KNETEMANN NEEMT LEIDING OVER VAN OOSTERBOSCH LAPRE VERRAST Remises 82 95 99 .09 115 Turntrainster 198 ’.98 1.75 Positie Koopmans in het geding .70 sportpuntiqj overleden w 1.10 L95 i.95 ijn i 1% ’tint peï I 15 WOENSDAG 13 AUGUSTUS SPORT 19 80 i ,>n ruk var I-T shirt Eerste divisie: een strijd om het voortbestaan Bert Goozems: FC Den Bosch strekt Hans Engbersen jaar stilstand Trainer is Hans Alleman. Veendam ein- I I Oranje trui blijft in ploeg van Post an 38 11 326903 ZANDVOORT Vanavond vindt er in 's Heerenberg, de aankomstplaats van de tweede etappe van de Ronde van Neder land, een gesprek plaats dat mogelijk zal beslissen over een machtswisseling bin nen Nederlands tweede profploeg, HB Alarmsystemen. Dan namelijk spreken sponsor Rody Hoogenboom en de ex-be- roepsrenner Rentmeester uit het Zeeuw se Yerseke met elkaar. De naam van Rentmeester is de laatste weken herhaaldelijk gevallen als opvolger van Henk Koopmans, de huidige ploeglei der van die formatie. De Belg Franky de Gendt maakt vol gend jaar geen deel meer uit van de wie lerploeg van Peter Post. Evenals zijn land genoot Paul Wellens heeft hij te horen gekregen dat er voor hem geen plaats meer zal zijn. vorming en de tegenstellingen zich met de dag verscherpen. Steeds luider worden de berichten dat volgend jaar enkele renners zullen op stappen naar een nieuw te vormen Neder landse ploeg. De namen van dat kwartet: Ajax heeft gisteravond met 3-2 verlo ren van Bayem Verdingen. Steubing, Mattson en Pykkoe scoorden voor de Westduitsers, Van Geel en Schoenaker voor Ajax. De uitslagen van andere oe fenwedstrijden: Noordwijk-Feyenoord 1- 5, RBC-FC Utrecht 2-1, De Treffers-NEC 1-3, Heer-MW 1-1, Limburgia-Roda JC 0- 2. In het Brussel-toernooi verloor PSV na strafschoppen van Anderlecht. Na 90 mi nuten was de stand 2-2. Barcelona won de tweede wedstrijd met 2-1 van RWDM. TELSTAR was opvallend actief op de transfermarkt, maar zag bijna net zoveel spelers vertrekken als werden gekocht. SW trok Hans Derks (Feyenoord), Van Maaren (AOV Rotterdam), Richard Ver sluis (DRL Rotterdam) en Leen Warnaar van Eindhoven aan. Wim de Haan (ge stopt), Dick Hoogmoed (Vlaardingen), A. Viergever (Xerxes) en Martin de Zwart (DHS) keerden SVV de rug toe. Trainer is Sandor Popovitsch. SW eindigde vorig seizoen op de 17e plaats en trok gemiddeld 1444 toeschouwers. ging, opgevolgd als trainer. Telstar ein digde vorig seizoen op de 13e plaats en trok gemiddeld 1389 toeschouwers per wedstrijd. digde vorig seizoen als 16e en trok gemid deld 2944 toeschouwers per wedstrijd. VOLENDAM, teleurstellend in de na- competitie van vorig seizoen, trok Paul Stam (Telstar), Peter Tol (eigen kweek) en Jan Zwarthoed (eigen kweek) aan. Twee spelers werden medisch afgekeurd voor het betaald voetbal: Eddie Kraal en Klaas Kwakman. Keje Molenaar vertrok naar Ajax en Paul Bijvank naar DRC. Trainer is Henk Ellens. Vorig seizoen eindigde Volendam op de tweede plaats en trok gemiddeld per wedstrijd 3944 toeschou wers per wedstrijd. De stand in de match voor de halve finales om het wereldkampioenschap schaken is 6-5 in het voordeel van Kortsnoi. De ex- Rus heeft nu een half punt nodig om zich voor de finale van het kandidatentoernooi te plaatsen. De partij duurde 41 zetten. De zesde partij in de tweekamp tussen Robert Hübner en Lajos Portisch is even als alle voorgaande partijen in remise geëindigd. De partij duurde 30 zetten. FC WV trok de 32-jarige Stefan Kurci- nac van KV Mechelen en de 30-jarige Heinz Mostert van FC Bayer 05 Verdin gen aan. Daar staat het vertrek van Peter Franken (Nieuwenhagen), Huib Janssen (Wilhelmina’08), Mikan Jovanovic (FCV), Sef Kersten (VOS), André Oostrom (Ed monton), Piet Pala (FCV) en Jochen Vie- ten naar Panningen tegenover. Trainer is Jan Morsing. FC WV eindigde vorig seizoen op de 12e plaats en trok gemid deld 3000 toeschouwers per wedstrijd. Uit de selectie van het afgelopen seizoen bleven slechts zes spelers over. Chris Knoop (Beverwijk), Hans Mols (EDO), Colin Ayre (terug naar Engeland), Paul Stam (Volendam), Joop van Toor (Sche- veningen), Aleid Schenk (Stormvogels), Wim Hoevelaken (Ripperda), André Rol- loos (Stormvogels), Eric Bruin (Zilver meeuwen), Cock Rijkens (Heracles), Jan Bierman (AZ’67) en Rob Buchel (EDO) vertrokken. Daar staat tegenover de komst van: René van Breevoort (Was hington Diplomats), Frans Reuser (Haar lem), Frank Kramer (Haarlem), Bart van Nieuwpoort (AZ’67), Bennie Heemskerk (RCL), Sjoerd Boot (Noordwijk), John Verschoor (LFC), Theo Mens (EDO), Jan Overdelinden (DCO), Theo van Seggelen (UVS), René Smit (OSV) en Fons Half man (Bloemendaal). Joop Brand is Mar tin van Vianen, die naar Vlaardingen VITESSE zag door de degradatie uit de eredivisie veel spelers vertrekken: Hans Achterberg (WO), René Bakker (Ooster- beek), Bosko Bursae, Nick Deacy (Huil City), Theo Husers (AFC), Leo de Leeuw (Zeeburgia), Ad Mellaard (technische staf Vitesse), Wim Meijers (Roda JC), Dick Mulderij (NEC), Rob Rouwenhorst (ama teurs Vitesse). Trainer Henk Wullems compenseerde het vertrek van dat tiental door negen nieuwe spelers aan te trekken: Jobo Beijer (Rheden), Geurt Cornelissen (DOVO), Rudie Das (Ajax), Wim van Don gen (AZ’67), Rein van den Heuvel (ama teurs Vitesse), Jurrie Koolhof (Veendam), Ronnie van Oosterom (FC Twente), Roel Smand (FC Twente) en Frans Witjes (ESA). tijds. 5 Trainer is Rinus Gosens. FC Den Bosch eindigde vorig seizoen op de 4e plaats en trok gemiddeld 5.111 toeschouwers per wedstrijd. De finale van de Ronde van Nederland zorgde gisteren weer voor veel onoverzichtelijke tafere len. Op het autocircuit van Zandvoort reden koplopers, het restant van de kopgroep en pelo ton kriskras door elkaar en door de vele bonifi caties, die er te verdienen waren, was het hele maal een complete janboel. Chaotisch was ook de toekenning van de groene trui. Bert Oosterbosch was dinsdagmid dag al bijna gehuldigd toen juryvoorzitter Wim Jeremiasse besloot dat de proloog niet voor de puntentelling in aanmerking kwam. Haastig werd etappewinnaar Ludo Delcroix vervolgens het groene tricot om de schouders gehangen. Ook bij 6-6 kwam hij in de tiebreak nog voor met 4-2. Normaal gesproken mag een X tennisspeler van dat niveau de partij niet meer uit handen geven. Het gebeurde toch. Lapré kwam terug, won de derde set en vervolgens de partij. an ierte L mui; E ooien 33346? Door dit resultaat hebben beide spelers drie punten. krampachtige poging van de organisatie om ook een volwassen indruk te maken, die echter wel voor grote verwarring zorg de - versloeg hij telkens de snellere Belg Gery Verlinden, met wie hij er tussenuit was gegaan. De ontsnapping ging echter niet door. „Verlinden werkte niet mee”, klaagde Oosterbosch. „Ik vind dat belachelijk en heb tegen hem gezegd dat hij in de eind spurt mij toch zou kunnen verslaan”. Het restant van de kopgroep van zeventien man (ontstaan na 83 eentonige kilometers) kwam telkens dichterbij. Het vluchters- duo werd teruggepakt op het moment dat zes achtervolgers de aansluiting maakten. Toen ook gingen Knetemann en Delcroix aan de haal. Oosterbosch toonde geen spoortje van teleurstelling over het verlies van de trui. Hij glunderde alleen maar dat hij in de vier bonificatiespurts de snellere Verlin den had kunnen verrassen. En bijna klop te hij ook nog Walter Planckaert in de strijd om de derde plaats. Zijn vrolijke gezicht gaf in ieder geval geen voeding aan geruchten dat er binnen de ploeg van Post sprake is van een ernstige kliekjes- (Van onze sportredactie) ZANDVOORT. De grillige tactiek van de ploeg van Peter Post heeft in het verleden al voor grote verwarring gezorgd in de internationale wielerwereld. Met een stalen gezicht rijden renners van die formatie elkaar in etappewedstrijden uit de 'leiderstrui en worden in belangrijke ééndagkoersen onverwacht pionnen naar voren geschoven. En dat allemaal onder het motto dat geven en nemen de beste strijdwijze is om binnen een formatie propvol grootheden de rust te bewaren. Tegenover de buitenwacht vormen de renners altijd een gesloten front en wordt bij hoog en bij laag ontkend dat er ook maar enigszins sprake zou zijn van onderlinge naijver. De uitslag van de eerste etappe is: 1. Ludo Delcroix (Bel) 195 km in 5.09.07, 2. Gerrie Knete mann (Ned) z.t., 3. Walter Planckaert (Bel) op 1.42, 4. Bert Oosterbosch (Ned), 5. Leo van Vliet kNed), 6. Jos Schipper (Ned), 7. Uwe Bolten (Wdl), 8. Walter Schoonjans (Bel), 9. Etienne de Wilde (Bel), allen in dezelfde tijd als Planckaert. Het algemeen klassement: 1. Gerrie Knete mann (Ned) 5 uur 12 minuten en 33 seconden, 2. Ludo Delcroix (Bel) op 13 sec., 3. Bert Ooster bosch (Ned) op 1.44, 4. Gery Verlinden (Bel) op 1.54, 5. Miel Gijsemans (Bel), op 2.00, 6. Henk Lubberding (Ned) z.t.. 7. Etienne de Wilde (Bel) op 2.03, 8. Leo van Vliet (Ned) op 2.05, 9. Patrick Pevenage (Bel) op 2.06, 10. Walter Schoonjans (Bel) op 2.08. VEENDAM breidde zijn selectie uit met Arjo van der Haar (Appingedam), Rudie Metz (SC Cambuur), Jos Roossien (eigen kweek), Jan Schipper (ACV), Henk Schoonbeek (Hoogeveen) en Rolf Vene- boer (ACV). Vertrokken zijn Henk Corne lls (jeugdtrainer), Jan Venema (Emmen), Dick Ploeger (FC Groningen), Alex de Raad (Groningen amateurs), Henk Seu- bers (Hoogeveen), Roelof-Jan Tiktak (Sparta) en Jurrie Koolhof, vorig jaar nog topscorer met 17 doelpunten naar Vitesse. (Van onze sportredactie) ZOETERMEER De turntrainster Marianne van Zetten is onverwacht op 28-jarige leeftijd in haar woon plaats Zoetermeer overleden. Zij was trainster van de nationale B-selectie en van de Zoetermeerse vereniging Pro Patria. Marianne van Zetten is een zuster van Hans van Zetten, de trainer van het Koninklijk Nederlands Gymnas tiek Verbond (KNGV). Een aantal ja- ren geleden was zij zelf een bekend turnster. Marianne van Zetten is ver moedelijk overleden aan de gevolgen van een hersenbloeding. Zij wordt donderdag in Rijswijk gecremeerd. BUENOS AIRES. De elfde partij in de tweekamp tussen Viktor Kortsnoi en Lev Poloegajevski is in remise geëindigd. FC VLAARDINGEN zag trainer Hans Dorjee naar Excelsior vertrekken. Met hem vertrokken Ron Bongers (Zwart Wit’28), Cock de Keijzer (DCV), Kees Do mini (Nieuwerkerk a.d. IJssel), Bep de Ruiter (Germinal), Aad Teyl (Germinal) en Rudolpho Gardeslen naar RVC. Vlaar dingen verwelkomde acht nieuwe spelers te weten: Bertram Tabbernee (Excelsior), Henk den Arend (DS’79), Patrick Mijn- hardt (DS’79), Dick Hoogmoed (SW), Re né van Antwerpen (FC Den Haag), René den Os (geleend van FC Den Haag), Mare Wotte (FC Den Haag) en René van Elles- wijk (RVC). Als opvolger van Hans Dor- jee werd de van Telstar afkomstige Mar tin van Vianen aangetrokken. FC Vlaar dingen eindigde vorig seizoen als 18e en trok gemiddeld 1167 toeschouwers per wedstrijd. SC AMERSFOORT maakt een uitzon dering op de overige eerste-divisieclubs. Het versterkte zich niet zozeer op spelers- gebied, maar bracht, na een rumoerig jaar met conflicten etc, op bestuurlijk gebied de nodige veranderingen aan. Nieuwe voorzitter is nu de heer Van der Vaart, die alles graag bij het oude wil houden. Zo ook de selectie: slechts Leen van der Merkt (Elinkwijk), Joop Snippe (Zwolse Boys) en Ben Hulshoff (De Graafschap), vorig jaar topscorer met negen treffers, vertrokken. Nieuwkomers hjn Adrie Hazeleger (Wageningen) en lokko van Leijenhorst (IJsselmeervo- gels). Henk Hofstee is Hans Alleman op gevolgd als trainer. SC Amersfoort ein digde vorig seizoen op de 19e en laatste Plaats en trok gemiddeld 972 toeschou wers per wedstrijd. der genaturaliseerde Tsjechoslowaak, heeft hij genomen. Hij kroop daarbij wel door het oog van de naald. Zonder veel zelfvertrouwen begon Lapré, die vorig jaar een trainingsstage volgde in de Ver enigde Staten, aan de partij. „Ik heb slecht geloot. Het spel van Laudin ligt mij niet”, verklaarde de 22-jarige Hilversum mer voor de wedstrijd. In het begin zag het er ook naar uit, dat Laudin de zaak snel zou klaren. Via 6-1 6-3 kwam hij in sets met 2-0 voor. In de derde set werd het zelfs 5-3 voor Laudin, maar hij miste de zelfbeheersing om de partij af te ronden; FC AMSTERDAM zag meer spelers ver trekken dan komen. Wat opvalt bij de spelers die „De Lieverdjes” de rug toe keerden is dat zij bijna allen naar de amateurs terugkeerden: Piet van Blanken (DWV), Leo de Leeuw (Zeeburgia), Bob Pieksma (Aalsmeer), Co Stout (IVV) en Hermey Tap (Aalsmeer). Martin Wigge- mansen verhuisde naar „buurman” Ajax. De twee nieuwe spelers, die FC Amster dam aantrok zijn eveneens afkomstig van amateurverenigingen: Leo Ruiters (Hui zen) en Cor Swerissen (Animo). Trainer is Pim van de Meent. FC Amsterdam eindig de vorig seizoen op de 9e plaats en trok gemiddeld 750 toeschouwers per wed strijd. SC CAMBUUR valt dit seizoen op door maar liefst vier spelers uit het C-team een A-contract aan te bieden: Jan Boersma, Bertus Holleman, Ronald Vader en Foeke Booy. Voorts werden aangetrokken: Sip- ke Bleeker (Sneek), Dick Bult (gehuurd van FC Groningen), André Kramer (LW) en Andreas Onclin (Leeuwarden). Ver trokken zijn: Peter de Jong (als amateur naar het C-team), Bert Kip (Hollandsche Veld), Rudie Metz (Veendam), Rob McDo nald (Huil), Herman Vreeburg (trainer ge worden) en Wietse Wijbenga (Sneek). Trainer is Henk de Jonge. SC Cambuur eindigde vorig seizoen als 5e en trok ge middeld 5667 toeschouwers per wedstrijd. FC DEN BOSCH versterkte zich met Bert Goozems (FC Utrecht), Emiel Mon santo (FC Den Haag) en Hordijk van Eindhoven. Chris van den Dungen ver trok naar AZ’67 terwijl Dick Salm en Martin Breuer nog steeds hun aangebo den contracten niet hebben getekend. driks (teruggehaald van Heerenveen). Doelman Rob Boersma, vorig jaar in con flict met Barry Hughes, ging naar de amateurclub AFC’34. Frans Reuser, op huurbasis, en Frank Kramer verdwenen naar Telstar. Douglas George heeft zijn aangeboden contract tot nu toe gewei gerd. Opvolger van Barry Hughes, nu trainer bij Sparta, is Hans van Doorne- veld, afkomstig van AZ’67 waar hij hulp trainer was. HEERENVEEN toonde zich uiterst ac tief op de transfermarkt. De club trok zeven nieuwe spelers aan: Ulbe Buwalda (eigen kweek), Bert Gotink (geleend van Go Ahead Eagles), Boy Nijgh (gehuurd van FC Groningen), Gerard Marsman (Rohda Raalte), René Smit (geleend van Go Ahead Eagles), Klaas de Vries (Harlin gen) en Sjoerd Eppinga (eigen kweek). Tegen de komst van dit zevental staat het vertrek van Peter Eimers (Be Quick), Be rend Negerman (Joure), Jan de Boer (uit geleend aan Go Ahead Eagles), Henk Koe tje (Blauw Wit’34) en Ko Nederhoed (Friesland). Trainer is Henk van Brussel. Heerenveen eindigde vorig seizoen op de 8e plaats en trok gemiddeld 3222 toe schouwers per wedstrijd. HELMOND SPORT trok Erwin Cra mer (Ajax-Fortuna S) en Mat Billekens (Venray) aan, maar zag Max Bereklauw (ESV), Louis Colen (gestopt), Gerard De- lauw (Panningen), Hennie Franssen (Stiphout Vooruit), Lambert Kreekels (Stiphout Vooruit) en Pierre Luyben (Ge- mert) vertrekken. Trainer is Jan Noter- mans. Helmond Sport eindigde vorig sei zoen op de 14e plaats en trok gemiddeld 2556 toeschouwers per wedstrijd. HERACLES zag veel spelers naar de amateurs terugkeren: Jo Lempers (Riet- vogels), Hans Bekkenutte (Rietvogels), Wiebe Bos (Rohda Raalte), Frits van Laar (Achilles), Theo ötangenberger (gestopt), Harrie Oosterwijk (afd. Twente), Johan Krol (Veendam), Ronny van Oosterom (Vitesse). Aangetrokken werden: Cock Rijckens (Telstar), Jef Kerr (St. Albans, Eng), Martin Kuipers (jeugd), Theo Groot huis (jeugd) en Harrie Heine (Mariën- berg). Trainer is Theo Laseroms. Heracles eindigde vorig seizoen op de 10e plaats en trok gemiddeld 3222 toeschouwers per wedstrijd. SCHEVENINGEN. Hoe belangrijk de „nationale” voor de Nederlandse ten nisspelers is, liet Frank Lapré weten na zijn onverwachte overwinning op Marian Laudin. „Nu hoef ik een jaar niet meer te tennissen”, grapte hde kleine Hil versummer, daarmee doelende op het be lang van zijn zege tijdens het toernooi om de Nederlandse kampioenschappen te Scheveningen. Lapré, in de competitie uitkomend voor Hilversum, zorgde op de eerste „echte” dag van het herenenkelspeltoernooi voor de enige verrassing. Van tevoren had hij voor zichzelf uitgemaakt dat hij graag tegen iedereen wilde tennissen, op twee spelers na. Op het moment dat de loting bekend werd bleek, dat hij juist wel bij deze twee spelers was ingedeeld: Marian Laudin en nationaal kampioen Louk San ders. Het eerste obstakel, de tot Nederlan- DS’79 trok Jacques den Bakker (NAC), Hakim Braham (RVC), Henk Feyt (Wil lem II), Cor Lems (CW) en Ton Witbaard (Utrecht) aan als nieuwe spelers. Henk den Arend (Vlaardingen), Ton van der Bijl (Papendrecht), Erik van der Gaag (gestopt), Ben Schubert (gestopt). Mijn hard Verschoor (Vlaardingen) keerden de Dordtenaren de rug toe. Huub Smeets en Harrie van der Ham bleven bij DS’79. Beiden werden het afgelopen seizoen topscorer van hun ploeg met achttien treffers. Trainer is ook dit jaar Jan van Daal. DS’79 eindigde vorig seizoen op de achtste plaats en trok gemiddeld maar liefst 6722 toeschouwers per wedstrijd. EINDHOVEN zag maar liefst acht spe lers vertrekken: Petar Adjanski (Willem II); Gerard van Berlo (Helmond Sport), Jo Mulkens (Patro Eijsden), Johan Suikers (FC Turnhout), Leen Warnaar (SW), Hans Zweers (Helmond Sport), Ties Feij- en (ESV) en Hans Loen (gestopt). Nieuw: André Heidenrijk (Woensel), Albert Aaf- tink (FC Den Bosch), Adri van Rij singen (Brabantia) en Ton Wouters (Winterslag). Huub Posthuma (26) werd vorig jaar top scorer van zijn ploeg met negen treffers. Trainer is Jacques de Wit. Eindhoven ein digde vorig seizoen op de 11e plaats en trok gemiddeld 2944 toeschouwers per wedstrijd. FORTUNA SITTARD hield zich dit jaar rustig op de transfermarkt, maar voegde wel twee spelers uit eigen kweek aan de A-selectie toe: René Maessen en Peter van de Ven. Fortuna mag zich ook weer verheugen in de terugkomst van Hans Engbersen na een jaar stilstand. Joop van Daele (Excelsior), Erwin Cra mer (Helmond Sport) en Kick Seegers (Bielzen, Bel) vertrokken. Trainer is Frans Köver. Fortuna Sittard eindigde vorig seizoen op de 12e plaats en trok gemiddeld 2944 toeschouwers per wed strijd. DE GRAAFSCHAP voegde Frank Del- leman en Henk Termaat, beiden afkom stig uit het C-team, toe aan de A-selectie. Daarnaast werd nog Ben Hulshoff van Amersfoort aangetrokken. Topscorer Jaap Jacobs (14 treffers) vertrok naar NEC terwijl Jan Menting (Tongeren, Bel), Gerrit Mintjes (Doesburg) en Kees van Veenendaal (Leonos) eveneens vertrok ken. Trainer is Huib Ruygrok. De Graaf schap eindigde vorig seizoen op de 7e plaats en trok gemiddeld 3500 toeschou wers per wedstrijd. FC HAARLEM ’80, tot vorig seizoen nog gewoon Haarlem, maar sinds de afsplit sing van de amateurs nu deze naam dra gend, staat na de degradatie van vorig seizoen voor de zware opgave de weg naar de eredivisie terug te vinden. Men hoopt dat te doen met de hulp van Erwin Abben- hues (Zeeburgia A’dam), Carry Wheat croft (Engeland), Ron van Niekerk, Tom Nijdam (beiden uit C-team) en Terry Hen- (Van onze sportredactie) ZEIST Het seizoen 1980-1981 zal vooral in het teken staan van de strijd om het voortbestaan. Zeker voor die clubs in de eerste divisie, die ook het afgelopen jaar niet die aantallen toeschouwers heb ben getrokken om toch nog voor een enigszins sluitende begroting te kunnen zorgen en daarmee de schuldenlast weer zagen stijgen. Het sectiebestuur betaald wereldkampioen Jan Raas, Cees Priem, Bert Oosterbosch en Leo van Vliet. De nieuwe Nederlandse sponsor zou het sportmerk Pony zijn. Op al die geruchten volgt echter van de betrokkenen steeds een krachtige ontkenning. Raas heeft al tijd gesteld dat hij zijn contract (tot en met 1981) zal uitdienen. En de afkoopsom van zijn contract is ongetwijfeld bijzon der hoog. Hoewel er dan mogelijk op korte termijn geen ineenstorting van het succesvolle bastion van Peter Post te verwachten is, staat wel vast dat binnen een jaar grote veranderingen op til zijn. voetbal is voornemens met ingang van het seizoen 1981-1982 vijf clubs te laten afvloeien, een regeling, die de eerste divi sie het meest zal treffen. I Vandaar dan ook dat het komende sei- fzoen, het laatste „professionele” seizoen voor vijf nog niet bekende betaald-voetba- lorganisaties, als zeer interessant mag worden beschouwd. Vast staat in ieder geval dat het dit jaar niet alleen om het kampioenschap van de eerste divisie zal |gaan, maar dat een plaats in de nacompe- f title nu wellicht nog interessanter is ge- t worden voor de clubs met de daaraan j verbonden extra-wedstrijden en publieke E belangstelling. t Veel clubs hebben zich dan ook aanmer- kelijk meer versterkt in vergelijking met i het vorige seizoen. De competitie 1979- 1980 stond weliswaar ook in het teken van de strijd om het voortbestaan, maar de situatie was destijds natuurlijk niet zo r kritiek als dit jaar. Komend seizoen moet pen minste „quitte” worden gespeeld, wil [men trachten ten minste een jaar uit de I „negatieve cijfers” te blijven en zodoende look uit de belangstelling van het sectie- I bestuur betaald voetbal. Datzelfde be stuur echter had aan het einde van de vorige competitie reeds vijf namen van clubs op papier staan, die in het week einde van 23 en 24 augustus aan hun laatste seizoen zullen beginnen. Aan die clubs is het nu gelegen of zij het predikaat betaald-voetbalorganisatie waar kunnen maken en van de lijst van het sectiebe stuur geschrapt kunnen worden. Dat moet dan wel gebeuren in één seizoen De Franse motorcoureur Patrick Pons, die zondag ten val kwam tijdens motorra ces in het Engelse Silverstone, is in het ziekenhuis van Northampton aan zijn ver wondingen overleden. Waldemar Cierpinski, Gerard Nijboer en Sitemkoel Dzhoemanazarov, de eerste drie op de Olympische Spelen, zijn uitge nodigd voor de marathon van New York, die op 26 oktober wordt gehouden. De springruiter Gert Jan Mooy is een voorlopig startverbod opgelegd, omdat zijn paard Nero tijdens nationale kampi oenschappen springen in Nunspeet onder invloed van verboden stimulerende mid delen heeft gelopen. De Sovjet-Unie bij de meisjes en Zwe den bij de jongens zijn Europees tafelten- niskampioen geworden in de cadetten klasse. Frans Koenen (NEC), heeft een tweeja rig contract bij Newcastle United gete kend. Garmisch Partenkirchen heeft zich kandidaat gesteld voor de Olympische Winterspelen van 1984. Gerrie Knetemann krijgt een kusje van de rondemiss, nadat hij zojuist de nieuwe leider in de Ronde van Nederland is geworden. Volgens die opvatting kan ook de aan val van Gerrie Knetemann op de leiders positie van Bert Oosterbosch in de Ronde van Nederland worden uitgelegd. Tijdens de eerste etappe tussen Breda en Zand voort kreeg de Ronde in de laatste omlo pen op het autocircuit van Zandvoort een verrassende wending. Uit een kopgroep met Oosterbosch demarreerde Knete mann, die slechts een minieme achter stand op zijn ploeggenoot had in de alge mene rangschikking. De aanval slaagde. Knetemanns vluchtmakker Ludo Del croix won weliswaar de rit, mar de gebril de ex-stratenmaker mocht zich in het oranje hijsen. En dat ondanks het feit dat Oosterbosch zo’n dertig kilometer voor het einde (bij het oprijden van het circuit, waar acht ronden moesten worden afgelegd) met succes had geprobeerd zijn positie te ver sterken. In de bonificatiespurt - een

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 15