar is ook Henk Vereschildt van overtuigd: „Zonder Jan Berkhout, Leo van den Burg en Frank in den Bosch heeft Rooswijk tegen RCH geen schijn van kans. Het is natuurlijk een vreemde zaak, dat je in deze fase van de competitie over geen één van je vaste pitchers be schikt. Volgens mij is dat echter ook ge deeltelijk de schuld van het bestuur, dat Plotseling had een ontketend EDO door toedoen van Nanda Fijen, Cora Keeman en Petra Goedkoop geen ontzag meer voor de worpen van Annelies Tesselaar. Een fout van catcher-Ans Kroon, die zich echter daarna goed herstelde, gaf EDO één slagbeurt de illusie dat de winst toch nog in de wacht gesleept kon worden. Hoe anders pakte de laatste DSS-slagbeurt voor Suze van Breukelen en de haren uit Wel vonden Jeanet Lacourt en Els Kou wenhoven hun Waterloo op de kussens, maar toch deden Marian van Schie, pinch- runner Marian van Ling en Annelies Tes selaar de hoop op de winst herleven. Op Ellen Metselaar rustte toen de taak het duel te beslissen. En wat de DSS-aanhang in stiftje hoopte, gebeurde. Een forse uit haal van de jeugdige DSS-tweede honk- vrouwe besliste de strijd verrassend toch nog ten gunste van DSS. Henk van Rjjnsoever (AZ’67) heeft tij dens de oefenwedstrijd van zijn ploeg tegen de derde-klasser Noordpool uit Uit huizen zijn enkel gebroken. AZ won met 11-0. Overige uitslagen oefenwedstrijden: FC Vlaardingen-Ajax 0-2 (Hamberg en Arnesen) en ACV-Feyenoord 2-6. Betty Stöve eindigde als derde in een tennistoernooi in Buenos Aires. Winnares werd Martina Navratilova. Op de tweede dag van de Amerikaanse zwemkampioenschappen in Californië is nog een wereldrecord gebroken op de 200 meter vlinderslag, ditmaal bij de dames. Het kwam op naam van Mary Meagher: 2.06,37. Na twee ronden om het open Neder lands schaakkampioenschap zijn nog slechts dertien spelers in bezit van maxi male winst. In de kopgroep ontbreekt (voorlopig) Paul van der Sterren. kringen voortkomende leraren lichamelij ke opvoeding. Neem de beide Rietbroeks, Cantelberg, Maas, enz.”, Vindt Louk Kiel horn, die ook na Moskou actief blijft in de internationale handbalwereld. Dit in te genstelling tot Ab Schimmel, de ex-NHV- voorzitter, die voor het laatst deel uit maakte van de internationale propagan da- en ontwikkelingscommissie, waarin Nederland overigens vertegenwoordigd blijft 4oor de entree van Frits Wijk. Dat actief zijn binnen de internationale handbalfederatie (IHF) betekent voor Louk Kielhorn - omdat hij verbindings man is naar de Franstalige en ook Arabi sche landen toe - dat hij nogal eens in oorden komt, waar een Nederlander niet zoveel te zoeken heeft. Onlangs nog Koe weit bijvoorbeeld, dat in Moskou ter le ring en vermaak met het herenteam aan wezig was. „Het duurt natuurlijk nog wel een tien tal jaren voordat vanuit Arabië echt kwa liteit komt, maar geld is er uiteraard in overvloed. Prins Fahid is er voorziter van de handbalbond en trekt gewoon zijn ei gen goedgevulde beurs. Zo lopen de offici als hier ronci met een dagelijks zakgeld van zo’n 100 dollar”, aldus de inmiddels al weer in Nederlandse handbalkringen ver toevende Brabander. Bij de damesenkelspelen bereikte Els de Jong door winst op de nummer één Gisela Zschenderlein (6-3, 7-6) de laatste ronde, waarin zij Betty Ruigrok, die na winst op Monique Lembeck Marjet Krijger met 6-3, 7-6 in de halve finale onderuit haalde, zal ontmoeten. In de herendubbels treden Franzen en Geismar, de eersten van de lijst, aan in de halve finale tegen Fritjof Hosselet en Hans Loonen. De andere finalisten moe ten voortkomen uit de partij tussen Hans de Bont-Arthur Meuwsen en Bob Wij- nands-Wim Meijer. In het gemengd dub bel bracht het duo Bob Wijnands/Vera Bruggeman het tot nu toe als eerste heel makkelijk tot de halve finale. In het herenenkelspel van de C-groep ontmoet de nummer één Marcel Dijkman de nummer vier, Emiel Donker en Onno Wassenberg speelt tegen Ton Boutellier. Het Noordhollandse jeugdtalent Simone Schilder had geen enkele moeite om via Ingrid de Jager (6-1, 6-1) en Lydia Barzilay de finale tegen de winnares van het duel Judith de Jong tegen Lucas te halen. Voor de finales die morgen om twaalf uur be ginnen plaatsten zich bij de damesenkel spelen fvan de D-klasse Marlies Radder en Liesbeth Vos. DSS verrast EDO (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM/BUSSUM. In de softbalhoofdklasse heeft Bloemendaal gisteravond in Bussum de opgaande lijn in het spel doorgetrokken door het in degradatiegevaar verkerende HCAW met 0-3 te verslaan. Winst was er eveneens weggelegd voor DSS, HAARLEM. Haarlem heeft gister avond zijn eerste oefenwedstrijd met 9-0 gewonnen. Sparringspartner was HFC, dat een lange vakantie en slechts twee trainingsavonden in de benen had, waar door het logischerwijs conditioneel niet kon opboksen tegen de eerstedivisieclub, die ruim twee weken geleden met de voorbereiding op het nieuwe seizoen startte. Hoewel aan zo’n eerste wedstrijd weinig tot geen conclusies kunnen worden ver bonden, heeft het duel tegen HFC al wel duidelijk gemaakt, dat Haarlems nieuwe trainer Hans van Doomeveld het nieuwe seizoen wil beginnen met Martin Haar als laatste man. Van Doomeveld hoopt met deze verandering in de defensie te be werkstelligen, dat Haarlem opbouwend beter uit de verf komt dan in het afgelo pen jaar, toen de matig passende Douglas George in de meeste gevallen aan de basis van een aanval diende te staan. De Engels man is echter niet behept met een goede lange bal over veertig meter als Martin Haar, waardoor menig offensieve actie in de kiem smoorde. Hoe het verdedigend met Haar uitpakt is een tweede, dat zal de toekomst vrij snel leren. Naast de wijziging in de verdediging hebben zich weinig schokkende verande ringen voorgedaan in het Haarlem-elftal. Of het zou het opstellen van Terry Hen driks als linkerspits moéten zijn. Vorig jaar werd hij na een slecht begin uitge leend aan Heerenveen, maar nu is hij vol energie weer begonnen bij Haarlem. Het is de bedoeling, zo bleek gisteren, dat de voorhoede voorts gaat bestaan uit Joop Böckling als centrumspits, die tegen HFC driemaal scoorde en Gerrie Kleton als aanvaller op rechts. Hoewel Haarlem Frans Reuser en Frank Kramer aan Tel star verkocht en Douglas George na zijn mislukte avontuur in Amerika probeert onder te brengen bij Rapid Wien, zal het geld, dat uit de verkopen werd geïnd, rfiet worden geïnvesteerd in nieuwe spelers. Hans van Doomeveld: „Ik had best nog een speler willen aantrekken, maar dat zit er niet in. De selectie is nu met 19 spelers rond”. mogelijkheden om op te treden tegen spel- vertraging, het ophouden van het spel. Zoals het nu is kun je haast tot het onein dige toe blijven speculeren op het krijgen van vrije worpen, wat dan ook driftig gebeurt door de partij, die even met een man minder speelt. Dan zijn er nog enkele kleinere spelregels aangepast, die het zaalhandbal overigens wel aantrekkelij ker kunnen maken. Met ingang van vol gend jaar augustus kan namelijk elke worp, dus ook de inworp bijvoorbeeld, tot een doelpunt leiden en is het begrip hoek- worp vervangen door inworp”. „Al met al een pakket, dat je wat mij betreft best een doorbraak mag noemen. Ook al omdat de scheidsrechters dit met de technische commissie hebben doorge sproken en dit dus ook naar de trainers is doorgespeeld. Die trainers Willen ook best van dat ruwe spel af, maar zeggen uiter aard, dat ze dat alleen doen als de colle ga’s op dezelfde wijze handelen. Nou, die bereidheid is er nu”, vertelt Louk Kiel horn, die de afgelopen dagen van dichtbij de nieuwe trainer-coach van het Neder lands Handbal Verbond (NHV), Jan Keckskemethy, heeft kunnen gadeslaan. Keckskemethy bereikte met zijn Tsjechi sche damesteam een vijfde plaats. „Geen al te florissant resultaat. Ik denk zeker, dat het aankomend vertrek van Keckskemethy en het na Moskou stoppen van enkele prominente speelsters de oor zaak is geweest. Keckskemethy is dus vandaag in Nederland begonnen. Bij de heren. Maar eind volgend jaar ook als supervisor bij de dames. Dit met assis tenten”. „Voor het Nederlandse handbal een goede zaak, al zal er in verenigingsver band goed aangepakt moeten worden. Keckskemethy kan het alleen niet. De doorsnee Nederlandse eredivisie-hand- baller zal meer trainingsarbeid moeten verzetten. En ik geloof, dat die bereid heid er is”. „Het is overigens niet alleen de bereid heid tot trainen, die een rol speelt. Erg belangrijk is de organisatie binnen de clubs. Het is natuurlijk niet zo maar, dat Limburgse clubs de dienst uitmaken. Er wordt daar veel aan lange-termijnplan- ning gedaan. Er wordt doelbewust met de jeugd gewerkt. Veel jeugdig talent stroomt, daadwerkelijk door en gaat niet verloren. Bij de Limburgse clubs zie je ook veel oud-spelers, die als trainer actief worden. Zo trainen bijvoorbeeld bij Sit- tardia Bert Bouwer en Ton Reynders jeugdploegen. Ger Norbart, die nu stopt, gaat zich met de keeperstrainingen be moeien. En dan is het sterke punt van de Limburgers ook het aantal uit handbal- Hoofdklasse, zaterdag: Giants-ADO, Quick-H. Nicols, Kinheim-Neptunus (14.30), HCAW-UW, Feyenoord-A. Tijgers. Zondag: ADO-Giants, H. Nicols-Quick (14.30), Neptu- nus-Kinheim, UW-HCAW, A. Tijgers-Fey- enoord. Eerste klasse A, zaterdag: Roos- wijk-RCH (14.30), Storks-Schoten. Zondag: RCH-Rooswijk (14.30), Schoten-Storks (14.30) Eerste klasse B, zaterdag: Hoofd- dorp-Spartaan (14.00), Sparta-Sparks. Zon dag: Sparks-Sparta (14.30), Spartaan-Hoofd- dorp. Tweede klasse C, zondag: Schiedam- Terrasvogels, Bloemendaal-Lijnden (14.30), Onze Gezellen-Euro Stars (14.30). Interregio nale jeugd, zaterdag: H. Nicols-Giants (14.30) , Sparks-Terrasvogels (14.30). Zondag: Kinheim-Onze Gezellen (10.00). District Noordwest, eerste klasse, zaterdag: Heiloo- TYBB. Dames, hoofdklasse: Bloemendaal-Shell (17.00), HHC-DSS (17.00), BMZ-EDO-Terras- vogels (19.00), Vax/Kinheim-Nikon/HCAW (19.00). Eerste klasse: Robur’58-Capac/WK, De Meteoor-De Pirates, Storks-Birds (zo.), UW-Sparta (zo.). Tweede klasse A: Odiz Frogs-Zuidvogels, EHS-Onze Gezellen (17.00), The Herons-De Pino’s (17.30), Alcma- ria Victrix-FAK, Run’71-Heiloo (zo.). Twee de klasse B: HSCN-Alro/Jeka, JRC Ducks- Spaamwoude, De Spartaan-De Pinguïns, Giants-Roef. Heren, eerste klasse: SC Haar- lem-DSS (vrij. 21.00). District: EHS 2-HBC (vrij. 21.00). HENK VERESCHILDT (Rooswijk): „De sfeer is goed". herhaaldelijk demonstreerde in glanzen de vorm te verkeren en nu al uitkijkt naar het komende seizoen in de eerste klasse. „Terrasvogels hoort gewoon in de eerste klas”, stelt hij. Kuijpers is er van overtuigd dat zijn club zondag de titel zal binnenhalen. Hij waarschuwt echter wel voor te veel opti misme: „Er mag geen stemming ontstaan van „oh, dat doen we wel even”. Per slot van rekening wonnen we de thuiswed strijd tegen Schiedam maar met 4-2. Als we echter net zo sterk spelen als het afgelopen seizoen (Terrasvogels verloor tot op heden pas één wedstrijd, namelijk van Euro Stars - red.) lijkt het me geen probleem”. Vriend en vijand zijn het er over eens dat Peter Kuijpers aan een bijzonder sterk seizoen bezig is. Vrijwel geen ploeg krijgt vat op zijn goede en gevarieerde werpen. Peter Kuijpers: „Toch heb ik niet het gevoel zo veel beter te gooien dan bijvoor beeld twee jaar geleden. Het is echter wel zo dat we in defensief opzicht de afgelo pen jaren veel beter gaan spelen. Het veld van Terrasvogels steunt de pitcher gran dioos. Verder heb ik dit jaar een wat betere conditie dan andere jaren, iets wat voor een pitcher natuurlijk zeer belang rijk is”. Als Terrasvogels het komende seizoen in de eerste klasse zal uitkomen is Peter Kuijpers er zeker van dat er voor zijn club meer weggelegd zal zijn dan een plaats in de onderste regionen. „Ik zie ons zeker niet als een degradatiekandidaat, wij ho ren gewoon in die afdeling”, zo zegt hij. „We zouden er echter best wel een goede pitcher bij kunnen gebruiken, al hangt het ervan af wat Arie Paap (die het afgelopen seizoen alleen in „noodgevallen” beschik baar was - red.) gaat doen. Toch schuilen er ook gevaren aan de komst van buiten staanders. De kans bestaat dat de goede teamgeest verloren gaat, of dat bijvoor beeld jongere spelers met scheve gezich ten gaan rondlopen, omdat ze in het twee de team moeten spelen”. Kuijpers waarschuwt voor een situatie zoals die in het verleden wel bij Terrasvo gels voorkwam. De club „kocht’ een aan tal spelers die als het eens een jaar niet lukte met stille trom vertrokken, een ont redderd en onervaren eerste team achter latend. Dat zal dit jaar zeker niet gebeu ren: de meeste Santpoortsfe honkballers spelen al jaren met elkaar, terwijl ieder een het er unaniem over eens is dat ook de sfeer niets te wensen overlaat. Peter Kuij pers: „Het gaat dit jaar natuurlijk beter dan ooit, dat is wel duidelijk. Als dat het komende seizoen nog zo is gaat Terrasvo gels een heel goed jaar in de eerste klasse tegemoet”. BUENOS AIRES. De zesde partij in de schaaktweekamp Kortsnoi-Poloega- jevski in de halve finales van het kandi datentoernooi is na de 42e zet afgebro ken. In de afgebroken stelling, die mor gen in Buenos Aires wordt voortgezet, heeft Poloegajevski winstkansen. De stand bleef 3-2 in het voordeel van Kortsnoi. Rooswijk en Terrasvogels I Jan Keckskemethy: sinds vandaag dienst van NHV

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 19