Mini-golfers zetten beste beentje voor Kattenvolk prolongeert feestweek ran santpoort muziek André Valkering- Egidius Ensemble The Fog .Frankenstein jr; •Tom Hora films J |lk\x/ispd- bS door I allerhande ijmond c UIT Formatie .Strip en Zipper N vraagt medewerkster Vakantiespelen s 4 TT DONDERDAG 7 AUGUSTUS 1980 00 IJMOND 6 )V goud - zilver - diamant v z I 4 h) ADVERTENTIE) - Grote Houtstraat 129, Haarlem, Tel. 312803 en zijn 8oog/e-ivoogie pianist André Valkering sten bel jent i ven yés) Orgelbespeling. In het kader van de zomeractiviteitenreeks bespeelt Joost Doodeman zaterdagmiddag het orgel van de Hervormde Kerk aan het Burgemeester Nielenplein in Heemskerk. Belangstellenden kunnen tijdens de orgelbespeling van 14 tot 15.30 uur de kerk vrijelijk in- en uitlopen. Boogie-woogieconcert. Op uitnodiging van de werkgroep zomeractiviteiten Heemskerk verzorgt het boogie-woogiekwartet van André Valkering zaterdagmiddag een concert Egidius Ensemble. Het Haagse Egidius Ensemble draagt de middeleeuwse muziek een warm hart toe. Lida Dekkers (sopraan). Els van de Mey (vedel) en Marianne Hund Davies (mezzosopraan en harp) vormen de op het Burgemeester Nielenplein. André Valkering (30) behoort tot Nederlands meest swingende pianisten. Bij zijn optreden wordt hij vergezeld door Ab Dekker op drums, Chris Vring op bas en Ben de Bruijn op gitaar. Het concert begint om 14 uur. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar gebouw De Jansheeren aan de Kerkweg in Heemskerk. vaste kern van dit nu één jaar bestaande gezelschap, dat zich qua repertoire heeft gespecialiseerd in composities uit de late twaalfde tot en met vijftiende eeuw. Gisteren liet het Ensemble in het noordelijk koetshuis van Beeckestijn werken horen van onder andere Adam de la Halle, Petrus de Cruce en Richart de Foumival. Woensdagavond 13 augustus komen in dezelfde entourage composities uit de eerste helft van de vijftiende eeuw aan bod. Ook dit tweede Toer-In-optreden van het Egidius Ensemble is gratis toegankelijk en begint om 20 uur. Programma’s worden in de zaal uitgereikt. Clowns. Het clownsduo Strip en Zipper vezorgt woensdagmiddag een voorstelling op het Burgemeester Nielenplein in Heemskerk. Lizette Heesakker en Miriam de Jong putten uit het traditionele clownsbeeld. Dat betekent onder meer verwikkelingen rond onderlinge misverstanden en toestanden rond onwillige attributen als eenwielige fietsjes en te kleine hoedjes. De reacties van het publiek worden ter plekke in de nummers verwerkt. Het voor 3 dagen per week liefst met ervaring nieuwe seizoen staan voorlopig drie concerten op het programma: op 7 november een gezamenlijk concert met zustervereniging „Animo”, op 27 november een concert in Huis ter Wijck en op 24 december zal het koor medewerking verlenen aan de Kerstnachtdienst in de Vredevorstkerk. Belangstellenden kunnen contact opnemen met het koorsecretariaat, gevestigd ten huize van S. Bakker, Elzenlaan 24 te Beverwijk. zoe- ntal en zijn alen een pte- ram- s I tussen monster en verloofde komt Frankenstein junior goed uit, want hijzelf heeft intussen een welwillend oogje laten vallen op overgrootvaders mooie assistente Inga. In de zondagmatinee tenslotte tekenfilmplezier met het Woody Woodpecker Festival. Stadsschouwburg Velsen. Samen uit, samen thuis”, de al wat oudere oorlogskomedie met Louis de Funès en Bourvil als onbetwiste sterspelers wordt zoals verwacht kon worden geprolongeerd in de Stadsschouwburg. Het hilarische verhaal handelt over een groepje RAF-piloten, die voordat zij uit hun door de Duitsers aangeschoten toestel springen afspreken, dat zij elkaar zo spoedig mogelijk zullen ontmoeten in het Turkse bad van de Franse hoofdstad. De parachutes gaan hun eigen, grillige weg: zo landt één van de vliegers op de steiger van een huisschilder (een prachtige rol van Bourvil), komt een ander op het dak van de Opéra terecht en wordt de beschermeling van de daar met zijn orkest repeterende dirigent (Louis de Funès) en maakt een derde een zachte landing in het zeehondenbassin van de dierentuin. De huisschilder en dirigent besluiten de geallieerde piloten te helpen. Zij weten de verblijfplaats van alle vliegers te achterhalen en verzinnen de meest ingewikkelde plannetjes, om het groepje in veiligheid te brengen. Een scala aan voertuigen en vermommingen komt eraan te pas, voor het vindingrijke tweetal in die opzet slaagt. VAN 2 AUG. TOT EN MET 9 AUG. De katjes, die twee weken geleden de KWISPELdoor passeerden, bleken zo’n succes dat het de moeite loont nogmaals aandacht te schenken aan het jonge poe zenvolk. Met z’n allen op de foto lijkt KWIS een leuk idee. Zowel de fotograaf als de asielbeheerder steken KWIS de helpende hand toe om het jonge grut naar het grasveldje te krijgen. Al gauw blijkt dat het fotograferen van het hele spul een ondoenlijke zaak is, want binnen de kort ste keren kruipt KWIS onder hagen en rozenstruiken om de wegvluchtende kit tens tegen te houden. Die beestjes hebben duidelijk een andere mening over hun plotselinge uitstapje en verspreiden zich onder het lage struikgewas. NAMEN: Te verzinnen door de nieuwe bazen LEEFTIJD: Te kust en te keur. RAS: Hollandse kittens Nee, het grootste deel van het poezen volk moet maar weer terug in de hokken. De twee „rustigste” exemplaren mogen op de kiek, ook als voorbeeld voor de achter de tralies toekijkende soortgenoten. Luxor Theater, Beverwijk. Een man die zijn tijd overleeft, kan beter sterven. Zo dacht Tom Hom erover, één van de laatste Amerikaanse scherpschutters die zijn brood verdiende door op vogelvrij verklaarde bandieten te jagen. Na de eeuwwisseling bestond er aan dit soort genadeloze types geen behoefte meer en na een schijnproces waarin Horn beschuldigd werd van het neerschieten van een vijftienjarige jongen, werd hij in 1903 veroordeeld tot de dood aan de galg. Regisseur William Wiard heeft een gedramatiseerde reconstructie gemaakt van Homs laatste jaren. Tom Hom (gespeeld door Steve McQueen) brengt die door als bestrijder van veedieven. In plaats van hen voor SOORT: Zowel boys als girls. PRIJS: 25 gulden, inclusief katteprik. INLICHTINGEN: 02550-15744. Redactie Joke Dieben-Frerichs Telefoon 02550-15389 het gerecht te slepen, slaat hij ze liever de schedel in en dat gaat de veeboeren nu weer nét iets te ver. Ze roepen de hulp van de sheriff in om Hom kwijt te raken. Die beticht Horn van de moord op de jongen. Hoewel Horn die misdaad naar alle waarschijnlijkheid niet heeft gepleegd, doet hij geen serieuze pogingen om zich te verdedigen: hij beseft dat zijn glorietijd voorbij is en laat zich lankmoedig naar de slachtbank slepen. Naast „Tom Hom” heeft Luxor voor de jeugd de „Muppetfilm” op het programma staan, waarin alle uit de televisieserie bekende schatjes en griezels hun opwachting maken. Kennemer Theater, Beverwijk. Geen opgave ontvangen. programma is bestemd voor kinderen van 6 tot 12 jaar en begint om 14 uur. Bij slecht weer wordt de (gratis toegankelijke) voorstelling gegeven in gebouw De Jansheeren aan de Kerkweg in Heemskerk. Zanglust. Mannenkoor Zanglust uit Beverwijk hervat woensdagavond de wekelijkse repetities in gebouw De Hoop aan de Populierenlaan. Nieuwe leden zijn welkom: vooral de eerste tenoren kunnen versterking gebruiken. Voor het VO- ziek ich- HG Stuk voor stuk gezonde beestjes, met een speels karakter. Het leven voor dit jonge grut is nog een en al grap. En bij de nieuwe baas hoeft dit zeker niet te veran deren, al kan wel duidelijk gemaakt wor den dat niet alle kattestreken door de baas als grappig worden beschouwd. jeugd; start Frans Netscherlaan. 11 uur: handboogschietwedstrijden op terrein aan Bloemendaalseweg. Als KWIS de kattenmenigte eens gade slaat komt hij al snel tot de ontdekking dat elk beestje een geheel eigen karakter heeft. De één klimt tegen het gaas op om de aandacht te trekken, de ander geeft kopjes tegen het gaas, in de hoop dat iemand hem even aanhaalt en weer een ander zit klagelijk te miauwen om blijk te geven van z’n „zielige” katteleven. Zelfs de zojuist voorgeschotelde kattemaaltijd laten ze onaangeroerd staan. Het onver wachte bezoek trekt alle aandacht. De kittens kunnen zich verheugen op" veel aanloop en als het goed is op eenu nieuwe baas, die vol trots met z’n pas verworven aanwinst huiswaarts keert. boord was van de gezonken Elizabeth Dane. De voorspelling in het dagboek lijkt uit te komen, wanneer de lijken van de oorspronkelijke opvarenden van het rampschip worden gevonden en „mistgriezels” in korte tijd vijf slachtoffers onder de dorpsbevolking maken. Naast deze film voor griezelfanaten met eelt op hun ziel heeft City voor de liefhebbers van pretentieloze soft-porno „Tiroler Slippertjes” in petto. In de cyclusvoorstelling op de woensdagavond draait „Frankenstein junior”, een nog in zwart/wit opgenomen Mel Brooksfilm met in de hoofdrollen onder meer Marty Feldman en Gene Wilder. Feldman speelt de gebochelde Igor, huisbewaarder op het kasteel van wijlen baron Beaufort von Frankenstein. Diens achterkleinzoon wil als neurochirurg wel eens weten wat er waar is van de verhalen, dat zijn overgrootvader dode materie tot leven kon wekken. Hij begeeft zich naar het voorvaderlijk slot, ontdekt opa’s laboratorium en bibliotheek, slaat aan het experimenteren en blaast zowaar een dode reus nieuw leven in. Dit nieuwe Frankensteinmonster is echter uitgerust met de hersens van een idioot. Hij kan alleen maar angstaanjagende geluiden voortbrengen. Gevoelens heeft het monster echter wel. en als de verloofde van Frankenstein junior uit Amerika overkomt wordt hij op slag verliefd op haar. Het meisje ziet wel wat in de reus, vooral als haar verloofde hem een deel van zijn eigen hersens afstaat en hem vervolgens traint in spreken, dansen en goede omgangsvormen. Een verbintenis 9.30 uur: goochelshow. 14 uur: disco- middag. Kleuterspeliade: 9.30 uur en 14 uur carnavalskostuums maken en carnaval vieren. IJmuiden-West Buurthuis „De Pla neet”: 9.30 uur: sportochtend. 14 uur: reuze-ganzenbord. Kleuterspeliade: 9.30 uur met eigen instrumenten or kest vormen; 14 uur sport en spel. Zeewijk Buurthuis Zeewijk, Denne- koplaan. 9.30 uur: filmprogramma. 14 uur: reuzeganzenbord. Kleuter speliade: in dépendance „De Me rels”, ingang Zeewijkschool, Orion- weg: 9.30 uur vertrek naar Velser- beek voor sprookjesdag. In kleuter school „De Regenboog”, Schiplaan: 9.30 uur vertrek naar Velserbeek voor sprookjesdag. In leeftijd variëren de katjes van 6 we ken tot 2 maanden en zowel poezen als katten kijken verwachtingsvol naar KWIS, die nog even wat gegevens op schrijft. Om maar wat te noemen, een zwartje, een lap, ’n angora, ’n bruin ge streepte, ’n grijs gestreepte, twee zwart wit gevlekte en een effen grijze. Wat een keus en wat zal het moeilijk zijn te kiezen tussen al die mauwende pluizebeesten. Voor de één is de keus gauw bepaald, de ander zal misschien een kwartier voor de hokken staan te twijfelen. vinden dorpsbewoners een oud J dagboek, waarin melding wordt gemaakt van een complot om de Elizabeth Dane te doen vergaan. De I schuldigen zijn zes oprichters van het i dorpje. Daarom zullen er ook zes I mannen sterven in de nieuwe mistbank, F die volgens de legende pas zal optrekken als men de klamme wolk te lijf gaat met een kruis, gemaakt van het goud dat aan KWISPELdoor schrijft over honden entI katten die in het Kerbert asiel aan de Heerenduinweg 8 te IJmuiden op een nieuwe eigenaar zitten te wachten. Be--> halve op woensdag en zon- en feestdagen is het asiel geopend van 9-12 en van 3-6- uur. Op zaterdag van 9 tot 1 uur. Vrijdag 8 augustus Santpoort: Bernard Alfrinkschool, in gang gymlokaal Terrasweg. 9.30 uur: film. 14 uur: Hocus-pocus; bezoek van een goochelaar. Kleuterspeliade in kleuterschool „De Kruidberg”: 9.30 uur en 14 uur brood bakken met bakker Bas. Driehuis. Beatrixschool: 9.30 uur: film- voorstelling. 14 uur: bloemen en va zen maken van papier en ander ma- teriaal. Kleuterspeliade in Beatrix- J school: 9.30 uur en 14 uur sprook- jesdag. IJmuiden-Oost. Buurthuis „De Spil”: Bijna tachtig /eugdi- ge deelnemers waren woensdagmorgen pre- sent voor de midget- golfkampioenschap- pen, die in het kader van de Santpoortse Feestweek zijn gehou- den op de banen van het restaurant Bredero- de aan de Velserender- laan in Santpoort-Zuid. Kreten van ontzetting omdat het balletje na de zesde keer nog niet in de „hole" wilde rol len en opwinding maakten het geheel tot een boeiend kijkspel. Kinderen tot twaalf jaar moesten hun proeve van bekwaamheid af- leggen op tien banen. terwijl de deelnemers van twaalf tot veertien jaar op alle achttien ba nen hun talenten moes ten laten zien. Niet al- leen als de golfers in J spé aan de beurt waren toonden zij dat ze deze tak van sport onder de knie hadden. Ook als één van hun teamgeno ten aan slag was, werd hij of zij met raad en daad bijgestaan. City Theater, IJmuiden. Met „The Fog” heeft de in het betere griezelwerk gespecialiseerde regisseur John Carpenter weer een bloedstollende suspense-produktie afgeleverd. Als uitgangspunt nam hij een oude spookgeschiedenis. Honderd jaar geleden, zo wil het verhaal, verging voor 1 de kust van een Californisch dorpje i tijdens een onverklaarbaar dichte mistbank het schip Elizabeth Dane. Alle zes bemanningsleden verdronken. Volgens overlevering werd de stuurman misleid door een vals lichtbaken, maar het hoe en waarom van de scheepsramp werd nooit opgehelderd. Wel vertelt de legende dat, wanneer de mist ooit 1 terugkeert, de bij de ramp omgekomen zeelieden zullen herleven en wraak zullen nemen voor hun dood. Kort nadat een oude visser de legende aan een groepje kinderen heeft verteld krijgt het dorp te maken met een serie mysterieuze gebeurtenissen. Opnieuw wordt het dorp belaagd door een potdichte mist, en j tijdens het naderen van die bank springen autoruiten, storten muren in en Zaterdag: 9.30 uur fietspuzzelrit voor de -< x ..x TT---1-1-11 ïiiiiiimimiiiiiimiiiiiiiiiiimiiiiiimiiimiiiiiiiiiiiimiiiimiiiiiiiiiiiimiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimittiiiiim ^iiiiiiiiiiiiiiiimiiimimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmiiiiiimmiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiim^ IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH' {Dagprogramma voor feest in Santpoort Het programma van de Santpoortse feestweek voor vrijdag en zaterdag luidt als volgt. f Vrijdag: 9.30 tot 17 uur: Oudhollandse jaarmarkt in de Hoofdstraat; 16.30 uur: handicap-race voor paarden en pony’s op baan aan Hoofdstraat.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 7