Bedrijfsleven slechte afnemer ERASMUS COLLEGE Rijksinspecteurs critiseren nota van Ged. Staten hoe de duiven vlogen vanvtakbgr I VAN DONGEN Ju TOYOTA ►023-337418 TELEFOON l "officiële uitgifte” Tour de France 1980 TOYOTA COROLLA DE LUXE 99 ft I in School voor volwassenen voor MAVO, HAVO, V.W.O. GEMEENTE VELSEN beantwoorders ünt i F/ hiel i vi zulle van Bou van bij I verg ruirr 1980 WOENSDAG 13 AUGUSTUS 6 W Openbare kennisgeving 1 Ai CAP HOOGZAAD JO HOOGZAAD-HANDGRAAF Daglessen MAVO: Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22, IJmuiden van 10.00-12.00 uur v.m. v.a. 350 - eigen senrice- dienst Fa.ERB. Haarlem. INSCHRIJVING: Laatste gelegenheid tot inschrijven op 14, 18 en 19 augustus op de volgende adressen: Voor volwassenen is er in het IJmondgebied een dag- en avondopleiding voor MAVO. Voor HAVO en V.W.O. is er een avondopleiding. Duur van de cursus is afhankelijk van de vooropleiding. Examen in zes vakken voor alle afdelingen. Studenten kunnen echter ook per vak studeren en in een vak examen doen. Bij voldoende resultaat krijgt men een certificaat, zes certificaten geven recht op een diploma. Het raadsbesluit en de daarbij behorende kaart liggen vanaf 19 augustus 1980 ter gemeentesecretarie (4e afdeling) voor een ieder ter inzage. IJmuiden, 8 augustus 1980. De burgemeester voornoemd, P. J. MOLENDIJK Milieubewust Esthetisch L. KLEYN en J. KLEYN-MINNEBOO éco (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. De hoofdinge nieur-directeur van de volkshuis vesting in Noord-Holland heeft ernstige bedenkingen tegen ver dere uitbreiding van Heerhugo waard. Zoals gemeld hebben Ge deputeerde Staten in de Nota Ontwikkelingsmogelijkheden hun voorkeur uitgesproken voor een extra bouwplaats in Heerhu gowaard. Deze bouwplaats zou nodig zijn, omdat er naar de me ning van GS niet tijdig voldoende huizen gereed zouden zijn in de Velserbroekpolder. De hoofdin genieur-directeur is het daarmee niet eens. Hij pleit voor een bouw plaats veel dichter bij de IJmond, namelijk Castricum-Oost en het Noorderveld. De burgemeester van Velsen brengt ter openbare kennis, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 26 juni 1980 heeft besloten te verklaren, dat een herziening wordt voorbereid voor een gedeelte van het bestemmingsplan Wederopbouwplan D Nieuw-IJmuiden voor het perceel kadastraal bekend gemeente IJmuiden sectie M, no. 7574, gedeeltelijk, gelegen op de hoek Strengholtstraat-Raadhuisstraat te IJmui den. Avondlessen MAVO; HAVO en V.W.O.: Gymn. Felisenum, Van Hogendorplaan 2, Velsen-Zuid van 19.00-21.00 uur. serie ’TOPSPORTPRESTATIES” OCCASION VAN DE WEEI Bouwjaar 1978 Km. stand 43800 1 jaar volledige garantie 1980 1925 50 jaar getrouwd zijn. bel Niet bouwen bij Heerhugowaard 4 maar bij Noorderveld-Castricum Naam: Woonplaats: Stuur de bon in open envelop zonder postzegel aan: Damiate Pers, Postcode: Op 20 augustus zijn onze ouders, grootou ders In een commentaar op de nota schrijft de hoofdingenieur-directeur, dat daarin te weinig wordt onderkend, dat er vooral HAARLEM. Het Bondsconcours van de Nederlandse Algemene Bond van Postduivenhouders vanaf St.Di- zier, waar de lossing zondagmorgen om zeven uur plaatsvond, had een wisselvallig verloop. De tijdmeldingen in de afdeling Haar lem van de NAPvB waren: Luchtklievers (Lisse): 1. W. van Wieringen 13.35; 2. H.J. van Diest 13.50; 3. H. 't Hort 14.01. Zwaluw (Hillegom) 1. N. Uitendaal 13.36; 2. P. Nederstigt 13.40; 3. N. Uitendaal 13.45. Vredesduif (Heemstede): 1. W.A. Philippo 13.43; 2. A. van Bentem 13.48; 3. C. de Koning 13.48. Gevl. Vrienden (Heemste de) 1. B. la Grouw 14.03; 2. B. la Grouw 55 jaar getrouwd. Gelegenheid tot feliciteren op 23 augustus van 18.00 tot 19.30 uur in ’t Havenrestaurant, Trawlerkade 80, IJmuiden. Kinderen en kleinkinderen IJmuiden Kalverstraat 12 14.31; 3. B. la Grouw 14.34. Pleines (Zand- voort): 1. D. Molenaar 13.51; 2. D. Mole naar 14.12; 3. D. Molenaar 14.12. Postduif (Halfweg): 1. S. Yntema 13.43; 2. P. v.d. Wal 13.53; 3. Th. Veen 13.54. Snelpost: 1. J.N.R. Brouwer 13.39; 2. Comb. De Wit 13.48; 3. Comb. Huysman - Luiten 14.01. Luchtbode: 1. H. v.d. Broek 13.37; 2. R. v.d. Ussel 13.56; 3. R. Roden- Henk Duits van de stadsdrukkerij vindt dat bij de toepassing van kringlooppapier de machine vaker moet worden schoonge maakt. Hij gebruikt trouwens bijna geen kringlooppapier. „Alleen „Wijk in Wijk Uit” en de „Vacaturegids” drukken we er de is De gemeente Velsen heeft na een proef- INFORMATIE OP HOOG NIVEAU. Zonder ook maar iets van landelijk- of wereldnieuws te hoeven missen. Daarom maken wij de Umuider Courant en de Beverwijkse Courant voor u. Als u hier woont moet u maar eens lezen wat wij ondereen ’’dubbele” krant verstaan. Twee weken lang het nieuws óók van vlakbij, gratis in uw brievenbus. Als u nü de bon invult! IJR Ijrrn .twin 28 ai ge vb lelijl Voc woon meen de v< sc he zes n Valt t taxati aan i< Be met doent huis 14.10. Postduif: 1. L.W. Bijl 13.41; 2. W. Bijl 13.54; 3. A. van Assema 13.56. Snelvlieger. 1. R.v.d. Kerkhof 13.48; 2. H.C. Lagerwey 14.01; 3. J. v.d. Broeke 14.03. Reisduif: 1. C. Corten 13.53; 2. C. Corten 13.54; 3. C. Corten 14.08. Haarlem- Noord ’74: 1. G. van Driest 14.15; 2. H. Philippo jr. 14.24; 3. R. Sinnige 14.27. H.P.S.: 1. W.H. Koomen 14.32; 2. W H. 4 Gf Velse jarige 24-jat De vi tuur Zieke A! kan" duir plaa dat wer was ven hoo: mer wer! van schi een hij che nes) de j we i een vont sloo D duir van jare: een heel gaai doo: Dat zijn faur te l Maa er v toet SI tuig mee in h de l ongi dat Orai maf zou aanl wer In van Urn wan een ovei and' bes! grot luis' bijzi ovei wer bij boo ware, grootte .30 mm De jnen Jvoor tie at iorge Crage. j Wet 'Jeestr !bel O[ «feesch tiegin feestai gebouwd moet worden voor de huidige woningzoekenden, die werken rondom de IJmond (en dat van belang is, dat de afstand woon- en werkplaats zo kort mo gelijk is). De nota gaat van de gedachte uit, dat de woningzoekenden een indu striële vestiging elders (rondom Alkmaar- Heerhugowaard) wel zullen volgen. „Ik meen een en ander te moeten betwijfe len”, zo schrijft de hopfdingenieur-direc- teur. „De huidige woningzoekenden rond om de IJmond zullen niet kunnen wach ten, totdat een (groot?) deel van de ar beidsplaatsen zal zijn overgebracht naar Alkmaar-Heerhugowaard. Trouwens, het is zeer de vraag of de toekomstige indu striële en andere vestigingen in Alkmaar- Heerhugowaard wel een vermindering van het aantal arbeidsplaatsen rondom de IJmond met zich mee zal brengen. Een zeer grote werkgever, Hoogovens, zal ter plaatse blijven. Maar daarnaast bestaan in Velsen en Beverwijk nog duizenden andere arbeidsplaatsen, die zeker daar zullen blijven bestaan. Met andere woor den; de behoefte aan woningen voor werkers in de IJmond zal ongetwijfeld groot blijven; wellicht niet eens afnemen, mogelijk zelfs toenemen. Ik zie dan ook Eerder werd al de negatieve reactie van de Nederlandse Spoorwegen op de uitge kozen bouwplaatsen gemeld. Ook de NS geven de voorkeur aan Castricum-Noot- derveld, omdat deze bouwplaats gunstig is gelegen aan de spoorweg. In de bestaan de bouwplannen (periode 1980-1992) lig gen er slechts 3.015 woningen goed ten opzichte van het spoor, 8.525 matig en liefst 10.410 slecht. Markt kringlooppapier blijft uiterst beperkt niet in, waarom de verdere overloop van IJmondwerkers, naar locaties rondom Alkmaar-Heerhugowaard moet plaatsvin den”, aldus de hoofdingenieur-directeur. In het commentaar wordt toegegeven, dat de bouwplaatsen bij Castricum en het Noorderveld een aantasting betekenen van de open ruimte. Maar dat geldt ook voor de bouwplaatsen rondom Heerhugo waard. De hoofdingenieur-directeur 'wijst er op, dat GS de vrees hebben uitgespro ken, dat Castricum, Uitgeest en Heems kerk niet zouden willen meewerken aan een bouwplaats. Hij vindt dat GS er niet bijvoorbaat van uit moeten gaan, dat ge noemde gemeenten van de noodzaak van woningbouw in het gebied in kwestie niet zouden zijn te overtuigen. Voor het geval een en ander toch vertraging zou opleve ren, zou men voorlopig een aantal tijdelij ke alternatieve bouwplaatsen kunnen kie zen, zo stelt de hoofdingenieur-directeur. Verder wordt in het commentaar ge steld, dat GS waarschijnlijk de behoefte aan woningen te laag hebben geraamd. Er zou onvoldoende rekening zijn gehouden met de huisvesting van de gezinnen van buitenlandse werknemers. Daarentegen ligt het voor de hand dat Noord-Kenne- De H. Mis uit dankbaarheid wordt opgedra gen om 15.00 uur in de H. Engelmunduskerk te Driehuis. E Stuur de bon in open envelop zonder postzegel aan: Damiate Pers, Antwoordnummer 416. 2(XX) VC Haarlem.Ol bel (023)-31 90 53. C Adres: (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Pogingen van milieu organisaties het gebruik van kringlooppa pier te bevorderen blijken weinig resul taat op te leveren. Volgens de heer Wening van de Vereniging van Nederlandse Pa pierfabrieken in Haarlem is vorig jaar in ons land 623.000 ton papier en karton gebruikt voor grafische doeleinden. De Vereniging Milieudefensie schat het ver bruik van kringlooppapier voor dit jaar op vijfduizend ton. Weliswaar 2,5 maal zoveel dan twee jaar geleden, maar op het totale papierverbruik een minimale hoe veelheid. De Haarlemse papiergroothandelaar J. Muys, die ook aan particulieren verkoopt, verklaarde desgevraagd dat er voor dit milieuvriendelijke papier absoluut geen belangstelling bestaat. „Ik heb een paar jaar geleden van alle soorten wat partijen gekocht, maar het is onverkoopbaar. Daarom heb ik het maar voor een prijs opgeruimd”. Volgens deze zaken man begint het bedrijfsleven er helemaal niet aan. Geïnteresseerde „alternatieve fi guren” kopen het bij kleine winkels die er weinig op hoeven te verdienen wegens de geringe overheadkosten, aldus Muys. „Overheidsinstellingen gebruiken het wel, en dan meestal intern, maar ook niet als het drukwerk bewaard moet worden. Ze willen voorkomen dat documenten in het archief door een snel verouderingsproces van dit papier niet lang genoeg houdbaar blijken”. De Haarlemse ondernemer wijst er overigens op dat kringlooppapier niets nieuws is. „Wij noemden het altijd couver ture. Zoals kladpapier. De inkoopprijs van kringloop is hoger wegens de lage produktie. Overigens wordt toch al erg veel oud papier verwerkt in de fabrieken. Voor mij is die propaganda voor kring looppapier een modeverschijnsel!”. De meest drukkerijen zijn evenmin en thousiast over kinglooppapier. Bij Joh. Enschedé Zn., waar behalve bankbiljet ten en postzegels ook ander drukwerk de deur uit gaat, is volgens een woordvoer der de gebruikte hoeveelheid niet eens in een percentage uit te drukken. De Neder landse Rotogravure Maatschappij, VNU- werkmaatschappij, waar familiebladen, gidsen en dergelijke van de persen rollen, past het helemaal niet toe. Drukkerij Pla- neta gebruikt het een enkele keer als een „fanatiekeling” erom vraagt, aldus de heer Vink. Handels- en familiedrukkerij Mathot gebruikt het slechts zelden als een „alternatieveling” het wil hebben. Bedrij ven willen het niet. Volgens de heer Ma thot is de geringe belangstelling te wijten aan het feit dat kringlooppapier niet mooi is, geen cachet heeft. Het drukken geeft overigens helemaal geen problemen. L op. Mooi drukwerk kun je er niet op maken. We krijgen wel eens een opdracht, maar als de foto’s dan niet zo mooi overkomen, willen ze toch ander papier. Ik ben ook milieubewust, maar sta wel met beide benen op de grond. Voor de fabricage van kringlooppapier worden immers ook chemicaliën gebruikt! Een drukker wil altijd mooi werk leveren en de klant wil mooi werk hebben”. Hier zit volgens Duits het probleem. Maar als iemand zegt dat de afdrukken alleen maar leesbaar hoeven te zijn, negeert de stads drukkerij dit om geen slechte naam te krijgen. Er is ooit door B. en W. een beslissing genomen dat bij de gemeente kringlooppapier gebruikt moest worden, maar dat besluit heeft ons nog nooit be reikt! Het is overigens wel zo dat de type kamer in het stadhuis „vlugschriften” in kleine oplagen op dit papier aflevert, al dus Duits. „Zelf vind ik dat zowel in- als extern drukwerk er altijd knap moet uit zien. Voor archiefstukken is kringloop trouwens al helemaal niet geschikt, het is geen bewaarpapier”. periode vastgesteld, dat kringlooppapier voor de huisdrukkerij minder geschikt is. Drukker Gastelaars constateerde een wis selende kwaliteit en acht het alleen bruik baar voor enveloppen, kladpapier en als toiletpapier. „Het esthetische resultaat be loont de inspanning en ervaring van ont werper en drukker karig”, aldus voorlich ter Dooyes. Het liberale raadslid ir, Schoonkind bestrijdt als deskundige de stelling van de Vereniging Milieudefensie dat het bomenbestand door papierge- bruik zou worden aangetast. „De grond stof komt namelijk van bomenplantages. Voor de vervaardiging van kringlooppa pier is trouwens slechts veertig procent van het aangeboden oud papier bruik baar. Uit het oogpunt van milieubescher ming is kringlooppapier ook beslist niet noodzakelijk”. Milieudefensie is al tevreden met de geringe toename van het gebruik. Vooral bij (semi-)officiële instellingen zou de be langstelling toenemen. Als grootste ver bruiker wordt het ministerie van Volksge zondheid en Milieuhygiëne genoemd. Uit gangspunt van de milieuorganisatie blijft een zuiniger gebruik van grondstoffen en hergebruik van afval. Kringlooppapier ij er een goed voorbeeld van. merland nu juist niet het woongebied is, dat één- en tweepersoonshuishoudens zich zullen uitkiezen. Hun voorkeur zal uiteraard blijven uitgaan naar het meer stedelijke zuiden van de provincie. De hoofdingenieur-directeur van volkshuisvesting in Noord-Holland overigens niet de enige rijksinstantie die bedenkingen heeft tegen de keuze van GS. Ook de Rijksconsulent voor Handel, Am bacht en Diensten in Noord-Holland, de hoofdingenieur-directeur van Rijkswater staat en de rijkshoofdinspecteur van het Verkeer (hoofd district Noord-Holland der Rijksverkeersinspectie) vinden de keus voor een bouwplaats bij Heerhugo waard in plaats van Castricum en Noor derveld een weinig gelukkige. EïllIillllllllllllllllliilllllllllllllillllllllllllillIliJllllllllllllllllllllllllllllllllillllinr Koomen 14.53; 3. J. Bik 15.00. Bonte Duif (IJmuiden): 1. Comb. Broek - Suyk 14.11; 2. Comb. Van Loon 14.22; 3. A.J. Ham 14.24. IJmuiden: 1. A. Voetman 14.31; 2. A. Voetman 14.40; 3. Comb. De Weers 14.52. Snelvlieger (IJmuiden): 1. S. Voet en zn. 14.12; 2. Comb. De Weers - Booy 14.25; 3. S. Voet en zn. 14.24. Snelle Wieken (Santpoort): 1. A. Tabernal 14.15; 2. Comb. Voorhout 14.29; 3. Comb. Tabo 14.30. ’T Atoom (Velsen-Noord): 1. J. van Roon 13.59; 2. A. de Bot jr. 14.25; 3. A. de Bot jr. 14.34. Reisduif (Beverwijk): 1. P. Bras 13.56; 2. J. Scheffers 14.01; 3. H. Schipper 14.12. Ons Genoegen (Bever wijk): 1. Gebr. Stet 13.57; 2. Gebr. Stet 13.58; 3. H. Widurski jr. 14.02. Op 22 augustus 1980 hopen wij de dag te gedenken dat onze ouders lage Op de persen van de Nederlandse Rotogravure Maatschappij in Haarlem, een werkmaat schappij van de VNU, wordt helemaal geen kringlooppapier gebruikt. niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiïïi pimiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ In samenwerking met de officiële vertegenwoordigers van het T l RALEIGH CREDA team worden in opdracht van MONUMUNT maxi maal slechts 25.(XX) ex. van deze gelegenheidspenning (naar een ontwerp van Pieter Wetselaar) vervaardigd. Specificaties: diameter 30 mm. kwaliteit .925 zilver, gewicht 14 gram, uitvoering PROOF-finish Bestelling van deze eenmalige "officiële uitgifte” kan tot 31 augustus 1980 plaatsvinden, uitsluitend d.m.v. betaling van 75.- per stuk op post rekening 3981195 t.n.v. Monumunt, Eist (Gld.) onder vermelding van "Tour-16 Aflevering vindt plaats vanaf ultimo september Monumunt, Rijksweg Zuid 2-4, Postbus 23, 6660 AA Eist. Stuur mij 14 dagen GRATIS Umuider Courant Beverwijkse Courant. Daarna neemt u kontakt met mij op om te horen of ik een abonnement neem. Ik neem direkt een abonnement en ontvang de eerste twee weken Umuider Courant Beverwijkse Courant gratis. Noteer mij voor een: Jaarabonnement kwartaalabonnement. Hagelingerweg 64 I Hun dankbare kinderen en kleinkinderen 18.00 uur in Velserhooft, Wulverderlaan te Santpoort. AUTOMOBIELBEDRIJVEN IJMUIDEN B V. SCHELDESTRAAT 81-83

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 6