Wereldrecord sportpuntiq Bill Barrett Depailler de derde dode op Hockenheim wielerkoersen Santpoort interessante koers Wie nerveus is slaapt slechter! f Totem Volita dé Derby-favoriet” OG: geen problemen met FAK Na Höttmger en Kamlot Wielrenners in actie tijdens feestweek Gerard Gommans vol optimisme I I 1, VAN DE KERKHOF BLUFT BU PSV I I i i I I rfw t I SPORT ZATERDAG 2 AUGUSTUS 1980 Concurrentie Ongelukje Bepaald doel I I Af Mi punten, I rai (Ita) Patrick Depailler: 95 races (ADVERTENTIE) (Van onze wielermedewerker) stra- ADVERTENTIE) l Gerard Gommans over Totem Volita .Hij heeft me gewoon voor de gek gehouden Jnie anje ’arfe- [Aus) FALE: (Odl) ■87, 3. tsland t-Unie 1. Keto oetsova T Carry SANTPOORT. Als sportief onderdeel van de Santpoortse feestweek wordt woensdagavond 6 augustus op het elfhonderd meter lange parcours aan de Molenveltlaan, waar start en dat iedereen 25 betaalt en een jaar later nog eens f 50, tenzij er iets bijzon ders met het jonge paard aart de hand is. Dat zijn natuurlijk geen geweldige bedragen, maar aangezien de aan de beurt zijnde T-jaargang 995 paarden telt, levert dat alles bij elkaar al aardig wat op. De grote schifting is op 1 janua ri 1980 opgetreden, toen al redelijk was te bekijken of paarden acht maanden later erg veel zouden kunnen. De eige naren van de deelnemers hebben uitein delijk f 225 betaald. Een greep uit de kanshebbers: Rob Borst, Henny van Lent, Stan en Ron Snij ders met Sjaak Pieters (allen Zwanen burg), Jerry Blaauw (Zaandam), Peter v.d. Knoop, Henk Kuipers, Ron Smit en Leo Voorthuizen (allen Haarlem), Johan v.d. Weide, Jan de Nijs en Peter Noy (Amsterdam), Ger Slot (Alkmaar), Jos Kieftenburg (Wervershoof), Wim Koene (Zandvoort), Dick van Egmond (Nijver- dal), de in Drachten wonende Brit Steve Fleetwood, Henk-Jan Buis (Enkhuizen) en de plaatselijke favorieten Sjaak Kla ver en Stefan Rooks (Heerhugowaard), plus de stayer-wereldkampioen Mathé Pronk (Warmenhuizen). De start en finish zijn gelegen aan de Middenweg. Van de vier punten achterstand op lei der Zuidvogels zullen er waarschijnlijk niet meer dan twee in de thuiswedstrijd weggewerkt kunnen worden. kunnen worden. Er gebeurde echter iets heel anders: Tony Vitesse verspeelde zijn kans in feite aan de start en Totem Volita viel in de eindstrijd terug naar de zesde plaats (Torpedo Fortuna won, To ny Vitesse werd toch nog derde). Twee weken geleden, in de Derby-proef, leek Totem Volita zich te herstellen maar op de laatste meters liet hij het een beetje zitten en Tony Vitesse greep zijn kans. De meeste waarnemers dachten dat de afstand voor Totem Volita te lang was en aangezien de Derby nog meer kracht vraagt (het gaat dan over 2500 m.) zou dat voor Gerard Gommans een slechte zaak zijn. De man uit de Beemster heeft daar echter een heel andere mening over. „Totem Volita heeft lucht genoeg, dat was in die twee koersen het punt niet,” zegt hij. „Totem heeft mij gewoon voor de gek gehouden. Het was de andere keren te gemakkelijk gegaan, zonder dat hij zich hoefde in te spannen, en hij geloofde het wel toen er wat meer ge daan moest worden. Maar ik heb wat aan hem veranderd, hem zondag in Gro ningen met een ander hoofdstel gereden en hij ging ineens weer ouderwets.” Dus toch Totem Volita in de Derby, ondanks de uitslagen van de laatste weken? Het lijkt uiterst nuttig om niet zonder meer van een overwinning van Tony Vitesse uit te gaan, ondanks diens troeven waar onder een groot uithoudingsvermogen, plus de slimheid en routine van Jan Wagenaar, die al op vier overwinningen in de Derby kan bogen. Eén man zal de Derby missen. „Ik ga niet eens kijken’,, zei een mistroostige Jan van Dooyeweerd. de trainer van Torpedo Fortuna, die na zijn overwin ning in de Sweepstakes uiteraard tot de Niet alleen sloeg zij in de vijfde inning een fraaie driehonkslag, maar ook bewees zij in de slotfase haar kracht als werpster. Nadat zij in de vijfde Bilthovense slag- serieuze gegadigden hoorde. Zijn paard heeft zich twaalf dagen voor de grote koers bij een ongelukje in de training geblesseerd. Een vleeswond aan de borst die gehecht moest worden. „De genezing verloopt erg snel, maar hij had een week lang zelfs geen stapwerk gedaan en na Uitsluitend bij apotheker en drogist. Lees vooraf de gebruiksvoorschriften. beurt het werpen van Bertie Geervliet had overgenomen, was het voor de FAK-slag- ploeg definitief afgelopen. Zonder nog één honkloopster toe te staan, liep Onze Gezellen in de slotfase via Linda Hoogland naar de 10-1 eind stand weg. trek- Bul) tado- (Fin) VD: 1. ijs. IRVINE (ANP). Bill Barrett heeft vrijdag tijdens de strijd om de Ameri kaanse zwemtitels in Irvine het werel drecord op de 200 meter wisselslag op 2 minuten 03,24 seconden gebracht. Barrett verbeterde in de Californische stad het record van Jesse Vasallo uit Puerto Rico, die tijdens de Panamerikaanse spelen in San Juan op 6 juli 1979 2.03,29 had ge zwommen. Voor tapijtreiniging, vaste vloerbedekking losse kleden bankstellen Ook levering nieuwe vloerbedekking en gordijnstoffen Zijlweg 286, Haarlem Tel.: 023-313289 »eth seri tiov ’lot 6. STE enië ovitsj ri, 3. 'ischer 5.48, 3. lulga- ■ittan- 54.36. LE: 1. nanda (Zwe) 0 KI- sé Ro- Tibor it met a (Sov) 1835. 3 s (Ned) Op de eerste dagen van de Amerikaanse zwemkampioenschappen, die in Irvine worden gehouden, hebben de Amerikaan se zwemmers en zwemsters reeds op tien onderdelen sneller gezwommen dan de winnaars van de gouden medaille op de Olympische Spelen in Moskou. De 400 meter vrije slag dames was donderdag het hoogtepunt. Kim Linehan won in 4 minu ten 7,77 seconden, hetgeen tevens de beste wereldseizoenprestatie betekende en de vierde tijd ooit op dit nummer gemaakt. Cynthia Woodhead eindigde als tweede in 4.08,17. - 5. Leo. Gomes 12 44, 8. Fol- 3. De 24-jarige Mike Bruner won de 400 meter vrije slag bij de heren. Hij versloeg verrassend de Amerikaanse recordhou der op dit nummer, Brian Goodell. Hal verwege lag Bruner nog ver achter op Goodell, maar in de laatste baan kwam hij sterk terug. Bruner eindigde in een tijd van 3.52,19. Daarmee was hij langzamer dan Vladimir Salnikov, die het nummer tijdens de Olympische Spelen won in 3.51,31. Goodell werd tweede in 3.52,99. Op de 200 meter schoolslag dames moest de eerste plaats worden gedeeld door Tracy Caulkins en Terry Baxter. Beiden kwa men tot een tijd van 2.34.66. .EINDHOVEN René van de Kerkhof zal de komende twee jaar voor het Eind- hovense PSV blijven uitkomen. Dat deel de PSV-secretaris Kees Ploegsma vrij dag mee tijdens de voorstelling van de Oostbrabantse formatie in Eindhoven. Ploegsma: „Van de Kerkhof en het PSV-bestuur zijn vrijdagmorgen overeen gekomen dat René zijn contractuele ver plichtingen jegens PSV zal nakomen, na dat de contacten met Lazio Roma op een teleurstelling zijn uitgelopen. Dat bete kent dus dat René de komende twee jaar voor PSV zal blijven uitkomen. De moge lijkheid dat Van de Kerkhof alsnog bin nen afzienbare tijd naar het buitenland zal vertrekken, acht ik op dit moment vrijwel uitgesloten”. Thijs Libregts, trainer van PSV, toonde zich bijzonder verheugd over de overeen stemming die PSV en Van de Kerkhof alsnog vrijdagmorgen hebben bereikt. Li bregts: „Ik had er zonder meer rekening mee gehouden dat René van de Kerkhof volgend seizoen niet langer beschikbaar zou zijn voor de Eindhovense ploeg. Nu Van de Kerkhof alsnog de beslissing heeft genomen bij PSV te blijven, heeft hij ons van een groot probleem verlost. We hoe ven nu niet langer ook nog eens naar een vleugelspits op zoek te gaan, maar kunnen ons nu alleen beperken tot het aantrekken van een centrumspits”. De concurrentie heeft niet stil gezetenl de ene „T" na de andere ontwikkelde zich tot een draver die in ieder ander jaar gemakkelijk favoriet voor de Derby had kunnen zijn. Bijna ongemerkt is Tony Vitesse naar voren gekomen, het grote werk mijdend maar in steeds bete re tijden bijna altijd zonder strijd win nend. Er waren nogal wat insiders die het vier weken geleden niet uitgesloten achtten dat in de eerste klassieker voor de driejarigen, de Sweepstakes, Totem Volita door Tony Vitesse geklopt zou De klassiekers zijn met een zeer be paald doel voor ogen ingesteld: de stimu lering van het vroegrijp maken van de Nederlandse draver. Hoewel die vroeg rijpheid alleen niet voldoende is wij eisen bijvoorbeeld van potentiële dek hengsten ook, dat zij op latere leeftijd wat gepresteerd hebben is deze factor steeds belangrijker geworden. De resul taten zijn niet uitgebleven, dank zij de voortdurende selectie van de fokkerij en dank zij veranderde opfok- en trainings methoden. De tijden van de winnaars van de Derby in de loop der jaren spre ken boekdelen. In 1950 was de vermaar de Olga Pluto de eerste, die de Derby won in een km-tijd onder 1.30: 1.28,3. Op latere leeftijd veroverde de merrie van Ap Siderius een record van 1.18,3. In 1977 bracht Paranch het Derby-record op 1.20,8 en gezien de kwaliteit van het veld dat dit jaar zal aantreden, mag men verwachten dat dat record opnieuw scherper gesteld gaat worden. De kloof met de oudere paarden is aanzienlijk kleiner geworden, al is het nog steeds zo dat de meeste dravers in Nederland tot hun vijfde jaar vooruit blijven gaan. Een carrière als die van de legendarische Quicksilver S, die pas als twaalfjarige zijn hoogtepunt bereikte, is nu niet meer denkbaar. Die kwaliteit van het veld wordt voor al belichaamd door de aanwezigheid van een officieuze Europees recordhouder: Totem Volita, (halfibroer van Speedy Volita maar in tegenstelling tot zijn zus in het bezit van de Nederlandse nationa liteit, doordat de heer Meijn uit Oost- zaan op de moeder beslag had weten te leggen toen zij drachtig was van Totem. Van zijn eerste schreden op de koers- baan af heeft Totem Volita in het mid delpunt van de belangstelling gestaan; dat kon nauwelijks anders. Zijn trainer Gerard Gommans, ook de man achter Speedy, stelde er een eer in om hem fit aan de start van de kwalificatieproef te brengen en Totem Volita realiseerde me teen een sensationele tijd. Zijn grote klap sloeg hij echter in september, toen hij in de klassieke Produktendraverij niet alleen het Nederlands record voor tweejarigen verbrijzelde maar met zijn 1.17,9 ook de snelste tijd neerzette die in Europa ooit voor een paard van die leeftijd geregistreerd was. Op dat ogen blik is in gedachten de Derby al aan Totem Volita gegeven. Rijkelijk voorba rig, zoals de laatste weken gebleken is. Het kan alles bijeen een interessante koers worden en zoals gewoonlijk vallen er in Santpoort ook weer vele premies door de renners te verdieneri. Vaak komt het na een sprint om zo’n „extraatje” tot een afscheiding in het peloton. In de derde rit van de zomer- avondcompetitie van de HSV De Kampi oen om de Aad Straver-beker, die op het parcours in Spaarnwoude werd verre den, was Zandvoorter Wim Koene de snelste finisher van een acht man sterke kopgroep. Met een wieltje meer verschil hield hij zijn vluchtmakkers op afstand. De uit slag: 1. W. Koene, 2. H. v.d. Putte, 3 A. Matzen, 4. c. Baars, 5. P. Hoogland. De Haarlemmer John de Bie ging in de ronde van Maarheeze voor amateurs als vijfde over de eindstreep. Zijn gemis aan een flitsend eindschot speelde hem weer eens parten, want hij maakte deel uit van een vijf man sterk kopgroepje. De snelste van dit vijftal was Gerard Tabak uit Veldhoven. Ook andere Tourcracks als Johan v.d. Velde, Henk Lubberding, Gerrie Knete- mann, Jan Raas, Cees Priem, Hennie Kui per (tweede in de Tour de France) en Jo Maas komen zondag naar Heerhugo waard. Zij treffen onder hun tegenstan ders onder meer Jan Aling, Aad Wijnands, Jos Lammertink, Adrie en Jan van Hou- welingen, Fedor den Hertog, Theo de Rooy, de Belg José de Cauwer, streekfa- voriet Hans Langerijs uit Blokker, Hennie Stamsnijder, Frits Pirard, Theo Smit en Ad Tak. De start van de profs in Heerhugowaard FAK 0-0-0-1-0 0-0= 1 L. Janszen 3-3-13-3 Onze Gezellen 1-0-6-0-1-1-1=10 Bertie Geervliet (4 1/3 in. 4- 2) 1-7-2-2 en Tineke Hoenderdos (2 2/3 in. 4-0-0-0). Ondanks het gebrek aan controle dat werpster Bertie Geervliet in het duel met FAK ten toon spreidde, slaagde de Biltho vense formatie er toch niet in meer dan één run te scoren. Aanvallend had Onze Gezellen evenmin moeite met de thuis club. Fataal werd FAK de derde inning, waarin Onze Gezellen de door Mirjam Clarenburg veroverde voorsprong door goed slaan tot 0-7 kon uitbreiden. Een hoofdrol in de Haarlemse aanval was weggelegd voor de goed op dreef zijnde Mary Vreeken en Mirjam Clarenburg. die ieder in vier slagbeurten tot drie gave hits kwamen. Een belangrijk aandeel in de winst had eveneens routinier Tineke Hoenderdos. Patrick Depailler begon zijn sport- loopbaan op de motor in 1963. Twee jaar later stapte hij over in een sport auto. In 1966 werd hij tweede in een nationaal promotiekampioenschap achter Francois Cevert, die later even eens als formule 1-coureur verongeluk te. In 1972 debuteerde Patrick Depail ler in de wereld van de formule 1. Sindsdien reed hij 95 races in de hoog ste categorie voor de merken Tyrrell, Ligier en Alfa Romeo. Zijn eerste overwinning behaalde hij in 1978 in Monaco, zijn tweede in Spanje 1979. Het seizoen 1979, dat hij succesvol in zette, duurde niet lang. In juni stortte hij neer met een zweefvliegtuig. De pailler lag maanden in het ziekenhuis met talloze breuken en inwendige kneuzingen. Op de erelijst van Patrick Depailler staan, behalve zijn twee grand prix, het Franse formule 3-kampioenschap in 1971, het Europees kampioenschap formule 2 in 1974 met vijf overwinnin gen in grote prijzen formule 2, de ron de van Frankrijk voor automobielen in 1970. In het wereldkampioenschap for mule 1 eindigde hij 9e in 1974, vierde in 1976, achtste in 1977, vijfde in 1978 en zesde in 1979. De formule 1-wereld bleef twee jaar lang van dodelijke ongevallen ver schoond. Het laatste sterfgeval was de Zweed Ronnie Peterson, een dag na de grote prijs van Italië op Monza in 1978. Peterson was verwikkeld in een zwaar ongeluk bij de start. Depaillers onge luk was het derde zware van het sei zoen 1980. Op het circuit van Kyalami (Zuid-Afrika) brak de Zwitser Mare tunten, 1 Nagy I Het Santpoortse wielerfeest wordt om f half zes in de vooravond ingezet met de koers voor junioren (62 man) over zestig kilometer. Tot de deelnemers behoren on der meer de nationale wegkampioen Ab Harren uit Haarlem en zijn stadgenoten Jos de Bie, Ragnar Martens, Marco v.d. Hulst, Jan van Wijk en Ron Vroom, de Velsenaren Rob en Frank Klinge met Jan- Willem Brouwer, Rob van Geenen en Mar tin Hartendorp uit IJmuiden, de Heems kerkers Ruud Boomsma en Ron Bos, Pie- re Vanacker uit Beverwijk en de Zwanen burger Peter Pieters. Voor het hoofdnummer van de ama- i teurs over tachtig kilometer, waarvan de start om 19.30 uur is, hebben 94 renners ingeschreven. Als enige plaatselijke favo riet bevindt zich onder hen Hans v.d. Putte. Hij zal het ondanks de aanmoedi gingen van het thuisfront zeker niet ge makkelijk krijgen, want onder zijn tegen standers bevinden zich succesvolle kna pen als de Haarlemmers Peter v.d. Knoop, Henk Kuipers, Gé Kuit, Ron Smit, John de Bier de Huub de Vries, Wim Koene uit Zandvoort, de Zwanenburgers Stan en Ron Snijders, Henny van Lent en Sjaak Pieters, Jos Kieftenburg uit Wervershoof, Arie Kamsteeg uit Aalsmeer, marathon- schaatscrack Co Giling uit Warmenhui zen, de Zaankanter Jerry Blaauw, Rhett van Trigt uit Hillegom en vele anderen. HOCKENHEIM (ANP). Patrick Depailler, de gisteren verongelukte autocoureur, is 35 jaar oud geworden. Hij zou op 9 augustus, een dag voor de grote prijs van West-Duitsland op het circuit van Hockenheim, zijn 36e ver jaardag vieren. Patrick Depailler overleed aan ernstige verwondingen aan zijn hoofd. Bij aankomst in het ziekenhuis van Heidelberg was hij reeds klinisch dood. Hij laat in zijn geboorte- en woonplaats Clermont- Ferrand een vrouw en een kind na. finish zijn, de traditionele feestweekronde van Santpoort verre den. Er komen junioren en amateurs aan de start. De technische leiding is door de Harddraverijvereniging Santpoort en omstre ken opnieuw opgedragen aan de Beverwijkse Rennersclub Kennemerland. JALE Surer beide benen tijdens de training. Zijn landgenoot Clay Regazzoni werd in Long Beach (Californië) gedeeltelijk verlamd. Depailler is de derde dode van dit seizoen op het circuit van Hocken heim. Op 13 april stierf de Oostenrijk se formule 2-coureur Markus Höttin- ger door een losgeraakt wiel van een concurrent. Drie weken later maakte de Westduitse motorcoureur René Kamlot een dodelijke val. is om 15.00 uur en zij moeten honderd kilometer verhapstukken. Het wielerfeest in de „waard” wordt overigens al om tien uur ’s morgens ingezet met een koers voor liefhebbers/veteranen over vijftig kilome ter. Er gaan honderd renners van start met als kanshebbers o.a. Joop Cuvelier (Nieuw Vennep), Klaas Duivenvoorde (Noordwijkerhout), Cor Leunis (Zwanen burg), Hans van Leeuwen en Dick Schou ten (Haarlem) en Tim Krabbé (Amster dam). Ook de amateurs komen aan bod en zij vertrekken om half twaalf voor een koers over tachtig kilometer. Er gaan maar liefst 111 renners van start. Op het softbalveld aan de Kleverlaan or ganiseert eersteklasser DSS zondag voor de derde keer het traditionele herensoftbaltoer- nooi. Aan het toernooi wordt behalve door DSS ook deelgenomen door EHS. The Her ons. Rooswijk, Spaarnwoude en de Meteoor. Met de poulewedstrijden wordt om tien uur een begin gemaakt. De finalewedstrijd gaat om half vier van start. De uitslagen van de finales op de derde dag zijn: Dames, 400 mtr vrije slag: 1. Kim Linehan 4 min. 7,77 sec (beste wereldseizoenprestatie), 2. Cynthia Woodhead 4.08,17, 3. Stephanie Elkins 4.11,58. 200 meter schoolslag: 1. ex aequo: Terry Baxter en Tracy Caulkins 2.34,66, 3. Susan Rapp 2.35,08. Heren, 400 mtr vrije slag: 1. Mike Bru ner 3.52,19, 2. Brian Goodell 3.52,99, 3. Brian Roney 3.56,10. 200 mtr schoolslag: 1. Glenn Mills 2.18,78, 2. John Moffet 2.18,79, 3. John Hencken 2.19,09. Dames, 100 mtr rugslag: 1. Linda Jezek 1.03,16, 2. Sue Walsh 1.03,18, 3. Kim Carlisle 1.03,53. Heren, 100 mtr rugslag: 1. Peter Rocca 56,64 sec., 2. Bob Jackson 56,78, 3. Rick Carey 56,93. u. uiicg xuei. de cigenatu en de dierenarts heb ik hem maandag teruggetrokken. Het had geen zin om de zaak te gaan forceren.” Voor Torpedo Fortuna is de kans van zijn leven door een onbenullig voorval dus al voorbij. JOHN BRANDSEN. Door de Beverwijkse Rennersclub Kennemerland wordt morgen in samen werking met het wielercomité Tour de Waard voor de tiende keer een ronde van Heerhugowaard voor professionals geor ganiseerd en dat belooft een spectaculai re aangelegenheid te worden. Grote trek pleister is zonder meer Tour de France- triomfator Joop Zoetemelk. Hij is in Heerhugowaard erg populair en wist er twee jaar geleden de ronde te winnen. Iga- rijk Voor de Amerikaan Jimmy Connors was het vrij eenvoudig om de kwartfina les van het internationale tennistoernooi in North Conway te halen. Connors ver sloeg Simonsson: 6-3, 6-0. Ook Terry Moor en Pat Dupre bereikten de laatste acht. Gottfried deed dat niet, hij werd versla gen door Fibak? 6-4, 1-6, 6-3. John- McEnroe stevent recht op de overwinning af in het internationale toer nooi in South Orange. Met groot gemak bond de verliezende finalist van Wimble don John Lloyd aan de zegekar. In het toernooi om het open Neder lands kampioenschap schaken heeft favo- riet Paul van der Sterren remise gespeeld tegen de Twentenaar Okkes. In de derde ronde won hij echter van Boersma. De vijfde race om het kampioenschap solo bij Hoorn is gewonnen door Hans Visser, die tevens de leiding in het alge meen klassement heeft. SC Cambuur versloeg Valthermond met 1-6. Bij de rust was de stand 1-3. NEC uit Nijmegen speelde verdienstelijk gelijk tegen Ipswich Town; 0-0. FC Twente, bleef met 1-3 de baas over Emsdetten. Wie nerveus is verbruikt nutteloos te veel energie. Nerveuze mensen zijn dan o<;k vlugger uitgeput en kunnen zich moeilij- ker concentreren. Zij voelen zich vaak loom en lusteloos en kunnen daardoor 's avonds slecht in slaap kopten. Zij moe ten proberen weer de nodige rust in hun leven te brengen. Valdispert kan hen daarbij helpen. Valdispert is een zuiver Niatuurprodukt uil de valeriaanwortel. Valdispert brengt u weer tot rust maar maakt niet loom of slaperig. Valdispert dragees zijn gemakkelijk in te nemen. Vraag nadrukkelijk Valdispert. (Van onze softbalmedewerker) BILTHOVEN. Voor Onze Gezellen heeft de achterstallige wedstrijd tegen FAK in de softbalcompetitie heel wat minder moeilijkheden opgeleverd dan vooraf verwacht werd. De op de derde plaats staande ploeg uit Bilthoven kon de Haarlemse formatie geen moment be dreigen en werd voor eigen publiek naar een kansloze 10-1 nederlaag gespeeld. Of Onze Gezellen veel baat bij deze zege zal hebben valt echter te betwijfelen. Zondagmiddag zullen op Duindigt dertien dravers de kans van hun leven krijgen. Afgezien van de Grote Prijs der Lage Landen en de Prijs der Giganten, die in feite voorbestemd zijn om naar het buitenland te gaan, heeft de Derby veruit het hoogste prijzengeld te bieden dat een Nederlandse draver veroveren kan. Aangezien de Derby gereserveerd is voor driejarigen heeft elk paard al tijd maar één mogelijkheid om naar de vette buit mee te dingen. Die vette buit bedraagt deze keer f 76.490, een record. Dat is in een tijd van verlaging- of hooguit stabilisering van het prijengeld mogelijk door de speciale formule, die voor enkele zoge naamde „klassieke" draverijen bedacht is. Voor deze draverijen geldt een ab normaal lange inschrijvingstermijn. Bijna drie jaar geleden zijn de kandida ten voor de Derby al aangemeld, of liever: automatisch ingeschreven. Alle in Nederland geboren dravers komen namelijk bij de inschrijvingen voor de Derby terecht, tenzij de eigenaar laat weten geen belangstelling te hebben. Zonder tegenbericht zijn de eigenaren in vier termijnen de laatste sloot twee weken geleden inleggeld ver schuldigd. Het aardige van een klassie ker is nu, dat het totale bedrag aan inleggelden weer als prijzengeld wordt uitgèkeerd. De eerste prijs van aan staande zondag bestaat uit f 35.000 plus veertig percent van de inleggelden, nog eens f 41.490. Dat die inleggelden aardig oplopen ligt voor de hand. Wie wil immers niet vóór 1 januari f 25 betalen om te voor komen dat zijn paard, op dat moment nog maar een veulen waarvan men meestal de hoogste verwachtingen heeft, straks niet mee mag doen aan de race om het grote geld? De praktijk is.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 13