Gevarieerd springfestijn met demonstraties en instructie Gerard van Lent winnaar van IJmuiden elfde strandloop in Slechte vangst voor bejaarden in vijvers van Wijkeroogpark Loose Ends f Damiate Pers 1 politienieuws j bij Ruïne IJmuider Courant Eerste prijswinnaar met maar twee vissen 1 w plein 1945 deze week 1 >1 BB; MAANDAG 4 AUGUSTUS 4 MA Veel publiek op Concours Hippique Mieke Sondervan snelste bij de dames 1 ARAL IJMUIDEN: BEVERWIJK: 'A W' Vakantiespelen 1980 IJMOND 1 (Van een onzer correspondenten) MM 60.1 CT PER LITER 72 X GEFILTERD VELSEN-NOORD. Rond de vijvers van het fraaie Wijkeroog park zijn zaterdagmiddag weer de jaarlijkse hengelwedstrijden voor bejaarden gehouden onder de technische leiding van enkele leden van de hengelsportvereni- ging Velsen. IJMUIDERSTRAATWEG PARALLELWEG 1 (Va: SA] door wensi gen I „van I sen a optoc zever ken r aan ’tVir goten langs bij b aanta genie lijk spel. z t den aan de Hagelingerweg onder auspiciën van de „Harddrave- Eén der deelneemsters vloog vroegtijdig uit het zadel kleuterschool in De Vrijdagavond om- ADVERTENTIE) Honderdvi/ftig deelnemers aan IJmuidense strandloop 155,00 Grootste vangst twee vissen WTVOAS NAAM STAAT BORG VOOR KWALITEIT rond een uur of vijf moe maar voldaan huiswaarts keren. BEZORGKLACHTEN maandag t/in vrijdag van zaterdags van HOOFDREDACTIE Jos L. Lodewijks E. Koning DIRECTIE: Mr. H. C van der Mije Oudeweg 12-14, Haarlem tel 023 - 31 90 53 in 23 minuten en 20 seconden. Snelste veteraan was G. Hobby die 26 minuten en 12 seconden over de zes kilometer deed. Tweede veteraan werd K. Kruyer in 26.42 en derde B. Stoute in 30.14. De rapste dame was Mieke Sondervan met een tijd van 36 minuten en 19 seconden pakte zij de eerste prijs bij de dames. Om twee uur ging een horde van een honderd jongens en meisjes in de leeftijd tot vijftien jaar van start voor een ren over drie kilometer. Van de jongens was Tino de Ruig de snelste met een tijd van elf minuten en achtenveertig seconden op V Vermey 21; 5. J. H. Wassenburg 20; 6. en 7. P. Sanders en H. ter Horen 18; 8. J. Wul- laars 15. Ondanks de slechte vangst werd het voor de bejaarden een gezellige mid dag aan de waterkant. Uitsluitend telefoon: 02550-10519 voor Santpoort: 023 - 31 90 53 Het was weer hollen geblazen tijdens de elfde strandloop van de strandvereniging De Schelp op het IJmuiderstrand. Het parcours was uitgezet op het zogenoemde grote strand met start en finish voor het strandpaviljoen Zeezicht. Om één uur vertrol£ken ongeveer vijftig senioren en veteranen voor een wedstrijd over zes kilometer. Na tweeëntwintig mi nuten en drieëntwintig seconden rennen onder het brandende zonnetje passeerde als eerste Gerard van Lent de finish, op slechts zeventien seconden gevolgd door Lau Joosten. Klaas Ebbeling werd derde gLv.-. --;~--rrr- Ned< de zes spanni stel lm; ie jaa Dankz tussen ging e I Paard* lijkt d Santp* men, worde Niet echter teit er en rol elke stonde uit De van d( een ni een v spann was a was d eerste streeks 23.30 uur ontstond brand in een garagebox aan de Borinagestraat in Heemskerk. De brandweer, die snel ter plaatse was, kon niet voorkomen dat de ruimte, waarin zich onder meer een poly ester boot met buitenboordmotor bevond, geheel uitbrandde. Een aantal omligger.de woningen liep rookschade op. Ongeval Een 24-jarige inwoner van Heemskerk verloor in de nacht van vrij dag op zaterdag de macht over het stuur van zijn auto waarmee hij over een niet geplaveid deel van de Jan Ligthartstraat reed. Na diverse tuimelingen kwam de wagen op z’n dak terecht. BUREAU Redactie en administratie: Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden postbus 18, 1970 AA IJmuiden tel redactie: 02550-15389 na kantoortijd: 02208-3577 tel. adm: 02550-15437 en 16450 postgiro: 273107 telex: 41866 ADVERTENTIES: telefoon 023-31 90 53 GROENTJES gerubriceerde advertenties, uitsluitend telefoon 023 - 31 92 72 ABONNEMENTEN bij vooruitbetaling (inclusief 4% BTW) per maand per kwartaal per post per jaar per post losse nummers buitenland per kwartaal 18 30-19.00 uur 11 30-12.30 uur Buiten het gebruikelijke springcon cours werden dit jaar voor het eerst ook dressuurproeven verreden. Het par cours was fraai aangekleed met bakken bloemen naast de hindernissen, far de demonstratiering werd .naast een car rousel- en voltigenummer ook aandacht geschonken aan longe-lessen (dit zijn paardrijlessen voor een beginnende rui ter, waarbij het paard aan een lange lijn loopt). Verder werd er in dezelfde ring ook een cavalettiles gegeven (springles voor beginners). Dit alles werd van com mentaar voorzien door de heer Ed de Keyzer. Ook het strodorp trok veel belangstel lenden. Hier waren verschillende stands gebouwd met onder meer een zadelma ker en een fotograaf die foto’s had ge maakt van de deelnemers. Verder was er een infostand waar informatie over de Fietser Vrijdagavond is op de Hoofdstraat in Santpoort een 29-jarige fietser uit Heemskerk aangereden door een 22-jarige automobilist uit Santpoort, die geen voorrang verleende. De fietser is met hoofd- en schaafwonden overge bracht naar het Sint Jozefziekenhuis in Heemskerk. Binnenbrand populaire reggue-slijl, want e.eu opval lende eigenschap van de Fools blijkt altijd weer liet aanpassingsvermogen. De zanger voorman van de groep praat te met een ongelooflijke woorden stroom de muzieknummers, als cabare- tacts aan elkaar. Daarbij werd gebruik gemaakt van knotsgekke goochelacts. Italiaanse taalparodieën en persiflages op de zo populaire relatietherapieën en alles wat hem zo te binnen viel. De stijl en een aantal gimniicks, in woord en beweging, zoogden ervoor dat alle malle invallen als een samenhangend geheel oogde. De overtuigende presentatie pepte het uit losse invallen beslaande programma op tot één maalstroom van meeslepende energieke humor Volksgezondheid. Woensdag om half vier vergaderen de leden van de com missie volksgezondheid. Zij buigen zich over de districtsgezondheidsdienst, een gemeenschappelijke regeling met de overige IJmondgemeenten. De voorberei dingen zijn in een vergevorderd stadium. Slechts de goedkeuring van de regeling rest nog voordat de „dienst voor geestelij ke volksgezondheid in Midden-Kenne- merland” van start kan gaan. Voorts komt het bevolkingsonderzoek in de IJ mond ter sprake. gelukte het omstanders de haak er weer uit tcykrijgen. De prijswinnaars waren: 1. J. van Heerde met 89 centimeter, die de wisselbeker mee naar huis mocht nemen; 2 H Tiemeyer 45; 3. R. van Aalst 42; 4. De commissievergaderingen zijn „in principe" openbaar. Zowel voor als na de vergadering is het publiek in de gelegen heid vragen te stellen die betrekking heb ben op de agenda, dan wel behoren tot de competentie van de betreffende com missie. ruitersport werd gegeven en een stand waar men ruitersportartikelen kon kopen. \-Een nieuw onderdeel van het concours was het hippodrome waar kinderen voor het eerst met de ruitersport kennis kon den maken. Hiervoor had men de be schikking over een aantal pony's. Dank zij het schitterende weer waren de drank- en eetgelegenheden overvol en werd door de jury toestemming verleend aan de springruiters om zonder jas hun parcours af te leggen. Dit werd door de dressuurruiters met lede ogen aange zien, daar zij wel correct gekleed in de ring moesten verschijnen. Door een goe de organisatie hadden de wedstrijden een vlot verloop. De sponsors lieten zich niet onbetuigd en hadden vele prachtige prijzen ter beschikking gesteld. De deel nemers en belangstellenden konden aantal voorbereidingsb.esluiten voorge legd, onder meer ten behoeve van het bestemmingsplan Wederopbouwplan „Nieuw IJmuiden". De eigenaresse van de grond aan de Piet Heinstraat en de Kal- verstraat heeft een bouwvergunning aan gevraagd voor de bouw van 80 premie- flats. De Fideliastichting en het R. K. Kerkbestuur de Parochie St. Laurentius IJmuiden-Oost hebben een bouwplan in gediend voor het oprichten van 68 wonin gen voor alleenstaanden en 2-persoons- huishoudens. Tenslotte komt de Velser- broek ter sprake alsmede het bouwplan voor 30 woningen aan de Kieftendellaan in Santpoort-Noord de voet gevolgd door Maurice Pronk die slechts elf seconden langer over de drie kilometer deed en Ronald Smit op negen tien seconden. Van de meisjes won Moni que Wolfert met 14 minuten en 35 secon den de eerste prijs, gevolgd door Petra Böhm in 15.27 en Monique Alderlieste in 15.38. Na alle strijd om de eerste plaatsen holden om drie uur zo’n zeventig trim mers over het strand voor een loop over drie kilometer. Degenen die de finish haalden werden beloond met een herinne- ringslintje. De uitslagen waren als volgt: Rubriek 1 80 90 cm. springen: 1. Mej. C. Bruine de Bruin op Blue Devil. 2. Mevr. Larssën op Noblesse. 3. Mej. Bruine de Bruin op Ramone. 4. Mej. N. Mark op Twister. Rubriek II Relaisspringen: 1. Mej. I. Mark op Twister en de heer R. Dolle op Speedy. 2. Mej. L. Levin op Robin en Mej. K. Menet op Shané. 3. Heer E. de Keyzer op Menuet en de heer P. Wals op Sir Edwin. Rubriek III Jachtspringen 1.10 m: 1. Hr. R Dolle op Speedy. 2. Mej. C. Bruine de Bruin op Shalaco. 3. Mej. C. Bruine de Bruin op Cle men. 4. Hr. R. Cohen op Olivius. Rubriek IV Dressuur B4: Mej. A. Antonisse op Deer Hunter. 2. Mevr. Wolfs op Rembrant 3, Mej. L. Kwak op Shaïtan. 4. Mej. H. den Heijer op Kashmir Rubriek V Dressuur L3: 1. Mej. M. Waas dorp op Nico Amor. 2. Mej. C. Bruine de Bruin op Chopin. 3 e.a. Mej. L. Levin op Kessely en Mej. C. Bruine de Bruin op Blue Devil. (Van een medewerkster) ,z. SANTPOORT. Onder flinke belangstelling, zowel van de rijvereniging Santpoort en omstreken” met medewerking van de maneges Kennemergaarde, de Weers en Ruitersportcentrum Lievendaal. De Ruïne van Brederode. in de zomer maanden vaak het decor voor muzikale en theatrale activiteiten, was vrijdag avond het domein van de Loose Ends, een vijfkoppige groep uit de school van de Fools. De Friends Roadshow en op- richter/animator Django Edwards heb ben in deze clowneske amusementssec tor de grootste bekendheid gekregen. De leden van Loose Ends, die muzikale en mimische hoedanigheden combine ren. adverteren zich als de ..voormalige begeleidingsband van Django Ed wards", maar hun optreden bij de Ruïne bleek een zelfstandige aangelegenheid, zonder aan Edwards te refereren. De groep introduceerde zich met een aan junky jazzrock verwan opwcngsuiini- mer. in de bezetting solo-gitaarbegelei- dingsgitaar. basgitaar, drums en koe bellen. Een saxofoon zorgde voor de variatie. Deze muzikale stijl stamt uit de oprichtingstijd van de Foolsschool. De rest van de muzikale nummers stond in het idioom van de tegenwoordig zo Santpoort Bernard Alfrinkschool, ingang gymlokaal Terrasweg. 9.30 uur: „Anders dan anders” op zoek naar vreemde figuren in het bos. 14.00 uur: kijkje in eigen tv-studio met Toppop en kwis. Kleuterspeliade Kruid berg: 9.30 uur: poppen maken; 14.00 uur: pop penkast kijken. Driehuis Beatrixschool 9.30 uur: knutselen en frutselen. 14.00 uur; reuzenganzenbord. zijde van de deelnemers als toeschouwers, werd zondag een concours hippique georganiseerd. Het concours werd eehou- 15,90 f 45,85 60,00 180,70 233,00 0,80 Vf Vijfenzestig dames en heren namen deel aan dit voor de elfde maal georganiseerde hengelsportfestiin Door het warme weer waren de vissen niet zo happig en gedurende de twee uren dat de dobbers in het water lagen werd er niet zoveel gevangen. De heer J. Heerde werd met twee vissen winnaar en hij haal de ook het kunststukje uit om de grootste vis, te vangen: een knaap van een karper met een lengte van vijfenveertig centime ter, die na meting weer te water werd gelaten. Overigens was er voor iedere deelnemer een prijs. De wedstrijd begon met een vervelend incident. De heer Ledoe was nog bezig met het optuigen zijn hengel toen hij het haakje in zijn lip kreeg. Met veel rrfoeite Kleuterspeliade in Beatrixschool; 9.30 uur poppen maken en 14.00 uur: poppenkast spelen. IJmuiden-Oost Buurthuis „De Spil”. 9.30 uur: vakantiefilms. 14.00 uur: zaal versieren met tekeningen en slingers. Kleuterspeliade: vanaf 9.30 uur spelletjes- bchtend; 14.00 uur: sprookjeskijkdozen maken. IJmuiden-West Buurthuis „De Planeet" 9.30 uur: vakantiefilms. 14.00 uur: rommel-maar-raak-middag; kleien, kliederen en klodderen. Kleuterspeliade: 9.30 uur: zelf instrument jes maken; 14.00 uur: als Indianen ver kleed speuren naar opperhoofd. Zeewijk Buurthuis Zeewijk, Dennekoplaan. 9.30 uur: Olympische Spelen zonder boycot. Kleuterspeliade: in dependance „De Me rels”, ingang Zeewijkschool, Orionweg: 9.30 uur: poppenkast. 14.00 uur: totospel. In kleuterschool „De Regenboog”, Schip- laan: 9.30 uur: eigen groente zaaien. 14.00 uur: kinderfestival. Oud-IJmuiden Kleuterspeliade in „De Brulboei”: 9.30 uur: sprookjesfiguren. 14.00 uur: tekenen op straat. Ruimtelijke ordening. De leden van de commissie ruimtelijke ordening krij-11 gen donderdagavond om half acht een I HtliMK Infil

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 4