DE NEEF VERRAST Standard verslaat Ajax Weer zege De Vlaeminck Telstar wint van RVC: 4-0 EDO VERLIEST VAN HCAW IJmuiden oefent Teeuwen ook snel sportpuntiq J naar Sail A’dam? CBS dwingt remise af (Van een medewerker) bij de amateurs streeksport paardenkoersen 1 Ff AFGEBROKEN Charles Urbanus overleden Kortsnoi winnaar achtste partij Armstrong weg bij Stars WINNAAR IN RONDE SANTPOORT ;b. 1 nt 100 5 lis ige 17 1 y o u ju ram 9- em A. U U U d 1 U O pUADLKDAÜ Simon Tahamata: uitblinker (Van onze sportredactie) era 38 zw 903 igere dien- 1. f ten wel I nietoj "l. Als i geven. Werner de Vos, een neoprof en landgenoot van De Vlaeminck, bezette de tweede plaats en de Westduitser Gregor Braun, die na het wegvallen van Didi Thurau voor West-Duitsland de man moet zijn die het ongelijke duel met Hinault aangaat, eindigde als derde. Daarmee waren de respectievelijk vijftien, tien en vijf seconden bonificatie tevens vergeven. De uitslag van de tweede etappe is: 1. Roger de Vlaeminck (Bel) 204 km in 4 uur 43 min 42 sec., 2. Werner de Vos (Bel) z.t., 3. Gregor Braun (Wdl) z.t., 4. Willy Teirlinck (Bel) z.t. Het algemeen klassement: 1. De Vlaeminck 10 uur 14 min 44 sec., 2. De Vos op 20 sec., 3. Braun op 25 sec., 4. Teirlinck z.t., 5. Viejo z.t., 6. Willems op 30 sec., 7. Havik z.t., 8. Schmutz z.t., 9. Prim (Zwe) z.t., 10. Singer z.t., 12. Van Houwelingen z.t., 17. Van Katwijk op 58 sec., 23. Hinault. KEULEN. Roger de Vlaeminck heeft in de Ronde van West-Duitsland geen concurrentie als het aankomt op zijn specialiteit, de eindsprint. Nadat hij de eerste rit reeds zegevierend had beëindigd won hij ook de tweede etappe, van Stadtlohn naar Keulen over 204 kilometer. De bijna 33-jarige Belg, die meestal in het voorseizoen schittert in de klassiekers, maar daarna voor een tijdje in de anonimiteit verdwijnt, won de sprint van een kopgroep van twaalf renners met gemak. KEULEN. Ajax heeft gisteren in het voetbaltoernooi in Keulen in de wedstrijd om de derde plaats tegen Standard Luik een slechte indruk achtergelaten. Zonder Tscheu La Ling en Simon Tahamata, die nu tegenover zijn oude ploeggenoten stond, is de virtuositeit uit de aanval verdwenen. Maar niet alleen de spitsspelers voldeden niet. Met name Sören Lerby en Frank Arnesen verloren op het middenveld de slag. Tegen Hamburger SV, een dag eerder. DIEREN. De twee topduels in de zevende ronde van het toernooi om het open Nederlandse schaakkampioenschap tussen Kuyf en Caessens en Van de Berg en Van Baarle zijn in Dieren afgebroken. Koploper Kuyf had het bepaald niet ge makkelijk tegen de aanvallend ingestel de Caessens. De afgebroken stelling le verde echter voor Caessens niet veel, voordeel op. Van de Berg kwam wel in moeilijkheden tegen Van Baarle. Hij be gint de voortzetting met een pion minder. De stand na zeven ronden is: 1. Kuyf 6+1 afg., 2. Van Scheltinga, Van der Sterren, Van Heste en Douven ieder 5,5, 6. Caessens, Van de Berg en Van Baarle ieder 5 1, 9. Van Haastert, Hau- wert, Duchene en Ramaekers ieder 5. V.l.n.r. Van Lachterop, Teeuwen en Van der Putte, respectievelijk derde, eerste en tweede in Santpoort, op het erepodium. realiseerde wat er aan de hand was, was de score weer, in evenwicht. Na deze krachtsexplosie van beide ploegen, kre gen de verdedigingen wat meer vat op de beide aanvallen. EDO, dat in de zevende inning nog danig in moeilijkheden kwam, leek in de achtste slagbeurt toch weer toe te gaan slaan. Via hits van Jet Sikkema en Petra Goedkoop kwam pinchrunner Syl via Verhoef tot dicht bij de thuisplaat. De squeeze-play met Caroline Smit leverde echter niet het gewenste resultaat op en Voor de ouverture van het Schalkwijk- toernooi, waaraan twaalf clubs in drie poules deelnemen, bestond over het alge meen een redelijke belangstelling. Alles verliep mede door de goede leiding van de scheidsrechters in een sportieve en pretti ge sfeer. Ripperda speelde beter dan het goed tegenstand biedende DSC’74-zaterdag en kwam voor rust door goals van Wim Hoe velaken en Jos v.d. Meij aan een 2-0 voor sprong. Toen na de rust door Peter Cal- jouw de score tot 3-0 werd opgeschroefd, gaf HCAW de kans langzaam maar zeker het initiatief naar zich toe te trekken. EDO, dat met goed veldspel in de negende inning nog stand hield, moest tenslotte in de elfde inning een driehonkslag van Jea- net Bus incasseren. Bekwaam maakte Edith Doornebos daarna het karwei af. In de tweede klasse naderde Zuidvo- gels de titel tot op één punt. In Oldenzaal werd het duel tegen Run ’71 ingehaald en met een 8-12 winst afgesloten. BUENOS AIRES. Viktor Kortsnoi heeft woensdag in Buenos Aires de acht ste partij in het kandidatentoernooi om de wereldtitel van zijn landgenoot Lev Poloegalevski gewonnen. Poloegalevski gaf na 95 zetten de strijd op. Kortsnoi die met zwart speelde leidt nu met 5-4. De derde partij in de halve finale van het kandidatentoernooi tussen de West duitser Robert Hübner en de Hongaar Lajos Portisch in Albano Termo is niet hervat wegens ziekte van Hübner. Hoewel er voor de pauze van enige lijn in het spel van zijn ploeg geen sprake was na rust ging het beter zag coach Joop Brand toch enige positieve punten. „Er werd harder gewerkt dan in de afgelopen twee wedstrijden. De spelers waren greti ger. Bovendien heb ik genoten van Ab van Oorschot. Hij speelde erg goed”. Van Oorschot herstelde zich inderdaad knap van een slordig begin. Later was hij als vrije verdediger onpasseerbaar en schakelde hij zich in opbouwend opzicht goed in. Telstar miste gisteren Jan Neder- burg (virus in zijn darm), René van Bree- voort (gaatje in zijn trommelvlies), Van Nieuwpoort, Smits en Ben Heemskerk (in tweede helft vervangen dóór Van der Meer) kampen met lichtere blessures. Nadat Plaizier Telstar vlak voor rust uit een strafschop op 1-0 had gezet, bouwden Theo van Seggelen (2x) en John Ver schoor de stand verder uit. Telstar speelt zaterdag om 19.00 uur tegen Sparta. Haarlem komt dan uit tegen Leicester City. Overigens is de competitie wedstrijd Telstar-Heracles, die voor 31 augustus op het programma stond, een dag vervroegd. Het duel begint om 18.30 uur. (Van onze sportredactie) VELSEN. Telstar heeft zijn vijfde oefenwedstrijd in de aanloopfase naar de competitie in winst omgezet. De Velsense club versloeg op eigen bodem de hoofd klasser RVC met 4-0. Driekwart van de doelpuntenproduktie kwam na rust tot stand, toen Telstar het initiatief in han den nam en de Rijswijkse opponent het conditioneel moeilijk kreeg. RVC zorgde vorig jaar nog voor een verrassing, door Telstar in het bekertoernooi uit te scha kelen. DURTALPRIJS 1300 m: 1. Enemy (K. Davies) 1.19.6, 2. Orient, 3. Lady Maxine. Winn 8.30 pl 2.60 2.40 1.90 koppel 25.40 trio 338.00. HAARLEM. Na Tony Parker (naar Parker Leiden) heeft ook Wayne Armstrong Eve en Adam Stars de rug toegekeerd. De lange Amerikaan is verhuisd naar het Catalaanse Hospita- let (Spanje), waar hij viermaal zo veel gaat verdienen als bij Stars. Arm strong heeft twee jaar in Haarlem gespeeld. Stars is nu op zoek naar twee Amerikanen, een center en een guard-forward. le Zuidkoreaanse team heeft gespeeld, aan de selectie toevoegen. De uitslagen van de gisteren gespeelde oefenwedstrijden zijn: Excelsior-Ipswich Town 1-3 (0-1). West- land-FC Den Haag 0-2 (0-0). DOVO-AZ’67 0-6 (0-3). Achilles’29-NEC 1-5 (1-4). Go Ahead Eagles-Voorst 4-1 (1-0). k UTRECHT. De 21-jarige schoon heidsspecialiste Sandra de Neef heeft de kille eerste dag van de Nederlandse baan- kampioenschappen in Utrecht voor 150 toeschouwers een buitengewoon kleurtje gegeven. Er waren slechts zes deelneem sters, onder wie Olympisch schaatskam pioene Annie Borckink (vierde). Sandra de Neef won desondanks geen waardelo ze titel, want in de halve finales rekende ze gedecideerd af met Mieke Havik en in de eindstrijd was ze de meerdere van Truus van der Plaat, vorig jaar nog goed voor zilver in het wereldkampioenschap in Amsterdam. 31 bben sgen- «brekei prijzei eopen; laarleu ijd voo blouse an sto ip maa 1 He» rstr 2t UTRECHT. Op 66-jarige leeftijd is in Utrecht Charles Urbanus overle den. Urbanus, tien jaar lang (1966- 1976) coach van het Nederlands honk- balnegental, leed aan kanker. C. P. Urbanus was lid van Verdienste van de Koninklijke Nederlandse Baseball en Softball bond. Hij werd geboren op 28 juni 1914 te Rotterdam. Zijn oplei ding als coach kreeg Urbanus aan het Springfield College in de Verenigde Staten. Naast zijn functie als coach heeft hij zich ingezet voor de oplei ding van honkbalspelers en -coaches. In de laatste jaren had Urbanus een werkzaam aandeel in de successen van de jonge vereniging Amstel Tij gers, die zondag jongstleden lands kampioen werd. Het bestuur van de Amstel Tijgers heeft besloten de kam- pioenschapsreceptie uit te stellen. Bettine Vrieskoop is voor een trai ningsstage van twee maanden vertrokken naar China. De Avanti-speelster is hier voor uitgenodigd door de Chinese tafel- tennisbond. Ze wordt vergezeld door haar clubgenote Jolanda Noordam. Hennie Kuiper heeft de Ronde van Val- kenswaard voor 30.000 toeschouwers ge wonnen. Hij versloeg in de eindsprint zijn ploeggenoot Duclos Lasalle en Johan van de Velde. Bert Oosterbosch won de sprint van het peloton. Larry Holmes en Muhammad Ali ko men op 2 oktober tegen elkaar in de ring voor een gevecht om de wereldtitel in het zwaargewicht. plezier doen,’, zei hij. Het plan bestond al maanden, maar met de inschrijving werd gewacht tot de wedstrijddag, omdat an ders de bond vanwege de geringe kwali teit van de coureurs wel eens zou kunnen tegenstribbelen. De KNWU had de limiet gesteld op zes deelnemers en die waren er plotseling, zodat het toernooi kon door gaan. Smit won gemakkelijk, tot genoe gen van hemzelf en van zijn sponsor. (ADVERTENTIE) U kunt er pas helemaal van genieten als u eerst de boeiende tentoonstelling hebt gezien DE TECHNIEK VAN HET ZEILEN in het TECHNISCH MUSEUM HET NINT aan de Rozengracht 224 in Amsterdam (geopend Ma t/m Vr 10-16 uur en Za 13-17 uur). De geschiedenis van de zeilsport, navigatie, electronica aan boord, bouwmaterialen, Doe-Het-Zelf. Kom windsurfen met de computer Dit interessante museum heeft verder nog 10 permanente tentoonstellingen o.a. compu tertechniek en IBM computers, autotechniek, micro electronica en geef zelf een dia voorstelling op de grote KODAK expositie. Van buiten Amsterdam kunt u er gemakkelijk komen met dagtocht 105 van NS. aven te Ing pt rn, Rils acht s In de finale werd FC Köln door Ham burger SV met 0-3 teruggewezen. Bij de rust was de stand 1-0 door een doelpunt van Dressel in de 41e minuut. Reimann (69) en Jakobs (89) voerden de score na rust op tot 3-0. De spelers van Hamburger SV verdienden met de overwinning ieder een middenklasse-auto ter waarde van ongeveer 17.000 gulden. Het Eindhovense PSV is momenteel in onderhandeling met de Zuidkoreaanse voorhoedespeler Huh Yung-Moo, die in middels al een testwedstrijd voor de Bra bantse formatie heeft gespeeld. Huh Yung-Moo (25) verblijft momenteel in het Westduitse Bochum. Omdat de VFL Bochum al twee buitenlanders onder con tract heeft, kan men de Koreaanse inter national op dit moment geen contract aanbieden. Wanneer PSV de overkomst van de Koreaan op korte termijn kan regelen, willen de Eindhovenaren Huh Yung-Moo, die jarenlang met Eintracht- Frankfurt-speler Bum Cha in het nationa- speelden zij beiden een uitstekende wedstrijd, tegen Standard reikten zij niet tot hun normale niveau. Slechts doelman Piet Schrijvers haalde een voldoende. Hij zorgde dat de score' niet hoger opliep dan de 0-3, die door Voordeckers (al na zes minuten), Bonomi (34) en Van der Smissen (66) op het scorebord was verschenen. Tahamata dolde geregeld de Amsterdamse defensie en was met Sigurvindsson aan Belgische zijde de beste speler. De uitslagen van de partijen uit de zevende ronde zijn: Kuyf-Caessens afg.. Van de Berg- Van Baarle afg., Van Scheltinga-Weide 1-0, Van der Sterren-Boll 1-0, Van Haastert-Hauwert 1/2-1/2, Grooten-Van Heste 0-1, Douven-Blees 1-0, Van Dongen-Duchene 0-1, Ramaekers-Gerrit- sen 1-0. IBEREPRIJS 2040 m: 1. Sunny Boy (A. H. Suykerbuyk) 2.51.7 1.24.4, 2. Stormy Neijenrode, 3. Sofia. Winn 5.50 pl 2.40 2.10 koppel 7.30. Niet gestart The Whistler. HAARLEM. De strijd om de Schalkwijk-bokaal is gisteravond van start gegaan met vijf wedstrijden en die hadden alle een sportief verloop. Voor de enige verrassing zorgde CBS door het veel hoger spelende TYBB op een 2-2 gelijkspel te houden. Bokaalhouder Ripperda zegevierde met 3-1 over het zaterdagelftal van DSC’74, DIO kwam tot een 3-0 zege op DSOV, DCO bleef met 2-0 de baas over het sterk verdedigende Energie en DSK won nipt met 1-0 van FC Schalkwijk. IJMOND. Het C-team van Telstar, dat dit jaar onder leiding staat van de van Stormvogels afkomstige oefenmeester Ted Immers, speelt vanavond een oefen wedstrijd tegen IJmuiden, dat uitkomt in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal. Aanvang 19.00 uur. Eerder speelde IJmui den tegen Volendam-C. Het werd 3-3 (rust 2-1). Voor de bezoekers scoorden Joop Herinx, Hans Verwoerd en Joy St. Jago. ANN WILLIAMSPRIJS 2120 m: 1. Noordse Stern (B. Leeuwenkamp) 2.51.6 1.20.9. 2. New (Petulance, 3. Ronny W. Winn 5.40 pl 3.60 1.60 koppel 7.50. TOTALISATOROMZET 308.176.00. was het pleit vrijwel beslecht. De DSC'ers gaven zich echter nog niet gewonnen en wisten met een fraai doelpunt de eer te redden; 3-1. Een meer aanvallend spelend DCO zag in de eerste helft geen kans om tegen het sterk verdedigende Energie tot scoren te komen. Het bleef tot aan de rust dubbel- blank. In de tweede helft vlotte het wat beter bij de DCO’ers en door goals van Henk Korenstra (vrije trap) en Albert Vis ser kwamen zij tot een 2-0 overwinning. Van het klasseverschil was in de ont moeting tussen TYBB en CBS weinig te bespeuren. Het 2-2 gelijke spel was dan ook een juiste afspiegeling van de krachtsverhoudingen. Een sterker opererend DSK kwam pas één minuut voor de rust aan een 1-0 voor sprong op gastheer FC Schalkwijk door een doelpunt van N. Mazee. In de tweede helft werd er niet meer gescoord. Het technisch goed spelende DIO kwam in de eerste helft door goals van Ad Martin en Aad Munk aan een 2-0 voorsprong op het knap tegenstand bie dende DSOV. Toen Aad Munk na rust de score tot 3-0 voor DIO opvoerde, was het voor DSOV verkeken. Deze feestweekronde van Santpoort, waarvan de organisatie door de Harddra- verijvereniging Santpoort en omstreken weer was opgedragen aan de Beverwijkse Rennersclub Kennemerland, werd ingezet met een koers voor junioren. Het was jammer, dat iemand die de wielersport blijkbaar een minder goed hart toedraagt, het nodig had gevonden om met kopspij- kertjes op het parcours te gaan strooien. Verschillende renners moesten dan ook met een lekke band het strijdtoneel verla ten. Nadien bij de amateurs werden ook nog renners onder meer Cees van Bor- re, Rick Hacken, Jan de Nijs, John de Bie en Jack-van Hooff door lekke banden vanwege de kopspijkertjes getroffen. In de koers van de junioren werden vele uitlooppogingen ondernomen, maar die sorteerden aanvankelijk geen effect. Door het hoge tempo viel er aan ontsnappen niet te denken. In de slotfase van de strijd wisten Rob Klinge, Rick Wiese, Slippens en Rijkenberg alsnog afstand te nemen van het peloton. Vooral de vrijwel voor eigen publiek rijdende Velsenaar Rob Klinge was fel op winst belust en scheen inderdaad op de zege beslag te gaan leg gen, maar op de streep werd hij met nipt verschil door Wiese geklopt. Na enkele inleidende schermutselingen kwam er in de koers van de amateurs na ruim een half uur strijd een kopgroepje van zes man tot stand met Huub de Vries, Rhett van Trigt, Henk Kuipers, toen ook al Karei Teeuwen, Jack van Hooff en Ron Snijders. Deze zes aanvoerders pakten snel een paar honderd meter voorsprong en schenen aan de koers een beslissende wending te gaan geven. In het peloton begreep men dat er gehandeld moest wor den en door onder andere Peter v.d. Knoop, Ron Smit, John de Bie, Stephan Rooks, Aad Vermeulen, Leo Voorthuizen en plaatselijk favoriet Hans v.d. Putte werd het tempo bij vlagen opgeschroefd. Na amper een uur koers kwam alles weer bijeen. Inmiddels was de strijdvaardige Huub de Vries ook al door een lekke band achterop geraakt en hij zag geen kans om het opgelopen verlies ongedaan te maken. Het tempo lag veel te hoog. Nieuwe ont snappingen bleven daardoor aanvanke lijk achterwege. Nochtans hebben een Pe ter v.d. Knoop, Hans v.d. Putte, Ron Snij ders, Arie Breedijk, Dirk Groen en ande- Uitslagen: Junioren: 1 R. Wiese, Amsterdam, 2 R. Klinge, Velsen, 3 B. Rijkenberg, Amster dam, 4 L. Slippens, Zwaagdijk, 5 M. v.d. Hulst. Haarlem. De Velsenaar Frank Klinge finishte als negende. Amateurs: 1 K. Teeuwen, De Zilk, 2 H. v.d. Putte, Santpoort, 3 H. van Lachterop, Kromme nie, 4 R. Snijders, Zwanenburg, 5 D. Groen, St. Pancras, 6 C. van Bijnen, Enkhuizen, 7 H. Kui pers, Haarlem, 8 R. van Trigt, Hillegom, 9 Sj. Pieters, Zwanenburg, 10 G. Visscher, Hoofd dorp. Was Sandra de Neef op de sprintavond in Utrecht een verrassing, de titel van het duo Lau Veldt/Ton Vrolijk op de tandem s stond van te voren vast. De Olympische deelnemer en zijn niéuwe maat waren oppermachtig en wonnen de reeksen tel kens met lengten voorsprong. Een verrassend aardigheidje was het door Theo Smit gewonnen sprinttoernooi voor beroepsrenners. Voor het eerst in vele jaren was er een „echt” toernooi met zes deelnemers, series en herkansingen. De KNWU moest het programma aanpas sen, want tot één dag voor de wedstrijd had slechts een renner, Peter Heeren, in geschreven. Theo Smit had de inschrij ving van zichzelf en vier leden van zijn ELRO-ploeg bedacht als tegemoetkoming aan de sponsor. „We wilden die man een (Van onze wielermedewerker) SANTPOORT. Na een sterke solo van zes ronden ging Karei Teeuwen (31) uit De Zilk gisteravond verdiend als winnaar over de eindstreep in de traditionele feest weekronde van Santpoort voor amateurs. Eerder in de koers was hij ook al eens met vijf anderen op pad geweest. Door zijn aanvallende manier van rijden kwam Teeuwen ook in het bezit van de leidersprijs. Onlangs is de Zilkenaar van de liefhebbers overgestapt naar de amateurs en hij behaalde in Santpoort zijn eerste overwinning. Als liefhebber had hij dit seizoen reeds elf keer gewonnen. ren daartoe pogingen ondernomen. Waar zij faalden, slaagde de sterke Karei Teeu wen. Zes ronden voor het verlossende einde beraamde hij met een felle demar rage zijn finish, pakte een paar honderd meter voorsprong en ofschoon plaatselijk favoriet Hans v.d. Putte. Cor van Bijnen en Hans van Lachterop nog wel op jacht gingen, bleef de verbeten strijdende Zilke naar buiten schot. Reeds ver voor de fi nish kon hij juichend zijn armen omhoog steken. HYÈRESPRIJS 2100 m: 1. Arkelshof Royal (T. Cain) 2.18.0, 2. Court Lady, 3. Adrians Star. Winn 7.90 pl 2.80 5.30 2.30 koppel 20.70 trio 383.30. Niet gestart Tatort. V 4 De Haarlemse zwemvereniging Njord ’59 houdt op zaterdag 9 augustus lange- baanwedstrijden en prestatietochten op de kanobaan in het Spaarnwouder recrea tiegebied. Naast de wedstrijden voor ge oefende langebaanzwemmers zijn er ook onder meer tochten voor gezinnen. Het evenement vindt om 11.00 uur plaats. Er kan tot tien uur worden ingeschreven. De afstand voor de wedstrijdzwemmers be draagt 3000 meter schoolslag en vrije slag (voor dames en heren). De afstanden van de prestatietochten zijn 250 en 1000 meter. Voor inlichtingen: R. Phaff (023-266202). De Noordhollandse wandelsportbond houdt ter gelegenheid van Sail ’80 op 9 en 10 augustus tochten door de haven en langs monumentale plaatsen van Amster dam. De starttijden zijn op beide dagen van 9.00 tot 12.00 uur. ARGUSPRIJS 1600 m: 1. President (P. F. Louwersheimer) 2.10.2 1.21.4, 2. Paradepaard, 3. Petra Bronstee. Winn 14.00 pl 2.70 2.40 1.70 koppel 26.00 trio 559.60. TOULOUSEPRIJS 2000 m: 1. Orson (K. Da- vies) 2.12.8. 2. Speedy Raaphorst, 3. Dreamstar I Wendy Winn 4.00 pl 2.00 1.60 2.40 koppel 23.40. I JANNOT III-PRIJS 2040 m: 1. Robertino D (W. G. Goedhart) 2.47.7 1.22.2, 2. Samba Judson, 3. Ralf Rumelaar. Winn 6.80 pl 1.70 1.50 1.20 koppel 18.70, trio 131.60. I ULTIMATUMPRIJS 2100 m: 1. Rokko du Bois (R. J. W. Heynen) 2.55.1 1.23.4, 2. Rio del Sol, I 3. Peter Harvester. Winn 2.20 pl 1.60 1.50 koppel I 1.60. Niet gestart Marc Anthony. (Van onze softbalmedewerker) BUSSEM. BMZ-EDO en Nikon- HCAW, die elkaar dit seizoen al eerder achttien innings in evenwicht hielden alvorens de beslissing ten gunste van EDO viel, hebben elkaar in de softbal- hoofdklasse ook in Bussum weer een ver lenging afgedwongen. Voor EDO, dat de ze keer onnodig veel veldfouten maakte, viel de beslissing in de elfde inning on gunstig uit. Eindstand 5-4. Voor EDO betekende de niet verwachte nederlaag tevens, dat de ploeg voorlopig weer uit de running is voor een plaats in de Europa-Cupstrijd van het volgend seizoen. Nikon-HCAW 0-0-4-0-0-0-00-0-1=5 Ri- nie Remmers en Loes Poort 1-1-10-4. BMZ-EDO 0-0-4-0-0-0-0-0-0-0-0=4 Petra Goedkoop 8-3-6-5. Even heeft het er in de derde inning naar uitgezien, dat EDO tegen HCAW aan één slagbeurt voldoende zou hebben om tot de volle winst te komen. Niet alleen opende EDO in die derde slagbeurt de score via Jolanda Vierhout na een fout op een klap van Nanda Fijen, maar boven dien sloeg Cora Keeman met Nanda Fijen en Truus Ruiter op de kussens een homerun. Lang duurde de vreugde echter niet in het Haarlemse kamp. Tot twee keer aan- toe ging het EDO-binnenveld in de gelijk makende inning in de fout. Misgrepen die gevolgd werden door honkslagen van Edith Doorenbos, Irene Brandsen en Pe tra Koot. En voor EDO zich goed en wel DUINDIGT. De uitslagen van de paarden- I koersen op Duindigt zijn: F KENTUCKYPRIJS 2040 m: 1. Sir van de I Lente (C. J. de Leeuw) 2.05.3 1.23.5, 2. Silver Lady, 3. Saffier Anjo. Winn 10.20 pl 2.30 1.20 1.70 koppel 9.80 trio 97.80.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 17